پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

علل رفتار نادرست سگ در زمان تنها ماندن در منزل و رفع آن

علل رفتار نادرست سگ در زمان تنها ماندن در منزل و رفع آن

نگرانی، دلواپسی، در زمان تنها ماندن در منزل
نگرانی و دلواپسی واکنشی است که سگ در هنگام تنهایی و ترک منزل توسط صاحب از خود نشان می دهد.
این رفتار بخصوص در سگهای آپارتمانی و سگهایی که در کنار افردای که به تنهای زندگی می کنند بیشتر دیده می شود و گاهی وابستگی شدید حیوان به یکی از اعضاء خانواده باعث بروز این رفتار است.
تمام این رفتارها دلیلی برای نشان دادن ناراحتی سگ از خارج شدن صاحب و تنها گذاشتن حیوان در منزل است.
و در زمان بازگشت صاحب به خانه سگ تا مدتی آنقدر به دور پای او می چرخد و شخص را می لیسد و خود را به زمین میزند و به سرعت به این سو و آن سو می پرد که صاحب را کلافه و خسته می کند و هر تلاشی برای آرام کردن سگ اثری ندارد و در نهایت باعث عصبانیت صاحب و درماندگی آن می شود.در واقع تمام این رفتارهای غیر قابل کنترل سگ تلاشی برای جلوگیری از خروج صاحب و تنها نماندن است و تلاش صاحب سگ برای پس راندن حیوان ممکن است به واکنشهای تهاجمی از ناحیۀ حیوان منجر شود.
و اگر صاحب در زمان ورود به منزل برای آرام کردن سگ به او جایزه دهد و یا به نوازش حیوان بپردازد و یا سگ را برای گردش به بیرون از خانه ببرد سگ می آموزد که به این رفتار غلط برای رسیدن به چنین نتیجۀ مطلوبی ادامه دهد و همین روش را برای تمام افرادی که از در منزل وارد می شوند پیش بگیرد، ممکن است مهمانها و یا مراجعین صاحب سگ از دیدن این رفتارهای سگ بترسند. در این صورت سگ با دیدن افرادی که از او واهمه دارند سوژۀ خوبی برای ترساندن دیگران پیدا می کند و باعث آزار آنها می شود.
_________
سارا رنجبر


برای پیشگیری از بوجود آمدن این رفتار نادرست در سگ لازم است صاحبان به تربیت و رفتار خاصی با حیوان بپردازند. این آموزشها و چگونگی رفتار با سگ، برای بهتر نتیجه دادن، باید از زمان تولگی آغاز شود.
بستن سگ با زنجیر (در سگهای بزرگ جثه و نگهبان) کمک بزرگی برای برطرف شدن این رفتار نامناسب می باشد. که این روش در سگهای آپارتمانی که جثه کوچکتری دارند، با محدود کردن حیوان در اتاق و یا محیط بسته ای امکان پذیر است.
محدود کردن سگ باید از زمان تولگی شروع شود تا حیوان از همان دوران متوجه شود هر زمان که صاحب معین می کند باید در خانه تنها بماند و چیزی را خراب نکند.
قرار دادن سگ در باکس مخصوص حمل، لانۀ کوچک و تاریک، از اثر رفتارهای فوق نمی کاهد. چون سگ در داخل لانه یا فضای کوچک محدود شده نیز خرابکاری می کند در صورتی که به علت وجود نداشتن وسیله در این محیط، رفتارهای خرابکارانۀ سگ به چشم صاحب نمی آید در حالی که سگ با خراشیدن زمین، ناله و زوزه کشیدن همچنان به رفتار اشتباهش ادامه می دهد.

محیطی که برای محدود کردن سگ در نظر می گیرید باید دارای چه شرایطی باشد؟
برای سگ نگهبان بهتر است لانه ای بزرگتر از جثۀ حیوان، دور از رفت و آمد افراد فراهم شود و زنجیر سگ باید سبک بوده و به قلاده متصل شود (هیچگاه از زنجیر به عنوان قلاده استفاده نشود چون در اثر کشیدن حیوان موجب آسیب دیدگی و مشکلات تنفسی در سگ می شود) و باید به انداه ای بلند باشد که سگ بتواند به راحتی از لانه اش برای دفع فاصله بگیرد.
برای سگهای آپارتمانی، محدوده می تواند یک اتاق و یا یک محیط محصور شده همانند تصویر باشد. بر خلاف محدودۀ سگهای نگهبان نیاز نیست این محیط خارج از دید و یا رفت و آمد باشد. چون این گروه از سگها بیشتر نقش همبازی کودکان را دارند و جدا کردن همبازیها از هم دردسر ساز خواهد بود به همین علت کودک می تواند وارد محدوده سگ شود اما تا زمان فرا گرفتن آموزش سگ نباید از محیطش خارج شود.
برای عادت کردن سگ به این محیط جدید باید حیوان را به آرامی به فضای لانه عادت داد. برای این کار می توان ظرف آب و غذای سگ را در آنجا قرار داد و برای سرگرمی بیشتر قراردادن اسباب بازیها و استخوان در آن لازم است، همچنین رختخواب و یا لانه ای می توان برای سگ در این محیط قرار دار.
وجود چنین محیطی سبب می شود سگ در خانه محدوده ای اختصاصی داشته باشد و حس مالکیتش را نسبت به آن حفظ کرده و تمام خانه را قلمرو خود فرض نکرده و به دفاع و مراقبت از آن نپردازد. از چنین محدوده ای مانند تصویر نیز می توان برای سگهای نگهبان نیز تهیه کرد.
برای عادت نادرست سگهایی که با ورود افراد به منزل شروع به رفتار پرخاشگرانه و جست و خیز زیاد می کنند نیز باید از همین رویه استفاده شود.
اگر سگ عادت کند در محدوده قرار گیرد و یا مدتی بسته باشد می توان در زمان آمدن مهمانها سگ را در محیطی دور از افراد بست و یا آن را در محدودۀ تعین شده قرار داد و با خیال راحت به مهمانها رسید.
محدود کردن و یا بستن سگ را باید از زمان کم در حدود 5 دقیقه آغاز کرد و به تدریج به یک ساعت در روز رساند.
این آموزش از سه ماهگی شروع می شود و در سگهای آپارتمانی تا زمان یادگیری ادامه دارد اما برای سگهای نگهبان به یک روش فعالیتی تبدیل می گردد. به این صورت که سگ در سن 7 ماهگی به بعد یادمیگیرد که در طی روز باید بسته باشد و درشب به نگهبانی از محیط مورد نظر بپردازد. دلیل این روش استفاده نکردن سگ از تمام نیروی خود بوده تا در هنگام شب، خسته و خوابالوده نباشد و در پست خود به بهترین شکل انجام وظیفه دکند.

برای درمان رفتارهای مربوط به تنها نماندن سگ در منزل، لازم است حساسیت های حیوان را به برخی محرکها کم نمود.
محرکهای مهم برای بوجود آمدن این واکنشها نشانه هایی هستند که خروج صاحب را از منزل برای سگ تدایی می کنند، مانند: برداشتن کلید منزل و یا خودرو از جای همیشگی آن، برداشتن کیف، تعویض لباس و غیره که صاحب خود با کمی دقت به رفتار سگ می تواند این محرکها را شناسایی کند.
برای از بین بردن این رفتار، صاحب بعد از شناخت محرکهای موثر در سگ، چندبار در روز با استفاده از آنها (مانند برداشتن کلید) به فرم خارج شدن از منزل حاضر شده و برای چند دقیقه خانه را ترک می کند و دوباره به خانه باز می گردد تا سگ آرام آرام به غیبت کوتاه مدت صاحب عادت پیدا کند. در زمان بازگشت صاحب در صورت پارس نکردن، تشویقی خوراکی را که در دست دارد در ظرف غذای سگ قرار می دهد و همین عمل باعث می شود در زمان ورود صاحب، بجای آنکه سگ به دست و پای او بپرد سریع به سمت ظرف غذایش رفته تا جایزۀ خود را از آنجا بگیرد.


درمان دارویی برای سگهای غیر قابل کنترل
این نوع درمان برای سگهای بالغی که دارای رفتار خشن بوده و با صلاحدید مربی تربیت سگ، غیرقابل آموزش شناخته شده باشند و تنها زیر نظر دکتر دامپزشک توصیه می شود.
داروهایی برای این منظور مناسب است که باعث گیجی و خوابالودگی حیوان نشود، چون این امر یادگیری سگ را مختل می کند. مهمترین اثر مورد نظر در عملکرد این داروها ممانعت از بازجذب سروتونین است.
(سروتونین، یک ماده شیمیایی در مغز که به خلق و خو مرتبط است، نقش مهمی در تنظیم عواطفی مانند پرخاشگری دارد.)


توجه: صاحبان باید بیاد داشته باشند که این داروها و مقدار دوز مصرفی آن فقط و فقط به تجویز دکتر دامپزشک بوده زیرا مصرف خودسرانۀ این گروه از داروها ممکن است باعث ایجاد شک شدید و مرگ حیوان شود.

درمان دارویی می تواند به صاحب سگ کمک کند تا دورۀ بحرانی آموزش را حیوان با آرامش بیشتری سپری کند.
بهتر است بعد از اولین درمان دارویی، صاحب برای مدتی در کنار سگ بماند تا از عدم بروز عوارض جانبی مطمئن گردد و بعد از اطمینان از طبیعی بودن شرایط جسمی سگ او را در خانه تنها بگذارد.
اگر دارو موثر بودن خود را به خوبی نشان داد آنوقت باید سگ را 15 تا 20 بار به همراه خوردن دارو در خانه تنها گذاشت و بعد به تدریج دوز دارو را کاهش داد.داروهای مورد استفاده برای درمان این عارضه به شرح زیر است:
_ ضد افسردگی های سه حلقه ای مانند آمی تریپتلین که تاثیر درمانی خوبی ایجاد می کند. لازم است دارو یک ساعت قبل از خارج شدن صاحب از منزل به سگ خورانده شود.

_ بنزودیازپین ها مانند دیازپام و آلپرازولام نیز اثر بسیار خوبی در این مورد دارند. بهتر است کاربرد آنها فقط در مراحل ابتدایی درمان یا همراه با داروهای گروه بالا انجام شود. بعد از بوجود آمدن اثر دلخواه باید به تدریج دوز مصرفی را کاهش داد.

_ داروی دیگری که امروزه به فراوانی برای درمان این رفتار بیمارگونه مورد استفاده قرار می گیرد کلومیپرامین (Clomipramine Hcl) نام دارد. دارو با نام تجاری (Clomicam) عرضه می شود و بهترین جواب را در درمان این اختلال رفتاری از خود نشان داده است. این دارو به خوبی پارس کردن سگ را در غیاب صاحب کاهش می دهد. دارو اثر خود را در مدت کوتاهی نشان می دهد اما لازم است همواره با مصرف آن، آموزشهای اصلاح رفتار نیز انجام شود. حداکثر غلظت خونی دارو یک ساعت بعد از تجویز آن مشاهده می شود اما توصیه می شود زمان خوراندن دارو به سگ 5 ساعت قبل از ترک منزل باشد. برای پیشگیری از استفراغ حیوان بهتر است دارو همراه با غذا به سگ داده شود.

بدست آمدن جواب درمانی کامل حدود دو ماه زمان نیاز دارد. توصیه می شود بعد از برطرف شدن نشانه های رفتار خشن در سگ بازهم تجویز دارو به مدت دو هفته ادامه پیدا کند و دوز دارو به صورت تدریجی کاهش داده شود. اگر بعد از 20_15 بار غیبت صاحب، سگ هیچ نوع رفتار خرابکارانه ای مشاهده نشد می توان دارو را قطع کرد. مدت درمان دارویی به شدت درگیری و خشونت رفتاری سگ بستگی دارد.
_________________
ترجمه و تدوین: سارا رنجبر
ادامه دارد...
علل خرابکاری سگ در منزل


خرابکاری رفتاری می باشد که در ابتدا ممکن است به نظر صاحب بازی برسد، اما در ادامه به روشی مخرب بدل می شود که باید اصلاح شود. حل این مشکل از مواردی مانند پرخاشگری و تهاجم نیز دشوارتر است.
سگها به خوبی می دانند که چگونه بعد از ضایع کردن کفش نو و یا قالیچۀ گران قیمت شما دوباره خود را به بهترین دوستتان بدل کنند و بعد از آن هم شما فراموش خواهید کرد که چه اتفاقی برای وسائلتان افتاده است.
ریشۀ بسیاری از مشکلات خرابکارانه در همان نگرانی ناشی از تنهایی می باشد. تنها ماندن توله ها و سگهای آپارتمانی برای زمانی بیش از 8 ساعت در روز مشکل را افزایش می دهد. اوج سن بروز مشکل خرابکاری در سگها حدود 18 ماهگی است. در بین نژادهای مختلف ژرمن شپرد، پوینتر، تریر، فاکس تریر و آیریش ستر بیش از نژادهای دیگر دردسرساز هستند.
غیر از تنهایی، یکی دیگر از عوامل بوجود آورندۀ این رفتار وجود نوعی محرک هیجان آور است که از بیرون پنجره و یا در ورودی باعث تحریک حیوان می شود. گاهی بچۀ شیطان همسایه در زمان تنها بودن سگ با لگد زدن به در خانه و یا تقلید صدای سگ باعث تحریک آن می شود. دیدن حیوانات دیگر ماننده گربه، کلاغ و حتی صدای زنگ منزل و یا صدای سگ همسایه می تواند عامل تحریک باشد. سگ شما که دستش به عامل مهیج نمی رسد به خرابکاری در منزل مشغول می شود.
با استفاده از وسایل فیلمبرداری می توان یکی دو بار در زمان تنهایی از سگ فیلمبرداری کرد تا شاید بتوان محرکها و علت خرابکاری را پیدا کرد.


اسباب بازی مناسب در زمان تنهایی
سگها باید مانند کودکان اسباب بازی داشته باشند تا در زمان تنهایی سرگرم شوند تا کمتر متوجۀ نبود صاحب شده و احساس تنهایی کنند.


بیاد داشته باشید که نباید اجازه داد سگ با هر وسیله ای بازی کند. بارها دیده شده صاحبان در سنین پایین سگ برای رفع خارش ناشی از رویش دندانهای شیری یک کفش،کمربند و یا لباس کهنه را به جای دندانگیر در اختیار حیوان قرار می دهند. این عمل باعث می شود تا سگ این گونه وسائل را اسباب بازی بداند و فرق بین نو و کهنۀ آنها را تشخیص ندهد.


در زمان خروج از منزل نباید بیش از یکی دو اسباب بازی در اختیار سگ قرار داد چون وجود تعداد زیادی از آنها باعث سردرگمی حیوان می شود. در این زمان بهتر است وسیلۀ بازی جدید و استخوان تشویقی لذیزی برای سگ در نظر گرفت، همچنین توپهایی که با قلتاندنشان جایزه از آن میریزد نیز وسیلۀ بسیار سرگرم کننده برای سگها می باشد.


اسباب بازی های مناسب برای سگ آنهایی هستند که حالت ارتجاعی داشته باشند و وسط آنها تو خالی و سبک باشد تا سگ به راحتی بتواند آنها را به دندان گرفته و با خود به این سو و آن سو حمل کند.


چگونگی برخورد با سگ خرابکار
صاحبان سگ در هنگام خارج شدن و یا بازگشتن به منزل، نباید خیلی احساساتی و هیجان زده با حیوان خوش و بش کنند. برخورد با سگ در این زمان باید خیلی عادی و در عین حال مهربانانه انجام شود.
در زمان بازگشت به منزل اگر مشاهده کردید که سگ وسیله ای را خراب کرده و یا جویده، باید سگ را به کنار شیء تخریب شده برده و از کنار آن با آبپاش به سوی پوزۀ حیوان آب بپاشید طوری که گویی جسم ضایع شده است که به سگ آب می پاشد. خوب است در درون آبپاش به همراه آب مقداری عطر و یا سرکه ریخت تا هنگام پاشیدن آب به صورت سگ بوی سرکه و عطر باعث آزار شامۀ سگ شود. و در زمان خروج از منزل می توان این بو را به اجسامی که ممکن است سگ بسوی آنها برود پاشید تا حیوان به واسطه بوی عطر و یا سرکه از نزدیک شدن به اجسام خودداری کند. شخص نباید هرگز از عطر خود برای این منظور استفاده نماید، چون حس اطمینان سگ را نسبت به خود از بین خواهد برید.
یک روش دیگر برای جلوگیری از این رفتار نادرست سگ، روشن گذاشتن رادیو و یا تلویزیون در زمان تنهایی است.
رفتارهای خرابکارانه ممکن است حتی منجر آسیب زدن سگ به خود شود (جویدن سیم برق، کشیدن و پرت کردن اجسام بروی خود، شکستن ظروف چینی و زخمی شدن دست و پای سگ به علت عبور از روی آنها و...).
لیسیدن بیش از حد بدن و بروز ضایعات گرانولوماتوزی از جملۀ این نشانه ها است. تجویز آمی تریپتیلین زیر نظر دامپزشک در کنار روشهای اصلاحی تاثیر درمانی خوبی بوجود می آورد.
_______
سارا رنجبر
__________________
مشاور و مربی رسمی تربیت سگ پرشین پت
__________________
نظرات کاربران
 • 2
  من کار دیگری هم انجام دادم که از تمام این کارها موثرتر بود. صدای گفتگوهای معمول در خانه را ضبط، و زمان تنها گذاشتنش پخش کردم. برای ما که تقریبا معجزه شد. دوربین نشان داد که بدون خرابکاری در پارکش با توپ کنگ بازی کرد و خوراکیها را درآورد و خورد. گاهی هم به صدا گوش میداد. حتی به خانه که برگشتیم، احساسات زیادی نشان نداد؛ انگار تمام مدت همانجا بوده ایم.
 • 0
  مرسی از راهنمایی هاتون .فقط من ی مشکلی دارم.سگم نژاد تریر هستش.وقتی گربه میبینه اصلا نمیتونم کنترلش کنم.چیکار باید کرد ؟لطفا راهنماییم کنیم
 • 0
  سلام
  سگ من پیکینز
  وقتی خونه تنهاست تا چند ساعت فقط پارس میکنه
  تا گلوش خشک بشه نتونه نفس بکش
  هر چی ببینه یا میجوه
  یا خراب میکنه
  مدفوع میکنه
  اعصابمو خراب کرده نمیدونم چیککارش کنم
 • 4
  سلام
  سگ من پیکینز
  وقتی خونه تنهاست تا چند ساعت فقط پارس میکنه
  تا گلوش خشک بشه نتونه نفس بکش
  هر چی ببینه یا میجوه
  یا خراب میکنه
  مدفوع میکنه
  اعصابمو خراب کرده نمیدونم چیککارش کنم
 • 0
  سلام سگ من هایکی هست پنج ماهشه وقتی تو خونه تنها میزارمش زوزه میکشه و باعث مزاحمت همسایه ها میشه چیکار کنم ک کمتر سر و صدا کنه
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

تربيت

تربیت

طریقه

قلاده

آموزش

درمان

کنترل

قرار

مورد

سگها

هنگام

عکس

زمین

برخورد

پلیس

نگهداری

حیوان

خانگی

پرورش

شیتزو

تریر

تعلیم

مشکلات

بازی

جديد

توسط

دارو

انگلیسی

علاقه

محیط

کودکان

فروش

احـســاس

هاسکی

دارویی

بزرگ

خراب

پرخاشگری

بین

نژاد

وقتی

روی

تاثیر

مخصوص

کاهش

نقش

راهی

مناسب

دلایل

شيري

باشد

علل

توله

تشویقی

سالوکی

رها

فرق

اسباب

ساز

میتوانند

سگهای

خريد

کدام

تنها

راه

باعث

چند

رفتار

وسایل

د

نیاز

؟

کاری

فروشگاه

ساعت

دست

راجع

دندان

مربی

جلوگیری

خشن

آپارتمانی

پارس

زمان

آپارتمان

ماندن

قفس

جویدن

کفش

منزل

صاحب

روش

کوتاه

خارج

نشدن

خانه

تصاویر

هاسكي

صورت

دیگر

خرید

لوازم

بهترین

بیش

اموزش

نحوه

فرار

جلوگيري

محل

ميتوانند

ایا

چیه

مدت

لیس

یادگیری

استفراغ

روشهای

عصبانی

اصول

درون

ضروری

لیسیدن

پنجه

مدفوع

رنگی

بلند

میکند

عدم

آور

اثر

میدهد

آمریکا

اجسام

یوزپلنگ

ماند

لانه

جهت

پاشیدن

ظرف

طرز

داخل

زنجیر

علت

چگونگی

بولداگ

عوارض

همراه

بوی

بازگشت

بوجود

میشود

جرمن

ژرمن

بیرون

عکسهای

سرکه

كنترل

قطع

باشند

ترک

عادت

مطلب

آرام

لباس

میشه

گذاشتن

روانشناسی

جلو

بان

موی

چشمان

بردن

ساعتی

راههای

مشکل

کشیدن

روشن

دلیل

نگراني

مجاز

اشتها

دستشویی

عكس

روشی

قیمت

ميشود

تاريكي

مقدار

قرص

هاى

تاریک

دارويي

زیاد

نادرست

آزار

دید

نگهبان

داروي

ادرار

بهترين

تاثيري

سگی

صدای

رفع

توان

داروی

تاثیرات

ديگران

ابتدایی

همسایه

تنهایی

دیده

باش

پاره

اتاق

افسرده

عواقب

دیوار

راهکار

بستن

بسته

رختخواب

محرک

قایم

نامناسب

آپارتماني

نزدن

تاریکی

عطر

خونه

فروشی

محدود

عصبانيت

مربي

اشيا

نماندن

پرت

اشیا

تاريك

دهیم

میتوان

خرابکاری

شپهرد

راهکارهای

گذاشت

وسیله

برا

دوز

بماند

كشيدن

تنه

ناله

سگهاي

نداشتن

معایب

فانتزی

ادکلن

شستن

نگهبانی

براى

مهمان

زنجير

مشکلی

عصبانیت

ايا

راهکارهایی

کمربند

سیبرین

آبپاش

س

ترساندن

تربیتی

شپرد

tabid

Default

راهکاری

اپارتمان

بدهم

عکسه

امدن

برداشتن

تهاجمی

مصرفی

درخانه

ناهنجاری

نکند

استفاده

سارا

مالتیز

باشن

آموزس

محصور

هــــا

عصباني

بـا

شـد

بـه

آب

سن

است

ازار

عروسکی

اب

رو

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی