پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جشنواره حیوانات خانگی در تهران / نگاهی به یک پارادوکس!یک شنبه, 03.07.2010, 10:47am (GMT+3.5)

جشنواره حیوانات خانگی در تهران ، در حالی برگزار شد که خبرگزاری ها و شبکه های خبری ، خبر از اعدام دست کم 8000 قلاده حیوانات را در سال اخیر داده اند . پیرامون موضوع فوق ، پای صحبتهای دکتر هومن ملوک پور ، کلینیسن دام کوچک در تهران و از فعالین حقوق حیوانات نشستیم .

 

ü       به نظر شما ، آیا انتخاب پارک چیتگر برای برگزاری این جشنواره مناسب بوده است ؟

  از آنجا که پارک چیتگر قطب گردشگری غرب تهران است و از نظر فاصله با مناطق مختلف مناسب است، به نظر مکان خوبی برای برگذاری میرسد. با این حال نبود امکانات رفاهی در محل چادر برگزاری جشنواره برای مراجعه کنندگان اشکالاتی را ایجاد کرده بود. ازجمله یک سرپناه که در روز دوم و سوم به علت بارانی بودن هوا و عدم مدیریت صحیح موجب سرگردانی شرکت کنندگان شده بود،

ü       نحوه امتیاز دهی به این حیوانات چگونه بوده است و داوران چه معیارهایی را برای این امتیاز دهی مدنظر داشته اند ؟

قاعدتا در تمام مسابقات زیبایی حیوانات و رکودگیری ها یکسری فاکتورهای تژادی و خصوصیات فنوتیپی حیوان مد نظر قرار می گیرد و یا برای حیوانات آموزش دیده و گارد کارهای تخصصی که حیوان انجام میدهد مد نظر داور ها قرار می گیرد. بنده به عنوان یکی از داورهای این برنامه که دوره بین المللی آموزش و نژاد سگ را در Dog Trust  انگلستان گذرانده ام سعی کردم بر اساس فاکتور های یاد شده و آموزشی که دیده بودم قضاوت کنم، ولی متاسفانه در تیم داوری بغیر از آقای دکتر مشهدی رفیعی و آقای دکتر علی معافی از افراد غیر متخصص تشکیل شده بود که اغلب به جای داوری کردن مشغول نوازش و بازی کردن با حیوانات بودند و از ابتدایی ترین فاکتور های تشخیص تژاد و زیبایی سگ بی اطلاع بودند. عدم اطلاع و نداشتن تجربه و تخصص کافی در بعضی از این دوستان تا به آنجا بود که اسم صحیح نژادها را هم نمی توانستند در برگه امتیاز دهی بنویسند!

ü       کیفیت برگزاری این جشنواره را چگونه ارزیابی می کنید ؟

همانطور که گفتم استقبال مردم با توجه به اطلاع رسانی بسیار ضعیف آن، بسیار خوب و دلگرم کننده بود. اما مدیریت ضعیف ، اسپانسرینگ غلط، استفاده از کادر درمانی دامپزشکی ضعیف، سیستم صوتی خراب و ... از تقاط تاریک این جشنواره بود. در مورد کادر دامپزشکی هم باید متذکر شوم که معمولا در همچین جشنواره هایی از آنجا که سلامت حیوان یکی از فاکتور های داوری است، باید از افراد متخصص و بیطرف استفاده شود، نه از یک مرکز درمانی مشخص با کادر درمانی که اغلب آنها را دامپزشکان تازه فارغ التحصیل شده و دانشجو تشکیل داده بود.

ü       به نظر شما ، برگزار کنندگان این جشنواره در دستیابی به اهداف پیش بینی و اعلام شده خود ، موفق بوده اند ؟

برای بار اول و نبود امکانات و تجربه کافی قابل قبول بود ولی امیدوارم در دوره های بعدی این نواقص برطرف شود .

ü       در میان برگزارکنندگان و حامیان فستیوال هایی از این دست در سایر کشورهای جهان ، حمایت شرکت های بزرگی چون Yahoo به چشم میخورد . در مقام مقایسه ، آیا چنین وضعیتی را در ایران شاهد هستیم ؟ اگر خیر ، به چه دلیل و راهکار چیست ؟

ببینید، صنعت حیوانات خانگی در آمریکا و اروپا، به همراه صنایع بزرگی چون نفت، اسلحه و غیره جزو 5 صنعت بزرگ دنیا محیوب می شود، و یا به طور مثال تعداد سگهای شناسنامه دار در آمریکا از تعداد آدمهایش بیشتر است ! اما در ایران به خاطر محدودیت های موجود این صنعت بسیار کوچک است به همین دلیل شرکتهای غیر مرتبط تمایل چندانی به سرمایه گذاری در این زمینه ندارند و تنها شرکتها و موسساتی که به نوعی به این امر وابسته هستند در این امر شرکت می کنند. البته اگر کمی مسئولین برگذاری این همایش دقت کرده بودند می توانستند تعداد بیشتری از شرکتها و کلینیک ها را جذب کنند که متاسفانه اینگونه نشد.

ü       جشنواره حیوانات خانگی در حالی برگزار میشود که خبرگزاری ها خبر از اعدام دست کم 8000 قلاده حیوانات را در سال اخیر داده اند و به قولی ، حیوان‌کُشی و حیوان‌آزاری در ایران بیداد میکند . نظر شما در این مورد چیست ؟

کلا ما ایرانی ها موجودات جالبی هستیم، از یکسو شهرداری ها در خیابان سگها را می کشد و از سویی دیگر همان شهرداری در پارک چیتگر برای زیبایی سگ ها جایزه می دهد. به واقع از حرکت دوم کاملا حمایت می کنم اما اصلا معنی این پارادوکس را نمی فهمم.

ü       باتوجه به این نکته که اکثر شرکت کنندگان در چنین جشنواره هایی ، از صاحبان حیوانات خانگی هستند ، آیا برگزاری چنین گردهمایی هایی روندی روبه بهبود را در رفتار افراد با حیوانات ایجاد خواهد کرد ؟

کاملا همینطور است. آشنایی با حیوانات بخصوص در سنین کودکی نقش بسزایی در شکل گیری شخصیت آنها دارد. کلا مهربانی کردن با حیوانات از توصیه های بزرگان دینمان هم هست، که اینگونه همایش ها می تواند در صورت صحسح برگذار شدن تاثیر خوبی بر روی افراد داشته باشد.

ü       به نظر می رسد که بار سنگین برگزاری این جشنواره را بخش خصوصی بر دوش کشیده است . به نظر شما ، تا برگزاری چنین همایشهایی توسط بخش های دولتی چقدر فاصله داریم ؟

بسیار زیاد. زیرا دولتی ها اصولا از اساس با نگهداری حیوانات خانگی بخصوص سگ مخالفند و آنرا فرهنگ غربی می دانند، اما اگر کمی مطالعه داشته باشند متوجه می شوند که اولین قومی که سگ را حدود 18000 سال پیش اهلی کرد و تبدیل به بهترین دوست انسان کرد، اجداد آریایی ما بودند.

ü       آیا به کارگیری پناهگاه حیوانات به منظور ساماندهی به وضعیت حیوانات خانگی را مناسب می دانید ؟ چراکه برخی معتقدند این گونه پناهگاهها در ایران ، به محلی برای زندانی کردن حیوانات تبدیل شده اند .

حیوانات خانگی نه، ولی برای ساماندهی حیوانات خیابانی و جمع آوری و عقیم سازی و درمانهای لازمه، بسیار لازم به نظر میرسد. کاری که در کشورهای دیگر با هزینه های دولتی و با کمک ارگانهای مردمی انجام می پذیرد ولی در اینجا اگر مردم هم به صورت خودجوش هم بخواهند کاری کنند با مشکلات دولتی مواجه می شوند.

ü       انجمنهای مختلفی در سراسر ایران ، مشغول فعالیت در بخش حمایت از حیوانات هستند که متاسفانه به نظر می رسد دارای اهداف و عملکردی کاملا مستقل از یکدیگر می باشند . علت اقدامات موازی این انجمن ها چیست ؟

متاسفانه مثل بقیه کارهاست. اصولا ما ایرانی ها انجام کار گروهی را نمی دانیم. این فقط در مورد حمایت از حیوانات نیست، به ورزشمان نگاه کنید، اکثر موفقیت های ما در ورزشهای تک تفره است. به میزان مفید کار گروهی در ادارات دولتی نگاه کنید و ... . در زمینه حمایت از حیوانات هم به همین صورت است با این تفاوت که چون مسئله احساسی هم هست، آدمهای خاصی در آن شرکت می کنند که بیشتر به دیده احساسی قضیه را نگاه می کنند و کمتر عقلانیت در آن دخیل است.

ü       چگونه میتوان دیدگاه این انجمن ها را به منظور دستیابی به اقداماتی مناسب ، به یکدیگر نزدیک نمود ؟

با آموزش و مدیریت صحیح. و بوجود آوردن گروههای منسجم و همسو .

ü       راهکار پیشنهادی شما برای برون رفت از مشکلات بخشی از جامعه ما با حیوانات خانگی چیست ؟

مشکل اصلی مردم جامعه ما با حیوانات خانگی مشکل فرهنگی است. از بچگی بدترین توهینی که یاد میگیریم انتساب پدر افراد به سگ است. کمی بزرگتر که می شویم ما را از خورده شدن توسط "هاپو" می ترسانند، سنمان که کمی بالاتر می رود سنگ زدن و با چوب دنبال سگ و گربه و پرندگان کردن را می آموزیم و بعدتر یاد میگیریم که حیوانات حامل انواع اقسام بیماری های مهلک هستند و اگر از بغلمان رد شوند اگر نمیریم حتما عقیم می شویم! بعد که خودمان بزرگتر می شویم به فرزندانمان همین ها را می آموزیم و این چرخه مریض همینطور ادامه می یابد. اینها همه نشات گرفته از آموزش های غلطی است که از کودکی به ما می دهند و چون با آنها آشنا نمی شویم، از آنها می ترسیم. من به شخصه به عنوان یک دامپزشک تمام سعی خود را به کار برده ام که تا آنجا که می توانم در این زمینه فرهنگ سازی کنم. از سایت اینترنتی گرفته تا چاپ مقاله و کتاب و برنامه های مربوط به نگهداری و بهداشت حیوانات به صورت هفتگی در تلویزیون.

ü       وضعیت حال حاضر ، فروش حیوانات خانگی و لوازم جانبی آن را چگونه ارزیابی می کنید ؟

مانند چیزهای دیگری که در این زمینه هست همان حالت سنتی را دارد. اما با وارد شدن نسل جوانتر آشنا به علم روز دنیا و زبان ، نسبت به قبل خیلی بهتر شده و امید وارم با سعی و تلاش این نسل از جمله خود شما و سایت پر بارتان روز به روز بهتر شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی