نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
Like Tree2Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2 Post By آیسه

تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

This is a discussion on تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد within the تاثیر گیاهخواری بر محیط زیست forums, part of the تالار گیاهخواری category; در این مقال ه با توجه به تحقیقات دانشمند مشهور طرفدار محیط زیست آمریکا،" دکتر رُبرت گودلند" ، توضیح خواهیم ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  5586
  لايك كرده
  7397
  نوشته ها
  5,914
  می پسندم
  46,437
  مورد پسند : 10,971 بار در 4,015 پست
  حالت من :
  My Mood
  Relaxed
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  در این مقاله با توجه به تحقیقات دانشمند مشهور طرفدار محیط زیست آمریکا،" دکتر رُبرت گودلند"، توضیح خواهیم داد که چگونه تولید و مصرف محصولات حیوانی سبب ایجاد تغییرات اقلیمی می شود. دکتر گودلند که "وجدان بانک جهانی" به شمار می آید، ۲۳ سال است که به عنوان مشاور ارشد زیست محیطی در بانک خدمت می کند. ایشان در حال حاضر از همکاران باسابقه در مؤسسه منابع طبیعی جهان سازمان پژوهشی جهانی و غیر دولتی است که در زمینه مسائل مرتبط با اکولوژی به دولت ها، شرکت ها و جوامع، راه حل ارائه می دهد.
  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد
  همچنین از نویسندگان چندین کتاب در مورد توسعه زیست پایدار اقتصاد و محیط زیست هستند و به عنوان رئیس بخش اقلیم شناسی انجمن اکولوژیکی آمریکا خدمت می کند و رئیس سابق انجمن بین المللی برآورد اثر می باشد. ایشان در سال ۲۰۰۸، اولین مدال کولیج را از اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت دریافت کردند، که این افتخار به خاطر کمک های شایان توجه ایشان به حفاظت از محیط زیست بوده است.
  در اکتبر ۲۰۱۱، گردهمایی جهانی ان جی او گوانگجو در دانشگاه ملی کونام در کره برگزار شد که دکتر گودلند نیز در آن سخنرانی داشتند که عنوان آن: "غذا و تغییرات اقلیمی: خطر و فرصت برای کره و جهان" بود. این رویداد بخشی از اجلاس پیمان های زیست محیطی شهری گوانگجو بود که در آن شهرداران و مقامات مسئول از بیش از ۱۰۰ شهر از سراسر جهان، در شهر گوانگجو جمع شدند تا در مورد مسائل فوری زیست محیطی که مناطق شهری با آنها مواجه هستند، گفتگو کنند. از جمله: لستر براون، بنیانگذار و رئیس مؤسسه سیاست زمین در آمریکا، آمنه محمد، معاون مدیر اجرایی برنامه زیست محیطی سازمان ملل و دکتر جوآن کلس، مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد (یو ان- هبیتات). که در این مقاله خلاصه ای از موضوعات و تصمیمات ارائه شده در این گردهمایی را بررسی می کنیم.


  فاجعه اقلیمی به عنوان بزرگترین مشکل و بزرگترین مخمصه ای است که تاکنون تمدن امروز با آن مواجه بوده است. آلاینده های گازهای گلخانه ای کره جنوبی پیوسته در حال افزایش است. در سال ۲۰۰۵، کره جنوبی۴۹۰ میلیون تن آلاینده داشت. تا سال ۲۰۱۰، مقدار آن به ۵۷۰ میلیون رسید.تا سال ۲۰۱۵، پیش بینی می شود که این مقدار به ۶۰۴ میلیون تن برسد. و این چیزی است که سبب ایجاد تغییرات اقلیمی شده است. سطح گازهای گلخانه ای جوی در جهان که بر اساس توافقات ایمن اعلام شده، ۳۵۰ واحد در میلیون است. بر روی لباس برخی از لباس مسئولین به منظور آگاه سازی سایرین از بحران عدد "۳۵۰" به معنی ۳۵۰ واحد در میلیون گاز گلخانه ای درج شده است. اما متاسفانه، سال گذشته، مقدار متوسط گاز گلخانه ای از ۳۵۰ گذشت. و حالا ۳۹۰ است. ما باید به سطح ایمن بازگردیم، درحالی که زمان چندانی نداریم در واقع به آن اندازه ای که اکثر مردم فکر می کنند، نیست. اگر این فرصت ۵ سال یا حداکثر ۱۰ سال هم باشد، باز هم زمان کوتاهی است تا ما تغییرات بزرگ مورد نیاز را در تمدن مان ایجاد کنیم تا بتوانیم از فاجعه اقلیمی جلوگیری نماییم.
  گزارش هیئت بین دولتی تغییرات اقلیمی سازمان ملل با عنوان "گزارش ویژه در مورد مدیریت خطرات رویدادهای ناگوار و فجایع برای سازگاری پیشرفته با تغییرات اقلیمی" بیان می کند که در سالهای آینده رویدادهای ناگوار مرتبط سیلاب های گسترده سال ۲۰۱۱ در تایلند و خشکسالی شدید در شاخ آفریقا، بیشتر می شوند. همچنین، گزارش توسعه بشر سال ۲۰۱۱ از برنامه توسعه سازمان ملل شامل هشداری جدی است مبنی بر اینکه اگر ما اقدام جدی انجام ندهیم، ممکن است کشورهای در حال توسعه متوقف شود یا به شدت کاهش یابد.کاهش عظیم تنوع زیستی، افزایش سریع سطح آب دریا، کمبود غذای شدید، کلاهک های یخی و یخچال های طبیعی به سرعت در حال نابودی، حریق های گسترده و میلیون ها نفر پناهجوی اقلیمی چند مورد از پیامدهای وحشتناک تغییرات اقلیمی اند.

  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  وقتی از اقدام برای مقابله با این هراس انگیزترین چالش صحبتی به میان می آید، سرمایه گذاری در انرژی پاک واکنشی معمول است. دکتر گودلند معتقدند که باید در این راه حل تجدید نظر کنیم. معمول ترین پاسخی که مردم فکر می کنند به جلوگیری از فاجعه اقلیمی کمک می کند،تغییر عظیم از سوخت های فسیلی شامل زغال، گاز، نفت به انرژی زیست پایدار شامل باد، خورشد، موج، حرارت زمین، و کمی هم انرژی آبی است. این تغییر از سوخت های فسیلی به انرژی زیست پایدار، ضروری اما کند است. هر کاری که انجام دهیم حداقل ۲۰ سال یعنی از ۲۰۱۰ تا ۲۰۳۰ طول می کشد و اکثر دانشمندان معتقدند که ما نمی توانیم تا ۲۰۳۰ صبر کنیم. تغییر از انرژی حاصل از سوخت های فسیلی به انرژی زیست پایدار، ضروری است اما نمی تواند از فاجعه اقلیمی جلوگیری کند. دی اکسید کربنی که هم اینک نیز در جو وجود دارد، صدها سال آنجا می ماند. لذا ما باید به راهی سریعتر از تغییر از سوخت های فسیلی به انرژی زیست پایدار، برای جلوگیری از تغییرات اقلیمی روی آوریم.

  از تحقیق دکتر گودلند و دیگر کارشناسان علمی چنین نتیجه گرفته شده است که تولید دام از جمله چیزهایی است که برای توقف تغییرات اقلیمی فوراً باید به آن رسیدگی شود. اکثر مردم از مقدار بسیار زیاد دام ها در جهان بی اطلاعند. جمعیت حیوانات خشکی از سال ۱۹۶۰ تاکنون ۶ برابر شده است. لذا این بالاروی در زنجیره غذایی پدیده ای نسبتاً جدید در جهان است.

  در سال ۲۰۰۹، ۶۰ میلیارد دام کشته و خورده شدند.
  یک چهارم از همه زمینها در سراسر جهان، یک سوم از همه زمین های زراعی، برای چیزهایی نظیر لوبیای سویا به منظورتغذیه دام به کار می رود.
  جنگل بارانی آمازون به خاطر ایجاد مزارع دامداری و تولید غذا برای دام ویران شده است.
  اکثر غذای گاوها و همچنین اکثر غذای خوک ها و مرغ ها در کره جنوبی، از جنگل های آمازون می آید.


  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  گزارش سال ۲۰۰۶ سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل (فائو)، "سایۀ بلند دام"، نتیجه گیری نمود که صنعت دامپروری مسئول ۱۸ درصداز آلایندگی های تولید شده توسط فعالیتهای انسانی در جهان است. این گزارش تمامی آلایندگی های مربوط به صنعت دامپروری، شاملتولید کود، پرورش محصولات غذایی برای دام و روند پرورش، کشتن، سرد سازی و حمل و نقل محصولات حیوانی برای خوردن را مورد بررسی قرار داد.

  دکتر گودلند و جف انهانگ، اطلاعات ارائه شده در "سایه طولانی احشام" در مورد مقدار گازهای گلخانه ای که توسط این صنعت تولید می شود و به پیامدهای مختلف ختم می شود را مجدداً بررسی کردند. یافته های آنها در مقاله "احشام و تغییرات اقلیمی" سال ۲۰۰۹ در (دیده بانی جهانی) چاپ شد. پرورش دام و تنفس آنها، و دیگر بخش های چرخه تولید دام، به افزایش بسیار زیاد گازهای گلخانه ای می انجامد. فائو محاسبه کرد که فقط % ۱۸ از گازهای گلخانه ای ایجاد شده توسط فعالیتهای انسان از بخش دام است. دکتر گودلند و جف انهانگ، % ۱۸ فائو را مجدداً مورد بررسی قرار دادیم و متوجه شدند که بیش از % ۵۱ است. به عبارت دیگر، تفاوت بزرگی ایجاد شد.

  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  چگونه بین آمار فائو و آمار تیم تحقیقاتی دکتر گودلند این همه تفاوت است؟

  مطرح کردن آن آسان نیست اما همه اینها به طور دقیق در جداول موجود در مقاله آنها برای "دیده بانی جهانی" ارائه شد. آنها محاسبات فائو را به همه بخش های بسیار کوچک آن تقسیم کردند و متوجه ۱۰ تناقض در محاسبات فائو شدند. با کنار هم قرار دادن این تناقضات کوچک در کنار هم، این آمار از % ۱۸ی فائو، به % ۵۱ رسید. مهمترین موضوعی که فائو از قلم انداخته بود، تنفس ۶ میلیارد دامی بود که سالانه کشته می شوند.همه آنها تنفس می کنند و نفس آنها، دی اکسید کربن دارد. و آنها این موضوع را به حساب نیاورده بودند. اکثر دام ها از جنگل های آمازون می آیند. مردم درختان جنگل آمازون را قطع می کنند. اثر این کار، به کاهش ظرفیت جنگل برای جذب و منزوی سازی گازهای گلخانه ای می انجامد. دوم اینکه آنها جنگل را می سوزانند که با این کار مقدار بسیار زیادی گاز گلخانه ای منتشر می شود. بعد دام ها را پرورش می دهند. بادگلو و تنفس دام ها، به افزایش گازهای گلخانه ای می انجامد. و در چرخه دام ها، منجمد کردن آنها، انتقال شان و چیزهایی نظیر اینها نیز مقدار بیشتری گاز گلخانه ای منتشر می کنند. بعلاوه، بخش اعظمی از جنگل آمازون نه به خاطر مزارع دامداری، بلکه به خاطر غذای دام ویران می شود.

  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  "صلح سبز برزیل" بیان داشته که صنعت دامداری عامل حدود % ۸۰ از جنگل زدایی در آمازون است. ذخیره دی اکسید کربن در درختان و گیاهان جنگل های سراسر جهان، حدوداً ۲۸۹ گیگا تن است. دکتر گودلند برآورد می کند که به ازای پاکسازی یا سوزاندن هر هکتار از جنگل ها، حداقل ۲۰۰ تن کربن به اتمسفر می رود، و این در حالی است که چراگاه های فرسایش یافته به ازای هر یک هکتار، فقط ۸ تن کربنذخیره می کنند. قطع درختان جنگل های بارانی آمازون، اثرات زیادی بر تغییرات اقلیمی دارد. جنگل آمازون به طور کلی بزرگترین جذب کننده کربن در زمین های خشک جهان ماست. اقیانوس ها کمی بیشتر کربن جذب می کنند. اما اگر درختان جنگل ها را قطع کنیم، ظرفیت جنگل برای جذب کربن را نه تنها ظرفیت جذب کربن کاهش می یابد، بلکه وقتی که جنگل سوزانده می شود، به منظور ایجاد چراگاه بوده و مقدار بسیار زیادی گاز گلخانه ای منتشر می کند که این گازها وارد جو می شوند.

  مقاله "دامداری و تغییرات اقلیمی"، به این مسئله می پردازد که چرا دام ها نمی توانند به عنوان مخزنی برای ذخیره کربن باشند و می گوید: "حتی اگر کسی توده ایستاده دام ها را یک مخزن ذخیره کربن بداند، بر اساس برآورد فائو، مقدار کربن ذخیره شده در دام ها در مقایسه با مقدار کربن ذخیره شده در جنگل هایی که به منظور ایجاد فضا برای کشت غذا برای دام ها و چرای آنها پاکسازی می شوند، بسیار ناچیز است." حالا مقدار زیادی از جنگل ها قطع می شوند و ظرفیت جذب فتوسنتز جهان کاهش یافته است. و لذا مفهوم قدیمی تعادل زیبایی یین و یانگ در چرخه کربنی، که بر اساس آن فتوسنتز به طور کامل تنفس را متعادل می کرد، همه به هم ریخته است. بشریت چرخه کربنی را بر هم زده و هنوز افرادی که به این موضوع اعتراف می کنند بسیار کم هستند. و در خاتمه باید گفت که تنها تغییر فوری شیوه غذا خوردن ما میتواند بحران اقلیمی جهان را حل کند.
  و حالا به راه حل می رسیم. جایگزین های رژیم متمرکز بر محصولات حیوانی چیست؟ جایگزین های محصولات دامی از نظر تأثیر بر شرایط اقلیمی شامل هر گونه غذای گیاهی اند. اگر برای شما سخت است که رژیم گوشتی تان را تغییر دهید، می توانید از جایگزین های گیاهی گوشت استفاده کنید.


  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  با سپاس صمیمانه از "دکتر ربرت گودلند"، به خاطر تحقیقات علمی ارزشمندشان که به طور واضح نشان می دهد که تولید و مصرف محصولات دامی، عامل اصلی تغییرات اقلیمی است و به شدت آیندۀ همه تمدن ها را تهدید می کند. امید است که به زودی کل جهان از این عامل مطلع شوند و به سرعت صنعت دامداری را متوقف کنند و به خاطر سیاره مان و نسل های آینده از روش زندگی
  وگان ارگانیک پیروی نمایند.

  منابع: کانون انسان پاک، زمین پاک.  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 2. کاربر مقابل پست ToOoTi عزیز را پسندیده است:

  Ali

 3. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  طوطی..سگ...ماهی
  محل سکونت
  ایرونیم
  لايك دريافتي
  586
  لايك كرده
  534
  نوشته ها
  2,035
  می پسندم
  1,296
  مورد پسند : 5,852 بار در 1,746 پست
  حالت من :
  My Mood
  Happy

  پیش فرض تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  در این مقاله با توجه به تحقیقات دانشمند مشهور طرفدار محیط زیست آمریکا،" دکتر رُبرت گودلند"، توضیح خواهیم داد که چگونه تولید و مصرف محصولات حیوانی سبب ایجاد تغییرات اقلیمی می شود. دکتر گودلند که "وجدان بانک جهانی" به شمار می آید، ۲۳ سال است که به عنوان مشاور ارشد زیست محیطی در بانک خدمت می کند. ایشان در حال حاضر از همکاران باسابقه در مؤسسه منابع طبیعی جهان سازمان پژوهشی جهانی و غیر دولتی است که در زمینه مسائل مرتبط با اکولوژی به دولت ها، شرکت ها و جوامع، راه حل ارائه می دهد.
  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد
  همچنین از نویسندگان چندین کتاب در مورد توسعه زیست پایدار اقتصاد و محیط زیست هستند و به عنوان رئیس بخش اقلیم شناسی انجمن اکولوژیکی آمریکا خدمت می کند و رئیس سابق انجمن بین المللی برآورد اثر می باشد. ایشان در سال ۲۰۰۸، اولین مدال کولیج را از اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت دریافت کردند، که این افتخار به خاطر کمک های شایان توجه ایشان به حفاظت از محیط زیست بوده است.
  در اکتبر ۲۰۱۱، گردهمایی جهانی ان جی او گوانگجو در دانشگاه ملی کونام در کره برگزار شد که دکتر گودلند نیز در آن سخنرانی داشتند که عنوان آن: "غذا و تغییرات اقلیمی: خطر و فرصت برای کره و جهان" بود. این رویداد بخشی از اجلاس پیمان های زیست محیطی شهری گوانگجو بود که در آن شهرداران و مقامات مسئول از بیش از ۱۰۰ شهر از سراسر جهان، در شهر گوانگجو جمع شدند تا در مورد مسائل فوری زیست محیطی که مناطق شهری با آنها مواجه هستند، گفتگو کنند. از جمله: لستر براون، بنیانگذار و رئیس مؤسسه سیاست زمین در آمریکا، آمنه محمد، معاون مدیر اجرایی برنامه زیست محیطی سازمان ملل و دکتر جوآن کلس، مدیر اجرایی برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد (یو ان- هبیتات). که در این مقاله خلاصه ای از موضوعات و تصمیمات ارائه شده در این گردهمایی را بررسی می کنیم.  فاجعه اقلیمی به عنوان بزرگترین مشکل و بزرگترین مخمصه ای است که تاکنون تمدن امروز با آن مواجه بوده است. آلاینده های گازهای گلخانه ای کره جنوبی پیوسته در حال افزایش است. در سال ۲۰۰۵، کره جنوبی۴۹۰ میلیون تن آلاینده داشت. تا سال ۲۰۱۰، مقدار آن به ۵۷۰ میلیون رسید. تا سال ۲۰۱۵، پیش بینی می شود که این مقدار به ۶۰۴ میلیون تن برسد. و این چیزی است که سبب ایجاد تغییرات اقلیمی شده است. سطح گازهای گلخانه ای جوی در جهان که بر اساس توافقات ایمن اعلام شده، ۳۵۰ واحد در میلیون است. بر روی لباس برخی از لباس مسئولین به منظور آگاه سازی سایرین از بحران عدد "۳۵۰" به معنی ۳۵۰ واحد در میلیون گاز گلخانه ای درج شده است. اما متاسفانه، سال گذشته، مقدار متوسط گاز گلخانه ای از ۳۵۰ گذشت. و حالا ۳۹۰ است. ما باید به سطح ایمن بازگردیم، درحالی که زمان چندانی نداریم در واقع به آن اندازه ای که اکثر مردم فکر می کنند، نیست. اگر این فرصت ۵ سال یا حداکثر ۱۰ سال هم باشد، باز هم زمان کوتاهی است تا ما تغییرات بزرگ مورد نیاز را در تمدن مان ایجاد کنیم تا بتوانیم از فاجعه اقلیمی جلوگیری نماییم.
  گزارش هیئت بین دولتی تغییرات اقلیمی سازمان ملل با عنوان "گزارش ویژه در مورد مدیریت خطرات رویدادهای ناگوار و فجایع برای سازگاری پیشرفته با تغییرات اقلیمی" بیان می کند که در سالهای آینده رویدادهای ناگوار مرتبط سیلاب های گسترده سال ۲۰۱۱ در تایلند و خشکسالی شدید در شاخ آفریقا، بیشتر می شوند. همچنین، گزارش توسعه بشر سال ۲۰۱۱ از برنامه توسعه سازمان ملل شامل هشداری جدی است مبنی بر اینکه اگر ما اقدام جدی انجام ندهیم، ممکن است کشورهای در حال توسعه متوقف شود یا به شدت کاهش یابد. کاهش عظیم تنوع زیستی، افزایش سریع سطح آب دریا، کمبود غذای شدید، کلاهک های یخی و یخچال های طبیعی به سرعت در حال نابودی، حریق های گسترده و میلیون ها نفر پناهجوی اقلیمی چند مورد از پیامدهای وحشتناک تغییرات اقلیمی اند.

  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  وقتی از اقدام برای مقابله با این هراس انگیزترین چالش صحبتی به میان می آید، سرمایه گذاری در انرژی پاک واکنشی معمول است. دکتر گودلند معتقدند که باید در این راه حل تجدید نظر کنیم. معمول ترین پاسخی که مردم فکر می کنند به جلوگیری از فاجعه اقلیمی کمک می کند، تغییر عظیم از سوخت های فسیلی شامل زغال، گاز، نفت به انرژی زیست پایدار شامل باد، خورشد، موج، حرارت زمین، و کمی هم انرژی آبی است. این تغییر از سوخت های فسیلی به انرژی زیست پایدار، ضروری اما کند است. هر کاری که انجام دهیم حداقل ۲۰ سال یعنی از ۲۰۱۰ تا ۲۰۳۰ طول می کشد و اکثر دانشمندان معتقدند که ما نمی توانیم تا ۲۰۳۰ صبر کنیم. تغییر از انرژی حاصل از سوخت های فسیلی به انرژی زیست پایدار، ضروری است اما نمی تواند از فاجعه اقلیمی جلوگیری کند. دی اکسید کربنی که هم اینک نیز در جو وجود دارد، صدها سال آنجا می ماند. لذا ما باید به راهی سریعتر از تغییر از سوخت های فسیلی به انرژی زیست پایدار، برای جلوگیری از تغییرات اقلیمی روی آوریم.

  از تحقیق دکتر گودلند و دیگر کارشناسان علمی چنین نتیجه گرفته شده است که تولید دام از جمله چیزهایی است که برای توقف تغییرات اقلیمی فوراً باید به آن رسیدگی شود. اکثر مردم از مقدار بسیار زیاد دام ها در جهان بی اطلاعند. جمعیت حیوانات خشکی از سال ۱۹۶۰ تاکنون ۶ برابر شده است. لذا این بالاروی در زنجیره غذایی پدیده ای نسبتاً جدید در جهان است.

  در سال ۲۰۰۹، ۶۰ میلیارد دام کشته و خورده شدند.
  یک چهارم از همه زمینها در سراسر جهان، یک سوم از همه زمین های زراعی، برای چیزهایی نظیر لوبیای سویا به منظور تغذیه دام به کار می رود.
  جنگل بارانی آمازون به خاطر ایجاد مزارع دامداری و تولید غذا برای دام ویران شده است.
  اکثر غذای گاوها و همچنین اکثر غذای خوک ها و مرغ ها در کره جنوبی، از جنگل های آمازون می آید.


  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  گزارش سال ۲۰۰۶ سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل (فائو)، "سایۀ بلند دام"، نتیجه گیری نمود که صنعت دامپروری مسئول ۱۸ درصد از آلایندگی های تولید شده توسط فعالیتهای انسانی در جهان است. این گزارش تمامی آلایندگی های مربوط به صنعت دامپروری، شامل تولید کود، پرورش محصولات غذایی برای دام و روند پرورش، کشتن، سرد سازی و حمل و نقل محصولات حیوانی برای خوردن را مورد بررسی قرار داد.

  دکتر گودلند و جف انهانگ، اطلاعات ارائه شده در "سایه طولانی احشام" در مورد مقدار گازهای گلخانه ای که توسط این صنعت تولید می شود و به پیامدهای مختلف ختم می شود را مجدداً بررسی کردند. یافته های آنها در مقاله "احشام و تغییرات اقلیمی" سال ۲۰۰۹ در (دیده بانی جهانی) چاپ شد. پرورش دام و تنفس آنها، و دیگر بخش های چرخه تولید دام، به افزایش بسیار زیاد گازهای گلخانه ای می انجامد. فائو محاسبه کرد که فقط % ۱۸ از گازهای گلخانه ای ایجاد شده توسط فعالیتهای انسان از بخش دام است. دکتر گودلند و جف انهانگ، % ۱۸ فائو را مجدداً مورد بررسی قرار دادیم و متوجه شدند که بیش از % ۵۱ است. به عبارت دیگر، تفاوت بزرگی ایجاد شد.

  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  چگونه بین آمار فائو و آمار تیم تحقیقاتی دکتر گودلند این همه تفاوت است؟

  مطرح کردن آن آسان نیست اما همه اینها به طور دقیق در جداول موجود در مقاله آنها برای "دیده بانی جهانی" ارائه شد. آنها محاسبات فائو را به همه بخش های بسیار کوچک آن تقسیم کردند و متوجه ۱۰ تناقض در محاسبات فائو شدند. با کنار هم قرار دادن این تناقضات کوچک در کنار هم، این آمار از % ۱۸ی فائو، به % ۵۱ رسید. مهمترین موضوعی که فائو از قلم انداخته بود، تنفس ۶ میلیارد دامی بود که سالانه کشته می شوند. همه آنها تنفس می کنند و نفس آنها، دی اکسید کربن دارد. و آنها این موضوع را به حساب نیاورده بودند. اکثر دام ها از جنگل های آمازون می آیند. مردم درختان جنگل آمازون را قطع می کنند. اثر این کار، به کاهش ظرفیت جنگل برای جذب و منزوی سازی گازهای گلخانه ای می انجامد. دوم اینکه آنها جنگل را می سوزانند که با این کار مقدار بسیار زیادی گاز گلخانه ای منتشر می شود. بعد دام ها را پرورش می دهند. بادگلو و تنفس دام ها، به افزایش گازهای گلخانه ای می انجامد. و در چرخه دام ها، منجمد کردن آنها، انتقال شان و چیزهایی نظیر اینها نیز مقدار بیشتری گاز گلخانه ای منتشر می کنند. بعلاوه، بخش اعظمی از جنگل آمازون نه به خاطر مزارع دامداری، بلکه به خاطر غذای دام ویران می شود.

  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد


  "صلح سبز برزیل" بیان داشته که صنعت دامداری عامل حدود % ۸۰ از جنگل زدایی در آمازون است. ذخیره دی اکسید کربن در درختان و گیاهان جنگل های سراسر جهان، حدوداً ۲۸۹ گیگا تن است. دکتر گودلند برآورد می کند که به ازای پاکسازی یا سوزاندن هر هکتار از جنگل ها، حداقل ۲۰۰ تن کربن به اتمسفر می رود، و این در حالی است که چراگاه های فرسایش یافته به ازای هر یک هکتار، فقط ۸ تن کربن ذخیره می کنند. قطع درختان جنگل های بارانی آمازون، اثرات زیادی بر تغییرات اقلیمی دارد. جنگل آمازون به طور کلی بزرگترین جذب کننده کربن در زمین های خشک جهان ماست. اقیانوس ها کمی بیشتر کربن جذب می کنند. اما اگر درختان جنگل ها را قطع کنیم، ظرفیت جنگل برای جذب کربن را نه تنها ظرفیت جذب کربن کاهش می یابد، بلکه وقتی که جنگل سوزانده می شود، به منظور ایجاد چراگاه بوده و مقدار بسیار زیادی گاز گلخانه ای منتشر می کند که این گازها وارد جو می شوند.

  مقاله "دامداری و تغییرات اقلیمی"، به این مسئله می پردازد که چرا دام ها نمی توانند به عنوان مخزنی برای ذخیره کربن باشند و می گوید: "حتی اگر کسی توده ایستاده دام ها را یک مخزن ذخیره کربن بداند، بر اساس برآورد فائو، مقدار کربن ذخیره شده در دام ها در مقایسه با مقدار کربن ذخیره شده در جنگل هایی که به منظور ایجاد فضا برای کشت غذا برای دام ها و چرای آنها پاکسازی می شوند، بسیار ناچیز است." حالا مقدار زیادی از جنگل ها قطع می شوند و ظرفیت جذب فتوسنتز جهان کاهش یافته است. و لذا مفهوم قدیمی تعادل زیبایی یین و یانگ در چرخه کربنی، که بر اساس آن فتوسنتز به طور کامل تنفس را متعادل می کرد، همه به هم ریخته است. بشریت چرخه کربنی را بر هم زده و هنوز افرادی که به این موضوع اعتراف می کنند بسیار کم هستند. و در خاتمه باید گفت که تنها تغییر فوری شیوه غذا خوردن ما میتواند بحران اقلیمی جهان را حل کند. و حالا به راه حل می رسیم. جایگزین های رژیم متمرکز بر محصولات حیوانی چیست؟ جایگزین های محصولات دامی از نظر تأثیر بر شرایط اقلیمی شامل هر گونه غذای گیاهی اند. اگر برای شما سخت است که رژیم گوشتی تان را تغییر دهید، می توانید از جایگزین های گیاهی گوشت استفاده کنید.


  تغییرات اقلیمی: خطری که هنوز فرصت جبران دارد

  با سپاس صمیمانه از "دکتر ربرت گودلند"، به خاطر تحقیقات علمی ارزشمندشان که به طور واضح نشان می دهد که تولید و مصرف محصولات دامی، عامل اصلی تغییرات اقلیمی است و به شدت آیندۀ همه تمدن ها را تهدید می کند. امید است که به زودی کل جهان از این عامل مطلع شوند و به سرعت صنعت دامداری را متوقف کنند و به خاطر سیاره مان و نسل های آینده از روش زندگی وگان ارگانیک پیروی نمایند.
  کانون انسان پاک زمین پاک
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  شارن و شارا،دنبال یه مامان یا بابای خوب میگردن...

 4. 3 کاربر پست آیسه عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  5586
  لايك كرده
  7397
  نوشته ها
  5,914
  می پسندم
  46,437
  مورد پسند : 10,971 بار در 4,015 پست
  حالت من :
  My Mood
  Relaxed
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض

  موضوعات مشابه ادغام شدند.

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

موضوعات مشابه

 1. تغییرات اقلیمی
  توسط Fares در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 30th April 2012, 05:39 PM
 2. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 6th April 2010, 07:53 AM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2nd December 2009, 05:28 PM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th November 2009, 01:35 AM
 5. تغییرات اقلیمی و دامداری صنعتی
  توسط Keyhan در انجمن تاثیر گیاهخواری بر محیط زیست
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th October 2009, 03:34 AM

Visitors found this page by searching for:

انسان های امازون

گوشت و جایگزین های آن

جایگزین های گوشت

تاثیر اقلیم بر تمدن ها

طرز کشتن گاوها در اکثر نقاط جهان

دامپروری ارگانیک

آلاینده غذا

تغييرات اقليمي و دامپروري

خطراتی که جنگل آمازون را تهدید میکند

اثر تغییر اقلیم بر مزارع

دامپروری صنعتی

تاثیراقلیم بر محیط زیست

جنگل زدایی در جهان

کشاورزي سازگار با شرايط آب و هوايي: آفريقا- نيازي براي اقدام

تغییرات اقلیمی خطری

تاثیراقلیم محیط زیست

خطری

غذای مردم جنگل های آمازون

تغییرات اقلیم چه تأثیری بر جنگل ها دارد

جنگل زدایی

مقذارگازهای گلخانه ای درسالهای مختلف

چه چيزهاي جنگل امازون را تهديدي ميكند

اقلیم درتایلند

تاثیر اقلیم بر تمدن ها

فرصت جبران

تعریف :تاثیر اقلیم بر تمدن ها

تغييرات اقليمي

جلوگيري از تغييرات اقليمي

راه های مقابله با حریق

جنگلهای آمازون

جنگل های آمازون در برزیل

انسان

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556