پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تاثیرگذارترین رایانه هایی که در تاریخ تولید شده اند


به گزارش خبرگزاری مهر، رایانه ها ابزارهایی که در عین متداول شدن با پیشرفتهای لحظه به لحظه خود تغییرات و تحولات جدید تری را در زندگی بشر به وجود می آورند اکنون نه تنها به جزء جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده اند بلکه نبود آنها می تواند خسارات جبران ناپذیری را نیز به دنبال داشته باشد.
نشریه دیلی تلگراف با نگاهی کوتاه به تاریخچه این تجهیزات هوشمند و حیاتی رایانه هایی را که در زمان تولید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در مدت حضور خود در دستان کاربران تاثیر بالایی بر صنعت رایانه از خود به جا گذاشته اند، انتخاب و معرفی کرده است:
Commodore 64 : یکی از مشهورترین رایانه هایی که در دهه 1980 و پس از ظهور رایانه های خانگی وارد بازارها شد. این رایانه از گرافیک و صدای خوبی برخوردار بوده و آن را به انتخابی مناسبی برای کودکان طرفدار بازی های رایانه ای تبدیل کرده بود.
Atari 2600 : این دستگاه یکی از اولین ماشینهایی به شمار می رود که بازار کنسولهای بازی های رایانه ای را به تصرف خود درآورد. کنسولهای دیگری قبل از این دستگاه ارائه شده بودند اما رنگی بودن Atari و صدای خوب آن باعث به فروش رسیدن میلیونها دستگاه از آن شد.
Panasonic MSX Turbo R GT : نام این رایانه بیشتر به نام خودروهای رالی شباهت دارد اما در واقع این رایانه در زمان خود یکی از محبوب ترین رایانه ها برای موسیقیدانان به شمار می رفت. این دستگاه از توانایی تولید نمونه های صوتی با کیفیت CD بوده و با مجهز بودن به سیستم انطباق دهنده Midi از توانایی ترکیب اصوات مختلف نیز برخوردار بود.
Xerox Alto : اولین رایانه ای که از صفحه زمینه گرافیکی برخوردار بود و الهام بخش سیستمهای مایکروسافت ویندوز و مکینتاش OS شد. شرکت زیراکس به خودی خود نتوانست از مزایای این محصول به خوبی استفاده کند و استفاده از آن را به دیگر شرکتها سپرد و خود بر روی تولید دستگاه های کپی و چاپگر متمرکز شد.
Apple Lisa-1 : رایانه Lisa اولین رایانه خانگی شرکت اپل به شمار می رود که از حد واسط گرافیکی سود برده بود. این رایانه از ماوس، لیست دستورات، یک مگا بایت RAM و درایورهای 5.25 اینچی برخوردار بود. قیمت این رایانه در آن زمان 10 هزار دلار بوده و پس از مدتی رایانه مکینتاش OS جایگزین آن شد.
Altair 8800 : محصولی که استفاده از رایانه های شخصی را امکان پذیرتر ساخت و الهام بخش مهندسانی شد که اکنون هیئت مدیره شرکت "سیلیکون ولی" را تشکیل داده اند. قیمت این رایانه 500 دلار بوده و "اد رابرتز" سازنده آن تنها به مدت یک دهه درحال مطالعه بر روی قطعات الکترونیکی آن بود.
Apple 1 : "استیو وزنیاک" ساخت اپل را از اتاق خانه اش و با هزینه فروش ون فولکس واگن "استیو جابز" آغاز کرد. در حدود 200 دستگاه از این رایانه توسط وزنیاک ساخته شد و از این رو این سیستم به یکی از کمیاب ترین رایانه های زمان خود تبدیل شد. صفحه کلید Apple 1 یکی از عوامل سبقت این دستگاه نسبت به دیگر رایانه های مشهور رقیب به شمار می رود.
IMSAI 8080 : با نمایش فیلم Wargames در سال 1983 این رایانه به شهرت بالایی رسید زیرا در این فیلم شخصیت اول با استفاده از این رایانه جهان را با ورود به یک شبیه ساز جنگ هسته ای به نابودی می کشاند. کلیدهای بزرگ و رنگی و چراغهای چشمک زن آن این دستگاه را برای کاربران بسیار خوشایند ساخته بود.
Kenbak 1 : این رایانه در سال 1970 تولید شد و نام آن از اختصار نام سازنده اش "جان بلکن بیکر" گرفته شد. این رایانه یکی از ابتدایی ترین رایانه های خانگی به شمار می رود و با قیمتی برابر 750 دلار نسبت به بسیاری از مینی رایانه های امروزی گرانتر بوده است. ورودی این رایانه سوئیچهای مختلف و خروجی آن چراغهای چشمک زن بودند.
Next Turbo Dimension Cube : استیوجابز در دهه 1980 شرکت اپل را برای ساختن شرکت NeXT شرکتی ویژه تولید رایانه های پیشرفته برای تجارت و تحصیل رها کرد. رایانه NeXT Cube در سال 1990 عرضه شد و تولید آن تا سه سال بعد ادامه یافت. این رایانه دستگاهی است که "سر تیم برنرز لی" از آن برای خلق اولین صفحه شبکه جهانی استفاده کرد و در عین حال الهام بخشی برای تولید رایانه G4 Cube شرکت اپل به شمار می رود. همچنین سیستم عامل این رایانه پایه و اساس سیستم عامل OS X اپل شد.
Commodore PET : این رایانه که در سال 1977 تولید شد اولین رایانه شرکت سازنده اش به شمار می رفت و تا سال 1982 مدلهای متعددی از آن ارائه شد. این دستگاه که در ابتدا به عنوان دستگاهی آموزشی مورد استفاده قرار می گرفت، برای اجرای برنامه های مختلف از درایور داخلی کاست برخوردار بود و صفحه کلید آن به اندازه ای کوچک بود که تایپ کردن را برای کاربر بسیار مشکل می ساخت.
Apple Mac G4 Cube : این رایانه که ایده آن از رایانه های NeXT برگرفته شده بود یکی از بدشانسی های بزرگ شرکت اپل به شمار می رود. این رایانه که در سال 2000 عرضه شد فروشی ناامید کننده داشت و در اواسط سال بعد از بازار فروش خارج شد.
Apple iMac : اولین رایانه ای که پس از بازگشت استیو جابز افسانه ای به شرکت اپل در سال 1997 تولید شد، رایانه ای نسل سومی بود که توسط "جاناتان ایو" طراحی شد و بخشی از نمایشگر و جعبه اصلی آن از پلاستیک های شفاف رنگی ساخته شده بود. پس از اتمام ساخت این رایانه در سال 2003، iMac توانسته بود اعتبار شرکت اپل را به عنوان یک شرکت رایانه ای دوست داشتنی به آن بازگرداند و پیشوند مشهور "i" را برای محصولات شرکت اپل به جهان معرفی کند.
Osborne 1 : معرفی این رایانه به عنوان رایانه ای قابل حمل شاید کمی خنده دار به نظر بیاید اما این رایانه که وزن آن با وزن پنج لپ تاپ مدرن امروزی برابری می کند از نمایشگری پنج اینچی و تک رنگ و صفحه کلیدی قابل جمع شدن برخوردار بود و به طور کلی در هنگام بسته شدن ظاهری مانند چمدان پیدا می کرد تا کاربر بتواند آن را به همراه خود حمل کند. این رایانه از سال 1981 فروش خوبی را آغاز کرد اما به تدریج و با وارد شدن رایانه های جدید تر زمینه محبوبیت خود را از دست داد.
DEC PDP-8 :این مینی رایانه در سال 1965 عرضه شد و در آن زمان به یکی از قابل اطمینان ترین رایانه های موجود تبدیل شد. در حدود هزار و 500 دستگاه از این رایانه به فروش رسیدند و این رایانه تا دهه 1990 در شرکتهای تجاری به فعالیتهای خود ادامه داد.
IBM 709 Mainframe : سیستم پردازنده مرکزی IBM در سال 1958 با قیمتی برابر یک میلیون دلار عرضه شد. بعدها مدل بعدی این ماشین بزرگ به عنوان سیستم هشدار موشکی مورد استفاده ارتش آمریکا قرار گرفت.
Acron Electron : نرم افزارهای این رایانه تا اوایل دهه 1990 به فروش خود ادامه دادند اما خود رایانه با فروش موفقیت آمیز چندانی مواجه نشد و این دستگاه هرگز نتوانست به بازار فروش عمده دست پیدا کند.
BBC Micro : رایانه ای که توسط شرکت Acron ساخته شد تا بی بی سی بتواند از آن در برنامه ای رایانه ای استفاده کند. برنامه ای که به افراد مختلف اهمیت رشد استفاده از رایانه های خانگی را آموزش می داد. در حدود 1.5 میلیون دستگاه از مدلهای A و B این رایانه به فروش رسید و این رایانه ها در بسیاری از مدارس انگلستان مورد استفاده آموزشی قرار گرفت. تولید BBC Micro تا اوایل دهه 1990 ادامه پیدا کرد.
ZX Spectume : این جعبه کوچک با کلیدهای عجیب لاستیکی صنعت رایانه های خانگی را به بسیاری از انگلیسی ها معرفی کرد. این رایانه بر اساس موفقیت رایانه ZX81 در سال 1982 ساخته شد و با قیمتهای 175 و 125 دلار به فروش می رسید. عنوان تجاری این شرکت در سال 1986 به شرکت Amstrad واگذار شد.


منبع : خبرگزاری مهر
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی