نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

دز داروهای مصرفی در سگ و گربه(s)

This is a discussion on دز داروهای مصرفی در سگ و گربه(s) within the داروهای مصرفی در سگ و گربه forums, part of the مقالات و موضوعات تخصصی category; نمک Salt موارد استعمال : از نمک به عنوان عامل ایجاد کننده استفراغ در حیوانات مسموم به کار می رود. ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ ،همستر،قناری و موجودات ریز
  محل سکونت
  Washington, District of Columbia
  لايك دريافتي
  103
  لايك كرده
  53
  نوشته ها
  1,928
  می پسندم
  5,950
  مورد پسند : 2,050 بار در 734 پست
  نوشته های وبلاگ
  3

  پیش فرض دز داروهای مصرفی در سگ و گربه(s)

  نمک Salt
  موارد استعمال : از نمک به عنوان عامل ایجاد کننده استفراغ در حیوانات مسموم به کار می رود. البته برای این منظور زیاد موثر واقع نمی شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ١ ٢ قاشق چایخوری در آب گرم حل و خورانده شود.
  اثرات جانبی : صرف زیاد کلرید سدیم باعث کاهش پتاسیم خون و اسیدوز می شود. مصرف زیاد خوراکی باعث تهوع ، استفراغ و اسهال می شود.
  سولفید سلنیوم ( سلسون آبی ، سلسون ، اکسل ) Selenium sulfide ( Selsun Blue , Selsun, Exsel )
  موارد استعمال : این دارو یک عامل گراتولیتیک ، کراتوپلاستیک و از بین برنده چربی بوده که در درمان سبوره ( فعالیت زیاد غدد چربی پوست ) به کار می رود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : در صورت نیاز هر ٣-١٤روز با این محلول حمام گرفته شود. به مدت ١٠دقیقه آغشته و سپس خشک شود.
  اثرات جانبی : این دارو می تواند باعث خشکی و تحریک و رنگی شدن پوست شود.
  بیکربنات سدیم Sodium bicarbonate
  موارد استعمال : این دارو در درمان اسیدو متابولیکی و در حالتهایی از ایست قلبی به کار می رود بطوریکه این اسیدوز آستانه فیبریلاسیون بطنی را کاهش می دهد. از این ماده در کنترل پتاسیم بالای خون همراه با برادی کاردی یا توقف دهلیزی نیز به کار می رود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٥٠ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خوراکی ٢ -٣ بار در روز
  اثرات جانبی : کاهش فعالیت عضله قلبی ، اتساع عروق محیطی که منجر به کاهش فشار ، افزایش فشار اسمزی و اسیدوز مایع مغزی نخاعی و خونریزی داخل جمجه ای می شود. با مصرف این ماده گزارش شده است ، اگر بی کربنات با مایعات حاوی کلسیم مخلوط شود ، کمپلکس غیر محلول تشکیل می شود. اگر اپی نفرین با سدیم بی کربنات مخلوط شود، فعالیت اپی نفرین مختل می شود.
  کلرید سدیم Sodium Chloride
  موارد استعمال : این دارو در درمان طبیعی سدیم پایین خون و آلکالوز متابولیکی و اصلاح حجم طبیعی خون و پیشرفت در دفع کلسیم ادراری به کار می رود. کلرید سدیم هیپرتونیک ( ٣ ٥ % ) در زمانی که کمبود سدیم بواسطه افزایش آب بدن وجود دارد به کار می رود ( سندرم ترشح غیر طبیعی هورومون ضد ادراری ) ، کلرید سدیم ایزوتونیک (٩/٠ % ) متعاقب تزریق داخل عروقی ، د رفضای خارجی سلولی باقی می ماند ( دو سوم در فضای بینابینی و یک سوم در فضای داخل عروقی ) . سالین ( ٤٥/٠ % ) نیز پس از تزریق داخل عروقی مستقیما وارد فضای خارج سلولی ( دو سوم ) می شود. از سالین هیپرتونیک ( ٧% ) نیز به طور موفقیت آمیزی در سگ ها در عوارض جانبی شوک هموراژیک نیز استفاده می شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ( محلول ٩/٠ % ) ٤٠ - ٦٠ میلی لیتر به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز تزریق داخل وریدی ، زیر جلدی ، داخل صفاتی ( محلول ٧ % ) ٥ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن تزریق داخل وریدی در مدت زمان بیش از ٢٠ ٣٠ دقیقه ( شوک )
  اثرات جانبی : میزان مصرف بیش از حد سالین ٩/٠ % ممکن است باعث اسیدوز متابولیک با افزایش کلر خون و کاهش پتاسیم خون در بیماران اسهالی شود. در حالیکه دفع سدیم بیشتر از دفع کلرید می باشد و یا ممکن است در بیمارانی که کلیه آنها قادر به دفع زیاد کلرید نمی باشد ، به وقوغ می پیوند. عوارض هدایت بالای قلبی و خیز حاد تنفسی از مشکلات اصلی در حیوانات با نارسایی قلبی یا کلیوی می باشد. افزایش سدیم خون نیز اتفاق می افتد که باعث تحریک ، خواب آلودگی ، ضعف ، بی نظمی در حرکات عضلات ، کرختی ، اغما و حمله ناگهانی می شود.
  سدیم Sodium EDTA EDTA
  موارد استعمال : از این دارو در درمان افزایش شدید کلسیم خون که با سایر درمان های داروئی پاسخ نداده است ، توصیه شده است. این دارو تجزیه یونی کلسیم کل سرمی را کاهش می دهد.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٢٥ ٧٥ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در ساعت تزریق داخل وریدی
  اثرات جانبی : این دارو بالقوه مسمومیت کلیوی ایجاد می کند
  ایوداین سدیم Sodium Iodide
  موارد استعمال : این دارو یک عامل ضد قارچ بوده که در درمان اسپوروتریشوزیس به کار می رود.
  میزان و نحوه مصرف :
  محلول ٢٠% سگ : ١ میلی لیتر به ازای ٥ کیلوگرم وزن بدن خوراکی ، تزریق داخل وریدی ٢ -٣ بار در روز ، ٤٠ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خوراکی ٣ بار در روز
  اثرات جانبی : عوارض افسردگی ، ریزش اشک ، و استفراغ در مسمومیت دارویی در سگ ها گزارش شده است عارضه تهوع نیز با مصرف شیر بر طرف می شود.
  نیتروپروسید سدیم ( نیتروپرس ، نیپرید ) Sodium nitroprusside ( Nitropress, Nipride )
  موارد استعمال : این دارو گشاد کننده عروق سیاهرگی و سرخرگی بوده که برونده قلبی را افزایش می دهد و خیز تنفسی را در بیماران با نارسایی احتقانی قلبی و آسیب عضلات قلبی را کاهش می دهد. همچنین در درمان فشار بالای خون اضطراری نیز مصرف می شود ( جداشدگی لایه های داخلی شبکیه از لایه رنگدانه ).
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ :١ ٥ میکروگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در دقیقه به صورت تزریق یکنواخت داخل وریدی
  اثرات جانبی : کاهش فشار خون یک عارضه دارویی بوده که با مصرف توام با بی هوش کننده های استنشاقی تشدید می شود. علائم در مصرف بیش از حد دارو شبیه علائم در مسمومیت سیانید می باشد ( تنگی نفس ، استفراغ و از دست دادن هوشیاری )
  سولفونات سدیم پلی استیرن ( کای اکسالات ) Sodium Polystyrene Sulfonate ( Kayexalate )
  موارد استعمال : این دارو یک اسید سولفونیک بوده که باعث تبادلات مواد در بدن می گردد. بدین صورت سدیم سرم می تواند با پتاسیم براحتی تعویض شود و این حالت در بیماران با پتاسیم بالای خون مفید واقع می شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٢ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به میزان تقسیم شده روزانه ٣ بار ( هر گرم در ٤ میلی لیتر از آب حل شود) یا ٨ ١٥ گرم ٣بار در روز خوراکی
  اثرات جانبی : کاهش پتاسیم و کلسیم خون ، بی اشتهایی ، تهوع ، استفراغ و یبوست د ر انسان با مصرف دارو مشاهده شده است. این دارو را نبایستی به صورت توام با آنتی اسیدها نشان دار بدون جذب و یا مسهل مصرف شود. مسمومیت دیژیتالین نیز با مصرف این دارو توسعه می یابد.
  سولفات سدیم Sodium Sulfate
  موارد استعمال : این دارو به عنوان مسهل در کنترل مسمومیت خوراکی در سگ و گربه ها و به عنوان ملین در سگ ( یک پنجم از میزان مصرف در مسهل) ویک پادزهر در مسمومیت از داروی استامینوفن در هر دو گونه به کار می رود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ١٠- ٢٥ گرم خوراکی ( مسهل )
  اثرات جانبی : اسهال با مصرف این دارو اتفاق می افتد .
  اسپکتینومایسین ( تروبیسین ) Spectinomycin ( Trobicin )
  موارد استعمال : این دارو یک آنتی بیوتیک و سیع الطیف بوده که در مقابل میکربهای گرم منفی شامل اشریسیاکولی ، کلبسیلا ، سالمونلا ، پروتئوس و آنتروباکتر و میکربهای گرم مثبت شامل استرپتوکوک ها و استافیلوکوک ها به کار می رود. همچنین این دارو در برابر مایکوپلاسماها نیز موثر واقع می شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٥/٥ - ١١ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن تزریق داخل عضلانی٢ بار در روز ، ٢٢ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خوراکی ٢ بار در روز
  اثرات جانبی : بین این دارو و کلرامفنیکل یا تتراسایکلین فعالیتی در مقابل یکدیگر ( آنتاگونیست ) وجود دارد. وقفه فعالیت عصبی عضلانی نیز به ندرت دیده می شود.
  اسپیرونولاکتون ( آلداکتون ) Spironolactone ( Aldectone )
  موارد استعمال : این دارو به عنوان مدر نگهدارنده پتاسیمی بوده که به طور انفرادی یا به صورت ترکیبی با سایر مدرات در کنترل خیز حیوانات که به سایر مدرات پاسخ نداده اند ، به کار می رود. این دارو باعث مهار عمل آلدسترون در لوله های پیچیده کلیه می شود. از این دارو در حالات پتاسیم پایین خون نیز به کار می رود. علائم آشکار بالینی دارو پس از ٢ -٣ روز دیگر باقی می ماند.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٢- ٤ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خوراکی ١ بار در روز
  اثرات جانبی : افزایش پتاسیم خون و از دست دادن آب بدن پس از مصرف این دارو دیده می شود. این دارو سطوح سرمی دیگوکسین را نیز افزایش می دهد.
  استانوزولول ( وینسترول ) Stanozolol ( Winstrol )
  موارد استعمال : این دارو یک آنابولیک استروئیدی بوده که به عنوان درمان کمکی در کنترل فرآیند بیماری کاتابولیکی به کار می رود. این دارو گلبول قرمز سازی ، افزایش اشتها ، توسعه وزن را تحریک نموده و قدرت و حیات را افزایش می دهد. در درمان طولانی مدت ( ٣ ٦ ماه ) بایستی گلبول ها مورد ارزیابی قرار داد . برای اطلاع بیشتر به قسمت استروئیدی های آنابولیکی مراجعه شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٢- ١٠ میلیگرم خوراکی ، تزریق داخل عضلانی 2 بار در روز
  اثرات جانبی : این دارو بایستی در حیوانات با نارسایی قلبی و کلیوی با احتیاط مصرف نمود. احتباس سدیم و آب با مصرف دارویی افزایش و اورمی تشدید می شود. این دارو بالقوه مسموم کننده کبدی می باشد. همچنین در حیوانات با بیماری نئوپلاستیک منع استعمال دارد.
  استرپتوکیناز ( استرپتاز ) Streptokinase ( Streptase )
  موارد استعمال : این دارو فعال کننده پلاسمینوژن بوده و در ترومبولیز گربه ها استفاده می شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : نامعلوم
  اثرات جانبی : مقداری خونریزی در مصرف این دارو صورت می گیرد. حالت خونریزی شدید داخلی و مرگ نیز امکان دارد.
  استرپتومایسین Streptomycin
  موارد استعمال و اثرات جانبی : به قسمت آمبوگلیکوزیدها مراجعه شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ١٠ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن تزریق داخل عضلانی زیر جلدی ٤ بار در روز
  کلرید استریل پیریدینوم دی اتیل کاربامازین ( استیرید کاریساید )
  Styrylpyridinium chloride – Diethycarbamazine ( Styrid – Caricide )
  موارد استعمال : این دارو یک ضد کرم بوده که در درمان آسکاریس ها و عفونت های کرمهای قلابدار به کار می رود. همچنین از این دارو پیشگیری بیماری کرم قلبی نیز استفاده می شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ( ٢٠ میلیگرم ) یک قرص به ازای ١٠ کیلوگرم وزن بدن خوراکی ١ بار در روز ( ٥٠ میلیگرم ) یک قرص به ازای ٢٥کیلوگرم وزن بدن خوراکی ١ بار در روز
  اثرات جانبی: این دارو نبایستی در حیوانات با میکروفیلر های دیروفیلاریا ایمیتیس مصرف نمود. برای اطلاع بیشتر به قسمت دی اتیل کاربامازین مراجعه شود.
  سوکرالفات ( کارافات ) Sucralfate ( Carafate )
  موارد استعمال : این دارو بهبودی زخم های معدی و دوازده را تسریع می کند. این دارو با اکسودای پروتئینی تشکیل کمپلکی داده و به زخم ها می چسبد و حصاری در برابر نفوذ اسید معده ایجاد می کند. این دارو پروستاگلاندین را تحریک می سازد و باعث افزایش تولید مایع مخاطی و تجدید سازمان سلول های مخاطی می شود. همچنین پپسین را غیر فعال کرده و اسیدهای صفراوی را جذب می کند. سوکرالفات نمی تواند از زخمهای ایجاد شده توسط داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی جلوگیری کند. این دارو به عنوان آنتی اسید نمی باشد. این دارو باعث تنظیم میزان فسفات سرم شده و در کنترل هیپرپاراتیروئیدیم ثانویه بواسطه نارسایی کلیه مفید واقع می شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٢/١ ١ قرص خوراکی ٣ ٤ بار در روز
  اثرات جانبی : این دارو حضور فعال داروهای دیگوکسین ، سایمتیدین ، فنی توئین و آنتی بیوتیک های تتراسایکلین را کاهش می دهدلذا بایستی مصرف این داروها به ٢ ساعت پس از مصرف سوکرالفات موکول شوند. اثرات جانبی نادر بوده ولی یبوست در حیوانات کوچک به عنوان تنها مشکل گزارش شده است.
  سولفادیازین ( سولادین ) Sulfadiazine ( Suladyne )
  موارد استعمال و اثرات جانبی: به قسمت سولفونامیدها مراجعه شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٢٢٠میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن بطور اولیه خوراکی سپس ١١٠ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ٢ بار در روز
  سولفا دی متوکسین ( باکترووت ، آلبون ) Sulfadimethoxine ( Bactrovet, Albon )
  موارد استعمال و اثرات جانبی : ترکیب دیگری از این دارو به نام سولفادی متو کسین ارمتوپریم ( پریمور ) می باشد . برای اطلاع بیشتر به قسمت سولفونامیدها مراجعه شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ( سولفادی متوکسین ) ٢٥ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن تزریق داخل وریدی ، عضلانی ، زیر جلدی ، خوراکی ١ -٢ بار در روز ، ( سولفادی نتوکسین ارمتوپریم ) ٥٥ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خوراکی روز اول ١ بار در روز سپس ٥/ ٢٧ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ١ بار در روز به مدت ٢١ روز
  سولفا متیزول ( اولتراسول ، اورولو___یل ) Sulfamethizole ( Ultrasul , Urolucosil )
  موارد استعمال و اثرات جانبی : به قسمت سولفونامیدها مراجعه شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٥٠ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خوراکی ٣ بار در روز
  سولفامتازین ، سولفامرازین ، سولفادیازین ( سولفای سه گانه )
  Sulfamethazine, sulfamerazine , sulfadiazine ( Triple sulfa )
  موارد استعمال و اثرات جانبی : به قسمت سولفونامیدها مراجعه شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٥٠ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خوراکی تزریق داخل وریدی ٢ بار در روز
  سولفاسالازین ( آزولفیدین ) Sulfasalazine ( Azulfidine )
  موارد استعمال : این دارو در کنترل التهاب قولون سگ سانان به کار می رود. در قولون میکربها دارو را فرسایش داده و باعث آزاد شدن اسید آمینوسالیسیلیک و سولفا پیریدین می شوند. این اسید با مهار سنتز پروستاگلاندین ایجاد اثر ضد اتهابی می کند. همچنین می تواند مسیر لیپوکسی ژناز و سنتز هیدروکسی ایکوزاتترانوئیک و لوکوترین ها را نیز مهار کند. سولفاسالازین خاصیت کاهش دهندگی سیستم ایمنی مخصوصا بر روی لنفوسیت های B دارد. سایر اعمل دارویی شامل اثرات ضد میکربی ، بلع اکسیژن های غیر فعال و مهار فیبرینولیز می باشند.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ١٠ ١٥ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خوراکی ٤ بار در روز
  اثرات جانبی : عوارض استفراغ ، توقف صفرا ، تشدید التهاب قولونی ، تب ، کاهش اسپرم ، کم خونی ، لکوپنی ، درماتیت آلرژی ، التهاب خشک بافت ملتحمه و قرنیه در سگ ها گزارش شده است. البته یک مشتق دارویی دیگر به نام آزاکول که تنها حاوی ترکیبات اسید آمینو سالیسیلیک می باشد وجود دارد که در انسان اثرات جانبی کمتری دارد ولی در سگها التهاب خشک بافت ملتحمه و قرنیه گزارش شده است. در هر حال این دارو در کنترل قولون در سگ زیاد موثر نمی باشد.
  سولفی سوکسازول ( گانتریسین ) Sulfisoxazole ( Gantrsin )
  موارد استعمال : به قسمت سولفونامیدها مراجعه شود.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ٥٠ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خوراکی ٣ بار در روز
  سولفانامیدها Sulfonamides
  موارد استعمال :این دسته از داروها مهار کننده رشد میکربی بوده که در برابر سلیر میکربهای گرم مثبت و منفی و بعضی از کلامیدیاها و پروتئوزوئرها ( کوکسیدیا ) موثر واقع می شوند. این داروها اغلب در درمان عفونتهای بواسطه میکرب اشریشیا کولی و همچنین در عفونتهای بواسطه پروتئوس میرابیلیس و کلبسیلا به کار می روند. بدبختانه اکثر میکربها به این داروها مقاومت پیدا کرده اند. معمولا فعالیت ضد میکربی سولفونامیدها با ترکیب نمودن با داروی با داروی تری متوپریم یا پریمتادین ( سولفونامید قوی شده ) مانند تریبیسین ( تری متوپریم و سولفادیازین ) افزایش می یابد. طیف اثر این داروها وسیع بوده و بر روی اشریشیا کولی ، پروتئوس ، سالمونلا ، استافیلوکوک و کلبسیلا و استرپتوکوک ها موثر می باشند. اخیرا یک سولفامید تقویت شده است ( پریمور ) که ترکیبی از سولفادی متوکسین و ارمتوپریم می باشد. سولفونامیدها با توجه به دام اثر دارویی به طبقات مختلف تقسیم بندی می کنند. سولفونامیدهای کوتاه الاثر ( کمتر از ١٢ ساعت ) که شامل سولفی سوکسازول ، سولفاتیازول و سولفامتی زول می باشند. سولفونامیدهای متوسط الاثر ( ١٢ ٢٤ ساعت ) که شامل سولفادیازین و سولفامرازین می باشند و سولفونامیدهای طویل الاثر ( حدود ٤٤ ساعت ) شامل سولفادی متوکسین می باشد.
  اثرات جانبی : رسوب و وجود کریستال در ادرار یک مشکل عمومی در سگ و گربه ها به حساب نمی یایند ولی در حیوانات مبتلا به بیماری پیش کلیوی مخصوصا در حالت از دست دادن آب بدن یا اسیدوز متابولیک مصرف این دارو با احتیاط انجام می گیرد. خارش و حساسیت به نور با مصرف این دارو گزارش شده است. کچلی نیز با مصرف طولانی دارو ایجاد می شود. از سایر وضعیتهایی که متعاقب مصرف این داروها ایجاد می شوند شامل التهاب مفاصل ، کهیر ، تورم صورت ، تب ، کم خونی همولیتیک ، تشنگی بیش از حد ، التهاب کبدی ، استفراغ ، اسهال ، بی اشتهایی ، حمله ناکهانی و التهاب خشک بافت ملتحمه و قرنیه می باشند. اگر چه ازدیاد حساسیت شامل واکنشهای آلرژینادر می باشد ولی ممکن است اتفاق بی افتد.
  سولفور Sulfur
  موارد استعمال : سولفور به عنوان عامل موضعی پوست با عمل تجزیه کنندگی بافت شاخی ، کراتوپلاستیک و ضد میکربی و ضد قارچی ، ضد انگل و عامل کاهش برافروختگی فولیکولی می باشد. این دارو را می توان با سایر داروها از جمله اسید سالیسیلیک ، ذغال قطران ( قطران مایکودکس و سولفور ، تیومار ، لیتار ) ترکیب نمود. شامپوی این دارو در درمان جرب ها ، شپش ها و لارو ساس قرمز و بعضی کک ها ، درماتوفیتوز ، سبوره ، پیودرم ، خارش ، کراست و ورقه ورقه شدن پوست به کار می رود. هنگامی که با سولفور داروی اسید سالیسیلیک ترکیب می شود ، اثر مترادفی ایجاد شده و اثر تجزیه کنندگی بافت شاخی افزایش می یابد.
  میزان و نحوه مصرف :
  سگ : ( محلول ٢ - ٥% ) هر ٣ -١٤ روز حمام دارویی ، پوست به مدت ١٠ دقیقه در تماس محلول سپس خشک شود.
  اثرات جانبی : هنگامی که غلظت بیش از٢% دوز مصرف شود ، باعث پوسته پوسته شدن پوست می شود. ذغال قطران نیز برای گربه ها محرک و یا سمی می باشد. داروی سبافون سالم بوده و در گربه ها مصرف می شود.

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)


 2. 3 کاربر پست c0rd3r عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. دز داروهای مصرفی در سگ و گربه(o)
  توسط c0rd3r در انجمن داروهای مصرفی در سگ و گربه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16th May 2011, 05:42 PM
 2. دز داروهای مصرفی در سگ و گربه (h)
  توسط c0rd3r در انجمن داروهای مصرفی در سگ و گربه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th May 2011, 10:59 PM
 3. دز داروهای مصرفی در سگ و گربه (g)
  توسط c0rd3r در انجمن داروهای مصرفی در سگ و گربه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th May 2011, 10:58 PM
 4. دز داروهای مصرفی در سگ و گربه (f)
  توسط c0rd3r در انجمن داروهای مصرفی در سگ و گربه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th May 2011, 10:57 PM
 5. دز داروهای مصرفی در سگ و گربه (a)
  توسط c0rd3r در انجمن داروهای مصرفی در سگ و گربه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th May 2011, 10:52 PM

Visitors found this page by searching for:

ایجاد عامل خیز با افزایش سدیم

دوز سولفادیازین در سگ

دوز داروهای مصرفی در سگ

ميزان مصرف داروي ضد انگل براي گربه

دارو ضد انگل برای گربه

قرص تروبیسین

موارد مصرف قرص سولفاديازين

داروی ضد انگل برای گربه

دز داروها

تزریق سرم در سگ

مقدار قرص انگل سگ

دارو برای خارش بدن سگ

خوردن قرص انگل در گربه

دوز داروی ضد انگل برای گربه

داروهای برای عفونت پوستی در سگ

داروضد التهاب

قیمت قرص انگل سگ

نام داروی ضد انگل سگ

قرص سولفادیازین سگ

پس از خوردن قرص انگل سگ

دز قرص انگل برای سگ

داروضد انگل برای گربه

قرص انگل برای سگ و گربه

قرص ضد انگل براي گربه

تروبیسین

تزریق سرم در سگ و گربه

مصرف قرص انگل برای سگ

قرص ضد التهاب و خارش برای سگ

انتخاب ضدانگل در سگ وگربه

قرص ضد حساسیت پوستی سگ

طریقه مصرف قرص انگل گربه

قرص انگل گربه

قرص انگل برای سگ

مسمومیت در سگ و گربه

اثرات انگل در سگ

نحوه مصرف قرص ضد انگل سگ

آلرژی و التهاب پوست در سگ

داروهای ضد انگل در گربه ومیزان مصرف

داروي وينسترول ----------------------------

سالمانلوز در سگ

عوارض دز بالای قرص انگل برای سگها

دارو برای التهاب پوست سگ

داروهای ضد حساسیت در سگها

وینسترول سگ گربه

سالمونلوز در سگ وگربه

سرم خوراكي سگ

دوز داروهای مصرفی در سگ و گربه

دارو های حاوی iodide

دوز داروهای مصرفی گربه

میزان قرص کلسیم برای سگ

بیماری سالمانوز

سالمونلوز در سگ

داروی انگل گربه

نحوه استفاده داروهای ضد انگل سگ

داروی وینسترول

داروی پوست سگها

داروهای ضد انگل در سگ وگربه

نام داروهای ضد شپش سگ

معرفی قرص انگل سگ

داروهای ضد انگل مصرفی در سگ و گربه

نام سیاهرگ در سگ و گربه برای تزریق iv

دز دارو

عوارض قرص وینسترول

اشریسیاکولی

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556