نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

تاپیک جامع ***کسانی که موبایلشان سرقت شده، بخوانند!***

This is a discussion on تاپیک جامع ***کسانی که موبایلشان سرقت شده، بخوانند!*** within the موبایل forums, part of the تالارهای متفرقه category; حدود ۵۷ میلیون مشترک تلفن همراه در ایران وجود دارند و شاید این نکته اغراق نباشد که بخش اعظمی از ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,048
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,676 بار در 2,984 پست

  پیش فرض تاپیک جامع ***کسانی که موبایلشان سرقت شده، بخوانند!***


  حدود ۵۷ میلیون مشترک تلفن همراه در ایران وجود دارند و شاید این نکته اغراق نباشد که بخش اعظمی از آن‌ها از حقوق خود بی‌اطلاعند.

  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از citna، این سوال مطرح است که آیا در جریان تدوین قانون جامع ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات کشور، فصل مستقل و کاملی به بحث تلفن همراه و حقوق مشترکان با آن اختصاص داده شده است؟

  نخستین قانون مخابرات کشور، در تاریخ ۱۳۵۰ به تصویب رسیده و با توجه به این که تلفن همراه از سال ۷۳ وارد کشور شد، بالطبع حرفی از این وسیله به صورت مستقل در قانون مذکور به میان نیامده بود اما هیات وزیران در سال ۸۳، به پیشنهاد وزارت تغییر نام یافته‌ی پست و تلگراف و تلفن به ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان مدیریت و با استناد ماده‌ی چهارم قانون برنامه‌ی سوم توسعه، اساسنامه‌ شرکت مادر تخصصی مخابرات ایران و به استناد مواد دو و چهارم قانون برنامه‌ی سوم با تغییر نام و اصلاح اساسنامه‌ی مرکز سنجش از دور ایران، اساسنامه‌ی شرکت ارتباطات سیار را تصویب کرد و این شرکت در قالب شرکت تابعه‌ی مخابرات ایران ساماندهی شد.

  از زمان ورود تلفن همراه به کشور بارها از کیفیت نامطلوب شبکه‌ی تلفن همراه، تعرفه‌ها، ودیعه‌ها، نحوه‌ی سرویس‌دهی اپراتور، زمان تحویل سیم‌کارت‌ها،‌ ابهامات در مناقصه‌های برگزار شده در این حوزه، دریافت هزینه برای ارایه‌ی سرویس‌هایی که درواقع باید رایگان ارایه می‌شدند، سخن به میان آمده و پاسخ‌هایی از مسوولان شنیده‌ شده است اما کمتر به موضوع حقوق مشترکان تلفن همراه هنگام سرقت گوشی و سیم‌کارت مطرح شده است.

  سرقت تلفن همراه معضلی است که هر روز اخبار متعددی از آن در سطح جامعه به گوش می‌رسد و به تبع حقوقی را در این راستا درباره مشترکان باید متصور شد.

  در قوانین موجود درباره تلفن همراه، مواردی در مورد مجازات استفاده‌های غیرمجاز از وسایل مخابراتی و نحوه‌ی برخورد با ایجاد مزاحمت برای دیگران ذکر شده است و بعضا مصوبات پراکنده‌ای در جهت حفظ حقوق مشترکان تدوین شده است، اما این سوال مطرح است که آیا مشترکان تلفن همراه از تمامی‌ حقوق خود در قبال این وسیله‌ی ارتباطی آگاهند؟

  تاکنون کدام حقوق مشترکان به طور مستقل به اطلاع آن‌ها رسانده و تا امروز براساس کدام قانون عمل شده است؟ چه قانونی از حریم خصوصی افراد در قبال این وسیله حمایت می‌کند و آیا می‌توان با استناد به آن، نقض‌کنندگان این حریم را مورد پیگیری قرار داد؟

  بر اساس آیین‌نامه ارائه خدمات پیام چندرسانه‌یی که حدود چهار سال پیش در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تصویب رسیده است، در صورت فروش یا سرقت تلفن همراه ( سیم کارت ) مشترک باید نسبت به انجام مراحل قانونی (بر اساس مقررات مربوط) اقدام کند. در غیراین صورت عواقب ناشی از هرگونه سوء استفاده از این تلفن همراه و خدمات مرتبط به عهده مشترک است.

  اما آیا همه مشترکان تلفن‌ همراه، می‌دانند در صورتی که گوشی تلفن ‌همراهشان به سرقت رفت چه اقدامی را برای پی‌گیری سریع انجام دهند تا جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی گرفته شود؟

  مشترکان می‌توانند در زمان به سرقت رفتن گوشی‌ و یا مفقود شدنش به نزدیک‌ترین کلانتری مراجعه کرده و سرقت گوشی‌شان را اعلام کنند که البته بهتر است کلانتری در همان محل به سرقت رفتن و یا مفقود شدن گوشی باشد و پس از آن از طریق مراجع قضایی موضوع را پی‌گیری کنند؛ همچنین برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ از سیم‌کارت به یکی از دفاتر خدمات مشترکان مراجعه و نسبت به مسدود کردن سیم‌کارت سرقت شده اقدام کنند.

  در زمان سرقت گوشی‌های تلفن همراه معمولا مخابرات پس از اطلاع مشترک، از طریق شماره سریال ۱۵ رقمی که در گوشی‌ و پکیج آن‌ قرار دارد، به پیگیری و ردیابی گوشی‌ها اقدام می‌کنند و مشترکانی که این شماره را ندارند با توجه به اینکه داشتن این شماره برای ردیابی گوشی الزامی است؛ می‌توانند با زدن کلید * و سپس مربع و درنهایت عدد (۰۶) و دوباره کلید مربع، از این شماره مطلع شوند.

  معمولا با تغییر شماره‌ی سریال گوشی‌های به سرقت‌رفته و یا مفقود شده می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؛ به‌طوری که امکان شناسایی و یا ردیابی آن‌ها از بین می‌رود اما در گوشی‌های نسل جدید که وارد بازار می‌شوند، امکان تغییر شماره سریال وجود نداشته و یا کار بسیار مشکلی است.

  گوشی‌های سرقت شده معمولا به فروش می‌رسند، بنابراین کارشناسان تاکید دارند که افراد باید در خرید گوشی‌ها دقت داشته باشند تا نسبت به خرید انواع معتبر و دارای ضمانت‌نامه اقدام کنند، زیرا در نهایت فردی که اینگونه گوشی را بدون فاکتور خریداری کرده، مقصر و مجرم شناخته می‌شود.

  اما کارشناسان به خریداران هشدار می‌دهند که در زمان خرید گوشی تلفن همراه از فروشگاه‌هایی خرید کنند که دارای پروانه کسب معتبر بوده و حتما فاکتور خرید ممهور دریافت کنند و با استعلام از چند فروشنده از نوع گارانتی و قمیت‌ها مطلع باشند و چنانچه به موارد تخلفی برخورد کردند آن را به کمیسیون رسیدگی به شکایات اتحادیه مربوطه اطلاع دهند.

  مدیر کل پیشین بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شرکت ارتباطات سیار ایران هم در سال ۸۶ در گفت‌و‌گو با ایسنا گفته بود: روزانه در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ نامه‌ی ردیابی گوشی‌های تلفن همراه مفقودی و یا به سرقت رفته به واحد مربوطه ارسال می‌شود.

  به گفته محمد آبایی ماهانه به طور متوسط حدود هشت هزار نامه برای ردیابی گوشی به این واحد ارسال می‌شود و معمولا درصد بیش‌تری از ردیابی گوشی‌ها به نتیجه می‌رسند و گوشی‌ها پیدا می‌شوند البته ممکن است در این بین از گوشی مورد نظر استفاده نشود و یا به طریق دیگری از آن استفاده شود که در آن زمان کار ردیابی غیرممکن خواهد شد.


  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 2. 3 کاربر پست هوریار عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,048
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,676 بار در 2,984 پست

  پیش فرض مشترکان زمان سرقت و یا مفقودی گوشی چه‌کار کنند؟


  آیا همه مشترکان تلفن همراه، می‌دانند در صورتی که گوشی تلفن همراهشان به سرقت رفت چه اقدامی را برای پیگیری سریع انجام دهند تا امکان سوءاستفاده‌های احتمالی گرفته شود؟ در این گزارش مراحلی که یک مشترک بعد از این اتفاق باید انجام دهد، ذکر شده است.

  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایسنا، مشترک باید در زمان به سرقت رفتن گوشی‌ و یا مفقود شدنش ابتدا نسبت به سوزاندن سیم‌کارت اقدام کند؛ برای این کار باید به دفاتر امور مشترکین همراه اول مراجعه کرده و سیم‌کارتش را بسوزاند.

  برای پی‌گیری ردیابی گوشی نیز باید به نزدیک‌ترین کلانتری مراجعه کرده و تقاضای خود را ارائه دهند که البته بهتر است کلانتری در همان محل به سرقت رفتن و یا مفقود شدن گوشی باشد و پس از آن از طریق مراجع قضایی موضوع را پی‌گیری کنند.

  در زمان سرقت گوشی‌های تلفن همراه، معمولا مخابرات پس از اطلاع مشترک، از طریق شماره سریال ۱۷ رقمی که در گوشی‌ و پکیج آن‌ قرار دارد، به پیگیری و ردیابی گوشی‌ها اقدام می‌کند و مشترکانی که این شماره را ندارند، می‌توانند با زدن کلید ستاره و سپس مربع و در نهایت عدد (۰۶) و دوباره کلید مربع، از این شماره مطلع شوند.

  همچنین مشترکان سیم‌کارت‌های ایرانسل در این مواقع ابتدا باید به سوزندان سیم‌کارت اقدام کنند و برای قطع خط هم می‌تواند به نمایندگی‌های مجاز و مراکز خدمات رسمی ایرانسل مراجعه کند و هم می‌تواند از یک خط ایرانسل با شماره ۷۰۰ و یا از سایر خطوط با ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرد و به صورت تلفنی و توسط اپراتور و پس از احراز هویت، خط را قطع موقت کند.

  مشترکان ایرانسل می‌توانند به صورت اینترنتی هم از طریق Ecare.irancell.ir خط خود را قطع موقت کنند؛ روش قطع از طریق تماس با مرکز تماس یا اینترنت در هر ساعت از شبانه روز و از هرجای دنیا امکان‌پذیر است.

  مرحله بعدی مراجعه به مقام انتظامی و قضایی، اعلام سرقت و درخواست ردیابی گوشی از دادسرا و احتمالا ارجاع دادسرا به کلانتری براساس روال داخلی دستگاه قضایی و انتظامی است و سپس ارجاع کلانتری به اپراتورهای ایرانسل، همراه اول، و تالیا برای بررسی روشن شدن شماره سریال گوشی سرقتی و پس از این مراحل انجام ردیابی سریال گوشی توسط اپراتور و ارسال پاسخ ردیابی گوشی به مرجع ارسال کننده نامه انجام می‌شود.

  بر اساس اعلام، بطور متوسط بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ نامه در روز در کل کشور به کل اپراتورها داده می‌شود و ظاهرا حدود ۷۵درصد از سریال گوشی‌ها درمجموع اپراتورهای همراه اول و ایرانسل و تالیا شناسایی می‌شوند.

  معمولا با تغییر شماره‌ی سریال گوشی‌های به سرقت‌رفته و یا مفقود شده می‌توان از آن‌ها استفاده کرد به‌طوری که امکان شناسایی و یا ردیابی آن‌ها از بین می‌رود اما در گوشی‌های نسل جدید که وارد بازار می‌شوند، امکان تغییر شماره سریال وجود نداشته و یا کار بسیار مشکلی است.

  طبق اعلام، گوشی‌های سرقت شده معمولا به فروش می‌رسند، بنابراین کارشناسان تاکید دارند که افراد باید در خرید گوشی‌ها دقت داشته باشند تا نسبت به خرید انواع معتبر و دارای شناسنامه اقدام کنند، زیرا در نهایت فردی که اینگونه گوشی را بدون فاکتور خریداری کرده، مقصر و مجرم شناخته می‌شود.

  چندی پیش رئیس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و تلفن همراه به خریداران هشدار داده بود که در زمان خرید گوشی تلفن همراه از فروشگاه‌هایی خرید کنند که دارای پروانه کسب معتبر بوده و حتما فاکتور خرید ممهور دریافت کنند و با استعلام از چند فروشنده از نوع گارانتی و قمیت‌ها مطلع باشند و چنانچه به موارد تخلفی برخورد کردند آن را به کمیسیون رسیدگی به شکایات این اتحادیه اطلاع دهند.

  اما کارشناسان به خریداران هشدار می‌دهند که در زمان خرید گوشی تلفن همراه از فروشگاه‌هایی خرید کنند که دارای پروانه کسب معتبر بوده و حتما فاکتور خرید ممهور دریافت کنند و با استعلام از چند فروشنده از نوع گارانتی و قمیت‌ها مطلع باشند و چنانچه به موارد تخلفی برخورد کردند آن را به کمیسیون رسیدگی به شکایات اتحادیه مربوطه اطلاع دهند.

  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 4. کاربر مقابل پست هوریار عزیز را پسندیده است:


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,048
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,676 بار در 2,984 پست

  پیش فرض نرم‌افزار Phone Guardian، راهی برای ردیابی گوشی بعد از سرقت  شرکت Symbian Guru نرم‌افزار جدیدی را با نام Phone Guardian 3.0 تولید کرده که از دسترسی افراد سودجو به اطلاعات ذخیره شده در گوشی به هنگام سرقت جلوگیری می‌کند.

  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فارس، این نرم‌افزار که قابلیت پشتیبانی از گیرنده ماهواره‌ای aGPS را دارد، به کاربران امکان می‌دهد پس از مفقود شدن یا سرقت به راحتی گوشی‌ خود را ردیابی کرده و آن را پیدا کنند.

  تاپیک جامع ***کسانی که موبایلشان سرقت شده، بخوانند!***

  بخش ویژه‌ای که با عنوان Phone Guardian در این نرم‌افزار به کار رفته، این امکان را برای کاربر به‌وجود می‌آورد تا اطلاعات حیاتی و مهم خود را روی گوشی قفل کند و امکان دسترسی افراد سودجو به آن‌ها را از بین ببرد.


  با این نرم‌افزار کاربر می‌تواند در آن واحد یک پیامک را از طریق خط خود به سه شماره تلفن‌همراه ارسال کند.


  این نرم‌افزار به‌گونه‌ای طراحی شده است که پس از سرقت یا مفقود شدن گوشی، به صورت خودکار سیم‌کارت را قفل می‌کند تا امکان برقراری هرگونه تماس با آن غیرممکن شود.

  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 6. 2 کاربر پست هوریار عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,048
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,676 بار در 2,984 پست

  پیش فرض پس از سرقت گوشی تان، اینگونه پیگیری کنید  حدود ۵۷ میلیون مشترک تلفن همراه در ایران وجود دارند و شاید این نکته اغراق نباشد که بخش اعظمی از آن‌ها از حقوق خود بی‌اطلاعند. این سوال مطرح است که آیا در جریان تدوین قانون جامع ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات کشور، فصل مستقل و کاملی به بحث تلفن همراه و حقوق مشترکان با آن اختصاص داده شده است؟

  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایسنا، نخستین قانون مخابرات کشور، در تاریخ ۱۳۵۰ به تصویب رسیده و با توجه به این که تلفن همراه از سال ۷۳ وارد کشور شد، بالطبع حرفی از این وسیله به صورت مستقل در قانون مذکور به میان نیامده بود اما هیات وزیران در سال ۸۳، به پیشنهاد وزارت تغییر نام یافته‌ی پست و تلگراف و تلفن به ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان مدیریت و با استناد ماده‌ی چهارم قانون برنامه‌ی سوم توسعه، اساسنامه‌ی شرکت مادر تخصصی مخابرات ایران و به استناد مواد دو و چهارم قانون برنامه‌ی سوم با تغییر نام و اصلاح اساسنامه‌ی مرکز سنجش از دور ایران، اساسنامه‌ی شرکت ارتباطات سیار را تصویب کرد و این شرکت در قالب شرکت تابعه‌ی مخابرات ایران ساماندهی شد.

  از زمان ورود تلفن همراه به کشور بارها از کیفیت نامطلوب شبکه‌ی تلفن همراه، تعرفه‌ها، ودیعه‌ها، نحوه‌ی سرویس‌دهی اپراتور، زمان تحویل سیم‌کارت‌ها،‌ ابهامات در مناقصه‌های برگزار شده در این حوزه، دریافت هزینه برای ارایه‌ی سرویس‌هایی که درواقع باید رایگان ارایه می‌شدند، سخن به میان آمده و پاسخ‌هایی از مسوولان شنیده‌ شده است اما کمتر به موضوع حقوق مشترکان تلفن همراه هنگام سرقت گوشی و سیم‌کارت مطرح شده است.

  سرقت تلفن همراه معضلی است که هر روز اخبار متعددی از آن در سطح جامعه به گوش می‌رسد و به تبع حقوقی را در این راستا درباره مشترکان باید متصور شد.

  در قوانین موجود درباره تلفن همراه، مواردی در مورد مجازات استفاده‌های غیرمجاز از وسایل مخابراتی و نحوه‌ی برخورد با ایجاد مزاحمت برای دیگران ذکر شده است وبعضا مصوبات پراکنده‌ای در جهت حفظ حقوق مشترکان تدوین شده است، اما این سوال مطرح است که آیا مشترکان تلفن همراه از تمامی‌ حقوق خود در قبال این وسیله‌ی ارتباطی آگاهند؟ تاکنون کدام حقوق مشترکان به طور مستقل به اطلاع آن‌ها رسانده و تا امروز براساس کدام قانون عمل شده است؟ چه قانونی از حریم خصوصی افراد در قبال این وسیله حمایت می‌کند و آیا می‌توان با استناد به آن، نقض‌کنندگان این حریم را مورد پیگیری قرار داد؟

  بر اساس آیین‌نامه ارائه خدمات پیام چندرسانه‌یی که حدود چهار سال پیش در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تصویب رسیده است، در صورت فروش یا سرقت تلفن همراه ( سیم کارت ) مشترک باید نسبت به انجام مراحل قانونی (بر اساس مقررات مربوط) اقدام کند. در غیراین صورت عواقب ناشی از هرگونه سوء استفاده از این تلفن همراه و خدمات مرتبط به عهده مشترک است.

  اما آیا همه مشترکان تلفن‌ همراه، می‌دانند در صورتی که گوشی تلفن ‌همراهشان به سرقت رفت چه اقدامی را برای پی‌گیری سریع انجام دهند تا جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی گرفته شود؟

  مشترکان می‌توانند در زمان به سرقت رفتن گوشی‌ و یا مفقود شدنش به نزدیک‌ترین کلانتری مراجعه کرده و سرقت گوشی‌شان را اعلام کنند که البته بهتر است کلانتری در همان محل به سرقت رفتن و یا مفقود شدن گوشی باشد و پس از آن از طریق مراجع قضایی موضوع را پی‌گیری کنند؛ همچنین برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ از سیم‌کارت به یکی از دفاتر خدمات مشترکان مراجعه و نسبت به مسدود کردن سیم‌کارت سرقت شده اقدام کنند.

  در زمان سرقت گوشی‌های تلفن همراه معمولا مخابرات پس از اطلاع مشترک، از طریق شماره سریال ۱۵ رقمی که در گوشی‌ و پکیج آن‌ قرار دارد، به پیگیری و ردیابی گوشی‌ها اقدام می‌کنند و مشترکانی که این شماره را ندارند با توجه به اینکه داشتن این شماره برای ردیابی گوشی الزامی است؛ می‌توانند با زدن کلید * و سپس مربع و درنهایت عدد (۰۶) و دوباره کلید مربع، از این شماره مطلع شوند.

  معمولا با تغییر شماره‌ی سریال گوشی‌های به سرقت‌رفته و یا مفقود شده می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؛ به‌طوری که امکان شناسایی و یا ردیابی آن‌ها از بین می‌رود اما در گوشی‌های نسل جدید که وارد بازار می‌شوند، امکان تغییر شماره سریال وجود نداشته و یا کار بسیار مشکلی است.

  گوشی‌های سرقت شده معمولا به فروش می‌رسند، بنابراین کارشناسان تاکید دارند که افراد باید در خرید گوشی‌ها دقت داشته باشند تا نسبت به خرید انواع معتبر و دارای ضمانت‌نامه اقدام کنند، زیرا در نهایت فردی که اینگونه گوشی را بدون فاکتور خریداری کرده، مقصر و مجرم شناخته می‌شود.

  اما کارشناسان به خریداران هشدار می‌دهند که در زمان خرید گوشی تلفن همراه از فروشگاه‌هایی خرید کنند که دارای پروانه کسب معتبر بوده و حتما فاکتور خرید ممهور دریافت کنند و با استعلام از چند فروشنده از نوع گارانتی و قمیت‌ها مطلع باشند و چنانچه به موارد تخلفی برخورد کردند آن را به کمیسیون رسیدگی به شکایات اتحادیه مربوطه اطلاع دهند.

  مدیر کل پیشین بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شرکت ارتباطات سیار ایران هم در سال ۸۶ در گفت‌و‌گو با ایسنا گفته بود: روزانه در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ نامه‌ی ردیابی گوشی‌های تلفن همراه مفقودی و یا به سرقت رفته به واحد مربوطه ارسال می‌شود.

  به گفته محمد آبایی ماهانه به طور متوسط حدود هشت هزار نامه برای ردیابی گوشی به این واحد ارسال می‌شود و معمولا درصد بیش‌تری از ردیابی گوشی‌ها به نتیجه می‌رسند و گوشی‌ها پیدا می‌شوند البته ممکن است در این بین از گوشی مورد نظر استفاده نشود و یا به طریق دیگری از آن استفاده شود که در آن زمان کار ردیابی غیرممکن خواهد شد.
  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 8. کاربر مقابل پست هوریار عزیز را پسندیده است:


 9. Top | #5
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,048
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,676 بار در 2,984 پست

  پیش فرض اقدامات ضروری بعد از گم شدن یا به سرقت رفتن تلفن همراه!


  گم کردن تلفن همراه می تواند اتفاقی کاملا ویران کننده باشد. به خصوص اینکه خودتان را برای چنین اتفاقی آماده نکرده و گام های لازم همچون بک آپ گیری را انجام نداده باشید. اما باید توجه داشته باشید که اثرات بعدی چنین اتفاقی می تواند از این هم بدتر باشد.

  به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از نگهبان، اولین مشکلی که برای تان پیش می آید، هزینه تماس های ناخواسته گوشی گم شده است که در فیش بعدی به سراغ تان می آید. مشکل دیگر می تواند دزدی هویت باشد که از اولی هم دردسر سازتر است.

  در چند گام ساده، به اقدامات ضروری بعد از گم شدن یا به سرقت رفتن تلفن همراه می پردازیم:

  ۱- به محض اینکه متوجه فقدان موبایل تان شدید، سریعا با شماره تان تماس بگیرید. اگر خوش شانس باشید، کسی آن را پیدا کرده و یا با صدای زنگ تلفن متوجه آن می شود و پاسخ می دهد. خوش به حال تان، حالا می توانید آدرس فرد یابنده را پرسیده و سریعا خود را به موبایل عزیزتان برسانید.

  ۲- در صورتی که کسی پاسخ نداد، نوبت به پاک کردن از راه دور اطلاعات موبایل تان می رسد. با این کار حتی اگر کسی تلفن را بیابد، دست وی به اطلاعات شخصی، عکس ها و یا دفترتلفن تان نمی رسد.

  برای این کار یا تلفن تان باید چنین قابلیتی را داشته باشد که با تماس اینترنتی یا پیامکی شما اطلاعات را پاک کند.

  یا اینکه از قبل برنامه لازم را برای روز مبادا روی آن نصب کرده باشید و از طریق ارتباط با آن برنامه چنین کاری را انجام دهید.

  اطلاعات را از روی موبایل های هوشمندی که امکان استفاده از برنامه Microsoft’s Activesync را داشته باشند، به راحتی می توان پاک کرد.

  برخی اپراتورهای تلفن همراه هم چنین خدماتی را ارائه می کنند که از طریق ارسال دستور به سیم کارت، کلیه اطلاعات روی موبایل را پاک می کنند.

  ۳- حال نوبت آن است که جلوی سوءاستفاده از تلفن تان را بگیرید. پس سریعا به نزدیک ترین دفتر مخابراتی مراجعه کرده و نسبت به غیر فعال کردن (یا به اصطلاح سوزاندن) سیم کارت تان اقدام کنید. با این کار اگر کسی موبایل تان را پیدا کند، دیگر نمی تواند با تماس های پرهزینه طولانی و یا مزاحمت، برای تان دردسر ساز شود.

  ۴- حال نوبت به مراجعه به نیروی انتظامی و دادگاه برای اعلام سرقت یا گم شدن موبایل است. ممکن است فکر کنید در بسیاری از مواقع فایده ای نخواهد داشت. اما بسیاری از افراد گوشی موبایل شان را دوباره از این طریق یافته اند. فقط باید کمی حوصله پیگیری کارهای اداری را داشته باشید.

  پس از مراجعه به نیروی انتظامی به دادگاه معرفی می شوید. آنجا نامه ای خطاب به مخابرات جهت پیگیری موبایل گم شده صادر می شود. هنگام مراجعه به مخابرات باید جعبه تلفن همراه تان را هم با خود ببرید، تا علاوه بر تایید مالکیت، سریال اختصاصی موبایل را برای پیگیری یادداشت کنند. هر زمان که موبایل شما با هر سیم کارتی روشن شود، مخابرات آن را ردیابی کرده، شماره سیم کارت و مشخصات صاحب آن را برای دادگاه ارسال می کند. حال می ماند مراجعه به دادگاه و پیگیری فردی که سیم کارت اش را روی موبایل گم شده شما گذاشته است.

  ۵- اگر هم موبایل گم شده، وسیله گران قیمتی بوده که آن را بیمه کرده اید، بدون اتلاف وقت به شعبه بیمه تان برای تشکیل پرونده و پیگیری دریافت خسارت مراجعه کنید. زیرا بسیاری اوقات شرکت های بیمه مدت زمان مشخصی برای اعلام سرقت و تشکیل پرونده جهت پرداخت خسارت دارند.

  ۶- بهتر است در کنار همه این کارها، تعدادی اعلامیه هم با ذکر مشخصات موبایل مرحوم تان آماده کرده و در مکان هایی که برای آخرین بار وی را به همراه داشته اید، بچسبانید. تابلو اعلانات عمومی برخی مراکز دولتی و دانشگاهی هم برای این کار مناسب هستند.

  ۷- به هر حال بدون موبایل هم نمی توان به زندگی ادامه داد! اگر طی سه چهار روز اول موفقیتی در یافتن موبایل تان نداشتید، بهتر است به فکر خرید یک موبایل جدید باشید. شاید این از خوش شانسی شما بوده که مجبور شده اید از تلفن همراه کهنه و قدیمی تان دل بکنید.

  موبایل تازه مبارک باشد.
  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 10. کاربر مقابل پست هوریار عزیز را پسندیده است:


LinkBacks (?)

 1. 6th January 2013, 01:33 AM

موضوعات مشابه

 1. تاپیک جامع جغد
  توسط Paria.m در انجمن تالار پرندگان حیات وحش(wild birds)
  پاسخ: 26
  آخرين نوشته: 16th October 2015, 06:19 PM

Visitors found this page by searching for:

مسدود کردن سیم کارت مفقود شده همراه اول

سايتي براي رديابي آنلاين سيم كارت همراه اول به سرقت رفته

نمونه دادخواست سرقت گوشی

غیرفعال کردن گوشی موبایل پس از سرقت

نحوه نگارش دادخواست مفقودی گوشی

تنظيم دادخواست سوء استفاده از گوشي همراه

سوزاندن گوشی گم شده از طریق اینترنت

دادخواست سرقت تلفن همراه

نحوه قطع کردن و سوزاندن سیم کارت همراه اول هنگام سرقت

مسدود کردن سیم کارت دایمی

نحوه سوزاندن سیم کارت همراه اول هنگام سرقت

نحوه آزاد کردن سیمکارت همراه اول مسدود شده. از طریق اینترنت

اطلاعات شخصی گم شدن سیم کارت تلفن همراه اول

قطع کردن سیم کارت همراه اول اعتباری سرقت شده

نحوه سوختن سيم كارت به سرقت رفته

سرقت سیم کارت همراه اول

نحوه سوختن خط اعتباری همراه اول

مسدودكردن سيم كارت ايرانسل

متن نامه به کلانتری جهت مفقود شدن کارت شناسایی

پیدا کردن خط ایرانسل سرقت شده

نحوه مسدود کردن سیم کارت مفقود شده ی همراه اول

نحوه نوشتن اطلاع به کلانتری برای گم شدن کارت شناسایی

ایاگوشی سرقتی ردیابی میشود

طریقه سوزاندن گوشی گم شده

نمونه شکایت سرقت موبایل

دادخواست سرقت گوشی همراه

سوختن سیم کارت دایمی

نحوه سوختن سیم کارت به سرقت رفته

روش سوزاندن سیم کارت اعتباری ایرانسل

نحوه قطع کردن و سوزاندن سیم کارت ایرانسل

همراه اول، نحوه ی سوزاندن سیم کارت

همراه اول شماره برای سوزاندن سیم کارت هنگام سرقت

مسدود کردن خط سرقت شده ی ایرانسل

نحوه نوشتن دادخواست جهت مفقود شدن گوشی همراهمسدود کردن سیمکارت ایرانسل پس از سرقتنحوه سوزاندن گوشی سرقت شدهردیابی گوشی سرقتی از همراه اولنحوه استفاده از گوشی سرقت شدهروش غيرفعال نمودن گوشي موبايل سرقتيمسدودکردن سیمکارت ایرانسل گم شدهسوزوندن گوشی سرقت شدهمسدود کردن خط گم شده همراه اول هزینه سوزاندن و فعال سازی دوباره سیم کارت ایرانسلسایت انلاین برای ردیابی موبایل سرقت شده از طریق اینترنتسوزاندن سيم كارت اعتباري ايرانسلروش سوزاندن خط همراه اولسوزاندن سیم کارت اعتباری همراه اول بعد از سرقتفعال كردن سيم كارت سرقتي درگوشيروش ردیابی خط ایرانسل گوشی سرقتیمسدود كردن سيم كارتی که سرقت شدهطريقه سوزاندن سيم كارت اعتباري ايرانسلروشهای سوزاندن سیمکارتچگونگي سوزاندن گوشي هاي به سرقت رفتهمفقودی خط اعتباری همراه اولهمراه اول سوزاندن خط اعتبارینحوه ی سوزاندن سریال گوشینحوه قطع سیم کارت اهمرا اول اعتباری مفقود یا سرقت شدهمسدود کردن خط گمشدهردیابی سیم کارت همراه اول ان لاینمسدود نمودن سیم کارت سرقت رفته ایرانسلغیره فعال کردن سیم کارت سرقت شده خط ثابت یافتن گوشی مفقودی یا به سرقت شده اقداما جهت چگونگي اعلام گوشي سرقت شده؟طریقه ی سوختن سیم کارت از طریق سایتمسدودکردن سیم کارت گم شده همراه اولموبیل مفقود شدهیافتن گوشی سرقت شده از طریق اینترنتطریقه مسدود کردن خط سرقتیردیابی سیم کارت همراه اول اعتباری گم شدهروش سوزاندن گوشیی گم شدهشیوه تنظیم دادخواست گوشی سرقتینحوه نوشتن شکایت سرقت کوشی مبایلسوزاندن و مسدود کردن سیمکارت ایرانسلردیابی سیم کارت مفقود شده همراه اولسوزاندن سیم کارت دائمی از طریق اینترنتسوزاندن خط همراه اول سرقتیردیاب آنلاین خط تلفن همراهنحوه سوزاندن خط ایرانسلسوزاندن خط دايم همراه اولنحوه ي سوزاندن گوشي مقابلطريقه سوزاندن سيمكارت همراه اول درصورت سرقتمسدود كردن خط تلفن همراه گمشدهدادخواست برای سرقت تلفن همراهنحوه نوشتن دادخواست پيگيري گوشي سرقت شدهمسدود کردن خط به سرقت رفته از طریق اینترنترد یابی گوشی گم شده از gps ان لاینطریقه سوزاندن سیم کارت همراه اول 444طريقه سوزاندن سيم كارت اعتباري همراه اولقطع و سوزاندن سيم كارت سرقت شده همراه اولنحوه سوزاندن سیم کارت مفقود شده ایرانسل از طریق اینترنتطریقه سوزاندن سیم کارت ایرانسل که سرقت رفتهكسي راازطريق خط همراه رديابي كردندادخواست گم شدن تلفن نحوه قطع سیم کارت مفقود شده ایرانسل ردیابی سرقت سیم کارت اعتباری همراه اولردیابی گم شدن سیم کارت اعتباری همراه اولردیابی خط موبایل دائمی با اینترنتآیامی توان خط همراه اول رااز طریق اینترنت مسدودکرد غیر فعال کردن خط به خاطر سرقتطریقه پیدا کردن سارق از طریق سیم کارت اعتباری

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556