فرت

 

 

فرت ها حیواناتی اجتماعی هستند. در صورتی که شما تصمیم دارید فقط از یک فرت نگهداری کنید باید اسباب بازی و شرایط تفریح و بازی را به شکلی مهیا کنید که حیوان خانگی شما به اندازه کافی سرگرم شود. فرت تمایل به بودن در محلی دارد که فعالیت و رفت و آمد در آنجا نسبتا زیاد است بنابراین نزدیک آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری میتواند محل مناسبی برای این حیوان باشد. شاید میزان بالای فعالیت فرت ها در روز، دلیل اصلی ۱۴ ساعت خواب آنها در شبانه روز باشد و معمولا در زمان هایی که کار یا تفریحی برای انجام دادن نباشد فرت ها زمان خود را در خواب میگذرانند.

 

 

 

فرت

 

 

در زمانی که فرت در طول شب میخوابد یا زمان هایی که فردی در منزل حضور ندارد باید در قفس را برای ایمنی خود فرت، قفل کنید. میتوانید در زمانی که خود شما یا فرد دیگری در منزل باشد به فرت اجازه دهید که تحت نظارت شما، در محیط منزل آزاد بوده و به بازی و جستجو در محیط اطراف بپردازد. اگر شما حیوان خانگی دیگری مانند سگ یا گربه دارید فرت میتواند بازی کردن با آنها را یاد گرفته و حتی آموزش هایی از طریق آنان داشته باشد.

 

اگر شما هنوز بین خرید یک فرت یا بیشتر تصمیم خود را نگرفته اید، باید بدانید الزامی نیست که حتما بیش از یک فرت خریداری کنید. بیشتر فرت ها معمولا ورود یک همنوع دیگر را به سادگی میپذیرند. اگر شما زمان کافی برای بازی کردن با فرت ندارید یک تصمیم هوشمندانه این است که یک جفت فرت خریداری کنید تا در غیاب شما، این حیوانات بتوانند با یکدیگر سرگرم شده و عدم حضور شما را برای یکدیگر جبران کنند. تجربه دیدن دو فرت که با یکدیگر در حال بازی و تعقیب و گریز هستند بسیار جالب است اما باید بدانید که نگهداری از ۲ فرت، نیاز به صرف زمان، هزینه و انرژی بیشتر خواهد داشت.

 

یک هشدار جدی در خصوص فرت های نری که عقیم نشده اند وجود دارد و آن این است که به هیچ عنوان نباید این فرت ها را در کنار فرت های دیگر نگهداری کنید زیرا آنها در فصل جفتگیری کاملا قلمروطلب و بسیار تهاجمی و خطرناک شده و به همنوعان خود، آسیب جدی بزنند.

 

 

فرت

 

 

اگر شما بیش از یک فرت دارید در این صورت هم باید اسباب بازی و لوازم سرگرمی لازم را در اختیار آنها قرار دهید زیرا حتی داشتن یک همخانه هم نمیتواند به تنهایی مانع از کسالت و بی حوصلگی فرت های شما شود. اسباب بازی های مختلفی که برای فرت ها مناسب باشد در فروشگاه های حیوانات خانگی در دسترس است. البته به سادگی میتوان مشاهده کرد که خریدن اسباب بازی های گران قیمت، به هیچ وجه الزامی نیست و فرت ها میتوانند خود را با وسایلی که در منزل خودتان به وفور یافت میشود مانند رول های دستمال کاغذی، جعبه های مقوایی، کیف دستی های قدیمی، تکه های طناب و … سرگرم کنند. در این خصوص میتوانید ایده های خود را به کار گیرید.

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : ferretcare.org