نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
Like Tree23Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2 Post By لونا
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 11 Post By m.en
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2 Post By لونا
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 3 Post By m.en
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 3 Post By soori
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2 Post By maya2004

آیا می دانید کسانی که حیوان خانگی دارند بیشتر از دیگران مبتلا به آسم میشوند

This is a discussion on آیا می دانید کسانی که حیوان خانگی دارند بیشتر از دیگران مبتلا به آسم میشوند within the آرشیو forums, part of the دوستداران حیوانات category; خوب است بدانیم پژوهشگران معتقدند کسانی که از حیوانات خانگی نگه داری می کنند ۵۹/۲ درصد بیشتر از دیگران به ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  1241
  لايك كرده
  411
  نوشته ها
  2,385
  می پسندم
  2,226
  مورد پسند : 6,191 بار در 1,994 پست
  حالت من :
  My Mood
  Breezy

  New 1 آیا می دانید کسانی که حیوان خانگی دارند بیشتر از دیگران مبتلا به آسم میشوند
  خوب است بدانیم
  پژوهشگران معتقدند کسانی که از حیوانات خانگی نگه داری می کنند ۵۹/۲ درصد بیشتر از دیگران به آسم
  مبتلا می شوند.  امروزه نگه داری از حیوانات خانگی و گاه پرندگان زینتی گوشه ای از زندگی ماشینی و بخشی از اوقات فراغت خانواده های ایرانی را به خود اختصاص داده است. این که می گوییم امروزه به این معنا نیست که در قدیم از این خبرها نبوده است؛ خیر، گذشتگان ما هم از حیوانات نگه داری می کردند اما شرایط آن دوره زمانه کجا و شرایط امروز کجا؟


  امروزه نگه داری از حیوانات خانگی و گاه پرندگان زینتی گوشه ای از زندگی ماشینی و بخشی از اوقات فراغت خانواده های ایرانی را به خود اختصاص داده است. این که می گوییم امروزه به این معنا نیست که در قدیم از این خبرها نبوده است؛ خیر، گذشتگان ما هم از حیوانات نگه داری می کردند اما شرایط آن دوره زمانه کجا و شرایط امروز کجا؟ آن روزها حیوانات در حیاط های بزرگ نگه داری می شد اما حالا انسان ها ۲ وجب جا برای زندگی خودشان دست و پا کنند شاهکار کرده اند، آن روزها معتقد بودند اگر حیوانی را در خانه نگه دارند، اگر خدای نکرده بلایی قرار است نازل شود حیوان سپر بلا می شود.گذشته از همه این ها هر حیوانی که در گذشته نگه داری می شد به طور حتم برای اهالی منزل صرفه اقتصادی داشت. مرغ و خروس را برای تخم و گوشتش نگه می داشتند؛ گاو و گوسفند را برای شیر و پشم و کودش، سگ را برای محافظت از منزل و باغ و خلاصه هر حیوانی که نگه داری می شد،یعنی یک جورهایی به درد می خورد وگرنه نگه داری اش مضحک به نظر می رسید. اما امروزه دیگر نه از آن حیاط های بزرگ خبری هست که بگوییم جا که زیاد است ۲ تا مرغ و خروس هم پرورش می دهیم، نه صرفه اقتصادی مثل گذشته مطرح است، مضاف بر همه این ها خانواده ها نسبت به قدیم کوچک تر شده اند و بخش اعظم وقت شان در بیرون از منزل سپری می شود و این یعنی فرصت چندانی برای نگه داری و مراقبت از حیوانات وجود ندارد. با این همه هنوز هم شاهد نگه داری حیوانات در برخی منازل شهری هستیم. این گزارش به بررسی علل این کار و تبعات مثبت یا منفی گرایش به نگه داری از حیوانات خانگی می پردازد.


  از زالوی ۲۰۰ تومانی تا تمساح یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی  این یک واقعیت است که با صنعتی شدن زندگی و کم عمق شدن روابط انسانی، انسان ها به دنبال جایگزینی برای خلاء عاطفی خود باشند و از این رو بسیاری از افراد به داشتن حیوان خانگی تمایل پیدا می کنند. این حیوانات اغلب برای همنشینی با انسان ها مورد استفاده قرار می گیرند و امروزه تنوع آن ها بسیار فراتر از گذشته شده است.نگه داری از انواع پرندگان، دام ها، حیوانات کارگر و یا هر حیوان دیگری که جنبه تفریحی و گاهی اقتصادی داشته باشد امروزه بخشی از زندگی برخی شهرنشینان را به خود اختصاص داده است.نگاهی به سایت های اینترنتی ما را با واقعیتی شگرف که می تواند زنگ هشداری جدی نیز باشد روبه رو می کند. انواع سگ های خانگی، نگهبان، گارد، شتر مرغ، کاکادو، مرغ مینا، مرغ عشق، قرقاول، طوطی، سنجاب، قناری، گربه، مار، لاک پشت، خرگوش، انواع آبزیان از ماهی قرمز گرفته تا هشت پا و عروس دریایی، عقرب، سوسمار و ... را در این سایت ها تبلیغ می کنند و تاکید می شود که با خرید هر یک از این حیوانات، حمل و نقل آن به در خانه رایگان خواهد بود. همه جور قیمتی را هم می توان مشاهده کرد، از یک زالوی ۲۰۰ تومانی تا عقرب ۴۰ هزار تومانی و تمساح یا توله خرس یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی و شاهین یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی. البته در استان ما که به وضوح چنین خرید و فروش های کمرشکنی(!) انجام نمی شود ولی همین اندازه که پای سایت ها به این قضیه باز شده، باید نگران بود چرا که خرید، خرید اینترنتی و آن لاین است و حالا هر کسی در هر نقطه ای از کشور می تواند یک عدد تمساح یا میمون را در منزلش تحویل بگیرد!

  ● این ۳ دسته  به طور عمده امروزه حیوانات خانگی را به دلیل علاقه یا تفریح در منزل نگه داری می کنند. به هر صورت انگیزه ای که افراد را متمایل به داشتن یک حیوان خانگی می کند بسیار مهم و حائز اهمیت است. دسته اول کسانی هستند که عاشق حیوانات هستند و از کودکی این علاقه را با خود یدک کشیده اند. دسته دوم افرادی هستند که برای فرار از تنهایی به این کار روی آورده اند و این هر ۲ دسته، هر کدام بنا به ویژگی خاص زندگی خود، به حیوان خود علاقه دارند و مراقب مسائل بهداشتی و طرز نگه داری از آن نیز هستند اما دسته سومی هم وجود دارد که بسیاری از نگرانی ها به این نوع افراد مربوط می شود. این گونه انسان ها تابع مد هستند و مشخص است که برای چه حیوان خانگی نگه داری می کنند، یا برای فخرفروشی است یا برای عقب نیفتادن از مد روز و باتوجه به این خصوصیت، نگاه شان به حیوان مثل نگاه به لباس یا خودرو مد روزشان است. لابد در تلویزیون حیواناتی را مشاهده کرده اید که شکل و سر و وضع عجیب و غریبی دارند. به عنوان مثال سگ هایی که بخشی از موهای بدن شان تراشیده شده است و حالت زنگوله را پیدا کرده اند، گربه هایی که موهای بدن شان را به شکل خاصی سشوار کرده اند و میمون هایی که به آن ها لباس پوشانده اند.

  ● هر کاری در زندگی فرهنگ خاص خود را دارد  تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی انسان از حیوان نکته ای است که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. به هر حال باید پرسید آیا نگه داری از حیوانات در منزل کاردرستی است یا خیر؟ پاسخ چندان هم ساده نیست. ایجاد مزاحمت های ناشی از سر و صدا یا بوی حیوان به خصوص اگر در آپارتمان نگه داری شود و همین طور ناراحتی بخش عمده ای از جامعه به دلیل مسائل اعتقادی و یا افرادی که نسبت به این قضیه وسواس دارند. باعث شده که نگه داری از حیوانات به عملی که جزو ناهنجاری های اجتماعی است تبدیل شود. به هر حال از هرچه که بگذریم از برخی موارد نمی توان گذشت مثل بیماری های مشترک بین انسان و حیوان که ممکن است از طریق تماس مکرر با حیوان یا فضولات آن به انسان سرایت کند.نگه داری از حیوانات مثل هر کار دیگری در زندگی فرهنگ خاص خود را می طلبد که در صورت توجه نکردن به آن نه تنها باعث دردسر صاحب حیوان و ناراحتی همسایگان بلکه باعث آزار و اذیت خود حیوان زبان بسته هم می شود.


  ● ۶ گام برای نگه داری از حیوان خانگی  اگر وقت آزاد زیاد دارید، منزل مسکونی تان هم هنوز از قوطی کبریت کوچک تر نشده و تمایل دارید حیوان خانگی نگه داری کنید، به این نکات توجه بفرمایید:اطمینان از سلامت حیوان با مراجعه به دام پزشک و در صورت نیاز تزریق واکسن و سپس دریافت شناسنامه بهداشتی حیوان.درنظر گرفتن مکان خاصی برای حیوان در منزل به صورتی که هم حیوان در آسایش و راحت باشد و هم اهل منزل از خطرات احتمالی ناشی از حیوان دور بمانند.برخی حیوانات خانگی تربیت پذیرند و برخی نیز تربیت ناپذیر، آگاهی از این نکته در نگه داری از حیوانات حائز اهمیت است چرا که حیوان تربیت پذیر ایمن تر است. پس قبل از این که مبادرت به نگه داری از حیوان در منزل بکنید، از تربیت پذیر یا ناپذیر بودن آن آگاهی کسب کنید؛ نه تنها برای بحث ایمنی بلکه برای راحتی اعصاب خودتان و زجر نکشیدن حیوان زبان بسته چرا که یک گربه هرگز مثل شما قادر به تکلم نخواهد بود که به جای میو بگوید مایونز و یا یک مرغ خانگی را نمی توانید وادار به پریدن از پشت بام خانه چند طبقه تان بکنید، نهایتش ۲ متر خواهد پرید یا نه!
  بعضی حیوانات نیاز به تزریق واکسن هایی مثل هاری دارند.

  ● حیوانات خانگی در خراسان شمالی  سراغ اداره کل دام پزشکی خراسان شمالی رفتیم تا ببینیم چند نفر در استان ما از حیوانات خانگی نگه داری می کنند. معاون فنی اداره کل دام پزشکی استان در گفت و گو با خبرنگار خراسان گفت: امسال فقط برای سگ هایی که واکسن تزریق شده قلاده صادر شده است.دکتر حمید رمضانی با اعلام این که ۱۵ مرکز درمانی خصوصی و ۱۲ داروخانه دام پزشکی در استان وجود دارد، به کسانی که از حیوانات خانگی نگه داری می کنند پیشنهاد کرد هر ۳ ماه یک بار به مراکز درمانی خصوصی مراجعه کنند تا حیوان خود را از نظر بیماری های انگلی معاینه و در صورت نیاز درمان کنند.دکتر رمضانی دریافت واکسن برای حیوانات را نیازمند مراجعه سالانه به دام پزشکی دانست و افزود: ۱۸۰۰ نوع بیماری شناخته شده است که ۵۰ درصد آن ها بیماری های عفونی است و از این تعداد ۷۰ درصد بین انسان و حیوان مشترک می باشند.وی سپس با اشاره به خطرناک بودن برخی از بیماری های مشترک بین انسان و حیوان از جمله سیاه زخم، کیست هیدراتیک، سالک و توکسوپلاسموز تصریح کرد: در همنشینی با حیوانات دقت بیشتری شود به خصوص برخی بیماری ها مثل توسکوپلاسماز که از طریق حیوانات گوشت خوار مثل گربه به انسان منتقل و موجب نازایی و سقط جنین در بانوان می شود.معاون فنی اداره کل دام پزشکی خراسان شمالی گفت: اگر شکایت های مردمی از حیوانات خانگی مثل سگ ها وجود داشته باشد، بحث قضایی مطرح می شود و ستاد اتلاف سگ های ولگرد دام پزشکی در محل حاضر می شوند و حیوان را تلف می کنند چرا که متاسفانه هیچ مرکزی برای نگه داری از این نوع حیوانات در استان وجود ندارد.

  منبع: daneshju.ir
  فرارسیدن سال روز تاسیس گروه حمایت از حیوانات خیابانی icph.ir بر همگان مبارک باد
  Alireza and Cute ART like this.
  ستایشگر معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت
  [SIGPIC][/SIGPIC]

 2. 2 کاربر پست لونا عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  Pet Birds
  محل سکونت
  Zomorrod,Tehran,Iran,Asia,Earth,Universe
  لايك دريافتي
  516
  لايك كرده
  938
  نوشته ها
  882
  می پسندم
  7,114
  مورد پسند : 1,863 بار در 375 پست
  حالت من :
  My Mood
  Fine

  پیش فرض

  من نمی دونم دقیقا این مطلب رو چه کسی و با چه تخصصی نوشته چون غیر از فروم "دانشجو" در چندین سایت دیگه هم این مطلب کپی شده (ضعف فرهنگی ایرانیان!) به هر حال روی صحبت من با نویسنده ی این مقاله و سایر مدعیان هست :

  متاسفانه در مجموع، اینطور به نظر میرسه که نویسنده همه ی ابزار ها من جمله :فرهنگ ، مذهب ، علم و... رو بسیج کرده تا با زبان خوش به مخاطب این مطلب رو بقبولانه که نگهداری از حیوان خانگی کار چندان درستی هم نیست !!! این مقاله ، اشکال هایی داره که
  اصلا قابل چشم پوشی نیست و در زیر بهش اشاره می کنم :

  بد نیست دانشجو های گرامی و اساتید و مدعیان، به تحقیقات روز هم توجهی داشته باشند و یک طرفه به قاضی نرند ! اولا در ابتدای مقاله ، یک عدد به صورت درصد ارائه شده که معلوم نیست نتیجه ی کدام پژوهش هست ! و اصلا از کجا آمده ؟! هیچ اسمی هم از پژوهشگرانش برده نشده که این از نظر من ، متن رو به شدت بی اعتبار می کنه ! اگر پژوهشی رو ازش حرف میزنیم و ادعایی داریم ، باید مستند حرف بزنیم و منبع ارائه بدیم و اسم بیاریم ! نویسنده ی عزیز!، ما در ایران اکثر چیزایی که بین مردم باب شده و جا افتاده به خاطر تعصب بیش از حد و الکی رو یک سری مسائل بی پایه و اساس هست ! مثلا همون پرنده ای که ما نگرانیم ازش بیماری های عجیب و غریب بگیریم ، بار ها ممکنه با اشتباه ما ، بزاق دهان ما رو بخوره (فوت کردن روی غذا ، غذا دادن از دهان خود به پرنده و ...) و دچار بیماری بشه و بمیره ! اما کی اهمیت میده ؟؟؟! بیماری نازایی که توسط گربه به انسان منتقل میشه هم یک بحث حل شده و کودکانه هست !
  که یکی از بهترین دامپزشکان کشور نیز در یک برنامه ی تلویزیونی در شبکه ی جام جم (irib1) در این باره صحبت کردند و تا جایی که به یاد دارم ،فرمودند که توکسوپلاسموز بیشتر از طریق کار کردن با گوشت در خانه به بانوان منتقل میشود. (جناب آقای دکتر هومن ملوک پور)

  --در رابطه با این باور غلط (نازا شدن توسط گربه و موی آن و ... )
  توجه شما رو به بخشی از مقاله ی سرکار خانم ژاله فتوره چی جلب می کنم (با رنگ بنفش) که به زیبایی نوشته اند تا ریشه و محل

  پیدایش این باور های غلط مشخص بشه :


  قبل از هرچیز برویم سر دلیل اصلی تنفر و وحشت بیشتر خانم های آلامد و با فرهنگ از گربه یعنی (نازائی). خانمهای محترم و تحصیل کرده !!!‌ نازائی از گربه اصلا" ‌ وجود خارجی ندارد .. یعنی مسئله نازاشدن از گربه را شما فقط و فقط در ایران میشنوید. شکر خدا با پیشرفت علم و تکنولوژی و وجود یک کامپیوتر در 90%‌ از خانه ها همه گونه اطلاعات پزشکی و بیماریهای مختلف را میتوانید از منابع موثق دنیای متمدن کسب کنید.. میتوانید براحتی خودتان سرچ بفرمائید و ببینید اصلا" نازائی از گربه در سایت معتبری پیدا میشود ؟! مسئله نازائی به نوعی مربوط میشود به بیماری توکسوپلاسموز که درصورت ابتلا و ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن ،‌ ممکن است یکبار باعث سقط جنین زن حامله شود و بعد از آن بدن آن زن در برابر بیماری توکسوپلاسموز مصون میشود و میتواند 10 فرزند سالم و زیبا بدنیا میاورد (که ایرانیان این را به نازا شدن تغییر داده و به یکدیگر قبولانده اند). حال مسئله اصلی گرفتن توکسو پلاسموز است که در زیر بطور خلاصه برای شما توضیح میدهم امروزه توسط محققین برجسته ثابت شده گرفتن توکسو از گربه بسیار بسیار سخت است .
  توکسوپلاسموز بیماری عفونی است که توسط انگل تک سلولی به اسم توکسوپلاسما باعث مبتلا شدن انسانهائی که سیستم دفاعی بدنشان ضعیف است میشود. گربه های خیابانی با خوردن گوشت خام و آلوده حیوانات دیگر (مثل موش و پستانداران دیگر) ممکن است مدتی میزبان این انگل در مدفوع خود باشند. لذا امکان مبتلا شدن گربه های خانگی که غذای پخته و سالم میخورند تقریبا"‌ صفر است. لازم به یاد آوریست که انگل توکسوپلاسموز در مدفوع گربه برای مدتی تخم گذاری میکند که زن حامله تنها زمانی که دستش به مدفوع بخورد و قبل از شستن با همان دست نشسته چیزی بدهان خود بگذارد مبتلا میشود، یعنی به عبارتی انگل باید وارد جهاز هاضمه انسان شود تا او را درگیر کند. درحالیکه انگل توکسو پلاسموز در گوشت حیواناتی از قبیل گوسفند بوفور یافت میشود به همین دلیل همواره توصیه میشود بعد از بریدن و تکه کردن گوشت... دست و کارد و تخته و میز که گوشت با آن در تماس بوده میبایستی با دقت شسته و تمیز شود و از خوردن گوشت نیم پز خود داری گردد (بخصوص برای خانم های حامله). توجه کنید عادتی که بیشتر خانمهای کدبانوی ایرانی دارند این است که در آشپرخانه بعد از تکه کردن گوشت با همان دست آلوده تکه نان یا شیرینی یا حبه انگوری بدهان میگذارند و اگر احیانا"‌مبتلا به توکسو پلاسموز شوند فوری آنرا به گردن گربه بدبختی که از حیاطشان عبور کرده میاندازند. درضمن این بیماری آنطور که ذهن مردم را آشفته کرده خطرناک و مهلک نیست و با تشخیص و تجویز و مصرف دوره ای داروی آنتی بیوتیک درمان میشود.
  مورد شایع دیگر وحشت از موی گربه است !!!‌ درمورد موی گربه نیز هیج خطر خاصی انسان را تهدید نمیکند. توجه داشته باشید در بینی ما مقدار زیادی مو وجود دارد که باعث جلوگیری از دخول میکروب ها و ذرات معلق در هوا میشود.. پس چطور ممکن است موی گربه از راه بینی داخل ریه انسان شود؟ ‌ کمی فکر کنید و به عقل و خرد خدادادی خود رجوع فرمائید.. اگر چنین بود که تمام کثافات و ذرات آلوده معلق در هوا در ریه های ما انباشته میشد. درمورد خوردن موی گربه نیز خطری وجود ندارد چون بهمراه مدفوع از بدن دفع میشود. تنها خطری !!!!!‌ که انسان را از طرف گربه تهدید میکند حساسیت است که آنهم
  برخی افراد که بدنشان حساس است ممکن است با نوازش گربه دچار خارش یا آبریزش از بینی شوند که بعد از مدتی زندگی در کنار گربه در اکثر افراد این مورد از بین میرود.
  باید بگم ،تنها جایی که در این مقاله کمی حرف حق زده شده ، بخش "6 گام برای نگهداری از حیوان خانگی" هست که نکات خوبی رو بیان کرده ولی بقیه ی این مقاله از نظر من اعتباری نداره ! و این مطلب رو سعی کردم ثابت کنم تا دوستانی که این تاپیک رو مشاهده می کنند ،از حقیقت هم آگاه بشند.در آخر باید اشاره کنم، طبق تحقیقی که در دانشگاه ویسکانسین و توسط یک پزشک متخصص اطفال به نام آقای دکتر james E.gren انجام شد ،نتایج به دست آمده نشان داد که منازلی که سگ دارند، کودکان آن خانه
  کمتر از کودکانی که حیوان خانگی ندارند ، دچار آلرژی میشن و زندگی سالم تری دارند ! و نتیجه ی این تحقیق ،درست ضد حرف مقاله ی بالاست ! این هم متن کاملش با جزئیات که نوشته ی خانم KELLY NELSON آیا می دانید کسانی که حیوان خانگی دارند بیشتر از دیگران مبتلا به آسم میشوند هست و اینجا قرار میدم تا دوستان بخونند و به حقیقت پی ببرند (در زیر) ... به هر حال امیدوارم روزی برسه که به جای پاک کردن صورت مسئله ، به فکر تغییر برخی افکار سنتی و ناقص باشیم ...
  Did you know that pets have the power to make humans healthier? Several studies suggest that people who have companion animals are generally emotionally, mentally and physically in better health than those without.
  Pets can decrease your blood pressure, cholesterol, triglycerides and feelings of loneliness to name a few benefits.
  It makes sense. For instance, dog owners are less likely to be sedentary, because they go for walks. This naturally lends itself to lower blood pressure and less stress.
  A National Institutes of Health-sponsored study examined 421 adults who had suffered heart attacks. A year after the initial heart attack, those patients who were dog owners were significantly more likely to still be alive than those who did not own a dog.
  Pets are also good for your mind and your soul. Those who are diagnosed with a terminal illness are far less likely to suffer depression than those without a companion animal.
  “The benefit is especially pronounced when people are strongly attached to their pets,” says researcher Judith Siegel.

  In a less severe example, simply playing with your dog or cat actually raises your levels of serotonin and dopamine. These nuerotransmitters provide us a sense of pleasure and calming. In essence, pets make us feel good (or at least better) about life.
  And, I was surprised to learn in my research that a growing number of studies suggest that kids who grow up with the presence of “furred” animals have less risk of allergies and asthma.
  In one study, Dr. James E. Gern, a pediatrician at the University of Wisconsin-Madison, took blood samples from infants immediately after birth and then again from the same patients 12 months later.

  After comparing the blood samples and looking for evidence of allergens and immunity changes, Gern realized that “if a dog lived in the home, infants were less likely to show evidence of pet allergies — 19 percent vs. 33 percent.

  “They also were less likely to have eczema, a common allergy skin condition that causes red patches and itching. In addition, they had higher levels of some immune system chemicals — a sign of stronger immune system activation.”
  So there you have it. For the sake of your body, mind and soul it’s important to have a companion animal in your life.  با سپاس ،
  مجید.
  ویرایش توسط m.en : 22nd September 2011 در ساعت 06:42 PM


 4. Top | #3

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  1241
  لايك كرده
  411
  نوشته ها
  2,385
  می پسندم
  2,226
  مورد پسند : 6,191 بار در 1,994 پست
  حالت من :
  My Mood
  Breezy

  پیش فرض  من فقط نقل قول کردم و اصلا اهل حاشیه نیستم.مطلبی بود که در رابطه با حیوانات بود که خواستم با شما هم share کرده باشم.و خوشحالم که نظراتتون رو نوشتید و میتونیم از این طریق پی به اشتباه بودن افکار سنتی ببریم.
  ویرایش توسط لونا : 21st September 2011 در ساعت 02:05 AM
  Cute ART and لیلیت like this.
  ستایشگر معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت
  [SIGPIC][/SIGPIC]

 5. 4 کاربر پست لونا عزیز را پسندیده اند .


 6. Top | #4

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  Pet Birds
  محل سکونت
  Zomorrod,Tehran,Iran,Asia,Earth,Universe
  لايك دريافتي
  516
  لايك كرده
  938
  نوشته ها
  882
  می پسندم
  7,114
  مورد پسند : 1,863 بار در 375 پست
  حالت من :
  My Mood
  Fine

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط لونا نمایش پست ها


  من فقط نقل قول کردم و اصلا اهل حاشیه نیستم.مطلبی بود که در رابطه با حیوانات بود که خواستم با شما هم share کرده باشم.و خوشحالم که نظراتتون رو نوشتید و میتونیم از این طریق پی به اشتباه بودن افکار سنتی ببریم.
  کاملا متوجه حسن نیت شما هستم لونا ی گرامی . :) مطلب من فقط خطاب به نویسنده ی مقاله بود و افرادی که با نگهداری از حیوانات مخالف هستند. :))  موفق باشید،
  مجید.
  fariba9, لیلیت and لونا like this.

 7. 10 کاربر پست m.en عزیز را پسندیده اند .


 8. Top | #5

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  سگ- همستر - خوکچه هندی - ماهی- خرگوش-مرغ عشق - قناري - پيشي
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  104
  لايك كرده
  2
  نوشته ها
  409
  می پسندم
  345
  مورد پسند : 280 بار در 103 پست
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض

  من آسم داشتم...یعنی از حساسیت به آسم رسیده بودم و اوضاع خیلی وحشتناکی داشتم...مثلاً اگه از سی تا پله بالا میرفتم تنگی نفس شدید میگرفتم و کبود میشدم.مثلاً اگر بوی بادمجون بهم میخورد دچار شوک میشدم....این حساسیت اوائل به صورت نهفته و کم و بیش بود و حدود چهارده سالگیم به آسم شدید تبدیل شد...تا اینکه چند سال پیش یه هاپوی کوچولو آوردم...اوایل احساس میکردم که باید حالم بدتر بشه،ولی نشد.بلکه رو به بهبودی رفتم.الان تقریباً چهار ساله اسپری و آمپول مصرف نمیکنم و مشکلی هم ندارم

  همیشه تشدید و یا شروع آسم تقصیر حیوانات خانگی نیست.گاهی سبک زندگی و ژنتیک و استرس و مصرف زیاد مواد غذایی ناسالم باعث بروز این بیماری ها میشه.
  Shamim, maya2004 and سمانا like this.
  سهراب ! يادته گفتي بهم
  چه تنهاست ماهي اگر دچار دريا باشه
  آره تنها باشه ، اسير غم ها باشه...
  راست ميگفتي ،كاش مردم دانه هاي دلشان پيدا بود ...
  آره ...كاشكي دلشون شيدا بود...

 9. 4 کاربر پست soori عزیز را پسندیده اند .


 10. Top | #6

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  حیوان خانگی
  کبوتر- خروس-مرغ-مرغ عشق-قناری- سگ
  محل سکونت
  مشهد
  لايك دريافتي
  100
  لايك كرده
  407
  نوشته ها
  138
  می پسندم
  623
  مورد پسند : 314 بار در 104 پست

  پیش فرض

  منم اسم دارم اما با پرنده هام مشکلی ندارم تو خونه .
  بیرون بیشتر از اسپری استفاده می کنم
  soori and سمانا like this.

 11. 3 کاربر پست maya2004 عزیز را پسندیده اند .


LinkBacks (?)

 1. 19th February 2014, 09:40 PM

موضوعات مشابه

 1. حیوانات هم حیوان خانگی دارند!
  توسط میلاد.اسدی در انجمن عنکبوتیان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th November 2014, 02:21 AM
 2. پاسخ: 45
  آخرين نوشته: 9th November 2013, 01:25 AM
 3. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 7th August 2011, 03:24 PM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 25th March 2010, 02:50 PM

Visitors found this page by searching for:

آیا موی گربه نازایی می آورد؟

آیا گربه نازایی می آورد؟

ارتباط سگ با نازاییایا خرگوش نازایی می اوردآيا خرگوش براي آپارتمان خوب استخطرات نگهدارى سگایا گربه نازایی می اوردنگهداری از لاک پشت چه خطری دارد؟نگهداري قناري درمنزلپرنده در منزل خطر دارد موی گربه و نازاییآیا نگهداری مینا آلرژی زاستنگهداري خرگوش در آپارتمان خطرات نگهداری سگ برای کودکایا سگ برای نوزاد خطرداردايا سگ هاي خانگي بيماري دارندحيوانات نحستاثیر وجود پرنده بر نازاییایا گربه خرگوش میخوردايا بودن قناري رد خانه باعث نازايي ميشودايا لاك پشت نحس استگربه نازایی می آوردآیا موی سگ باعث نازایی می شود؟ايا داشتن سگ در نازاي تاثير داردنازايي خرگوشآیا خرگوش نازایی میاورد؟موی گربه نازایینازایی موی خرگوشآیا گربه نازایی می آوردسگ و زن باردارآیاگربه خرگوش رامیخورد؟آیا نگهداری گربه برای انسان خطری دارد؟ایا انسان وسواس میتواند حامله شودنگه داشتن میمون درخانه ایا نحس است؟آیا موی گربه باعث نازایی میشودایاخرگوش خارش میاوردآیا قناری در انسان ایجاد حساسیت می کندمرغ عشق نازامرغ عشق نازا شدن دخترآیا نگهداری از خرگوش باعث نازایی میشه؟ارتباط خرگوش با بيماري اسمایا خرگوش نحس است؟آيا زن بارداري ميتواند خرگوش نگهدارياسم عرو سگ خر گو شخطر مرغ مینا برای کودکانآيا سگ بيماري مي آوردنگهداری سگ در کنار زن حاملهچه بیماری مرغ مینا را تهدید میکندایاگربه بیماری خطرناکی داردایا سنجاب برای نگه داری در اپارتمان مناسب است؟ آیا نگه داشتن پرندگان خوب است..؟آيا بزاق دهن مرغ مينا خطرناك استایانگهداری مرغ مینابرای زن حامله بد استنگه داشتن خرگوش خوب است یانهایا پرنده برای زن حامله خطرناک استایا نگه داری میمون در منزل باعث ایدز می شودخطر موي گربهموي گربه چه خطري دارد؟آیا موی سگ نازایی میآوردچرا برخی حیوانت مدفوع خود را می خورندآیا داشتن سگ در منزل باعث عفونت خون در کودک می شودخرگوشنازایینازايي وميكروب مرغ عشقواقعیت دارد که موی گربه نازاشدن پرندگانآیا نگهداری گربه باعث نازایی میشود؟آیا موی خرگوش نازایی در زنان میاورد؟مزاياي داشتن حيوان خانگيآیا خرگوش را در خانه نگه داریمایا نگهداشتن طوطی باعث بیماری میشود؟آیا گربه خرگوش را می خورد؟آيا داشتن پرنده براي زن حامله خطرناك استرابطه سگ و نازاييموی خرگوش چه مزایایی داردآیا موی گربه باعث نازایی می شود؟ارتباط خرگوش با نازایی بیماری کیست از طریق موی گربه پرشینلاکپشت ونازاییایا گربه نازایی میاورد؟نحس بودن خرگوش حقیقت داردگربه چه خطری برای بدن انسان داردآیا خرگوش نحسی می آورد؟مرغ مینا و زن باردارگربهای مریض چه می خورندنا زایی و موی گربهایاسگ ماده پرید میشود؟تاثیرات داشتن سگ در نازاییایا لاک پشت نحس استخطر نگهداری خرگوش در خانهآیا نگهداری سگ در منزل خوب استایا موی گربه خطر ناک استخوردن موهای سگبيماريهاي ناشي از نگهداري حيوانات خانگي در منزلایا اوردن سگ به خانهچه حیواناتی نازایی می اورندآيانگهداشتن لاك پشت درمنزل خوب است ؟تاثیر طوطی بر زن باردارتاثیرات مرغ عشق در خانه ایا خر گوش باعث بیماری است در خانهموي سگ موجب چه ميشود

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556