نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
Like Tree11Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 4 Post By ToOoTi
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2 Post By نگین 76

میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!"

This is a discussion on میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!" within the تاثیر گیاهخواری بر محیط زیست forums, part of the تالار گیاهخواری category; گرسنگی در کشورهای آفریقایی چیز جدیدی به ‌نظرنمی‌رسد. تصاویر کودکان استخوانی که نای باز کردن پلک ندارند یا کرکس‌هایی که ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  5586
  لايك كرده
  7397
  نوشته ها
  5,914
  می پسندم
  46,437
  مورد پسند : 10,971 بار در 4,015 پست
  حالت من :
  My Mood
  Relaxed
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!"

  گرسنگی در کشورهای آفریقایی چیز جدیدی به ‌نظرنمی‌رسد. تصاویر کودکان استخوانی که نای باز کردن پلک ندارند یا کرکس‌هایی که روی جنازه جانوران یا انسان‌ها نشسته‌اند و زمین‌هایی که از شدت خشکی ترک خورده‌اند، تصاویری کمابیش آشنا هستند. اما ارزیابی سازمان ملل حاکی از آن است که قحطی و خشکسالی اخیر در شاخ آفریقا در 60 سال گذشته بی‌سابقه بوده است. این قحطی حدود 12میلیون نفر از جمله 2میلیون کودک را تحت‌تأثیر قرار داده است.
  ایندپیندنت در گزارش خود می‌نویسد: در شمال آفریقا در صحنه‌ای که تا کنون هیچ دوربین تلویزیونی آن را ضبط و پخش نکرده، گرسنگی در حال گسترده شدن است. در این منطقه از جهان ده‌ها هزار کودک مجبورند هفته‌ها راه بروند تا خود را به کمپ‌های پناهندگان که اکنون لبریز از پناه جویان هستند، برسانند.
  این کودکان به دلیل بدترین خشکسالی شصت سال اخیر و افزایش قیمت مواد خوراکی، مجبور به ترک منازل خود شده‌اند. این امر خانواده‌های زیادی را در آفریقا تحت تأثیر قرار داده و اکنون هشت تا ده میلیون انسان به دلیل قحطی در خطر مرگ هستند.

  میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!"

  این کودکان گرسنه که از والدین خود جدا شده‌اند، به کمپ‌هایی واقع در شمال کنیا می‌روند. هم اکنون این کمپ‌ها روزانه یک هزار و دویست کودک را پذیرش می‌کنند و در حالی که ظرفیت آنها نود هزار نفر است، جمعیتی بالغ بر 370 هزار نفر در آن حضور دارند.
  بیشتر این کودکان از اتیوپی و سومالی به اردوگاه‌ها می‌آیند و در هنگام ورود علاوه بر آنکه گرسنه هستند به دلیل پیمودن مسافت‌های طولانی با پای پیاده به بیماری های مختلفی نیز دچار شده‌اند.

  میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!"

  در همین باره، «ممدو بیتیه» مدیر موسسه خیریه آکسفام (سازمان بین المللی امدادرسانی) در منطقه غرب آفریقا اعلام کرد:مردم در بخش‌هایی از چاد و نیجر برای یافتن دانه و غلات، زمین را می‌کنند، برای سیر کردن شکم خود برگ گیاهان، درختان و حتی غذای دام می‌خورند، نهصد هزار کودک به سوء تغذیه مبتلا شده‌اند که احتمال ابتلای این کودکان به انواع بیماری‌ها و همچنین مرگ آنها هست.
  این گزارش جدید موجب شد تا بار دیگر تصویری که یک عکاس اهل آفریقای جنوبی از یک کودک در حال مرگ در سودان به دلیل گرسنگی تهیه کرد بود دراذهان زنده شود.
  این عکاس «کوین کارتر» نام داشت و یک ماه پس از ثبت این عکس به دلیل افسردگی ناشی از آن دست به خودکشی زد و به زندگی خود پایان داد.
  کوین کارتر، عکاس این عکس، برای عکاسی از قحطی زدگان کشور سودان به آنجا رفته بود که در پشت تعدادی درخت صدای زمزمه واری شنید. وقتی به جستجوی آن پرداخت دختر لاغری را دید که تلاش می‌کرد تا خود را به مرکز غذا رسانی برساند.

  میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!"

  در همین هنگام، یک لاشخور در نزدیکی او به زمین نشست...
  کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از احتمال مرگ حدود یک میلیون کودک سومالیایی از گرسنگی خبر داد.
  طبق آمار سازمان ملل متحد حدود 12 میلیون نفر در منطقه شاخ آفریقا با خطر گرسنگی مواجه هستند.
  واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره : مهاجرت سومالیایی ها در جستجوی غذا از مناطق قحطی زده در داخل سومالی به مناطق دیگر در داخل و خارج از این کشور ادامه دارد.
  این سفرها بین یک هفته تا یک ماه طول می کشد و زنان و کودکان و سالمندان مجبورند این مسیرهای طولانی را پای پیاده بپیمایند که بسیاری از کودکان در طول سفر ضعیف می شوند و قبل از رسیدن به مقصد جان می بازند.
  به گفته کارکنان سازمان های امدادرسانی، مادرانی که کودکانشان را با خود می برند مجبورند دست به انتخاب های دشواری بزنند. آنها مجبورند کودکانی را که ضعیف شده اند و امیدی به زنده ماندنشان نیست در کنار جاده به حال خود رها کنند تا بمیرند و با کودکانی که قویتر هستند خود را به نخستین مرکز امدادرسانی برسانند.
  برآوردهای سازمان ملل متحد نشان می دهد هزاران نفر در چند ماه اخیر در سومالی بر اثر گرسنگی جان باخته اند و همین مسئله موجب شده است صدها هزار نفر دیگر برای یافتن غذا و آب اقدام به ترک روستاهایشان کنند.
  وزیر کشاورزی فرانسه نیز درباره تبدیل شدن بحران خشکسالی در این منطقه به "لکه ننگ قرن" هشدار داد.

  چگونه با در پیش گرفتن رژیم غذائی وگان میتوان به گرسنگی جهانی خاتمه داد؟

  برای تولید یک پوند گوشت گوساله برای مصرف کننده ، باید 4.8 پوند ( 2.17 کیلوگرم ) غلات صرف تغذیه دام ها شود و این یعنی اتلاف عظیم منابع موجود در جهانی که مملو از انسان هایی است که از گرسنگی و سوء تغذیه عمیق رنج می برند.
  در یک مزرعه 10 هکتاری، اگر سویا کاشته شود می تواند غذای 60 نفر، اگرگندم کاشته شود غذای 24 نفر و اگر ذرت کشت شود می تواند غذای 10 نفررا تامین کند اماهمین مزرعه برای تامین غذای مورد نیاز جهت پرورش تنها دو راس دام بکار می رود!
  براساس اظهار نظر گروه بریتانیایی Vegfam ( تشکلی است بر پایه کمک های مردمی که از سال 1963 به مردمی که در بلایای طبیعی مثل قحطی، سیل ، زلزله... دچار بحران شده اند یا در جنگ و یا در اثر بیماری آسیب دیده اند کمک می کند. اعتقاد این گروه اینست که بدون استثمار و بهره کشی از حیوانات و تنها با تغذیه گیاهی می توان گرسنگی را از جهان ریشه کن کرد.) بریتانیا با جمعیتی بالغ بر 64 میلیون نفر می تواند غذای 250 میلیون نفر را با رژیم غذایی گیاهی تامین کند. از آنجا که 90 درصد از گوشت خواران ایالات متحده و اروپا مصرف کنندگان غیر مستقیم غلات و دانه ها هستند (یعنی اول این دانه ها به دام ها خورانده می شود) غربی ها 2000 پوند دانه در سال مصرف می کنند. در حالیکه بیشتر غلات در کشورهای توسعه نیافته به طور مستقیم مصرف می شود.
  قربانیان قحطی در سومالی برای دریافت اعانه صف کشیده اند و این در حالیست که برای تولید یک پوند گوشت 4.8 پوند غلات باید مصرف شود.

  میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!"

  منتقدان سیستم نوین کشاورزی بر این باورند که گسترش رژیم غذایی مبتنی بر گوشت به تشدید گرسنگی در جهان دامن می زند.
  درست است که خیلی از حیوانات در زمین هایی می چرند که برای کشت مناسب نمی باشند اما تقاضا برای گوشت، میلیون ها هکتاراز زمین های حاصلخیز را هم به خود اختصاص داده که برآورد هزینه های آن ، بی حساب است!
  Moore Lappé نویسنده کتاب "رژیم غذایی برای یک سیاره ی کوچک" می نویسد: تصور کنید که در مقابل یک استیک 250 گرمی نشسته اید، سپس تصور کنید که اتاق پر شده از 45 تا 50 نفر از مردمی که کاسه های مقابلشان خالیست! با هزینه هایی که صرف تولید خوراک استیک شما شده، کاسه هریک از این افراد می توانست با یک فنجان پر از دانه های غلات پخته شده پرشود.
  ژان مایر، متخصص تغذیه دانشگاه هاروارد، تخمین می زند که کاهش تنها 10 درصد تولید گوشت در ایالات متحده و اختصاص غلات مصرفی دام ها به انسان ها ، می تواند 60 میلیون نفر را تغذیه کند.
  بر اساس نوشته های
  Paul Ehrlich ( محقق واستاد زیست شناسی دانشگاه استنفورد ) برای تولید یک پوند گندم 60 پوند آب مورد نیاز است ، در حالی که تولید یک پوند گوشت، نیاز به 2500 به 6000 پوند آب دارد!

  شاید از خود پرسیده اید که واقعا چرا باید به رژیم غذایی وگان رو آورد؟
  هنگامی که شما از آسیبی که صنعت گوشت به محیط زیست و حیوانات و همچنین به کارگران تحت ستم و بهره کشی این صنعت میزند، آگاه می شوید حال این سوال پیش میاید که چرا نباید وگن باشم!!؟؟
  آیا به دلایل بیشتری نیاز دارید!؟ آیا هنوز می پرسید چرا!!؟؟ جواب شما اینجاست!
  از آنجائی که تنها راه برای پایان دادن به گرسنگی در جهان اتخاذ رژیم غذایی وگان است.
  در جهان به اندازه کافی غذا برای تغذیه کل جمعیت انسانی وجود دارد. پس چرا بیش از یک میلیارد نفر هنوز هم گرسنه هستند!؟ هر ساله بیش از 40 میلیون ‏نفر که اکثر آنها کودک هستند، از گرسنگی می میرند.
  رژیم غذایی مبتنی بر گوشت مقصر ومسبب اصلی این قضیه است. همانگونه که قبلا نیز اشاره شد مقادیربسیارعظیمی از دانه های سویا ، ذرت و گندم ما به جای تغذیه انسان های گرسنه برای تغذیه دام هایی که برای صنعت گوشت پرورش داده می شوند، بکار می رود.اگر ما صنعت پرورش دام را متوقف کرده و بجای آن بر رشد محصولات کشاورزی برای تغذیه انسان تمرکز کنیم، به راحتی قادر خواهیم بود همه جمعیت سیاره را با غذاهای سالم و مقرون به صرفه گیاهی ، تغذیه کنیم.
  پرورش حیوانات برای غذا بسیار ناکارآمد است. به ازای هر پوند از غذا که صرف تغذیه حیوانات پرورشی میشود، تنها کسری از کالری به شکل گوشت خوراکی باز می گردد. بقیه این کالری ها برای پرورش دام ها و رساندنشان به وزن سلاخی به هدرمی رود و یا کمکی است به توزیع پر ، استخوان ، پوست ، خون ، و بخش هایی دیگری ازاین حیوانات که توسط انسان خورده نمی شوند.به همین دلیل است که گاه باید برای پرورش این حیوانات تا 16 پوند دانه مصرف شود که فقط 1 پوند گوشت خوراکی تولید گردد. چرا نباید این غلات به طور مستقیم توسط انسان مصرف می شود!؟ توسعه مداوم تولید گوشت که در آن تغذیه دام ها به غلات و دانه ها وابسته است ، ایجاد رقابتی است بر سرغلات بین گوشت خواران مرفه و و جهان فقرا!


  میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!"

  در نتیجه گسترش رژیم غذایی مبتنی بر گوشت درکشورهای در حال توسعه، کشاورزانی که در تلاش هستند تا از طریق کشاورزی امرار معاش کنند به مرور ناچار به تغییر مسیر می شوند و روش های کارامد کشاورزی بر پایه کشت گیاهان جای خود را به تمرکز بر پرورش دام خواهد سپرد که علاوه برآلوده کردن هوا و آب از زمینهای حاصلخیز ، زمینی مرده و بی حاصل بجای خواهد گذاشت! اگر این روند ادامه یابد ، کشورهای در حال توسعه هرگز قادر به تولید غذای کافی برای خود نخواهند بود و گرسنگی ادامه می یابد تا بلای جان صدها میلیون نفر در سراسر جهان باشد.

  George Monbiot که در روزنامه انگلیسی گاردین می نویسد توضیح می دهد که تنها یک راه حل وجود دارد : "در حال حاضر واضح است که رژیم غذایی گیاهی وگان تنها پاسخ اخلاقی به ضروری ترین مسئله عدالت اجتماعی در جهان است."
  آیا میتوانیم به چشمان معصوم این کودکان بیگناه نگاه کنیم و باز هم بگوییم که نمی توانیم از خوردن گوشت دست بکشیم!؟
  اگر به هر دلیلی نمی خواهید خوردن گوشت را ترک کنید لطفا مصرفتان را به حداقل ممکن برسانید.
  چگونه می توان به چهره رنجدیده این کودکان و بدن های رنجور ونحیفشان نگاه کرد و بازهم روی گردانید!؟ گوشتخواری به چه قیمتی!؟ آیا خوردن تکه ای لاشه متعفن که قصه تلخ رنج و مرگ حیوانات و انسان های بیشماری را در خود نهفته دارد براستی لذتیست که نمی توان از آن چشم پوشی کرد!؟
  از این پس هر بارکه همبرگری گاز زدید یا کبابی سفارش دادید ... بیاد آوردید که در رنج و مرگ این کودکان بطورغیر مستقیم سهیم هستید. این حقیقت تلخیست که ممکن است کسانی را که نمی خواهند ناله های کودکان گرسنه را بشنوند عصبانی کند اما متاسفانه این واقعیت های درد ناک و تکان دهنده وجود دارند حتی اگر بخواهیم چشمان خود را به روی آنها ببندیم

  شما بدون هیچ هزینه ای و تنها با صرف چند ثانیه از وقت روزانه خود می توانید به گرسنگان جهان یاری برسانید. اسپانسرهای این سایت به ازای هر کلیک ، هزینه یک وعده غذا را پرداخت می کنند. شاید انجام خیلی از کارها در توان ما نباشد اما از انجام کمک هایی که در توان داریم دریغ نورزیم.میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!"

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 2. 6 کاربر پست ToOoTi عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  53
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  75
  می پسندم
  1
  مورد پسند : 134 بار در 60 پست
  حالت من :
  My Mood
  Buzzed

  پیش فرض

  مثل همیشه بی نظیر بود .
  کاش میشد این نوشته ها و عکس ها رو در قالب یک بروشور چاپ کرد و داخل حیاط منازل انداخت . مطمئنا هرکسی با خوندن این مقالات تحت تاثیر قرار میگیره ...

  - - - Updated - - -

  مثل همیشه بی نظیر بود .
  کاش میشد این نوشته ها و عکس ها رو در قالب یک بروشور چاپ کرد و داخل حیاط منازل انداخت . مطمئنا هرکسی با خوندن این مقالات تحت تاثیر قرار میگیره ...
  ToOoTi and تدی خرسی like this.

 4. 2 کاربر پست نگین 76 عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  زیر آسمان خدا
  لايك دريافتي
  30740
  لايك كرده
  10885
  نوشته ها
  40,071
  می پسندم
  12,247
  مورد پسند : 58,195 بار در 24,452 پست
  حالت من :
  My Mood
  In Love
  نوشته های وبلاگ
  16

  پیش فرض

  میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!"
  میپرسید چرا گیاهخوار شویم؟"با گیاهخواری رنج گرسنگی را در جهان خاتمه دهید!"

 6. کاربر مقابل پست ویکی عزیز را پسندیده است:


موضوعات مشابه

 1. """"" سوپ استوزی پریمیوم مخصوص سگهای بد غذا در پرشین پت """"
  توسط ویکی در انجمن محصولات فروشگاه پرشین پت
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 17th November 2015, 01:57 PM
 2. """""اسنک نرم گوشت گل کارلی، مخصوص سگها در پرشین پت """"
  توسط ویکی در انجمن محصولات فروشگاه پرشین پت
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th October 2015, 03:22 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th October 2015, 06:05 PM
 4. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 7th August 2014, 02:08 AM
 5. "انعکاس ندای گیاهخواری در جهان" Rahul Sharma
  توسط حامی حیوانات در انجمن بزرگان گیاهخوار
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 13th December 2009, 08:34 AM

Visitors found this page by searching for:

چرا گرسنه می شویم

آفريقا گرسنگي

چگونه گياهخوار شويم

بايد گياه خوار شويم

تصاویر از گرسنگان دنیا

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556