پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ممنوعیت غذایی در گربه ها ** ترجـــمه

 

آیا میدانید غذاها ی مضر و مرگ آور گربه ها کدامند؟


غذاهایی که برای انسان و حتی سگ ها خوراکی و مفیدند ممکن است برای گربه ها خطراتی را بوجود بیاورند که علت آن تفاوت در نوع متابولیسم و سوخت وساز بدن گربه ها می باشد.

برخی از غذا ها تنها اختلالات خفیف گوارشی را در بر دارند درحالیکه نوعی دیگر از غذاها ممکن است باعث امراض بسیار وخیم و حتی مرگ گربه در گربه ها شوند. مواد غذایی ذکر شده در فهرست زیر بصورت عمدی یا سهوی نباید در رژیم غدایی گربه ها قرار گیرند. مسلما فهرست زیر تمام ممنوعیت های غذایی در گربه ها را در بر ندارد ، ولی امیدواریم بتوانیم با تهیه این لیست کمک شایانی به گربه داران کرده باشیم.


نوشیدنیهای الکلی
مسمومیت ، کما و مرگ

غذای کودک
در ترکیب بعضی از غذاهای کودک پیاز وجود دارد که ممکن است در گربه تولید مسمومیت نماید و مصرف مداوم از آن منجر به سوء تغذیه شود

مصرف استخوان ماهی ، مرغ ...
امکان انسداد یا پارگی در دستگاه گوارش

کنسرو ماهی تن (مخصوص انسان)
مصرف طولانی مدت این غذا به علت فقــر ویتامین ها و مواد معدنی می تواند در گربه سوء تغذیه را بهمراه داشته باشد

شکلات ، قهوه ، چای و مواد حاوی کافئین
مواد خوراکی حاوی کافئین ،تئوبرومین و تئوفیلین می تواند باعث مسمومیت و تاثیراتی بر سیستم عصبی و قلب شود

عصاره روغنی مرکبات
می تواند باعث استفراغ در گربه شود

غذای مخصوص سگ
مصرف کم از غذای سگ درگربه ها مشکلی را ایجاد نخواهد کرد ولی تغذیه مکرر گربه از آن ، امکان سوء تغذیه و ابتلاء به بیماریهایی قلبی را بالا می برد

پیه و چربی های گوشت
می تواند باعث پانکراتیت (تورم لــوزوالمعده) شود

انگور و کشمش
حاوی نوعی سمی است که می تواند به کلیـــه گربه آسیب رساند

مکمل های ویتامینی حاوی آهن( مخصوص انسان )
احتمال آسیب به مخاط دستگاه گوارش و اندام هایی از جمله کبد و کلیه ها

مصرف بالای جگر
مسمومیت ایجاد شده توسط جــگر عضلات و استخوان ها را تحت تاثیر قرار می دهد

ماری جوانا
می تواند باعث تضعیف سیستم عصبی، تغییرات ضربان قلب و استفراغ شود

شیر و انواع محصولات لبنی

تعدادی از گربه های بالغ مقدار آنزیم لاکتوز مورد نیاز که موجب تبدیل لاکتوز در شیر میشود را ندارند، بنابراین ممکن است در این گربه ها تولید اسهال نمایند، بنابراین برای جاوگیری از این مشکل شیر بدون لاکتوز پیشنهاد میشود که به راحتی در سوپر مارکت ها در دسترس است.

مواد غذایی کپک زده یا فاسد
ممکن است حاوی سمومی باشد که سبب اسهال، استفراغ شود و عملکرد دیگر ارگانهای بدن را مختل نماید

قــــارچ
قارچ ممکن است حاوی ماده ای سمی باشد که بر سیستم های گوناگون بدن تاثیر گذاشته و موجب شوک و حتی مرگ میشود

سیر و پیاز ( بصورت خام، پخته یا پودر)
سیر و پیاز دارای ترکیبات سولفوکسید و دی سولفید است که در گربه ها باعث صدمه به سلول های قرمز خون و کم خونی می شود. این ترکیبات به گربه نسبت به سگ ، صدمه بیشتری میزنند. نکته مهم این است که پیاز بیشتر از سیر برای گربه ها مضر است

خرمالو
دانه ها ی این میوه می تواند انسداد و التهاب روده را بهمراه داشته باشد

برگ سیب زمینی، ریواس و گوجه فرنگی _ ساقه سیب زمینی و گوجه فرنگی
موارد نامبرده شده شامل اسیدی بنام اکسالیت (oxalates) میباشند که ممکن است بر روی عملکرد سیستم های گوارشی، عصبی، ادراری تاثیر گذار باشند.

تخم مرغ خام
تخم مرغ خــام حاوی آنزیمی به نام avidin است(پروتئینی که در سفیده تخم مرغ خام وجود دارد) و باعث کاهش جذب بیوتین (یکی از ویتامین های گروه ب که در منابع وجود این ویتامین کبد و زرده تخم مرغ... ) میشود. مصرف آن در گربه ها باعث مشکلات پوستی و مویی می شود. تخم مرغ خام همچنین می تواند مسبب ابتلاء به بیماری سالمـــونــلا شود.

مـــــاهی خام
مصرف ماهی خام احتمال کمبود تیامین (ویتامین ب موجود در سبوس غلات و پوست لوبیا...) را در بر دارد که سبب از دست دادن اشتها، تشنج، و در موارد حـاد منجر به مرگ در گربه میشود

نمـــــــک
مصرف مقدار زیاد نمک در گربه احتمال ایجاد عدم تعادل الکترولیتی را در بر دارد .

نــــخ و کــــامـوا
ممکن است در دستگاه گوارش گربه گیر کرده و تولید انسداد نماید

غذاهای حـــاوی شکر
مصرف این مواد احتمال ایجاد چاقی شدید، مشکلات دندانی و دیابت را در گربه بالا میبرد

تنباکو
تنباکو حاوی نیکوتین است و بر روی سیستم گوارشی و عصبی تاثیر گذارده و می تواند منجر به بالا رفتن ضربان قلب، غـــش، کــما و در نهایت مرگ گربه شود

مایه خمیر
مصرف این ماده میتواند منجر به تولید و افزایش گاز در دستگاه گوارشی شود و پیامد آن در معده یا روده های گربه نمایان میشود و درد و پارگی( فتق) را به دنبال خواهد داشتترجمه : بهاره
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی