صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15

سگ آبی (Beaver)

This is a discussion on سگ آبی (Beaver) within the سایر جوندگان forums, part of the دوستداران جوندگان و خرگوش شکلان category; سگ آبی معرفی «سگ آبی» (Beaver) یک نام عمومی برای سه خانواده مختلف از شاخه جوندگان است که که دارای ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض سگ آبی (Beaver)

  سگ آبی
  سگ آبی (Beaver)  معرفی

  «سگ آبی» (Beaver) یک نام عمومی برای سه خانواده مختلف از شاخه جوندگان است که که دارای دو تقسیم بندی مجزا شامل «آپلودونتیدا» (Aplodontidae) و «کاستوریدا» (Castoridae) هستند. «آپلودونتیا روفا» (Aplodontia rufa) یا «سگ آبی کوهستان» (mountain beaver) تنها گونه بازمانده از خانواده آپلودونتیدا است که در سواحل اقیانوس آرام در آمریکای شمالی زندگی میکند. سگ آبی کوهستانی، اندازه ای کوچکتر از سگ های آبی معمولی دارند و بیشتر به «موش آبی» (muskrat) شباهت دارند. خانواده کاستوریدا شامل دو گونه به نام های «کاستور فیبر» (Castor fiber) (سگ آبی اروپایی یا اوراسیایی) (European or Eurasian beaver) و «کاستور کانادنسیس» (Castor canadensis) (سگ آبی معمولی) (the common or true beaver) است. سگ آبی اوراسیایی سابقا در جزیره بریتانیا و شرق سیبری زندگی میکرد. حدودا در پایان قرن نوزدهم میلادی، شکار بیش از حد، تعداد این حیوانات را به 1200 عدد رساند. البته با حمایت تحسین برانگیزی که در قرن بیستم از جمعیت این حیوانات صورت گرفت، تعداد آنها مجددا افزایش یافته و در سال 2002 به 593 هزار عدد رسید. امروزه این جوندگان در سرتاسر اروپا به استثنای «ایبریا» (Iberia)، ایتالیا و جنوب بالکان یافت میشوند. آنها همچنین در چین و مغولستان هم زندگی میکنند. سگ آبی معمولی (C. canadensis) بومی آمریکای شمالی است. سگ آبی معمولی از نزدیکی قطب شمال تا شمال مکزیک، به استثنای جنوب کالیفرنیا، بیشتر فلوریدا، نوادا و قسمت هایی از آلاسکا قابل مشاهده هستند. البته گزارشاتی از مشاهدات گاه و بیگاه این حیوانات در جنوب کالیفرنیا وجود داشته است. این حیوانات به از سال 1975 به عنوان نماد و سمبل رسمی کشور کانادا به شمار میروند. در بین سال های 1853 و 1877 شرکت «هادسون بی» (Hudson Bay Company) در حدود سه میلیون از این حیوانات را به انگلستان ارسال کرد. با توجه به قیمت بالای پوست این حیوانات، فروش این حیوانات مدت زمانی زیادی در کانادا و آمریکای شمالی رواج داشت و نقش بزرگی در تعاملات اقتصادی ایفا میکرد.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع :
  fohn.net

 2. 4 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش دوم

  سگ آبی (Beaver)  شکار بی رویه این حیوانات تا جایی ادامه یافت که این حیوانات در دهه 1930 به مرز انقراض نزدیک شدند. البته در همین زمان، حمایت گسترده از این حیوانات آغاز شده و آنها را از استثمار بی رویه نجات داد. این قوانین جدید، تکثیر طبیعی، و معرفی دوباره به وسیله انسان ها، منجر به پراکنده شدن مجدد سگ های آبی معمولی در سرتاسر این قاره – یعنی جایی که هنوز هم در بسیاری از نقاط، این حیوان را یک آفت کشاورزی به شمار می آورند – شد که در نوع خود، موفقیت بزرگی به شمار میرود. سگ های آبی خانواده «کاستوریدا» (Castoridae) پس از «کاپی بارا» آمریکای جنوبی، دومین جونده بزرگ جهان محسوب میشوند. نام خاصی برای تفکیک جنسیت های نر و ماده سگ آبی مورد استفاده قرار نمیگیرد اما در زبان انگلیسی به بچه های این حیوانات کلمه «kits» اطلاق میشود. سگ های آبی در طبیعت بین 10 تا 12 سال عمر میکنند گرچه در اسارت مواردی تا 19 سال نیز مشاهده شده است. این حیوانات که برای زندگی در محیط آب متولد میشوند میتوانند تا 15 دقیقه زیر آب بمانند و با سرعت 8 کیلومتر بر ساعت شنا کنند. آنها برای جلو بردن خود در آب از پاهای عقبی شبکه دار خود استفاده میکنند. دم کفگیر مانند سگ آبی مانند یک دکل عمل کرده و با حالت مستقیم و متصل به بدن این حیوان، به هدایت صحیح آن در جهت مناسب کمک میکند. زمانی که سگ آبی بر روی سطح آب مشغول شنا کردن است معمولا فقط سر آن قابل مشاهده است در حالی که زمانی که یک «موش آبی» (muskrat) در حال شنا کردن باشد، هر دو قسمت سر و دم آن بالای سطح آب، مشاهده میشوند. در محیط خشکی، سگ آبی با قدم های بلند و با سرعتی بین 10 تا 13 کیلومتر بر ساعت حرکت میکنند. یک مجموعه (کلونی) از سگ های آبی از یک خانه آبی تشکیل میشود که توسط یک خانواده از این حیوانات اشغال شده است. خانواده شامل یک نر و یک ماده و بچه های دو زایمان اخیر آنهاست که معمولا در مجموع تا 18 حیوان را شامل میشود. یک خانواده از سگ های آبی در حدود نیم مایل از محیط آبی را قلمرو خود میکنند. با اینکه این حیوانات کاملا اجتماعی به شمار میروند اما فعالیت های کاملا مستقلی از هم داشته و کمترین میزان برخورد با یکدیگر را دارند.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع :
  fohn.net
  ویرایش توسط mas0ud : 2nd July 2011 در ساعت 02:18 PM

 4. 3 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش سوم
  سگ آبی (Beaver)
  محل زندگی

  سگ های آبی در نهرها، رودخانه ها، مرداب ها، آبگیرها و سواحل دریاچه ها در آمریکای شمالی و قسمت هایی از اروپا و آسیا زندگی میکنند. سگ آبی یک مهندس محیطی است که پس از انسان، بیشترین توانایی در تغییر محیط اطراف و خاک برداری و ... را در جهت همساز کردن آن با خواسته های خود دارد. این حیوانات محیط وسیعی از پیرامون خود را تغییر میدهند تا بتوانند شرایطی امن و حمایتی مناسب از خود به عمل آورده و پناهگاهی مطمئن برای خود بسازند. البته معمولا این ساخت و سازها با ساخت های انسانی مغایرت داشته و کاملا تداخل دارند. سگ های آبی غالبا باعث ایجاد سیل در راه ها، قطع درختان، قطع آب گذرها و حتی ایجاد سیلاب های سنگین مخرب که گاهی به شکسته شدن سدها منجر میشود میشوند. البته نباید فراموش کرد که سدسازی این حیوانات، جنبه های بسیار مفیدی را نیز شامل میشود. سدسازی این حیوانات باعث میشود که بسیاری از زمین ها به وسیله آب حاصل از سیل ها مرطوب شده و از فرسایش آنها جلوگیری به عمل آید. همین آب ها موجبات شسته شدن و پاک شدن مناطق مختلف از سموم و حشره کش ها را فراهم کرده و زمینه های رشد بهتر گیاهان را ایجاد میکند. سگ های آبی ترجیح میدهند که سدهای خود را در نهرهایی که در جلگه های پست قرار دارند به وسیله قطع کردن درختان و تمیز کردن آنها بسازند. بیشتر این مناطق که سیل آنها را در بر میگیرد در ادامه به مناطق مرطوب (wetland) تبدیل میشوند. حشرات میتوانند در این زمین های مرطوب تخمگذاری کنند. ماهی ها، اردک ها، قورباغه ها، لاک پشت ها و پرندگان نیز از لارو حشرات تغذیه کرده و بسیاری از حیوانات دیگر از این حیوانات مذکور تغذیه میکنند. تنوع زیستی در زمین های مرطوب به سادگی قابل مقایسه با جنگل های بارانی استوایی است، به شکلی که میتوان گفت حدودا حیات نیمی از گونه های در معرض انقراض در آمریکای شمالی، به وجود این زمین های مرطوب وابسته است. زمین های مرطوب باتلاقی نیز به درختان خاصی اجازه رشد میدهند که گونه دیگری از زندگی طبیعی تحت نام «ساحل رودخانه ای» (riparian) (مرتبط با منابع طبیعی آب) را در بر میگیرد. پستانداران دیگر نظیر «سمور آبی» (otter) همانند «عقاب دریایی» (osprey) از ماهیان تغذیه کرده و درون درختان مرده ای خانه سازی میکنند توسط سیلاب های حاصل از سدهای سگ های آبی مرده اند. گاهی اوقات رسوب های ته نشین شده در پشت سد سگ های آبی، باعث ایجاد چمنزار میشود. در چنین محیطی، بوته های و درختچه ها شروع به جوانه زدن میکنند. زمانی که درختچه ها به قدر کافی رشد کنند به تدریج محیط تغییر شکل یافته و تبدیل به یک جنگل بالغ با درختان بزرگ خواهد شد. سگ های آبی به وسیله ساختن سد، به شروع این چرخه طبیعی که آن را «موفقیت جنگل» (forest succession) مینامند کمک بسیار زیادی میکنند.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع :
  fohn.net

 6. 4 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش چهارم

  سگ آبی (Beaver)


  سد

  در مناطقی که آب طبیعی دارای سطح ارتفاع پایینی باشد سگ های آبی معمولا اقدام به ساخت سد میکنند. زمانی که یک سگ آبی، محلی را برای ساختن سد در نظر میگیرد غالبا هیچ چیز او را از این تصمیم منصرف نخواهد کرد. آنها معروف به این هستند که از تله هایی که برایشان گذاشته میشود در ساختن سد خود استفاده میکنند ! حداقل سطح آب برای آنها بین 60 تا 90 سانتی متر است تا بتوانند ورودی مناسبی برای کلبه خود در زیر آب ایجاد کرده و در فصل زمستان، آن را با یخ بپوشانند. ارتفاع متوسط سد در حدود 180 سانتی متر با عمق آب بین 120 تا 180 سانتی متر و پهنای سد نیز در حدود 1.5 متر یا بیشتر است. طول سد بستگی به عرض نهر دارد اما به طور متوسط در حدود 4.5 متر است. بیشترین رکورد ثبت شده در زمینه طول سد سگ های آبی 625.5 متر طول، 4.3 متر ارتفاع و7 متر پهنا بوده که در «تری فورکس» (Three Forks) مونتانا یافت شده است. سگ های آبی سدهایی با مشخصات مختلف و حتی روش های ساخت مختلف دارند که بستگی به سرعت آب رودخانه دارد. در آب هایی که سرعت حرکت کمی دارند آنها سدهایی به شکل مستقیم میسازند در حالی که سدها بر روی رودخانه هایی که جریان تندی داشته باشند تمایل به حالت منحنی پیدا میکنند. سگ آبی، ساخت سد را با منحرف کردن رود و کم کردن شدت جریان آب شروع میکند. شاخ و برگ درختان میتوانند گزینه مناسبی برای ایجاد این حالت در رودخانه باشند. چوب های کوچک، پوست درختان، تکه سنگ ها، علوفه، لجن، برگ ، حجمه گیاهان و هر شی دیگر که در دسترس باشند میتواند برای ساخت پایه و شالوده سد مفید واقع شود.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع :
  fohn.net

 8. 2 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش پنجم
  سگ آبی (Beaver)
  یک افسانه رایج و معمول این است که گفته میشود سگ های آبی از دم خود برای حمل و توده ای کردن گل و لای و لجن های بین شاخه ها استفاده میکنند. اما حقیقت این است که آنها این مواد را با قرار دادن و کمک گرفتن از سینه خود حمل میکنند. معابر و گذرگاه هایی نیز برای آب در نظر گرفته میشود تا در صورت تجمع حجم زیاد آب، به وسیله سرریز شدن، از خراب شدن سد جلوگیری شود. سدها عموما در قسمت پایه، ضخیم تر و پهن تر و در قسمت بالایی به شکل باریک و نوک تیز تر ساخته میشوند تا مقاومت بیشتری در مقابل جریان آب داشته باشند. درختانی که تا 90 سانتی متر قطر دارند میتوانند برای ساخت سد مورد استفاده قرار گیرند اما اندازه اندازه میانگین بین 10 تا 30 سانتی متر است. طول شاخه نیز بستگی به قطر درخت و همینطور اندازه سگ آبی موردنظر دارد. یک سگ آبی توانایی حمل بارهایی معادل با وزن بدن خود را دارد و میتواند کنده ها را در درون آب کشیده و یا آنها را در آب شناور کرده و به محل موردنظر برای ساخت سد برساند. مواردی گزارش شده که سگ آبی توانسته است تنه درختانی با طول 45 متر و عرض 1.15 متر را بیاندازد. تنه هایی با این اندازه نمیتوانند موارد مناسبی برای ساخت سد باشند اما پوست درختان میتوانند منبع غذایی مناسبی بوده و گاهی از شاخه های بالایی این درختان برای ساخت سد استفاده شود.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع :
  fohn.net

 10. 2 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #6
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش ششم
  سگ آبی (Beaver)
  یک سگ آبی برای بریدن 15 سانتی متر چوب، حدودا به 20 دقیقه زمان نیاز دارد. یک درخت صنوبر عریض که توسط سگ ابی جویده شده باشد در محل قطع، شکلی شبیه به یک ساعت شنی پیدا میکند. سگ های آبی حساسیت زیادی نسبت به قطع شدن درختان توسط اره های برقی انسان ها دارند و به سرعت متوجه خطر میشوند. زمانی که یک درخت شروع به افتادن میکند، سگ آبی پا به فرار میگذارد! دندان های سگ های آبی قدرت بسیار زیادی دارد به شکلی که آنها میتوانند یک نهال با ضخامت 1.5 سانتی متر را فقط با یک گاز، قطع کنند! آبگیر سگ آبی یکی از ملزومات غذایی و خانه سازی برای این حیوان محسوب میشود. اگر بر اثر یک اتفاق، سد بشکند، سگ آبی با حالتی دیوانه وار سعی در تعمیر آن خواهد داشت. اگر آنها به سرعت سد خود را تعمیر نکنند به سرعت تمامی آب درون آبگیر خود را از دست میدهند. این اتفاق میتواند راه ورودی خانه در قسمت زیر آب را بر روی هر مهاجمی باز کند. هر عضو از مجموعه گروه سگ های آبی یک سد، به طور ثابت و مداوم برای استحکام و نگهداری از سد، وظایف خود را به انجام میرسانند. کار کردن بر روی سد و استحکام آن، خصوصا در فصل پاییز فشار دو چندانی پیدا میکند. با اولین سیلی که آبگیر را فرا بگیرد پوشش و خندق مناسبی برای ورودی منزل ایجاد میشود و در این زمان، سگ آبی شروع به کار ساخت دریچه ورودی مناسبی میکند.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع :
  fohn.net

 12. 2 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #7
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش هفتم  سگ آبی (Beaver)

  لانه

  لانه سگ های آبی به یکی از دو روش زیر ساخته میشود که به سرعت جریان آب و نیز میزان نوسانات سطح آب بستگی دارد. اولین نوع آن، « معمولی لبه ساحلی» (bank den) است که در کناره رودخانه حفر شده و ورودی آن، به وسیله گل و لای و سنگ و ... پوشانده میشود. این نوع از لانه زمانی استفاده میشود که رودخانه بسیار بزرگ بوده یا جریان آب شدید بوده اما سطح آب همیشه و در همه مدت سال، در حد مناسبی قرار داشته باشد. لانه لبه ساحلی، میتوانند دارای تعداد تونل های زیادی باشد که حداقل یکی از آنها به سطح راه دارد. محیط داخلی لانه، شامل یک اتاق اصلی به طول حدودا 60 سانتی متر و عرض 90 و ارتفاع 90 سانتی متر است. نوع دوم لانه را «کلبه» (lodge) می نامند. این نوع از لانه، دارای ساختار گنبدی شکل معمولا با 3 متر ارتفاع و 6 متر عرض است. یک کلبه بزرگ میتواند در قسمت پایه، تا 5 متر ارتفاع و 12 متر عرض داشته باشد. کلبه ها مطابقت بهتری با آبگیرهای آهسته و دریاچه ها دارند و تکنیک ساخت آنها منطبق با همین شرایط است.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع :
  fohn.net

 14. 2 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #8
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش هشتم
  سگ آبی (Beaver)
  فرآیند ساخت لانه با کاشت فونداسیون به وسیله تکه های چوب و گل و لای به عنوان شالوده و پایه آغاز میشود. این پایه به وسیله تکه های چوب، پوست درختان (درختان برگ ریز)، تکه سنگ ها، لجن، علوفه، برگ گیاهان و هر شی قابل دسترسی دیگر که بتواند مورد استفاده قرار گیرد ساخته میشود، یعنی دقیقا از همان مصالحی که برای ساخت سد استفاده میشود در ساخت لانه نیز مورد استفاده قرار میگیرد. به محض تکمیل شدن لانه، سگ آبی به قسمت پایینی رفته و شروع به ساخت و حفر یک تونل ورودی و دو عدد اتاق میکند. تنها نحوه دسترسی به تونل ورودی کلبه، از قسمت زیر آب است. اولین اتاق اصلی فقط اندکی از سطح آب، بالاتر است. این اتاق برای خوردن غذا و خشک شدن پس از خروج از آب مورد استفاده قرار میگیرد و به نوعی یک اتاق مشترک برای غذاخوری و گل روبی به شمار میرود. اتاق دوم دارای ارتفاع بیشتری نسبت به اتاق اول است و به منظور خواب و نگهداری از بچه ها مورد استفاده قرار میگیرد. کف این اتاق به وسیله لایه ای از گیاه و پوست کنده شده درختان پوشیده میشود. این توده انباشته شده به شکلی قرار گرفته و طراحی میشود که باعث کاهش وزن دیواره ها و جلوگیری از محدب شدن دیوارهای داخلی شود. یک کلبه معمولا فقط به وسیله یک خانواده حدودا 18 تایی اشغال میشود. یک خانواده معمولا شامل یک جفت بالغ (نر و ماده) و فرزندان تازه آنها در کنار فرزندان متولد سال گذشته آنها میشود.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع :
  fohn.net

 16. کاربر مقابل پست mas0ud عزیز را پسندیده است:


 17. Top | #9
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش نهم  سگ آبی (Beaver)


  بچه سگ های آبی در دومین تابستان پس از تولدشان، قسمتی از وظایف والدین خود را به عهده میگیرند که شامل ساختن و نگهداری از سد و نیز لانه میشود. آنها همچنین گاهی اوقات به پرستاری از بچه های تازه متولد شده مشغول میشوند. کلبه هر ساله مستعمل شده و سگ های آبی مقداری مصالح و به آن اضافه میکنند. گرچه حتی اگر مشکلی نیز برای کلبه رخ نداده و نیازی به بازسازی وجود نداشته باشد آنها باز هم به همین ترتیب به کار خود ادامه خواهند داد. همین روند به تدریج باعث بزرگ شدن لانه میشود. در فصل زمستان، سگ های آبی به خواب زمستانی فرو نمیروند. آنها همچنان در داخل لانه خود به فعالیت ادامه داده و البته به وسیله لایه یخی که بر سطح آب ایجاد میشود نسبت به دنیای خارج کاملا مجزا میشوند. سگ های آبی غذای کافی تا بهار سال آینده برای خود در داخل لانه ذخیره میکنند. در طول فصل زمستان، میتوانید بخار هوای گرم و مرطوبی را که از قسمت تهویه گنبد خارج شده و شبیه به دودکش است را مشاهده کنید. این پدیده میتواند تفاوت میزان دمای درون و بیرون لانه را تا حدی نشان دهد. در این زمان دیواره های مرطوب لانه، منجمد شده و به سدی غیرقابل نفوذ برای مهاجمان تبدیل میشود.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع :
  fohn.net

 18. کاربر مقابل پست mas0ud عزیز را پسندیده است:


 19. Top | #10
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش دهم
  سگ آبی (Beaver)
  رژیم غذایی

  سگ های آبی حیواناتی گیاهخوار (vegetarians/plant-eaters) و دارای سیستم هاضمه خاصی هستند. تجمع میکرو ارگانیزم ها در روده آنها باعث هضم بیش از 30 % سلولز پوست درختان و هر ماده چوبی دیگری میشود. در واقع سگ های آبی، مواد مغذی دیگر را از محتویات مدفوعی خود گرفته و میخورند. آنها تکه چوب های درختان سخت مانند «توس» (birch)، «صنوبر لرزان» (aspen)، «بید مجنون» (willow) و «آدلر» (adler) را میخورند. سگ های آبی همچنین برگ ها، ریشه ها و ساقه ها و شاخه های درختان مشخصی مانند بید مجنون و صنوبر لرزان و تمام انواع گیاهان آبی شامل علوفه آبی را نیز مصرف میکنند. آنها درواقع چوب ها را نمیخورند بلکه قسمتی از درخت را که محل مبادله بافت های کهنه و فرسوده درخت با نسج و بافت های جدید است جدا کرده و آنها را مصرف میکنند. برخی از غذاهای محبوب این حیوانات شامل گل سوسن، شبدر، سیب، برگ درختان و محل تبادل بافت های کهنه و تازه در درختان سریع الرشدی مانندی صنوبر است. برخی از خوراکی های گیاهی مورد علاقه آنها فقط در فصل تابستان در دسترس است. در طول فصل زمستان، رژیم غذایی آنهاعمدتا شامل متریال های چوبی بوته ها، نهال ها و شاخه هایی است که در زیر آب و نزدیک ورودی لانه قرار داشته باشد. سگ های آبی باید تا رسیدن فصل بهار و آب شدن یخ های سطح آب و رشد مجدد شاخه های تازه، از ذخیره شاخه های خوراکی که در دسترس دارند تغذیه کنند. زمانی که یک سگ آبی، درختی را می اندازد ابتدا شروع به خوردن پوسته و جوانه ها کرده و سپس شاخه ها را کنده و هر بخش از آن را به طور مجزا برای مجهز کردن سد و یا لانه با خود میبرد. دستان پنج انگشتی ماهر این جوندگان، به آنها در این کار کمک زیادی میکند. منابع غذایی در دسترس در نزدیکی محل لانه، یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قلمرو یک گروه از سگ های آبی است. محلی که دارای ذخیره غذایی طبیعی مناسبی باشد یک گروه از سگ های آبی را به خود جذب کرده و غذای مناسبی در اختیار آنها قرار میدهد. در سوی مقابل، زمانی که سگ های آبی، تمامی منابع یک منطقه را به پایان برسانند باید به محل جدیدی کوچ کنند.


  ادامه دارد ...


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع :
  fohn.net

 20. کاربر مقابل پست mas0ud عزیز را پسندیده است:


صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

Visitors found this page by searching for:

مهندس سگ آبی

لانه سازي سگ آبي

ایا سمور سد میسازد؟

درباره لانه سازي سگ آبي

لانه سازی سگ

خانه درست کردن سمور ابی

لانه سازی سمورآبی

لانه سازی جانوران

نحوه لانه سازی سگ ابی

سمورابي

سگ آبی لانه سازی

سد سازی سگ ابی

لانه سازي سگ ابي

لانه ی سگ آبی

سگ ابی در حال ساخت لانه

فرق سمور آبي با سگ آبي

لانه سازي سگ آبى

حیواناتی که لانه سازی میکنند

حیوانات دریا سک ابی

سك آبي

سگ آبی در لانه

سمورابی

ساختن لانه سگ

فرق سمور آبی با سگ آبی

سک ابی

لانه سازی سگ ابی

نحوی ساختن لانه ی سگ ابی

کم آبی سگ

نحوه ساختن خانه در سمور آبی

روش لانه سازی سمور

:لانه سازی سمورآبی:

سگ آبی آمریکای شمالی

روش لانه سازی سمور ابی

خانه سازی سمور دریایی

فرق سمور و سگ آبی

تفاوت سمور با سگ آبی ؟

طرزساختن لانه سگ آبی

حرکت سگ آبی

لانه ساختن سگ آبی

ساختار لانه سگ آبی

سک ابی

نحوه سدسازی سگ ابی

سد سازی سمور

طرز لانه سازی سمور ابی

اشیانه سازی سمور

لانه سازی سک آبی

نحوه خانه سازی سمور آبی

لانه سازي سمور

لانه سازي سمور ابي

کلونی سگ آبی

خرگوش وطریقه لانه سازی ومواظبت ازبچه

تازه ترین اخبار درموردسگ هادر باره لانه سازی سمور آبیلانه سازى سمورابىبچه سگ ابیسدسازی سمور ابی خانه سازي سمور آبيسد سازی سمور ابیسد سازی توسط سمور ابیلانه سازی خرسهاخانه سازی حیواناتدشمن سمور ابى سک آبیلانه سازي سمورآبيخانه سازی حیوانات سگ های آبیفرق سمور ابی و سگ ابیخانه سازي سگهاي آبيكاستور يا سگ آبيدرباره سگ آبی و نحوه خانه سازی و ارتباط با محیطسگ آبی و نحوه ارتباط با محیط و خانه سازی اومستند خانه سازی سمور آبیسگ آبی دراستخرسگ آبی دریاچه استیللونه چوبی سگدربارهلانه سازی سگ ابیلانه سازی توسط سمور آبیروش لانه سگ آبیفرق سمور آبی و سگ آبی از لحاظ خانه سازینحوه ساختن لانه سگ آبیمعرفی سگ آبی یا همان سمور آبیلانه سازى سگ ابىخانه سگبو دادن سمورطريقه لانه سازي سگ ابيسگ آبی لانهلانه سگ ابي mp3طریقه لانه سازی حیواناتساختن لانه سگ آبیروش خونه سازي سمورآبيروش لانه سازیدرباره سك ابياشيانه سازي سمورسگ ابي لانهمعرفی سگ آبی یا همان سمورآبیدرباره ی سگ آبیسمورآبی سد میسازدحيوان سگ آبي ايرانخانه سازی سمور ابی یا سگ ابی ساخت خانه سازی سمور ابی لانه سازي سگ

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556