صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
Like Tree34Likes

گیاهان احساساتی مشابه انسان دارند، با آنها مهربان باشید.

This is a discussion on گیاهان احساساتی مشابه انسان دارند، با آنها مهربان باشید. within the تالار گیاهان و خواص دارویی گیاهان forums, part of the تالار گیاهان category; ادراک سلول اولیه صحبت كردن از ادراک سلول اوليه مستلزم اين است كه ما " كليو باكستر " را كه ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  2508
  لايك كرده
  257
  نوشته ها
  3,121
  می پسندم
  6,491
  مورد پسند : 10,543 بار در 2,396 پست

  Hot2 گیاهان احساساتی مشابه انسان دارند، با آنها مهربان باشید.

  گیاهان احساساتی مشابه انسان دارند، با آنها مهربان باشید.
  ادراک سلول اولیه


  صحبت كردن از ادراک سلول اوليه مستلزم اين است كه ما " كليو باكستر " را كه " پدر نيروی ادراک سلول اوليه " ناميده شده است، را بشناسيم.
  كليو باكستر كسی است كه هيچ
  گونه مدرک تحصيلی ندارد، دارای مدرک دكترا هم نيست، اين آقا با وجود اينكه در
  دانشگاه تگزاس و همچنین در كالج ميدلبوری در ورمونت و تگزاس آ_ ام، به تحصيل در رشته های مهندسی، كشاورزی و روانشناسی پرداخت، به دليل يک ترم نرفتن به دانشگاه از اخذ مدركهای علمی خودش محروم شد.
  به قول گودمن گوروی، بزرگ علم متافيزيکدان: " شايد اگر كليو باكستر از داشتن مدرک فارغ التحصيلی خود در هر رشته علمی، محروم نمی شد، آن وقت تمام دانشمندان جهان و همين طور من و شما، هرگز پی نمی برديم كه چنانچه يكی از انگشتان ما زخمی شود، كرفسها و كلم قمريهای درون يخچال ما آن را حس كرده و به ثبت خواهند رسانيد. "
  ( تعجب نكنيد، برایتان توضيح ميدهم)

  به گونه ای شاعرانه تر: " انسان نمی تواند به گلی دست بزند بدون آنكه ستاره ای در آسمان بلرزد.
  حالا كه ميدانم كنجكاو شده اید تا رابطه زخمی شدن انگشت را با كلم قمريهای درون يخچال بدانيد، پس می رويم سر اصل ماجرا.
  در فوريه 1996 ، كليو باكستر در لابراتوار خود در شهر نيويورک، نشسته بود كه به طور اتفاقی نگاهش به گياه بزرگ سبز رنگش افتاد كه گوشۀ آزمايشگاه قرار داشت. او به نظرش رسيد كه گياهش اندكی بی حال و افتاده است و تصميم گرفت به او آب بدهد. بعد ناگهان به فكرش رسيد كه چقدر وقت می گيرد تا آب از ريشه ها به سمت برگهای گياه برسد. بنابراين او يک جفت الكترود با نمودارهای مختلف به يكی از برگها گیاه وصل كرد.
  به قول خودش او كمی هم احساس بلاهت از اين كارش پيدا كرده بود چون هيچ آدم تحصيل كرده و درس خونده ای در امور علمی چنين كاری نمی كند.
  صبر كرد تا ببيند كه آيا امكان دارد رطوبت وارده به گياه به كندی و به تدريج باعث تغيير دادن سطح مقاومت گياه بشود و آن قدر ملموس باشد تا بر روی نقشه نمودار ظاهر شود يا نه
  ؟

  اينجا معجزه اتفاق افتاد، او ديد كه روی نمودار واكنشی آنی ظاهر شد، به نظر باكستر رسيد كه واكنش گياه مزبور كه در اين هنگام وضعيتی بهتر داشت، به واكنش انسانی كه تحت تاثير محركی عاطفی و احساسی قرار گرفته باشد، شبيه بود، و با هيجان از خودش پرسيد آيا گياه مزبور می تواند همانگونه هم واكنشی انسانی در برابر تهديد به سلامت و امنيتش، بر روی نمودار ظاهر كند؟! و تصميم گرفت يكی از برگهای گياه را بسوزاند و اين را امتحان كند.
  بهتره است اينجای داستان را از زبان خود باكستر بشنويد :
  " ...درست در لحظه ای كه تصوير آتش در ذهنم نقش بست،
  مداد دستگاه با شدتی وحشيانه به حركت در آمد و از روی صفحه نمودار بيرون افتاد، اين اتفاق به شدت من را منقلب كرد.

  يعنی گياه بدون آنکه برگش سوزانده بشود به محض اآنکه باكستر در ذهنش تصوير سوزوندن او را مجسم كرد، واكنش ترس نشان داده بود. يعنی گياه به وسيله نوعی ارتباط سلول اوليه، مورد تهديد قرار گرفتن سلامت و امنيش را حدس زده بود.
  از آن روز به بعد، باكستر صدها آزمايش گوناگون در اين ارتباط انجام داد و با كوشش زياد سعی كرد شواهد بيشتری از نيروی ادراک سلول اوليه، نه تنها در حيات نباتی و گياهی، بلكه در ميوه ها، سبزيجات، تخم مرغ تازه، ماست و سلولهای خونی انسان، بافتهای پوستی و حتی اسپرماتوزوئيد هم به دست آورد. اون ثابت كرد كه گياهان به هر نوع نشانه ای از ناراحتی و نااميدی كه براثر مورد تهديد قرار گرفتن زندگی سلولهای هر عضوی از جامعه زنده، ارسال شده باشد، واكنش نشان می هند. گياهان حتی از سلولهای مرده موجود در خون خشک شده ای كه از انگشتان اتفاقا" مجروح شده فردی چكيده ميشود، هم علايمی دريافت ميكردند و واكنش نشان می دادند.
  كليو كشف كرد كه گياهان قادرند علائمی از ارتباطات ذهنی انسان را از فواصل بسيار دور دريافت كنند، او به گياهانش الكترود وصل ميكرد و وقتی از فاصله بيست كيلومتری به آب دادن آنها فكر ميكرد ، گياهان علايم شادی و لذت را بروز می دادند.

  تصوير ذهنی نه كلام :
  تصاوير و احساسی كه از ديگر موجودات ارسال ميشود و گياهان آن را دريافت می كنند، كلمات بر زبان رانده شده را شامل نميشود ، اين خيلی طبيعی است چون گياهان دورۀ آموزشی فراگيری زبان ما را سپری نكرده اند، و كلماتی مثل آتش و آب و يا جملاتی مثل دوستت دارم گياه من، يا الان بهت آب ميدم يا شاخه هاست را می كنم، را متوجه نمی شوند و به آن واكنش نشان نمی دهند اما هنگامی كه چنين نياتی را به جاي راندن بر زبان، در ذهن مجسم كنيد ( مثلا" در ذهن مجسم كنيد كه به محض رسيدن به خانه آب پاش را بر می داريد و گلها را آب می ديد) در آن زمان، آنها مفهوم شادی، لذت، تهديد، غم و ... را حتی از راه دور درک می كنند و واكنش نشان ميدهند.

  چرا باكستر اين پديده را ادراک سلول اوليه ناميد؟
  به اين دليل كه اين نيروی ادراک بدون توجه به عملكرد بيولوژيكی در نظر گرفته شدۀ فردی آنها، تمام سلولهايی را كه او نحوۀ كارشان را مورد آزمايش قرار داد، را شامل ميشذ، او اين آزمايشها را روی جانوری تک سلولی به نام پارامسيوم انجام داد و ديد حتی این جانور كه فقط يک سلول دارد می تواند از فواصل دور تصاوير ذهنی آدمها را درک كند و به آن واكنش نشان بده‍‍‍‍د ، او دور و بر جانور را پر از مخزنهای قفل دار و قفس های پرده ای كرد اما هيچ مانع فيزيكی نتوانست مانع شود كه سلولهای مورد آزمايش آن به تصويرهای ذهنی آدمها واكنش نشان ندهنذ.
  باكستر نتيجه گرفت: "با آن كه امكان دارد بسيار تعجب آور به نظر برسد، چنين مب نمايد كه يک علامت نيروی حياتيی وجود داد كه تمامی مخلوقات را به هم وصل می كند."

  ساير تحقيقات باكستر

  جست و خيز سبزيجات:
  او و همكارهاش الكترودهايی را به سه نوع مختلف سبزی تازه متصل كردند. در آن زمان يكی از دوستهای باكستر در ذهنش مجسم كرد كه تصميم دارذ برود و يكب از آن سه سبزی را در آب جوش بیندازد، سبزی انتخاب شده همين كه در مغز انتخاب كننده، برگزيده شد قبل از اينكه حتی توسط دست لمس بشود از خودش واكنشی را نشان داد( اين واكنشها توسط دستگاه ثبت و ديده ميشود نه با چشم ). كه آنها اسمش را گذاشتن بي هوشی، چرا؟ چون روی صفحهۀ رسم نمودار، ناگهان جهشی به سمت بالا ديده شد و سپس بلافاصله خط مستقيمی رسم شد كه نشان دهندۀ حالت بی هوشی است، در واقع اين واكنش گياه است برای جلوگیری از درد کشیدن، گیاه حالت بي هوشی پيدا می كند تا تجربۀ دردناكی كه در انتظارش است را بتواند تحمل كند.
  دو سبزی ديگر همچنان به جست و خيزهاب خود( بر روی صفحۀ نمودار) ادامه دادند تا آنكه سبزی از هوش رفته، آبپز شد. آن وقت دو سبزی ديگر با نوعی ناراحتی دلسوزانه واكنش نشان دادند.

  واكنش تخم مرغها:
  آنها اين آزمايش را با تخم مرغها نیز انجام دادند و به نتيجۀ مشابهی رسيدند. وقتی درون ذهن تصميم گرفتند كه يک تخم مرغ را از داخل يخچال بردارند و بشكنند، تخم مرغ همان عكس العمل اغما را نشان داد و از هوش رفت، وقتی تخم مرغ شكسته ای را در كنار تخم مرغهای سالم قرار دادند، تخم مرغهای سالم واكنشی عصبی از خودشان نشان دادند.

  شناسایی خصوصیات انسان توسط گياهان:
  يک روز خانم گياه شناسی نزد كليو آمد تا به چشم خود واكنش نشان دادن گياهان را ببيند. كليو قبول كرد و خانم را پيش گياهانش برد و شروع كرد به گياهانش الكترود وصل كردن. اما در نهايت تعجب ديد كه همهۀ گياهان از ترس حالت بی هوشی پيدا كرده اند و هيچ واكنشز نشان نمی دهند. كليو انديشيد بايد آنها با ورود خانم دچار اين حالت شده باشند. از خانم پرسيد كه در هنگام ورود به لابراتوار چه افكاری در ذهن داشته؟ خانم گياه شناس پاسخ داد كه:" من بيشر مواقع گياهان را جمع می كنم و در آزمايشگاه در اجاقی می سوزانم تا وزن خشی شدۀ آنها را به دست بياورم"
  معما حل شده بود گياهان وحشتزدۀ كليو، از طريق نيروی ادراک گياهی خود فهميده بودند كه جادوگر بدجنس گياهها، با آن افكار ترسناكش وارد لابراتوار شده و همه از ترس بی هوش شده بودند، به محض بيرون رفتن خانم گياهها
  به حالت عادی در آمدند.
  كليو باكستر نتيجه گرفت گياهان براستی قادر هستند هر گونه حال و حسس را در هالۀ تابان انسانها، به هنگام نزديک شدنشان به خود جذب كنند.

  و با ادامۀ تحقيقاتش فهميد كه اين دربارۀ هر سلول اوليه از صدق مز كند نه فقط گياهان.

  شناسايی قاتل:
  تعدادز افسر پليس دانشجو، از چند ايالت مختلف شاهد اين آزمايش بودند. از ميان شش افسر پليس يک نفر انتخاب شد تا نقش قاتل را بازی كند. اين افسر، يكی از دو گياهی را كه به مدت چندين هفته در كنار هم بودند، انتخاب كرد و از درون گلدان بيرون كشيد، آنگاه برگهای گياه را كند و ريز ريز كرد آنهم در برابر گياه ديگر، چند ساعت بعد آن شش افسر پليس يكی يكی وارد اتاق شدند و در برابر گياهی که شاهد عينی این قتل بودند و الكترودهايی به آن وصل شده بود، قرار گرفتند. آن گياه حالت طبيعی ويژۀ خود را داشت كه بر روی صفحۀ نمودار دستگاه نقش می بست و هيچ گونه واكنش غير عادی نشان نمی داد. اما زمان ورود افسری كه دوست گياه ياد شده را كنده و به قتل رسانده بود، وارد اتاق شد، گياه بلافاصله و به شدت واكنش نشان داد.
  اين قضيه اين فكر را پديد آورد كه در آينده ای نزديک، ممكن است يک قاتل يا دزد كه وارد خانه ای شده، به استناد شهادت يك گياه، مجرم شناخت شود، چون گياه يا سلول اوليه همين واكنش را نسبت به انسانی كه در برابرش به قتل رسيده باشد نشان می دهد و اين فقط شامل قتل نيست. گياهی كه شاهد خشونت يا دعوا يا اعمال مشابه آن باشد می تواند شهادت بدهد.
  اهميت اين اكتشاف باعث شد تا اين موضوع به نام " ادراک سلول اوليه "ناميده شود و كليو باكستر از نظر دانشمندان علوم،" پدر سلول اوليه" ناميده شود.
  ( اگر مايليد در مورد نتايج شگفت انگيزی كه كليو و همكارانش به دست آوردند، بيشتر بدانيد می توانيد به كتاب زندگی مرموز گياهان نوشتۀ پيتر تامكينز و كريستوفربرد و يا كتاب ارتباطات بيولوژيكی و قابليتهای آن نوشتۀ كليو باكستر به همراهی استيفن وايت مراجعه كنيد)


  خوب! حالا به نتايجی كه می خواهيم از اين مبحث بگيريم، می رسيم :

  1 _ وقتی گياهان و حتی تخم مرغها ی داخل يخچال و سبزی تازه از زمين كنده شده و حتی يک موجود تک سلولی ( كلا" سلول هر موجود زنده يا چيزی كه متعلق به موجود زنده است مثل تخم مرغ) می توانند تصاوير ذهنی انسانها را دريافت كنند آيا ما به عنوان مخلوقات برتر نبايد بتوانيم آگاهانه اين كار را انجام دهيم؟!

  2 _ در می يابيم كه درست ترين نوع ارتباط با ديگر موجودات اين است كه از طريق درونمان با درون آنها برخورد كنيم نه فقط با كلام. زبان اهميتی نداره. گياهان و ساير موجودات كلام را نمی فهمند اما همگی تصاوير ذهنی آدمهايی با زبانهای متفاوت را دريافت می كنند.

  3 _ با اين مثالها اهميت ساختن تصاوير ذهنی و تجسم خلاق را درک می کنیم. وقتی ما تصوير ذهنی می سازيم همۀ كائنات آن را دريافت می كنند. پس مراقب تصويرهای ذهنی خود باشيم.


  منبع:برگرفته شده از سایت علمی دانشجویان ایران
  ویرایش توسط sara_ranjbar : 30th September 2011 در ساعت 08:04 AM
  برای مشاوره در مورد اختلالات رفتاری سگ خود از ساعت 12الی18 تماس حاصل فرمایید.
  سارا رنجبر مربی تربیت سگ:09123595250
  کانال تلگرام: topdogtrain

 2. 15 کاربر پست sara_ranjbar عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  Pet Birds
  محل سکونت
  Zomorrod,Tehran,Iran,Asia,Earth,Universe
  لايك دريافتي
  516
  لايك كرده
  938
  نوشته ها
  882
  می پسندم
  7,114
  مورد پسند : 1,863 بار در 375 پست
  حالت من :
  My Mood
  Fine

  پیش فرض

  بسیار مطلب جذاب و فوق العاده ای بود . ممنون از اینکه به اشتراک گذاشتید.

  جالبه بدونید این که گیاهان قادر به درک احساسات هستند ، اولین بار در سال 1848 میلادی توسط آقای دکتر Gustav Theodor Fechner که یک پروفسور آلمانی بود ثبت شد، بعد ها در حدود سال های 1900 میلادی بود که دانشمند هندی به نام Jagdish Chandra Bose تحقیقاتی در همین زمینه انجام داد و نتایج بسیار جالبی بدست آورد . بعد از اون هم در حدود سال 1966 میلادی ، دانشمند آمریکایی که نامش Cleve Backster هست و مطلبش رو در بالا دیدیم، آمد و این تحقیقات رو باز ادامه داد و باز هم تکمیلش کرد و این نتایج رو بدست آورد.به هر حال این مطلبی که خانم رنجبر عزیز قرار دادن ، انقدر شگفت انگیز هست که هر چقدر هم در موردش صحبت بشه باز کمه و این قول رو می دم که حتما یک مطلب خیلی کامل در این زمینه در تالار داشته باشیم و حتی افرادی رو معرفی خواهم کرد که با گیاهانشون صحبت میکردن و بهشون محبت می کردن که بسیار آموزنده و جالبه .
  با سپاس فراوان ،
  مجید.
  ویرایش توسط m.en : 28th September 2011 در ساعت 02:27 PM

 4. 12 کاربر پست m.en عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  2508
  لايك كرده
  257
  نوشته ها
  3,121
  می پسندم
  6,491
  مورد پسند : 10,543 بار در 2,396 پست

  پیش فرض

  باورتون میشه از دیشب تاحالا جرات نکردم برم از یخچال میوه بردارم؟
  من عاشق شلیل صفتم، امروزم که رفته بودم مهمونی تا خواستم یه شلیل بردارم همش به این فکر میکردم که الان میخواد خودشو ببره تو حالت بی هوشی برای همین اصلا منطرف شدم از خوردنشتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  اینجاس که میگن خوش بحال دیونه ها و افرادی که هیچی نمیدونن، حالا غم گوشتخواریمون کم بود، درد گیاهخواری هم بهش اضافه شد، عجباااتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  m.en and Alireza like this.
  برای مشاوره در مورد اختلالات رفتاری سگ خود از ساعت 12الی18 تماس حاصل فرمایید.
  سارا رنجبر مربی تربیت سگ:09123595250
  کانال تلگرام: topdogtrain

 6. 10 کاربر پست sara_ranjbar عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  حیوان خانگی
  گربه
  لايك دريافتي
  81
  لايك كرده
  56
  نوشته ها
  203
  می پسندم
  349
  مورد پسند : 607 بار در 170 پست

  پیش فرض

  خیلی ممنونم از خانم رنجبر عزیز که این پست رو گذاشتن.(قابل توجه گیاهخوارهای عزیز که فکر میکنن فقط موجوداتی درد و رنج رو احساس میکنن که سیستم عصبی مشابه انسان رو دارن).خانم رنجبر عزیز راهی هست که گیاهی رو که شما به عنوان غذا مصرف میکنید از این قاعده خارج میکنه و شما میتونید با خیال راحت اون میوه یا گیاه رو میل کنید.اگر مایل بودید در پیام خصوصی براتون شرح میدم
  Alireza likes this.
  [تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 8. 3 کاربر پست fibo عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  2508
  لايك كرده
  257
  نوشته ها
  3,121
  می پسندم
  6,491
  مورد پسند : 10,543 بار در 2,396 پست

  پیش فرض

  دوست عزیزم اصلا مسئله گیاهخوار و یا گوشتخوار بودن نیست، مسئله ذهنیت و دید خود آدمه، مثل این میمونه که بگیم اول یه گوسفندو بیهوش کنیم بعد سرشو ببریم، اینکه حیون یا گیاه درد بکشه یا نکشه الان دغدغۀ ذهنی من نیست، ادراکشونه که برام مهمه؛ اینکه ما تو جهانی زندگی می کنیم بدونه برقراری رابطه با محیط اطراف، سالها با این روش بزرگ شدیم و کسی نبود که بهمون بگه تمام این دنیا دلش میخواست تو اون زمانهایی که احساس شدید تنهایی داشتی باهات ارتباط برقرار کنه و تو توی جهلت تنها بودی. اینکه چقدر میتونستی دید وسیع تری داشته باشی و نداشتی، اینکه چقدر پیرامونت علت وجود داشت و ندیدی، نشنیدی.
  اینا بد رفته رو مخم، اشرف مخاوقاتی شدیم که از هیچ خلقی اطلاع نداره....
  برای مشاوره در مورد اختلالات رفتاری سگ خود از ساعت 12الی18 تماس حاصل فرمایید.
  سارا رنجبر مربی تربیت سگ:09123595250
  کانال تلگرام: topdogtrain

 10. 10 کاربر پست sara_ranjbar عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #6
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  2508
  لايك كرده
  257
  نوشته ها
  3,121
  می پسندم
  6,491
  مورد پسند : 10,543 بار در 2,396 پست

  پیش فرض

  fibo جون این راهو میشه همینجا بگید همه استفاده کنند؟تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  برای مشاوره در مورد اختلالات رفتاری سگ خود از ساعت 12الی18 تماس حاصل فرمایید.
  سارا رنجبر مربی تربیت سگ:09123595250
  کانال تلگرام: topdogtrain

 12. 7 کاربر پست sara_ranjbar عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #7

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  705
  لايك كرده
  532
  نوشته ها
  2,502
  می پسندم
  10,597
  مورد پسند : 6,317 بار در 1,212 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  بچه ها من یه چیزی بگم؟
  اول اینکه عنوان تاپیک خیلی زیباست و قصدم خراب کردن این تشبیهات قشنگ نیست ولی میخوام روی دیگه ماجرا رو هم بگم. با اشاره به این نکته که خودم مثلا عاشق گلها هستم و نسبت به چیدن گل و گذاشتنش داخل گلدون حس خوبی ندارم پس قصدم این نیست که بگم به گیاهان بی توجه باشیم... وقتی میگیم خوردن صرفا عملی هست برای بقا و مثلا گرسنگی هم ناشی از پالس هایی هست که مغز دریافت میکنه چیزی از لذت خوردن یک غذای خوشمزه کم نمیکنه... میخوام بگم علم به دلایل عقلی پدیده ها چیزی از زیبایی اونها کم نمیکنه.... حالا برم سر موضوعی که میخواستم بگم:

  اولین چیزی که با خوندن اظهارات باکسر به ذهن میرسه اینه که چرا نه تنها برنده جایزه نوبل نشده بلکه تقریبا تمام جامعه علمی نادیده اش میگیرند؟
  به نظرم دلیلش مشخصه، آزمایشات اش پایه و اساس علمی ندارند به این صورت که برای اینکه نتایج معتبر باشند حداقل باید خود آزمایش روی اصول غلمی انجام بشه یعنی مشخص باشه دقیقا چه چیزی رو اندازه گیری میکنی؟ متغرهای محیطی کدامند و هر کدام چه تاثیری دارند؟ تمام عوامل محیطی باید شناخته شده باشند و آزمایش در شرایط کاملا کنترل شده انجام شده باشد. عامل محرک چیزی که دستگاه دروغ سنج نشون داده میتونه خیلی از عوامل محیطی دیگه نظیر تحرکات اتاق، تغییر رطوبت و غیره باشه چون همونطور که میدونید اساس کار این دستگاه این اعتقاد هست که وقتی کسی دروغ میگه، مضطرب میشه و تعریق اش کم کم بالا میره و در نتیجه مقاومت به جریان الکتریکی هم افزایش پیدا میکنه و این دستگاه این مقاومت رو می سنجه....
  niloufar20 likes this.
  To those who understand, I extend my hand
  To the doubtful I demand, take me as I am
  Not under your command, I know where I stand
  I won't change to fit your plan, TAKE ME AS I AM

  در این شهر ساعت هایی هست که در اثنا آنها من به جز عصیان هیچ احساس دیگری ندارم.

  *قوانین:گونه های ممنوعه به عنوان حیوانات خانگی*


 14. 7 کاربر پست The Almighty عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #8
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  2508
  لايك كرده
  257
  نوشته ها
  3,121
  می پسندم
  6,491
  مورد پسند : 10,543 بار در 2,396 پست

  پیش فرض

  یادم باشه یه ایمیل بهش بزنم، شاید یادش رفته تو نوبل شرکت کنه،
  فاطمه جون شاید داشته تو تشت رختاشو لگد میکرده یا حواسش به این بوده برنجش شفته نشه، ممکنه خوب باکسترم آدمه دیگه، مگه نه؟!!!
  جدا ما کی هستیم که بخوایم دربارۀ دانشمندی که دنیا قبولش داره اینجوری نظر بدیم؟!!!

  بابا داره میگه طرف پایه گذار یک علمه، از کجا معلوم شاید نوبل هم گرفته باشه، اگر نوبل داشته باشه مشکل حل میشه؟؟؟؟؟
  majid ha, Tara and Alireza like this.
  برای مشاوره در مورد اختلالات رفتاری سگ خود از ساعت 12الی18 تماس حاصل فرمایید.
  سارا رنجبر مربی تربیت سگ:09123595250
  کانال تلگرام: topdogtrain

 16. 3 کاربر پست sara_ranjbar عزیز را پسندیده اند .


 17. Top | #9

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  705
  لايك كرده
  532
  نوشته ها
  2,502
  می پسندم
  10,597
  مورد پسند : 6,317 بار در 1,212 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  فکر کنم به قدر کافی واضح گفتم که نمیخوام احساس قشنگی رو که تاپیک میده خراب کنم تا جای سوء برداشت باقی نمونه.
  و طبق معمول جوابی به این لحن نمیدم.
  To those who understand, I extend my hand
  To the doubtful I demand, take me as I am
  Not under your command, I know where I stand
  I won't change to fit your plan, TAKE ME AS I AM

  در این شهر ساعت هایی هست که در اثنا آنها من به جز عصیان هیچ احساس دیگری ندارم.

  *قوانین:گونه های ممنوعه به عنوان حیوانات خانگی*


 18. 7 کاربر پست The Almighty عزیز را پسندیده اند .


 19. Top | #10

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  Cat
  محل سکونت
  Tehran
  لايك دريافتي
  68
  لايك كرده
  44
  نوشته ها
  388
  می پسندم
  405
  مورد پسند : 1,064 بار در 280 پست

  پیش فرض

  با احترام به خانم رنجبر عزیز. اما من این مطالب رو دارای پایه علمی نمیدونم. در اینکه انرژی ما روی کل کائنات تاثیر میذاره هیچ شکی نیست. اما نه به این شکل . من درس گیاهشناسی رو خوندم و تا حدودی با ساختمان بدنی گیاهان و واکنشهاشون آشنایی دارم. اینو میدونم که موجودات بسیار حساسی هستند و به کوچکترین تغییراتی که در محیط اطرافشون ایجاد میشه واکنش نشون میدن اما اینکه طرز تفکر ما روی اونا تاثیر بذاره زیاد واسم قابل درک نیست و با چیزایی که در موردش مطالعه کردم همخوانی نداره.


  fibo عزیز الان بحث اصلا سر گیاهخوار بودن یا گوشتخوار بودن نیست. حتی اگه گیاهان سیستم عصبی مشابه انسان داشتند و دقیقا مثل انسان درد و رنج رو تجربه میکردن دلیل نمیشد که در روش تغذیه ما تاثیر بذاره. گیاه غذای اصلی انسانه همونطور که گوشت غذای اصلی خیلی از حیواناته.

  PERSIAN CAT 1 likes this.
  گیاهان احساساتی مشابه انسان دارند، با آنها مهربان باشید.

 20. 5 کاربر پست niloufar20 عزیز را پسندیده اند .


صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. مقاله: گیاهان نیز جان دارند، پس چرا آنها را می‌خورید؟!
  توسط سمانا در انجمن معرفی کتاب، موسیقی و فیلم
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd December 2014, 07:53 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th October 2013, 07:09 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18th June 2011, 02:26 AM
 4. آیا سگها احساسات مشابه ما دارند؟
  توسط ساقی در انجمن انجمن روشهای نگهداری سگ
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 27th February 2010, 05:38 PM
 5. فقط یک جمله.با حیوانات مهربان باشید.
  توسط حامی حیوانات در انجمن ارشیو
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 20th August 2009, 06:07 PM

Visitors found this page by searching for:

ساختار بدني گياهان

چرا با دوستانت مهربان نیستی

خواص انسان احساساتی

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556