پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 28963    |     صفحه 1 از 1610
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

بیا با هم بریم سفر اقا سگه !

همۀ ما هر از گاهی به یک مسافرت نیاز داریم، گاهی از زندگی روزمرۀ خودمان خسته می‌شویم و احتیاج داریم تا در محیط و فضایی دیگر کمی استراحت کنیم. ممکن است سگتان نیز به این استراحت نیاز داشته باشد. حوصلۀ سگ‌ها هم سر می‌رود، اما آن‌ها زمانی که حوصله‌شان سر برود برای خود یک سرگرمی پیدا می‌کنند. البته صاحبان سگ‌ها می‌دانند که گاهی اوقات این سرگرمی همان به هم ریختن داخل خانه است، طوری که انگار در اتاق‌ها بمب ترکیده است. اما آیا سگ‌ها واقعا به مسافرت نیاز دارند؟ آیا آن‌ها هم از زندگی روزمرۀ خود خسته می‌شوند و به تغییر احتیاج دارند؟ نکات زیر را بخوانید تا بیشتر دربارۀ مسافرت بردن سگ تان بدانید.


چرا مسافرت بردن سگ لازم است؟
بعضی‌ از کارشناسان معتقدند که سگ‌ها هم به اندازۀ انسان‌ها به تعطیلات نیاز دارند. سگ‌ها که از نوادگان گرگ‌ها هستند و غرایز مشترکی با آن‌ها دارند. گرگ‌ها همیشه در حال فعالیت گله‌ای هستند و برای شکار دائم در حال حرکت هستند. کارشناسان از این موضوع نتیجه می‌گیرند برای برطرف کردن این غرایز و جلوگیری از بهم ریختن خانه ، هر از گاهی مسافرت بردن سگ ها الزامی می‌شود.

ما به عنوان دوستدار سگ مان، نمی‌خواهیم که احساس خستگی، تنهایی یا اضطراب کند. بنابراین مسافرت بردن سگ ها، راهی برای تقویت پیوند و برطرف کردن غرایز آن‌هاست. سگ‌ها عضوی از خانوادۀ ما هستند و حق دارند که هرازگاهی با خانوادۀ انسانی‌شان به مسافرت بروند.

سگ‌ها چطور از مسافرت بهره می‌برند؟
مانند انسان‌ها، سگ‌ها نیز می‌توانند از یک مسافرت خوب لذت ببرند. این که بتوانند از خانه بیرون بروند و یک چیز جدید را کشف کنند از لحاظ فیزیکی و روانی، اضطراب و کلافگی در خانه ماندنِ سگ را برطرف می‌کند. اضطراب در سگ‌ها می‌تواند به رفتارهای مخرب و عادت‌های بد ختم شود. بنابراین هر عملی که سبب کاهش اضطراب در سگ‌ها شود برای آن‌ها مفید است و از بهم ریختن خانه‌تان جلوگیری می‌کند.

مسافرت بردن سگ به شما این فرصت را می‌دهد تا با سگ‌تان ارتباط نزدیک‌تری برقرار کنید. گاهی ما برای نزدیک‌تر شدن به خانوادۀ خودمان به مسافرت می‌رویم و می‌توانیم این کار را برای نزدیک‌تر شدن به سگ‌مان نیز انجام دهیم. وقت گذراندن با سگ‌تان پیوند بین‌تان را هم محکم تر می‌کند.

فعالیت فیزیکی انسان‌ها و سگ‌ها هنگامی که به مسافرت می‌روند بیشتر می‌شود. مثلا قدم زدن در کنار دریا علاوه بر اینکه آرامش بخش است، شما را به فعالیت نیز وا می‌دارد. حدود یک سوم سگ‌های خانگی دارای اضافه وزن هستند، بنابراین مقداری فعالیت اضافه برای آن‌ها بسیار مفید است و سبب کاهش وزن و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مرتبط با چاقی می‌شود. همچنین می‌توانید از زمان مسافرت برای آموزش یک رفتار جدید به سگتان استفاده کنید. اگر فعالیت شما در زمان مسافرت زیاد است سعی کنید هنگامی که برگشتید نیز همان میزان فعالیت را داشته باشید. بیشتر به پیاده روی بروید. بیشتر با سگ‌تان بازی کنید و فعال‌تر باشید. بهترین زمان برای تغییر عادت و تازگی روح شما زمانی است که تازه از مسافرت برگشته‌اید.

سگتان را برای مسافرت کجا ببرید؟
اگر مسافرت‌های زمستانه را دوست دارید، می‌توانید سگ‌تان را به جایی ببرید که از برف لذت ببرد. اما برای آن دسته از سگ‌هایی که محیط های گرم‌تر و تابستانه را ترجیح می‌دهند، به یکی از سواحلی بروید که برای استفادۀ سگ‌ مجهز شده است.

گاهی اوقات خود جاده و مسیر حکم مسافرت را دارد. اگر سگتان مسافرت و ماشین سواری را دوست دارد. آن را به سفرهای جاده‌ای ببرید. سگ در طول سفر جاده‌ای احساسات و بو های جدیدی را تجربه می‌کند و این کار سگ را از لحاظ ذهنی و فیزیکی فعال نگه می‌دارد. پیک نیک رفتن نیز همیشه انتخاب مناسبی است که سگتان از آن استقبال می‌کند. برای مسافرت رفتن با سگتان انتخاب‌های مختلفی دارید اما قبل از حرکت هتل‌هایی که سگ می‌پذیرند را پیدا کنید.

سگتان را قبل از سفر بشناسید.
همۀ سگ‌ها با مسافرت راحت کنار نمی‌آیند. بعضی از آن‌ها هنگامی که مدت طولانی در ماشین می‌مانند، بسیار عصبی و مضطرب می‌شوند. بعضی دیگر هم از سفر با هواپیما و بودن در جعبۀ حمل خوششان نمی‌آید. سگ‌های مسن ترجیح می‌دهند که جایشان عوض نشود، تغییرات سبب اضطراب در آن‌ها می‌شود. وضعیت فیزیکی و سلامت آن‌ها نیز عاملی است که باید آن را در نظر بگیریم تا در حین سفر مشکلی پیش نیاید.

حتما شما از شخصیت سگتان شناخت دارید و می‌دانید چه نیازهایی دارد و چه چیزهایی سبب ناراحتی و نارضایتی آن می‌شود. اگر معایب سفر از مزایای آن بیشتر بود، می‌توانید محض احتیاط مقصدتان را نزدیک به خانه انتخاب کنید. برای این دسته از سگ‌ها، پیاده روی در یک بخش تازه از شهر، رفتن به یک پارک یا محیط جدید و انجام  کار جدیدی بدون استرس همراه با سگ‌ را پیشنهاد می‌کنیم. پیش از برنامه ریزی برای مسافرت به یاد داشته باشید که سگ ها با هم متفاوت هستند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ایده خلاق برای حمام سگ ها
◄ خانه ای به شکل ستاره مرده
◄ گربه هایی با مزه از نمایی بسیار جالب
◄ مجسمه های کاغذی
◄ نقاشی های با اب رنگ از گربه
◄ نقاشی های گربه ای
◄ اسلیپ دمپایی خواب براری صاحبان سگ ها
◄ حانه ای برای چهارشنه سوری برای سگ ها
◄ عروسک های بسیار زیبا از مجسمه های چوبی سگ و گربه
◄ ترد میلی برای گربه ها
◄ ایده ای برای جای خواب سگ ها
◄ یک حمام ساده برای سگ ها
◄ کینگ ارتور این بار گربه ای
◄ لپ تاپی برای گربه ها
◄ گربه های شیک پوش
◄ حیوانات شنی
◄ یک کوله پشتی خوشگل گربه ای
◄ ایده ای حالب برای سلفی گرفتن از گربه ها
◄ 5 نژاد گربه که مانند سگ ها رفتار می کنند!
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
◄ علائم پریود در گربه ها
◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
◄ زمان جفت گیری گربه ها
◄ حافظه گربه چقدر است؟
◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
بعدی 1 قبلی