نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

مقالات درباره شخصیت

This is a discussion on مقالات درباره شخصیت within the تست های روانشناسی forums, part of the روانشناسی category; شخصیت یعنی « مجموعه‌ای از رفتار وشیوه‌های تفکر شخص در زندگی روزمره که با ویژگی های بی همتا بودن ، ...

 1. Top | #1
  p_s
  هم اکنون آفلاین میباشد

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  سگ و گربه
  لايك دريافتي
  5
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  766
  می پسندم
  613
  مورد پسند : 62 بار در 37 پست

  Lightbulb مقالات درباره شخصیت

  شخصیت یعنی « مجموعه‌ای از رفتار وشیوه‌های تفکر شخص در زندگی روزمره که با ویژگی های بی همتا بودن ، ثبات (پایداری) و قابلیت پیش بینی» مشخص می‌شود. از این تعریف چندین نکته قابل استنباط است.

  بی همتایی و تفاوت : شخصیت یک فرد بی‌همتاست و در عین بعضی مشابهت‌ها ، هیچ دو شخصیت یکسان و همسان وجود ندارد.

  ثبات داشتن (پایداری) : اگر چه افراد در شرایط و محیطهای گوناگون در ظاهر رفتار متضاد و مختلفی دارند، ولی در طول زمان (مثلا چندین دهه) رفتار و واکنش و همچنین شیوه تفکر آنها دارای یک در ثبات نسبی دائمی است.

  قابلیت پیش بینی : با توجه کردن و مطالعه رفتار و نوع تفکر اشخاص می‌توان سبک رفتاری و تفکری افراد را با احتمال زیاد پیش بینی کرد. قابلیت پیش بینی رفتار با «ثبات در رفتار» رابطه متقابل دارد.

  اختلال شخصیت چیست؟
  آیا تابحال کسی را دیده‌اید که در برابر یک انتقاد ساده ، واکنش خشمگینانه شدیدی داشته باشد؟
  آیا از خود پرسیده‌اید که چرا بعضی افراد انواع مختلف «خال کوبی» را روی پوست خود دارند؟
  چرا بعضی افراد برای خود بعضی افراد برای خود ، خانواده و ... برنامه ریزی سختگیرانه دارند بصورتی که شرایط بحرانی هم حاضر به تغییر آن نیستند؟

  شخصیت می‌تواند سازگار و یا ناسازگار باشد. «ناسازگاری» زمانی مطرح می‌شود که افراد قادر نباشند تفکر و رفتار خود را با محیط و تغییرات آن تطبیق دهند. سازگاری یا عدم سازگاری ارتباط نزدیکی با «انعطاف پذیری» دارد. یک شخصیت سالم با وجود ثبات و پایداری به میزانی از انعطاف‌پذیری بهره می‌برد. اما افراد ناسازگار در برخورد با موقعیت‌هایی که واکنش به آنها مستلزم تغییرات و تصمیمات جدید است، تفکر و رفتار انعطاف ناپذیری از خود بروز می‌دهند. بنابراین ، اختلال شخصیت یعنی «رفتارهای ناسازگار و انعطاف ناپذیر در برخورد با محیط و موقعیت ها»

  میزان شیوع اختلال شخصیت
  شیوع در جمعیت کلی
  میزان شیوع اختلال شخصیت در کل جمعیت حدود 4 تا 6 درصد برآورد شده است. اگر چه در بین انواع مختلف شخصیتی تفاوتهای معنی‌دار وجود دارد برای مثال برآوردها برای اختلال پارانوئید حدود (0.5 تا 2.5 درصد) است در حالی که برای اختلال اجتنابی بین (1 تا 10 درصد) اعلام شده است.

  شیوع در بین دو جنس
  در میزان شیوع اختلال شخصیت بین دو جنس تفاوت های معنی‌دار دیده می شود برای نمونه در حالی که طبق برآوردهاا صداجتماعی واختلال وسواسی- جبری در مردان بیشتر از زنان است اختلال مرزی نمایشی و وابسته در زنان بیشتر از مردان (گاهی 2 برابر مردان) است.

  درمان اختلال شخصیت
  روان درمانی
  روشی است که روانشناسان بالینی یا مشاور با استفاده از اقدامات «نیرو دارویی» اقدام به درمان اختلال می نماید و شامل انواع مختلفی است از قبیل «روانکاروی ، شناخت درمانی ، رفتار درمانی ، گروه درمانی ، آموزش مهارت های اجتماعی و... هدف از روان دمانی ، آموزش رفتارهای جدید همراه با اسجاد خودآگاهی و بینش در مراجع (دروان جو) نسبت به رفتار خود و اثر آن بر فرد و جامعه است. در درمان اختلال شخصیت اولویت با روان درمانی است.

  درمان دارویی
  در کنار روان درمانی مواقعی وجود دارد که لازم است از دارو نیز استفاده شود تا فرآیند درمان تسهیل شود. دارو درمانی زیر نظر روانپزشک اعمال می شود و میزان و تعداد مصرف را او تعیین می کند. داروهای مورد استفاده برای درمان این اختلال بطور غیر مستقیم اثر خود در اعمال می کنند. برخی از گروهها دارویی مورد استفاده عبارتند از: ضد اضطرابها ، ضد افسردگیها ، ضد جنونها.
  فرق انسان و سگ در آن است كه اگر به سگي غذا دهي هرگز تو را گاز نخواهد گرفت
  تولستوي

 2. کاربر مقابل پست p_s عزیز را پسندیده است:


 3. Top | #2

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  ماهی و سگ
  محل سکونت
  mashhad
  لايك دريافتي
  1
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  387
  می پسندم
  3,979
  مورد پسند : 4 بار در 9 پست

  Post شخصیت خود و دیگران را چگونه بشناسیم؟

  (نظریه Transactional Analysis)

  شاید شما هم از رفتارهای آدمیان به شگفت آمده باشید. اگر با نظریه تحیلی عاملی”اریک برن” آشنا شوید ، خود و دیگران را بهتر درک کرده و می توانید رفتارتان را بهبود بخشید. ضمنا کمتر نسبت به رفتار دیگران متعجب می شوید. در این نظریه شخصیت هر فردی از بخش تشکیل شده است. ولی در هرفردی یکی از این بخشها غالب هست ، لذا بیشتر کارهای فردی از بخش غالب سرچشمه می گیرد. در ادامه به توضیح مفصل این سه بخش شخصیت می پردازیم. ارک برن می گوید رفتارها ، افکار ، احساسات و عواطف مختلف انسان از بخش های مختلف شخصیت وی سرچشمه می گیرد. وی اجزاء شخصیت انسان را به ۳ بخش تقسیم می کند....


  ۱ – حالت من کودک child ego stage
  ۲ – حالت من والــد parent ego stage
  ۳ – حالت من بالــغ ego stage adult
  ۱ – حالت من کودک child ego stage


  ۱ – حالت من کودک
  کودک به هنگام به دنیا آمدن ،احساس های درونی و نیازهایی دارد که منجر به رفتارهایی در وی می شود . مثلا با گرسنه بودن، می گرید . و با تامین بودن ، می خندد…. و این حالت در کودکی پایان نمی پذیرد و تا بزرگسالی در افراد مختلف به انحاء مختلفی ادامه می یابد.
  این بخش شخصیت بدون هیچ تدبر ، فکر یا بررسی جوانب ، فقط با احساسات و لذات سرو کار دارد . پیوسته به دنبال لذت جویی و دفع درد و رنج است.


  سه خاصیت کلی << حالت من کودک >> عبارت است از:
  ۱ – هرگز از لذت جویی سیر نمی شود.
  ۲ – آینده را نمی بیند.
  ۳ – خواسته اش را به تاخیر نمی اندازد.


  احساسات منفی ، خلاقیت ، کنجکاوی ، علاقه به دانستن ، اصرار به تجربه کردن و احساس کردن از جمله خصوصیات حالت من است. این بخش از شخصیت فرد را وا می دارد که هر چیزی را شخصا خودش تجربه کند . اصلا خویشتن دار نیست و به عواقب احتمالی رفتارش توجهی ندارد.
  تمایلی به رعایت قیود اجتماعی ، عرف ، مذهب ، قانون ، تعقل و… ندارد….


  ۲– حالت من والد
  در سالهای اولیه کودکی ( مخصوصا ۵ سال اول ) ، باید و نباید های زیادی از طرف والدین به کودکان تحمیل شده یا یاد داده می شود.
  این مجموعه عظیم از وقایع خارجی و تحمیلی غیر قابل سئوال در حالت من والد کودک ثبت می گردد. و در آینده بخشی از شخصیت فرد را تشکیل می دهد.
  این بخش شخصیت ، مسئول خشک و متعصب کارهای انضباطی فرد ، قانون مداری ، باید ها و نبایدها در افراد مختلف است. وقتی فردی بدون توجه به احساسات و عواطف ، یا بدون توجه به تعقل و منطق به امری مبادرت می کند و یا صحبت می کند و یا دیگران را مجبور به انجام چنین اموری می نماید از این بخش شخصیت خود استفاده می کند.
  همانطور که بعدا خواهیم گفت . ۳ بخش شخصیت در هر فرد وجود دارد ولی مقدار اثر گذاری آنها از فردی به فرد دیگر فرق می کند. همچنین حاکمیت شخصیت در هر فرد ممکن است به عهده یکی از این اجزاء باشد که هر کدام طبیعتا حکومتهای متفاوتی را بنا خواهند گذاشت. پس شخصیت افراد متفاوت خواهد شد.
  شاید شما کسانی را دیده باشید که برای آنها زندگی کار است و کاراست و کار .
  و یا کسانی را دیده باشید که بسیار سخت گیر و منضبط هستند به مانند یک نیروی نظامی مقید به تریبت و توالی خاصی هستند و هیچ انعطافی را در زندگی نمی پذیرند.
  این افراد باید سر ساعت خاصی بیدار شوند یا به رختخواب بروند و استثنائی بر این امر قائل نیستند.
  اضافه کاری و غرق شدن در کارهای جدی چنان است که تفریح و سرگرمی خانواده ، دوستان و فرزندانشان بی اهمیت جلوه می کنند. جلسات متعدد دارند. قرارهای متعدد دارند. در شیوه تربیتی سخت و خشک و متعصب عمل می کنند.دیدن خنده آنها مانند خورشید گرفتگی هر چند سال یکبار در یک زمان کوتاه اتفاق می افتد و البته آنها هم روی نظم معین خودش که می توانید رصد کنید.
  ( فراموش نکنید شخصیتی نداریم که فقط همین یک جزء را داشته باشد ولی شخصیت های زیادی در فرهنگ و جامعه ما هستند که این بخش بر سایر بخشهای شخصیت غلبه داشته و آنها را زیر حکومت خود دارد.)


  ۳ – حالت من بالغ
  این بخش شخصیت مخ شخصیت است. در واقع مجموعه ای از احساسات ، نگرشها و طرحهای رفتاری خود مختار و مستقل است که فرد را با واقعیتهای موجود تطبیق و هماهنگی می دهد.
  این بخش شخصیت است که :
  - تجزیه و تحلیل می کند.
  - آینده نگری می کند.
  - میان احساسات و تعقل فرد تعادل برقرار می کند.
  - احتمالاتی را که برای حل و فصل موثر دنیای خارج ضروری هست محاسبه می کند.
  - فعالیتهای دو بخش قبلی ( کودک و والد ) را تنظیم می کند و واسطه عینی شدن میان آنهاست
  در واقع شخصیت کامل انسانی ، شخصیتی هست که ۳ بخش فوق ( کودک – والد – بالغ ) توام به صورت متعادل در آن حضور داشته باشد. لیکن رئیس بخش بالغ باشد و با روشنفکری در جای خود به کودک و در جای خود به والد اهمیت دهد. و شخصیت را با تجزیه وتحلیل متعادل نگه دارد.


  سرنخهای شناسایی شخصیت


  ● چه بخشی از شخصیت شما بر شما حاکم است؟
  از دید ارک برن شخصیت ما از تعامل ۳ جزء مختلف ( ۱ – کودک ۲ – والد ۳ – بالغ ) تشکیل شده است . همچنین توضیح داده شد که خصوصیات هر یک از این ۳ بخش چگونه است و اگر هر کدام بر شخصیت یک فرد حاکم شود آن شخص چگونه رفتار می کند ، احساس می کند ، فکر می کند و یا صحبت می کند.


  ● هر یک از سرنخهای زیر نشان دهنده یکی از بخشهای سه گانه شخصیت است:


  ۱ – جزء کودک
  الف ) سرنخهای کلامی :
  - کاشکه
  - دلم می خواد
  - نمی دونم
  - می خوام
  - به من چه
  - شاید وقتی که… ( بزرگتر شدم ، قبول شدم ، مدر ک گرفتم ، …..)
  - نگاه کن چه کار کردم …( گزارشم را ببین ، ماشینم را ببین ، لباسم را ببین ، کارم رو ببیین و…)
  - صفات تفصیلی ( مثل بهتر ، بهترین ، بزرگتر ، بزرگترین ….)
  مثالی در زیر که همه سرنخهای کلامی از جزء کودک شخصیت ناشی می شود:
  ” کاش پارسال این زمین را خریده بودم داشتم .
  دلم می خواد بهترین فرزند را داشته باشم
  نمی دونم چطور باید حرفهایم را به بعضی ها بفهمانم.
  شاید وقتی تجربه دار بشم بتونم .
  در گزارش من ، بهترین ، پرمحتواترین و… مطالب را خواهی یافت.
  ب ) سرنخهای جسمانی
  - غش غش خندیدن
  - وول خوردن
  - شعف
  - چشم پائین انداختن
  - کج خلقی
  - جیغ
  - ناله
  - چشم گرداندن
  - شانه بالا انداختن
  - لج کردن
  - قهر کردن
  - سر به سر گذاشتن
  - رجز خواندن
  ( بررسی کنید چه مقدار از نظر کیفی و کمی این سرنخها کلامی و جسمانی در شما و اطرافیانتان وجود دارد . آیا این سرنخها در شما یا آنها غالب نیست؟)


  ۲ – جزء والد
  الف ) سرنخهای کلامی :
  - دیگه نمی تونم
  - جونم به لب رسیده
  - گوش کن ، همیشه هم یادت باشه
  - قیودی مثل : هرگز ، همیشه ، هیچ وقت
  - آخه چند دفعه بهت بگم
  - می خوام ته و توی این موضوع را در آورم، برای اولین و آخرین بار
  - بیشتر کلمات تنبیه کننده یا تشویق کننده استفاده می کنند مثل : بی شعور ، مسخره ، بد ، نفرت انگیز ، وحشتناک ، تنبل ، مزخرف ، بی خود ، طفلک ، جرات نمی کنه ، خوشگل ، نکن ، عیب نداره ، باز دیگه چه شد ، بازم و کلمه های باید و مجبور است.
  ب ) سر نخهای جسمانی :
  - اخمها و چین های پیشانی
  - سر تکان دادن
  - نگاه ترس آور
  - انگشت روی لبها نهادن
  - دستها روی سینه گذاشتن
  - آه کشیدن
  - لبهای در هم فشرده
  - انگشت سبابه که اشاره می کند.
  کسانی که بخش والد شخصیتشان بر آنها حاکم هست. افراد جدی ، خشک ، کاری و غیر قابل انعطاف هستند. آنها محکم حرف می زنند و کمتر اهل مشورت هستند. گویا همیشه حق همان است که از دهان آنها در می آید و در این مسئله حتی تردید هم نمی کنند ، چه برسد به اینکه بخواهند مشورت دیگران را قبول کنند. بر خلاف دسته اول ( کسانی که جزء کودک شخصیت بر آنها حاکم است) ، این افراد به جای لذت طلبی ، فقط به دنبال واقع نگری ، آینده نگری و سخت کوشی هستند. معمولا خانواده این افراد از دستشان کلافه اند.
  از تفریح و … در زندگی آنها اثر زیادی به چشم نمی خورد. بکن و نکن ها و دستورات متوالی آنها اطرافیانشان را در فشار می گذارد. گوش شنوای زیادی ندارند. فقط به هدف می اندیشند و هیچ انعطافی را با دیگران نشان نمی دهند.
  زندگی تک بعدی آنها ، اگر چه بر خلاف گروه اول است ولی چون تک بعدی هست رضایت خودشان و دیگران را به همراه ندارد و آرامش آنها مخدوش است.
  خود و اطرافیانتان را از نظر این سرنخها مورد دقت قرار دهید


  ۳ – سرنخهای جزء بالغ شخصیت:
  - کلماتی که نشان دهند تجزیه و تحلیل و بررسی هست. مثل :
  - چرا ؟ چه ؟ کجا ؟ کی ؟ چطور ؟ چقدر ؟ از چه طریق ؟
  - استفاده از قیودی مثل : تا حدی ، احتمالا
  - کلماتی که انعطاف فرد را نشان می دهد: به نظر من ، من فکر می کنم.
  - کلماتی که نشان دهنده تامل و صبر است؟ تا فردا بررسی می کنم . صبر کنم بیشتر ارزیابی کنم


  ● خلاصه و نتیجه گیری:
  اگر بخواهید در زندگی لذت ببرید و به آرامش برسید باید قسمت بالغ شخصیتتان بر شما حکومت کند. (البته منظور این نیست که دو بخش کودک و والدتان از بین بروند.)
  در واقع این جزء بالغ است که شما را متعادل می سازد . یعنی تا حدی کودک وجودتان را ارضاء و شاد می کند . ولی نه آنقدر که فرامین والد شخصیت را زیر پا بگذارد و موجب شود پیشرفت و موفقیت و آینده نگری فرد به خطر بیفتد.
  قسمت بالغ شخصیت ، مخ متفکر و مرکز کنترل شخصیت هست که با تجزیه و آنالیز موقعیت های گوناگون سعی می کند آنها را با درون فرد سازگار کند.
  - اگر متعصب هستید
  - اگر دائما فقط به فکر لذت بردن هستید و به آینده توجهی ندارید
  - اگر فقط به فکر خودتان هستید
  - اگر انتقاد پذیر نیستید
  - اگر در برابر مشکلات همیشه به شیوه تکراری از یک روش منسوخ استفاده می کنید
  بدانید که قسمت بالغ شخصیتتان بر شما حاکم نیست.
  از طرف دیگر اگر همیشه فقط با سخت کوشی اتان همه را خسته کردید و فقط به دنبال ثروت ، قدرت ، پیشرفت و علم هستید و هیچ وقتی به خود و اطرافیانتان برای لذت بردن ، نمی دهید ، بازهم بدانید که قسمت بالغ شخصیتان کنترل شما را به عهده ندارد.
  من به آغاز زمین نزدیکم
  نبض گلها را می گیرم
  آشنا هستم با سرنوشت تر آب عادت سبز درخت
  http://persianpet.org/forum/member4890-albums660.html

 4. 2 کاربر پست HODAjon عزیز را پسندیده اند .


LinkBacks (?)

 1. 9th April 2013, 04:22 PM

موضوعات مشابه

 1. همه چیز درباره جربیل ها(مقالات تخصصی و ترجمه شده)
  توسط meshkyvapany در انجمن جربیل ها و جردها (Gerbils And Jirds)
  پاسخ: 17
  آخرين نوشته: 10th May 2013, 10:14 PM

Visitors found this page by searching for:

تحقیق درباره ی شخصیت بخشی

مقاله درمورد رابطه شخصيت وفرهنگ

تحقیق در خصوص شخصیت

مقاله ای در موردروانشناسی شخصیت

شخصيت مقاله

تحقيق درباره شخصيت

مقدمه درباره شخصیت

انشا درباره شخصیت بخشی

مقدمه درمورد شخصیت

مقاله در رابطه با شخصیت

تازه ترین مقاله های روانشناسی در باره شخصیت مرزی

مقاله درموردشخصيت

متن درباره شخصيت

مقاله روانشناسی در موردشخصیت کودک

تحقیق دربارشخصیت

مقاله درباره اختلال چندشخصیتی

مقالات درباره شخصيت

مقاله درباره اختلال شخصیت مرزی

انشا راجب شخصيت

متن انگلیسی با ترجمه در مورد شخصیت افراد

قاله ترجمه شده در مورد صفت در روانشناسی

تحقیق در مورد شخصیت کودکان

مقاله در مورد شخصيت اجتنابي

مقاله اي درمورد شخصيت

اختلال شخصییت اجتنابی

انشا درباره ی شخصیت بخشی

مقاله در مورد نظريه هاي فرهنگي

مقاله درخصوص شخصیت

مقاله انگلیسی درباره شخصیت افراد

مقاله شخصیت 2013

مقاله تحقیقی در مورد شخصیت

تحقیق درباره نظریه های شخصیت

توضیح درباره شخصیت بخشی

مقاله در باره شخصيت

مقالات درموردشخصيت

در خصوص شخصيت مولوي

مقاله ای در مورد اختلال شخصیت

مقاله درباره نظریه شخصیت

مقاله نظریه های شخصیتانشا در مورد رفتار هر فردتحقيقدر موردشخصيت انسان ها مقاله درمورد نظريه هاي جديد شخصيتمقاله انگليسي شخصيتیک مقاله انگلیسی در مورد شخصیتمقاله ی انگلیسی اختلال شخصیت 2013مقاله انگليسي در مورد روانشناسي شخصيتدرمورد شخصیت بخشی کودکانمقاله درباره اختلال شخصیتتحقیق در مورد شخصیت متعصبمقالات درباره شخصیت چند عاملیپيشينه تحقيق در مورد صفات شخصيتمقاله در باره شخصیت بخشی یاتشخیص مقالی در باره شخصیتمقاله ای در مورد اختلال شخصیت مرزیانشا در مورد شخصیت بخشی.ترجمه مقاله شخصىتتحقيق در خصوص شخصيتمقاله درباره خصوصیات مولاناچکیده ای بر شخصیت ضد اجتماعی مقاله راجب شخصیت افرادمختلفمتن انگلیسی در مورد یک شخصیت معروفمقاله درباره egoمقاله در مورد روانشناسي شخصيتمقالهدر مورد شخصیتمقالاتی در باب شخصیت نمایشی از دیدگاه روانکاویمقاله درباره شخصیت ضدموضوع در رابطه با شخصیتمقاله در موردشخصیت های مختلفمقاله راجب روانشناسی شخصیتچکیده مقاله در مورد شخصیت مقاله تحقیقی درباره ی شخصیتتحقیق درباره شخصیت رفتاریمقاله در مورد فرهنگ و شخصیت تحقیق درباره شخصیت انسانتحقيقي در مورد اختلال شخصيت مقاله درباره نظریه شخصیت 2010متن انگلیسی در مورد چه هست شخصییتمقاله اي درباره شخصيت مقاله درمورد شخصیت واختلالات انمقاله ای در مورد اختلالات مرزیمقاله در مورد شخصیت ورفتارانشاه در باریه شخصیتمقاله انگلیسی در مورد شخصیت در سازمانمقاله ای راجع به موضوع شخصیت ضداجتماعیمقاله درباره شخصيت انسانهامقاله در مورد اختلال پارانوئیدانشاء در مورد شخصیت بخشیمقاله درباره روانشناسی شخصیت 2013مقاله انگلیسی در مورد شخصیت افرادتحقیق در مورد روانشناسی شخصیتشخصیت،مقالهمقاله درمورد صفات شخصیتیتحقیق درباره شخصیت کودکانتحقیقات درمورد شخصیتمقالات جدید درباره پارانوئیدپیشینه تحقیق درمورد شخصیتتحقیق و مقاله های درباره شخصیتمقاله ای از انواع شخصیت هامقاله در مورد شخصيت انسانمقاله درباره شخصیت سالم

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556