نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)

This is a discussion on معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine) within the سایر جوندگان forums, part of the دوستداران جوندگان و خرگوش شکلان category; تشی ( Porcupine ) این حیوان - بالغ بر 300 هزار تیغ بر روی بدن خود دارد. - هنگامی که ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)

  تشی (Porcupine)


  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)


  این حیوان


  - بالغ بر 300 هزار تیغ بر روی بدن خود دارد.

  - هنگامی که حیوان یا انسانی مزاحم تشی شود، این حیوان دم خود را همانند یک شلاق در هوا حرکت میدهد که بر سرعت این حرکت ممکن است تیغ های سست و شل روی دم به هوا پرتاب شوند.


  - آنها اشیا مختلفی از جمله چوب، چرم، استخوان و شاخ های کنده شده گوزن ها را میجوند و شاید با این کار نیاز خود به نمک و نیز کوتاه کردن دندان خود را برطرف می سازند.


  - آنها سالها به تنهایی زندگی میکنند.


  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)  توصیف

  تشی (Erethizon dorsatum) یکی از شناخته شده ترین پستانداران کانادا است. آنها به داشتن پوشش تیغ دار خود شهرت دارند که هر دشمنی را از نزدیک شدن بیش از حد به آنها بر حذر میدارد.

  زمانی که این حیوان به حالت قوز کرده بر روی شاخه های بالایی درختان مینشیند ممکن است با خانه ی سنجاب یا کلاغ اشتباه گرفته شود اما در قسمت های نزدیک به سطح زمین، معمولا به سرعت قابل تشخیص است. این حیوان دارای پوزه ای کوتاه و پهن و چشمانی کوچک است. گوش ها در طرفین قرار داشته و کوچک اند و غالبا به وسیله همان موهایی که ستون فقرات را می پوشانند پوشانده شده اند. شانه ها به صورت قوزدار هستند و حالت پشت بدن این حیوان را به شکل قوس دار در آورده اند. پاها کوتاه و خمیده اند و به تشی اجازه میدهند که همانند یک خرس بر روی زمین، بر روی پاهای خود در هنگام خوردن گیاهان و بایستد. پنجه ها کشیده و به شکل منحنی هستند. در پاهای عقبی، اولین انگشت به شکل یک سطح پهن قابل حرکت تغییر فرم داده و به حیوان، اجازه میدهند که در هنگام صعود از درختان بتواند به آنها چنگ بزند. دم ماهیچه ای آنها بسیار پهن، کوتاه و در قسمت انتها، کاملا گرد است.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : hww.ca

 2. 5 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش دوم
  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)


  پوشش بدن تشی از یک بخش پشمی قهوه ای رنگ و نرم در زیر و موهایی زبر، خشن و بلند به عنوان محافظ، در قسمت رویی تشکیل شده است. در قسمت پایه، موهای محافظ به رنگ قهوه ای و در قسمت نوک، به رنگ تیره تر هستند. این تیغ میتواند در گونه های شرقی به رنگ سفید و در گونه های غربی به رنگ زرد باشد. این موهای محافظ تا زمانی که تشی تحریک نشده باشد تیغ های این حیوان را میپوشاند. تیغ های ناحیه پشت و قسمت دم معمولا بلندتر هستند و زمانی که به حالت ایستاده در می آیند موهای محافظ را به قسمت جلو هل داده و ظاهری شبیه به یک تاج برای تشی میسازند. در قسمت صورت، تیغ ها در حدود 1.2 سانتی متر هستند در حالی که تیغ های قسمت پشتی بدن میتوانند تا 12.5 سانتی متر طول داشته باشند. ضمنا هیچ تیغی در قسمت های پوزه، پاها و زیر شکم وجود ندارد.


  تیغ ها کاملا پوک و جاسازی شده درون پوست هستند و هرکدام از آنها به ماهیچه کوچکی متصل اند که تشی، در هنگام خطر، آنها را به طرف خود کشیده و منقبض میکند. به فاصله 0.6 سانتی متر از نوک تیغ ها، چندین عدد دندانه های ریز وجود دارد. این دندانه های ریز در لمس شدن، فقط اندکی زبر به نظر می آیند اما زمانی که مرطوب شوند (مثلا در زمان ورود به گوشت) کاملا متورم شده و به نفوذ هرچه بیشتر تیغ در گوشت قربانی کمک میکند. تیرها در قسمت نوک به رنگ سیاه و در قسمت پایه به رنگ های سفید یا زرد هستند.

  اینطور تخمین زده میشود که یک تشی بیش از 300 هزار عدد تیغ دارد، بنابراین هر دشمنی نمیتواند به سادگی به این حیوان نزدیک شود و تشی میتواند به خوبی از تیغ های خود به عنوان سپر حمایتی استفاده کند. تیغ هایی که از دست میروند با تیغ های جدیدی جایگزین میشوند که سفیدرنگ و نیز هستند و تا زمان رشد کامل، به پوست تشی متصل اند.

  تشی ها دومین جونده بزرگ کانادا پس از سگ آبی (beaver) هستند. نرهای بالغ میتوانند پس از 6 سالگی به وزن 5.5 کیلوگرم و ماده ها به وزن 4.5 کیلوگرم برسند. طول کلی بدن آنها بین 68 تا 100 سانتی متر و ارتفاع آنها در قسمت شانه تا 30 سانتی متر است.  ادامه دارد ...  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : hww.ca

 4. 5 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش سوم
  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)  علائم و صداها

  زمانی که یک تشی بر روی درخت یا درون غار قرار داشته باشد دیدن آن کار ساده ای نیست اما جویدن های پر سر و صدا، تکه های چوب کنده شده و پوسته های قطعه قطعه شده درخت میتواند شاهد خوبی بر حضور این حیوان باشد. اطراف درختان خوراکی و به خصوص در خروجی غارها در فصل زمستان میتوان این حیوانات را مشاهده کرد. در زمستان آنها ظاهر خشن، زمخت و نامنظمی دارند در حالی که در فصل تابستان از رنگ قهوه ای متمایل به سبز به رنگ قهوه ای تیره در می آیند.

  در زمستان برای یافتن تشی میتوانید از آثاری که بر روی برف ها با کشیدن پنجه بلند و گاهی دم خود بر جای میگذارد استفاده کنید. اگر برف، نرم و عمیق باشد آثار عبور تشی بیشتر و واضح تر خواهد بود.

  در فصل پاییز و البته به ندرت در مواقع دیگر، این حیوانات به وسیله صداهایی شبیه به ناله کردن با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند.

  در صورت مواجهه (در فصل جفتگیری)، تشی ها دندان های خود را با حالتی مانند حرف زدن تکان میدهند، در غیر این صورت، میتوان دریافت که تشی تمایلی به برقراری ارتباط ندارد. ماده ها نیز غالبا بچه های خود را بو کرده و در این هنگام، صدای خرخر تولید میکنند. تشی ها فقط در فصل جفتگیری پر سر و صدا میشوند و صداهای مختلفی مانند ناله و زاری و پارس سگ و جیغ و خرخر تولید میکنند.  ادامه دارد ...  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : hww.ca

 6. 5 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش چهارم
  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)


  محل سکونت و عادات


  این گونه از تشی که در آمریکای شمالی زندگی میکند بیشتر در میان درختان یافت میشود که البته میتوان این حیوانات را به وفور در جنگل ها، حاشیه رودخانه ها و حتی مناطق خشک نیز مشاهده کرد. این بسیار عادی است که این حیوان را در برآمدگی های صخره ای، توده سنگ ها، غارها و در مناطقی که درخت های «شوکران» (hemlock)، «صنوبر لرزان» (aspen) و برخی درختان دیگر وجود دارند ببینید.


  با توجه به دامنه بینایی کم و سرعت کم حرکت تشی، یافتن این حیوانات کار چندان دشواری نیست.

  وضعیت و حالت دفاعی این جونده به خوبی شناخته شده است گرچه گاهی ممکن است افراد در تشخیص آن دچار اشتباه شوند. اگر در زمانی که خطر ایجاد میشود تشی بر روی زمین باشد خود را به نزدیکترین پناهگاه ممکن در بین صخره ها یا بالای درخت میرساند و در این زمان حتی با همان سرعت کم خود نیز، به سریعترین شکل ممکن این کار را انجام میدهد. در صورتی که تشی در وضعیت عادی باشد کمر خود را به سمت بالا قوس داده و سر بدون محافظ خود را در بین شانه ها قرار میدهد. تشی، در صورت ظاهر شدن دشمن، تیغ ها را به حالت افراشته و قائم در آورده، سپس پاهای جلویی خود را محور کرده و پشت خود را به سمت دشمن میکند. در این زمان تشی اقدام به کوبیدن پاهای عقبی به زمین و همینطور حرکت دادن شلاق وار دم میکند. نیروی جنبشی حاصل از این حرکت دم، برخی از تیغ های سست و شل را کنده و در هوا به پرواز در می آورد.  ادامه دارد ...  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : hww.ca

 8. 4 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش پنجم
  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)


  اگر تشی در گوشه ای گیر افتاده و گرفتار و درگیر شود امکان دارد که برخی از تیغ هایش را اشتباها در بدن خودش فرو کند. در این گونه موارد، این حیوان میتواند با مهارت خاصی آن تیغ ها را با دندان ها و چنگال های خود از بدنش خارج کند.


  معمولا تشی ها زمانی که بر روی درخت باشند به خوبی مراقب اطراف خود هستند اما اگر مهاجم سعی در بالا آمدن از درخت داشته باشد، تشی شروع به ضربه زدن با دم خود به او میکند.

  در بیشتر طول سال، تشی ها از زندگی اجتماعی لذت نمیبرند و در مجموع حیواناتی منفرد و تک زی هستند. آنها در فصل زمستان برای زندگی در غارها و به دست آوردن غذای بهتر، در کنار یکدیگر قرار میگیرند و این عمل به هیچ عنوان جنبه اجتماعی بودن ندارد. ممکن است تعداد زیادی تشی در یک محل در کنار یک منبع غذایی مناسب گرد هم آیند و بیش از 100 عدد تشی در یک منطقه صخره ای نسبتا بزرگ در فصل زمستان در کنار هم باشند. در این گونه مواقع، آنها معمولا حضور یکدیگر را به کلی نادیده گرفته و تحمل میکنند گرچه ممکن است درگیری هایی بر سر غذا با هم داشته باشند. تشی های جوان معمولا بازیگوش هستند و مهارت خوبی در استفاده از دم خود ندارند و بیشتر با آن بازی میکنند. البته تشی های بالغ در استفاده از دم و بازی کردن با آن بسیار آرام تر هستند.

  تشی ها در فصل زمستان به خواب زمستانی فرو نمیروند. گرچه در این مدت فاصله چندانی از غار محل سکونت خود نمیگیرند و نهایتا در فاصله 100 متری از غار به دنبال غذا میگردند. در زمان بارش برف یا باران، آنها در غار میمانند و یا اگر به منظور خوردن غذا خارج شده باشند در درون یک درخت میمانند. در این شرایط آنها حتی دماهای زیر صفر را نیز میگذرانند و تا قطع شدن بارش منتظر می مانند. در مقاطع خشک فصل زمستان، تشی ها در هر زمانی از روز یا شب غذا میخورند و این خلاف عادات آنها در مقاطع دیگر سال است که حیواناتی شب فعال هستند. در فصل تابستان، تشی ها میتوانند فاصله زیادی از غار خود بگیرند و گاهی تا 1.5 متری غار برای یافتن غذا بروند. علاوه بر پیاده روی روزانه ای که تشی ها انجام میدهند، با تغییر فصل نیز محل زندگی خود را تغییر میدهند. در مناطق کوهستانی، تشی ها با کندن پوست درختان و تغذیه از آنها خو گرفته اند. آنها در فصل تابستان مجددا به روال عادی خود باز میگردند.  ادامه دارد ...  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : hww.ca

 10. 3 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #6
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش ششم
  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)


  رژیم غذایی


  تشی ها در فصل زمستان به شکل گسترده ای از مواد داخلی پوسته درختان تغذیه میکنند اما آنها در کنار این غذا، از انواع مختلفی از گیاهان نیز تغذیه میکنند. در طول زمستان که پوست درختان غذای قابل قبولی به شمار میرود تشی ها از این موارد تغذیه میکنند :

  کاج زرد در غرب، کاج سفید در منطقه «گریت لیک» (Great Lake) و شوکران کبیر (hemlock) در جنوب شرق

  در فصل بهار که شیره درختان خارج میشود پوست درختان افرا (maple)، صنوبر (poplar)، توسکا (alder) و بید (willow) به غذای مورد علاقه تشی تبدیل میشود. زمانی که درختان شروع به برگ دادن کنند تشی ها به سراغ شاخ و برگ درختان و درختچه ها رفته و از خوراکی هایی مانند «کشمش بیدانه» (currant)، گل سرخ (rose)، «سیب خاردار» (thorn apple)، بنفشه (violet)، قاصدک (dandelion) و شبدر (clover) تغذیه میکنند. برگ هایی که تازه تر بوده و حالت نوک تیز داشته باشند بیشتر مورد توجه تشی ها قرار میگیرند و گاهی این حیوانات برای به دست آوردن چنین غذاهایی به درون آب رفته و تیغ هایشان به شناور ماندن آنها بر روی آب کمک میکنند. در فصل پاییز، آنها بیشتر از دانه های درختان و ذرت تغذیه کرده و به باغ ها و مزارع ذرت حمله ور میشوند.  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)  یکی از مشهورترین خصوصیات تغذیه ای تشی ها این است که چوب، چرم و بسیاری دیگر از مواد اطراف خود را میجوند. آنها هر دو نوع مواد نمک دار و نیز بی نمک را برای جویدن انتخاب میکنند که این امر نشان دهنده این است که این کار فقط به منظور برطرف ساختن نیاز آنها به نمک انجام نمیشود بلکه به کوتاه شدن دندان های آنان نیز کمک میکند. اگر مواد ساخته دست انسان در دسترس نباشد، تشی ها به جویدن استخوان ها و شاخ های کنده شده حیوانات روی می آورند.

  تشی ها در غذا خوردن بسیار آرام و سنجیده عمل میکنند و در انتخاب گیاهان، بیشتر از حس بینایی، بر حس بویایی خود تکیه دارند. این نکته گاهی اوقات این تفکر را در ذهن مردم ایجاد میکند که تشی ها حیوانات احمقی هستند. گرچه آنها حیواناتی با حافظه خوب هستند که میتوانند بسیاری از چیزها را به سرعت یاد بگیرند.  ادامه دارد ...  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : hww.ca

 12. 4 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #7
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش هفتم
  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)


  تکثیر و تولید مثل


  تشی ها برای اولین بار در سن یک الی 2 سالگی جفتگیری و تولیدمثل میکنند. در قسمت های جنوبی عمل جفتگیری در ماه سپتامبر و در شمال در اکتبر و نوامبر انجام میشود. در این زمان حیوان نر، حیوان ماده را تعقیب کرده و با تولید صداهایی شبیه به خرخر، او را ترغیب به جفتگیری میکند. بدین شکل حیوان ماده برای مدت 12 ساعت در وضعیت جسمانی مناسب قرار گرفته و مایل به جفتگیری خواهد بود. زمانی که تشی ماده، آماده جفتگیری شود با حرکاتی شبیه رقص، تمایل خود به یک تشی نر را نشان میدهد و هر دو حیوان برای در آغوش گرفتن یکدیگر بر روی پاهای عقبی خود بلند شده و خرخر میکنند. گاهی اوقات تشی ها دستان خود را بر روی شانه های یکدیگر قرار داده و بینی هایشان را به یکدیگر میسایند و با حالت مهربانانه به یکدیگر سیلی زده و نهایتا یکدیگر را به آرامی بر زمین میگذارند. عمل جفتگیری در تشی ها ممکن است به اشکال و حالت های مختلفی صورت گیرد اما در نهایت توضیح ساده و شکل واحدی دارد. تشی ماده تیغ های خود را صاف کرده و دمش را گرد میکند تا تشی نر بتواند در وضعیت مناسبی نسبت به او قرار گیرد. جفتگیری یکباره به اتمام میرسد و در پایان هر دو حیوان از درختی بالا میروند و در صورتی که طرف مقابل به آنها نزدیک شود شروع به جیغ کشیدن میکنند.  ادامه دارد ...  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : hww.ca

 14. 3 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #8
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش هشتم
  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)


  بارداری یا حاملگی در حدود 30 هفته به طول می انجامد و تولد بچه تشی ها معمولا در ماه های مارچ یا می رخ میدهد که میتواند به این بستگی داشته باشد که تشی موردنظر، ساکن شمال یا جنوب است. تشی ماده غالبا هیچگونه آمادگی پیش از تولد بچه (یا بچه ها) ندارد و هیچ خوابگاه یا مخفیگاه خاصی را برای این کار تدارک نمیبیند. بچه تشی که غالبا تنها (یا نهایتا دوقلو) است معمولا در یک محل توده سنگی یا داخل یک فرورفتگی یا زیر یک بوته به دنیا می آید.

  بچه تشی در هنگام تولد به خوبی رشد کرده است : چشمها کاملا باز بوده و دندان های جلویی کاملا آماده جویدن هستند. بچه تشی در هنگام تولد در حدود 30 سانتی متر طول و 400 گرم وزن دارد و بدنش به وسیله موهای مشکی رنگ پوشیده شده است. تیغ ها بدون خار و صاف بوده و کاملا به وسیله موها پوشیده شده اند. به فاصله فقط چند ساعت از تولد، این تیغ ها سفت شده و میتوانند قائم و ایستا شوند. چند روز پس از تولد، بچه تشی توانایی صعود از درخت را خواهد داشت البته هنوز هم بیشتر تمایل به سکونت بر روی زمین دارد. بعد از گذشت یک هفته یا بیشتر، تشی ماده به تدریج مدت های طولانی تری فرزند خود را تنها خواهد گذاشت و برای خوردن گیاهان سبز او را گاهی ترک خواهد کرد. از شیر گرفتن بچه، یا به عبارتی تغییر رژیم غذایی بچه تشی از شیر مادر به غذا، حدودا در 10 روزگی اتفاق می افتد گرچه این عمل در اسارت معمولا دیرتر صورت میگیرد. در فصل پاییز اغلب بچه تشی ها از مادر خود به کلی جدا میشوند.  ادامه دارد ...  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : hww.ca

 16. 2 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 17. Top | #9
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش نهم
  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)


  وضعیت نظارت

  با توجه به سرعت پایین راه رفتن تشی ها، این حیوانات یکی از قربانیان اصلی تصادفات و آتش سوزی های جنگل هستند. ایجاد صدمه بر اثر صعود از درختان و انواع بیماری ها نیز امری غیرعادی نیست. خصوصا بیماریهایی مانند «تب خرگوش» (rabbitfever) میتواند به سادگی به آنان صدمه بزند. انگل های خارجی مانند کنه و لیسه و همینطور انگل های داخلی نظیر گونه های مختلف کرم ها به سرعت این حیوانات را دچار مشکلات سلامتی میکند.
  تیغ های بدن تشی میتواند در بدن بسیاری از شکارچیان طبیعی از جمله «کایوت» (coyote)، «گربه وحشی» (cougar)، «بابکت» (bobcat)، «روباه سرخ» (red fox)، «لینکس» (lynx)، «خرس» (bear)، «گرگ» (wolf)، «فیشر» (fisher) و «جغد شاخدار بزرگ» (Great Horned Owl) جای گیرد. بعضی از دشمنان تشی ها که با تجربه تر هستند میدانند که چطور میتوانند با حمله کردن به قسمت سر این حیوان یا برگرداندن این حیوان به پشت، او را بدون مواجه شدن با تیغ هایش بکشند. فیشرها بزرگترین دشمنان تشی ها به شمار میروند. آنها تاثیر چشمگیری بر کاهش جمعیت تشی ها داشته اند.


  معرفی تشی (تشی آمریکای شمالی) (North American Porcupine)


  بسیاری از مهاجران تازه وارد با شکار فیشرها باعث کاهش شدید جمعیت این حیوانات شده و همین امر سبب افزایش مجدد جمعیت تشی ها گردیده است. البته باز هم به دلایل دیگری نظیر قطع درختان و تخریب محیط زیست طبیعی، تعداد تشی ها همچنان رو به کاهش است. البته نتایج یک مطالعه نشان داده است که در منطقه درختان کاج سرخ، در هر 2.5 کیلومتر مربع به طور متوسط 20 الی 28 تشی زندگی میکنند. البته تشی ها به عنوان آفت درختان شناخته میشوند زیرا تمامی درختان اطراف محل زندگی خود را به شدت میجوند. در اینگونه مناطق که این حیوانات یک مشکل به شمار میروند بسیاری از تشی ها به روش های مختلف مانند شلیک گلوله، تله و طعمه های مسموم کشته میشوند. البته تشی ها همیشه هم برای انسان ها مضر نیستند. به عنوان مثال یک انگل درخت، به عنوان غذای محبوب تشی ها شناخته میشود. همچنین تشی ها برخی از قلمه های درختان را با جویدن از بین میبرند که به نوعی برای بازسازی محیط جنگل و درختان، مفید است.  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : hww.ca

 18. 2 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. خطر انقراض نسل پرندگان آمریکای شمالی
  توسط ویکی در انجمن کشفیات جدید
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th December 2014, 09:56 PM
 2. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 15th June 2012, 01:58 PM
 3. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 26th August 2011, 07:31 PM
 4. کوکر اسپانیل آمریکای - American Cocker Spaniel
  توسط sara_ranjbar در انجمن انجمن معرفی نژادهای سگ
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st May 2009, 01:29 AM

Visitors found this page by searching for:

جانور تشی

تصاویر حیوان تشی

مضرات تشی

معرفی تشی

تولید مثل کلاغها

پوسته درختان

site:persianpet.org مار بوشمستر آمریکای جنوبی

شوکران شمالی

قانون شناور ماندن تيغ بر روي اب

آثار جویدن روی پوست درخت

مقالات انگلیسی در مورد جانور تشی

اثرات جوندگان(تشی) بر مزارع

کاج آمریکایی

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556