نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

نگهداری خوکچه هندی( ترجمه)

This is a discussion on نگهداری خوکچه هندی( ترجمه) within the خوکچه های هندی (Guinea Pigs) forums, part of the دوستداران جوندگان و خرگوش شکلان category; نگهداری گینه پیگ (خوکچه هندی) به عنوان پت قسمت اول گینه پیگ ها : گینه پیگ ها کنجکاو ، حیواناتی ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  375
  لايك كرده
  212
  نوشته ها
  2,469
  می پسندم
  6,093
  مورد پسند : 5,231 بار در 1,506 پست
  حالت من :
  My Mood
  Angry
  نوشته های وبلاگ
  5

  پیش فرض نگهداری خوکچه هندی( ترجمه)

  نگهداری خوکچه هندی( ترجمه)

  نگهداری گینه پیگ (خوکچه هندی) به عنوان پت
  قسمت اول
  گینه پیگ ها : گینه پیگ ها کنجکاو ، حیواناتی مهربان که از در دست بودن لذت میبرند و بسیار کم پیش می اید که گاز بگیرند یا پنجه بکشند این خصوصیات انها را حیوانات ایده الی برای کودکان کرده است . انها روزها فعال هستند ، تماشا كردن انها و بازي با انها بسيار لذت بخش است و انها به صورت صوتي و با صداهاي مختلف كه معاني مختلفي دارند ارتباط بر قرار مي كنند . زادگاه انها امريكاي جنوبي است و بين 4 تا 8 سال زندگي مي كنند . نرها به نام گراز وحشي (boar) شناخته شده اند ؛ و ماده ها به نام خوك ماده (sow). انها زندگي جمعي را دوست دارند و مانند تمام حيوانات خانگي بايد به ارامي با انها برخورد شود –انها مي توانند موجودات عصبي اي شوند .

  خانه سازي

  گينه پيگ شما مي تواند در تمام طول سال در داخل خانه يا خارج خانه نگه داشته شود . انها صداهاي ناگهاني بلند را دوست ندارند پس بهتر اينست كه قفس انها را در جاي خلوتي قرار دهيد . قفس چوبي بسيار مناسب است همچنين قفس سيمي كه با كف پلاستيكي براي جلوگيري از صدمه تهيه شده نيز مناسب است . قفستان بايد در مقابل هوا مقاوم باشد و لانه هاي جداگانه براي هر خوكچه هندي داشته باشد و به اندازه كافي مواد خشك براي خانه سازي در دسترس انها باشد- پوشال كاغذ يا كاه گندم نيز مناسب هستند اما از مواد پرزدار نبايد استفاده كنيد . براي محافظت از هواي سرد هواكش بر روي در سيمي قرار ميگيرد . 2 تا گينه پيگ بايد در قفسي با اندازه 120*60*45cm نگهداري شوند . اگر از قفس كوچكتري استفاده مي كنيد ، يك مسير جداگانه در باغچه براي او ايجاد كنيد يا به حيوانتان اجازه ورزش هاي تحت نظارت در بيرون از قفس بدهيد.

  قفس باید هنگام گرمای روز در سایه باشد و از بادهای قوی حفاظت شود . مسیری که پوشیده از چمن باشد می تواند در قفس ساخته شود یا در جای دیگری در باغ قرار گیرد با مکانی محفوظ که از نور خورشید در امان باشد .

  نگهداری گینه پیگ ها و خرگوش ها با هم در یک قفس توصیه نمی شود . انها احتیاجات مختلفی دارند ، مگر اینکه شما تجربه نگهداری انها با هم را قبلا داشته اید وگرنه نباید انها با هم نگهداری شوند .

  غذادهی

  گینه پیگ ها طبیعتا گیاه خوارند پس باید به انها مقدار زیادی یونجه تمیز و تازه همراه با غذای میکس یا پلت مخصوص گینه پیگ 2 بار در روز داده شود ( تذکر-غذای خرگوش مناسب نیست) . گینه پیگ ها انزیمی که ویتامین c را تولید می کنند ندارند پس اهمیت دارد که شما رژیم غذایی انها را با مقدار کمی از میوه تازه و سبزیجات – هندوانه، خربزه ، مرکبات و برگ سبزیجات سبز تیره منابع مفیدی هستند اما ، برخلاف خرگوش ها ، نباید بیش از حد به انها داده شود . شما همچنین می توانید ویتامین c را تهیه کنید و به اب خوکچه هندیتان اضافه کنید(این توصیه می شود). اب اشامیدنی تازه باید همیشه از بطری در دسترس باشد و غذا باید در ظروف سفالی به انها داده شود ( گینه پیگ ها پلاستیک را می جوند ) .

  منبع : www.petsworld.co.uk
  مترجم : غزاله .م
  ویرایش توسط gazelle : 12th September 2010 در ساعت 06:21 PM


 2. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  375
  لايك كرده
  212
  نوشته ها
  2,469
  می پسندم
  6,093
  مورد پسند : 5,231 بار در 1,506 پست
  حالت من :
  My Mood
  Angry
  نوشته های وبلاگ
  5

  پیش فرض قسمت دوم

  مراقبت از خوکچه هندیتان

  ورزش و سرگرمی:
  تا جایی که می توانید به خوکچه هندیات فضتی بزرگتری بدهید (حداقل 900 سانتیمتر مربع) و برای انها مسیری را در خارج از منزل تهیه کنید . خوکچه هندیها علاقه زیادی به اسباب بازی ندارند اما ممکن است به کاوش در جعبه های مقوایی ، تونل یا لوله لذت ببرند و به انها کمک می کند تا حس اطمینان ، امنیت به انها دست دهد و پنهان شدن به انها در کاهش استرس کمک می کند . پنهان کردن مقدار کمی از غذا در اطراف قفس راه سرگرم کننده ای است که می توان انها را هوشیار و فعال نگه دارد . انها همچنین می توانند در داخل خانه و با نظارت شما بدوند اما مطمئن شوید که گربه ها و سگ ها را از راه انها دور نگه می دارید .

  لمس کردن
  خوكچه هندي هايتان مضطرب موجوداتي مضطرب هستند و بايد يه انها اجازه دهيد به تدريج به محيط و شما عادت كنند . در روزهاي اول برای جلب اعتمادش به ارامي با خوكچه تان صحبت كنيد ، بعد به ارامی دستتان را وارد قفس کنید . خوکچه تان پیرامون شما کنجکاو تر و مطئن تر می شود . بعد از یک یا دو هفته سعی کنید حیوانتان را با 2 دست بگیرید شستتان را دور شانه هایش و انگشتانتان را به دور دنده هایش قرار دهید ؛ دست دیگرتان را برای حفاظت از او در زیرش قرار دهید . این زمان ، زمان مناسبی برای تمیز کردن خوکچه تان است ( کاری که باید روزانه انجام شود ).

  تولید مثل
  خوکچه ها معمولا از 30 روزگی می توانند تولید مثل کنند ، اما برای اطمینان از بچه های سالم (و والدین سالم ) پیشنهاد می شود که نر ها تا 6 ماهگی و ماده ها تا 10 ماهگی جفت گیری نکنند . بارداری 60 تا 65 روز طول می کشد و تعداد 3-4 عدد بچه می اورد . خوکچه های جوان در 3-4 هفتگی می توانند از مادر جدا شوند . همیشه قبل از اینکه یک جفت .برای تولید مثل را نگه دارید به دنبال توصیه های کارشناسانه باشید .

  اجتماع
  خوکچه ها موجوداتی اجتماعی هستند پس بهتر است یک جفت سازگار یا یک گروه را نگه دارید -2 خوکچه جوان از یک جنسیت یا مجموعه مادر/دختر ، پدر/پسر . عقیم سازی مانع زایمان ناخواسته و نزاع می شود . ما پیشنهاد نمی کنیم که خرگوشها و خوکچه ها را با هم نگه دارید چون احتیاجات انها با هم بسیار متفاوت است .

  سلامت
  یک خوکچه سالم هوشیار ، با چشمهای براق و پوشش براق است . تنفسش باید بی صدا و منظم باشد . اگر شما از هر جنبه سلامتی خوکچه تان نگران هستید ، به دامپزشک مراجعه کنید . برای زندگی سالم ، خوکچه تان به موارد زیر نیاز دارد :

  [LIST][*]زمان و توجهتان – انها زندگی گروهی را دوست دارند [*]رژیم غذایی متعادل با هیچگونه تغییر ناگهانی [*]مواد لانه سازی را خشک و روزانه عوض کنید[*]بستر خشک را تمیز کنید ، 1 بار در هفته با ضدعفونی کننده ملایم انرا تمیز کنید [*]هیچ تغییر ناگهانی در اب و هوا نباید وجود داشته باشد [*]بطری اب و ظرف غذا هر روز باید تمیز شوند [*]سنگ های جویدنی و اسباب بازی های جویدنی برای کمک به کوتاه کردن دندان های همیشه در حال رشد[*]اراستن روزانه-مخصوصا برای موبلند ها[/LIST]
  مترجم : غزاله .م
  ویرایش توسط gazelle : 12th September 2010 در ساعت 06:20 PM


 3. Top | #3

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  Cat
  محل سکونت
  Tehran
  لايك دريافتي
  68
  لايك كرده
  44
  نوشته ها
  388
  می پسندم
  405
  مورد پسند : 1,064 بار در 280 پست

  پیش فرض نکات نگهداری خوکچه هندی(ترجمه)

  خوکچه هندیها در اصل متعلق به پرو هستند و اغلب در حومه شهر زندگی میکنند. آنها به صورت گروهی متشکل از یک نر و تعدادی ماده و جوان تر های گروه زندگی میکنند . میتوان از آنها داخل خانه یا خارج از خانه درون لانه های کوچک نگهداری کرد. آنها طبیعتا کمی مضطرب هستند ولی به سرعت رام شده و به ندرت گاز میگیرند. توصیه میشود خوکچه هندی را به صورت جفت یا گروهی از هم جنسها نگهداری کنید. عمر متوسط خوکچه هندی 4-8 سال است .

  مراقبتهای عمومی
  یونجه ها را به صورت مرتب چک کنید و در صورت فاسد شدن آنها را از محل غذای خوکچه خارج کنید چون یونجه های فاسد باعث مشکلات تنفسی میشود. هم چنین به رشد ناخن و دندانهای خوکچه خود دقت کنید. هر زمان که خوکچه شما کوچکترین نشانه ای از بیماری نشان داد او را هرچه سریعتر به دامپزشکی ببرید.
  نظافت کردن نه تنها باعث سلامتی خوکچه شما میشود بلکه باعث بهتر شدن رابطه شما با او نیز میشود.چگونگی نظافت خوکچه بستگی به مو کوتاه یا مو بلند بودن او دارد. یک خوکچه مو بلند به وسایل نظافت مخصوص احتیاج دارد. خوکچه های مو کوتاه هم به شانه و برس نیاز دارند.

  لیست خرید
  لانه کوچک
  قفس
  غذا
  برس و شانه
  ظرف آب
  یونجه
  کاسه های غذا
  سنگ نمک
  ویتامین C

  انتخاب و خرید خوکچه هندی
  سه گروه اصلی از خوکچه هندیها وجود دارد: موصاف ، حبشی و پرویی. هرکدام از این نژادها را که بخرید باید حداقل 4-5 هفته از تولدشان گذشته باشد.

  یک خوکچه سالم باید:

  *هوشیار و زرنگ باشد
  *هیچ نشانه از ترشح در چشم ، بینی ، گوشها و دهان نداشته باشد.
  * اطراف مقعدش تمیز باشد
  *پوشش براق بدون زخم و بدون هیچ قسمت بدون مو بر روی پوست باشد
  *به راحتی در قفس حرکت کند
  *به خوبی غذا بخورد و لاغر نباشد

  تهیه جا
  لانه خوکچه هندی باید تا حد امکان بزرگ باشد. لانه برای خوکچه هایی که در بیرون از خانه نگهداری میشوند باید ضد آب و محکم باشد. این لانه بر روی زمین با ابعاد 25 سانتی متر در یک محیط محصور و پوشیده قرار میگیردکه باید به خوبی در مقابل آفتاب محافظت شود. یک لانه مسقف ، تکه ای فرش یا موکت میتواند از او در سرمای شب نیز محافظت کند.
  اگر شما تصمیم گرفته اید که از خوکچه درون خانه نگهداری کنید قفس مخصوص خریداری کنید. این قفس باید در یک اتاق خنک و به دور از نور خورشید قرار بگیرد.
  اگر بتوانید یک محیط پوشیده در باغ برای آنها فراهم آورید شاید برای آنها خوب باشد. اما حشرات موذی را از آنها دور نگه دارید و مطمئن شوید که محیطی که برای آنها فراهم کرده اید به خوبی از آنها محافظت میکند.
  دقت کنید که کف قفس باید با بستر های آماده مخصوص و یا کلش پوشیده شده باشد.
  نظافت نیز بسیار مهم است. مخصوصا در تابستان. به طور کلی قفس و لانه باید حداقل هفته ای یک بار نظافت شود. باید آنها را با یک ماده ضد عفونی مناسب برای حیوانات تمیز کرده و بستر قدیمی را با یک بستر جدید تعویض نمایید.
  خوکچه ها معمولا مکانهای نزدیک به هم را به عنوان دستشویی انتخاب میکنند این موضوع تمیز کردن را آسانتر کرده و میتوان به آنها محل دستشویی را آموخت.

  غذا و آب
  خوکچه ها گیاهخوار هستند. غذاهای آماده مختلفی در فروشگاه ها در دسترس است. غذاهای تازه را میتوان در قطعات کوچک به آنها داد : کلم ، جوانه ،هویج ، سیب و میوه های نرم مناسب هستند. ذخیره ای از یونجه برای سلامتی دستگاه گوارش و دندانها ضروری است. خوکچه ها باید ویتامین C را به صورت روزانه از طریق میوه یا سبزیجات و یا از طریق آب بوسیله ویتامینهای محلول در آب دریافت کنند. چون بدن آنها قادر به ساختن این ویتامین نیست.
  آب تازه باید همیشه در دسترس آنها باشد. بهترین راه استفاده از ظرفهایی است که به بدنه قفس متصل میشود. این ظرف باید هر روز خالی ، شسته و دوباره پر شود.

  در دست گرفتن
  بهتر است به هر حیوان خانگی چند روزی مهلت دهید تا به محیط جدید عادت کند و بعد شروع به در دست گرفتن آنها کنید. از حرکات آهسته و آرام استفاده و آنها را محکم بگیرید ولی نه خیلی سفت. یک دست را به طوری که انگشت شصت دور گردن او قرار گیرد در امتداد شانه ها قرار دهید و با دست دیگر قسمت عقبی بدن او را پوشش دهید. این کار مانع آسیب دیدن شما توسط لگدهای او میشود.


  مترجم: نیلوفر عباس نژاد
  منبع: Pet Care Trust - Welcome to the Pet Care Trade Association
  نگهداری خوکچه هندی( ترجمه)

 4. 7 کاربر پست niloufar20 عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #4

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  Cat
  محل سکونت
  Tehran
  لايك دريافتي
  68
  لايك كرده
  44
  نوشته ها
  388
  می پسندم
  405
  مورد پسند : 1,064 بار در 280 پست

  New 1 اطلاعات عمومی نگهداری خوکچه هندی(ترجمه)

  نگهداری خوکچه هندی( ترجمه)  اگر شما هم مثل بیشتر مردم فکر میکنید خوکچه ها فرق چندانی با همستر ، خرگوش و دیگر جوندگان و خرگوش شکلان ندارند در حقیفت شما به تمام اطلاعات راجع به خوکچه ها احتیاج دارید . چون این موجود دوست داشتنی هم به اندازه یک حیوان بزرگتر از خود ویژگی های خاص خود را دارند.
  تاریخچه خوکچه ها به 5000 سال قبل از میلاد بر میگردد که از آمریکای جنوبی سرچشمه گرفته اند. به علت اینکه نام علمی آنها Cavia Porcellus است خیلی از مردم آنها را cavi مینامند.
  نژادهای زیادی از خوکچه هندی موجود است. خیلی از نژادها دارای پوست براق و صاف هستند. رایج ترین نژاد ، نژادهای آمریکایی و انگلیسی با پوشش کوتاه و نرم و لخت هستند. خوکچه های حبشی بر روی موهای خود پیچشهایی درشت و متراکم دارند. خوکچه های پرویی دارای موهای صاف به طول 2 اینچ هستند. خوکچه Texel هم شبیه به نژاد قبل است با این تفاوت که موها تا حدی فر هستند. نژادهای دیگر شامل Silkie و Shelkie است که موهای بلندی دارنداما موهای آنها نرم است و از پشت سر رشد میکند. خوکچه کاکل دار به میزان کمی دارای خز سفید رنگ بالای چشمهایش است. نژاد Teddy دارای موهای فرفری است. نژاد Coronet دارای موهای بلند ، صاف و با تابهای درشت در بالای سر است. خوکچه Baldwin دارای هیچ گونه مویی نیست. اطلاعات کلی که در ادامه می آید برای تمام نژادها عملی است . با این تفاوت که نژادهای مو بلند نیاز به مراقبت و احتیاط بیشتری دارند.
  بعضی از مردم خوکچه ها را برای تکثیر نگهداری میکنند. این کار برای ماده خطرناک است و این موجودات دوست داشتنی اگر در یک محیط ساده و امن در خانه شما زندگی کنند خوشحالترند. آنها اسم خود را یاد میگیرند و زمانی که وارد محیط او میشوید با علاقه شما را نگاه میکنند.
  معرفی او به محیط خانه یکی دو روزی طول میکشد. او در ابتدا خجالتی است پس به او اجازه دهید در محیط خانه به جست و جو بپردازد. سگ و گربه ها را از خوکچه ها دور نگه دارید. چون آنها طبیعتا درنده خو هستند. مهم نیست سگ یا گربه شما چقدر مهربان و خوش رفتار است. خوکچه شما از او میترسد.اگر شما از قبل خوکچه های دیگری را در خانه دارید معرفی خوکچه جدید را تا زمانی که مطمئن نشده اید به هیچ بیماری آلوده نیست به تعویق بیاندازید. نگهداری خوکچه با خرگوش ممکن است مشکلی ایجاد نکند ولی بهتر است این کار را نکنید.
  خوکچه ها خودشان را تمیز میکنند. آنها ماده سفید رنگی را از چشمهایشان خارج و آن را روی پوست خود پخش میکنند. اگر بتوانید روزی یک بار موهای او را شانه کنید در این کار به او کمک کرده اید. شانه ای استفاده کنید که هم دندانه های ریز و هم درشت داشته باشد.
  برای نگهداری مناسب از خوکچه ها اطلاعات نشان میدهند بهتر است هر ماه ناخنهای او را کوتاه کنید. اگر ناخنهایش بیش از حد رشد کنند به سمت داخل برمیگردند و پدهای کف دست و پا را زخم و باعث عفونت میشوند.یک ست ناخنگیر مخصوص برای او خریداری کنید. بسیاری از مردم پیشنهاد میکنند زمان گرفتن ناخن ها از نور بیشتری استفاده کنید تا بتوانید رگ موجود روی ناخنها را ببینید. اگر این رگ را رد کنید خوکچه شما دچار خونریزی میشوند.
  او را هر هفته وزن کنید. نرها معمولا 2-3 پوند و ماده ها کمی کمتر هستند. یکی از نشانه های خوکچه سالم تمیز بودن و خشک بودن بینی و چشمهاست. زمانی که او مشغول تمیز کردن خود است شما ترشحات شیری رنگی که قبلا به آن اشاره شد را میبینید. مدفوع آنها معمولا قهوه ای و بیضی شکل است. اگر از پلتهای مخصوص استفاده میکنید مشاهده مدفوع سبزرنگ طبیعی است.
  اگر در او آبریزش بینی ، ریزش بیش از حد مو یا مدفوع زیاد به شکل اشک میبینید او را به دامپزشکی ببرید.

  مترجم: نیلوفر عباس نژاد
  منبع: Guinea Pig Care  " تمامی حق و حقوق ترجمه متعلق به سایت پرشین پت است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد."  نگهداری خوکچه هندی( ترجمه)

 6. 7 کاربر پست niloufar20 عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #5

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  حیوان خانگی
  guinea pig
  محل سکونت
  tehran
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  11
  می پسندم
  3
  مورد پسند : 7 بار در 5 پست

  پیش فرض

  مطالب کامل در مورد خوکچه هندی:

  1.شناخت خوکچه

  2.تغذیه

  3.ساخت خانه
  ویرایش توسط gazelle : 5th December 2011 در ساعت 07:38 PM  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 31st October 2015, 05:54 PM
 2. اصول نگهداری از خوکچه هندی
  توسط baby pishi در انجمن خوکچه های هندی (Guinea Pigs)
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th January 2013, 01:32 PM
 3. اماده نگهداری از خوکچه هندی
  توسط alone girl در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2nd March 2012, 09:09 PM
 4. پاسخ: 11
  آخرين نوشته: 20th September 2010, 05:57 PM

Visitors found this page by searching for:

فروش لانه وخانه برای خوکچه هندی

تولید مثل خوکچه هندی

گينه پيگ

آموزش خوکچه هندی

نگهداری خوکچه

مو كوتاه خوكچه حمام

نگهداری خوکچه هندی مو بلند

سالم بودن مدفوع خوکچه هندی

خرید خوکچه هندی مو بلند صاف

رفتارهای خوکچه هندی

جا و غذای خوکچه

مراقبت هاي خوكچه هندي

guinea pig نژاد پرویی

نگهداری در اتاق خوکچه مشکلات

برای بلند شدن موهای خوکچه هندی

قی چشم در خوکچه هندی

شرایط نگهداری خوکچه هندی

خوکچه هندی

طرز حمام کردن خوکچه هندی

اموزش نگهداری از خوکچه هندی

پوشال جوندگان

تمیز کردن خوکچه هندی

قی کردن خوکچه هندی

تاریخچه خوکچه

نگهداری خوکچه هندی مو کوتاه

اطلاعات راجب نگهداری خوکچه هندی

روش مراقبت از خوککچه هندی

نژادهاي خوكچه هندي

آموزش خوكچه هندي

خوکچه هندی اطلاعات

خوکچه هندی مو صاف

جفت گيري خوکچه هندی با کندها

نحوه نگهداری از خوکچه هندی

قی کردن چشم های خوکچه هندی

شناخت خوكچه هندي

اموزش خوكچه هندي

لانه خوکچه هندی

اطلاعات راجبع خوکچه هندی

اطلاعات خوچه هندی

کوتاه کردن موی خوکچه هندی

راه های نگهداری خوکچه هندی

آموزش نگهداری خوکچه هندی

بیماری خوکچه هندی مو بلند

خوكچه هندي

حمام خوکچه

درباره خوکچه های ماده ونر

قفس نگهداری خوکچه هندی

اطلاعاتي درباره خوکچه هندي

دستی کردن خوکچه هندی

اطلاعات در مورد تکثیر خوکچه

نگهداري از خوكچه هندي

طرز مراقبت از قفس خوکچه هندی

اطلاعات در مورد خوکچه هندي

اطلاعاتي راجب خوکچه هندی

خصوصیات جوکچه هندی

تمام اطلاعات برای نگهداری خوکچه هندی

اطلاعاتراجبهجفتخوکچههنی

اطلاعات در درابطه با خوکچه هندی

رفتار خوکچه هندی

نگهداری خوکچه در اکواریوم

آموزش دستی کردن خوکچه

نگه داری خوک چه هندی در خانه

اطلاعاتی از خوکچه هندی

دلیل قی کردن چشم خوکچه هندی

خصوصيات خوكچه هندي

علت قی چشم خوکچه هندی

اطلاعات درباره نگهداری خوکچه هندی

ایا خوکچه های هندیبیماری برای انسان ایجاد می کنند

بهترین روش نگه داری خوکچه ها در خانه

اطلاعات در مورد نگهداری از خوکچه هندی

اطلاعات راجع به حیوان خوکچه هندی

نحوه نگهداري از خوكچه هندي

روش نگداری خوکچه هندی

اطلاعاتی درباره نگهداری خوکچه هندی

چشم خوکچه هندی

حمام خوکچه هندی مو بلند

ترشح از چشم خوکچه

اطلاعاتی در مورد خوکچه هندی و نژادهای ان

اطلاعاتي در مورد خوكچه هندي

روش نگهداری خوکچه هندی فروشی

نگهداری از خوکچه هندی در آکواریوم

سن بالغ شدن خوکچه هندی

مشکلات نگهداری خوکچه هندی

اطلاعات راجبه خوکچه هندی

نگداری خرگوش

نگهداری در خانه از خوکچه هندی

طريقه حمام كردن خوكچه هندي

دربارخ ورزش خوکچه هندی

خصوصیات خوکچه هندی مو صاف

وسایل نگهداری از خوکچه هندی

وسایل خوک هندی

تغذیه مناسب برای خوکچه هندی در خانه

خرگوش یا خوکچه هندی

ظرف آب برای خوکچه هندی

نگه داری خوکچه هندی

اطلاعتی در مورد خوکچه هندی

وسایلی برای نگهداری خوکچه هندی

روش نگهداری از خوکچه خمدی

خوگچه هندی بیماری

نگه داری خوکچه در ظرف پلاستیکی

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556