پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

طبقه بندی ماهیان آبهای ایران بر اساس منطقه زندگی


ماهیان کف زی
Benthic fishes

این ماهیان در منطقه پائین کشندی یا جزرو مدی زندگی میکنند که در هنگام فراکشند یا مد اب به طرف منطقه بین کشندی امده و از کف زیان بی مهره این منطقه چون سخت پوستان و نرم تنان به عنوان مصرف کننده دسته دوم تغذیه میکنند.

این ماهیان گاهی ماهی ریز و بچه ماهیان را هم به عنوان مصرف کننده دسته سوم مورد استفاده قرار میدهند .

این ماهیان در محل زندگی خود تخم ریزی کرده و از تخم های خود هیچ گونه مراقبتی به عمل نمی اوردند .
از جمله این ماهیان می توان به کفشک ماهیان و و سفره ماهیان اشاره کرد که با بدن اغشته به ماسه در بستر ماسه ای خود را استتار میکنند مانند کفشک خلیج فارس و کفشک نازک از تیره

 

bothidae که قادرند رنگ بدن خود را با محیط اطراف هم

 

ماهیان مهاجر سطحی
Plagic Fishs:

به دو دسته بزرگ ماهیان پلاژیک ریز مانند :موتو ماهیان و ساردین ماهیان و پلاژیک بزرگ مانند : تون ماهیان و قباد ماهیان

دسته اول تا قبل از بلوغ از فیتو پلانگتونها و بعد از ان از زئوپلانگتونها به عنوان مصرف کننده دسته اول و دوم استفاده میکنند و دسته دوم مصرف کننده دسته دوم و
سوم میباشند.
همه اینها در دریای خزر،عمان و خلیج فارس در دریا تخم ریزی میکنندبه استثنای ماهی صبور که برای تخم ریزی به وارد اروند رود و کارون میشود. ولی مراقبتی از بچها به عمل نمی اورند و تخمها در اب شناورن .



موتو ماهیان

ساردین ماهیان

تون ماهیان

قباد ماهیان

صبور
____________
ماهیان صخره های مرجانی
Coralian Fishes :


این ماهیان که بیوتیپی از ماهیان نرتیکی محسوب میشوند در بین صخره های مرجانی در مناطق گرمسیری انجائیکه که اب زلال و شفاف و درجه اب از 20 درجه
کمتر نمیشود زندگی میکنند .غالبا زینتی و رنگی هستن و غالبا در عمق کمتر از50متر وجود ندارند.ان دسته از ماهیانی که دارای دندانهای قوی تر هستن از صدف ها و سخت پوستان و دسته دیگری که دارای دندانهای ضعیف تری هستن از تکه غذاهای رها شده وطعمه ریزتر استفاده میکنند.
از جمله ماهیان متعلق به این گروه که در کشورمن زیست میکنند میتوان به فرشته ماهیان یا هاد ماهیان و طوطی ماهیان یا چارگوگ ماهیان میتوان نام برد.

__________________

ماهیان کرانه ای
Littoral Fishes:

از جمله ساکنین حاشیه ای ساحلی مجاور کف دریا محسوب میشوند که نزدیکی کف دریا درعمق 30تا 40 متری یافت میشوند گروهی از ماهیان هستن که به صورت
دائمی در این منطقه میباشند و شرایط سخت کشندها ،مشوش شدن ، گل الود شدن و تغییرات شوری و گرما ا به خوبی تحمل میکنند.گروهی دیگر هم هستن که با
تحمل همین شرایط فقط بریا تخم ریزی ه این منطقه میروند .
از تیره ای مهم این ماهیان که در دریاهای جنوبی یافت میشوند میتوان به :
زمرد ماهیان و شورت ماهیان که مصرف کننده دسته دوم هستن و معمولا از بی مهرگان کف دریا تغذیه میکنند اشاره نمود .

ماهیان مهاجر کرانه ای
littoral Migratori Fishes



این گروه نیز از ماهیان کرانه ای هستیند که به خلیج ها و خورها و در مناطق گرمسیری و معتدل حتی وارد مصب و بخشی از ابهای شیرین رودخانه ها وارد می

شوند . مهاجرت فاصل گونه های وابسته به این گروه عبارتست از ورود به دریا د فصل پائیز و مراجعت مجدد به ابهای نیمه شورساحلی در فصل بهار تخمریزی انها معمولا در بین پائیزو زمستان در دریا انجام مگیرد و ماهیا از تخم های خود که پلاژیک هستند مراقبت به عمل نمی اورند. معمولا در مسیر دستکاه گوارش خود دارای
سنگدان هستند .در خورها غذای انها معمولا رسوبات لجنی در بستر می باشد که انرا در سنگدان خود جذب مینماند بیشتر انها در دریا از سخت پوستان و ماهیان
تغذیه میکنند .بنابراین انها مصرف کننده دسته اول و دوم می باشند .
تیره های از این ماهیان که ابهای جموبی کشور زندگی میکنند عبارتند از:

کفال ماهیان
حلوا ماهیان
راشگو ماهیان

__________________


ماهیان مهاجر از دریا به رود خانه
Anadromous Fishes




ماهیانی هستند که در دیا زندگی میکنند و برای تخم ریزیب ه رودخانه سفر میکنند و معولا در طول سفر در رودخانه تغذیه نمی کنند .
غذای انها را د داخل دریا گیاهان و موجودات کفزی مانند صدف ها ، سخت پوستان و همچنین ماهیان ریزتر تشکیل میدهند .بنابران مصرف کننده دسته دوم محسوب
میشوند.
تیره های از این ماهیاه که در ابها جنوب و شمال کشور وجود دارند میتوان به
کپور ماهیان ،ازاد ماهیان،سوف ماهیان و در جنوب تنها گونه انادرم به نام ماهی
صبورا
نام برد .


تهیه و تدوین : بهناز
اکولوژی دریا
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی