پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

شیوه‌های جالب حیوانات برای فرار از باغ وحش/ انیمیشن "ماداگاسکار" واقعی شدتحقیق جالبی در پرونده فرارهای حیوانات ساکن باغ وحشها نشان می دهد این حیوانات برای فرار از قفسهای امن خود و بازگشتن به حیات وحش شیوه های غیر عادی را به کار می بندند، روشهایی که اگر انیمیشن "ماداگاسکار" را دیده باشید، به نظرتان آشنا خواهند آمد. به گزارش خبرگزاری مهر، این تحقیق جدید شیوه های غیرعادی حیوانات برای فرار را آشکار کرده است، شیوه هایی که با شیوه های فرار شخصیتهای فیلم انیمیشن "ماداگاسکار" شباهت زیادی دارند.
در فیلم "ماداگاسکار" گروهی از حیوانات برای فرار به دل طبیعت وحشی از باغ وحش پارک مرکزی نیویورک فرار می کنند. در این فیلم شیری به نام "الکس" طی نقشه ای حساب شده با کمک دوست زرافه اش "ملمن" از دیوار باغ وحش بالا رفته و به آن سوی دیوار فرار می کند در حالی که اسب آبی به نام "گلوریا" مستقیما به سمت دیوار دویده و پس از خراب کردن آن مسیر خود و زرافه را برای فرار باز می کند.
داستان این فرار کاملا خیالی به نظر می آید اما حیوانات واقعی باغ وحشها نیز برای رهایی از اسارت از باغ وحش به اندازه همتاهای کارتونی مصمم و کاردان به نظر می رسند.
شیوه های فرار این حیوانات که به تازگی طی تحقیقاتی بر روی باغ وحشهای انگلیس آشکار شده است دامنه ای گسترده دارد. از جویدن حفره ای بر روی دیواره یا کف قفس گرفته تا عبور آکروباتیک از روی حصارها یا گذشتن از میان خاکریزها، این حیوانات به راحتی از خطاهای مراقبان خود به عنوان فرصت فرار استفاده کرده و از هر موقعیتی از جمله باز ماندن سهوی در قفسها برای عملی ساختن نقشه فرار خود استفاده می کنند.
از شیوه های جالب توجه حیوانات مختلف که در باغهای وحش مشاهده شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- یوزپلنگی به نام "آکیا" از حصار الکتریکی خورشیدی به ارتفاع 2.5 متر که دچار نقص فنی شده بود بالا رفته و اقدام به فرار از باغ وحش هامرتون کرده بود که پس از گزارش پسر بچه ای 9 ساله، "آکیا" دوباره به قفسش بازگردانده شد.
- گروهی از "Dholeها"، نوعی سگ وحشی آسیایی، حصار قفس خود را جویده و به بیرون از پارک حیات وحش "هولتز" فرار کردند. تنها تعدادی از این حیوانات به باغ وحش بازگردانده شده و بقیه آنها در جنگلهای اطراف پراکنده شدند.
- گرگی در پارک حیات وحش "کومب مارتین" حصارهای فلزی را به اندازه ای جویده بود تا حفره ای در آن ایجاد شده و توانسته بود از میان آن حفره فرار کند.
- کانگوروی "والابی" در همین باغ وحش نیز از فرصت باز ماندن در قفسش استفاده کرده و پا به فرار گذاشته بود و مسئولان باغ وحش برای چندین روز قادر به یافتن این کانگوروی فرصت طلب نبودند.
- یک بوفالوی جنگلی 565 کیلوگرمی چنان ضربه ای به حصار قفسش در باغ وحش "مارول" در وینچستر وارد کرده بود که بخشی بزرگ از آن را از جا کنده و زیر پاهایش له کرده بود با این حال فرار این جاندار عظیم الجثه با موفقیت به پایان نرسید.
- میمون کاکل دار ماکاکو برای فرار از جزیره ای که در باغ وحش "مارول" برایش ساخته بودند، دل را به دریا زده و خود را به میان آبهای اطراف جزیره اش انداخته بود اما تنها توانسته بود خود را به نقطه ای دیگر از باغ وحش برساند.
- فلامینگویی در همین باغ وحش نیز از غفلت نگهبانان در بسته نگه داشتن بالهایش استفاده کرده و برای فرار از راه حل طبیعی به نام پرواز استفاده کرده بود.
"کریس نیومن" متخصص گونه های جانوری غیر بومی می گوید: "حیوان، حیوان است، بسیاری از آنها بسیار فضول و کنجکاوند این نشانه ای از شدت فرصت طلبی آنها است."
یکی از مخاطره انگیزترین پروژه های فرار حیوانات باغ وحشی به نام "پیتر" به ثبت رسیده است، پاندای سرخی که نیمه شب از حصار قفسش در باغ وحش لندن به بیرون گریخته و در میان پارک "رگنت" از درختی بالا رفته بود. مسئولان باغ وحش در همان نیمه شب از فرار "پیتر" آگاه شده و تلاش کردند با غذا او را فریب داده و به پایین درخت بکشانند. اما پس از اینکه مسئئولان دیدند "پیتر" گول غذاها را نمی خورد، ناچار شدند به سمت وی گلوله بیهوشی شلیک کرده و او را از درخت پایین بکشند.
باغ وحشهای انگلستان برای کنترل و مقابله با این فرارهای برنامه ریزی شده و گاه زیرکانه باید در سال چهار مانور فرار اجرا کنند که طی آن تعدادی از کارمندان باغ وحش نقش یکی از حیوانات را بازی خواهند کرد که از قفسهایشان متواری شده اند؛ در حالی که دیگر کارمندان باغ وحش به جستجوی آنها خواهند پرداخت.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی