نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
Like Tree8Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 4 Post By ببر هیرکانی
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 1 Post By f_razmara
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 3 Post By marie

از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب

This is a discussion on از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب within the بزرگان گیاهخوار forums, part of the تالار گیاهخواری category; اخطار: مطالب این مقاله بسیار تأثیرگذار هستند و ممکن است همانطور که برای ما آزار دهنده بودند، برای خوانندگان نیز ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  انواع پیشی!
  محل سکونت
  دوزخ
  لايك دريافتي
  831
  لايك كرده
  2309
  نوشته ها
  2,860
  می پسندم
  11,338
  مورد پسند : 9,272 بار در 2,637 پست
  حالت من :
  My Mood
  Busy
  نوشته های وبلاگ
  5

  پیش فرض  اخطار:
  مطالب این مقاله بسیار تأثیرگذار هستند و ممکن است همانطور که برای ما آزار دهنده بودند، برای خوانندگان نیز باشند.
  اما ما باید حقیقت ظلم به حیوانات را نشان دهیم، با این امید که شما به توقفش کمک کنید.

  "کارل اسکات" اهل نیوزلند، کارگر سابق کشتارگاه بود که اکنون حامی حقوق حیوانات شده است. او بیشتر زندگی اش، به نوعی با صنعت دامپروری ارتباط داشته، اما در دهۀ ۳۰ سالگی اش، وگان شده و در دفاع از حیوانات، شجاعانه شروع به سخن گفتن کرده است.  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب


  در ماه آوریل ۲۰۱۱، او پس از حبس خودش در یک قفس به مدت ۳۱ روز، عنوان اخبار رسانه ها گردید. او برای ارتقای آگاهی دربارۀ بدرفتاری و بی وجدانی در قبال مرغ های تخم گذار در دامپروری ها و تجربۀ دست اول شرایط مخوف و تنگی که جوجه ها هر روز در سراسر دنیا متحمل می شوند، چنین کرد.
  صید صاریغ ها
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیباز کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  چون کارل در یک روستا متولد شده بود، صنعت اصلی منطقه اش، کشاورزی و به طور غالب، دامپروری بود. وقتی کم سن و سال بود عمدتاً پرورش گوسفند وجود داشت، اما پرورش گاو و خوک و دیگر چیزها نیز بود. پدر "کارل اسکات"، یک کارگر کشتارگاه بود و در سن ۱۰ سالگی، "کارل" کوچک، اولین کارش که تمیز کردن تخم مرغ ها بود را در دامپروری عهده دار شد. سپس او در سن ۱۲ سالگی، بخاطر فشار از جانب یک دوست و برای کسب پول بیشتر، شروع کرد با تله های وحشیانه و بی رحمانه ی به دام اندازنده ی پا که معمولاً برای گرفتن روباه ها، سمورها و راکون ها استفاده می شود، صاریغ ها را به دام اندازد.
  او تله را می گذاشت و صبح فردا صاریغی را می دید که برای رهایی تقلا می کند. او سعی می کرد فرار کند اما نمی توانست و کارل مجبور بود بر سرش بکوبد؛ این یک تجارت مخوف بود. او هنوز اولین صاریغ را به یاد دارد، زیرا آن زمان، فکر می کرد: "نمی خواهد این کار را کند." اما انجامش داد و پس از آن، فکر کرد این کار به نوعی آسان شده است.
  او می گوید: "پس از اینکه چندین بار انجامش می دهید، آن بخش از مغزتان را که می گوید: "این کار را دوست ندارم" تقریباً خاموش می کنید."

  "کارل اسکات" سومین صاریغ را به یاد دارد که با خود فکر کرد او را خواهد کشت. آن را از تله بیرون آورد و رهایش کرد، زیرا اگر وقتی صاریغ هنوز زنده است پوستش را بکنید، همۀ خزش می ریزد. پیش از پوست کندن، باید به مدت ۲۴ ساعت، بدنش سرد شود. پس کل شب، او را رها کرد و روز بعد بازگشت؛ اما او هنوز زنده بود، در حالی که نصف سرش خُرد شده بود. این تصویر برای کارل خیلی وحشتناک بود و همین او را منصرف نمود. از آن روز، مدت زیادی نگذشته بود که به دوستش گفت دیگر نمی خواهد این کار را انجام دهد و به واقع، هرگز در شکار، دخیل نخواهد شد.

  کار در کشتارگاه
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیباز کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  آقای "اسکات"، پس از اتمام دبیرستان و تجربۀ یک دورۀ طولانی بیکاری، سرانجام در یک کشتارگاه گوسفند، کار پیدا کرد. کشتارگاه یکی از خطرناک ترین محل های کار، روی زمین است که بروز حوادث وخیم در آن معمول است. خیلی از مردم، به غلط باور دارند که بره ها و گوسفندان، پیش از کشتار مورد رفتار انسانی، قرار می گیرند، زیرا در کارخانه پرورش داده نمی شوند. اما این یک دروغ است. بره ها، پیش از کشته شدن رویه های مخوف بسیاری را متحمل می شوند.
  در حالی که فقط چند روز از عمر بره های نر گذشته، یک حلقۀ پلاستیکی روی اعضای تناسلی شان، گذاشته می شود. این حلقه، گردش خون به این عضو را متوقف کرده، به حدی که این عضو پس از مدتی، خشک می شود و می افتد. بره ها، در طی این زمان، رنج و درد زیادی را تجربه می کنند و برایشان هیچ داروی بیهوشی یا آرام بخش، مهیا نمی شود. متحمل شدن این فرایند که بطور وحشیانه ای بیرحمانه است، در برخی از بره ها ایجاد شوک می کند و باعث می شود دیگر از مادرشان شیر نخورند.
  آنگاه در حالی می میرند که گوسفندهای ماده، نمی توانند کاری برای نجاتشان بکنند. شکنجه در آنجا پایان نمی یابد. بچه های حساس، هم نر و هم ماده، به گوش هایشان برچسب هایی زده می شود و "بریدن دم" را متحمل می شوند. این عمل بی عاطفه که برای جلوگیری از عفونت انگلی فرضی، انجام می شود، ابداً هیچ پایۀ علمی ندارد. دمشان، یا بطور وحشیانه بریده می شود یا یک حلقۀ پلاستیکی برای قطع گردش خون، استفاده می شود و در نهایت دُم می افتد. ممکن است که بره ها مورد برش شاخ نیز قرار گیرند، یعنی با یک آهن برقی برّنده، سوزانده شوند تا از رشد شاخشان برای همیشه جلوگیری شود. بره های کوچک، با قدرت برای فرار تقلا می کنند در حالی که سرهای حساس شان، با حرارت بی نهایت بالا، سوزانده می شود.

  "کارل اسکات" شاهد وحشیگری های مخوف و بی شماری شامل کشتار شکنجه آمیز در کشتارگاه ها بوده که بر حیوانات معصوم، اعمال شده است. او در چندین مورد، پایین رفت تا چیزی را ببیند که آنها را "آغل های گیرانداز" می نامند.
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب

  گوسفندان از سوراخی در دیوار به داخل ساختمان می آیند. یک وسیله، اطراف سر و گردنشان را محکم می گرفت و یک شوک الکتریکی به آنها وارد می شد و هدف این بود که آنها بیهوش شوند. گهگاه، یک شوک الکتریکی کارساز نبود، گوسفند هنوز هوشیار بود، بنابراین فرد مسئول، مجبور بود که کلید را دوباره بزند.
  کارل در چندین مورد دید که گوسفند، هوشیاری اش را دوباره بدست آورد. حال، مسألۀ وحشتناک برای این گوسفندان خاص، این است که آنها گرفته می شوند و از یک دریچۀ دیگر، دوباره به داخل حیاط، فرستاده می شوند. آنها مجبور هستند که کل فرایند را دوباره تکرار کنند. آقای "اسکات" در مقالۀ اینترنتی اش با عنوان ِ "از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب"، ترس مفرطی که گوسفندان در "آغل های گیرانداز"، تجربه می کنند را به تفصیل شرح می دهد: "برخی اوقات، گوسفندان به داخل ساختمان می دویدند. باید برای آنها یک کابوس بوده باشد. چندین بار، یک گوسفند درست به طبقه ای آمد که من در آن کار می کردم (حدود سه طبقه بالاتر). خیلی از افراد، می خندیدند. من به نوعی می دانستم که آن گوسفند، ترسیده است و نمی توانستم بخندم." دل و رودۀ گوسفندان روی این خط نقالۀ بزرگ که پر از سینی هایی از جنس فولاد ضد زنگ بود، می آمد و می گذشت، در حالیکه تکه هایی از گوسفند مرده در آن بود و من مجبور بودم آنها را مرتب کرده و چرخ کنم و از طریق ناودان هایی از فولاد ضد زنگ، آنها را پایین بفرستم. به نوعی شرم آور و مخوف بود اما پس از دو یا سه روز، شما دیگر تقریباً به آن فکر نمی کنید و همۀ این اجساد مرده، همۀ این گوسفندان مرده را مشاهده می کنید که می گذرند، و در چند روز اول، تا حدی احساس غیر واقعی بودن می کنید و بعد دیگر وجدانتان خاموش می شود."  آقای "اسکات"، علاوه بر دیدن تشویش غیر قابل باوری که این حیوانات هوشمند و بسیار حساس متحمل می شوند، شروع به خبر دادن از مواردی نیز کرد که مرتبط با اجسادی بود که می برید. او دریافت که برخی از این حیوانات، خیلی سالم نبودند. حیواناتی را دید که خرمگس ها به پوستشان، حمله کرده بودند، خرمگس ها هنوز در اطرافشان، می گشتند و واضح بود که صرفاً ۲۰ دقیقه قبل، آن حیوان، زنده بوده با این حال، خرمگس هایی در اطراف مقعدشان می گشتند و گوشتشان را می خوردند.

  غذای ناسالم حیوانات خانگی
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  در مقالۀ اینترنتی با عنوان "از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب"، آقای "اسکات"، از این حقیقت شوکه کننده، نیز پرده بر می دارد که برخی از ما، چه خوراکی به حیوانات خانگی محبوبمان می دهیم. کارل می گوید: "من بعداً در بخش برش اجساد (لاشه ها) کار کردم. من زمانی که یکی از افراد بخاطر بیماری حاضر نبود، چندین روز را در بخش غذای حیوانات خانگی، گذراندم. آن تجربه، چشمم را باز کرد. بویش، بسیار بد بود. آنها صرفاً همه نوع تفاله های پسمانده را که برای مصرف انسان مناسب نبود، در یک مخزن عظیم، می انداختند و بسیار حرارت می دادند." سرانجام "کارل اسکات" با دیدن چنین واقعیت هایی کشتارگاه را رها کرد و در ادامه یک فرد وگان (گیاهخوار کامل) گردید.

  مرغ ها و مرغداری ها
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب

  مرغها در سن اندک ۱۸ هفتگی، در قفس هایی زندانی می شوند که شاید ابعادشان به کوچکی ۴۵ سانتیمتر در ۵۰ سانتیمتر باشد،که کمی بزرگتر از یک مایکرویو است و بسته به اندازه و شکل قفس، از پنج تا حتی ۱۱ مرغ در یک قفس بطور فشرده قرار داده می شوند. در این قفس ها آنقدر ازدحام زیاد است که پرنده ها هرگز در ادامۀ زندگی زجرآورشان، نمی توانند بال هایشان را باز کنند که فاصلۀ بین دو نوک این بالها، بطور متوسط ۸۱ سانتیمتر است. بعلاوه، قفس ها روی یکدیگر انباشته می شوند تا بیشترین تعداد پرنده را در حد امکان در یک آلونک جای دهند، بدین معنی که مدفوع و ادرار از قفس های بالا، روی مرغ های زیرین، ریخته و شرایط بی نهایت آلوده و منزجر کننده و مقادیر بالای آمونیاک را موجب می شود که باعث عفونت های چشم و بخش بالایی سیستم تنفسی شده که هرگز درمان نمی شود.
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیباز کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  در همه جا، ممکن است از ۲۰ هزار تا ۱۲۵ هزار مرغ، تنها در یک آلونک زندگی کنند. چون آنها از توانایی نوک زدن یا خراشاندن زمین محروم هستند، ممکن است شروع کنند به نوک زدن به یکدیگر. برای جلوگیری از این امر معمولاً نوک مرغ های مرغداری را هنگام بچگی در یک رویۀ بسیار دردناک، کوتاه می کنند. در این رویه از یک تیغۀ سرخ شدۀ داغ برای بریدن سر نوک که دارای بافت بسیار حساسی است، استفاده می کنند. نوک مرغ ها بدون استفاده از داروی آرام بخش یا بی حس کننده، ابتدا وقتی یک روز از عمرشان گذشته، و بار دیگر در هفت هفتگی، کوتاه می شود، زیرا نوک، اغلب دوباره رشد می کند.

  شرایط نور و غذا، بطور وحشیانه طراحی می شود تا باعث شود مرغ ها تخم های بیشتری بگذارند، و در همه جا یک مرغ مجبور می شود که سالیانه از ۲۵۰ تا ۲۹۰ تخم بگذارد؛ در حالیکه همتاهای آنها که معمولاً آزادانه زندگی می کنند، فقط ۱۲ تا ۲۴ تخم می گذارند. شرایط غیر طبیعی قفس ها، باعث رنج بی نهایت و بیماری های مختلف برای سیستم تناسلی مرغ های جوان می شود. این پرنده ها که محروم از حرکت هستند اغلب تعدادی از تخم ها مجرای رحمشان را مسدود می کند که منجر به تورم و در نهایت فلج شدن می شود.
  همچنین تخم های خیلی بزرگ، اغلب به شکلی در می آیند که قابل گذاشتن نیستند که این امر موجب می شود رحم متلاشی یا جابجا گردد، چرا که این پرندگان مجبور می شوند هر روز این تخم ها را به زور خارج کنند. این تقدیر وحشتناک مرغ های مرغداری است. مرغ ها هیچ چیز ندارند بجز خودشان و قفس سرد فولادی، تمامش همین است، این زندگیشان است و باید جنون آمیز باشد، صرفاً آن ملالت، واقعاً آنها را دیوانه می کند. همۀ حیوانات، عاشق تازگی، تنوع و انگیزش هستند.


  کشتار وحشیانه گاوها
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیباز کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  "کارل اسکات"، در طی زمانی که کارگر کشتارگاه بود، کارهای مختلفی انجام داد که اکثراً مرتبط با کشتار گوسفند بود، از این رو شاهد اِعمال بیرحمی بسیار بر دوستان حیوان حساس، معصوم و همزیست مان بود. در یک مورد، او در خط کشتار گاوها کار می کرد. بدرفتاری با گاوهایی که برای گوشت پرورش داده می شوند، حقیقتاً وحشتناک است. این حیوانات بیچاره، مکرراً توسط یک آهن داغ گداخته، داغ زده می شوند که باعث ایجاد سوختگی درجه سه می شود. بعلاوه گاوهای نر بدون مُسَکن، اخته شده و شاخ هایشان بریده می شود. گاوها بطور فشرده با هم در پرواربندی ها زندگی می کنند در حالی که تا زانو در مدفوع خودشان فرو رفته اند، راه می روند و به آنها مخلوطی از ذرت و مواد پر کننده شامل اجزای دور انداختۀ حیوانات، مدفوع و حتی خاک اره داده می شود. این رژیم غذایی و شرایط زندگی که قطعاً تأسف بار است اغلب منجر به بیماری می شود اما به حیوانات، مقادیر زیادی دارو و آنتی بیوتیک داده می شود تا آنها را زنده نگاه دارد تا وقتی بزرگ شوند و وزن کافی پیدا کنند تا به کشتارگاه فرستاده شوند و همان تقدیر گاوهای شیرده را متحمل گردند.
  حمل و نقل متعاقب و کشتار این حیوانات، به یک اندازه دلخراش و منزجر کننده است. میله های برقی، به گاوها فشار آورده و آنها را مجبور به سوار شدن در کامیون ها می کنند، تا صرفاً یک سفر پر تنش و طولانی به کشتارگاه را بدون غذا، آب یا محافظت از شرایط محیطی، متحمل گردند. این تجربه برای حیوانات، بی نهایت ترسناک است، خیلی از آنها آنقدر ضعیف هستند که از این سفر جان سالم به در نمی برند یا متحمل شکستگی در پا یا ستون فقرات می شوند. گاوهایی که نمی توانند از کامیون پیاده شوند، با زنجیر به بیرون کشیده می شوند و در حالیکه پریشان هستند و از درد به خود می پیچند، رها می شوند تا بمیرند. سپس گاوها به خانۀ مرگ، هدایت می شوند.
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب

  کارل توصیف می کند: "گاوها واقعاً ترسیده به نظر می آمدند. انگار که می دانستند و نمی خواستند که آنجا باشند.آنها این طور به نظر می آمدند: "من نمی خواهم اینجا باشم." و آنها با یک تفنگ گیج کننده کشته می شدند؛ توسط برق کشته نمی شدند. انگار که چیزی به پیشانی شان نشانه می رفت... و قرار بود که بی هوششان کند. من در چندین مورد دیدم که موثر نبود، اما یک رویداد بود که همیشه در خاطرم هست. اینکه مردی شلیک کرد اما موثر واقع نشد و آن گاو نعره می زد و سرش را به اطراف می چرخاند. واضح بود که کاملاً هوشیار و بسیار پریشان است، همانطور که شما هم ممکن است شوید. و آن مرد، به طور دیوانه وار... در حالی که دستانش می لرزید... سعی می کرد تفنگش را پُر کند و گاو را از پای در بیاورد... و نمی توانست تفنگ را در دست بگیرد و در نهایت او شلیک کرد و گاو افتاد. مرد به نفس نفس زدن افتاد... و به اطراف نگاه کرد و من را دید که به او نگاه می کردم و به نظر واقعاً خود را مقصر احساس می کرد.
  من با خود فکر می کردم فردی که چنین کاری را برای معاش، انتخاب می کند، تا حدی به آن عادت می کند و در برابرش مقاوم می شود. اما او از کاری که می کرد لذت نمی برد."
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب

  در مرحلۀ ظالمانۀ نهایی، گاو از یک پای عقبی، زنجیر می شود و بطور برعکس به سمت یک خط نقاله بالا برده می شود، و پس از اینکه شریان های گردنش بریده می شوند، خونریزی می کند تا بمیرد.

  "کارل اسکات" چگونه وگان (گیاهخوار کامل) شد؟
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  اکنون "کارل اسکات" وگان است. آنچه باعث شد او رژیم غذایی اش را عوض کند به توصیف خودش چنین است:
  "من خوابی دیدم. خوابی بسیار تأثیرگذار بود. انگار که داشتم با یک چهرۀ مقدس، سخن می گفتم. به یاد نمی آورم که آن مکالمه چه بود، اما درست قبل از اینکه بیدار شوم، به او نگاه کردم و گفتم: "من می خواهم وگان شوم" و اشک از چشمانم جاری شد. و این احساس بر من مسلط گردید، با اینکه یک خواب است، اما این حس را می دهد که بسیار درست است. سپس من بیدار شدم و این طور بود که در آن لحظه دانستم این جواب من است اما چنین انتظاری نداشتم! فکر می کردم که کائنات به من بگوید کتابی بنویس، به سفر برو یا هر چیز دیگر. من انتظار نداشتم که بگوید: "وگان بشو"، اما آن پاسخ من بود.

  اگر کل دنیا، دیگر غذای حیوانی مصرف نکنند، و محصولات حیوانی مثل لباس ها و کفش های چرم نخرند، چرخۀ بی رحم صنعت پرورش دام و کشتار دوستان حیوانمان، برای همیشه، پایان می یابد." امیدواریم همۀ کسانی که داستان تأثیرگذار آقای "کارل" را شنیده اند، پیام کائنات را درک کرده و وگان شوند، تا بتوانیم هرچه سریع تر حیوانات بی گناه و کره زمین و خودمان را از خطر نابودی نجات دهیم.
  منبع فارسی:کانون انسان پاک ، زمین پاک

  ویرایش توسط ببر هیرکانی : 7th October 2012 در ساعت 12:04 AM
  آیا هنگام استفاده از محصولات بهداشتی، به اینکه روی حیوانات آزمایش نشده باشند، توجه دارید؟

  *کلیک کنید: کـدام تـولـیـدکـنـنـدگـان روی حـیوانـات آزمـایـش مـیـکـنـنـد، کـدام نـمـیـکـنـنـد؟

  اگر فکر می کنید مهم ترین علت انتشار گاز های گلخانه ای و گرمایش جهانی، اتومبیل ها یا فعالیت کار خانه هاست، در اشتباهید! بیشترین عامل انتشار گاز های گلخانه ای دامداری صنعتی است!
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 2. 8 کاربر پست ببر هیرکانی عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  59
  لايك كرده
  86
  نوشته ها
  81
  می پسندم
  244
  مورد پسند : 242 بار در 79 پست

  پیش فرض

  واقعا زیبا و متأثر کننده بود. من هم امیدوارم این روشهای وحشیانه از بین برود. اگر دید واقع بینانه داشته باشیم نمیتوان صبر کرد تا همه وگان شوند بلکه باید با برقراری قوانین و استانداردهای صحیح و نظارت دقیق و قاطع جلوی این جنایات رو گرفت.
  در برنامه مستندی نحوه استفاده از گاز متان حاصل از گاوداریها به عنوان سوخت مطرح شده بود تا در جو زمین تولید مشکل نکند، من به این روشها بیشتر خوش بین هستم تا کم کردن مصرف کننده.
  Fares likes this. 4. 4 کاربر پست f_razmara عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  فنچ
  محل سکونت
  hamedan
  لايك دريافتي
  238
  لايك كرده
  307
  نوشته ها
  393
  می پسندم
  617
  مورد پسند : 1,431 بار در 350 پست
  حالت من :
  My Mood
  Angry
  نوشته های وبلاگ
  4

  Bow از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک ماجرای تاثیر گذار (حتما بخوانید)


  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  مطالب این مقاله بسیار تأثیرگذار هستند و ممکن است همانطور که برای ما آزار دهنده بودند، برای خوانندگان نیز باشند. اما ما باید حقیقت ظلم به حیوانات را نشان دهیم، با این امید که شما به توقفش کمک کنید.

  "کارل اسکات" اهل نیوزلند، کارگر سابق کشتارگاه بود که اکنون حامی حقوق حیوانات شده است. او بیشتر زندگی اش، به نوعی با صنعت دامپروری ارتباط داشته، اما در دهۀ ۳۰ سالگی اش، وگان شده و در دفاع از حیوانات، شجاعانه شروع به سخن گفتن کرده است.  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  در ماه آوریل ۲۰۱۱، او پس از حبس خودش در یک قفس به مدت ۳۱ روز، عنوان اخبار رسانه ها گردید. او برای ارتقای آگاهی دربارۀ بدرفتاری و بی وجدانی در قبال مرغ های تخم گذار در دامپروری ها و تجربۀ دست اول شرایط مخوف و تنگی که جوجه ها هر روز در سراسر دنیا متحمل می شوند، چنین کرد.
  صید صاریغ ها
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیباز کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  چون کارل در یک روستا متولد شده بود، صنعت اصلی منطقه اش، کشاورزی و به طور غالب، دامپروری بود. وقتی کم سن و سال بود عمدتاً پرورش گوسفند وجود داشت، اما پرورش گاو و خوک و دیگر چیزها نیز بود. پدر "کارل اسکات"، یک کارگر کشتارگاه بود و در سن ۱۰ سالگی، "کارل" کوچک، اولین کارش که تمیز کردن تخم مرغ ها بود را در دامپروری عهده دار شد. سپس او در سن ۱۲ سالگی، بخاطر فشار از جانب یک دوست و برای کسب پول بیشتر، شروع کرد با تله های وحشیانه و بی رحمانه ی به دام اندازنده ی پا که معمولاً برای گرفتن روباه ها، سمورها و راکون ها استفاده می شود، صاریغ ها را به دام اندازد.
  او تله را می گذاشت و صبح فردا صاریغی را می دید که برای رهایی تقلا می کند. او سعی می کرد فرار کند اما نمی توانست و کارل مجبور بود بر سرش بکوبد؛ این یک تجارت مخوف بود. او هنوز اولین صاریغ را به یاد دارد، زیرا آن زمان، فکر می کرد: "نمی خواهد این کار را کند." اما انجامش داد و پس از آن، فکر کرد این کار به نوعی آسان شده است.
  او می گوید: "پس از اینکه چندین بار انجامش می دهید، آن بخش از مغزتان را که می گوید: "این کار را دوست ندارم" تقریباً خاموش می کنید."

  "کارل اسکات" سومین صاریغ را به یاد دارد که با خود فکر کرد او را خواهد کشت. آن را از تله بیرون آورد و رهایش کرد، زیرا اگر وقتی صاریغ هنوز زنده است پوستش را بکنید، همۀ خزش می ریزد. پیش از پوست کندن، باید به مدت ۲۴ ساعت، بدنش سرد شود. پس کل شب، او را رها کرد و روز بعد بازگشت؛ اما او هنوز زنده بود، در حالی که نصف سرش خُرد شده بود. این تصویر برای کارل خیلی وحشتناک بود و همین او را منصرف نمود. از آن روز، مدت زیادی نگذشته بود که به دوستش گفت دیگر نمی خواهد این کار را انجام دهد و به واقع، هرگز در شکار، دخیل نخواهد شد.

  کار در کشتارگاه
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیباز کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  آقای "اسکات"، پس از اتمام دبیرستان و تجربۀ یک دورۀ طولانی بیکاری، سرانجام در یک کشتارگاه گوسفند، کار پیدا کرد. کشتارگاه یکی از خطرناک ترین محل های کار، روی زمین است که بروز حوادث وخیم در آن معمول است. خیلی از مردم، به غلط باور دارند که بره ها و گوسفندان، پیش از کشتار مورد رفتار انسانی، قرار می گیرند، زیرا در کارخانه پرورش داده نمی شوند. اما این یک دروغ است. بره ها، پیش از کشته شدن رویه های مخوف بسیاری را متحمل می شوند.
  در حالی که فقط چند روز از عمر بره های نر گذشته، یک حلقۀ پلاستیکی روی اعضای تناسلی شان، گذاشته می شود. این حلقه، گردش خون به این عضو را متوقف کرده، به حدی که این عضو پس از مدتی، خشک می شود و می افتد. بره ها، در طی این زمان، رنج و درد زیادی را تجربه می کنند و برایشان هیچ داروی بیهوشی یا آرام بخش، مهیا نمی شود. متحمل شدن این فرایند که بطور وحشیانه ای بیرحمانه است، در برخی از بره ها ایجاد شوک می کند و باعث می شود دیگر از مادرشان شیر نخورند.
  آنگاه در حالی می میرند که گوسفندهای ماده، نمی توانند کاری برای نجاتشان بکنند. شکنجه در آنجا پایان نمی یابد. بچه های حساس، هم نر و هم ماده، به گوش هایشان برچسب هایی زده می شود و "بریدن دم" را متحمل می شوند. این عمل بی عاطفه که برای جلوگیری از عفونت انگلی فرضی، انجام می شود، ابداً هیچ پایۀ علمی ندارد. دمشان، یا بطور وحشیانه بریده می شود یا یک حلقۀ پلاستیکی برای قطع گردش خون، استفاده می شود و در نهایت دُم می افتد. ممکن است که بره ها مورد برش شاخ نیز قرار گیرند، یعنی با یک آهن برقی برّنده، سوزانده شوند تا از رشد شاخشان برای همیشه جلوگیری شود. بره های کوچک، با قدرت برای فرار تقلا می کنند در حالی که سرهای حساس شان، با حرارت بی نهایت بالا، سوزانده می شود.

  "کارل اسکات" شاهد وحشیگری های مخوف و بی شماری شامل کشتار شکنجه آمیز در کشتارگاه ها بوده که بر حیوانات معصوم، اعمال شده است. او در چندین مورد، پایین رفت تا چیزی را ببیند که آنها را "آغل های گیرانداز" می نامند.از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب

  گوسفندان از سوراخی در دیوار به داخل ساختمان می آیند. یک وسیله، اطراف سر و گردنشان را محکم می گرفت و یک شوک الکتریکی به آنها وارد می شد و هدف این بود که آنها بیهوش شوند. گهگاه، یک شوک الکتریکی کارساز نبود، گوسفند هنوز هوشیار بود، بنابراین فرد مسئول، مجبور بود که کلید را دوباره بزند.
  کارل در چندین مورد دید که گوسفند، هوشیاری اش را دوباره بدست آورد. حال، مسألۀ وحشتناک برای این گوسفندان خاص، این است که آنها گرفته می شوند و از یک دریچۀ دیگر، دوباره به داخل حیاط، فرستاده می شوند. آنها مجبور هستند که کل فرایند را دوباره تکرار کنند. آقای "اسکات" در مقالۀ اینترنتی اش با عنوان ِ "از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب"، ترس مفرطی که گوسفندان در "آغل های گیرانداز"، تجربه می کنند را به تفصیل شرح می دهد: "برخی اوقات، گوسفندان به داخل ساختمان می دویدند. باید برای آنها یک کابوس بوده باشد. چندین بار، یک گوسفند درست به طبقه ای آمد که من در آن کار می کردم (حدود سه طبقه بالاتر). خیلی از افراد، می خندیدند. من به نوعی می دانستم که آن گوسفند، ترسیده است و نمی توانستم بخندم." دل و رودۀ گوسفندان روی این خط نقالۀ بزرگ که پر از سینی هایی از جنس فولاد ضد زنگ بود، می آمد و می گذشت، در حالیکه تکه هایی از گوسفند مرده در آن بود و من مجبور بودم آنها را مرتب کرده و چرخ کنم و از طریق ناودان هایی از فولاد ضد زنگ، آنها را پایین بفرستم. به نوعی شرم آور و مخوف بود اما پس از دو یا سه روز، شما دیگر تقریباً به آن فکر نمی کنید و همۀ این اجساد مرده، همۀ این گوسفندان مرده را مشاهده می کنید که می گذرند، و در چند روز اول، تا حدی احساس غیر واقعی بودن می کنید و بعد دیگر وجدانتان خاموش می شود."  آقای "اسکات"، علاوه بر دیدن تشویش غیر قابل باوری که این حیوانات هوشمند و بسیار حساس متحمل می شوند، شروع به خبر دادن از مواردی نیز کرد که مرتبط با اجسادی بود که می برید. او دریافت که برخی از این حیوانات، خیلی سالم نبودند. حیواناتی را دید که خرمگس ها به پوستشان، حمله کرده بودند، خرمگس ها هنوز در اطرافشان، می گشتند و واضح بود که صرفاً ۲۰ دقیقه قبل، آن حیوان، زنده بوده با این حال، خرمگس هایی در اطراف مقعدشان می گشتند و گوشتشان را می خوردند.

  غذای ناسالم حیوانات خانگی
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  در مقالۀ اینترنتی با عنوان "از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب"، آقای "اسکات"، از این حقیقت شوکه کننده، نیز پرده بر می دارد که برخی از ما، چه خوراکی به حیوانات خانگی محبوبمان می دهیم. کارل می گوید: "من بعداً در بخش برش اجساد (لاشه ها) کار کردم. من زمانی که یکی از افراد بخاطر بیماری حاضر نبود، چندین روز را در بخش غذای حیوانات خانگی، گذراندم. آن تجربه، چشمم را باز کرد. بویش، بسیار بد بود. آنها صرفاً همه نوع تفاله های پسمانده را که برای مصرف انسان مناسب نبود، در یک مخزن عظیم، می انداختند و بسیار حرارت می دادند." سرانجام "کارل اسکات" با دیدن چنین واقعیت هایی کشتارگاه را رها کرد و در ادامه یک فرد وگان (گیاهخوار کامل) گردید.

  مرغ ها و مرغداری ها
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب

  مرغها در سن اندک ۱۸ هفتگی، در قفس هایی زندانی می شوند که شاید ابعادشان به کوچکی ۴۵ سانتیمتر در ۵۰ سانتیمتر باشد،که کمی بزرگتر از یک مایکرویو است و بسته به اندازه و شکل قفس، از پنج تا حتی ۱۱ مرغ در یک قفس بطور فشرده قرار داده می شوند. در این قفس ها آنقدر ازدحام زیاد است که پرنده ها هرگز در ادامۀ زندگی زجرآورشان، نمی توانند بال هایشان را باز کنند که فاصلۀ بین دو نوک این بالها، بطور متوسط ۸۱ سانتیمتر است. بعلاوه، قفس ها روی یکدیگر انباشته می شوند تا بیشترین تعداد پرنده را در حد امکان در یک آلونک جای دهند، بدین معنی که مدفوع و ادرار از قفس های بالا، روی مرغ های زیرین، ریخته و شرایط بی نهایت آلوده و منزجر کننده و مقادیر بالای آمونیاک را موجب می شود که باعث عفونت های چشم و بخش بالایی سیستم تنفسی شده که هرگز درمان نمی شود.از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیباز کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  در همه جا، ممکن است از ۲۰ هزار تا ۱۲۵ هزار مرغ، تنها در یک آلونک زندگی کنند. چون آنها از توانایی نوک زدن یا خراشاندن زمین محروم هستند، ممکن است شروع کنند به نوک زدن به یکدیگر. برای جلوگیری از این امر معمولاً نوک مرغ های مرغداری را هنگام بچگی در یک رویۀ بسیار دردناک، کوتاه می کنند. در این رویه از یک تیغۀ سرخ شدۀ داغ برای بریدن سر نوک که دارای بافت بسیار حساسی است، استفاده می کنند. نوک مرغ ها بدون استفاده از داروی آرام بخش یا بی حس کننده، ابتدا وقتی یک روز از عمرشان گذشته، و بار دیگر در هفت هفتگی، کوتاه می شود، زیرا نوک، اغلب دوباره رشد می کند.

  شرایط نور و غذا، بطور وحشیانه طراحی می شود تا باعث شود مرغ ها تخم های بیشتری بگذارند، و در همه جا یک مرغ مجبور می شود که سالیانه از ۲۵۰ تا ۲۹۰ تخم بگذارد؛ در حالیکه همتاهای آنها که معمولاً آزادانه زندگی می کنند، فقط ۱۲ تا ۲۴ تخم می گذارند. شرایط غیر طبیعی قفس ها، باعث رنج بی نهایت و بیماری های مختلف برای سیستم تناسلی مرغ های جوان می شود. این پرنده ها که محروم از حرکت هستند اغلب تعدادی از تخم ها مجرای رحمشان را مسدود می کند که منجر به تورم و در نهایت فلج شدن می شود.
  همچنین تخم های خیلی بزرگ، اغلب به شکلی در می آیند که قابل گذاشتن نیستند که این امر موجب می شود رحم متلاشی یا جابجا گردد، چرا که این پرندگان مجبور می شوند هر روز این تخم ها را به زور خارج کنند. این تقدیر وحشتناک مرغ های مرغداری است. مرغ ها هیچ چیز ندارند بجز خودشان و قفس سرد فولادی، تمامش همین است، این زندگیشان است و باید جنون آمیز باشد، صرفاً آن ملالت، واقعاً آنها را دیوانه می کند. همۀ حیوانات، عاشق تازگی، تنوع و انگیزش هستند.


  کشتار وحشیانه گاوها
  از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب
  "کارل اسکات"، در طی زمانی که کارگر کشتارگاه بود، کارهای مختلفی انجام داد که اکثراً مرتبط با کشتار گوسفند بود، از این رو شاهد اِعمال بیرحمی بسیار بر دوستان حیوان حساس، معصوم و همزیست مان بود. در یک مورد، او در خط کشتار گاوها کار می کرد. بدرفتاری با گاوهایی که برای گوشت پرورش داده می شوند، حقیقتاً وحشتناک است. این حیوانات بیچاره، مکرراً توسط یک آهن داغ گداخته، داغ زده می شوند که باعث ایجاد سوختگی درجه سه می شود. بعلاوه گاوهای نر بدون مُسَکن، اخته شده و شاخ هایشان بریده می شود. گاوها بطور فشرده با هم در پرواربندی ها زندگی می کنند در حالی که تا زانو در مدفوع خودشان فرو رفته اند، راه می روند و به آنها مخلوطی از ذرت و مواد پر کننده شامل اجزای دور انداختۀ حیوانات، مدفوع و حتی خاک اره داده می شود. این رژیم غذایی و شرایط زندگی که قطعاً تأسف بار است اغلب منجر به بیماری می شود اما به حیوانات، مقادیر زیادی دارو و آنتی بیوتیک داده می شود تا آنها را زنده نگاه دارد تا وقتی بزرگ شوند و وزن کافی پیدا کنند تا به کشتارگاه فرستاده شوند و همان تقدیر گاوهای شیرده را متحمل گردند.
  حمل و نقل متعاقب و کشتار این حیوانات، به یک اندازه دلخراش و منزجر کننده است. میله های برقی، به گاوها فشار آورده و آنها را مجبور به سوار شدن در کامیون ها می کنند، تا صرفاً یک سفر پر تنش و طولانی به کشتارگاه را بدون غذا، آب یا محافظت از شرایط محیطی، متحمل گردند. این تجربه برای حیوانات، بی نهایت ترسناک است، خیلی از آنها آنقدر ضعیف هستند که از این سفر جان سالم به در نمی برند یا متحمل شکستگی در پا یا ستون فقرات می شوند. گاوهایی که نمی توانند از کامیون پیاده شوند، با زنجیر به بیرون کشیده می شوند و در حالیکه پریشان هستند و از درد به خود می پیچند، رها می شوند تا بمیرند. سپس گاوها به خانۀ مرگ، هدایت می شوند.از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب

  کارل توصیف می کند: "گاوها واقعاً ترسیده به نظر می آمدند. انگار که می دانستند و نمی خواستند که آنجا باشند. گاوهای زیادی نبودند که به نظر بیاید بگویند: "اوه، این جالب است." آنها این طور به نظر می آمدند: "من نمی خواهم اینجا باشم." و آنها با یک تفنگ گیج کننده کشته می شدند؛ توسط برق کشته نمی شدند. انگار که چیزی به پیشانی شان نشانه می رفت... و قرار بود که بی هوششان کند. من در چندین مورد دیدم که موثر نبود، اما یک رویداد بود که همیشه در خاطرم هست. اینکه مردی شلیک کرد اما موثر واقع نشد و آن گاو نعره می زد و سرش را به اطراف می چرخاند. واضح بود که کاملاً هوشیار و بسیار پریشان است، همانطور که شما هم ممکن است شوید. و آن مرد، به طور دیوانه وار... در حالی که دستانش می لرزید... سعی می کرد تفنگش را پُر کند و گاو را از پای در بیاورد... و نمی توانست تفنگ را در دست بگیرد و در نهایت او شلیک کرد و گاو افتاد. مرد به نفس نفس زدن افتاد... و به اطراف نگاه کرد و من را دید که به او نگاه می کردم و به نظر واقعاً خود را مقصر احساس می کرد.
  من با خود فکر می کردم فردی که چنین کاری را برای معاش، انتخاب می کند، تا حدی به آن عادت می کند و در برابرش مقاوم می شود. اما او از کاری که می کرد لذت نمی برد."از کارگر کشتارگاه تا فردی وگان: یک سفر عجیب

  در مرحلۀ ظالمانۀ نهایی، گاو از یک پای عقبی، زنجیر می شود و بطور برعکس به سمت یک خط نقاله بالا برده می شود، و پس از اینکه شریان های گردنش بریده می شوند، خونریزی می کند تا بمیرد.

  "کارل اسکات" چگونه وگان (گیاهخوار کامل) شد؟

  اکنون "کارل اسکات" وگان است. آنچه باعث شد او رژیم غذایی اش را عوض کند به توصیف خودش چنین است:
  "من خوابی دیدم. خوابی بسیار تأثیرگذار بود. انگار که داشتم با یک چهرۀ مقدس، سخن می گفتم. به یاد نمی آورم که آن مکالمه چه بود، اما درست قبل از اینکه بیدار شوم، به او نگاه کردم و گفتم: "من می خواهم وگان شوم" و اشک از چشمانم جاری شد. و این احساس بر من مسلط گردید، با اینکه یک خواب است، اما این حس را می دهد که بسیار درست است. سپس من بیدار شدم و این طور بود که در آن لحظه دانستم این جواب من است اما چنین انتظاری نداشتم! فکر می کردم که کائنات به من بگوید کتابی بنویس، به سفر برو یا هر چیز دیگر. من انتظار نداشتم که بگوید: "وگان بشو"، اما آن پاسخ من بود.

  اگر کل دنیا، دیگر غذای حیوانی مصرف نکنند، و محصولات حیوانی مثل لباس ها و کفش های چرم نخرند، چرخۀ بی رحم صنعت پرورش دام و کشتار دوستان حیوانمان، برای همیشه، پایان می یابد." امیدواریم همۀ کسانی که داستان تأثیرگذار آقای "کارل" را شنیده اند، پیام کائنات را درک کرده و وگان شوند، تا بتوانیم هرچه سریع تر حیوانات بی گناه و کره زمین و خودمان را از خطر نابودی نجات دهیم.  منبع :
  http://phce.org
  Crow, Fares and maya2004 like this.
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 6. 4 کاربر پست marie عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  5586
  لايك كرده
  7397
  نوشته ها
  5,911
  می پسندم
  46,437
  مورد پسند : 10,966 بار در 4,015 پست
  حالت من :
  My Mood
  Relaxed
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض

  ادغام شدند.

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

LinkBacks (?)

 1. 3rd May 2013, 12:32 AM

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 31st August 2013, 07:00 PM
 2. 10 آبان (1 نوامبر) روز جهانی وگان و آغاز ماه جهانی وگان
  توسط ویکی در انجمن اخبار و رویدادها
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 24th October 2012, 10:41 PM
 3. Virgil Butler، کارگر کشتارگاه که فعال حقوق حیوانات شد...
  توسط The Almighty در انجمن بزرگان گیاهخوار
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18th November 2010, 05:10 PM

Visitors found this page by searching for:

کلیپ کشتارگاه گاو

http:persianpet.orgforumthread90812.html

فیلم کشتن گاو در کشتارگاه

اپارات کشتارگاه

فیلم سر بریدن گاو

کلیپ سر بریدن گوسفند

کلیپ کشتارگاه

کشتارگاه صنعتی

فیلم سربریدن گاو

کلیپ کشتار گاه

كليپ كشتارگاه

کلیپ کشتارگاه صنعتی

فیلم کشتارگاه

اپارات فيلم كشتارگاههاي دام

کلیپ سر بریدن گاو

سربريدن مرغ توسط زن

کشتار وحشیانه گوسفند

گاو

فیلم سر بریدن حیوانات

فیلم بریدن سر گاو در گشتارگاه

فیلم کشتارگاه صنعتی گاو

پای گاو

koshtargah

گاو و گوسفند را سربریدن کلیپکلیپ سربریدن گاوکشتن گاوتهرانکشتار گاه های صنعتی گاوسربرىدن مرغ بدست زنهاسربريدن گاودر كشتارگاهسربريدن گاوگاودرایرانتصاویری ازکشتن گاودرایرانفيلم كشتارگاهسربریدن مرغ بوسیله زنان ایرانیتصاویر سر بریدن گوسفند در جشنها و عروسیهافیلمهای سر بریدن خوک فیلم کشتار حیوانات در کشتارگاههاعكس كشتارگاه صنعتي گاووگوسفندكشتن گاو در كشتارگاهتصاویر گاوهای نر در کشتارگاهسربریدن مرغ توسط زنان ایرانیتصوير سر بريدن گاوتصاویرکشتارگاه خوکاپارات کشتن گاوسر جوجه بریدن زنعكس زنان درحال سربريدن مرغفیتم کشتن و سر بریدن گاو در کشتارگاه فيلم كشتارگاه دامفيلم كشتن حيوانات در كشتار گاهشیوه سربریدن گاوكشتارگاهتهران وذبح گاو سربریدن گاوعكس سر بريدن گوسفندتصاویر کشتن گاو وگوسفند در کشتار گاهتصاویرکشتارگاه گوسفندمحل بریدن سر گوسفندکشتار گوسفند اپاراتکشتار مرغ اپاراتکشتار گاه گوسفدیجوجه سر بریدن زنسلاخان گاوفیلم کشتارگاه حیواناتکلیپ کشتارگاه گوسفندسربریدن جوجه توسط زنانکلیپ ذبح گاوتصاویر سر بریدن مرغپرورش مخلوطی از بز و گوسفندتصویری ازگشتارگاه برهودیو اپارات کشتارگاهسربریدن حیوانات توسط زنان فيلم ذبح گاو درکشتارگاه ايرانگوسفندهارا در کشتارگاه سربريدنآپارات کشتن گاواپارات گاو کشتن در کشتارگاه تهرانکلیپ کشتار گاه گوسفندبريدن سر گاوتصاویرسربریدن زنان درایرانیادگاریتصاوير سربريدن گاوهاسربریدن یک فرد انگلیسیتصاویر کشتارگاه گوسفند و گاوساخت آغل گوسفند صنعتیذبحسربریدن مرغ بدست زنعكس كشتار گاه گاووگوسفندکشتارگاه های گاوهاخط کشتارگاه دامنحوه سر بریدن خوککشتارگاه گاو اپارات سربريدن خوك ساخت کشتارگاه گاو گوسفندآپارات کشتارگاهادرجهانشیوه های بریدن سر مرغ در مرغداریها ‎ ‎زن در حال سربریدن مرغکلیپ سر بریدن مرغ توسط زنان ایرانیذبح مرغ توسط زنها اپاراتفیلم گشتار گاو اپاراتعكس كشتار گاه گاوسربریدن مرغ به دست زنکلیپ کشتارگاه گوسفندان

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556