پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چرا موها و خزهای گربه شما می ریزد؟

چرا موها و خزهای گربه شما می ریزد؟

 


علل ریزش مو در گربه ها زیاد بوده که به مهمترین آنها اشاره میکنیم.
وضعیت مو و پوست گربه اولین نشانه کمبود ویتامین در گربه سانان است. اگر گربه شما کمبود ویتامین A، ویتامین B5 و یا بیوتین دارد، ممکن است پوست و مویش کدر، تیره و خاکستری نمایان شود، و پیامد آن میتواند ریزش مو باشد. کمبود ویتامین تنها دلیل مشکلات پوست و مو در گربه ها نیست.
مسلما وضعیت پوست میتواند به دلیل حساسیت غذایی یا واکنش‌های آلرژیک به گیاهان و آفت کش‌ها باشد.
کک‌ها، کرم‌های ریز، استرس، انگل، دیابت، اختلال تیروئید یا سرطان میتواند دیگر دلایل بیماریها در پوست و موی گربه شود.
بیشترین بیماریهای پوست و موی گربه میتواند از طریق آنتی بیوتیک‌های موضعی یا دهانی، تغییرات برنامه غذایی، و تجویزات دارویی با موفقیت درمان شود.
خوشبختانه، میتوان از بسیاری بیماریهای پوست و موی گربه با مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف بیماریهای پوست و موی گربه، پیشگیری، درمان، و... پیشگیری کرد.

چرا موهای گربه‌ شما می ریزد؟
اگر به ریزش موی گربه تان توجه کنید باید دلیل این وضعیت را پیدا کنید. در برخی موارد، ریزش موها یک فرایند طبیعی است. درحالیکه دیگر موارد میتواند نشانه یک بیماری شدید یا حتی کشنده باشد. ریزش موی گربه بر مبنای منظمی است اما اگر شما متوجه شوید که ریزش بیش از حد معمول است باید به دنبال دلایل دیگری باشید.

ریزش مو و حساسیت (آلرژی)
-  گربه ها ممکن است به گرده افشانی حساسیت داشته باشند، گرد و خاک یا مواد شیمیایی دارویی و امثال اینها میتوانند دلیل خارش در گربه باشند. اگر خارش گربه شدید باشد ریزش مو مسلم است.

 - حساسیت گربه به کک یا گزش کک امکان ریزش مو را در پیش دارد. ککها باعث احساس خارش و تمایل گربه به گاز گرفتن یا جویدن پنجه ها (دست ها و پاها) یا دیگر قسمتهای بدنشان است که باعث ریزش مو میشود.
دیگر انگلها میتوانند دلیل عکس العملهای آلرژیک و ریزش مو در گربه باشند.
مراقب:
* شپش ها
* عفونت های قارچی
* کرم‌های ریز
* کرم کدو
باشید.
-  حساسیت غذایی سبب متورم شدن گوشها، خارش، ریزش مو، و تحریک پوست میشود. گربه پوست خود را لیس خواهد زد و حتی شما قادر خواهید بود متوجه برخی قسمتهای آلوده شوید. سعی کنید غذایی را که دلیل حساسیت است پیدا کنید و آن را از برنامه غذایی حذف کنید.
-  گربه ممکن است به دارو یا تزریق حساسیت داشته باشد. ممکن است گربه ها به دلیل تزریق پنی سیلین یا سولفونامیدها موها را از دست بدهند.
-  در معرض آفتاب قرار گرفتن میتواند موجب واکنش های آلرژیک شود و ایجاد خارش کند و گربه را وادار کند خود را لیس بزند در نتیجه سبب ریزش مو شود.

طاسی موی گربه
تصور می شود طاسی موی گربه یک بیماری ارثی است. تحقیقات مختلفی نشان میدهند که طاسی ممکن است بیماری خود ایمنی باشد. پوست خارش ندارد. گربه موها یا حتی تکه ای از موها را از دست میدهد، و موها مجددا معمولا از پشت سر رشد میکند.

عفونت باکتریایی
عفونت باکتریایی ممکن است در نتیجه‌ی حساسیت به غذا یا انگل رخ بدهد. خارش ممکن است به سبب زخم هایی که در خطر آلودگی هستند باشد.
آلودگی ممکن است به ریشه موها برسد و موجب ریزش موها شود. عفونت باید با آنتی بیوتیکها درمان شود.

درمان دارویی (شیمی درمان)
گربه تحت شیمی درمانی مقدار زیادی از موها را از دست خواهد داد. همچنین موی اطراف چانه و گونه ممکن است بریزد. موها باید پس از قطع درمان مجددا رشد کنند. اما رنگ یا بافت موها ممکن است تغییر کند.

بیماری کوشینگ

بیماری کوشینگ به علت زیادی کورتیکواسترویید ها در بدن است.
همچنین پوست گربه تحریک پذیر، نفخ شکم، آکنه،‌ افزایش تشنگی و تکرر ادرار بیشتر خواهد شد.

بارداری و شیردهی
گربه های باردار و گربه هایی که شیر میدهند ممکن است ریزش مو داشته باشند که ناشی از عدم تعادل هورمونی است. موها باید پس از توقف شیردهی مجددا رشد کنند.

پرکاری تیروئید
پرکاری تیروئید به دلیل ترشح بیش از حد غده تیروئید است و این میتواند به راحتی دلیل ریزش موها و خزها باشد.

استرس
استرس میتواند سبب رفتارهای عجیب و غریب در گربه شما شود. او ممکن است خودش را بیش از حد لیس بزند و حتی پوستش را بجود. شما باید به تکه موها و گاز گرفتگی بر روی پوستش توجه داشته باشید. دلیل استرس را پیدا کنید و در صورت لزوم آن را درمان کنید.

دانه دانه شدن (جوشهای پوست)
دلیل ریزش مو ممکن است وجود جوش پوست باشد. جوش برآمدگی کوچکی است که میتواند به دلیل آلودگی و عفونت باشد. دلیل واقعی برآمدگیها و جوشهای کوچک هنوز ناشناخته است. ممکن است احتیاج به یک بیوپسی برای تعیین نوع درمان باشد یا در صورت امکان برداشته شود.

 کلینیک دامپزشکی پارسه

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی