صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20

پلاتیپوس

This is a discussion on پلاتیپوس within the پستانداران forums, part of the حیات وحش ایران category; پلاتیپوس جانوری عجیب است.او منقاری شبیه اردکو بدنی همانند سگ ابی دارد و شبیه به یک مار تخم میگذارد ولی ...

 1. Top | #11

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  گربه
  محل سکونت
  همین نزدیکی
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,017
  می پسندم
  5,247
  مورد پسند : 36 بار در 43 پست
  حالت من :
  My Mood
  Busy

  پیش فرض پلاتیپوس


  پلاتیپوس
  پلاتیپوس جانوری عجیب است.او منقاری شبیه اردکو بدنی همانند سگ ابی دارد و شبیه به یک مار تخم میگذارد ولی بچه هایش را مانند پستانداران شیر میدهد.این جانور عضو گروه کوچکی از جانوران است که پستاندار و تخم گذارند. وقتی زیست شناسان برای اولین بار پوست پلاتیپوس را دیدند تصور کردند با یک شوخی مواجه هستند اما عاقبت معلوم شد که چنین جانوری وجود دارد. پلاتیپوس از نظر ظاهری مانند پستانداران و خزندگان اند.دم این جانور شبیه بیدستر است و پاهایی پهن دارد. پلاتیپوس در استرالیا یافت میشود.ان ها مانند سمور ابی در سوراخ های داخل اب زندگی میکنند و در اب شکار میکنند. این جانور با پوشش خز دار ضخیم و پاهای پره دارش در رودخانه های استرالیای شرقی زندگی میکند او ۵۰ سانت طول دارد و حیوانات کوچگ ابزی را میخورد. پلاتیپوس پوستی شبیه سمور ابی دارد.حتی دم پهنش نیز از مو پوشیده شده است.هنگام شنا کردن با پاهای جلوی خود پارو میزند و با پا های عقبی و دمش جهتش را عوض میکند. از منقار حساس و انعطاف پذیرش برای پیدا کردن غذا در جاهای گل الود استفاده میکند.پلاتیپوس ها،خرچنگ ها ی خار دار،میگو ها،کرم ها،قورباغه ها و ماهی های کوچک را میخورند.ان ها باید هر روز به اندازه ی وزنشان غذا بخورند! پلاتیپوس ماده در کنار رودخانه تونلی چند متری را حفر میکند ودر انجا حد اکثر ۳ تخم کوچک و سفت میگذارد سپس درب تونل را برای جلوگیری از ورود جانوران شکارچی مهر و موم میکند. ایا میدانید؟ ـ تنها پستاندار تخم گذار دیگر،مورچه خوار استرالیا و گینه ی نو است. ـ پلاتیپوس تا ۶۰سانتی متر رشد میکند. ـ پلاتیپوس های بالغ در سوراخ خودشان تنها زندگی میکنند. خطر انقراض نسل پلاتیپوس در قرن ۱۹ به علت شکار بی رویه و استفاده از خز ان تقریبا منقرض شد.وقتی این شکار بی رویه متوقف گردید،جمعیت پلاتیپوس ها به طور غیر منتظره ای افزایش یافت.اکنون خطر انقراض ان ها از بین رفته است.
  پلاتیپوس

  منبع: myanimals.blogfa.com

 2. 6 کاربر پست نیما عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #12

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  55
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  3,278
  می پسندم
  4,867
  مورد پسند : 427 بار در 105 پست

  پیش فرض

  من همیشه دوست داشتم یکی لز این ها را از جلو ببینم . این موجود واقعا اسرارآمیز و خارق العاده است ! تنها پستانداریه که سمیه !

 4. 2 کاربر پست Napoleon عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #13

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  28
  می پسندم
  2
  مورد پسند : 2 بار در 1 پست

  پیش فرض

  پلاتیپوس  پلاتیپوس

 6. 3 کاربر پست a r a m عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #14

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  28
  می پسندم
  2
  مورد پسند : 2 بار در 1 پست

  پیش فرض

  این پستاندار تخم گذار برای زندگی شبانه و شکار در زیر آب به خوبی سازگاری یافته است. پاهای پره دار و دم پهن نیروی لازم برای شنا کردن را فراهم می آورندو از منقار سفت وحساس در برابر لمس٬ برای پیدا کردن شکار در ته رودخانه ودریاچه استفاده می کند.از چنگالهای قویش برای کندن حفره هایی که در طول روز در آنها استراحت می کند استفاده می کند.


  پلاتیپوس


  پلاتیپوس

 8. 3 کاربر پست a r a m عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #15
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  2507
  لايك كرده
  257
  نوشته ها
  3,121
  می پسندم
  6,491
  مورد پسند : 10,543 بار در 2,396 پست

  پیش فرض

  پلاتی پوس تنها پستاندار زهردار جهان

  پلاتیپوس
  عجيب ترين جانور دنيا با پستانداران ، پرندگان و خزندگان خويشاوند است !
  نوک اردکی Platypus که در زبان لاتین به معنای پهن پا می‌باشد و نام فارسی آن نوکاردکی یا ارنی ترنگ است وقتی دانشمندان انگلیسی در سال 1799 آنرا یافتند. نامش راکبک گذاشند زیرا شبیه بسیاری از حیوانات بود. ولی هیچ یک آنها به شمار نیامد.

  پلاتیپوس

  اینجانور دارای منقار اردک ، دم سگ آبی و پوستی پر پشت است. مانند پرندگان تخممی‌گذارد ولی مانند پستانداران به بچه‌اش شیر می‌دهد. محل زندگی این حیوان در شرقاسترالیا و جزیره تالمانی است.

  پلاتیپوس
  سوراخ های بینی این حیوان در جلو منقارش است. از اینرومی‌تواند مدتها در زیر آب بماند زیرا فقط سر خود را اندکی بیرون از آب نگه می‌داردو تنفس می‌کند.

  پلاتیپوس
  پنجه‌های جلو پلاتی پوس پره‌دار است و همین امر شنا کردن آنرا آسانمی‌کند اما چون به خشکی می‌آید پرده هایش در زیر پایش جمع می‌شود و در عوض چند پنجهنمایان می شود.

  پلاتیپوس
  پلاتیپوس
  پلاتی پوس ماده 1 تا 3 تخم می گذارد این تخم ها را بوسیله دمخود به بدنش می چسباند و آنقدر همراه خود نگه می‌دارد تا نوزادان بیرون بیایندنوزاد پلاتی پوس در حالی که دندان در دهان دارد به دنیا می‌آید و از شیر مادر تغذیهمی‌کند و به زودی دندانهای نوزاد می‌ریزد و به جای آن از تکه‌های سفت و شافیکناره‌های منقار خود استفاده می‌کند در جهان تنها پستاندار زهردار پلاتی پوس است.

  پلاتیپوس
  پلاتیپوس

  غده‌های زهری‌اش نزدیک رانهایش قرار دارد و زهر را از طریق مجرایی به سیخکهای پایعقب حیوان می‌فرستد زهر او شبیه زهر مار است و گویا در فصل جفت گیری برای از بینبردن رقیب از آن استفاده می‌کند یعنی برای بدست آورد جفت دلخواه خود پلاتیپوس شب هابه شکار کرم خاکی ، حشرات آبی ، خرچنگ آب شیرین می‌پردازد و در روز در لانه خود کهدر زیر گل و لای است می‌برد.
  گروهي از دانشمندان بين المللي با بررسي DNA پلاتي پوس كشف كردند كهعجيب ترين جانور دنيا در سطح ژنتيكي خويشاوند پستانداران، خزندگان و پرندگان است.
  منقار اردكي يا پلاتي پوس عجيب ترين پستاندار استراليايي است كه افسانه ها واسطوره هاي زيادي در خصوص شكل گيري آن وجود دارد. اكنون بيولوژيستهاي استراليايي،آمريكايي و اروپايي نقشه كامل DNA پلاتي پوس را به دست آورده اند.
  نتايج اينتحقيقات كه در مجله نيچر منتشر شده است نشان مي دهد كه عجيب ترين حيوان دنيا که حتي درسطح ژنتيكي نيز بسيار عجيب است و در حقيقت از نظر DNA خويشاوند پستانداران، خزندگانو پرندگان می باشد.

  پلاتیپوس

  پلاتي پوس با نام علمي Ornithorhynchus anatinus بدني پوشيدهاز مو و منقاري شبيه به منقار اردك دارد. به بچه هاي خود شير مي دهد و تخمگذار بودهو زهر ترشح مي كند و داراي يك سيستم فرسايش الكترويكي است. اين ويژگي ها تنها بعضياز ويژگي هاي منحصر به فرد اين جانور است.
  نتايج اين تحقيقات كه به سرپرستيمحققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئيس آمريكا انجام شده است نشان مي دهد كه منقاراردكي همانند خزندگان زهر توليد مي كند و داراي ژنهايي است كه موجب مي شوند اينپستاندار همانند پرندگان و خزندگان تخمگذاري كند و روي تخم هاي خود بخوابد اما درعين حال در ژنوم اين حيوان ژن هايي حضور دارند كه به اين جانور امكان مي دهند همانندساير پستانداران به بچه هاي خود شير بدهد.
  از سويي ديگر اين حيوان همانندپرندگان 10 گونه كروموزوم دارد كه جنسيت اين حيوان را تعيين مي كنند اين در حالياست كه انسان و بسياري ديگر از پستانداران تنها دو گونه كروموزوم تعيين كننده جنسيتدارند.

  پلاتیپوس
  پلاتیپوس

  نتايج اين كشف نشان مي دهد كه اين حيوان شگفت انگيز از 170 ميليونسال قبل روي زمين مي زيسته است.
  برای مشاوره در مورد اختلالات رفتاری سگ خود از ساعت 12الی18 تماس حاصل فرمایید.
  سارا رنجبر مربی تربیت سگ:09123595250
  کانال تلگرام: topdogtrain

 10. 4 کاربر پست sara_ranjbar عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #16
  p_s
  هم اکنون آفلاین میباشد

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  سگ و گربه
  لايك دريافتي
  5
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  766
  می پسندم
  613
  مورد پسند : 62 بار در 37 پست

  پیش فرض

  گروهي از دانشمندان بين المللي با بررسي DNA پلاتي پوس كشف كردند كه عجيب ترين جانور دنيا در سطح ژنتيكي خويشاوند پستانداران، خزندگان و پرندگان است.
  منقار اردكي يا پلاتي پوس عجيب ترين پستاندار استراليايي است كه افسانه ها و اسطوره هاي زيادي در خصوص شكل گيري آن وجود دارد. اكنون بيولوژيستهاي استراليايي، آمريكايي و اروپايي نقشه كامل DNA پلاتي پوس را به دست آورده اند.


  پلاتیپوس  نتايج اين تحقيقات كه در مجله نيچر منتشر شده است نشان مي دهد كه عجيب ترين حيوان دنيا حتي در سطح ژنتيكي نيز بسيار عجيب است و در حقيقت از نظر DNA خويشاوند پستانداران، خزندگان و پرندگان است.
  پلاتي پوس با نام علمي Ornithorhynchus anatinus بدني پوشيده از مو و منقاري شبيه به منقار اردك دارد. به بچه هاي خود شير مي دهد و تخمگذار بوده و زهر ترشح مي كند و داراي يك سيستم فرسايش الكترويكي است. اين ويژگيها تنها بعضي از ويژگيهاي منحصر به فرد اين جانور است.
  نتايج اين تحقيقات كه به سرپرستي محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئيس آمريكا انجام شده است نشان مي دهد كه منقار اردكي همانند خزندگان زهر توليد مي كند و داراي ژنهايي است كه موجب مي شوند اين پستاندار همانند پرندگان و خزندگان تخمگذاري كند و روي تخمهاي خود بخوابد اما در عين حال در ژنوم اين حيوان ژنهايي حضور دارند كه به اين جانور امكان مي دهند همانند ساير پستانداران به بچه هاي خود شير بدهد.
  از سويي ديگر اين حيوان همانند پرندگان 10 گونه كروموزوم دارد كه جنسيت اين حيوان را تعيين مي كنند اين در حالي است كه انسان و بسياري ديگر از پستانداران تنها دو گونه كروموزوم تعيين كننده جنسيت دارند.
  نتايج اين كشف نشان مي دهد كه اين حيوان شگفت انگيز از 170 ميليون سال قبل روي زمين مي زيسته است.


  منبع : خبرگزاري مهر
  فرق انسان و سگ در آن است كه اگر به سگي غذا دهي هرگز تو را گاز نخواهد گرفت
  تولستوي

 12. کاربر مقابل پست p_s عزیز را پسندیده است:


 13. Top | #17
  p_s
  هم اکنون آفلاین میباشد

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  سگ و گربه
  لايك دريافتي
  5
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  766
  می پسندم
  613
  مورد پسند : 62 بار در 37 پست

  پیش فرض

  نوک اردکی Platypus که در زبان لاتین به معنای پهن پا می‌باشد و نام فارسی آن نوک اردکی یا ارنی ترنگ است وقتی دانشمندان انگلیسی در سال 1799 آنرا یافتند. نامش را کبک گذاشند زیرا شبیه بسیاری از حیوانات بود. ولی هیچیک آنها به شمار نیامد. این جانور دارای منقار اردک ، دم سگ آبی و پوستی پر پشت است. مانند پرندگان تخم می‌گذارد ولی مانند پستانداران به بچه‌اش شیر می‌دهد. محل زندگی این حیوان در شرق استرالیا و جزیره تالمانی است سوراخهای بین این حیوان در جلو منقارش است. از اینرو می‌تواند مدتها در زیر آب بماند زیرا فقط سر خود را اندکی بیرون از آب نگه می‌دارد و تنفس می‌کند. پنجه‌های جلو پلاتی پوس پره‌دار است و همین امر شنا کردن آنرا آسان می‌کند اما چون به خشکی می‌آید پرده هایش در زیر پایش جمع می‌شود و در عوض چند پنجه نمایان می شود.


  پلاتیپوس  پلاتی پوس ماده 1 تا 3 تخم می گذارد این تخمها را بوسیله دم خود به بدنش می چسباند و آنقدر همراه خود نگه می‌دارد تا نوزادان بیرون بیایند نوزاد پلاتی پوس در حالی که دندان در دهان دارد به دنیا می‌آید و از شیر مادر تغذیه می‌کند و به زودی دندانهای نوزاد می‌ریزد و به جای آن از تکه‌های سفت و شافی کناره‌های منقار خود استفاده می‌کند در جهان تنها پستاندار زهردار پلاتی پوس است. غده‌های زهری‌اش نزدیک رانهایش قرار دارد و زهر را از طریق مجرایی به سیخکهای پای عقب حیوان می‌فرستد زهرا و شبیه زهر مار است و گویا در فصل جفت گیری برای از بین بردن رقیب از آن استفاده می‌کند یعنی برای بدست آورد جفت دلخواه خود پلاتیپوس شبها به شکار کرم خاکی ، حشرات آبی ، خرچنگ آب شیرین می‌پردازد و در روز در لانه خود که در زیر گل و لای‌اش بر می‌برد.
  فرق انسان و سگ در آن است كه اگر به سگي غذا دهي هرگز تو را گاز نخواهد گرفت
  تولستوي

 14. 2 کاربر پست p_s عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #18

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  لايك دريافتي
  3
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  374
  می پسندم
  1,095
  مورد پسند : 27 بار در 14 پست

  Post نوک‌اردکی(پلاتیپوس)

  نوک‌اُردَکی یا ارنی ترنگ جانوری است پستاندار از رده پستانداران، راسته تک‌سوراخیان (Monotremata) و خانواده نوک‌اردکیان (Ornithorhynchidae) که در جنوب خاوری استرالیا و جزیره تاسمانی در کنار نهرها و رودها، زندگی می‌کند. درازای این جانور از نوک تا دم به ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر می‌رسد. ووزنش یک تا دو کیلوگرم است.
  بدنش پوشیده از موی کوتاه، نرم و قهوه‌ای رنگ است و دمی پهن دارد. منقارش پهن و به شکل منقار مرغابی است. نوک منقار این جانور دارای عصبهای حساسی است که در یافتن غذا به جانور کمک می‌کند. غذای نوک‌اردکی کرم‌ها، حشره‌ها، نرم‌تنان، خرچنگ‌های ریز و بعضی دیگر از جانوران آبزی است. نوک‌اردکی بالغ دندان ندارد و غذایش را به کمک نوک سفت منقارش خرد می‌کند و می‌خورد. نوک‌اردکی نر بزرگ‌تر از نوک‌اردکی ماده است و پاهای عقبی آن هر کدام یک خار دارند که به یک کیسه زهر متصل است. نوک‌اردکی ماده در بهار یک تا سه تخم می‌گذارد، قطر هر تخم ۲ سانتیمتر است و پوستی سفید و چرم ماننددارد. حیوان ماده معمولاً ۷ تا ۱۰ روز روی تخم‌ها می‌خوابد. نوزاد نوک‌اردکی به کمک دندانی که در فک بالا دارد پوسته تخم را پاره می‌کند. برهنه و نابینا و ناتوان به دنیا می‌آید و سه سانتی متر طول دارد و از شیری که از سوراخهای شکم مادر تراوش می‌شود، تغذیه می‌کند. عمر نوک‌اردکیها حدود ۱۰ سال است.
  پلاتیپوس

  کد ژنتیکی

  این حیوان متعلق به یکی از شاخه‌های اولیه خانواده پستانداران است و مانند آنها پوشیده از پر است و شیر می‌دهد، با این حال مثل خزندگان تخم می گذارد. محققان می‌گویند این ترکیب منحصر به فرد مشخصات ناهمگون در دی اِن اِی نوک‌اردکی قابل مشاهده است.


  منابع


  [LIST=1][*] BBCPersian.com[/LIST]
  ‎‎
  کد ژنتیکی پلاتیپوس گشوده شد(ایرنا)

 16. کاربر مقابل پست Igor عزیز را پسندیده است:


 17. Top | #19
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ-گربه
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  497
  لايك كرده
  314
  نوشته ها
  2,199
  می پسندم
  9,971
  مورد پسند : 2,753 بار در 772 پست
  حالت من :
  My Mood
  Twisted

  پیش فرض

  چه جالب ! هیچوقت اسمش رو نشنیده بودم .

 18. Top | #20

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  سگ (میشل) - پرنده (ویتامین)
  محل سکونت
  ایران - اراک
  لايك دريافتي
  81
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  5,118
  می پسندم
  22,571
  مورد پسند : 178 بار در 79 پست

  پیش فرض

  موارد مشابه ادغام شد.

 19. 2 کاربر پست Paria.m عزیز را پسندیده اند .


صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th September 2012, 02:22 PM
 2. پلاتیپوس(عجیب ترین پستاندار روی زمین)
  توسط bahare_4013 در انجمن پستانداران
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd June 2011, 05:18 PM

Visitors found this page by searching for:

نوک اردکی

4 صفحه تحقیق در باره پلاتی پوس

سمور الخز

درباره ی پلاتی پوس

آشنایی با Platypus (نوک اردکی)

غذای پلاتیپوس

بیدسترپلاتی پوس حيوان پستانداردرباره پلاتی پوس ها چه می دانیمپرنده نوک اردکیلانه پلاتی پوسدرباره ی پلاتی پوس چه می دانید پلاتی پوس حیوانPet Natashaمقاله درباره ی جانورپلاتی پوس جانور پلاتی پوس تحقیق درباره ی جانورپلاتی پوس جانورپلاتي پوسپلاتیپوس هابهترین تحقیق درباره ی پلاتی پوسجانورپلاتی پوستحقیق درباره ی پلاتی پوس هابچه ی پلاتی پوسدرباره پلاتیپوس

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556