پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

همه چیز درباره جربیل ها(مقالات تخصصی و ترجمه شده)

غرایز و رفتار های جربیل :رفتار های عادی :

ممکن شما جربیل خودتون رو هنگامی ک شکمش رو به زمین میمالد دیده باشید انها زیر شکم خود غذذ تولید بو دارند و با اینکار علامت گذاری میکنند این رفتارشان را مشخص کردن قلمروشان میتوان گفت جربیل ها همانند گربه قلمرو خود را اینگونه مشخص میکنند یکی از رفتارهایشان تبریک گفتن به یکدیگر است .وقتی یک جربیل با جربیل دیگر برای بار اول برخورد میکند بینی هایشان را برای اشنایی بهم میسایند .گاهی امکان داره اینکار را با صاحبشان هم انجام دهند .شما شاید برخی اوقات دیده باشید که جربیل چشمک میزند این علامت تشکر کردن از شماست.اگر شما به جربیل چشمک بزنید جربیل نیز با چشمک پاسخ شما را خواهد داد .
بدست اوردن اعتماد جربیل
شما با صبر و بردباری ،تشویق و تملیک میتوانید اعتماد جربیل خود را بدست بیاورید .باید بسیار با احتیاط نزدیک جربیل شوید و او را نترسانید چون موجب میشود شما را گاز بگیرد .جلسه اول با دست زدن بسیار ارام شروع کن و ارام ارام صدایش بزن و طوری احساست را بروز بده که جربیل مطمئن شود که شما برایش خطری ندارید .سرانجام حیوان به شما اعتماد خواهد کرد و خیلی چیزها را یاد خواهد گرفت او مشتاقانه با شما دوست میشود .

ادامه دارد...

مترجم:پارنیا.خ
استه موش شکلان و خانواده جوندگان زیرمجموعه وسیعی داره و هر کدوم هم اسم مختص خودشون رو دارن !!!

Gerbillus Desmarest متعلق به تیره Cricetidae از راسته Myomorpha(موش شکلان)

جنس Gerbillus Desmarest

جوندگان کوچکی هستند با دم نسبتا بلند که طول آن از سر وبدن بلندتر است ودر انتهای دم موها خوب رشد کرده وتشکیل یک دسته موی انتهایی را میدهد.دستها کوچک ومودار وپاها بلند است.گوشها بزرگ وچشم ها نسبتا درشت ،موها خیلی ظریف ونرم وپریده رنگ وتعداد پستانها چهار جفت است.دنداهای پیشین بالا به طرف داخل امتداد پیدا کرده ودارای یک شیار در سطح جلویی هستند.

کلید تشخیص گونه های جنس درایران
1)کف پا حداقل در قسمتی ،از مو پوشیده شده است.
Gerbillus cheesmani
2)کف پا برهنه است.
3)در انتهای دم موها زیاد رشد کرده ویک دسته موهای انتهایی را تشکیل میدهد.
Gerbillys nanus
4)در انتهای دم دسته موهای انتهایی تشکیل نمیشود.
Gerbillus mesopotamica

جربیل بلوچستان Gerbillus nanus Blanford
جربیل کوچکی است با دم بلند.دم کاملا از مو پوشیده شده ودر قسمت انتهایی بتدریج موها بلند شده وتشکیل یک دسته موی انتهایی را میدهد.گوش در اندازه متوسط وبیضی شکل ودر خارج ،از موهای بسیارریز وظریف خاکستری قهوه ای پوشیده شده است.چشمها در این گونه درشت وپوزه باریک است.سبیلها خوب رشد کرده وبه رنگ سیاه یا قهوهای تیره وسفید اند.دستها نسبتا کوچک وکف آن برهنه است.
این جوندگان شبها فعال بوده ودر بیابانها وشوره زارها زندگی میکند.از غذاهای گیاهی بخصوص جوانه گیاهان بیابانی تغذیه میکنند.در زمستان واوایل بهار تولید نسل کرده ،هر بار ممکن است تا پنج بچه بزایند.
پراکندگی در ایران
این جونده در ایران تا کنون از چابهار ،زابل،کرمان،بندر عباس،اهرم بوشهر، گزارش گردیده است.
پراکندگی کلی
پاکستان،افغانستان،ایران، شبه جزیره عربستان وشمال آفریقا

جربیل هریسون Gerbillus mesopotamiae Harrison

این گونه بوسیله هریسون معرفی شده است.این گونه جربیلی است با اندازه متوسط که در آن کف پاها برهنه است.رنگ کلی سطح پشتی از اکثر جربیل ها تیره تر است.یک لکه سفید واضح در پایین وبالای چشم درمقابل لکه سیاه بزرگتر که در زیر چشم قرار گرفته به طرف عقب تا قاعده گوشها ولبه جلویی لاله گوش ادامه دارد قرار میگیرد.
جربیلی است نسبتا تنومند که بزرگترین اندازه آن 28.5تا29.3 میلیمتر است.موهایی که در این گونه دم را پوشانیده خشن تر است.جربیل هریسون مانند گونه قبل در شب فعال است.وبیشتر در بیابانهای شنی و روی تپه های سنگلاخی لانه میسازد.ولی زیاد به بیابانهای خشک عادت نکرده و به آب احتیاج دارد.
لانه هایی که میسازد زیاد عمیق نیست وطول دالانها گاهی از سه متر تجاوز میکند. هر لانه ای دارای چند سوراخ خروجی است.بعضی لانه ها دارای اطاقک اصلی است که بوسیله گیاهان خشک پوشیده شده است.تولید مثل در تمام طول سال انجام میشود وهر بار 2تا8بچه زاییده میشود. بچه ها برهنه متولد میشوند وبعد از 16 روز چشم باز میکنند.
پراکندگی در ایران
طبق نظر هریسون این گونه فقط در خوزستان دیده شده است.
پراکندگی کلی
عراق تا خوزستان وغرب ایران.
جربیل چیزمان Gerbillus cheesmani Thomas
جربیلی است با اندازه کوچک ودم بلند که مانند گونه قبل طول دم از سروبدن رویهم بیشتر است.دم کاملا از مو پوشیده شده است وموهای انتهایی دم زیادتر رشد کرده وتشکیل دسته کوچکی از مو درانتهای دم میدهد.چشمها درشت ولاله گوش نسبتا بزرگ است.دستها وپاها بلند وباریک وکف پاها بیشتراز مو پوشیده شده است.رنگ در سطح پشتی بدن قهوه ای روشن مخلوط با حنایی وسایه ای از خاکستری است.
پراکندگی در ایران
این گونه در ایران در چاه نوار بلوچستان ،تسوکی واقع در مرز ایران وافغانستان بین زاهدان وزابل وماهان کرمان و غرب کرمان وجنوب و جنوب غربی ایرانشهر وجنوب شوش گزارش شده است.
پراکندگی کلی
افغانستان،ایران،عراق،عربس تان.

منبع : انجمن زیست شناسی دانشگاه گیلان
__________________

جربیل های به علت تنوع رفتار حیوانات جالبی هستند اصلا خسته کننده نیستند . انها اگر هم جنس خود را ببینید رو دوپا میایستند و خطر را درک میکنند اگر دو جربیل با هم دعوا کنند سریعا سر و صدا راه میاندازند جربیل ها با هم بسیار کشتی میگیرند .
جربیل ها اگر احساس گنند گروه در خطر است جیغ میکشند . و همچین جنب و جوش میکنند و خر خر میکنند. شما ممکن است با این صداها تمام حساسات جربیل را بفهمید .
پرخاشگری :
اگر جربیل پرخاشگر میشود و یا وحشت زده میشود شاید رفتار تهاجمی انها دلیلش رفت امد زیاد و سر و صدا باشد .اگر جربیل ها فرزندشان یا خانواده و خودشان را در خطر ببینند حالت تهاجمی میگیرند و بلند خر خر میکنند اگر جربیل ها نسبت به هم پرخاشگرند خانه شان را جدا کنید .اگر نسبت به شما پرخاشگر هستند علت را در رفتار خودتان جستجو کنید . همیشه موقع دست زدن ارام و مهربان باشید .اگر دلیل پرخاشگری را نفهمیدید با دامپزشک حیوانتان مشورت کنید شاید حیوان از درد یا بیماری پرخاشگر شده باشد .
نشانه های فشار :

جربیل ها فشار را سریعا بروز میدهند اگر به انها فشار وارد شود ممکن است تهاجمی شوند یا ارام و افسرده شوند فشار روحی میتواند از لحاظ جسمی هم خطرناک باشد برخی اوقات محرک ها تنش زا میتواند مشکلش را درست کند .
مترجم :پارنیا.خ
__________________
وسایل امن بازی جربیل
وسایل امن بازی جربیل
جربیل ها بسیار فعال و شیطون هستند و نیاز به بازی دارند وسایل بازی انها چرخ وفلک ،سرسره،تونل و توپ است که در توپ میدود واکتشاف میکند .
چرخ و فلک:
ابتدا از سالم بودن و امن بودن چرخ و فلک مطمئن شوید دقت کنید جایی شکسته نشده باشد و سیمی وجود نداشته باشد .شما شاید دوست داشته باشید چرخ و فلک مخصوص جربیل ساخته شود اما میتوانید از چرخ و فلک های استاندارد همستر استفاده کنید .غیر از داخل چرخ و فلک بیرون انها را باچسب بپوشانید .سطح چسبناک را با پوشال بپوشانید که به پایش گیر نکند شا باید تیکه های چرخ و فلک را که توسط جربیل خورده شده را بردارید گرچه میتوانید از چرخ وفلک هایی که نمیتواند بجود استفاده کنید .
توپ بزرگ (برای دویدن جربیل داخل ان )
توپ برای جربیل سرگرمی بسیار خوبی است اما باید قبل از خرید چند نکته را بدانید .ابتدا باید اجازه دهید حیوان عادت کند چون در ابتدا ممکن است بسیار بترسد اگر جربیل در استفاده از ان مردد است او را مجبور به استفاده نکنید . توپ را در قفس بگذارید جربیل به زودی یادمیگیرد که چگونه ان را استفاده کند .میتوانید برای لذت بخش تر کردن اینکار تکه ای خوراکی در توپ قرار دهید که جربیل علاقه بیشتری به این کار نشان دهد.
مهم :وقتی جربیل داخل توپ میرود از محکم شدن درب ان اطمینان حاصل کنید .اگر میتوانید چسب بزنید توپ را در معرض افتاب قرار ندهید .نگذارید جربیل بیش از 15 دقیقه داخل ان باشد توپ را بر روی میز ،پلکان و جاهای بلند قرار ندهید .

ادامه دارد...

مترجم:پارنیا.خ
__________________

دو جربیل به یکدیگر
معرفی دو جربیل به یکدیگر

جربیل ها حیواناتی خونگرم هستند و در دسته های کوچکی زندگی میکنند .انها همدیگر را بغل میکنند ،تعقیب میکنند و کشتی میگیرند . یکی از برگترین های جربیل معمولا رهبر انها است و از بقیه و فرزندان حفاظت میکند وقتی جربیل ها به سن بلوغ میرسند گروه را ترک میکنند و در گروه دیگری عضو میشوند یا تشکیل میدهند .در قفس و محیط بسته جربیل ها باز هم علاقه دارند که در محفل های کوچکی باشند و دوست دارند دست جمعی زندگی کنند .
1- معرفی کردن دو جربیل بسیار مخصوص و جالب است معرفی کردن دو جربیل مثل معرفی کردن دو سگ جوان به یکدیگر است .

2-هیچ وقت بیشتر از دوتا ماده بالغ را با هم نگه ندارید .
3-هرگز بیشتر از چهارتا نر بالغ را باهم نه ندارید البته گاهی 7 تا نر هم نگهداری میشود .
4- اگر جربیل ها را پروش میدهید بیش از 2 یا 3 تا بجه را نگه ندارید
5- بیشتر از یک ماده در قفس نرها نگه ندارید.


ادامه دارد ....

2

تونل :

تونل یکی از بهترین سرگرمی های جربیل است شما میتوانید تونل اماده خریداری کنید یا از پی وی سی به عنوان تونل استفاده کنید و ان را سوراخ کنید بعد جربیل در چند مدت سوراخ ها را به اندازه دلخواهش میکند و بازی میکند و شاید در تونل بخوابد .
حمام شن :
جربیل ها در زندگی طبیعی با شن خود را تمیز میکنند این کاردر صحراهای مغولستان دیده شده است .انها با کمک اینکار کثیفی های بدنشان را تمیز میکنند شما میتوانید از حمام مخصوص چین چیلا که با شن مخصوص پر میشود استفاده کنید .
اسباب بازی برای جویدن :
جربیل ها علاقه خاصی به جویدن دارند شما میتوانید یک تکه چوب برای جویدن ،لوله دستمال کاغذی ،سنگ معدنی بگذارید شما میتوانید با گذاشتن جعبه های بزرگ سرگرمی خوبی برای جربیل ها فراهم کنید .
اسباب بازی هایی که باید از انها اجتناب کنید :
اسباب بازی هایی که به راحتی جوبده میشوند و خورده میشوند را برای جربیل نگذارید این ها در روده اش گیر میکنند و باعث بیماری میشوند و اسباب بازی هایی که دم جربیل امکان دارد لای انها بماند را انتخاب نکنید

پایان
روش معرفی در قفس:

هرگز سعی نگنید به گروهی که تثبیت شده جربیل جدیدی را اضافه کنید .
جربیل ها بسیار از خود راضی هستند و نسبت به جربیل جدید حالت تهاجمی میگیرند پس شما باید یکی از جربیل ها را از قفس انتخاب کنید با حربیل جدید بیاندازید برای 5 هفته بعد ان دو را باهم به قفس جربیل ها بیاندازید در این صورت مشکل کمتری صورت خواهد گرفت جربیل هایی که جدا کردید را باید اروم وارد قفس کنید مثلا بین قفس جربیل های جدا شده و جربیل های اصلی باریکه راهی بگذارید تا کم کم به قفس جدید بروند شما میتوانید برای اینکار از قفس هایی که در بازار موجود و تونلی دارد که به قفس جربیل های اصلی وصل میشود استفاده بکنید . شما به وسیله یک تونل میتوانید اجازه دهید ارام ارام خود را به جربیل های قدیمی بشناسند . البته مطمئن شوید که تونل مشکلی نداشته باشد که حربیل ها بتوانند فرار کنند فقط قبل از انجام با فیلم ضبط کردن از امنیت کامل اطمینان پیدا کنید بوی یک جربیل بسیار مهم است چون تا وقتی جربیلی به بئی جربیل دیگر عادت نکند ان را نخواهد پذیرفت و اگر به بو عادت کند براحتی عادت خواهد کرد و کمتر تهاجمی میشوند . وقتی دارید جربیل را منتقل میکند از بسترش دار گوشه ای قفس بریزید تا اهالی قفس به بو عادت کنند یعد از هفته ای که قفس را به قفس اصلی وصل کریم کاملا قفس دوم را جدا میکنیم و جحربیل ها را به جای اصلی متقل میکنیم فقط باید چند ساعتی در کنارشان باشید تا اگر درگیری صورت گرفت از بین ببرید که این مدت زمان 5 تا 6 ساعت است .
اگر نمیتوانید زیاد درکنارشان بمانید قفس را جدا نکنید .
اگر دیدید که جربیل های جدید به اشیانه رفتند و راحت خوابیدند بدانید که قبولشان کرند و میتوانند با ارامش زندگی کنند .
__________________


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)