پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

کمي استرس مي تواند براي بدن مفيد باشد

کمي استرس مي تواند براي بدن مفيد باشد

مترجم: عليرضا- نفرت همه از کلمه استرس دليل خوبي دارد زيرا که وارد شدن استرس بيش از حد پيامدهاي جسمي منفي مانند افزايش وزن و افسردگي به همراه دارد. اغلب ما با استرس در محل کار و خانه مقابله مي کنيم. شايد از شنيدن اين که مقداري از اين اضطراب مي تواند طبيعي و نرمال باشد تعجب کنيم. در اين مطلب به اطلاعاتي در مورد فوايد استرس از تحقيقات چند متخصص که در سايت «Prevention» درج شده است، اشاره مي شود.
۱ - استرس خلاقيت ايجاد مي کند: از هر نويسنده و يا نقاش سوال کنيد، خلاق ترين کار او نتيجه نوميدي و رنج بوده است.
به گفته لارينا کيس، روان شناس پنسيلوانيا، اغلب استرس قبل و يا همراه موفقيت خلاق به وجود مي آيد. ذهن آرام نياز به تصور متفاوتي ندارد. بيشتر استرس با ايجاد تغيير در زندگي افزايش پيدا مي کند و در نتيجه بازدهي خلاقيت، فرد که از واکنش افراد ديگر خبر ندارد احساس تهديد مي کند.
۲ - تحقيقات نشان داده است بروز ناگهاني و کوتاه استرس که مکانيزم «مقابله و يا فرار» را آشکار مي سازد مي تواند براي سيستم دفاعي بدن مفيد باشد.
مارک گلستن، روان پزشک مي گويد: «با رهايي کورتيزول (نوعي هورمون استرس)، ايمني بدن افزايش مي يابد.» اما اين يک تعادل حساس به حساب مي آيد زيرا که درست است که اين انفجارها بدن را تقويت مي کند و سالم نگه مي دارد اما وارد شدن استرس بيش از حد مي تواند منجر به اضافه شدن کورتيزول و در نتيجه چاقي مفرط در ناحيه شکم شود. اين نوع چاقي با بروز بيماري قلبي عروقي، ديابت نوع ۲ و... ارتباط دارد.
۳ - بلند کردن اشياي سنگين، ۲ ساعت و ۴۵ دقيقه استفاده از دوچرخه ثابت نوعي استرس روي بدن ايجاد مي کند، اما اين نوع استرس مفيد به حساب مي آيد.
به گفته يکي از کارشناسان ورزش، استرسي که بر اثر ورزش ملايم ايجاد مي شود سالم و تاثيرات مثبت زيادي به بدن مي رساند. از ديدگاه فيزيولوژيکي، فشار ناشي از انجام دادن حرکت هاي فيزيکي، قابليت بدن در انجام دادن و به پايان بردن کارهاي روزانه را افزايش مي دهد ورزش منظم، ميزان هورمون استرس بدن را کاهش مي دهد و هم زمان، ميزان اندورفين را که احساس خوبي ايجاد مي کند، افزايش مي دهد. در واقع بررسي ها نشان داده است، که خود ورزش بدن را در برابر استرس به طور کلي انعطاف پذير مي سازد.
۴ - آيا به علت اتفاقي که در زندگي افتاده و يا به علت تصميم بزرگي که بايد بگيريد، دچار استرس شده ايد؟ خوب است که بدانيد اين نوع نگراني مي تواند مفيد باشد. دکتر کيس، يک روان شناس مي گويد: استرس ارزش هاي فرد را روشن مي کند و اين که تا مسئله اهميت شخصي نداشته باشد در مورد آن نگران نمي شويد. بنابراين سعي کنيد به آن چه که اين حالت استرس مي خواهد به شما بفهماند، گوش دهيد استرس بيش از حد نيز مي تواند نتيجه عکس دهد. در اين موارد با انجام يک پياده روي طولاني، خواب راحت شبانه و يا مصرف غذا در خارج از منزل به خود استراحت دهيد.
۵ -طبق بعضي از يافته هاي متخصصان مادراني که با استرس بيشتري روبه رويند، بهتر از فرزندان خود محافظت مي کنند. بررسي که در دانشگاه جان هاپکينز انجام گرفت نشان داده، نوزاداني که مادرانشان در دوران بارداري با ميزان بالاي کورتيزول روبه رو بودند نسبت به نوزاداني که مادرانشان در معرض استرس کمتري قرار گرفتند از لحاظ رشد پيشرفته ترند. البته استرسي که آگاهي و هوشياري فرد را افزايش مي دهد مفيد است نه استرسي که رفتارهاي نسنجيده ايجاد مي کند.
۶ - آيا ساعت هاي اضافه در دفتر کار مي گذرانيد؟ به هنگام روبه رو شدن مسئول قسمت به شما استرس وارد مي شود؟ درست است که استرس هاي جدي کاري مي تواند مضر و تضعيف کننده باشد اما استرسي که شخص را در محيط کار سرپا نگه مي دارد مي تواند از لحاظ شغلي مفيد باشد. ميزان مناسب استرس و اضطراب فرد را با انگيزه و متمرکز مي سازد. به گفته متخصصان بدون وارد شدن استرس کافي، فرد تلاش کامل نخواهد کرد و شايد هم به ارتکاب اشتباهات مستعد باشد. اداره موفقيت آميز استرس، گام اول در ايجاد اعتماد به نفس در محل کار و ساير امور زندگي است. فرار از فعاليت هاي مهم کاري و يا احساس بي ارزش بودن چند علامت جدي استرس است.
۷ - تحقيقات اخير ارتباط بين استرس کوتاه مدت قبل از عمل جراحي و يا درمان دارويي با بهبودي موفقيت آميز را تاييد کرده است. برخي تحقيقات نشان داده است، استرس، هورمون استروژن که در بروز سرطان سينه نقش مهمي دارد را فروکش مي کند. استرس، هورمون آدرنالين را نيز در سيستم بدن رها مي کند و افزايش اين هورمون در تمرکز و فکر کردن بهتر نيز موثر است.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی