سیستم عامل بادا یکی از سیستم عامل هایی است که با وجود اینکه نفس های اولش را در دنیای سیستم عامل ها می کشد،اما بسیار قدرتمند عمل کرده است که سامسونگ آن را توسعه می دهد.به همین دلیل اپلیکیشن هایی موجود است،کمی نصب آنها بر روی بادا مشکل است.به همین دلیل امروز با آموزش اسپوفین،(نصب) بازی و نرم افزارها در سیستم عامل بادا نسخه های ۱٫۲ به پایین در خدمت شما هستیم وامیدواریم بتوانید به راحتی از این روش استفاده کنید.
آموزش نصب بازی و نرم افزار در سیستم عامل بادا

اول از همه ،باید شما این ۳ فایل رو دانلود کنید.چون فقط از طریق این سه فایل می توانید برنامه و بازیهای رایگانی را که در اختیار دارید رو نصب کنید.


دانلود فایل اول نام فایل:WampServer22a
دانلود فایل دوم نام فایل:
دانلود فایل سوم نام فایل:Hosts & Htaccess
بعد از دانلود ۳ فایل بالا برنامه wampserver2.2c-x32 رو نصب کنید ( در همون مسیر پیش فرض یعنی C:\wamp\www نصب کنید ) و بعد از نصب , فایل .htaccess را در پوشه C:\wamp\wwwکپی کنید .
۱-فایل زیپ برنامه یا بازی مورد نظر خود را که میخواهید نصب بکنید رو به پوشه C:\wamp\wwwانتقال بدهید.
در MyComputer گزینه Organize (بالا سمت چپ , زیر فلشهای Back وForward (را زده بعد گزینه Folder and Search Option و از قسمت Wiew تیک قسمت Hide extention for known types را بردارید بعد ok را زده تا فرمت فایل ها مشخص شود به سراغ فایل مورد نظر خود همون فایل زیپ رفته و فرمت .zip را به .oap تغیر بدهید . فایل .htaccess را با Notpad باز کنید ۲ اسم به نامFILENAME.oap وجود دارد به جای انها اسم فایل مورد نظر خود را جایگزین کنید اگر اسم فایلتون بین حروفش از این کلمات بود (-,_, یا خط فاصله یا چیزهای دیگه) پاکش کنید مانند Homerun-Battle_3D v1.2.1.oap رو به HomerunBattle3Dv1.2.1.oap تبدیل کنید بعد توی .htaccess کپی کنید و اون رو Save کنید.
آموزش نصب بازی و نرم افزار در سیستم عامل بادا
۲- حالا میریم سراغ فایل hosts که دانلود کرده بودید این فایل رو به پوشهC:\WINDOWS\system32\drivers\etc انقال بدهید حتما باید مثل شکل باشد محتویات فایل اگه به این صورت نبود اون رو تغیر بدید طبق شکل.
آموزش نصب بازی و نرم افزار در سیستم عامل بادا
۳ – حالا میریم سر قسمت اخر , برنامه wampserver2.2c-x32 را اجرا کنید بعد از اجرا کنار ساعت درtaskbar میرود منتظر بمانید تا رنگ ان سبز شود بعد روی ایکن ان یک کلیک چپ کرده از گزینهApache گزینه apache modules رو انتخاب کنید و تیک rewrite_module رو بزنید دیگه همه چیز تموم شد روی گزینه Online در برنامه کلیک کنید تمام.
آموزش نصب بازی و نرم افزار در سیستم عامل بادا
حالا Kies رو باز کنید و یک برنامه رایگان کم حجم نصب کنید بعد از نصب خواهید دید که فایل شما هم با اون نصب شده یکبار زبان گوشیتون رو عوض کنید و فایلی رو که دانلود کرده بودید همون فایل کم حجم رو پاک کنید و از اجرای بازی مورد نظر خود لذت ببرید.
نکته :
۱- در نصب کردن بازی یا نرمافزارهای دیگه لازم نیست همه این کارها رو دوباره انجام بدهید فقط قسمت ۱ و از قسمت ۳ فقط اجرای wampserver2.2c-x32 و کلیک روی گزینه Online لازمه.
۲ – این روش فقط روی فریمورهای بادا ۱٫۲ به پایین اجرا میشود برای بادا ۲ هنوز روشی نیومده .
۳ – اولین کاری که باید یادتون باشه اینه که Kies باز نباشه بعد از این که گزینه Online رو زدید Kiesرو باز کنید.
۴ – آی پی ایرانی ها در Kies مسدود شده و باید با یک آی پی غیر از ایران به Kies وصل بشید تا بتونید از Kies دانلود کنید و چیزی نصب کنید.

مهدی شیرازی