راه هایی برای سالم نگه داشتن گربه (ترجمه)فعالیت و ورزش
اینکه آیا گربه شما اجازه دارد آزادانه بیرون از خانه برود یا اینکه یک گربه ی کاملا خانگی است به هر حال او به فعالیت روزانه نیاز دارد. اطمینان حاصل کنید که گربه شما فضای کافی برای دویدن و فضاهای ایمنی برای بالا رفتن و پریدن دارد، در واقع تمام این فعالیت ها گربه تان را به طور طبیعی تندرست و سرحال، قوی و شاد نگه میدارد.

آب تازه
گربه ها در تمام اوقات نیاز به دسترسی به آب تازه و تمیز دارند، به ویژه در طول ماه های تابستان که گرما میتواند باعث کم آبی بدن شود. گربه خود را تشویق به نوشیدن آب کافی در طول تابستان کنید، یا تکه های یخ درون آب قرار دهید (گربه ی شما به احتمال زیاد قبل از اینکه در نهایت آب را بنوشدبا تکه های یخ برای مدتی بازی خواهد کرد).

مواد غذایی با کیفیت بالا
گربه ها نیاز به تغذیه ی بسیار خاص دارند و یک رژیم غذایی صحیح بخش مهمی از سلامتی هر گربه ای است. گوشت بخش اساسی تغذیه گربه است و صاحبان (گربه) میتوانند انتخاب کنند که گربه شان را با غذای خشک یا غذاهای کنسروی تغذیه کنند. غذای گربه باید مطابق با اندازه های داده شده ی دستورالعمل روی بسته بندی اندازه گیری شوند و مقدار زیادی غذا به طور بی رویه در دسترس گربه ها قرار نگیرد.

اسباب بازیها
گربه ها با عکس العمل های سریع و چابکی در گرفتن موش و پرندگان در حیات وحش، میخواهند که به هوشیاری خود اعتماد و تکیه کنند، بنابراین این مسئله در سلامتی عمومی و سرحال بودن آنها مهم است که این امر با تهیه طیف وسیعی از اسباب بازیها در خانه فراهم میشود که به آنها این اجازه را میدهد که مهارت های حرکتی خود را افزایش دهند. همچنین اسباب بازیهای ساده ای مانند موشهایی که با مواد ساده یا نخ و پارچه ساخته میشوند میتوانند مانع از بی حوصلگی و کسل شدن گربه تان شود و به او این اجازه را خواهند داد که مهارت های شکار خود را در خانه افزایش دهد.خراش اشیا و دیوارها
گربه ها دوست دارند اشیا را برای حفظ تیزی و به اندازه بودن و کشیدگی ناخنهایشان خراش دهند. خراش دیوارها و اشیا و اسباب بازیهای گربه های دیگر برای نگه داشتن ناخن های گربه در شکل مناسب مهم هستند و همچنین مبلمان شما را در برابر برخورد ناخنهای گربه تان محافظت میکند! ( چون گربه به این منظور از دیگر اشیا استفاده کرده است).
پنجره برای تماشای بیرون
به نظر میرسد دلیل خوبی وجود دارد که گربه های زیادی روی لبه ی پنجره مینشینند که دنیا را از درون آن تماشا کنند.
گربه ها نیاز به شناختن محیط زیست خود و محیط اطراف دارند به طوری که این گونه آنها میتوانند احساس امنیت و اطمینان در محیط دنیای خودشان داشته باشند.

ذخیره مواد سمی در جای امن و بی خطر
گربه ها موجودات کنجکاوی هستند و آنها تمام گوشه کنارها و مخفیگاه های خانه را کشف خواهند کرد. بهتر است هرگونه مواد شیمیایی بالقوه مضر و یا محصولات سمی را در جایی که گربه هرگز قادر به یافتن آنها نیست ذخیره کنید.

پنهان کردن اشیا ظریف و با ارزش
متاسفانه، اموال با ارزش شما برای گربه تان چندان اهمیتی ندارد. برای ایمنی اشیا و گربه ی خود، تمام چیزهایی را که احتمال سقوط و شکستن آنها در اثر برخورد با آنها وجود دارد را باید در جاهایی که در دسترس گربه تان نیست قرار دهید (و این نکته را در نظر داشته باشید که گربه ها در پریدن سریع و چابک هستند!)

محبت و مصاحبت
یکی از رسیدگی های بسیار مهم در سلامت نگه داشتن گربه مصاحبت و بازی با اوست. بدون عاطفه و تماس منظم با انسان، گربه ها علائمی از پریشانی و افسردگی را نشان خواهند داد. با این که گربه ها میتوانند با خوشحالی و شیطنت خود را برای ساعت ها سرگرم کنند، بیش از یک روز بدون ارتباط و تماس انسانی به آنها صدمه وارد خواهد شد.ترجمه: خاله ی شانی