پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

حقوق طوطی ها را رعایت کنید (ترجمه)

1- قبل از اینکه طوطی ها را به خانه خود بیارید درباره آنها مطالعه کنید.

من یک حیوان کاملا اهلی و رام مانند سگ و گربه نیستم و هنوز خیلی از خصلت های جنگلی را در خود دارم.نیازهای خاصی دارم که ممکنه تهیه کردن آنها برات سخت باشه پش قبل اینکه من رو بخری درباره احتیاجاتم قبل اینکه دیر بشه مطالعه کن. ازت خواهش می کنم اقوامم را ازجنگل نگیر چون با اینکار نسل ما را در خطر می اندازی و همچنین اونها هیچ وقت حیوون و دوست خوبی برات نمی شن.


2- به من بزرگترین خونه ای که در توانت هست رو بده:

زمانیکه در جنگل بودم بین درختهای وسیع پرواز می کردن بر فراز رودخانه ها من همه این خوشها رو ترک کردم و از دست دادم تا تو خوشحال باشی پس اینکه ازت می خوام برام حداقل جایی فراهم کنی که بتونم کمی بال بزنم یا بازی کنم درخواست زیادی نیست. در جنگل که بودم چوب درختها را می جودیم حالا که دیگه اون چوبها نیست ازت می خوان برام اسباب بازی تهیه کنی تا حوصلم سر نره و بتونم به علاقم یعنی جویدن هم برسم. من گاهی وسایل چوبی خانه تو رو با چوبهای درختان اشتباه می گیرم و می جوم این تقصیر من نیست.


3-رژیم غذایی خوبی برام فراهم کن:

من به انواع مختلفی از میوه ها و سبزیجات نیاز دارم تا سالم بمونم تنها با خوردن تخمه نمی تونم زیاد زنده بمونم و سالم باشم پس برام غذاهای مختلفی تهیه کن حتی اگر اینکار زمان زیادی ازت می گیره.ازت خواهش می کنم زمان بزار و مطالعه کن چه غذاهایی نیاز دارم.


4-اجازه بده زندگی اجتماعی داشته باشم:

من پرنده ای هستم اجتماعی هیچ وقت من رو درجنگل تنها نمی بینی و همیشه در دسته های طوطیها با دوستانم هستم و به تنها بودن علاقه ای ندارم ولی تو شبیه دوستان من نیستی. به من زمان بده تا ترسم ازت بریزه و تو رو مانند مادر و پدرم و خانوادم بدونم.اینو بدون من موجود زنده هستم و به نگهداری و عشق تو نیاز دارم.برای اینکه بتونم بهت اعتماد کنم زمان زیادی نیاز دارم.


5-بهداشت رو برای من رعایت کن:

وقتی غذا می خورم تکه های غذا رو به همه جا پرت می کنم ولی برای سالم بودن نیاز به تمیزی و بهداشت دارم.اگر مرتب من رو به حموم نبری در پوستم احساس خشکی و خارش شدیدی می کنم.اگه گرد و غبار رو پرهام بشینه و پاک نشه پرهام شکننده می شه و بدتر از اون اگه آب و غذام کثیف باشن به زودی بیمار می شوم.
6- من به دامپزشک مخصوص خودم نیاز دارم:

تو اطلاعی از ساختمان بدن من نداری و نمی تونی مشکلات جسمیم رو سریع تشخیص بدی.اگر من دکترم رو نداشته باشم زمانی که مریض می شم خیلی دیر علتش رو می فهمی و دیگه کاری از دستت بر نمی یاد تا حالم رو خوب کنی اینو به یاد داشته باش من می تونم بیماریهامو برای مدت طولانی پنهان کنم گفتم که من موجود جنگلی هستم این کار رو می کنم تا دشمنم پی به ضعیف و ناتوان شدنم نبره پس وقتی علامتهای مریضی رو در من می بینی بدون خیلی داره دیر می شه. پس حتما دامپزشک مخصوص پرندگان برای من پیدا کن اگه فکر می کنی نمی تونی اینکار رو کنی پس هیچ وقت من رو به خونت نبر.


7- خواهش می کنم منو تنبیه نکن:

همنانطور که تو همیشه منو نمی فهمی و معنی کارام رو نمی دونی من هم بعضی وقتها تو رو نمی فهمم و خخونه تو اصلا شبیه جنگل نیست من نمی دونم چرا نباید بلند جیغ بزنم پس تا یاد بگیرم صبر داشته باش و سرم داد نزن و تنبیهم نکن.من گوشهای بسیار تیزی دارم همچنین بسیار حساسم اگه یکبار سرم داد بزنی یا بهم صدمه بزنی دیگه هیچ وقت بهت اعتماد نمی کنم.دستهای بزرگت بعضی وقتها خیلی منو می ترسونه. من هیچ وقت در جنگل چیزی رو با تنبیه یاد نگرفتم اگه می خوای یاد بگیرم باید با شیوه من باشی یعنی با عشق و حوصله.


8-با زبان من آشنا شو:

می دونم وقتی جیغ می زنم پرهامو می کنم ظرف آب و غذام رو می ریزم ناراحت می شی ولی من نمی خوام ناراحت و اذیتت کنم.من دارم سعی می کنم چیزی رو به تو بگم. می خوام بگم ناراحتم , صدمه دیدم یا احساس تنهایی می کنم سعی کن با زبان من آشنا بشی.


9- من رو با طوطی دیگه مقایسه نکن:

من شخصیت و خصوصیات اخلاقی منحصر به خودم رو دارم هیچ وقت در جنگل 2تا از ما رو پیدا نمی کنی که کاملا شبیه هم باشیم.خواهش می کنم از من ناامید نشو اگه نمی تونم مانند طوطی دوستت حرف بزنم.ولی اگه منو دوست داشته باشی و ازم زده و خسته نشی من تو رو دوست خودم می دونم و کارهایی برات انجام می دم که خیلی جالب تر از حرف زدن هست و نشونت می دم که من هم استعدادهای خاص خودم رو دارم.بهم این شانس رو بده تا خودم رو نشون بدم تصور نکن من دکور یا مجسمه خونت هستم.
10:عشقت رو با من قسمت کن:

بعد همه اینها اینو به یاد داشته باش تو برای من یک موجود خاص هستی من همه امید و اعتمادم رو رو تو گذاشتم ما طوطی ها فقط یکنفر رو بعنوان همدممون قبول داریم.پس ازت خواهش می کنم با احساساتم نامهربان نباش و منو برای مدت طولانی تنها نزار یا منو به کس دیگه نده چون اینقدر اینکار به من لطمه می زنه که هیچ وقت از یادم نمی ره.اگه قراره یکموقع من رو برای بچه جدیدت یا کارت ترک کنی هیچ وقت منو به خونت نیار چون اگه من بهت وابسته شم و دوست داشته باشم و تو منو به کس دیگه بدی اینقدر غمگین می شم که حتی ممکنه از ناراحتی بمیرم اینو به یاد داشته باش من موجود غریبی هستم که تو یک قفس کوچک گوشه خونه تو بهت علاقمند شدم.


11-حقوق تو:

تو حقوق زیادی داری ولی من همین چند حق رو که گفتم دارم اگه حقوقم رو رعایت کنی بهت قول می دم بهت پاداش باور نکردنی بدم اونم عشق بی اندازه زیبایی سرگرم کردن و همه چیزهای خوب دیگه در آخر من ماه و ستاره رو برات می یارم اگر قول بدی اینقدر دوستم داشته باشی که قلب و روحمون یکی بشه .ترجمه:شهرزاد
منبع:
http://www.avianweb.com
__________________

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی