پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

کشف اشتباهی 100 ساله درباره مفهوم واژه ای در واژه نامه آکسفورد

کشف اشتباهی 100 ساله درباره مفهوم واژه ای در واژه نامه آکسفورد
اشتباه بچه گانه در لغتنامه انگلیسی آکسفورد درباره واژه "Siphon" پس از گذشت تقریبا 100 سال آشکار شد. اشتباهی که برای یک قرن در میان واژه نامه های مختلف چرخیده و به طور قطع یکی از ماندگارترین اشتباهات علمی در تاریخ زبان انگلیسی خواهد بود. به گزارش خبرگزاری مهر، Siphone به مفهوم لوله های پلاستیکی است که برای پر و خالی کردن ظرف یا مخزنی از مایعات با کمک نیروی فشار اتمسفری به کار می رود. با این توضیح زمانی که دو سر لوله تحت یک فشار اتمسفری قرار دارند چگونه می توان مایعی را از ظرفی به ظرف دیگر انتقال داد؟
واژه نامه معتبر آکسفورد و بسیاری از دیگر واژه نامه های آنلاین مفهوم Siphone را لوله ای می دانند که یک سر آن در ظرفی پر از مایعات در ارتفاع و سر دیگر آن در ظرفی خالی در سطحی پایین تر از ظرف پر قرار گرفته است به این شکل فشار اتمسفری در جهت پایین به مایع فشار آورده و ظرف را از مایع خالی می کند. اما اینگونه به نظر می رسد آکسفورد از سال 1911 تا کنون تصور غلطی از مفهوم این واژه داشته است و نکته جالب در این است که طی این یک قرن کسی توجهی به آن نداشته است.
در نهایت "استفان هگز" استاد فیزیک دانشگاه کوئینزلند در هنگام تماشای عملکرد یک Siphon در هنگام انتقال آبی به حجم چهار هزار استخر المپیک از رودخانه "موری" در جنوب استرالیا به دریاچه "بانی" پی به اشتباه مفهومی این واژه برد. به گفته وی این لوله بزرگ بدون کمک گرفتن از پمپ 10 بیلیون لیتر آب را طی دو ماه انتقال داد.
بر اساس همین مشاهدات وی تصمیم به نوشتن مقاله ای درباره فیزیک Siphoning یا انتقال دادن آب به این شیوه خاص گرفت تا معلمان و اساتید بتوانند از آن استفاده کنند و در آن زمان دریافت تمامی واژه نامه هایی که وی برای دریافت مفهوم دقیق واژه به آنها مراجعه می کند، عامل محرک آب در میان لوله را فشار اتمسفری و نه نیروی گرانش معرفی می کنند.
به گفته وی تحقیقات گسترده در میان واژه نامه های آنلاین نیز نتوانست حتی یک نمونه بیابد که در آن از نیروی گرانش به عنوان نیروی محرک آب در این لوله های پلاستیکی نام برده باشد. به روزترین تعریفی که از این واژه در واژه نامه آمده بود به این شرح است:
"لوله ای پلاستیکی، شیشه ای، فلزی یا از جنس دیگر مواد که به گونه ای نامتقارن و نابرابر خمیده شده و با استفاده از فشار اتمسفری آب را از بخش کوتاهتر لوله به بخش بلندتر انتقال می دهد." از آنجایی که تا به حال تجربه نشان داده است برای انتقال مایعات به این شیوه باید یک سر لوله را درون مایع قرار داده و سر دیگر آن را مکید تا مایع از بلندترین سطحی که لوله در آن قرار گرفته است عبور کند سپس زنجیره متوالی از اتصال چسبنده میان مولکولهای مایعات درون لوله و نیروی گرانش بقیه مایع را به بیرون انتقال خواهند داد.
"هگز" نتایج بررسی های خود را برای "مارگو چارلتون" ویرایشگر واژه نامه اکسفورد ارسال کرده و در پاسخ این پیام را دریافت کرد: "تعریف آکسفورد از این واژه از تاریخ 1911 وارد کتاب شده و توسط ویرایشگرانی نگاشته شده که دانشمند نبوده و تخصصی در این زمینه نداشته اند. مدارک ما نشان می دهند تا کنون کسی مفهوم این واژه را مورد آزمایش و بررسی قرار نداده بود. ما اکنون مفهوم این واژه را اصلاح کرده و نظریات مفید شما را در بخش توضیحات آن قرار خواهیم داد."
بر اساس گزارش گاردین، چارلتون در دفاع از اشتباه صورت گرفته در این واژه نامه معتبر اعلام کرد در نسخه سال 2005 این واژه نامه مفهوم این واژه به درستی بیان شده و عملکرد آن به نیروی گرانش نسبت داده شده است.
__________________
Best PERSIAN PET Evar
http://behnaz.petblog.ir/
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی