پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سالخوردگی و عوارض آن در گریه ها (ترجمه

)

همان طور که طول عمر انسان ها نسبت به گذشته بیشتر شده است ، طول عمر و جمعیت گربه ها نیز در 10 سال گذشته تقریبا 2برابر شده است. درطی 10 الی 50 سال گذشته دامپزشکان دردرمان بیماریهای دوران سالخوردگی گربه ها به پیشرفت های قابل توجه ای دست پیدا کرده اند.
در گربه های پیروسالخورده لگن، ستون فقرات وشانه ها برجستگی خود را از دست داده، تحرک واشتها کمتر وخواب بیشتر میشود.
عمر متوسط و نرمال گربه ها 12 تا 16 سال میباشد.
تولید کنندگان موادغذایی حیوانات خانگی؛ برای گربه های بالغ و بزرگسال بالای 8 سال، غذای مخصوصی در نظر گرفته اند "senior "

باوررایج درمورد تشابه سن گربه وانسان این است که یکسالگی گربه برابر با 7 سالگی انسان است. اما درواقع بچه گربه ها سریعترازکودکان بالغ میشوند.

تشابه سنی گربه وانسان را با هم در اینجا مشاهده میکنیم :


سالمندی و پیری فرایندی طبیعی است.برخی ازتوانایی های بدن مانند :تولید مثل، شنوایی، بینایی کاهش میابد و گربه دچاراختلاس حواس و کاهش متابولیسم میشود.گربه پیرقادر به تحمل بیهوشی و داروهای خاص نمیباشد. گرمای شدید اذیتش میکند و مقدار کالری مورد نیازش کاهش یافته و برعکس به پروتئین بیشتری نیاز پیدا میکند.هم چنین هضم غذا به علت فعالیت کمتر دستگاه گوارشی کاهش میبابد.


علائم سالمندی چه چیز هایی هستند؟

علائم فیزیکی :
ضعف دید، کاهش شنوایی، شلی پوست ، احساس سرما، از بین رفتن عضلات ، آشکار شدن استخوانهای ستون فقرات ، شانه و لگن ، پدیدار شدن موهای خاکستری در اطراف پوزه

علائم رفتاری :
افزایش ساعات خواب، عدم فعالیت، انزوا

اگر گربه شما گربه پیری است و تعداد زیادی مهمان درخانه دارید، اتاقی دنج و ساکت را برای گربه در نظربگیرید و آب و غذای مورد علاقه و بسترخاک را در دسترسش بگذارید.
بسیاری از گربه ها در اوایل سالخوردگی هنوزهم فعالیت های خود را دارند .هر چند بالا رفتن سن باعث زود خسته شدن و راحت طلبی آنها میشود اما آنها را تشویق کرده و با بازی و ورزش کردن آنها را سالم نگه دارید.
با بالا رفتن سن گربه ها، قدرت بدنی آنها کاهش میبابد و مکانهایی مانند قفسه و کابینت ها و کلا سطوح بالا برایشان مکانی دست نیافتنی خواهد شد؛ مگر آنکه شما موقعیت او را حس کرده و با تهیه وسایلی رفتن به آنجا را برایش میسر کنید. اما او با کاهش قدرت بدنی دیگر نمیتواند مانند دوران جوانی به همه جا برود و پرش داشته باشد .گربه پیرتبدیل به گربه ایی آرام و بی سروصدا میشود که نشستن در کنار شما را به هر چیزی ترجیح میدهد .


سالمندی چیست ؟

در گربه های مسن به دلیل تحلیل توان عضلانی پاهای جلو، تمایل استفاده اززانوی پای عقب افزایش میابد واین به این معناست که پاهای خود را روی زمین میکشند . به همین علت پریدن وراه رفتن برایشان سخت ودشوار میشود .
انعطاف پذیری کمتری نسبتا به دوران جوانی پیدا میکنند. بنابراین او احتیاج به بستری بزرگ و نرم دارد .
جاهای خواب گربه ای که در درون آن از دانه های پلی استایرن استفاده شده، این تشکچه ها با دراز کشیدن گربه در آن شکل وحالت بدن گربه را به خود میگیرند و گربه در آن فرو خواهد رفت و این نکته میتواند به گرم نگهداشتن وحفظ حرارت بدن گربه کمک زیادی نماید.
گربه های پیردچاراختلال حواس و فراموشی میشوند ، در صورت بیرون ماندن ازخانه احتمال گم شدن و آسیب دیدن آنها بسیارزیاد است.برای گربه هایی که دچار کم شدن هوش و فراموشی میشوند فراهم کردن مکانی امن و ایمن باعث میشود که سالهای آخر زندگیشان را با لذت و آرامش سپری کنند .
ویزیت این قبیل گربه ها بهتر است با حضور دامپزشک در منزل صورت بگیرد .
میتوان گفت که تعداد بسیارکمی از گربه هایی که در وحش زندگی میکنند به دوران پیری و سالخوردگی برسند.اکثرا یا طمعه حیوانات دیگر میشوند و یا بر اثر تصادف و بلایا جان خود را از دست میدهند.گربه هایی که به سن پیری میرسند زندگی راحتی را گذرانده اند و با آرامش کامل پرورش یافته اند .

آیا گربه های پیر از کار افتاده میشوند ؟

درست است که حس ها کاهش میابد اما این به معنی معلولیت گربه نیست، این ناتوانی به حدی به تدریج است که گربه دچار از کار افتادن نمیشود .در گربه های پیر هنگامیکه حواس بینایی و شنوایی کاهش میابد آنها با تکیه برحس بویایی خود، حواس ازدست رفته را جبران میکنند. اما همین موضوع هم میتواند باعث بروز مشکلاتی شود به طور مثال بوهای زیاد و گیج کننده باعث از بین رفتن اشتهای گربه میشود پس شما به عنوان صاحب یک گربه پیر، نقش یک محافظ را برای آرامش درزندگی او دارید.

در این جا بیماری های دوران کهنسالی را در گربه ها مرور خواهیم کرد .

قطع عضو :
گربه ایی که پا و یا یک دست خود را از دست میدهد برای هماهنگ شدن با 3 دست و پای دیگر خود به زمان احتیاج دارد دقیقا مانند انسانی که یک دست یا پای خود را از دست داده است .اما با گذشت زمان وهماهنگ شدن عضوهای باقی مانده ؛ مانند یک گربه ایی که از هر 4 دست و پای خود استفاده میکند، میتواند فعالیت های روزمره خود را از سرگیرد.

شنوایی:
گربه ناشنوا حتی صدای نزدیک شدن به او را نمیشنود.خواب او به دلیل نشنیدن صدا بسیار عمیق بوده و فقدان صدا در گربه یک حس امنیت کاذب ایجاد میکند.میتوان گربه های ناشنوا را برای وعده های غذا با حرکت دست و یا خاموش و روشن کردن چراغ قوه آموزش داد.
گربه ناشنوا ممکن است بتواند صداهای تیز و بلندی را ازفاصله نزدیک بشنود.
بیرون از منزل محیط خطرناکی برای گربه های ناشنوا و کر میباشد. آنها صدای اتومبیل و یا پارس سگ را تشخیص نمیدهند . اگر گربه شما از منزل خارج میشود ، حتما بر روی قلاده آدرس منزل را نوشته و ذکر کنید که گربه ناشنوا میباشد.


نابینایی :
ضربه به سر گربه میتواند منجر به کور شدن او شود.گربه نابینا جهات را به راحتی نمیتواند تشخیص دهد و به همین دلیل بهتر است اجازه خارج شدن از فضای داخلی خانه به او داده نشود.
گربه ایی که یک چشم خود را ازدست داده است یک نقطه کوردردید خود دارد شما با هدایت و مهارش باعث لذت بردن گربه خود از گردشش میشوید اما حتما با ذکر ناتوانی گربه خود و آدرس منزل برروی قلاده از گم شدن او جلوگیری کنید.گربه نابینا با اعتماد بر حافظه و قوه بویایی تا حدودی راه خود را برای ظرف آب و غذا و بستر خاک از میان مبلمان و موانع سرراهش میتواند پیدا کند.
در گربه های نابینا عامل صدا بسیارمهم است و میتوانند با بازی کردن با اسباب بازی های صدا دار و یا بازی با خش خش کاغذ بسیار لذت ببرند.نابینایی و ناشنوایی همزمان :
این مورد جزو موارد بسیار نادر در گربه ها میباشد که گربه همزمان بینایی و شنوایی خود را از دست بدهد.این گونه گربه ها در داخل منزل محیطی امن برای زندگی دارند و با بیرون رفتن از این میحط امن به راحتی آسیب دیده و جانشان به خطر می افتد. آنها با این زندگی وفق پیدا میکنند و اززندگی با حس بویایی لذت خواهند برد. واقعیت این است که گربه پیری که دچار این مشکل شده و دو حس بینایی و شنوایی خود را از دست داده، فعالیت کمتری هم نسبت به همسالان خود خواهد داشت و فقدان این دو حس کمتر آنها را اذیت خواهد کرد.سکته:

سکته به معنای واقعی در گربه ها پدیده ای نادر است و سکته هایی که اتفاق می افتد معمولا بهبودی آنها سریعتر از بهبودی انسانها نیز صورت میگرد.پس از سکته مغزی گربه به طور موقت نابینا یا فلج میشود و یا حتی ممکن است کنترل دفع ادرار یا مدفوع خود را ازدست بدهد. توصیه دامپزشکان دراین جور مواقع به صاحب گربه این است " صبر داشته باشید و سپس نتیجه را ببینید ".
زمانیکه نشانه های سکته در گربه کاهش پیدا میکند، گربه به زندگی طولانی خود ادامه میدهد، زندگی شاد و سالمی که تنها اثری که سکته در آن دارد، کج بودن سرو لرزش بسیار خفیف در راه رفتن میباشد.

بیماری زین ترومبوز (این بیماری با گرفتگی رگ دراثر لخته شدن خون درلگن ایجاد میشود) که گاهی به آن سکته مغزی هم گفته میشود ممکن است نقص وضعف دائمی را درپاهای عقب گریه ایجاد کند.

چگونه میتوانیم عمر گربه خود را بیشتر کینم ؟

سالمندی فرایندی متاثر از محیط و ژن ها است .ژنها قابل کنترل نیستد اما محیط برای ما قابل کنترل میباشد.با این حال باید قبول کرد که گربه عمرجاودانه ای نخواهد داشت. اما با چک آپ مرتب وماهیانه، واکسیناسیون، شناسنامه سلامتی، پیروی از رژیم های غذایی مناسب، کنترل وزن، ثبت تعداد ضربان قلب و درجه حرارت بدن و ... شانش بالا رفتن طول عمردرگربه را افزایش می دهند.
بعضی از بیماری ها منشاء ارثی دارند و این خود سبب کاهش طول عمر میشود. ژنها عاملی بسیار مهم در تعیین سن میباشند.
با واکسیناسیون ومراقبتهای پیشرفته که ازحیوانات خانگی در این زمان می شود، میانگین طول عمر آنها نسبت به اجدادشان بسیار طولانی ترشده و میانگین آن به 12-16 سال رسیده است . درحالیکه در سال 1930میانگین عمر آنها از 8 سال تجاوز نمیکرد و این نشان ازدوبرابرشدن عمرگربه ها درعصرکنونی میباشد. در انگلیس عمر متوسط گربه ها از 16سال به میانگین 19-21 سال رسیده است.
محیط خارج ازخانه برای گربه بسیارخطرناک است و سبک زندگی های امروزی برای گربه ها بسیار سودمند بوده و باعث افزایش طول عمر میشود.
با این حال واکسیناسون باعث کاهش خطرابتلا به ویروس های کشنده میشود. رژیم غذایی مناسب و ویزیت های منظم ازعوامل مهم درسلامت گربه ها میباشند.
فعالیت وسوخت و سوز درگریه های پیرکاهش پیدا کرده، بنابراین مواد غذایی و رژیم غذایی باید نسبت به سطح فعالیتش در نظرگرفته شود تا ازچاقی گربه جلوگیری شود. کاهش وزن ناگهانی هم میتواند ازعوامل بیماری باشد پس در نتیجه باید همه نشانه ها را جدی گرفت و نسبت به وزن طبیعی گربه توجه نشان دهید.

مترجم : بهناز
petpeoplesplace.com
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

آموزش

بيماري

بدن

چشم

ک

تصادف

حیوانات

بویایی

خانگی

بیماری

بیماریهای

انسان

ضربان

کور

بین

ایی

تهران

تولید

راه

بچه

میشوند

پیر

کار

دست

جلوگیری

علائم

ناگهانی

بالغ

عمر

دیدن

پیدا

مثل

رنگی

سکته

خاص

کمک

وانسان

اثر

تجهیزات

بستر

عوارض

گربه‌ها

عقب

طول

ضربه

حرکتی

پای

فلج

راحت

ناتوانی

گریه

دانه

رود

دلیل

ازدست

مغزی

سنی

صدای

رفته

همزمان

علایم

پرش

درمورد

افتادن

خنده

میتواند

نابینا

میتوان

پیری

نشانه‌های

سالخوردگی

ناشنوا

لرزش

زمانیکه

طلبی

پاهایش

دراثر

هــــا

بـه

سر

حس

پا

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی