نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

تشریح داروهای مورد استفاده در دامهای کوچک

This is a discussion on تشریح داروهای مورد استفاده در دامهای کوچک within the داروهای مصرفی در سگ و گربه forums, part of the مقالات و موضوعات تخصصی category; Acepromazine موارد مصرف : آسپرومازین ( استیل پرومازین ) یک فنوتیازین است که به عنوان یک داروی آرامبخش و پیش ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  241
  لايك كرده
  177
  نوشته ها
  927
  می پسندم
  303
  مورد پسند : 2,025 بار در 745 پست

  Smile تشریح داروهای مورد استفاده در دامهای کوچک

  Acepromazine
  موارد مصرف : آسپرومازین ( استیل پرومازین ) یک فنوتیازین است که به عنوان یک داروی آرامبخش و پیش بیهوشی بکار میرود . آسپرومازین برای کمک به آرام کردن مریض جهت معاینه بکار میرود . از خاصیت ضد استفراغی ، پایین آورندگی درجه ی حرارت بدن و ضد اسپاسمی این دارو نیز استفاده میشود .
  همچنین میتوان از این دارو به عنوان یک داروی ممانعت کننده از آریتمی های قلبی ناشی از باربیتوراتها ، هالوتان و اپی نفرین استفاده کرد .
  اثرات و عوارض جانبی : اثرات جانبی که به دنبال استفاده از آسپرومازین دیده شده است عبارتند از : یبوست ، حالت تهاجمی غیر منتظره ، برادیکاری سینوسی ، تضعیف عضلات منقبض کننده ی قلب ، کاهش فشار خون کلاپس و طولانی شدن حاملگی کاذب .
  آسپرومازین آستانه ی تشنج را پایین می آورد و در حیواناتی که مستعد حملات صرع هستند و بیمارانی که به سبب درمانهایی که قبلا" روی آنها صورت گرفته احتمال وقوع تشنج در آنها بالاست مانند میلوگرافی ، نباید استفاده شود . در ضمن آسپرومازین در حیوانات مبتلا به تتانی نباید مصرف شود . اثرات دراز مدت دارو ( حتی با دوزهای پایین ) ممکن است در حیوانات پیر تر دیده شود. به نظر میرسد در نژادهای بزرگ همچنین سگهای تازی نسبت به اثرات این دارو حساس تر هستند ، ولی نژاد تریر مقاومت زیادتری نشان میدهد . از طرف دیگر سگهای باکسر مستعد ابتلا به اثرات کاهش فشار خون و برادیکاردی ناشی از این دارو هستند . برای جلوگیری از برادیکاری توصیه شده است که این دارو به همراه آتروپین مصرف شود .
  تداخل دارویی : آسپرومازین در مواد مسمومیت حیوانات با استریکنین یا سموم ارگانو فسفره و در هنگامیکه حیوانات تخت درمان با سوکسینیل کولین یا دیگر مهار کننده های کولین استرازی هستند ، نباید مصرف شود . استفاده از آسپرومازین همزمان با یک ماده ی مخدر و یا ماده ی بیهوش کننده ممکن است با تضعیف خطرناک = ( سی ان اس )= همراه شود .سالیسیلات آلومنیوم ( کائولین ) – پکتین و بیسموت و سایر ترکیبات سالیسیلات و ضد اسیدها باعث کاهش جذب آسپرومازین از راه خوراکی میشوند . استفاده ی همزممان پروپرانول و آسپرومازین میتواند منجر به افزایش سطوح سرمی هر دو دارو شود . ممکن است در صورت مصرف آسپرومازین همزمان با پروکائبپین یا فنی توئین ، فعالیت پروکائین افزایش و فنی توئین کاهش پیدا کند ، و مصرف همزمان با کینیدین میتواند باعث افزایش اختلالات قلبی شود . بالاخره ، فنوتیازین ها بلوکه کننده ی گیرنده های α - آدرنرژیک هستند واگر به همراه اپینفرین استفاده شوند ممکن است منجر به گشاد شدن شدید عروق شده و تاکی کاردی ایجاد کنند . در صورت مصرف آسپرومازین همزمان با سایر تضعیف کننده های = ( سی ان اس ) = کاهش فشار خون و تضعیف دستگاه تنفس تشدید میشود .
  آتروپین و یایر آنتی کولینرژیک ها باعث افزایش پتانسیل آنتی کولینرژیکی شده و باعث تعدیل اثرات ضد جنونی فنوتیازین ها میگردد . دارو های باربیتوراتی متابولیسم فنوتیازین ها را افزایش میدهند و ممکن است اثرات آنها را کاهش دهند . بیهوش کننده های باربیتوراتی مکن است باهث افزایش تحریک ( لرزش غیر ارادی عضلات ) و کاهش فشار خون شوند . فنوتیازین ها میتوانند اثرات مسمومیت شنوایی ناشی از آنتیبیوتیکهای آمینو گلیکوزیدی را مخفی نگه دارند . فنوتیازین ها متابولیسم فنی توئین را مهار کرده و در نتیجه سمیت این دارو را افزایش میدهند .
  در انسان در صورت مصرف فنوتیازین ها به همراه فنیل پروپانول آمین احتمال نرگ ناگهانی بدون علت مشخص وجود دارد . ضد افسردگی های سه حلقه ای مانند آمی تریپتیلین میتوانند اثر آرامبخشی و آنتی کولینرژیکی فنوتیازین ها را تشدید کنند.
  اشکال دارویی : محصولات دامپزشکی
  قرص های 5 ، 10 و 25 میلی گرمی
  شکل تزریقی شامل 10 میلی گرم د رهر میلی لتر ماده ی موثر
  سایر موارد مصرف
  سگها
  مسمومیت با آمفتامین ها
  05/0 تا یک میلی گرم ماده ی موثر به ازای هر کیلو گرم از وزن بدن ، داخل عضلانی ، داخل وریدی و زیر جلدی
  برای پیش بیهوشی
  1/0 تا 2/0 میلی گرم ماده ی موثر به ازای هر کیلو گرم از وزن بدن ، داخل وریدی ، داخل عضلانی ( حداکثر 3 میلی گرم)
  سگها و گربه ها
  ترومبوآمبولی سرخرگی
  055/0 تا 11/0 میلی گرم ماده ی موثر در کیلو گرم دو تا سه بار در روز ، زیر جلدی ( برای کمک به گشاد شدن عروق)
  آنچه در پست بعدی خواهید خواند :
  Acetaminophen

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) By:M.R تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 2. 5 کاربر پست Rahban عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  241
  لايك كرده
  177
  نوشته ها
  927
  می پسندم
  303
  مورد پسند : 2,025 بار در 745 پست

  Smile Acetaminophen

  Acetaminophen


  استامینوفن یک ماده ی تب بر و ضد درد مفید برای تسکین درد های خفیف در سگ ها میباشد . گزارش شده که این دارو در کاهش درد و تب به اندازه ی آسپرین موثر است . این دارو اثر ضد التهابی ضعیفی دارد و برای کنترل آرتریت روماتید مفید نیست .


  اثرات و عوارض جانبی : وقوع زخم معده در اثر مصرف ابن دارو بسیار کمتر از آسپرین گزارش شده است . استفراق و افسردگی متداولترین علایم بالینی مسمومیت با این دارو در سگها است .


  این دارو برای گربه ها به شدت سمی است . مت هموگلوبینی ، آنمی ، نکروز کبدی ، هماتوری ، سیانوز ، و ادم صورت و پنجه ها و مرگ در گربه ها در اثر مصرف این دارو گزارش شده است .


  تداخل دارویی : عوارض مهمی با مصرف داروهای دیگر دامهای کوچک ایجاد نمیکند .


  اشکال دارویی : محصولات انسانی


  قرص های 325 و 500 میلی گرم


  شربت حاوی 80 میلی گرم ماده ی موثر در 5 میلی لیتر محلول


  قطره ی حاوی 80 میلی گرم ماده ی موثر در هر میلی لیتر

  آنچه در پست بعدی خواهید خواند :

  Acetazolamide
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) By:M.R تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 4. 4 کاربر پست Rahban عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  241
  لايك كرده
  177
  نوشته ها
  927
  می پسندم
  303
  مورد پسند : 2,025 بار در 745 پست

  Smile Acetazolamide

  Acetazolamide
  استازولامید یک مهار کننده ی آنزیم کربنیک آنهیدراز است و در درمان گلوکوم استفاده میشود . این دارو دفع کلیوی بیکربنات و پتاسیم را به همراه آب افزایش میدهد . به علت خاصیت مدری استفاده از این دارو میتواند در کنترل بیماری آلکالوز متابولیک مفید باشد . استازولامید تولید مایع مغزی – نخاعی را کاهش میدهد و به همین علت میتواند در کنترل هیدروسفالی مفید باشد .
  اثرات و عوارض جانبی : درسگها مهار کننده ی کربنیک آنهیداز باعث خواب آلودگی ، تغییر رفتار و عدم شناخت صاحب و محیط خود ، استفراغ ، اسهال ، افزایش تنفس ، تشنگی زیاد ( که معمولا" یک هفته پس از مصرف دارو کاهش پیدا میکند )و خارش پنجه ها میشود . اثرات مضر دیگر شامل تاثیر منفی روی مغز استخوان ، و افزایش دفع کلسیم از ادرار است . استازولامید در حیواناتی که به سولفامید ها و مشتقات آن مانند تیازیدها حساسیت شدیدی دارند ، نباید استفاده شود . استازولامید همچنین در موارد اختلال عمل کلیوی و کبدی ، کم کاری غدد فوق کلیوی ، کاهش سدیم خون ، هیپوکالمی یا اسید هیپرکلرمیک ، نباید مصرف شود . مصرف دراز مد ت در بیماران مبتلا به خونریزی اتاقک قدامی چشم یا گلوکوم غیر احتقانی با زاویه بسته ی مزمن مجاز نیست . استفاده ی دراز مدت ممکن است باعث اسیدوز متابولیک شود . دارو در موارد زیر بایستی با احتیاط مصرف شود ، در بیماران مبتلا به دیابت ملیتوس ، بیماری های انسداد ریوی ، یا در مواردی که بیمار داروی دیژیتال دریافت کرده است .
  تداخل دارویی : استفاده ی خوراکی استازولامید میتواند مانع جذب پریمیدون شود . استفاده ی همزمان استازولامید و پریمیدون یا فنی توئین ممکن است استئومالاسی ایجاد کند . استفاده ی همزمان با کورتی___تروئیدها ، آمفوتریسین – ب یا مدرهای دیگر زمینه را برای ایجاد هیپوکالمی فراهم میکند .
  اشکال دارویی : محصولات انسانی
  کپسول 500 میلی گرم ( آهسته رهش )
  قرص های 125 و 250 میلی گرم
  برای تزریق ویال های 500 میلی گرم
  سایر موارد
  سگها
  هیدروسفال
  10 میلی گرم به ازای هر کیلو گرم هر 6 تا 8 ساعت
  آنچه در پست بعدی خواهید خواند :
  Acetohydroxamic Acid  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) By:M.R تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 6. 2 کاربر پست Rahban عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  هرنوعی که فکرش رو بکنی
  محل سکونت
  karaj
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  61
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 3 بار در 2 پست

  پیش فرض

  عالی بود ممنون منتظر پست بعدی شما هستمتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 8. Top | #5

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  گربه
  محل سکونت
  سمنان
  لايك دريافتي
  282
  لايك كرده
  238
  نوشته ها
  988
  می پسندم
  915
  مورد پسند : 1,280 بار در 623 پست

  پیش فرض

  مرسی دستتون درد نکنه
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

  مخمل جونم از پیش من رفتی ازین دنیا رااحت شدی

 9. کاربر مقابل پست مخملک عزیز را پسندیده است:


 10. Top | #6
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  241
  لايك كرده
  177
  نوشته ها
  927
  می پسندم
  303
  مورد پسند : 2,025 بار در 745 پست

  Smile Acetohydroxamic Acid

  Acetohydroxamic Acid
  موارد مصرف :استوهیدروکسامیک اسید مهار کننده ی آنزیم اوره آز میکروبی است ، که میتواند به عنوان درمان کمکی در سگهای مبتلا به عفونت های مقاوم دستگاه ادراری ناشی از باکتری های تولید کننده اوره آز به خصوص استافیلوکوک ها ، در نظر گرفته شود . این دارو مانع از تشکیل سنگهای کلیوی استرویتی شده و قابلیت حل این سنگها را بالا میبرد .
  این دارو همچنین اثر باکتریو استاتیک وابسته به دوز ، روی باکتری های گرم مثبت و گرم منفی دارد . استوهیدروکسمید اسید اثر ضد میکروبی تریمتوپریم ، سولفامتوکسازول و متینامین را تشدید میکند .
  اثرات و عوارض جانبی : آنمی همولتیک وابسته به دوز و اختلال در متابولیسم بیلی روبین گزارش شده است . این دارو تراتوژنیک بوده و در حیوانات آبستن نباید مصرف شود .
  تداخل دارویی:اگر این دارو به همراه آهن مصرف شود ، مانع از جذب گوارشی آهن میشود .
  اشکال دارویی :قرص های 250 میلی گرمی ( لیوستات فقط در آمریکا)
  در پست بعدی خواهید خواند:
  Acetyl cysteine

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) By:M.R تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 11. 2 کاربر پست Rahban عزیز را پسندیده اند .


 12. Top | #7
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  241
  لايك كرده
  177
  نوشته ها
  927
  می پسندم
  303
  مورد پسند : 2,025 بار در 745 پست

  Smile Acetylcysteine

  Acetylcysteine موارد مصرف : استیل سیستئین ، یک حل کننده ی مو___ است که برای کمک به رقیق کردن ترشحات غیر طبیعی سفت و غلیظ شده ی مجاری تنفسی و چشم به کار میرود . این دارو همچنین به عنوان یک آنتی دوت در درمان مسمومیت با استامینوفن بکار می رود . اثرات و عوارض جانبی : مصرف این دارو به صورت استنشاقی به خصوص در بیماران مبتلا به آسم ممکن است باعث انقباض برونشها شود . در اثر مصرف از راه دهان ممکن است حالت تهوع و استفراق ایجاد شود . به علت بدمزه بودن دارو از لوله ی معدی در هنگام مصرف دارو ممکن است لازم باشد . تداخل دارویی : استیل سیستئین نباید همزمان با داروهای زیر مصرف شود : تتراسایکلین ، اکسی تترا سایکلین ، کلر تترا سایکلین و پراکسید هیدروژن ( چون این دارو به صورت گاز مصرف میشود ، در صورت مصرف با داروهای فوق ممکن است به مایع تبدیل شود و یا تغییری در درنگ و شفافیت آن ایجاد گردد .) اشکال دارویی : محصول انسانی شکل استنشاقی از دهان ، محلول خوراکی ، یا قطره چکاندنی داخل نایی به شکل محلول استریل 10 یا 20 درصد . سایر موارد مصرف : استیل سیستئین همچنین در کنترل التهاب و خشکی بافت ملتحمه چشم همراه با جنتامایسین ، پیلوکارپین و جاذب اشک استفاده میشود . By: M & R

 13. 2 کاربر پست Rahban عزیز را پسندیده اند .


 14. Top | #8
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  241
  لايك كرده
  177
  نوشته ها
  927
  می پسندم
  303
  مورد پسند : 2,025 بار در 745 پست

  Smile Albuterol

  Albuterol آلبوترول یک آمین صناعی مقلد سمپاتیک و آگونیست نیمه اختصاصی گیرنده های بتا 2 آدرنرژیک است. بیشترین اثر این دارو روی گیرنده های بتا 2 آدرنرژیک میباشد . این دارو روی عضلات صاف برونشها و مثانه اثر کرده و باعث گشاد شدن عروق عضلات اسکلتی میشود و اثر خفیفتری روی گیرنده های بتا 1 عضلات قلب دارد . گشاد شدن عروق محیطی هم مکن است اتفاق بیفتد . این دارو باعث گشاد شدن برونش و ممانعت از رها شدن هیستامین میگردد . این دارو برای از بین بردن اسپاسم برونش ها و تخفیف سرفه به کار میرود . اثرات و عوارض جانبی : تجربه ی استفاده از این دارو در دامهای کوچک محدود است .این دارو در بیمارانی که ناراحتی قلبی عروقی ، فشار خون ، پرکاری غده ی تیروئید یا دیابت ملیتوس دارند ، باید با احتیاط استفاده شود . در سگها اولین اثرات ناشی از درمان با این دارو ترمور و عصبی شدن حیوان گزارش شده است . اثرات جانبی پس از 5 تا 7 روز از شروع درمان مشاهده میشود . اثرات جانبی دیگر اغلب شامل تاکی کاردی ، استفراغ ، تاکی پنه ، له له زدن و افسردگی میباشد . در انسان عوارض جانبی دیگری که گزارش شده شامل کاهش یا افزایش فشار خون ، حالت تهوع ، برونکواسپاسم غیر منتظره ، مشکل در دفع ادرار ، گرفتگی عضلات و بدتر شدن دیابت ملیتوس است . تداخل دارویی : استفاده ی همزمان با اپی نفرین و سایر مقلد های سمپاتیک و آنتی هیستامین ها میتواند اثر افزایشی ایجاد کند و توصیه نمیشود . بلوکه کننده های مونو آمین مانند ، آمیتراز اثر این دارو را روی عروق شدیدتر میکند . پروپرانولول و سایر مسدود کننده های گیرنده های بتا آدرنرژیک اثر این دارو را مهار میکنند . تئوفیلین اثر گشاد کنندگی آلبوترول روی برونش ها را تشدید میکند . اشکال دارویی : محصولات انسانی قرص های 2 میلی گرمی و 4 میلی گرمی سالبوتانول مایع خوراکی شامل 4/. میلی گرم در میلی لیتر ونتولین آنچه در پست بعدی خواهید خواند : Aldactazide By:M.R
  ویرایش توسط Rahban : 9th September 2011 در ساعت 08:06 PM

 15. 2 کاربر پست Rahban عزیز را پسندیده اند .موضوعات مشابه

 1. برگزاری کارگاه اولتراسونوگرافی در دامهای کوچک
  توسط ویکی در انجمن اخبار دامپزشکی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 16th June 2013, 09:38 PM
 2. عقیم کردن دامهای کوچک ماده فقط بایک آمپول ...
  توسط پیتی در انجمن تالار گفتمان بین دامپزشکان
  پاسخ: 12
  آخرين نوشته: 4th January 2012, 04:30 PM
 3. کتاب جدید درباره دامهای کوچک - بیماریهای دستگاه ادراری در دامهای کوچک
  توسط بهناز در انجمن انجمن معرفی مولتی مدیا و کتاب برای گربه ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th January 2011, 01:26 AM
 4. کتاب جدید درباره دامهای کوچک - بیماریهای غدد درون ریز در دامهای کوچک
  توسط بهناز در انجمن انجمن معرفی مولتی مدیا و کتاب
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th January 2011, 01:25 AM

Visitors found this page by searching for:

قرص تتراسایکلین 250

داروي آسپرومازين

باكتريو پرانول

موارد مصرف اسپرومازين

persianpet.org thread80801

داروهای مورد استفاده در سگ

داروهاي پيش بيهوشي و بيهوشي در دام كوچك

تتراسکلین دامی

قرص تتراسايكلين

مسمومیت دام دارو

اشکال داروهای مورد استفاده در دامپزشکی

داروهای مصرفی در دامهای کوچک

دانلود كتاب داروهاي حيوانات كوچك

اشکال دارویی ونتولین

لیست آمپولهای دامی

داروهای مورد استفاده برای دامپزشکی

داروي پرانول ودوزهاي ان

دارو های بیهوشی دام

در برادیکاردی های مقاوم به آتروپین کدام یک از داروها استفاده می شود.؟

موارد استفاده داروهای دام بزرگ

مواردمصرف داروی تتراسایکلین 250 میلی گرم

اشکال آسپرومازین دامی

امیتراز در دام کوچک

موارد استفاده از قرص لترا

قرص تتراسایکلین250

موارد مصرف قرص تتراسایکلین در دامپزشکی

اشكال دارويي دامپزشكي

معرفی داروهای بیهوش کننده استنشاقی در دامپزشکی

موارد استفاده ي قرص تتراسيكلين

دانلود داروهای دام بزرگ

مصرف الیسین به عنوان داروی استنشاقی

دانلود کتاب مسمومیت دام

داروهای آگونیست کولینرژیکتداخل دارویی امفتامین و acetylcysteine داروهای مورد استفاده دام کوچکداروهای بیهوشی و پیش بیهوشی دام کوچکداروی آتروپین در دامپزشکیمعرفی داروهای بیهوش کننده در دامپزشکیبیهوش کنندهای دامیعوارض داروی تتراساکلین دامیکتاب در مورد دامداری کوچکشرکت تولید کننده داروهای تزریقی دامی برای حیوانات کپسول تتراسایکلینتداخل دارویی acetylcysteine griseofulvinکتاب داروهای حیوانیروماتينهیدروسفالی در دامقرص تتراسيكلين مصرف دامموارد استفاده از داروهای بیهوشی در دامداروی تتراساکلین دامیشناخت و موارد مصرف دارو های دامیداروهای م.رد استفاده در گربهكپسول تتراسايكلين 250 برای دام ها مواردمصرف پرانولتتراسایکلین حیوانیتتراسکلین دردامداروهاي دامپزشكي براي مسموميت در دامموارد مصرف داروهاي دامپزشكيشناخت داروی دامی ومصارف انموارد مصرف قرص تتراسکلینتداخل داروهای دامیدامپزشکی ایران(دارو و موارد مصرف)فواید قرص تتراسایکلین250درد معده و کپسول تتراسکلینلیست دوز دارو های مورد استفاده بیهوشیدانلود کتاب شناخت دارو های دامپزشکیلیست داروهای مصرف دامپزشکی و موارد مصرفداروهای انسانی در دام کوچکقرص تتراسایکلین برای برای دامیمقالهدرموردمسمومیتهایداروییبااستامینوفنموارد استفاده پرانولموارد استفاده فنوتیازینداروهای مورداستفاده دامبیهوش کننده های دامیقرص بیهوشی دامیداروی سالیسیلات برای دام کوچکدارو های بیهوشی در سگداروي روماتينقرص 25 میلی آسپرومازینتداخلات دارویی در دامپزشکیمواردمصرف داروهای دامیتداخلات داروهای دامپزشکیسولفامید وتریمتوپریماستفاده داروهای دامیاسپرومازین ویالدوز داروها در دام کوچکداروهای انسانی مورد استفاده در سگداروهای رایج مورد استفاده در دام کوچکخواس قرص تتراسایکینمواردمصرف استازولامیددوز آتروپين در دامعوارض زیادخوردن قرص استازولامید دربیماران هیدروسفالیویال ونتولین موارد مصرف دارو تتراسیکلین دامیفوايد قرص تتراسايکلين در حيواناتمقاله دارو های دامقطره سولفامید 10 درصد تتراساكلين داميبیشترین داروی مورد استفاده دربیهوشیتداخل داروهای استفاده در بیهوشی

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556