نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

پرورش ماهیان گرمابی

This is a discussion on پرورش ماهیان گرمابی within the گونه های دیگر forums, part of the تالار دوستداران آکواریوم و ماهیان category; پرورش ماهیان گرمابی آبزیان به عنوان یک منبع کربوهیدرات مهم میباشند . اهمیت گوشت سفید به پروتئین و چربی آن ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  241
  لايك كرده
  177
  نوشته ها
  927
  می پسندم
  303
  مورد پسند : 2,025 بار در 745 پست

  Smile پرورش ماهیان گرمابی

  پرورش ماهیان گرمابی
  آبزیان به عنوان یک منبع کربوهیدرات مهم میباشند . اهمیت گوشت سفید به پروتئین و چربی آن میباشد. چربی آبزیان به دلیل وجود اومگا 3 بسیار ممتاز میباشد. تجمع چربی ماهی در زیر پوست و کبد ماهی میباشد.
  تا دهه ی هفتاد میلادی صید ابزیان تا یک حدی پیشرفت کرد اما از آن دهه به بعد صید کم کم کاهش یافت ، از عوامل مانع شدن صید میتوان به کاهش ذخایر آبزیان ، افزایش جمعیت و افزایش آلودگی آبها اشاره کرد. اما نیاز به مصرف ماهی زیاد شد و دلیل آن افزایش جمعیت و فرهنگ مصرف هم افزایش یافته بود .
  پرورش ماهی در استخر ، مزارع ، قنات ها ، پشت سد ها (روش قفس) ، آبگیرها ، مناطق آبخیزداری ، کانال های آبیاری ، استخر های گلی ، حصارها و ... صورت میگیرد.
  زیستگاه های ساختگی
  استخر ماهیان گرمابی عموما" سطح های خاکی هستند که در مناطق غیر کشاورزی و گاه در مزارع کشاورزی ساخته میشود. در مناطق با زمین ارزان اندازه ی استخر بزرگتر است و هرچه استخر بزرگ باشد هزینه ی ساخت استخر بر واحد سطح کاهش میابد.
  بهترین فرم آلی و کم هزینه برای ساخت استخر فرم مربع میباشد.از اجزائ یک استخر پرورش ماهیان گرمابی میتوان به زهکش استخر ، مانک ، دیواره و گودال برداشت اشاره کرد. عوامل مختلفی در شکل استخر موثر است از جمله میزان سرمایه گذاری ، شیوه ی برداشت ماهی و عامل تعیین کننده ی شیب زمین. اگر زمینی شیب تندی ندارد و تخلیه و صید ماهی با خالی کردن آب استخر انجام میشود و یا اینکه استخر کوچک باشد ساخت استخر های مکعبی توصیه میشود . شیب بیشتر باعث میشود که استخر باریکتر ساخته شود و هزینه ی ساخت بیشتر میشود . روش برداشت ماهی هم بر شکل استخر تاثیر میگذارد ، برای استخر های کوچک و مربعی برداشت ماهی با تخلیه ی آب انجام میشود و برای استخر های بزرگ با عرض کمتر از 100 متر با پره کشی ( توراندازی ) صید انجام میشود.


  >> ادامه دارد <<


  آنچه که در پست بعدی خواهید خواند:
  ورودی و خروجی استخر

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) By:M.R تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 2. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  241
  لايك كرده
  177
  نوشته ها
  927
  می پسندم
  303
  مورد پسند : 2,025 بار در 745 پست

  Smile کپور ماهیان

  کپور ماهیان

  1.کپور معمولی : کپور معمولی یا سیپ رینوس کازپیو ، بیشترین تحقیقات علمی بر روی این ماهی انجام گرفته است . کپور معمولی یکی از متداول ترین ماهیان پرورشی در سیستم گرمایی است . دهان این ماهی برای خوردن لجنهای کف استخر مناسب است. این ماهی به دلیل داشتن محوطه ی بزرگ بطنی به نام ماهی شکم گنده نیز نامیده میشود . غذای اصلی این ماهی صدف ها و کف زیان درون استخر هستند . اصطلاحا" به موجودات صدف وار که درونشان ماده ی لزجی است ، بنتون میگویند ، پس کپور بنتون خوار است . کپور بچه های بنتون را میخورد ولی بنتون های بزرگ را نمیتواند بخورد . عمده غذای کپور بنتون است پس به این ماهیان بنتون فاژ هم میگویند . پرورش یان ماهی در تمام جهان انجام میشود.

  تفاوت ماهی کپور پرورشی و ماهی کپور مردابی : ماهی کپور اگر در مرداب رشد کرده باشد ، انتهای باله های دمی و شکمی –مخرجی آن به رنگ نارنجی است ولی اگر ماهی کپور در استخر رشد کرده باشد این قسمتها به رنگ روشن است . باله ی پشتی ماهی کپور مردابی ابتایش یک استخوان خیلی محکم و باله ی مخرجی انتهایش دندانه دندانه است .

  2.کپور علف خوار : کپور علف خوار یا ماهی آمور پرورشی یا گراس کراپ از بافت های گیاهی تغذیه میکنند . وقتی طول این ماهیان به به 10 سانتی متر رسید ، دستگاه گوارش کاملا" تکامل یافته است . اگر این ماهیان در استخر باشند تا جایی که میتوانند علف میخورند ، اگر آمور با علف سیر نشد به غذای ماهیان دیگر حمله میکنند ، بنابر این بهتر است در سیستم پرورشی ، اول ماهی آمور خود را سیر کنیم . البته میتوانیم برای آنها جیره ای از دانه های گندم و ... را در نظر گرفت . ماهی آمور رشد خوبی دارد. ارزان بودن غذای آن و خوش طعم بودن گوشت آن باعث پرورش زیاد این ماهی شده است . ماهی آمور در بین ماهیان پرورشی از همه خوشمزه تر است و به آن ماهی سفید پرورشی هم میگویند .

  تفاوت ماهی سفید با ماهی آمور پرورشی : سر ماهی سفید کوچکتر و گرد است ولی ماهی آمور کمی بزرگتر و سطح سرش صاف است . ماهی سفید بدنش کشیده تر است ولی آمور به دلیل اینکه علف خوار است روده هایش بزرگ است ، پس محوطه ی شکمی بزرگتری دارد . آمور فلس های محکم تر ، رمخت تر و فلس هایش کدر است ولی ماهی سفید دارای فلس های ریز ، کوچک و سفید است .

  3. فیتو فاگ : ماهیانی که از فیتوپلانگتون ها تغذیه میکنند ، فیتوفاگ نامیده میشود. ---- فیتوپلانگتون : فیتو پلانگتون ها نژاد و گونه های مختلف دارند. درونشان هیچ عناصر سنگین مثل کلسیم و فسفر و ... را نگه نمیدارند تا سنگین شوند ولی اگر به میزان جزئی برای حیاتشان نیاز داشته باشند در غشای خود به مقدار کمی ذخیره میکنند. پلانگتون ها موجودات معلق در آب هستند و نمیتوانند به طور فعال در آب جابه جا شوند . آنها نمیتوانند با شنا کردن به سطح یا عمق آب بروند ، اما میتوانند وزن خود را کاهش داده و در آب معلق بمانند. بدن فیتو پلانگتون ها حداقل از 80 تا 85 % و حداکثر تا 90 % از آب تشکیل شده استو و وزن مخصوص آنها به آب بسیار نزدیک است . انها هیچ اسکلت داخلی یا خارجی ندارند و عناصر سنگین مثل کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم در حد نیاز بیوسنتز و فقط در غشای آنها وجود دارد. فرم ذخیره ای مواد غذایی در بدن فیتو پلانگتون ها از نوع چربی است. آنها در یاخته های خود حباب های هوا نگهداری میکنند که به شناوری آنها کمک میکنند ، جالبست که بدانیم این محتویات گازی بسته به دما و فشار محیط تغییر میکند. فتوپلانگتون ها اکسیژن آب را کم و زیاد ، در روز که نور زیاد است ، فیتوپلانگتون ها نور را جذب میکنند و اکسیژن آزاد میکنند ولی در طول شب فیتوپلانگتون ها اکسیژن را میگیرند و دی اکسید کربن را آزاد میکنند .---- فیتو فاگ یک فیلتر زنده ی آبی است . فیتو فاگ آب را وارد دهان خود میکند و سپس دهانش را میبندد ، سپس آب را وارد آبشش هایش میکند و تبادل گازها صورت میگیرد و ذرات ریز و فیتوپلانگتون ها در بین صفحات استخوانی آبشش گیر میکنند و ماهی از این ذرات تغذیه میکند . فیتوفاگ نمیتواند غذای ماهیان دیگر را بخورد . فیتو فاگ گیاه خوار هم است پس روده هایش پیچ در پیچ است و محوطه ی بطنی بزرگی دارد . روش شناختن ماهی فیتوفاگ از دیگر ماهیان پرورشی چشم های آن است که در پایین خط جانبی قرار دارد .

  By : M&R

  ویرایش توسط THE_IRISHBOY : 6th February 2014 در ساعت 02:24 PM

 3. 3 کاربر پست Rahban عزیز را پسندیده اند .


 4. Top | #3

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  1005
  لايك كرده
  3263
  نوشته ها
  1,729
  می پسندم
  4,101
  مورد پسند : 2,512 بار در 1,169 پست
  حالت من :
  My Mood
  Cheerful
  نوشته های وبلاگ
  28

  Gh ماهیان گرمابی

  در این مطلب تصویر انواع سرخو ماهیان را می بینید.
  پرورش ماهیان گرمابی
  1. ماهی سرخو بنگالی


  پرورش ماهیان گرمابی
  2. ماهی سرخو پنج خط


  پرورش ماهیان گرمابی
  3. ماهی سرخو چشم بزرگ


  پرورش ماهیان گرمابی
  4. ماهی سرخو حرا


  پرورش ماهیان گرمابی
  5. ماهی سرخو خونی


  پرورش ماهیان گرمابی
  6. ماهی سرخو زرد خال سیاه


  پرورش ماهیان گرمابی
  7. ماهی سرخو قهوه ای


  پرورش ماهیان گرمابی
  8. ماهی سرخو کج پولک


  پرورش ماهیان گرمابی
  9. ماهی سرخو مالا بری


  پرورش ماهیان گرمابی
  10. ماهی سرخو مخطط زرد


  پرورش ماهیان گرمابی
  11. ماهی سرخو معمولی


  پرورش ماهیان گرمابی
  12. ماهی سرخو هشت خط

 5. Top | #4

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  ماهی
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  494
  لايك كرده
  521
  نوشته ها
  434
  می پسندم
  3,088
  مورد پسند : 1,699 بار در 414 پست

  پیش فرض

  منتقل شد
  نرم نرمک میرسد اینک بهار...
  بد به حال ماهیان!

 6. Top | #5

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  اصفهان
  لايك دريافتي
  60
  لايك كرده
  82
  نوشته ها
  102
  می پسندم
  171
  مورد پسند : 56 بار در 39 پست
  نوشته های وبلاگ
  3

  پیش فرض کپورماهیان

  خانواده کپورماهیان (Cyprinidae) یکی از مهمترین خانواده‌های ماهی‌های آب شیرین است. این خانواده بزرگترین خانواده ماهی‌ها بوده و شامل ۲۲۰ جنس و ۲۴۲۰ گونه است. تقریباً تمام اعضای آن متعلق به آب شیرین بوده و یا در صورت زندگی در آب لب‌شور، برای تولیدمثل نیازمند ورود به آب شیرین هستند. مهمترین ماهی‌های پرورشی گرم‌آبی مثل کپور معمولی، کپور علف‌خوار یا آمور، کپور سرگنده و کپور نقره‌ای یا فیتوفاگ متعلق به این خانواده هستند. با حدود ۱۱۰ گونه بزرگترین گروه ماهی‌های آب شیرین ایران است و تقریباً در همه حوضه‌های ایران یافت می‌شوند. از کپورماهی‌های معروف ایران می‌توان انواعسس‌ماهی از جمله سس‌ماهی‌کور، سیاه‌ماهی، ماهی سفید، کلمه و سیاه‌کولی را نام برد.
  پرورش ماهیان گرمابی

 7. Top | #6

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  اصفهان
  لايك دريافتي
  60
  لايك كرده
  82
  نوشته ها
  102
  می پسندم
  171
  مورد پسند : 56 بار در 39 پست
  نوشته های وبلاگ
  3

  پیش فرض سیاه‌ماهی

  سیاه‌ماهی (Capoeta) سرده‌ای از ماهی‌های آب شیرین خانواده کپورماهیان است. این سرده شامل ۱۸ گونه است که چند گونه آن در ایران یافت می‌شود و از پراکنش وسیعی برخوردار است و در برخی از قنات‌ها و چشمه‌ها تنها ماهی قابل مشاهد است. برخی از گونه‌های آن از اهمیت تجاری برخوردار بوده و توسط صیادان محلی صید می‌گردند. از گونه‌های معروف آن می‌توان سیاه‌ماهی فلس درشت، فلس ریز و زیرگونه هرات را نام برد. یکی از ویژگی‌های بارز اغلب گونه‌های این سرده داشتن یک جفت سبیلک نسبتاْ بلند است.
  پرورش ماهیان گرمابی
  ​منبع ویکی پدیا

LinkBacks (?)

 1. 27th October 2011, 12:26 PM

موضوعات مشابه

 1. بیماری ماهیان گرمابی (بيماري اگزوتيك)
  توسط THE_IRISHBOY در انجمن مرجع بیماریها . اطلاعات دارویی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th August 2014, 09:58 PM
 2. از تلف شدن ماهیان گرمابی جلوگیری می‌شود
  توسط ویکی در انجمن اخبار دامپزشکی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th June 2013, 05:10 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th May 2013, 07:18 PM
 4. با ماهیان گرمابی آشنا شوید
  توسط ویکی در انجمن تالار دوستداران آکواریوم و ماهیان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 8th December 2012, 08:41 PM
 5. بررسی علل تلفات ماهیان گرمابی در گیلان
  توسط ویکی در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 27th November 2012, 02:44 AM

Visitors found this page by searching for:

ماهی گرمابی

پرورش ماهی

ماهی های گرمابی

پرورش ماهی های گرمابی

ماهيان گرمابي

پرورش ماهيان گرمابي

پرورش ماهي

استخر پرورش ماهی گرمابی

پرورش ماهی گرم ابی

پرورش ماهیان

پرورش ماهیان گرم ابی

ماهي گرمابي

ماهيهاي گرمابي

تکثیروپرورش ماهیان گرمابی

ماهیان گرم ابیتصاویراستخرخاکی برورش ماهیهزینه پرورش ماهی گرمابیاستخر پرورش ماهیان گرمابیطراحی استخر ماهیان گرمابی ماهي هاي گرمابيمدیریت تکثیر ماهیان گرمابی پرورش ماهی گرمابیاحداث استخر ماهی گرمابیاستخرپرورش ماهی های اکواریمپرورش ماهیهای گرمابیماهی های گرم ابیماهیهای گرمابیپرورش ماهی های گرم ابیاستخر ÷رورش ماهی گرم ابیاستخر ماهی گرم ابیپرورش ماهیهای گرم ابیپرورش ماهیانگرمابیطراحی استخر پرورش ماهیهزینه پرورش ماهیاستخر ماهی گرمابیساختار مانک در پرورش ماهیپرورش ماهیان گرمابی pptبیماریهای ماهیان گرمابیمدت پرورش برداشت ماهیان گرمابی استخر گرمابی ساخت استخر پروش ماهیپرورش ماهي هاي گرمابي طرح پرورش ماهیان گرمابیپرورش ماهی گرمابی در قفساستخر ماهیان گرمابی پرورش ماهیان گرمابیساخت استخر ماهیان گرمابیپرورش ماهیان کرمابیبیماری ماهی های گرمابیهزينه`پرورش ماهيان گرمابيماهیانگرمابینحوه ی احداث حوضچه های پرورش ماهیهزینه پرورش ماهی گرمابی و بازده ساخت استخرهای پرورش ماهی گرمابیهزینه استخر ماهی گرمابیگرمابیپرورش ماهيانهزینه ساخت استخر ماهیان گرمابیروش ساخت حوضچه ماهی گرم آبیپرورش ماهی powerpointطریقه پرورش ماهی های گرمابیابعاد استخر پرورش ماهی گرمابی هزینه احداث استخر پرورش ماهی گرمابیهزينه احداثاستخررورش ماهي گرمابيپرورش گرمابیپاورپوینت پرورش ماهیان گرمابی÷رورش ماهی های گرم ابیتکثیر و پرورش ماهی های گرمابی پرورش ماهي گرم آبيرسم فنی استخر پرورش ماهیان گرمابیاحداث استخر گرمابیدانلود رایگان پاورپوینت ماهیان سردآبی استخر گرمابیتصاویر پرورش ماهی گرمابیتغذیه ماهی گرمابیمراحل پرورش ماهيان گرم آبيطریقه ی ساخت استخر پرورش ماهی گرما بیپرورش ماهی سفیدتصاویر پرورش ماهییان گرمابیپرورش ماهی ورامینپرورش ماهی زبراواشمدت پرورش ماهیان گرمابیمدت پرورش ماهی گرمابی تکثیر و پرورش ماهیان گرمابی pptبهداشت پرورش ماهی گرمابیروند ميزان توليد كرمابي در كيلاننحوه پرورش ماهیان گرمابهطرح استخر پرورش ماهی گرم ابیمراحل ساخت استخر پرورش ماهی گرمابی پاور پونتعكس پرورش ماهي گرم آبيطول مدت پرورش ماهی گرمابیتکثیر و پرورش ماهی گرمابی powerpointنحوه ی نگهداری ماهیان گرمابیSearch دانلود آموزش رایگان پرورش ماهیان گرمابیپرورش ماهی های گرمابی در زمستانماهی گرمابی در سالنSearch آموزش پرورش ماهی کپور درخوزستاننیاز ابی استخر گرمابیبهترین نوع پرورش ماهیان گرمابیهزینه های ساخت پرورش ماهی گرمابی

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556