نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
Like Tree1Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 1 Post By لونا

گل آرایی با گل خشک و تزئین ظروف

This is a discussion on گل آرایی با گل خشک و تزئین ظروف within the نگهداری و تکثیر گیاهان زینتی forums, part of the تالار گیاهان زینتی category; گل آرایی با گل خشک و تزئین ظروف چند عدد گلدان سفالی داریم كه میتوان آن‌ها را به شكل‌های مختلف ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  1241
  لايك كرده
  411
  نوشته ها
  2,385
  می پسندم
  2,226
  مورد پسند : 6,191 بار در 1,994 پست
  حالت من :
  My Mood
  Breezy

  New 1 گل آرایی با گل خشک و تزئین ظروف

  گل آرایی با گل خشک و تزئین ظروفگل آرایی با گل خشک و تزئین ظروف  چند عدد گلدان سفالی داریم كه میتوان آن‌ها را به شكل‌های مختلف تزیین كرد. برای تزیین این گلدان‌ها از برگ‌های خشك شده گل رز استفاده میكنیم.

  بدین صورت كه برگهای خشك شده را با چسب به بدنه گلدان‌ها میزنیم. هر چقدر گل‌ها را كوتاهتر كنیم تا كامل بر روی ظرف بچسبند نمای زیباتری خواهند داشت. همچنین برای تزئین این گلدان‌ها میتوان از گل‌های خشك شده رنگ دیگر استفاده كرد.

  گلدان‌های سفالی را میتوان با خزه پوشاند و یك شاخه بید را در روی بدنه آن تزئین كرد. خزهها را با چسب داغ یا چسب چوب به بدنه گلدان میچسبانیم. و شاخه بید را هم بوسیله یك سیم روی كار فرم میدهیم و قسمتهای اضافه شاخه بید را كوتاه میكنیم. طوری شاخه بید را روی بدنه گلدان وصل میكنیم كه حركت آن كاملاً مشخص باشد و چند تا میوه جنگلی از جمله خوشه های انگور را به شاخه بید آویزان می‌كنیم.

  چند عدد آرتی‌شوی خالی داریم كه به عنوان جا شمعی از آن‌ها استفاده میكنیم. كنار هر كدام از این آرتی‌شوها را با دو تا گل، یك پاپیون و نیز میوه خشك شده تزئین میكنیم.
  تزیین دیگر
  برای تزیین دیگر سبدی را آماده كردهایم كه روی آن را با خزه میپوشانیم و دور تا دور سبد را با میوههای كاج تزیین میكنیم.

  همچنین یك اسفنج مخصوص گل آرایی خشك را با خزه پوشانده و در درون سبد دیگر قرار میدهیم.

  گلهای خشك را با رنگهای اسپری و پارچهای، رنگ میكنیم. این رنگها كه پودری بوده در داخل آب حل میكنیم و گلهای خشك مانند سبزه ریزه یا عدسی را در آن فرو برده و به مدت 5 دقیقه می‌جوشانیم تا كاملاً رنگ بگیرند

  رنگ جوهری، رنگ دیگری است كه گلهای خشك را با آن رنگ میكنیم نام دیگر آن رنگ نجاری است كه تینر حلال آن است. بهتر است برای رنگ كردن گلها از رنگ پارچهای كه پودری و بی خطر بوده و آب حلال آن است، استفاده كنیم.

  بنابراین فضای اسفنج را با پر كننده های عدسی میپوشانیم. البته این عدسیها را دسته بندی میكنیم سپس آن‌ها را با چسب و سیم بر روی اسفنج تزیین میكنیم. عدسی و سبزه ریزه دو پر كننده خوب و مناسب برای فضای خالی گلهای خشك هستند.

  لاله سوزنی از گلهای خشكی است كه در طبیعت به همین شكل یافت میشود. یعنی بعد از مدت كوتاهی كه رشد میكند خشك میشود. این گل بومی فلات ایران است. چند دسته از لاله زنبوریها را در داخل سبد ترئین میكنیم.

  قبلاً برگهای سبزی را در گلیسیرین خشك و با اسپری به رنگ طلایی در آورده‌ایم. بنابراین برای اینكه هماهنگی در رنگ داشته باشیم این برگها را در داخل سبد قرار میدهیم و پشت سبد را با شاخه های كشیده فرم میدهیم. میوههایی از جمله بالنگ و كدو خشك را در سبد تزئین میكنیم.

  این سبد تزئین شده را میتوان بر روی شومینه یا ستون جلوی آشپزخانه گذاشت. توجه داشته باشید كه گل‌های خشك معمولاً باید چینمان نافرم داشته باش
  .................................................. .................................................. .......................................گل آرایی با گل خشک و تزئین ظروفدر این جلسه در رابطه با هنر تزیین با گل خشك مطالبی را بیان میكنیم.

  هنر تزیین با گل خشك از سال 1850 میلادی رواج یافت. دلیل روآوری به این هنر علاقه‌مندی مردم به نگه‌داری از گل‌ها به همان شكل اولیه بوده است، چرا كه از پژمرده شدن گل‌ها حسرت بسیار میخوردند. علاوه بر این چون در تمام فصول سال به گلهای تازه دسترسی نداشتند، لذا گلها را خشك میكردند تا بتوانند از آن‌ها در تزئینات مختلف استفاده كنند.

  تمامی تزئیناتی كه با گلهای تازه و طبیعی صورت میگیرد مثل حلقه گل، سبد گل، دسته گل و ... با گل‌های خشك نیز انجام میشود. تمام طرحهایی كه در رابطه با گل‌آراییهای مدرن و سنتی توضیح دادیم (مثل طراحی مثلثی، هلالی، عمودی و ...) مبنایی برای تزئینات گل‌های خشك نیز می‌باشند.

  تنها ایرادی كه در رابطه با گلآرائی خشك مطرح می‌شود این است كه گلهای خشك فاقد عطر و بوی گل‌های طبیعی و تازه هستند. لذا به منظور جبران این كاستی كمی عطر بر روی آن‌ها میپاشیم. البته گلآرایی خشك نیاز به مراقبتهای ویژه مانند گلهای تازه ندارد و به مدت طولانی در تزئینات ساخته شده به همان شكل باقی میماند.

  بعضی از گل‌ها در فصل رویشی خود بر روی بوتههایشان خشك میشوند ولی بعضی از آن‌ها را باید به روشهای مختلف خشك كرد. بهترین زمان چیدن گل جهت خشك كردن آن، روزهای آفتابی است. البته توجه داشته باشید كه گلهای چیده شده نباید به صورت غنچه باشند، بلكه باید كاملاً باز شده باشند. گل به حالت غنچه خوب خشك نمیشود و انتهای آن تیره رنگ میشود. حتماً باید گلهای تازه و با طراوت چید و از چیدن گلهای پژمرده پرهیز نمود. و هم‌چنین گلهای باران خورده و خیس برای خشك كردن به هیچ وجه مناسب نیستند.

  در هنگام چیدن گلها یك ظرف آب همراه داشته باشید و گلهای چیده شده را در آن قرار دهید تا زود پژمرده نشوند. هم‌چنین دو عدد ظرف در دار برای گذاشتن برگ‌های چیده شده همراه داشته باشید (برای حفظ رطوبت برگ‌).

  معمولا ‌ً در گلآرایی خشك همانند گل‌آرایی تازه از سه نوع گل استفاده میشود. برگها و شاخههای سبز مانند اُكالیتوس، انواع پر كننده‌ها مثل استاتیس و گلهای تازه مثل گل رز، آفتاب گردان و داودی، كه تمامی این‌ها برای خشك كردن مناسب هستند.

  * راه‌های خشك كردن گل‌ها
  در زمان‌های قدیم گلها و برگهای چیده شده را دسته میكردند و آن‌ها را بر روی اجاق خشك میكردند ولی امروزه برای خشك كردن گلها راه‌ها و روشهای بسیاری وجود دارد.

  این روشها عبارتند از:

  - خشك كردن گلها در هوای آزاد؛

  - آویزان كردن گلها، یا تكنیك ایستاده؛

  - خشك كردن گلها با مواد شیمیایی؛

  - خشك كردن توسط فریز (Freeze) كردن؛

  - خشك كردن با پرس كردن گلها؛

  - خشك كردن توسط اجاق.


  پرس كردن گلها و خشك كردن آن‌ها در هوای آزاد از روشهای سنتی است. از صدها سال پیش این دو روش مورد استفاده قرار گرفته است ولی خشك كردن بوسیله مواد شیمیایی و فریز كردن از روش‌های جدید است.

  برای خشك كردن گلها بهتر است آنها را از هم جدا كنیم و گل‌های ظریف و درشت را در دسته‌های جداگانه قرار دهیم. هم‌چنین باید مطمئن باشیم كه گل تازه است و حالت پژمردگی ندارد، شكوفهها كاملاً باز شدهاند و رطوبت‌شان را از دست دادهاند. غنچهها را هیچ وقت با دست باز نكنید بلكه صبر كنید تا بطور طبیعی باز شوند.

  برای گرفتن رطوبت گل ابتدا گل را در گلدان بی آب به حالت ایستاده قرار می‌دهیم. چنانچه رطوبتی در گل باشد به ساقه منتقل شده و به سمت پایین ساقه میآید. سپس با كوتاه كردن انتهای ساقه رطوبت را از آن خارج می‌كنیم.

  خشك كردن گل در هوای آزاد
  بهترین و سریعترین روش خشك كردن گلها بطوریكه هم رنگ آن‌ها ثابت بماند و هم كیفیت آن‌ها زیاد تغییر نكند همان روش خشك كردن گل در هوای آزاد است.

  مكانی كه گلها را در آن‌ جا خشك میكنیم باید دارای امكانات و شرایط خاصی باشد كه عبارت است از:

  - چرخش هوای مطلوب در محیط وجود داشته باشد؛

  - گرمای محیط بین 70 تا 90 درجه فارنهایت باشد؛

  - هوای محیط خشك بوده و مرطوب نباشد؛

  - نور آفتاب در محیط نباشد (مكان سایه باشد زیرا نور آفتاب باعث تغییر رنگ یا رنگ‌پریدگی گل‌ها می‌شود)؛

  - محیط زیاد بزرگ نباشد و تعداد گل‌ها هم خیلی زیاد نباشد؛

  - وجود شومینه یا اجاقی كه به خشك شده گل‌ها كمك كند نیز مفید است.

  خشك كردن گل به روش آویزان كردن
  در روش آویزان كردن ابتدا گلها را بطور افقی در روی كاغذ یا روزنامه قرار داده و دسته میكنیم و سپس طوری كه سَر گلها به طرف پایین باشند آن‌ها را آویزان میكنی
  .................................................. .................................................. ....................................گل آرایی با گل خشک و تزئین ظروفمقدمه :در این جلسه یك نوع گل آراییرا كه برای عیادت از بیماران هدیه میبرند آموزش می‌دهیم. این نوع گل آرایییك سبك مدرن است كه معمولاً در آن از گل‌ها و برگهای كمتری استفاده میشود.

  برای شروع گل آراییابتدا سبدی را انتخاب میكنیم و اسفنجی را در درون آن قرار می‌دهیم. گل‌های اصلی مرغ بهشت و آنتریوم هستند. البته گل آراییچه از نوع سنتی باشد و چه از نوع مدرن به سه نوع الف) گل اصلی؛ ب) گل‌ها و برگ‌های خطی؛ و ج) پر كننده‌ها نیاز داریم. سپس برگهای خطی را در پشت گل‌های اصلی قرار میدهیم و فضای خالی گل آراییرا با گردی پر میكنیم.

  گل‌هایی را كه برای عیادت بیمار میبریم نباید بوی تند داشته باشند یا اینكه حساسیت در بیمار ایجاد كنند. همچنین رنگ گل‌ها نباید خیلی تند یا ملایم باشد بلكه گل‌هایی با رنگ شاد هدیه می‌بریم تا برای بیمار نشاط‌آور باشد.

  وقتی كه به عیادت بیمار میرویم معمولاً با خودمان كمپوت و آب میوه میبریم كه بهتر است بجای گذاردن این وسایل در كیسه، خوردنیها را در كنار سبد گل قرار دهیم. برای عیادت بچه‌ها می‌توان سبد گل را با شكلات و خوردنی‌های مورد علاقه‌ی بچه‌ها پر كرد.

  در این نوع گل آرایینباید از رنگهای پاییزی و یا گل آفتاب گردان استفاده بكنیم چرا كه رنگ پاییزی روحیه خوبی برای بیمار نخواهد داشت.
  * ساخت دسته گل دیگر

  گاهی ممكن است عطر و بوی گلی را كه برای بیمار میبریم، موجب كسالت و ناراحتی بیمار شود. لذا چنین گلی را در محفظهای قرار می‌دهیم طوری كه زیبایی دسته گل حفظ شود. برای این كار ابتدا زرورقی را پهن میكنیم و گل‌هایی چون رز صورتی، بید و شمشاد را بر روی آن می‌چینیم و نیز فضای بین آن‌ها را با گردی پر میكنیم (گل‌ها روی رنگ سبز نمای بیشتری دارند) و در نهایت زرورق را دور گل‌ها میپیچیم و آنرا با روبانی تزیین میكنیم. سعی كنید در هر فصل از گل‌های همان فصل استفاده كنید.
  منبع: هنرکده
  .................................................. .................................................. .....................................گل آرایی با گل خشک و تزئین ظروفگل یكی از زیباترین و لطیفترین مخلوقات خداوند است. گل بهترین هدیه برای اثبات صمیمیت و دوستی و وسیلهای برای ایجاد ارتباط بین افراد است. در دروس گذشته از گل به عنوان وسیلهای برای تزیین و ایجاد زیبایی در محیط اطراف نام بردیم. ولی شرایطی در زندگی انسان بوجود میآید كه گلآرایی میتواند همدرد و همدل انسان در غمهایش باشد و نقش خودش را به عنوان وسیلهای برای ابراز همدردی ایفا كند.

  معمولاً گلهایی كه برای مراسم سوگواری مورد استفاده قرار میگیرند به رنگ سفید هستند. گلایل، داودی، شیپوری، زنبق و میخك سفید همگی مناسب می‌باشند. گل‌های سفید نشانه آرامش و صلح هستند و وقتی كه انسان غمی دارد نیاز به آرامش دارد، لذا از چنین گل‌هایی برای مراسم سوگواری استفاده میكنند. از شمع سفید یا سیاه و روبان سیاه برای كامل كردن كار گلآرایی نیز استفاده میشود.

  در مراسم سوگواری میتوانیم از گلهای شاخهای به عنوان دسته هم استفاده كنیم. مثلا 4 شاخه گل شیپوری را با روبان سیاه بسته به صورت یك دسته گل تزیین می‌كنیم. البته اگر مراسم در جایی باشد كه گلدان یا وسیله دیگری در اختیار نباشد بهتر است این شاخه ها را در سبدهای كوچك یا بصورت تاج گل تهیه كرد.

  همچنین پایهای كه جا شمعی دارد برای گل آرایی آماده میكنیم. این گل آرایی را به شكل بادبزنی درست میكنیم. برای شروع كار از گلهای داودی در وسط كار بكار می‌بریم و حالت بادبزن بودن گل آرایی را درست میكنیم. گلهای ایستاده را در وسط و گلهای كنار را با زاویه 45 درجه بكار میبریم. باید طوری گلآرایی كنیم كه كشیدگی كار مشخص باشد. فاصله بین گلها را با گردی و گلهای كوتاهتر و نیز برگ‌های شمشاد و بامبو پر میكنیم.

  میتوان جا شمعیهای كوچك به شكل توپی درست كنیم و روی میزهای كوچكی كه در منزل یا جاهایی كه مراسم سوگواری برگزار است قرار دهیم.

  در این گل آرایی میتوان فقط از گلهای گلایول استفاده كرد. البته گل‌های مریم و شب بو را می‌توان استفاده كرد. گل‌آرایی‌های بزرگ برای در ورودی مساجد و یا تالارهایی كه مراسم سوگواری در آنجا برگزار می‌شود مناسب هستند. به خاطر داشته باشید كه همیشه بعد از انجام گل‌آرایی اسفنج را كاملا آب دهید، زیرا در این مرحله گل‌ها نیاز زیادی به آب دارند.

  توجه داشته باشید كه در این گل آرایی از شمعهای دودزا یا آتش‌گیر استفاده نكنید بلكه شمعهای بدون اشك و خوب بكار برید. هم‌چنین در این گلآرایی از شمع سفید و روبان سیاه در قسمت مركزی كار استفاده كنید.
  .................................................. .................................................. ..................................گل آرایی با گل خشک و تزئین ظروفهمه مردم علاقمندند كه در مجالس عروسی دعوت شوند و رفتن به عروسی برای آن‌ها خوشایند است و لذت عروسی رفتن را با بردن گلی زیبا كامل میكنند. هر عروسی دوست دارد كه جشن زیبا و پر از گل داشته باشد. گلآرایی در كنار سفره عقد و روی میز نامزدی بعنوان گل دست عروس و نیز تاج برای عروس مورد استفاده قرار میگیرد. سنتهای كهن این مرز و بوم به مراسم ازدواج اهمیت زیادی داده. شاید بتوان گفت كه فرهنگ ایرانی بیش از فرهنگهای دیگر پیمان همبستگی برای دو نفر و تشكیل خانواده را ارج مینهد. آراستن و پیراستن سفره عقد با چیدن اشیاء گوناگون و گل آرایی زیبا میتواند زیبایی مجلس را چند برابر كند. سلیقه شخصی در این كار خیلی موثر است. معمولاً بهتر است كه در مركز سفره عقد یك گل طبیعی را بشكل توپی یا افقی تزیین كنیم تا چشم بیننده را نوازش دهد و لطافت و آرامش بیشتری به سفره دهد. برای نامزدی معمولاً از گل‌های كوچكتر استفاده می‌شود. حلقه‌های گل نامزدی كوچكتر و كم گل‌تر هستند. برای درستكردن یك گل دست عروس (به شكل توپی) ابتدا قسمت بالای گل‌های رُز زرد و آلستومریا را با سیمی میبندیم تا گل‌ها پخش نشوند و منظم در كار قرار گیرند. گردی‌های اسپاراكوس را در كنار گل‌های رز قرار میدهیم و گل‌ها را محكم‌تر می‌كنیم. گل‌های مركزی باید كمی بلندتر از گل‌های اطراف باشند. گلهای رز بلندتر از گلهای آلستومریا قرار می‌گیرند و با سیمی دور تا دور گل‌ها را میبندیم. سپس گل‌های رز را دور تا دور این گل دست توپی قرار می‌دهیم. گل دست باید با سفره عقد، گل ماشین و لباس عروس هماهنگی رنگی داشته باشد. لباس عروس معمولاً به رنگ سفید یا شیری است ولی چنانچه لباس نامزدی بنفش بود از گل نارنجی در گل دست استفاده نمیكنیم. بلكه گل‌های شیری، سفید یا لیمویی بكار میبریم. هر چه ساقه گل رز كوتاهتر و سیمپیچی شده باشد، كار ظریفتر خواهد بود. میتوانیم در درستكردن گل دست فقط گل رز بكار بریم در این صورت بهتر است كه برای تزیین آن از برگهای بنجامین یا برگ‌های تزیینی دیگر استفاده كنیم. در این دسته گل از ساقه های لیندا برای قشنگتر كردن كار استفاده میكنیم. بدین صورت كه اگر دسته گل گرد و توپی باشد ساقه‌ها را دور تا دور آن قرار میدهیم ولی اگر بشكل آبشاری باشد فقط در قسمت جلوی آن بكار می‌رود. هم‌چنین می‌توان از برگ‌های پهن بزرگ شبیه پاپیون درست كرد و زیر گل دست قرار داد. در نهایت قسمت ساقه های گل دست را با فویل یا روبانهای ساتَنی كاملاً میبندیم. و برای تزئین این دسته گل از روبان‌های باریك بصورت آویزان در پایین دسته گل استفاده میكنی

  shirinfarhad2007.blogfa
  ستایشگر معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت
  [SIGPIC][/SIGPIC]

 2. کاربر مقابل پست لونا عزیز را پسندیده است:


 3. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  1241
  لايك كرده
  411
  نوشته ها
  2,385
  می پسندم
  2,226
  مورد پسند : 6,191 بار در 1,994 پست
  حالت من :
  My Mood
  Breezy

  پیش فرض

  روزگاری نه چندان دور، گل و گلدان ها در حیاط خانه جایی امن برای زیستن داشتند و حتی در حافظه زیستی خود روزهایی را به یاد نمی آوردند که بدینسان بی اهمیت شوند و گل های مصنوعی ، پلاستیکی، چینی و ... مأمن امن آنها را بدزدد.


  روزگاری، قبل از آنکه سرگرمی و دل مشغولی پدران ما تلویزیون شود، زندگي همه آنها به گل و گلدان هاي شمعداني گره خورده بود و آب دادن و حفاظت و چيدن برگ هاي زرد، روزهاي خوش و ناخوش آنها بود.

  دهان گود گلدان را خاک کردن ، قلمه زدن و ديدن ريشه دواني و قوت گرفتن ساقه ها و انتظار نشستن براي بهار و فصل روييدن گل و بعد از ظهر تلخ پايان عمر گل را ديدن ، بخشي از زندگي آرام پدران ما بود.
  Armin_nicebf likes this.
  ستایشگر معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت
  [SIGPIC][/SIGPIC]

 4. کاربر مقابل پست لونا عزیز را پسندیده است:


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  teh
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  10
  نوشته ها
  9
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  گل خیلی دوس دارم

LinkBacks (?)

 1. 26th September 2013, 03:16 PM
 2. ?
  Refback This thread
  10th August 2013, 02:26 PM
 3. تز
  Refback This thread
  11th July 2013, 11:23 PM
 4. 11th June 2013, 08:54 PM
 5. 28th March 2013, 12:36 AM
 6. 25th January 2013, 12:48 AM
 7. 16th January 2013, 09:22 PM
 8. 16th January 2013, 12:04 PM
 9. 15th January 2013, 10:44 PM
 10. 15th January 2013, 01:56 PM
 11. 14th January 2013, 10:05 AM
 12. 13th January 2013, 09:20 PM
 13. 13th January 2013, 03:10 PM
 14. 12th January 2013, 08:23 PM
 15. 10th January 2013, 11:55 PM
 16. 10th January 2013, 11:28 PM
 17. 9th January 2013, 12:20 PM
 18. 29th December 2012, 06:32 PM
 19. 27th December 2012, 12:17 AM
 20. 26th December 2012, 04:17 AM
 21. 25th December 2012, 07:47 PM

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 26th December 2009, 02:55 PM

Visitors found this page by searching for:

تزئین گل خشک

گل آرایی با گل خشک

گل خشك

تزیین ظروف عروس

تزيين گل خشك

تزیین یک شاخه گل رز

تزئین گلهای خشک

گل آرایی با گل مصنوعی

تزیین ظرف میوه

تزیین شمع با روبان

کار با گل خشک

تزيين با گل خشك

تزئین با گل خشک

دسته گل عروس مصنوعی2012

رنگ كردن گل خشك

تزيين ظروف سفالي

تزئین ظرف سفالی

تزیین با روبانتزئینات گل خشکتزئین گلدان با گل مصنوعیتزيين گلهاي خشكتزیین با برگ خشکروبان اراییساخت گل با روبانتزئین شمع با روبانتزیین شمع با گل خشکطراحی شمع باگل طبیعی برا سفره نذریگل ارایی با گل مصنوعیتزئين با گل خشكتزئین گل در گلدانگل آرایی گل خشکظرف اراییتزئین با گلهای مصنوعیتزیین گل با روبانگلدان گل خشکتزئینات ظروفتزیین ظرف با گلاستفاده از گل خشکتزئین ظرف میوهتزیین گل های خشکگلدان های تزیینیتزیین گلدانگل ارایی با گل خشکگلدان با گل مصنوعیهنر تزیینچه نوع گل برای عیادت مریض مناسب است.تزيين ظروف عروستزیین سبدباگلهای خشکسبد گل و تزئین ا«تزیین گلدان با گل مصنوعیتزئین گل های خشکتزیین ظروفتزئین ظروفتزیین با میوه خشکظروف تزیینیتزئین سبد گلتزیین گلدان سفالیگل با روبانگل آزاد با روبانتزیین ظروف پلاستیکیتزعین ظروف سفالیدسته گل روبانيتزیینات با گل مصنوعی تزیینگلهای خشکتزئین یک شاخه گلتزیین ماشین عروس با گل مصنوعیاموزش تزیینات با روبانگل آرایی با روبانتزیین ظروف با روبانتزيين دسته گل عروس باگل پرتزئین ظرف گلیتزيين گل با روبانتزيين با روبانتزیین گل باروبانتزئین ظروف باروبانتزیین گل در گلدانخشک کردن گل میخکگل ارایی گل مصنوعیتزئین گلدان باگل مصنوعیهمه گل باسبدگلهاي تزئيني مصنوعيهمه گل با سبد گلهاي تزئيني مصنوعيتزئین گلدانخشک کردن میوه تزیینیگل آرايي گل خشكگل رز خشک شده چه میتوان کرد؟ گل خشکگل تزیینیگلدان تزیینیمدل چیدن گلهای خشک شدهگل خشک تزیینیتزیین گلدان باز زرورقجدیدترین تزیین گلدانگلدانهای تزیینیزیباترین گل ارای با گل طبیعیتزین گل خشکتزیینات با کاججدیدترین تزئینات ظرف میوهتزیین سبد با گل مصنوعی گل ارایی میز تالارتزيين ظرف غذا عروس

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556