نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

خواص و مضرات زردچوبه

This is a discussion on خواص و مضرات زردچوبه within the تالار گیاهان و خواص دارویی گیاهان forums, part of the تالار گیاهان category; من عامل اصلى درمان كیسه صفرا و ناراحتى هاى كبدى هستم . شفاف كننده چشم و ضد یرقانم . معده ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  انواع حیوانات اهلی
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  111
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  3,015
  می پسندم
  17,998
  مورد پسند : 5,018 بار در 1,536 پست

  پیش فرض خواص و مضرات زردچوبه


  من عامل اصلى درمان كیسه صفرا و ناراحتى هاى كبدى هستم .
  شفاف كننده چشم و ضد یرقانم .
  معده را تقویت مى كنم و گل من كك و مك چهره را پاك مى كند...


  اسم من زردچوبه است . به من عروق الصباغین - عروق الصفر - ریشه زعفران - زعفران هندى هم مى گویند. زادگاه اولیه من هند است ، ولى در چین و بعضى از كشورهاى دیگر هم مى رویم . در ایران كشت من تحت مطالعه است .
  در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ، پس از كشف مواد رنگى مصنوعى عده اى سودجو علیه من قیام كردند و نه تنها تمام خواص مرا منكر شدند، بلكه ماده ى رنگ كننده مرا بیمارى زا و خطرناك معرفى كردند، این تبلیغات سوء به سرعت در جهان انتشار یافت و كار بجایى رسید كه عده یى خوردن مرا تحریم كردند، ولى چیزى نگذشت كه دانشمندان علم شیمى و غذاشناسى به حمایت من برخاستند و به كمك علم ، مواد عامله مرا پیدا كردند و ثابت نمودند كه در من چندین اسانس و مواد سودمند جمع شده و آنچه را داروسازان و پزشكان قدیم ایران و هند در وصف من گفته اند، صحت دارد و در مقابل ثابت شد كه تعداد زیادى از محصولات رنگین مصنوعى كه معاندان در مقابل من علم كرده بودند مولد سرطان مى باشد. من عامل درمان كیسه صفرا و ناراحتى هاى كبدى هستم . محرك دستگاه گوارش بوده غذا را رنگین و معطر مى نمایم . مضمضه جوشانده من جهت درد دندان مفید است .
  من مقوى معده و بادشكن مى باشم . من داراى نشاسته - یك روغن فرار كه خاصیت تشعشع دارد، مواد رزینى و یك ماده رنگى و چند تركیب دیگر هستم . ادرار را زیاد مى كنم و اشتهاآور هستم . علاوه بر رنگین كردن غذا در صنعت نیز براى رنگ كردن نخ و پشم به كار مى روم . یك نوع من كه در مالزى و هند و چین به عمل مى آید، براى دفع كیسه صفرا و سنگ هاى ((صفراوى )) داروى ارزنده اى است . من شفاف كننده چشم و درمان استسقاء و یرقان مى باشم . مضمضه كردن این محلول مسكن درد دندان و بازكننده ى پیله و ورم لثه مى باشد. در هند بعد از حجامت بلافاصله كمى گرد كوبیده ى مرا روى محل حجامت مى پاشند، تا زخم آن زودتر التیام پیدا كرده و چرك ننماید. مالیدن گل من كك و مك را بر طرف مى كند. و لكه هاى پوستى را از بین مى برد. زیاده روى در خوردن من براى قلب خوب نیست گر چه در ریشه من تركیباتى شبیه جوهر سنبل الطیب وجود دارد، مقدار خوراك من تا ده گرم مى باشد. حالا اجازه فرمایید عنان سخن را بدست برادرم ((مامیران )) بدهم و امیدوارم بتواند بیماران سرطانى و برص و غیره را راهنمایى نماید.

  زبان خوراکیها


 2. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  انواع حیوانات اهلی
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  111
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  3,015
  می پسندم
  17,998
  مورد پسند : 5,018 بار در 1,536 پست

  پیش فرض

  زردچوبه سلول‌ سرطاني را مي‌کشد


  دانشمندان نشان داده اند که ماده‌اي شيميايي در ادويه «زردچوبه» وجود دارد که مي تواند سلول هاي سرطاني را نابود کند.
  به گزارش ايسنا، از ديرباز تصور مي شد که اين ماده موسوم به «کرکامين» خواص شفابخش دارد و هم اکنون آزمايش هايي به روي آن به عنوان دارويي براي معالجه آرتروز و حتي فراموشي درحال انجام است.

  آزمايش هاي تازه توسط تيمي در مرکز تحقيقات سرطان کورک نشان مي دهد که اين ماده مي تواند سلول هاي سرطان مري را در آزمايشگاه نابود کند.
  متخصصان سرطان گفتند که اين يافته ها که در «ژورنال سرطان بريتانيا» تشريح شده است مي تواند در يافتن معالجات تازه به پزشکان کمک کند.
  دکتر شارون مکنا و تيم تحت سرپرستي او دريافتند که کرکامين ظرف 48 ساعت پس از ورود به بدن شروع به کشتن سلول هاي سرطاني مي کند.کرکامين باعث ارسال علائم مرگبار سلولي شد و سلول ها شروع به هضم خود کردند.
  دکتر مکنا گفت: دانشمندان از مدت ها قبل مي دانستند که ترکيب هاي طبيعي به طور بالقوه توان معالجه سلول‌هاي معيوبي که سرطاني شده اند را دارند و بو برده بوديم که کرکامين ممکن است خاصيت درماني داشته باشد.
  دکتر لسلي واکر، مدير اطلاعات سرطان در موسسه تحقيقات سرطان بريتانيا گفت: اين يک تحقيق جالب است که اين امکان را ايجاد مي کند که شايد بتوان مواد شيميايي طبيعي موجود در زردچوبه را به دارويي جديد براي معالجه سرطان مري تبديل کرد.
  او افزود: ميزان ابتلا به سرطان مري از دهه 70 تاکنون بيش از 50 درصد بالا رفته است و تصور مي شود که اين وضع به افزايش ميزان چاقي، مصرف الکل و بيماري ترش کردن مربوط باشد، بنابراين يافتن راه هايي براي جلوگيري از اين بيماري نيز مهم است.
  هر سال ابتلاي حدود 7800 نفر در بريتانيا به سرطان مري تشخيص داده مي شود. اين سرطان ششمين عامل مرگ ناشي از سرطان است که حدود پنج درصد قربانيان سرطان در بريتانيا را در بر مي گيرد.
  منبع : جام جم آنلاین

 3. Top | #3

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  انواع حیوانات اهلی
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  111
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  3,015
  می پسندم
  17,998
  مورد پسند : 5,018 بار در 1,536 پست

  پیش فرض


  کلیات گیاه شناسی زردچوبه

  زردچوبه گیاهی است از خانواده زنجبیل به ارتفاع حدود یک متر و نیم که دارای ساقه متورمی است. گلهای زردچوبه به صورت سنبله و به رنگ سبز مایل به

  زرد می‌باشد. زردچوبه در هندوستان و چین و نقاط حاره زمین می‌روید. از کنار برگهای غلاف در قاعده ساقه ، شاخه‌های کوچک و استوانه‌ای شکل ضخیمی

  خارج می‌شود که به صورت مورب در زمین فرو رفته و هر یک ایجاد ریشه می‌کنند و مرتبا پایه‌های جدیدی بوجود می‌آورند.

  خواص و مضرات زردچوبه


  قسمت مورد استفاده این گیاه ، ساقه زیرزمینی آن است که پس از خارج کردن از زمین تمیز کرده و ریشه‌های آنرا جدا می‌کنند و در آب جوش قرار می‌دهند و پس از تمیز کردن به مدت چند روز آنرا خشک می‌کنند. زردچوبه رنگ زرد یا خاکستری مایل به قهوه‌ای دارد بوی آن معطر و طعم آن تلخ است.

  ترکیبات شیمیایی
  زردچوبه دارای اسانسی مرکب از اسیدهای والرینیک ، کاپرلیک و فلاندون می‌باشد و همچنین دارای سابی‌نین ، سینئول ، بورنئول و الکل تورمرول و ماده کورکومین می‌باشد که رنگ زرد زردچوبه به علت همین ماده کورکومین می‌باشد.

  خواص داروئی
  •گرفتگی و انسداد صدا را باز می‌کند و برای تمیز کردن کبد بکار می‌رود.
  •مخلوط یک قاشق غذاخوری زردچوبه و یک قاشق انیسون و سرکه برای درمان یرقان مفید است.
  •برای رفع دندان درد آنرا در دهان انداخته و بجوید.
  •زردچوبه بهترین داروی ضد تورم است و در اروپا و آمریکا از آن بدین منظور استفاده می‌کنند که می‌توان از سه فنجان دم کرده زردچوبه در روز و یا مقدار 2 کپسول سه بار در روز استفاده کرد.
  •برای خشک کردن زخمها و رفع درد آنها می‌توان گرد خشک زردچوبه را روی آنها ریخت.
  •زردچوبه بادشکن ، تصفیه کننده خون ، تب‌بر ، محرک و انرژی‌زا می‌باشد.


  •زردچوبه برای رساندن دمل نیز مفید است.
  •خانم‌هائی که عادت ماهیانه آنها نامنظم است برای تنظیم آن باید از زردچوبه استفاده کنند.
  •از زردچوبه برای درمان کمر درد ، پشت درد و سینه درد نیز استفاده می‌شود.
  •برای درمان اسهال و اسهال خونی حتما از دم کرده زردچوبه استفاده کنید.
  •زردچوبه در قدیم برای درمان رماتیسم و سل بکار می‌رفته است.
  •برای درمان التهاب لثه ، زردچوبه را دم کرده و آنرا قرقره کنید.
  •زردچوبه از سرطان جلوگیری می‌کند بنابراین حتما سعی کنید که در غذاها از زردچوبه استفاده کنید.
  مضرات
  با تمام مزایای گفته شده باید اشاره کرد که زیاده‌روی در مصرف زردچوبه برای قلب مضر است ولی اگر آنرا با لیمو ترش استفاده کنید اثرات مضر آنرا خنثی می‌سازد.
  منبع : دانشنامه رشد


 4. Top | #4

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  ۱. ضد سرطان

  همه ما از خطرات بیماری سرطان آگاهی داریم. اما فقط عده کمی در جهان هستند که می‌دانند راه پیشگیری از سرطان در آشپزخانه و قفسه ادویه آنهاست! زردچوبه یک داروی ضد سرطانی قوی است که کورکومین موجود در این ادویه در جلوگیری از تکثیر و رشد سلول‌های سرطانی (سرطان کولون و رکتوم) نقش موثری دارد. کورکومین موجود در زردچوبه نه تنها سلول‌های سرطانی را می‌کشد، بلکه مانع شکل گیری و رشد آنها نیز می‌شود. زردچوبه در پیشگیری از سرطان معده، ریه، روده بزرگ، پروستات، پوست، پستان و کبد موثر است.

  ۲. سلامت کبد

  زردچوبه برای سلامت کبد بسیار مفید است. این گیاه یک سم زدای طبیعی است.کبد از طریق تولید آنزیم‌ها، خون را تصفیه می‌کند و زردچوبه تولید این آنزیم‌های حیاتی بدن را افزایش می‌دهد. این آنزیم‌‌ها تجزیه‌شده و سموم داخل بدن را کاهش می‌دهند. مصرف منظم زردچوبه باعث مبارزه با چندین مشکل جدی کبدی مانند سیروز، هپاتیت و زردی می‌شود.۳. بیماری آلزایمر

  آلزایمر نوعی زوال عقل است که اغلب در افراد سالخورده اتفاق می‌افتد. زردچوبه در جلوگیری و درمان بیماری آلزایمر موثر است زیرا با کمک به از بین بردن پلاک‌هایی که در مغز ایجاد می‌شود و بهبود جریان اکسیژن. به سلامت عمومی مغز کمک می‌کند. این ماده می‌تواند ایجاد یا پیشرفت بیماری آلزایمر را نیز کاهش دهد.۴. رفع سوء هاضمه

  زردچوبه در درمان مشکل سوء هاضمه بسیار موثر است. چرا که کیسه صفرا را برای تولید صفرا تحریک می‌کند و گوارش را تقویت می‌کند. همچنین در از بین بردن سوزش سر معده، التهاب شکم، گاز معده و همچنین مشکلات روده کمک می‌کند.

  ۵. سلامت قلب

  زردچوبه به منظور جلوگیری از بیماری‌های مختلف قلب مانند گرفتگی عروق، به پاکسازی شریان‌های مسدود شده و کاهش التهاب کمک می‌کند. این گیاه خطر حملات قلبی و سکته مغزی را با جلوگیری از تشکیل پلاک در دیواره عروق قلبی و کاهش کلسترول را پایین می‌آورد. به طور کلی استفاده از زردچوبه منجر به سلامت قلب می‌شود.۶. بهبود آرتروز

  زردچوبه به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی در مشکلات آرتروز و التهاب مفصلی بسیار کمک می‌کند. حتی اگر نتواند به طور کامل این بیماری‌ها رادرمان کند می‌تواند به کمک املاحی که دراد در کاهش درد و التهاب نقش خوبی بازی کند.

  ۷. کاهش کلسترول (LDL)

  سطح بالای کلسترول بد (LDL) می‌تواند به مشکلات مختلف قلبی مانند حملات قلبی، سکته مغزی، تصلب شراین (گرفتگی عروق) و غیره منجر شود. به غیر از مصرف منظم داروهای مخصوص کاهش کلسترول، افزودن زردچوبه به رژیم غذایی شما باعث کاهش کلسترول بد (LDL) به طور طبیعی می‌شود.۸. درمان دیابت

  امروزه دیابت یک بیماری بسیار شایع است، اما با اضافه کردن زردچوبه به رژیم غذایی تان می‌توانید آن را کنترل کنید چون از خواص زردچوبه این است که سطح قند خون را متعادل می‌کند و سطح انسولین را کنترل می‌کند. مصرف منظم زردچوبه همچنین می‌تواند از ابتلا به دیابت نیز جلوگیری کند. با این وجود توصیه می‌شود قبل از استفاده از زردچوبه به عنوان داروی دیابت با پزشکتان مشورت کنید.
  ۹. درمان فشار خون بالا

  اگر فشار خون بالایی دارید، می‌توانید زردچوبه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید زیرا باعث کاهش طبیعی فشار خون می‌شود و جریان خون قلب را منظم میکند. بنابراین زردچوبه می‌تواند یک درمان طبیعی برای کنترل فشار خون بالا باشد.۱۰. کاهش وزن

  زردچوبه می‌تواند برای افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند بسیار مناسب باشد. زیرا یکی از ترکیبات موجود در زردچوبه به بالا بردن تولید صفرا که یکی از مولفه‌های اصلی در تجزیه چربی‌هاست، کمک می‌کند. مصرف زردچوبه با افزایش میزان متابولیسم شما، چربی بیش از حد را کاهش می‌دهد و با افزایش سرعت سوخت و ساز بدن، کالری سریعتر می‌سوزد و لاغر می‌شوید.
  منبع : bazdeh
  خرید و فروش خرده و جزئی انواع ادویه جات مثل فروش زردچوبه ، دارچین و....

LinkBacks (?)

 1. 12th October 2012, 07:28 PM

Visitors found this page by searching for:

درمان پیله دندان

پيله كردن دندان

فواید زرد چوبه

علل پيله كردن دندان ودرمان آن

فواید و ضررهای زردچوبه

رفع پیله دندان

ضررهای زرد چوبهضرر زرچوبهراه درمان پیله دندانخواص زرد چوبهراه های درمان پیله دندانعلت پیله کردن دندان و راه درمانرفع پیله دندانفواید زرچوبهمضرات و فواید زردچوبه درمان پیله دندانفواید و مضررات زردچوبهﻣﻀﺮﺍﺕ زردجوبهفواید وضررهای زردچوبهپیله‌کردن‌دنداندارو برای پیله دندان درد پیله دندان مصرف زردچوبه ضررخواص مضررات زردچوبهفوایدزردچوبه ومضراتشفوايد و مضرات حجامتزردچوبه و خواص و مضراتفایده و ضرر زرد چوبهضرر.زرد چوبهفوائد و ضررهای زرد چوبهخواص يا ضرر زرد جوبهدرمان پيله كردن دندانزردچوبه و مزرات آنضررها و فواید زردچوبهخواص و مضررات زردچوبه دندان پیله کردهخواص زر چوبه و مضراتخواض و ضرر زردچوبهدارو کروکومینفواید و مضرات مصرف زردچوبهفوائد زردچوبهپیله کردن دندانها کپسول برای درد دندان و پیلهفوایدواضرارزردچوبهضرر زردچوبه برای بارداردرمان دندان پیله کرده مضرات مصرف زیاد زردچوبهفايده زرد چوبهمظرات زرچوبه مزرات سرکه زرد چوبه وخواص اندرمان دندان پیله شدهمضررات حجامت videoناراحتي هاي كبدي اgooglمضرات و خواص زردچوبهtفوایدومضراتزردچوبهدرمانپیله کردن دندانزرچوبه خواصدرمان پیله کردن دندانمضرات مصرف زرد چوبهمضرات و فوائد زرچوبهخواص و مضرات لیموهازرچوبه وخواص انزرچوبه وخواص وضررهای انزرد چوبه خواصنشاسته زردچوبه پیله درمانخواص زردچوبه چشمتمیز کردن کبدخواص زرد چوبه وضررشفاف کننده چشمپیله دندانfaزرچوبه سرطاندرمان دندان پيله كردهمقدار زرد چوبه در دم کرده زردچوبه برای کاهش تورمضرر زردچوبه برای کیسه صفراخواص دارویی زردچوبهدرمان. پیله دندان دردزردچوبه رفع پیله دندانفایده و ضررزرچوبه زردچوبه و خواص و ضرراتخواص و ضررهای زرچوبهضررهاي زردچوبه مزرات زردچوبهضرر زردچوبه برای کبدمضرات و ضررهای زردچوبهدارو پیله دندانخواص مفيد و غير مفيد زرچوبهفوايد ومضرات زردچوبه خواص زرد چوبه مضرات زرد چوبهفايده و ضرر زردچوبهدارو برای رفع پیله کردن دندانزردچوبه فواید و مضرات بارداریخواص و مضراتزردچوبهزرچوبه-خواصفوائد ومضرات زرچوبه

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556