صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7
نمایش نتایج: از 61 به 66 از 66
Like Tree2Likes

تولد/عروسی و ملزومات آنها

This is a discussion on تولد/عروسی و ملزومات آنها within the تولد بچه هاي تالار مای پت forums, part of the Fun Club category; سفره عقد چیست و چه اجزایی دارد؟ سفرهای به نام سفره عقد، به گواهي تاريخ، يكي از آداب و رسوم ...

 1. Top | #61
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2348
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,617 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  سفره عقد چیست و چه اجزایی دارد؟ سفرهای به نام سفره عقد، به گواهي تاريخ، يكي از آداب و رسوم پيشينيان ما بوده كه اجزاي آن نماد آرزوهاي خوب براي يك زندگي مشترك است. ان سفره به خصوص در قرنهای اخیر هویتی ممزوج با هویت اسلامی ایرانیان یافته است و همچون سفره هفتسین، ایرانی-اسلامی محسوب میشود که ریشه در ایران قبل از اسلام دارد.
  سفره عقد در مراسم عقد پهن مي شود و عروس و داماد بر سر آن مي نشينند و در مقابل قرآن به خطبه عقد گوش مي دهند و رسما زن و شوهر می شوند.


  هر کدام از اجزای سفره عقد، پر از معناهاي ويژه و زيبا است كه هركدام پيامي را به همراه خود دارند. اما این مفاهیم چیستند و دقیقا نشانهی چه چیزهایی هستند؟
  سفره عقد:
  سفره عقد معمولا شامل پارچهاي است كه طبق ذوق و سلیقه طراح آن پهن مي شود و تمامي اجزا بر روي آن قرار مي گيرند.

  آينه و شمعدان:
  آينه و شمعدان که از ارکان خرید عقد نیز هست و در خطبه عقد نیز عنوان میشود که همه میدانند قرآن مجيد کتاب آسمانی مسلمانان و نمادی برای تحکیم ازدواج است از مهمترین ارکان سفره عقد است. همچنین آينه در بالاي سفره، روبه روي عروس و داماد قرار داده مي شود تا آنها يكديگر را در آينه ببينند تا دل هايشان نسبت به هم مانند آينه صاف و زلال باشد. و يك جفت شمعدان كه در دو طرف آينه قرار مي گيرند كه شمع هاي روشن شمعدان ها نمايانگر روشنايي و گرمي پيوند عقد بين عروس و داماد است.  شاخه نبات:
  شاخه نبات نیز که در خطبه عقد همیشه شنیده میشود و به عنوان شيريني دوران زندگي است و طراحیهای بسیار متنوعی بر روی شاخه نبات میشود که یکی از عناصر زیبای هر سفره عقدی است.
  نان و پنير و سبزي:
  براي بركت زندگي در سفره استفاده مي شود و اغلب اوقات در كنار نان، پنير مي گذارند و آن را نشانه وسعت روزي مي دانند و سبزي هم نشانه سرسبزي و سلامتي است. یکی از مهمترین تخصصةای یک طراح سفره عقد سبزی آرایی است یک طراح با سلیقه و هنر خویش این عناصر را در کنار هم قرار میدهد.


  عسل:
  مراسم عسل در دهان گداشتن عروس و داماد برای شیرینکامی و زندگی شیرین زوجین است. همانطور که این مراسم از قسمتهای مهم است چیدمان و دکوراسیون ظرف عسل باید با ذوق و سلیقه خوبی درست شود.

  تخم مرغ:
  نمادي از تداوم نسل است و تعداد آن بستگي به طراحی سفره دارد. چیدمان و تزئین تخممرغ نیز بسیار متنوع است.

  سكه:
  سكه نمادي براي افزايش رزق و روزي عروس و داماد است که معمولا از سكه هايي با رنگ مجازي طلايي در سفره استفاده میشود. سکه به خاطر رنگ طلایی که دارد در سفره میدرخشد و باید خیلی خوب و متناسب تزئین شود.

  گردو، بادام و فندق:
  وجود گردو، بادام و فندق را ني نشانی از گسترده بودن سفره عقد به علت خوراكي هاي مقوي الهي مي دانند. برخی هم عقیده دارند درخت گردو عمر طولانی دارد و گردو نمادی برای طول عمر عروس و داماد است.
  میوه:
  ميوه هاي رنگيني مانند انار و سيب سرخ يا ميوه هاي ديگر به منزله برخورداري عروس و داماد از همه نعمت هاي طبيعي خداوند است. که امروزه در سفره عقد از میوههایی مثل آناناس به خاطر زیبایی که دارد نیز استفاده میشود.  گل:
  گل نماد طراوت ، شادابي و زیبایی است . یکی دیگر از مهارتهای طراحان سفره عقد گلآرایی است. در این بخش هر طراح به سلیقه و ذوق خود هنرمایی میکند.

  حلقه:
  همانطور که حلقه از اجزای مهم ازدواج است در سفره عقد نیز از اجزای مهم حساب مي آيد. مراسم حلقه دست کردن عروس و داماد در کنار سفره عقد نیز از مراسمهای مهم است و چیدمان و تزئین جعبه حلقهها بسیار مهم است.

  اسپند:
  دود كردن اسپند برای دور شدن چشم حسود در آیین ما جایی ویژه دارد و در کنار سفره عقد بر بالای سر عرو و داماد نیز صورت میگیرد.

  كله قند:
  در مراسم عقد خانمهای خوشبخت بر روی پارچه سفیدی بر سر عروس و داماد کله قند میسایند که نمايانگر باريدن شادي و شيريني بر سر آنها است.  در مراسم عقدکنان معمولا به رسم یادگاری از پیوند ازدواج عروس و داماد هدیهای به مهمانان داده میشود. این هدیهها نیز با توجه به تناسبات و طراحی سفره عقد در ظرفی قرار داده میشود و پس از مراسم عروسی توسط عروس به مهمانان داده میشود.
  اما میهمانان نیز از اين جشن دست خالي بر نمي گردند زيرا عروس و داماد به رسم يادگاري تحفه اي به آنها هديه مي دهند.

  در حال حاضر تزئینات و عناصر دیگری نیز علاوه بر اینها ممکن است در سفره عقد قرار گیرند مثل ماهی های قرمز که در سفره هفت سین نیز هست و میوههای متنوع و شمعهای گوناگون و ... که با توجه به طراحی سفره عقد در سبکهای سنتی، مدرن و کلاسیک چیده میشوند. 2. کاربر مقابل پست بهناز عزیز را پسندیده است:


 3. Top | #62
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2348
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,617 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  ضرب المثل های ازدواج ازدواج مقدس ترين قرارداد ها محسوب ميشود( ماري آمپر)

  ازدواج كردن و ازدواج نكردن هر دو موجب پشيماني است. ( سقراط)

  ازدواج مثل اجراي يك نقشه جنگي است كه اگر در آن فقط يك
  اشتباه صورت بگيرد جبرانش غير ممكن خواهد بود ( بورنز)

  با زني ازدواج كنيد كه اگر مرد بود، بهترين دوست شما مي شد. ( بردون)

  با همسر خود مثل يك كتاب رفتار كنيد و فصل هاي خسته كننده او را اصلا نخوانید.( سوني اسمارت)

  براي يك زندگي سعادتمندانه ، مرد بايد كر باشد و زن لال ( سروانتس)

  تا يك سال بعد از ازدواج، مرد و زن زشتي هاي يكديگر را نمي بينند.(اسمايلز)

  پيش از ازدواج چشم هايتان را باز كنيد و بعد از ازدواج آن ها را ببنديد. (فرانكلين)

  خانه بدون زن ، گورستان است. ( بالزاك)

  تنها علاج عشق، ازدواج است. ( آرت بوخوالد)

  ازدواج عبارت است از سه هفته آشنايي، سه ماه عاشقي، سه سال جنگ و سي سال تحمل. (تن)

  عشق سپيده دم ازدواج است . ازدواج شامگاه عشق ( بالزاك)

  مرداني كه مي كوشند زن ها را درك كنند، فقط موفق مي شوند با آن ها ازدواج كنند.( بن بيكر)

  با ازدواج مرد روي گذشته اش خط ميكشد و زن روي آينده اش ( سينكالويس)

  خوشحالي هاي واقعي بعد از ازدواج به دست ميايد( پاستور)

  ازدواج كنيد، به هر وسيله ي كه مي توانيد، زيرا اگر زن خوبي گيرتان آمد بسيار خوشبخت خواهيد شد و اگر گرفتار يك همسر بد شديد فيلسوف بزرگي مي شويد( سقراط)

  مطيع مرد باشيد تا او شما را بپرستد. (كارول بيكر)

  با قرض اگر داماد شدي با خنده خداحافظي كن ( شارل بودلر)

  ازدواج هميشه به عشق پايان ميدهد ( ناپلوئن )

  اگر خواستي اختيار شوهرت را در دست بگيري اختيار شكمش را در درست بگير ( اسپانيايي 4. Top | #63
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2348
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,617 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  7نکته درباره جشن تولد در خانه


  اين نکات به شما کمک مي کند تا تولدي شاد و بدون دردسر براي فرزند دلبندتان در خانه برکزار کنيد!


  1. قالي ها را جمع کنيد تا آخر جشن با خامه له شده و اشک شمع روي قالي مواجه نشويد.

  2. تعارف ميوه را کنار بگذاريد و آن را روي ميز بلند بچينيد تا هر کس از خودش پذيرايي کنيد.

  3. مي توانيد محلي را که قرار است کيک تولد قرار بگيرد, مشخص کنيد و يکي از عکس هاي زيباي صاحب تولد را پشت سر او مانند پوستر " به صورت پلات يا فتوکپي رنگي" بزنيد.

  4. اگر تولد يک کودک تا ده سال است و مي خواهيد کاغذ رنگي يا بادکنک استفاده کنيد همه را در يک طيف رنگي براي مثال انواع سبز يا قرمز استفاده کنيد. اين طور تزيينات شما بيشتر به چشم مي آيد حتي مي توانيد لباس کودک تان را هم رنگ اين تزيينات انتخاب کنيد.

  5. اگر بودجه تان کم است ناراحت نشويد. تولد احترام به کسي است که دوستش داريم. يک کيک کوچک خانگي يا آماده و يک ظرف ميوه از يخچال را روي قاليچه بگذاريد. به همين سادگي جشن بگيريد, حتي مي توانيد هندوانه را از وسط ميوه ها شمع بلند قرار دهيد.

  6. گل هاي طبيعي زيباترين عناصر براي تزيين هستند. مي توانيد کنار کيک گل هم رنگ و روي ميز دسته بزرگي از گل مورد علاقه صاحب تولد بگذاريد. مي توانيد براي تزيين ميوه از برگ هاي بلند پيچک در اطراف ظرف استفاده کنيد و اطراف کيک برگ مو يا ميوه کاج رنگ شده بگذاريد.

  7. هنگام عقب زدن صندلي ها براي باز شدن جا, آنها را به ديوار نچسبانيد. زيرا بر اثر حرکت مهمانان, رنگ و نقاشي ديوار صدمه مي بينيد. ميزهاي ميوه و پذيرايي از سر راه نگذاريد و روميزي هاي اين ميزها را جمع يا تا کنيد تا کودکان موفق به کشيدنشان نشوند.


  تولد/عروسی و ملزومات آنها
 5. Top | #64
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2348
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,617 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  گفتني‌ها و نگفتني‌هاي جلسه خواستگاري


  ا
  گر هدف ما از برگزاري جلسات خواستگاري به دست آوردن آشنايي اوليه با کسي باشد که قرار است به همسري خود انتخاب کنيم, پس بايد براي اين جلسه برنامه مشخصي داشته باشيم که ما را به اين هدف برساند

  جلسه خواستگاري از جلسات تعيين کننده در زندگي آينده جوانان است. اگر هدف ما از برگزاري جلسات خواستگاري به دست آوردن آشنايي اوليه با کسي باشد که قرار است به همسري خود انتخاب کنيم, پس بايد براي اين جلسه برنامه مشخصي داشته باشيم که ما را به اين هدف برساند. برخي نکات به شماکمک مي‌کندکه بتوانيد با هدايت بحث‌ها به هدفتان که شناخت بيشتر از خصوصيات طرف مقابل و شناساندن خودتان و خواسته‌ها و ايده‌هاي تان به او است موفق تر عمل کنيد.

  بهتر است از طرح پرسش‌هاي کلي خودداري کنيد. پرسش‌هاي کلي اغلب شما را به هدف نمي رساند. دريافت پاسخ‌هاي کلي در برابر سوالات کلي چشم انداز روشني به شما نمي دهد ورفتارها و ويژگي‌ها در ابهام باقي مي‌ماند. به عنوان يک اصل اساسي, مهم اين است که شما ابعاد زندگي و ميزان اهميت هر بعد را براي خود سطح بندي کنيد. براي مثال وضعيت اقتصادي فرد از ابعادي است که بر زندگي شما تاثير مي‌گذارد. نوع نگاه طرف مقابل به زندگي, روابط فردي و اجتماعي, نوع برخوردهاي او با محيط اطراف, جامعه و نزديکان از اصولي هستند که بايد از طريق سوالات عملي آنها را بشناسيد. برخي از اين سوالات به توصيه کارشناسان به شرح زير است:

  ¨ مسئوليت پذيري و انجام وظايف فرد: بهتر است که در اين زمينه نپرسيم آيا شما مسئوليت پذيريد يا نه, ما مي‌توانيم سوالات ديگري را مطرح کنيم که در نتيجه آن به همين شناخت برسيم؛ براي مثال : شما در چه تاريخي سرباز شديد؟ کي به سربازي رفتيد؟

  ¨ آيا غيبت هم داشتيد؟ آيا در انجام کارها در خانواده با پدر و مادرتان مشاجراتي داشتيد؟ آيا آنها کارهايي را به زور از شما مي‌خواستند؟ رفتار همکاران تان با شماچگونه است؟ (اغلب افرادي که با خانواده, همکاران و ديگران مشاجره دارند و ناسازگارند, کساني هستند که نسبت به انجام وظايف و مسئوليت‌هاي خود کوتاهي مي‌کنند).

  ¨ ثبات فکري و احساسي فرد: با سوالاتي متوجه شويد که او شغل عوض کرده است؟ رشته تحصيلي خود را جا به جا کرده است؟ آيا با دوستان هر چند وقت يکبار قطع رابطه مي‌کند؟ به تناسب سنش چه چيزي اندوخته؟ براي مثال يک آقاي 27 ساله چه ميزان تحصيلات دارد, چه ميزان تخصص دارد و ميزان موفقيت او در محيط کاري اش چقدر است؟

  همچنين سوال از رابطه‌هاي عاطفي او به طور مشخص مهم است. آيا او خواستگاران ديگري داشته است يا به خواستگاري دختران ديگر نيز رفته است؟ تاچه اندازه به رفاقت در چارچوب روابط خانوادگي وفادار است؟ اين سوالات نوع نگاه او را به روابط عاطفي و همچنين ميزان پايبندي او را به تعهدات عاطفي و اخلاقي مشخص مي‌کند.

  ¨ انعطاف پذيري : اين بند هم بسيار مهم است, ما بايد با طرح سوالاتي متوجه بشويم اين فرد چقدر انعطاف پذير است و مي‌تواند تغييرات را قبول کند.

  به اين سوال توجه کنيد: ما آماده شده ايم که راس ساعت 18 به يک مسافرت برويم, ناگهان تلفن زنگ مي‌زند و يکي از اقوام که از شهرستان آمده, خواهان آدرس دقيق منزل ما است که به ميهماني ما بيايد, در اين هنگام شماچه کار مي‌کنيد؟

  شيوه پاسخگويي به اين سوال مهم است نه خود جواب. اگر فرد بگويد:"به آنها مي‌گوييم برنامه مسافرت داريم و نمي توانيم در خدمت شما باشيم." نشانه انعطاف ناپذيري است. اگر فرد بگويد:" به آنها مي‌گوييم قدمتان روي چشم بفرماييد." اين هم نشانه انعطاف ناپذيري است. درحالي که فرد منعطف به راه‌هاي ديگر به غير از بلي يا خير نيز توجه دارد. براي مثال مي‌گويد:" بايد ببينيم سفر ما چقدر اهميت دارد؟ آن فاميل کيست؟ ضرورت ميهماني آمدن او چيست؟ اهميت رفتن به اين سفر براي ما چقدر است؟" يعني بررسي همه جوانب.

  ¨ تقسيم وظايف و نقش زن و مرد: شما مي‌توانيد با مثال‌هايي, کارها و مسئوليت‌هاي خانه را مطرح کنيد و از او بپرسيد به نظر شما چه کسي اين کارها را بايد انجام دهد. خريد, تصميم گيري, کارهاي منزل, نگهداري بچه, ادامه تحصيل, تفريحات و...

  ¨ مسايل اقتصادي خانواده: اين بند هم بايد با سوالات ريز و جزيي همراه باشد. براي مثال ميزان خرجي که براي جشن عروسي در نظر داريد و نوع تالار آن را مشخص کنيد؟ محل مسکوني چگونه و کجاست؟ مشترک, شخصي يا اجاره اي است؟ در آمدهاي زن و مرد چگونه در خانواده هزينه مي‌شود؟ تصميم گيرنده کيست؟

  ¨ ميزان استقلال يا وابستگي فرد: مثال‌هايي فرضي بزنيد که براي مثال شما دوست داريد در شهر ديگري زندگي کنيد و نظر او را جويا شويد؟ سوال‌هاي فرضي مطرح کنيد که مادر و پدر شما يا پدر و مادر وي توصيه اي به شما دارند, شما بايد چگونه با آنها برخورد کنيد. يا سوال‌هايي از اين قبيل: فکر مي‌کنيد هر چند روز يکبار بايد به خانواده‌هايمان يا اقوام خود سر بزنيم؟

  ¨ صفات شخصي و رواني: افسردگي, پرخاشگري, اضطراب, وسواس, سوءظن, زودرنجي, کج خلقي, تنهايي, ترس‌ها, سابقه‌هاي بستري و درماني و ... جزو مهم ترين مسايلي است که بايد بررسي شود. بهتر است با نشانه‌هاي اين اختلالات آشنا باشيد و با سوال و دقت در نشانه‌ها اگر مشکلي وجود دارد به آن پي ببريد. همچنين صفاتي مانند خسيس بودن(حسابگر), ولخرج بودن(دست و دل باز), بي خيال بودن(اجتماعي بودن), منزوي و بي علاقه به تفريح بودن(اهل تفکر و مطالعه بودن), پيگير بودن(سمج), سهل انگار بودن(سخت گير نبودن), و...جزو مسايلي است که مي‌تواند با مثال‌هاي عملياتي پرسيده شود. براي مثال از او سوال کنيد شما بيشتر حسابگر هستيد يا دست و دل باز؟ تا فرد هر کدام را انتخاب کرد احساس بدي نداشته باشد.

  ¨ مسايل اعتقادي و اخلاقي: اين سوالات را بايد براساس آنچه خود هستيد, طراحي کنيد, اگر به مواردي اعتقاد نداريد, بايد با طرح سوال‌هاي متناسب و ريز بررسي کنيد که فرد مقابل در اين زمينه در تعارض با شما نباشد.

  ¨ دوستان: شناسايي دوستان فرد و خصوصيات اين دوستان, مسايل زيادي را درباره همسر آينده شما مشخص مي‌کند. سوالاتي مانند اينکه چند تا دوست صميمي داري؟)تعداد زياد آن نشانه برونگرا بودن و تعداد کم آن نشان دهنده حساسيت, زود رنج بودن و درن گرا بودن است.), با کدام دوستت صميمي هستي و او چه خصوصيت

  ¨ جالبي دارد؟( پيش بيني اينکه اگر بخواهي در آينده خيلي خوب در کنار آن طاقت بياوري بايد چنين باشي), با کدام دوستت ارتباط کمتري داري, يا اينکه از او خوشت نمي آيد, چه صفاتي دارد؟( مهم از اين نظر که اگر چنين هستي, در زندگي با اين فرد مشکل دار خواهي شد.)

  ¨ خانواده فرد: سوالات دقيق از خصيصه‌هاي متعدد خانواده و تعلقات آنها, تحصيلات, فرهنگ, شغل و فرزندان ديگر خانواده که ازدواج کرده اند و شيوه ارتباط عروس‌ها و دامادهاي آنها با خانواده و..., هم به شناسايي شما نسبت به اين خانواده بيشتر کمک مي‌کند.

  ¨ بيماري‌هاي جسمي, معلوليت‌ها و... در فرد و خانواده او: اين مورد بايد مستقيم سوال شود. خيلي‌ها در جلسات شناسايي دروغ نمي گويند اما ملزم به اين نيستند که مه چيز را بگويند. براي مثال اگر بپرسيد شما بيماري مزمن يا حادي داشته ايد؟ جواب صحيح مي‌دهند اما اگر نپرسيد ضرورتي براي توضيح اين موارد در خود نمي بينند.


  تولد/عروسی و ملزومات آنها 6. کاربر مقابل پست بهناز عزیز را پسندیده است:


 7. Top | #65

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  ساری
  لايك دريافتي
  15
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,522
  می پسندم
  2,048
  مورد پسند : 672 بار در 305 پست

  Talking کادوی تولد مناسب برای متولدین ماههای مختلف

  تماشاگران- متولد فروردین ماه: گلنخود شیرین، دوربین، نقره، cd بازی، بادکنک، تابلو پرتره، اسباب بازی، آلبوم عکس، گوشی موبایل، تجهیزات ورزشی، ماشین حساب سِتِ آینه و شانه، ثبت نام کلاسهای چتربازی، سبدی از گل های ابریشمی

  متولد اردیبهشت

  زمرد سبز ، گل زنبق دشتی ، کیف پول ، وسایل مذهبی ، دوربین شکاری ، آلبوم تمبر
  کتاب جیبی ، کتاب های رومیزی ، سبد پیک نیک ،روغن و وسایل حمام ،انواع سی دی
  نرم افزارهای کامپیوتر ، وسایل تزئینی سرخپوستی  متولد خرداد
  مروارید ، گل رز ، بادبادک ، کتاب آشپزی ، لوازم مانیکور ، یخدان ، صفحه دارت ، چمدان
  شکلات ، بلوز ابریشمی ، کتاب آموزش رانندگی ، بلیط مسابقات اسبدوانی
  ثبت نام کلاس ورزشهای رزمی


  متولد تیر ماه
  یاقوت ، گل زبان در قفا (دلفینیوم) ، پیراهن ابریشمی ، تخته موج سواری
  ظروف کریستال ، جعبه جواهر ، شامپاین ، صدف دریایی تزئینی
  کتاب های خودآموز ، حیوانات خشک شده ، چتر مخصوص کنار دریا ، عینک آفتابی
  کتاب های عشقی ، تابلو نقاشی با منظره دریا


  متولد مردادماه
  زبرجد ، گل سوسن ، خودکار طلا ، کارت بازی ، کتاب جُک
  لباس ، ابزار باغبانی ، نوارهای ویدیویی ورزشی ، دستگاه قهوه ساز
  ظروف چینی ، بازوبند تنیس ، دستگاه ضبط صوت ، جعبه سوغاتی


  متولد شهریور
  یاقوت کبود ، گل مینا ، کتاب ، جدول ، ساعت رومیزی برنجی ، کامپیوتر
  پَر گردگیری ، گلدان ، ساعت مچی طلا ، موی شتر
  کُت ، پارچه رومیزی ، بالش های تزئینی (___ن) ، چرخ خیاطی


  متولد مهرماه
  عقیق ، گل همیشه بهار ، قاب پنجره ، بلیط باله ، کتاب و رمان های جدید
  رومیزی ابریشمی ، لباس زیر (زنانه) ، بلیط کنسرت
  عطر ، ستِ آبرنگ ، عطرپاش ، لباس ورزشی ، تُستِر ، قفس پرنده
  سیگار ، ماساژُر بدن ، لوازم نقاشی


  متولد آبان ماه
  یاقوت زرد ، گل داوودی ، لوازم آرایش ، چوگان گلف بازی
  ماساژُر پا ، روغن های رایحه درمانی ، گیلاس های کریستالی
  بلیط سفرهای دریایی ، کتاب های ستاره شناسی ، ملحفه و روتختی ابریشمی
  عطر ، زیرپوش ها و لباسهای زیر ، بلیط پارک آبی


  متولد آذر ماه
  فیروزه ، گل نرگس ، راکت تنیس ، اطلس یا کره زمین
  آکواریوم ، کتاب های هنری ، کتاب شعر
  کتاب راهنمای سفر ، لوازم چادر زدن ، گیره سر ، بلیط سینما
  مجله های دایره المعارفی ، بلیط پارک حیوانات وحشی


  متولد دی ماه
  لعل ، گل میخک صدپر ، پرده دیوارکوب ، لوازم آشپزخانه
  مجسمه ، سی دی موسیقی ، ظروف سفالی و سرامیکی ، قاب عکس
  کفش راحتی ، لحاف ، خوراک پرنده ، جارختی ، تلویزیون ، بلیط نمایشگاه


  متولد بهمن ماه
  یاقوت ارغوانی ، گل بنفشه ، الات موسیقی ، ستِ شطرنج
  جدول کلمات متقاطع ، بخور خوشبو ، بلیط کنسرت موسیقی سنتی
  وسایل اسکی ، ثبت نام کلاسهای رقص ، ستِ بازی کروکت ، بلیط گالری های هنری


  متولد اسفند
  زمرد کبود ، گل نسترن ، ستِ قهوه خوری
  کتاب های تاریخی ، لوازم حمام ، دستمال توری ، روتختی ابریشمی
  ست چای خوری نقره ، بلیط تئاتر ، شمع ، گل خشک ، کتاب های اسطوره ای

 8. 3 کاربر پست Navid_Bobby عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #66
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2348
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,617 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  ادغام شد 10. کاربر مقابل پست بهناز عزیز را پسندیده است:


صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 3 4 5 6 7

LinkBacks (?)

 1. 22nd September 2013, 02:45 PM
 2. 18th March 2013, 01:17 AM
 3. 27th January 2013, 05:59 AM
 4. 26th January 2013, 06:04 PM
 5. 5th January 2013, 07:13 PM
 6. 16th September 2012, 03:28 PM

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd March 2013, 09:42 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th March 2013, 09:59 PM
 3. ویتامینها و نقش آنها در جیره غذایی آبزیان و علائم ناشی از كمبود آنها
  توسط ببر هیرکانی در انجمن موضوعات و مقالات مربوط به آبزیان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st June 2011, 02:21 AM

Visitors found this page by searching for:

تزیین پارچه بالای سر عروس

تزیین کیک ماشین

تزیین چمدان عروس وداماد

کیک تولد باحال

سبد شاباش عروس

مدل سبد شاباش

تصاویری ازتزیین سبد عروس وشاباش

تزیین پارچه بالای سر عروس و داماد

تزئین شاباش

تزیین با بادبادک

تزئين پول شاباش

کیسه تزیینی شاباش

مدل سبد نون و پنیرعروس

تزیین شیرینی خواستگاری

چیدمان چمدان داماد

کیک تولد آبانی

تزیین سبد پول عروس

تزیین قندعروسی

تزيين سبد شاباش

تزئینات وسایل چمدان داماد

آموزش تزیین پول برای شاباش عروستزيين بادبادكتزیینات جهاز عروسسبدنون وپنیرعروسچیدمان لحاف عروسشاباش تولد آموزش درست کردن شاباش عروس 92تزیین کله قندعروستزیین پارچه بله برانملزومات مراسم عروسیچیدمان چمدان عروستزيين تولد با بادبادك مدل ظرف شاباش عروستزئین سبد شاباشتزئین با بادبادکتزیین سبد عروستزئین پول شاباش عروستزیین وسایل چمدان عروسلوازم تزئین شاباشتزیین پزیراییآموزش کله قندعروسآموزش سبد تزیین شاباش عروستزئین چمدان دامادتزییناتجهازعروسکله قندعروسیتزیین اتاق با بادبادکتزئين لحاف عروسمدل تو لد وکیکتزیین خرید چمدان عروستزیین میز بله برونتزئین شگون عروسیمدل شاباش پول واسه عروسمدل تزئین پول شاباشتزين جاىكاه عروس وداماد روى سفره عقدتزئین هدایای بله برونتزیین نقل شگون عروس جدیدچیدمان جهاز عروسانواع شگون عروس شگون شگونتزین پولتزئین کله قندعروساموزش تزیین چمدان عروسقند بله برونتولد وعروسی وملزومات انهاملزومات خواستگاریکیک تولد در کرجمراسم عروسي ملزوماتکیکِ تولدِ شمارهایتزیین ملزومات عروسیتزیین دستمال بالای سر عروسوسایل چمدان دامادملزومات جشن عروسيفروشگاه تزیینات تولدتزيين اتاق عقد با بادبادكعكس هاي شا باش قران عروستزيین چمدان عروس ودامادمدل جدید تزیین با بادبادکطریقه چیدمان چمدان دامادسبدعروسکیک باحالمدلهاي شاباش و نقل عروسچمدان عروس ودامادمدل تزئین شاباشجديدترين مدل تزيين بادبادكتزیین بادبادک تزيين پول براي عروسکیک تولد عروس ودامادتزیین سفره عقد با بادبادک طرز تزیین لحاف عروستزئین سبد شاباش عروسیوسایل تزیینی روی لحاف عروس دامادمدل شاباش عروس 2012مذل شاباشتزیین پول عروسیلیست وسایل جهاز عروسچیدن چمدان عروستزين چمدان دامادعكس تزئين چمدان دامادتزیین شاباش عروسئتزیین لحاف دامادتزيين شاباش

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556