نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
Like Tree2Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2 Post By S4R4

آنتی بیوتیک ها برای گربه ها

This is a discussion on آنتی بیوتیک ها برای گربه ها within the داروهای مصرفی در سگ و گربه forums, part of the مقالات و موضوعات تخصصی category; آنتی بیوتیک ها برای گربه ها در بیشتر موارد عملکردی مشابه آنتی بیوتیک های انسانی دارند.آنتی بیوتیک های گربه ها ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Cat
  محل سکونت
  Tehran
  لايك دريافتي
  1356
  لايك كرده
  1488
  نوشته ها
  2,400
  می پسندم
  11,041
  مورد پسند : 9,834 بار در 2,741 پست

  Icon2007 آنتی بیوتیک ها برای گربه ها

  آنتی بیوتیک ها برای گربه ها


  آنتی بیوتیک ها برای گربه ها در بیشتر موارد عملکردی مشابه آنتی بیوتیک های انسانی دارند.آنتی بیوتیک های گربه ها عفونت های باکتریایی را با حمله کردن به باکتری های مضر دفع میکنند یا از تکثیر باکتری ها جلوگیری میکنند.آنتی بیوتیک ها ممکن است در برابر عفونت های چشم گربه ,عفونت های گوش گربه و عفونت های دستگاه ادراری گربه و شرایط دیگر تاثیر گذار باشند.اطلاعات پایه در مورد آنتی بیوتیک های گربه ها را برای یادگیری در اینجا میتوانید بخوانید.  رایج ترین آنتی بیوتیک های گربه ها چه هستند؟  رایج ترین آنتی بیوتیک گربه ها آموکسی سیلین (Amoxicillin) میباشد.آموکسی سیلین یک آنتی بیوتیک قوی و تاثیر گذار در برابر باکتری هایی میباشد که باعث عفونت های گوش,چشم و دستگاه ادراری گربه ها میشوند.علاوه بر این بیش از دیگر آنتی بیوتیک ها مفید میباشد زیرا در بیشتر گربه ها عوارض جانبی جزئی ایجاد میکند.  آنتی بیوتیک ها برای گربه ها

  برخی دیگر از رایج ترین آنتی بیوتیک های گربه ها عبارتند از:

  -تتراسایکلین(Tetracycline) که در درجه ی اول برای گربه هایی که از ehrlichiosis که یک بیماری عفونی است رنج میبرند و توسط کنه ها منتقل میشود استفاده میگردد.  آنتی بیوتیک ها برای گربه ها

  Rrythromycin- که برای درمان عفونت های پوستی استفاده میشود.
  Zithromycin- که برای درمان عفونت تنفسی و دیگر عفونت ها تجویز میشود.


  آنتی بیوتیک های گربه ها قابل معاوضه نمیباشند و در نتیجه آنتی بیوتیک های مشخصی فقط در برابر شرایط خیلی خاص تاثیر گذار خواهند بود.
  از آنجایی که تجویز آنتی بیوتیک های نادرست برای گربه ی شما میتوانند سیستم ایمنی او را در مقابل عفونت های باکتریایی کاهش دهند بسیار مهم میباشد که شما بدون مشورت با دامپزشک از آنها استفاده نکنید.  مزایای استفاده از آنتی بیوتیک های گربه ها  این آنتی بیوتیک ها در برابر انواع مختلف بیماری ها و شرایط رایج و غیر رایج گربه ها تاثیر گذار میباشند. باکتری دائما در حال توسعه و رشد برای مقاومت با آنتی بیوتیک میباشد با این وجود این دارو برای کنترل بسیاری از عفونت های باکتریایی موجود میباشد.  خطرات استفاده از آنتی بیوتیک های گربه ها
  آنتی بیوتیک ها برای گربه ها


  این آنتی بیوتیک ها مجموعی از اثرات جانبی منفی در بر خواهند داشت,وسعت و شدت آنها بستگی به داروی خاص و سابقه ی پزشکی ,نژاد گربه ی شما و عوامل دیگر دارد.برخی از عوارض جانبی رایج این آنتی بیوتیک ها عبارتند از:

  -استفراغ و اسهال
  -تورم قسمت های مختلفی از صورت و بدن
  -وجود خون در مدفوع
  -یرقان
  -آسیب های کلیوی یا کبدی
  -از دست دادن وزن یا از دست دادن اشتها و عطش  به طور کلی اکثر آنتی بیوتیک ها با عوارض جانبی شدیدی همراه نمیباشند که همین مسئله میتواند مهمتر از مزایای دارو باشد.اما گربه ها عکس العمل متفاوتی به داروهای مشابه نشان میدهند و بسیار مهم میباشد که شما قبل از اینکه برنامه ی درمانی پت خود را آغار کنید از هر یک از تاثیرات منفی ممکن آنتی بیوتیک ها مطلع باشید.علاوه بر این با دقت مراقب گربه ی خود باشید تا در صورت مشاهده ی هرگونه نشانه از عوارض جانبی جدی او را به دامپزشکی برسانید.
  قبل از اینکه پت شما بطور کامل درمان نشده است برنامه ی آنتی بیوتیک را قطع و یا متوقف نکنید.

  این کار ممکن است باعث تاثیرات منفی بیشتری شود و همچنین ممکن است مقاوت باکتری ها را نسبت به آنتی بیوتیک ها افزایش دهد.
  آنتی بیوتیک ها داروهایی بسیار موثر میباشند که میتوانند به درمان انواع بیماری ها و عفونت های گربه ی شما کمک کنند.با این حال آنها بدون خطر نمیباشند و تجویز نادرست آنها میتواند برای شرایطی که ساخته شده اند بسیار مضر باشد.به همین دلیل مشورت با یک دامپزشک قبل و در طول برنامه ی آنتی بیوتیک درمانی گربه ی شما از اهمیت خاصی برخوردار میباشد.
  مترجم:سارا خلیلی
  منبع:vetinfo


 2. 4 کاربر پست S4R4 عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  9
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  آنتی بیوتیک ها برای گربه ها در بیشتر موارد عملکردی مشابه آنتی بیوتیک های انسانی دارند.آنتی بیوتیک های گربه ها عفونت های باکتریایی را با حمله کردن به باکتری های مضر دفع میکنند یا از تکثیر باکتری ها جلوگیری میکنند.آنتی بیوتیک ها ممکن است در برابر عفونت های چشم گربه ,عفونت های گوش گربه و عفونت های دستگاه ادراری گربه و شرایط دیگر تاثیر گذار باشند. اطلاعات پایه در مورد آنتی بیوتیک های گربه ها را برای یادگیری در اینجا می توانید بخوانید.
  رایج ترین آنتی بیوتیک های گربه ها چه هستند؟

  رایج ترین آنتی بیوتیک گربه ها آموکسی سیلین (Amoxicillin) میباشد.آموکسی سیلین یک آنتی بیوتیک قوی و تاثیر گذار در برابر باکتری هایی میباشد که باعث عفونت های گوش,چشم و دستگاه ادراری گربه ها می شوند. علاوه بر این بیش از دیگر آنتی بیوتیک ها مفید میباشد زیرا در بیشتر گربه ها عوارض جانبی جزئی ایجاد می کند.تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)SAHARI

 4. کاربر مقابل پست sraha عزیز را پسندیده است:


 5. Top | #3

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  6
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  روش مصرف و راههای تجویز آنتی بیوتیک ها

  اگر هدف از آنتی بیوتیک تراپی رسیدن به یک نتیجه سیستمیک می باشد تجویز عمومی توصیه می گردد. از عوامل موثر برای رسیدن به نتیجه بهتر می توان به روش تزریق، نوع بیماری، طول درمان، درجه حرارت بدن بیمار و صاحب حیوان اشاره کرد. در عفونت های چشم، گوش، برخی از عفونت های پوستی و روده ای تجویز موضعی ارجحیت دارد زیرا در این روش غلظت دارو در محل عفونت در بالاترین حد خود می باشد البته برخی از داروها مانند باسیتراسین، نئومایسین و پلی میکسین به دلیل سمی بودن آنها در روش تزریق عمومی، فقط به صورت موضعی قابل مصرف می باشند. در بسیاری از بیماریهای عفونی و در مواردی که ادامه درمان توسط صاحب حیوان در منزل صورت خواهد گرفت، تجویز آنتی بیوتیک خوراکی توصیه می شود. در اکثر مواقع صاحب حیوانات خانگی، داروها را داخل مواد غذائی مورد علاقه حیوان گذاشته و به حیوان می خورانند، البته ذکر این نکته لازم می باشد که ماده غذائی نبایستی روی دارو اثر سوء یا تضعیف کنندگی داشته باشد و اگر در این مورد شک و شبهه ای وجود دارد بهتر است دارو با معده خالی به حیوان داده شود( ٢-١ ساعت قبل و بعد از مصرف دارو غذا داده نشود). بر این اساس آنتی بیوتیک ها به سه دسته تقسیم می شوند. دسته اول آنتی بیوتیک هائی هستند که بهتر است با معده خالی مصرف شوند یا ٢-١ ساعت قبل و بعد از مصرف دارو غذا داده نشود که شامل : آزیترومایسین، سفرادین، اریترومایسین، بیشتر فلوروکینولون ها، لینکومایسین، آمینو پنی سیلین ها و پنی سیلین v ، ریفامپسین و بیشتر سولفانامید ها.

  آنتی بیوتیک هائی که بهتر است همراه غذا مصرف شوند یا با معده پر داده شوند عبارتند از: سفودروکسیل، ،داکسی سایکلین، مترونیدازول و نیتروفورانتوئین.

  آنتی بیوتیک هائی که محدودیتی از بابت پر یا خالی بودن معده ندارند عبارتند از : سفالکسین، قرص و کپسول کلرامفنیکل، کلیندامایسین، هتاسیلین و اسپیرامایسین.

  در دامهای کوچک تجویز آنتی بیوتیک ها از راه تزریق به دلیل مشکلاتی که ایجاد می کند ( درد در محل تزریق که سبب ذهنیت منفی دام نسبت به صاحب خود یا کلینیسین می شود و همچنین مشکل بودن تزریق توسط صاحب دام برای ادامه درمان در منزل) طرفدار زیادی ندارد اما در حیواناتی که دچار استفراغ و تهوع می باشند، حیوانات عصبی، حیواناتی که در حالت کما و شوک می باشند و همچنین در کلیه مواردی که حیوان به علت درد در ناحیه حلق و فارنکس تمایلی به بلع ندارد روش تزریقی توصیه می شود.برای این منظور تزریق داخل عضلانی، زیر جلدی و یا وریدی توصیه می شود که در این میان روش وریدی بیشتر مقبول و مورد استفاده می باشد بویژه در موارد حاد که غلظت خونی آنتی بیوتیک در سریعترین زمان به حداکثر خود می رسد.

  پنی سیلین و ترکیب پنی سیلین با استرپتومایسین در سگها در عفونت های دستگاه تنفس، دستگاه گوارش، سیستم ادراری – تناسلی، مننژیت، زخم، آبسه ، عفونت های بافت نرم ( پوست و بالشتک کف پا) و همچنین در جلوگیری از عفونت های باکتریائی ثانویه متعاقب عفونت های ویروسی کاربرد و کارآئی دارد.

  ترکیب سولفادیمیدین با تری متوپریوم در دامهای کوچک در عفونت های دستگاه تنفس( برونشیت، پنومونی،لارنژیت، فارنژیت، التهاب لوزه، عفونت های ثانویه دستگاه تنفسی متعاقب بیماری های ویروسی به ویژه دیستمپر)، عفونت های دستگاه گوارش (گاستروآنتریت)، عفونت های ادراری- تناسلی( در درمان متریت به عنوان درمان کمکی متعاقب درمان موضعی، نفریت، سیستیت، واژینیت و عفونت های متعاقب زایمان) و سپتی سمی بسیار کاربرد دارد.

  جنتامایسین در دامهای کوچک در عفونت های دستگاه تنفس، دستگاه گوارش، سیستم ادراری – تناسلی و سپتی سمی کاربرد دارد.

  لینکومایسین در گربه در عفونت های دستگاه تنفس بویژه در پنومونی ها، برونشیت، التهاب لوزه و فارنژیت کاربرد دارد.


  علت بزرگ شدن پروستات طبق جدیدترین تحقیقات دانشمندان چیست؟


  دانلود رایگان لیست کامل حروف اضافه انگلیسی +جزوه pdf


  نحوه نگارش رزومه به زبان انگلیسی طبق آخرین استانداردها+دانلود ۶ نمونه ی برتر


  مهمترین مراقبتهای قبل و بعد از عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا که باید بدانید!

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 31st October 2012, 05:59 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 8th July 2012, 10:38 AM
 3. عوارض جانبی آنتی بیوتیک ها برای گربه ( ترجمه )
  توسط Venom در انجمن موضوعات و مقالات مربوط به گربه ها
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 18th March 2011, 08:29 AM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2nd July 2010, 12:57 PM

Visitors found this page by searching for:

آنتی بیوتیک ها

انتی بیوتیک وگربه ها

آنتی بیوتیک ها تصاویر

اطلات درباره گر به ها

آنتی بیوتیک برای بچه گربه ها

داروهای آنتی بیوتیک برای گربه

انتي بيوتيك گربه

داروى مناسب براى عفونت گربه اى

آنتی بیوتیک مصرفی در گربه

درمان آنتی بیوتیک عفونت گربه

آموكسي كلاو گربه

قرص آنتی بیوتیک گربه

تتراسایکلین

دارو براى درمان گربه

آنتی بیوتیک برای عفونت گربه

آنتي بيوتيك براي درمان عفونت در گربهآنتي بيوتيك موثر ب بيماري گربهآنتی بیوبیک برای گربهآنتیبیوتیک جهت مصرف گربهانتي بيوتيك قوي براي درمان چرك گوشانتیبیوتیکهای گربهآنتی بیوتیک قوي براي سگانتي بيوتيك چشم در گربهعلت اسهال گربه آنتی بیوتیکآنتي بيوتيك براي حيواناتبچه گربه درمان اسهال دارو درمان عفونت گربه هاانتي بيوتيك براي سگ يا گربهآنتی بیوتیک تنفسی گربهدرمان بیماریهای گربه با آنتی بیوتیکدرمان عفونت پوستی گربه هادرمان انتی بیوتیک برای گربهآنتی بیوتیک برای اسهال سگانتی بیوتیک های برای گربهانتی بیوتیک برای درمان گربه آنتی بیوتیک اختصاصی عفونت ادراری در گربهانتی بیوتیک برای گربه گربهآنتی بیوتیک ها برای بچه گربهانتی بیوتیکهاamoxicillin براى گربهانتیبیوتیک در گربهمضرات ادرار گربهانتی بیوتیک مناسب برای عفونت در گربهآنتی بیوتیک مناسب برای سگهابرای چه بیماری انتی بیوتیک استفاده میشودانبی بیوبیکدرمان عفونت ادرار در گربه هادرمان بیماری عفونی گربهدرمان بیماری عفونی در گربه هاچرک دست گربهبهترین انتی بیوتیک عفونی حیواناتانتی بیوتیک قوی گربهدرمان آنتی بیوتیکی گربهدرمان چرک گربهمصرف آنتی بیوتیک ر عفونت ادراری گربهدارو های مخصوص گربه هاقرص آنتی بیوتیک حیوانیبیماری ای رایج در گربه هاآنتي بيوتيك چشمي د حيواناتدرمان چرک کردن گوش گربهدراستفراغ گربه چه انتی بیوتیکی استفاده میشودداروهای دامپزشکی رایج درسگدرمان بیماری عفونی گربه با آنتی بیوتکآنتي بيوتيك كربهگربه عفونت انتی بیوتیکانتی بیوتیک مصرفی در گربهبیماری های پوستی درسگآنتي بيوتيك جهت درمان عفونت گربه هاداروها وانتی بیوتیکهای موجود برای اسهال گربهعفونت گربه دامپزشك آنتي بيوتيكآنتی بیوتیک مورد استفاده در سگ وگربهآنتي بيوتيك مصرفي براي گربه عفونت دستگاه تنفسي گربهعوارض آنتی بیوتیک در گربهآنتی بیوتیک های قابل تجویز در گربه هاآنتی بیوتیک برای عفونت کلیوی گربهانتی بیوتیک عفونت تنفسی حیوان انتی بیوتیک های رایج در دامپزشکی تجویز آنتی بیوتیک در گربه دارو هاي عفوني براي درمان گربهگربه هاانواع بيماري چشم گربه هادرمان عفونت دستگاه تنفسی گربه و کدام آنتی بیوتیکگربه و انتیبیوتیکآنتی بيوتيک برای گربهدرمان عفونت کنه در گربه هاآنتی بیوتیک قوی برای عفونت دستگاه تنفسیداروی آنتی بیوتیک گربهانتي بيوتيك براي عفونت چشم گربهپروبیوتیک هادارو برای عفونت و تورم چشم بچه گربه ها آنتی بیوتیکی برای درمان گربه؟دارو برای عفونت و اسها ل گربهانتی بیوتیک مصرفی در عفونت کلیهدز آنتى بيوتيك گربهمصرف آنتی بیوتیک در بیماری های چشمی گربه هاآنتی بیوتیک بچه گربه شربت آنتی بیوتیک گربه هاانتي بيوتيك جهت عفونت كربهتاثیر آنتی بیوتیک بر بچه گربه

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556