پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ربات عزیز، لطفا آدم باش

!
آموزش آداب معاشرت به ربات‌ها
ربات عزیز، لطفا آدم باش!

دانش > فناوری اطلاعات - بشر از ربات‌های اجتماعی انتظار دارد، مؤدب باشند و درست مانند یک انسان برخورد کنند. به همین دلیل محققان تلاش می‌کنند برای پذیرش این ربات‌ها در جامعه انسانی، آنها را با انتظارات بشر امروز منطبق کنند.
محبوبه عمیدی: بدون‌شک سیستم‌های کامپیوتری سریع‌تر و به‌روز، در جامعه انسانی از اقبال بیشتری برخوردار هستند اما به نظر می‌رسد این در مورد ربات‌های اجتماعی جدید، چندان صادق نباشد. تحقیقات نشان می‌دهند نسل‌های آتی ربات‌های اجتماعی اگر رفتارهای انسانی بیشتری در چنته داشته باشند، ساده‌تر از پیش مورد قبول جامعه قرار خواهند گرفت. البته این رفتارهای انسانی‌تر احتمالا به قیمت از دست‌دادن بخشی از کارآیی ماشینی آنها تمام خواهد شد.
به گزارش نیوساینتیست، نوری‌هیرو هاگیتا و همکارانش در آزمایشگاه‌های ATR در کیوتو، ژاپن، از 38 داوطلب خواستند با کلیک ‌ماوس روی یک تصویر دیجیتال به کامپیوتر فرمان تغییر سایز آنرا بدهند. برنامه به شکلی طراحی شده بود که پاسخ به فرمان با 1 تا 3 ثانیه تأخیر انجام می‌شد. همان‌طور که تیم انتظار داشت، پاسخ سریع به فرمان حالت مطلوب داوطلبان بود و تأخیر‌ها باعث ابراز نارضایتی شرکت‌کنندگان شدند.
اما نتایج نسخه‌ای از این آزمون که در آن از ربات‌های انسان‌نما استفاده شده بود، دور از انتظار بودند. داوطلبان از ربات‌ می‌خواستند آشغالی را از روی زمین بردارد و روبات به صورت شفاهی در‌خواست را تصدیق می‌کرد. در این آزمون پاسخ‌های سریع - بلافاصله پس از اتمام صحبت شرکت‌کننده- در مقابل پاسخ‌هایی که با تأخیری یک ثانیه‌ای همراه بودند، محبوبیت کمتری داشتند.
بلژ ماتلو از دانشگاه ویسکانسین‌مدیسون که به تحقیق درباره کنش‌های متقابل انسان و ‌روبات‌های اجتماعی مشغول است، در این‌باره می‌گوید: «در کار با کامپیوتر، انتظار و مطلوب فرد، پاسخ بلادرنگ به فرمان‌ها است، اما همین فرد در تعامل با یک روبات انتظار دارد این ماشین از معیارهای گفتگو و آداب اجتماعی پیروی کند. به همین دلیل است که تأخیر 1 ثانیه‌ای در پاسخ به فرمان مطلوب‌تر است».
صبر کن!
مطالعات مالتو علاوه بر این نشان می‌دهند، روبات‌ها می‌توانند با تغییراتی ساده و پیش‌پا افتاده در رفتارشان، مورد پذیرش بیشتری از سوی جامعه انسانی یا همکاران قرار بگیرند. او از کارکنان بیمارستانی محلی خواست تا در مورد ، جدیدترین همکار ربات آنها که شبیه یک جعبه است، اظهار‌نظر کنند. اغلب کسانی که به حضور این ربات در بیمارستان اعتراض داشتند، در درجه اول به جای خالی رفتارهای منطبق با آداب اجتماعی این همکار اشاره کرده بودند. آنها به عنوان مثال به ارسال پیام‌ها به سایر همکاران اشاره کردند، ربات سعی می‌کرد پیام‌ها را در اسرع‌وقت به دریافت‌کننده برساند و حتی اگر فرد داشت با تلفن صحبت می‌کرد، در این فرمان تأخیری ایجاد نمی‌شد.
شرکت Aethon واقع در پیتسبرگ، پنسیلوانیا که سازنده این ربات است، می‌گوید، دارد از نتایج مطالعه مالتو استفاده می‌کند. در حال حاضر TUG به شکلی برنامه‌ریزی شده که شب‌ها می‌تواند با صدای آهسته‌تری صحبت کند، اما آموزش اینکه جایی باید زبانش را نگه دارد، به مراتب پیچیده‌تر خواهد بود.
علیرغم اینکه سال‌هاست روان‌شناسان دارند روی هنجارهای اجتماعی مطالعه می‌کنند، این چیزی نیست که محققان علم روباتیک از آن سر‌رشته داشته باشند. مالتو می‌گوید: «در حالی که اغلب ما با بسیاری از معیارها و قوانین اجتماعی موجود برای پذیرش یک فرد در جامعه آشنایی نداریم، انتظار رفتارهای اجتماعی شایسته از ربات‌ها کمی بی‌انصافی است».
آرام و هم‌گام
یکی دیگر از مواردی که همکاران TUG به آن اشاره کرده‌اند، سرعت حرکت بالای این ربات و حرکت مستقیم آن بدون در نظر گرفتن جمعیت و عبور بیماران است. پیتر هنری و کریستین والمر از دانشگاه واشنگتن، سیاتل امیدوارند بتوانند روش حرکت در میان جمع را به TUG بیاموزند.
آنها معتقدند استفاده از ربات‌های هوشمندی که بدون برنامه‌ریزی اولیه وارد جامعه شوند و امکان بررسی رفتارها و حرکات انسانی را در اطراف خودشان داشته باشند، از ساخت ربات‌های برنامه‌ریزی شده با فرامین ثابت، به مراتب بهتر است.
این گروه الگوریتمی تهیه کرده‌ است که به یک روبات مجازی اجازه می‌دهد میان جمعیتی از انسان‌ها حرکت کند و برای این کار اول به بررسی شلوغی و سرعت حرکت افراد می‌پردازد تا بتواند به عنوان بخشی از این جمعیت مجازی به خوبی حرکت کند.
هنری می‌گوید: «اگر یک انسان می‌داند که باید از شلوغی اجتناب ‌کند، ربات هم می‌تواند این نکته را یاد بگیرد. استفاده از ربات‌های هوشمند برای شناخت رفتار انسانی به مراتب ساده‌تر است و می‌تواند باعث پذیرش بهتر آنها توسط جامعه انسانی شود».
مالتو معتقد است مسیر حرکت هنری و همکارانش به موفقیت ختم می‌شود. ربات‌هایی که شانس تجربه زندگی روزمره انسان‌ها را دارند، مطمئنا «رفتار مؤثر رباتیک» بهتری خواهند داشت. او می‌گوید: «زمانی که فناوری در تعامل مستقیم با جامعه انسانی است، «رفتارهای اجتماعی پذیرفته» هم به بخشی از ابزارها و روش تبدیل می‌شوند».
__________________
---------
------
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی