پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

همه چیز دربارهء خوکچهء هندیخوکچه هندی جانوری است که انگلیسی ها آن را خوک گینه (Guinea pig) می نامند.اما این حیوان نه به خوکها ربطی دارد نه به هندوستان نه حتی به گینه؛بلکه این حیوان جونده ای خون گرم است که از خویشاوندان خرگوش محسوب میشود.خوکچه هندی بومی آمریکای جنوبی است و بسیار قبل تر از آنکه اسپانیایی ها به آمریکا قدم بگذارند اینکاها این حیوان را دست آموز کرده بودند و حتی از گوشت آن خوراکی تهیه میکردند و در مراسم مذهبی و طب سنتی از آن استفاده میکردند.
غذای تهیه شده از گوشت خوکچه در پروبعد از کشف قاره آمریکا این حیوان در قرن ۱۶ به اروپا نیز راه یافت و حتی در اروپا نیز آن را میخوردند.در حال حاضر تنها اهالی کشور پرو از آن تغذیه میکنند.


شکل ظاهری :
خوکچه هندی جونده بزرگی است.وزنش بین ۷۰۰ گرم تا ۱.۲۰۰ کیلوگرم متغیر است و ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر درازا دارد.دم ندارد و گوشهای برهنه و گرد و کوچکی دارد.در پاهای پیشین آن چهار انگشت و در پاهای عقبی آن سه انگشت وجود دارد و از سر هر یک از انگشتان نیز چنگال پهنی برآمده است.معمولا به طور میانگین چهار تا پنج سال عمر میکنند اما در شرایط خوب تا ۸ سال هم عمر کرده اند.طول عمر یک خوکچه هندی که در کتاب رکوردها ثبت شده است ۱۴ سال و ۱۰ ماه و ۲ هفته بوده است.


عادات :
در طبیعت دیگر این حیوان وجود ندارد و فقط چند نوع دیگر آن هنوز وجود دارند.در اسارت حیوانی آرام میباشد.در طبیعت خوکچه های هندی در گروههایی متشکل از چند ماده و یک نر جوان زندگی میکنند و مادامی که برای خود لانه ای حفر نکرده باشند در لانه دیگر حیوانات زندگی میکنند و هنگام تاریک روشن هوا برای تغذیه از لانه خارج میشود.این حیوانات حافظه خوبی دارند و جای غذا ها را به خوبی به یاد می آورند.آنها نمیتوانند از جایی بالا بروند و فقط میتوانند از موانع کوتاه بپرند.همچنین آنها خیلی فرز نیستند.خوکچه هندی به سرعت میترسد و از جای خود فرار میکند.نرها با یکدیگر خصمانه رفتار میکنند و گوشهای همدیگر را گاز میگیرند و در برابر هم موهایشان را پف میدهند و جیغ میزنند.وقتی تحریک و عصبانی شوند پیاپی به هوا میپرند.همچنین خوکچه هندی شناگر ماهری است.حس بینای در آنها بسیار ضعیف است اما حواس دیگر مثل لامسه و بویایی بسیار پیشرفته است.همچنین آنها با اصواتی به صورت بسیار ابتدایی با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند.


مانند بیشتر جونده ها این حیوان نیز دائما خود را تمیز میکند٬ماده سفید شیری رنگی از چشمانشان ترشح میشود که آن را به موهایشان میمالند و خود را تمیز میکنند.بعضی وقتها نرها در گروه موهای یکدیگر را تمیز میکنند البته این بخاطر رعایت سلسله مراتب قدرت در گروه می باشد.


خوکچه هندی مو بلند نوعی خوکچه است.
حیوان ماده در طول سال میتواند بار دار شود اما معمولا در فصل بهار زایمان میکند.معولا در هر زایمان تا ۵ نوزاد میتواند بدنیا بیاورد.دوره آبستنیش نسبت به سایر جوندگان طولانی تر است و از ۵۹ تا ۷۲ روز طول میکشد(میانگین ۶۳ تا ۶۸ روز) به علت دوره طولانی بارداری ماده ها ممکن است در این دوره بزرگ و بادمجانی شکل بشوند.البته تغیر اندازه در حیوانات مختلف متفاوت است.نوزاد خوکچه با موهایی کاملا رشد کرده به دنیا می آید و دارای دندان و پنجه کامل و همچنین بینایی نصفه نیمه هستند.بلافاصله بعد از تولد شروع به حرکت کردن میکنند و خیلی زود میتوانند غذاهای جامد را بخورند.اگرچه به شیر خوردن نیز ادامه میدهند.نوزادان ۱تا ۶ عدد و میانگین ۳ عدد هستند.بزرگترین رکورد زایمان تا کنون ۱۷ نوزاد در یک زایمان بوده است.در زایمانهایی که تعداد کمتری بچه بدنیا می آید خیلی به دشواری ممکن است بزرگ شدن بچه ها به مشکل بر بخورد.اما در زایمانهای با تعداد بچه بیشتر ٬تعداد مرگ و میر نیز بیشتر است.اما چون همه نوزادها در یک مرحله از رشد به دنیا می آیند و میتوانند از چیزهای دیگر هم تغذیه کنند نبود شیر مادر به اندازه کافی اثر زیادی در مرگ و میر نوزادان ندارد.


بچه خوکچه در حالی که ۸ ساعت پیش متولد شده است.
نوع نر در ۵ تا ۶ هفتگی بالغ میشود و ماده ها نیز کمی زودتر در ۴ هفتگی بالغ میشوند و میتوانند زایمان کنند.ماده ها میتوانند ۶ تا ۴۸ ساعت بعد از زایمان دوباره آماده جفت گیری شوند اما اگر جفت گیری کنند زایمان سالمی نخواهند داشت و برای سلامتی خودشان نیز مناسب نیست.مسمومیت حاملگی بسیار در بین این حیوانات رایج است و باعث مرگ خیلی از خوکچه های آبستن میشود.نشانه های این مسمومیت شامل کم تحرکی٬بی اشتهایی و ترشح بیش از اندازه بزاق دهان است.مسمومیت حاملگی معمولا در دماهای بالا و گرم رایج است.از دیگر عوارض این مسمومیت میشود به ایجاد غده در سینه و همچنین پایین افتادگی رحم اشاره نمود.


تغذیه:
خوکچه دندانهای آسیاب مخصوصی برای خوردن گیاهان دارد که در طول عمرش دائما رشد میکنند.بیشتر حیوانات گیاه خوار پستاندار دارای دستگاه گوارشی بزرگی هستند٬دستگاه گوارشی خوکچه هندی نیز از سایر جونده ها بزرگتر است.آنها باید غذایشان را با مدفوع خواری تکمیل کنند و بنابر این مدفوع خودشان را میخورند.البته آنها تمام مدفوع خود را مصرف نمیکنند و مقداری از آن را دفع میکنند.این کار برای آن انجام میشود که ویتامین بی و فیبر و باکتریهای لازم برای گوارش را بازیافت کنند.مدفوع مستقما هنگامی که از مقعد دفع میشود خورده میشود مگر آنکه خوکچه بسیار چاق یا حامله باشد.این عادت خوکچه ها با خرگوش مشترک است.


دندانها در طول عمر رشد میکنند
خوکچه ها تقریبا تمام میوه ها و سبزی ها را میخورند در طبیعت آنها به علوفه خشک مثل یونجه خشک علاقه دارند و این باعث میشود تا دندانهایشان زیاد رشد نکند و همچنین یونجه منبع پرتئینی خوبی برای آنهاست.بدن خوکچه ها نمیتواند ویتامین«ث» را بسازد در نتیجه احتیاج دارد تا غذاهایی که این ویتامین را دارند بخورد مانند گوجه فرنگی اگر این ویتامین به بدنشان نرسد باعث مرگشان میشود.این حیوان به روزانه ۱۰ میلی گرم(۲۰ میلی گرم برای حامله ها) ویتامین «ث» نیاز داد که میتواند آن را از میوه ها و سبزی هایی مثل کرفس ٬ اسفناج ٬هویج ٬ سیب ٬کلم و گوجه بدست بیاورد.خوکچه معمولا آب مورد نیاز بدن خود را از سبزی ها و میوه هایی که میخورد(مخصوصا کاهو) بدست می آورد اما اگر این میوه ها به اندازه کافی آب نداشته باشند باید به او آب داد.ناخنهایش نیز در اسارت رشد میکند که یا باید کوتاه شوند یا چیزی مثل تنه درخت در جای نگهداری آنها گذاشته شود تا ناخن ها ساییده شوند.سلامت تغذیه به وسیله تناسبی از دریافت کلسیم ٬منیزیوم٬فسفر و پتاسیم بدست می آید.و به مقدار کافی به ویتامین های «آ»٬«دی» و «ای» نیاز دارد.رعایت نکردن این رژیم غذایی میتواند باعث مشکلات ماهیچه ای و دندانی و حتی سختی در زایمان بشود.بعضی منابع اظهار میدارند که این حیوانات مستعد گال و سنگ کلیه هستند و کمبود کلسیم میتواند باعث بروز این مشکلات در آنها بشود.


خوکچه های هندی در حال خوردن سبزیجات
خوکچه هندی در بچگی عادت غذایی خاصی ندارد و هر چه به آن غذا بدهند میخورد و باید عادت غذایی آن را تا قبل از به بلوغ رسیدن عوض کرد وگرنه بعد از بالغ شدن عادات غذایش بسیار سخت عوض میشوند.پیشنهاد شده است یک منبع غذایی دائمی برای خوکچه در نظر گرفته شود که همیشه در دسترسش باشد مثل علف خشک یا سایر غذاها چون این حیوانات به خوردن دائمی عادت دارند و اگر غذا در دسترسشان نباشد موهای خود را میجوند.زیرا دندانهای آنها در طول عمرشان به صورت پیوسته رشد میکند و برای اینکه مبادا دندانهاشان آنقدر رشد کند که از دهانشان بیرون بزند باید دائما آنها را بسایند که این مشکل تمام جونده ها میباشد.تعدادی از گیاهان که برای این حیوان سمی هستند عبارتند از سرخس٬ سیب زمینی ٬گل آلاله و به طور کلی هر گیاهی که دارای پیاز است و از پیاز میروید برای این حیوان سمی دانسته شده.


سلامتی :
بیماریهایی که خوکچه هندی ممکن است به آنها مبتلا شود عبارتند از٬عفونت تنفسی٬اسهال٬بیماریهایی که به علت کمبود ویتامین «سی» بروز میکنند مانند کم تحرکی٬دمل چرکی که معمولا در گردن نمایان میشود و علت آن علف خشکی است که درون گلو را خراش داده یا به علت زخمی در گردن در بیرون است٬یا عفونت به وسیله شپش یا نوعی کرم ریز یا قارچ.
کچلی به علت کرمهای ریز ممکن است عامل اصلی ریختن موی این حیوان باشد از نشانه های این بیماری میشود به خاراندن بیش از اندازه بدن٬رفتار تهاجمی غیر عادی در هنگام لمس شدن (به علت دردی که حیوان میکشد)اشاره نمود.همچنین این حیوانات میتوانند دچار شپش هایی شوند که در میان موهایشان راه میروند.این شپشها در میان موهای خوکچه تخم میگذارند و این تخمها به شکل لکه های سفید و سیاه چسبیده به موها دیده میشوند که بعضی وقتها این لکه ها شپش هایی هستند که ساکن هستند و حرکت نمیکنند.یک علت دیگر کچلی میتواند تغیرات هورمونی باشد که نیاز به مراجعه به دامپزشک دارد.
یکی دیگر از خطرات برای خوکچه علف خشکی است که در زیر قفس این حیوان ریخته میشود که ممکن در چشم این حیوان برود و بر اثر پلک زدنهای مداوم و سریع او باعث خراشیدگی قرنیه وی بشود که باعث عفونت چشم این حیوان خواهد شد و باید به دامپزشک مراجعه نمود.همچنین گرد و خاک و علف خشک موجود در کف قفس این حیوان باعث عطسه کردن وی نیز میشود٬اما اگر در فواصل معینی خوکچه عطسه کرد ممکن است به خاطر ذات الریه وی باشد.ذات الریه میتواند به خاطر سرما و یا خیس شدن و همراه با کج شدن گردن باشد و مرگ بار است.برای اینکه بدن خوکچه هندی قوی تر باشد٬بدنش متراکم است تا بتواند راحت تر گرما و سرمای زیاد را تحمل کند.دمای بدنش بین ۳۸.۵ تا ۴۰ درجه است و دمای ایده آل اطرافش مانند همان دمای مناسب برای انسان است(۱۸تا۲۴ درجه سانتی گراد).دمای هوای بیش از ۳۲ درجه برای خوکچه ها مخصوصا خوکچه حامله زیاد بوده و مرگبار است.جایی که خیلی پر رفت و آمد است برای خوکچه ها خوب نیست زیرا باعث ترسشان میشود.و رطوبت محل زندگیشان نباید از۳۰٪تا۷۰٪ فراتر برود.آکواریوم محل خوبی برای نگهداری از آنان نیست زیرا رطوبت زیادی دارد.


اصول‌ نگهداري‌ از خوکچه هندينوع

خوکچه از خانواده جوندگان خونگرم مي باشد. داراي پاهاي کوتاه ، گردن کوتاه و سر بزرگ و بدون دم مي باشد. به طور کل نيمي از پستانداران کره زمين را جوندگان تشکيل مي دهند.

خلق و خو


سرگرم کننده و آرام. خوکچه هندي به علت رفتار آرام و مطيع ، عادتهاي تميز ، عدم گاز گرفتن و چنگ انداختن به يک حيوان خانگي معروف تبديل شده است. معمولاً اگر از کودکي آنها را دست آموز کنيد در بزرگسالي از بغل شدن نخواهند ترسيد. معمولاً دو نر در کنار هم حالت تهاجمي پيدا مي کنند. اگر خوکچه خود را تنها نگهداري مي کنيد قفس آن را در مکان شلوغي قرار دهيد تا رفت و آمدها را ببيند و صداها را بشنود.

اندازه

طول: حدود 15-30 س.م ، ارتفاع: 13 س.م ، وزن:800 گرم تا 1 ک.گ.


محل نگهداري


مي توان آنها را در داخل قفس و يا آکواريوم نگهداري کرد. نبايد ميله هاي قفس ازهم آنقدر باز باشد که سر حيوان بين آنها گير کند. بايد کناره هاي قفس چند سانتيمتر بالا بيايد تا خوکچه نتواند فضولاتش را به بيرون پرتاب کند (عکس پايين را مشاهده کنيد). اگر از آکواريوم استفاده مي کنيد بايد آن را هميشه تميز کنيد و ادرار حيوان را بشوئيد تا بوي بد نگيرد. مي توان بستر را با خاک اره يا خورده کاغذ پوشانيد که البته خاک اره به دليل دخول در مجراي ادراري نرها پيشنهاد نمي شود.


تميز کردن

بايد محل نگهداري خوکچه را به صورت هفتگي تميز نمود ، ادرار را شست و جاي مانده ادارا آن را با سرکه و يا ساير مواد شوينده غير سمي تميز نمود.

آراستن

بايد ناخنها را کوتاه نگه داشت در غيراين صورت آنها بلند شده و به صورت برعکس به داخل گوشت حيوان مي رود (مراجعه به عکس پايين). خوکچه هاي مو کوتاه و متوسط نياز چنداني به آراستن ندارند اما نوع مو بلند نياز به برس کشيدن منظم دارد تا موهاي بلندش به صورت گره خورده در نيايد. خوکچه مو بلند به طور طبيعي در حيات وحش وجود ندارد.


موهاي خوکچه هاي پرورشي مو بلند همانند موي انسان بلند و بلند تر مي شود و داراي طول مشخصي نمي باشد. به شست و شو نياز ندارد مگر مواردي که بسيار کثيف است و يا اسهال گرفته ، زيرا شست و شو باعث ازبين رفتن چربي طبيعي پوست مي شود. خوکچه ها معمولاً به تميز کردن خود و اطرافشان (حتي پا و دست انسانها) علاقه دارند.

تغذيه

خوکچه هندي تقريباً به خوردن انواع ميوه ها و سبزيجات علاقه دارد. خوکچه ها نمي توانند ويتامين ث خود را بسازند بنابراين بايد در تغذيه آنها از ميوه هاي سرشار از ويتامين ث و يا مولتي ويتامين استفاده نمود. بايد همه غذاها را قبل از سرو کردن به خوبي شست. دقت کنيد تا خوکچه شما اضافه وزن پيدا نکند.


بايد هميشه آب تازه در اختيارش قرار دهيد. دندانهاي جلويي خوکچه هميشه در حال رشد است و اگر شي اي در اختيارش براي جويدن قرار ندهيد از حد طبيعي بلندتر شده و باعث ايجاد مشکل در خوردن مي شود.


فعاليت بدني

خوکچه به بيرون آمدن و آزاد بودن علاقه زيادي دارد. هنگامي که آن را آزاد مي کنيد زير نظرش داشته باشيد تا مانع از گم شدن حيوان و يا جويدن اشياء قيمتي ، گياهان و سيم برق شويد.

طول عمر

حدود 4-8 سال. برخي تا 10 سال نيز عمر مي کنند.

مشکالت سلامتي

اسهال به دليل چرک و باکتري ها و غذاهاي فاقد ارزش. گرما زدگي ، چرک تنفسي که غالباً منجر به مرگ حيوان مي شود. بيماريهاي پوستي ، کمبود ويتامين ث و سرطان دندان قابل ذکر مي باشد.


بارداري

زايمان خوکچه ها در فصول گرم سال اتفاق مي افتد. دوران حاملگي 9 هفته مي باشد که در مقايسه با ساير جوندگان زياد است. بر خلاف موشها نوزادان خوکچه با مو به دنيا مي آيند و 2-3 روز بعد از به دنيا آمدن شروع به خوردن غذا مي نمايند. حدود 2-3 هفته شير مي خورند. تعداد بچه ها 1-4 عدد مي باشد. سن بلوغ در خوکچه 60-70 روز است.

منشاء

موطن اصلي آنها جنوب آمريکا مي باشد. در آنجا خوکچه را Cavies مي نامند. خوکچه ها 2000سال قبل از ميلاد دست آموز گشتند و حدود سال 1500 به اروپا وارد شدند. از خوکچه بعنوان يک منبع غذايي استفاده مي شده است و حتي امروزه در آمريکا بعنوان منبع پروتئين اقدام به خوردن اين حيوان مي نمايند.


هنوز هم در آمريکا برخي از آنها به صورت وحشي در گروه هاي 5-10 تايي زندگي مي کنند. نوزاد اين حيوان مي تواند بدود وقتي فقط 3 ساعت عمر دارد. بعضي از خوکچه هاي وحشي طولي معادل 1 متر دارند. امروزه از آنها بيشتر در آزمايشات علمي استفاده مي شود.بلند شدن ناخن ها


خوکچه هِندی جانوری است که انگلیسی‌ها آن را خوک گینه (Guinea pig) می‌نامند.اما این حیوان نه به خوکها ربطی دارد نه به هندوستان نه حتی به گینه؛ بلکه این حیوان جونده‌ای خون گرم است که از خویشاوندان خرگوش به‌شمار می‌آید.

خوکچه هندی بومی آمریکای جنوبی است و بسیار پیش‌تر از آنکه اسپانیایی‌ها به آمریکا قدم بگذارند اینکاها این حیوان را دست‌آموز کرده بودند و حتی از گوشت آن خوراکی تهیه میکردند و در مراسم مذهبی و طب سنتی از آن استفاده میکردند. بعد از کشف قاره آمریکا این حیوان در قرن ۱۶ به اروپا نیز راه یافت و حتی در اروپا نیز آن را میخوردند.در حال حاضر تنها اهالی کشور پرو از آن تغذیه میکنند.

شکل ظاهری
خوکچه هندی جونده بزرگی است.وزنش بین ۷۰۰ گرم تا ۱٫۲۰۰ کیلوگرم متغیر است و ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر درازا دارد.دم ندارد و گوشهای برهنه و گرد و کوچکی دارد.در پاهای پیشین آن چهار انگشت و در پاهای عقبی آن سه انگشت وجود دارد و از سر هر یک از انگشتان نیز چنگال پهنی برآمده‌است. معمولا به طور میانگین چهار تا پنج سال عمر میکنند اما در شرایط خوب تا ۸ سال هم عمر کرده‌اند.طول عمر یک خوکچه هندی که در کتاب رکوردها ثبت شده‌است ۱۴ سال و ۱۰ ماه و ۲ هفته بوده‌است.
عادات

در طبیعت دیگر این حیوان وجود ندارد و فقط چند نوع دیگر آن هنوز وجود دارند.در اسارت حیوانی آرام میباشد.در طبیعت خوکچه‌های هندی در گروههایی متشکل از چند ماده و یک نر جوان زندگی میکنند و مادامی که برای خود لانه‌ای حفر نکرده باشند در لانه دیگر حیوانات زندگی میکنند و هنگام تاریک روشن هوا برای تغذیه از لانه خارج میشود.این حیوانات حافظه خوبی دارند و جای غذا‌ها را به خوبی به یاد می‌آورند.آنها نمیتوانند از جایی بالا بروند و فقط میتوانند از موانع کوتاه بپرند.همچنین آنها خیلی فرز نیستند.خوکچه هندی به سرعت میترسد و از جای خود فرار میکند. نرها با یکدیگر خصمانه رفتار میکنند و گوشهای همدیگر را گاز میگیرند و در برابر هم موهایشان را پف میدهند و جیغ میزنند.وقتی تحریک و عصبانی شوند پیاپی به هوا میپرند.همچنین خوکچه هندی شناگر ماهری است.حس بینای در آنها بسیار ضعیف است اما حواس دیگر مانند بساوایی و بویایی بسیار پیشرفته‌است.همچنین آنها با اصواتی به صورت بسیار ابتدایی با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند.

مانند بیشتر جونده‌ها این حیوان نیز دائما خود را تمیز میکند٬ماده سفید شیری رنگی از چشمانشان ترشح میشود که آن را به موهایشان میمالند و خود را تمیز میکنند.بعضی وقتها نرها در گروه موهای یکدیگر را تمیز میکنند البته این بخاطر رعایت سلسله مراتب قدرت در گروه می‌باشد.
خوکچه هندی مو بلند نوعی خوکچه‌است

حیوان ماده در طول سال میتواند بار دار شود اما معمولاً در فصل بهار زایمان میکند.معولا در هر زایمان تا ۵ نوزاد میتواند بدنیا بیاورد.دوره آبستنیش نسبت به سایر جوندگان طولانی تر است و از ۵۹ تا ۷۲ روز طول میکشد(میانگین ۶۳ تا ۶۸ روز) به علت دوره طولانی بارداری ماده‌ها ممکن است در این دوره بزرگ و بادمجانی شکل بشوند.البته تغیر اندازه در حیوانات مختلف متفاوت است.نوزاد خوکچه با موهایی کاملا رشد کرده به دنیا می‌آید و دارای دندان و پنجه کامل و همچنین بینایی نصفه نیمه هستند.بلافاصله بعد از تولد شروع به حرکت کردن میکنند و خیلی زود میتوانند غذاهای جامد را بخورند.اگرچه به شیر خوردن نیز ادامه میدهند.نوزادان ۱ تا ۶ عدد و میانگین ۳ عدد هستند.بزرگترین رکورد زایمان تا کنون ۱۷ نوزاد در یک زایمان بوده‌است.در زایمانهایی که تعداد کمتری بچه بدنیا می‌آید خیلی به دشواری ممکن است بزرگ شدن بچه‌ها به مشکل بر بخورد.اما در زایمانهای با تعداد بچه بیشتر ٬تعداد مرگ و میر نیز بیشتر است.اما چون همه نوزادها در یک مرحله از رشد به دنیا می‌آیند و میتوانند از چیزهای دیگر هم تغذیه کنند نبود شیر مادر به اندازه کافی اثر زیادی در مرگ و میر نوزادان ندارد.
بچه خوکچه در حالی که ۸ ساعت پیش متولد شده‌است.


نوع نر در ۵ تا ۶ هفتگی بالغ میشود و ماده‌ها نیز کمی زودتر در ۴ هفتگی بالغ میشوند و میتوانند زایمان کنند.ماده‌ها میتوانند ۶ تا ۴۸ ساعت بعد از زایمان دوباره آماده جفت گیری شوند اما اگر جفت گیری کنند زایمان سالمی نخواهند داشت و برای سلامتی خودشان نیز مناسب نیست.مسمومیت حاملگی بسیار در بین این حیوانات رایج است و باعث مرگ خیلی از خوکچه‌های آبستن میشود.نشانه‌های این مسمومیت شامل کم تحرکی٬بی اشتهایی و ترشح بیش از اندازه بزاق دهان است.مسمومیت حاملگی معمولا در دماهای بالا و گرم رایج است.از دیگر عوارض این مسمومیت میشود به ایجاد غده در سینه و همچنین پایین افتادگی رحم اشاره نمود.


تغذیه


خوکچه دندانهای آسیاب مخصوصی برای خوردن گیاهان دارد که در طول عمرش دائما رشد میکنند.بیشتر حیوانات گیاه خوار پستاندار دارای دستگاه گوارشی بزرگی هستند٬دستگاه گوارشی خوکچه هندی نیز از سایر جونده‌ها بزرگتر است.آنها باید غذایشان را با مدفوع خواری تکمیل کنند و بنابر این مدفوع خودشان را میخورند.البته آنها تمام مدفوع خود را مصرف نمیکنند و مقداری از آن را دفع میکنند.این کار برای آن انجام میشود که ویتامین بی و فیبر و باکتریهای لازم برای گوارش را بازیافت کنند. مدفوع مستقما هنگامی که از مقعد دفع میشود خورده میشود مگر آنکه خوکچه بسیار چاق یا حامله باشد.این عادت خوکچه‌ها با خرگوش مشترک است.خوکچه‌ها تقریبا تمام میوه‌ها و سبزی‌ها را میخورند در طبیعت آنها به علوفه خشک مثل یونجه خشک علاقه دارند و این باعث میشود تا دندانهایشان زیاد رشد نکند و همچنین یونجه منبع پرتئینی خوبی برای آنهاست.بدن خوکچه‌ها نمیتواند ویتامین«ث» را بسازد در نتیجه احتیاج دارد تا غذاهایی که این ویتامین را دارند بخورد مانند گوجه فرنگی اگر این ویتامین به بدنشان نرسد باعث مرگشان میشود.این حیوان به روزانه ۱۰ میلی گرم(۲۰ میلی گرم برای حامله‌ها) ویتامین «ث» نیاز داد که میتواند آن را از میوه‌ها و سبزی‌هایی مثل کرفس ٬ اسفناج ٬هویج ٬ سیب ٬کلم و گوجه بدست بیاورد.خوکچه معمولا آب مورد نیاز بدن خود را از سبزی‌ها و میوه‌هایی که میخورد(مخصوصا کاهو) بدست می‌آورد اما اگر این میوه‌ها به اندازه کافی آب نداشته باشند باید به او آب داد.ناخنهایش نیز در اسارت رشد میکند که یا باید کوتاه شوند یا چیزی مثل تنه درخت در جای نگهداری آنها گذاشته شود تا ناخن‌ها ساییده شوند.سلامت تغذیه به وسیله تناسبی از دریافت کلسیم ٬منیزیوم٬فسفر و پتاسیم بدست می‌آید.و به مقدار کافی به ویتامین‌های «آ»٬«دی» و «ای» نیاز دارد.رعایت نکردن این رژیم غذایی میتواند باعث مشکلات ماهیچه‌ای و دندانی و حتی سختی در زایمان بشود.بعضی منابع اظهار میدارند که این حیوانات مستعد گال و سنگ کلیه هستند و کمبود کلسیم میتواند باعث بروز این مشکلات در آنها بشود.
دندانها در طول عمر رشد میکنند


خوکچه هندی در بچگی عادت غذایی خاصی ندارد و هر چه به آن غذا بدهند میخورد و باید عادت غذایی آن را تا قبل از به بلوغ رسیدن عوض کرد وگرنه بعد از بالغ شدن عادات غذایش بسیار سخت عوض میشوند.پیشنهاد شده‌است یک منبع غذایی دائمی برای خوکچه در نظر گرفته شود که همیشه در دسترسش باشد مثل علف خشک یا سایر غذاها چون این حیوانات به خوردن دائمی عادت دارند و اگر غذا در دسترسشان نباشد موهای خود را میجوند.زیرا دندانهای آنها در طول عمرشان به صورت پیوسته رشد میکند و برای اینکه مبادا دندانهاشان آنقدر رشد کند که از دهانشان بیرون بزند باید دائما آنها را بسایند که این مشکل تمام جونده‌ها میباشد.تعدادی از گیاهان که برای این حیوان سمی هستند عبارتند از سرخس٬ سیب زمینی ٬گل آلاله و به طور کلی هر گیاهی که دارای پیاز است و از پیاز میروید برای این حیوان سمی دانسته شده.خوکچه‌های هندی در حال خوردن سبزی جات


سلامتی

بیماریهایی که خوکچه هندی ممکن است به آنها مبتلا شود عبارتند از٬عفونت تنفسی٬اسهال٬بیماریهایی که به علت کمبود ویتامین «سی» بروز میکنند مانند کم تحرکی٬دمل چرکی که معمولا در گردن نمایان میشود و علت آن علف خشکی است که درون گلو را خراش داده یا به علت زخمی در گردن در بیرون است٬یا عفونت به وسیله شپش یا نوعی کرم ریز یا قارچ.

کچلی به علت کرمهای ریز ممکن است عامل اصلی ریختن موی این حیوان باشد از نشانه‌های این بیماری میشود به خاراندن بیش از اندازه بدن٬رفتار تهاجمی غیر عادی در هنگام لمس شدن (به علت دردی که حیوان میکشد)اشاره نمود.همچنین این حیوانات میتوانند دچار شپش‌هایی شوند که در میان موهایشان راه میروند.این شپشها در میان موهای خوکچه تخم میگذارند و این تخمها به شکل لکه‌های سفید و سیاه چسبیده به موها دیده میشوند که بعضی وقتها این لکه‌ها شپش‌هایی هستند که ساکن هستند و حرکت نمیکنند.یک علت دیگر کچلی میتواند تغیرات هورمونی باشد که نیاز به مراجعه به دامپزشک دارد
خوکچه‌ای مبتلا به کجی گردن


یکی دیگر از خطرات برای خوکچه علف خشکی است که در زیر قفس این حیوان ریخته میشود که ممکن در چشم این حیوان برود و بر اثر پلک زدنهای مداوم و سریع او باعث خراشیدگی قرنیه وی بشود که باعث عفونت چشم این حیوان خواهد شد و باید به دامپزشک مراجعه نمود.همچنین گرد و خاک و علف خشک موجود در کف قفس این حیوان باعث عطسه کردن وی نیز میشود٬اما اگر در فواصل معینی خوکچه عطسه کرد ممکن است به خاطر ذات الریه وی باشد.ذات الریه میتواند به خاطر سرما و یا خیس شدن و همراه با کج شدن گردن باشد و مرگ بار است.غذای تهیه شده از گوشت خوکچه در پرو


برای اینکه بدن خوکچه هندی قوی تر باشد٬بدنش متراکم است تا بتواند راحت تر گرما و سرمای زیاد را تحمل کند.دمای بدنش بین ۳۸٫۵ تا ۴۰ درجه‌است و دمای ایده آل اطرافش مانند همان دمای مناسب برای انسان است(۱۸تا۲۴ درجه سانتی گراد).دمای هوای بیش از ۳۲ درجه برای خوکچه‌ها مخصوصا خوکچه حامله زیاد بوده و مرگبار است.جایی که خیلی پر رفت و آمد است برای خوکچه‌ها خوب نیست زیرا باعث ترسشان میشود.و رطوبت محل زندگیشان نباید از۳۰٪تا۷۰٪ فراتر برود.آکواریوم محل خوبی برای نگهداری از آنان نیست زیرا رطوبت زیادی دارد.


حمل و نقل صحیح خوکچه هندی
خوکچه هندی حیوانی با استخوان بندی ظریف است که تمایل زیادی به پریدن و تقلا کردن دارد (مخصوصا مواقعی که می خواهید آنرا بگیرید و یا به قفس برگردانید)، از این رو طریقه حمل و نقل صحیح آن بسیار مهم است.

تکنیکی که برای حمل و نقل خوکچه هندی بشما توصیه میکنیم:
تمام بدن خوکچه را به این صورتی که در تصویر آمده نگه دارید. یک دست خود را کاملا به دور قفسه سینه خوکچه خود بگذارید. دستان خوکچه را بصورتی که در تصویر می بینید توسط انگشتان یک دست خود مهار کنید و با دست دیگر زیر خوکچه و پای خوکچه را نگه دارید.


این روش حمل و نقل خوبی مخصوصا برای خوکچه های عصبی است (در کل حمل و نقل موجب ترس خوکچه می شود).

نکته: اگر خوکچه شما هنگام برگرداندن به قفس دست و پا و تقلای زیاد میکند و سعی در پریدن دارد از روشی که یکی از صاحبان خوکچه بیان کرده استفاده نمایید:

خوکچه را برای مدت کوتاهی نزدیک کف قفس در دست خود نگه دارید تا دست و پا زدن را قطع کند و سپس به آرامی روی قسمت نرم قفس همانند پوشال بگذارید اما اجازه تحرک و فرار به آن ندهید! آنقدر به آرامی نگه دارید تا از تقلا کردن دست بردارد و سپس رهایش کنید.

به گفته مخترع این روش، خوکچه به سرعت یاد میگیرد که در دفعات بعدی تقلا نکرده و از برگشتن به قفس نترسد. به گفته خانوم خارجی مخترع این روش (رجوع به منبع)، برگرداندن خوکچه به قفس بهتر است توسط بزرگسالان صورت بگیرد و این کار توسط کودکان صورت نگیرد.

اخطار: خوکچه هندی نباید توسط کودکان حمل و نقل شود. این امکان وجود دارد که کودکان موقع حمل و نقل و تحرک خوکچه بترسند و خوکچه را ول کنند و باعث صدمه دیدن خوکچه شود.

گرفتن خوکچه های بی میل!
بعضی مواقع خوکچه ها هنگام گرفتن به داخل جعبه یا حفره ای همانند لوله های PVC فرار می کنند. برای گرفتن خوکچه ابتدا با دو دست به آرامی دو طرف جعبه یا لوله را بگیرید و سپس به آرامی خوکچه را در گوشه ای از جعبه یا حفره هدایت کرده و سپس آنرا به آرامی بگیرید.

حمل کردن خوکچه حامله :
در صورتی که خوکچه حامله دارید تا حد امکان از حمل و نقل آن بپرهیذید. حمل و نقل خوکچه حامله خطر دارد...
یک جعبه که از یک طرف باز است می تواند راه حل مناسبی برای حمل و نقل خوکچه حامله بدون گرفتن آن باشد. به خوکچه اجازه دهید که داخل جعبه برود. طرفی که باز است را به بالا بگیرید و با احتیاط جعبه را بردارید و پس از حمل و نقل با احتیاط خوکچه را از آن بیرون بیاورید.
/
نکاتی برای سلامتی خوکچه هندی

بیماریهایی که خوکچه هندی ممکن است به آنها مبتلا شود عبارتند از٬عفونت تنفسی٬اسهال٬بیماریهایی که به علت کمبود ویتامین «سی» بروز میکنند مانند کم تحرکی٬دمل چرکی که معمولا در گردن نمایان میشود و علت آن علف خشکی است که درون گلو را خراش داده یا به علت زخمی در گردن در بیرون است٬یا عفونت به وسیله شپش یا نوعی کرم ریز یا قارچ.
کچلی به علت کرمهای ریز ممکن است عامل اصلی ریختن موی این حیوان باشد از نشانه‌های این بیماری میشود به خاراندن بیش از اندازه بدن٬رفتار تهاجمی غیر عادی در هنگام لمس شدن (به علت دردی که حیوان میکشد)اشاره نمود.همچنین این حیوانات میتوانند دچار شپش‌هایی شوند که در میان موهایشان راه میروند.این شپشها در میان موهای خوکچه تخم میگذارند و این تخمها به شکل لکه‌های سفید و سیاه چسبیده به موها دیده میشوند که بعضی وقتها این لکه‌ها شپش‌هایی هستند که ساکن هستند و حرکت نمیکنند.یک علت دیگر کچلی میتواند تغیرات هورمونی باشد که نیاز به مراجعه به دامپزشک دارد. یکی دیگر از خطرات برای خوکچه علف خشکی است که در زیر قفس این حیوان ریخته میشود که ممکن در چشم این حیوان برود و بر اثر پلک زدنهای مداوم و سریع او باعث خراشیدگی قرنیه وی بشود که باعث عفونت چشم این حیوان خواهد شد و باید به دامپزشک مراجعه نمود.همچنین گرد و خاک و علف خشک موجود در کف قفس این حیوان باعث عطسه کردن وی نیز میشود٬اما اگر در فواصل معینی خوکچه عطسه کرد ممکن است به خاطر ذات الریه وی باشد.ذات الریه میتواند به خاطر سرما و یا خیس شدن و همراه با کج شدن گردن باشد و مرگ بار است. برای اینکه بدن خوکچه هندی قوی تر باشد٬بدنش متراکم است تا بتواند راحت تر گرما و سرمای زیاد را تحمل کند.دمای بدنش بین ۳۸٫۵ تا ۴۰ درجه‌است و دمای ایده آل اطرافش مانند همان دمای مناسب برای انسان است(۱۸تا۲۴ درجه سانتی گراد).دمای هوای بیش از ۳۲ درجه برای خوکچه‌ها مخصوصا خوکچه حامله زیاد بوده و مرگبار است.جایی که خیلی پر رفت و آمد است برای خوکچه‌ها خوب نیست زیرا باعث ترسشان میشود.و رطوبت محل زندگیشان نباید از۳۰٪تا۷۰٪ فراتر برود.آکواریوم محل خوبی برای نگهداری از آنان نیست زیرا رطوبت زیادی دارد.
khazraj33 ?????? ??? اضافه کردن اخطار برای khazraj33 گزارش پست خلاف IP   ویرایش/حذف پیام

__________________
تغذیه خوکچه هندی

خوکچه دندانهای آسیاب مخصوصی برای خوردن گیاهان دارد که در طول عمرش دائما رشد میکنند.بیشتر حیوانات گیاه خوار پستاندار دارای دستگاه گوارشی بزرگی هستند٬دستگاه گوارشی خوکچه هندی نیز از سایر جونده‌ها بزرگتر است.آنها باید غذایشان را با مدفوع خواری تکمیل کنند و بنابر این مدفوع خودشان را میخورند.البته آنها تمام مدفوع خود را مصرف نمیکنند و مقداری از آن را دفع میکنند.این کار برای آن انجام میشود که ویتامین بی و فیبر و باکتریهای لازم برای گوارش را بازیافت کنند. مدفوع مستقما هنگامی که از مقعد دفع میشود خورده میشود مگر آنکه خوکچه بسیار چاق یا حامله باشد.این عادت خوکچه‌ها با خرگوش مشترک است.

دندانها در طول عمر رشد میکنند


خوکچه‌ها تقریبا تمام میوه‌ها و سبزی‌ها را میخورند در طبیعت آنها به علوفه خشک مثل یونجه خشک علاقه دارند و این باعث میشود تا دندانهایشان زیاد رشد نکند و همچنین یونجه منبع پرتئینی خوبی برای آنهاست.بدن خوکچه‌ها نمیتواند ویتامین«ث» را بسازد در نتیجه احتیاج دارد تا غذاهایی که این ویتامین را دارند بخورد مانند گوجه فرنگی اگر این ویتامین به بدنشان نرسد باعث مرگشان میشود.این حیوان به روزانه ۱۰ میلی گرم(۲۰ میلی گرم برای حامله‌ها) ویتامین «ث» نیاز داد که میتواند آن را از میوه‌ها و سبزی‌هایی مثل کرفس ٬ اسفناج ٬هویج ٬ سیب ٬کلم و گوجه بدست بیاورد.خوکچه معمولا آب مورد نیاز بدن خود را از سبزی‌ها و میوه‌هایی که میخورد(مخصوصا کاهو) بدست می‌آورد اما اگر این میوه‌ها به اندازه کافی آب نداشته باشند باید به او آب داد.ناخنهایش نیز در اسارت رشد میکند که یا باید کوتاه شوند یا چیزی مثل تنه درخت در جای نگهداری آنها گذاشته شود تا ناخن‌ها ساییده شوند.سلامت تغذیه به وسیله تناسبی از دریافت کلسیم ٬منیزیوم٬فسفر و پتاسیم بدست می‌آید.و به مقدار کافی به ویتامین‌های «آ»٬«دی» و «ای» نیاز دارد.رعایت نکردن این رژیم غذایی میتواند باعث مشکلات ماهیچه‌ای و دندانی و حتی سختی در زایمان بشود.بعضی منابع اظهار میدارند که این حیوانات مستعد گال و سنگ کلیه هستند و کمبود کلسیم میتواند باعث بروز این مشکلات در آنها بشود.
khazraj33 ?????? ??? اضافه کردن اخطار برای khazraj33 گزارش پست خلاف IP   ویرایش/حذف پیام

طلاعات در مورد خوکچه هندی
در طبیعت دیگر این حیوان وجود ندارد و فقط چند نوع دیگر آن هنوز وجود دارند.در اسارت حیوانی آرام میباشد.در طبیعت خوکچه‌های هندی در گروههایی متشکل از چند ماده و یک نر جوان زندگی میکنند و مادامی که برای خود لانه‌ای حفر نکرده باشند در لانه دیگر حیوانات زندگی میکنند و هنگام تاریک روشن هوا برای تغذیه از لانه خارج میشود.این حیوانات حافظه خوبی دارند و جای غذا‌ها را به خوبی به یاد می‌آورند.آنها نمیتوانند از جایی بالا بروند و فقط میتوانند از موانع کوتاه بپرند.همچنین آنها خیلی فرز نیستند.خوکچه هندی به سرعت میترسد و از جای خود فرار میکند. نرها با یکدیگر خصمانه رفتار میکنند و گوشهای همدیگر را گاز میگیرند و در برابر هم موهایشان را پف میدهند و جیغ میزنند.وقتی تحریک و عصبانی شوند پیاپی به هوا میپرند.همچنین خوکچه هندی شناگر ماهری است.حس بینای در آنها بسیار ضعیف است اما حواس دیگر مانند بساوایی و بویایی بسیار پیشرفته‌است.همچنین آنها با اصواتی به صورت بسیار ابتدایی با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند.
مانند بیشتر جونده‌ها این حیوان نیز دائما خود را تمیز میکند٬ماده سفید شیری رنگی از چشمانشان ترشح میشود که آن را به موهایشان میمالند و خود را تمیز میکنند.بعضی وقتها نرها در گروه موهای یکدیگر را تمیز میکنند البته این بخاطر رعایت سلسله مراتب قدرت در گروه می‌باشد.
حیوان ماده در طول سال میتواند بار دار شود اما معمولاً در فصل بهار زایمان میکند.معولا در هر زایمان تا ۵ نوزاد میتواند بدنیا بیاورد.دوره آبستنیش نسبت به سایر جوندگان طولانی تر است و از ۵۹ تا ۷۲ روز طول میکشد(میانگین ۶۳ تا ۶۸ روز) به علت دوره طولانی بارداری ماده‌ها ممکن است در این دوره بزرگ و بادمجانی شکل بشوند.البته تغیر اندازه در حیوانات مختلف متفاوت است.نوزاد خوکچه با موهایی کاملا رشد کرده به دنیا می‌آید و دارای دندان و پنجه کامل و همچنین بینایی نصفه نیمه هستند.بلافاصله بعد از تولد شروع به حرکت کردن میکنند و خیلی زود میتوانند غذاهای جامد را بخورند.اگرچه به شیر خوردن نیز ادامه میدهند.نوزادان ۱ تا ۶ عدد و میانگین ۳ عدد هستند.بزرگترین رکورد زایمان تا کنون ۱۷ نوزاد در یک زایمان بوده‌است.در زایمانهایی که تعداد کمتری بچه بدنیا می‌آید خیلی به دشواری ممکن است بزرگ شدن بچه‌ها به مشکل بر بخورد.اما در زایمانهای با تعداد بچه بیشتر ٬تعداد مرگ و میر نیز بیشتر است.اما چون همه نوزادها در یک مرحله از رشد به دنیا می‌آیند و میتوانند از چیزهای دیگر هم تغذیه کنند نبود شیر مادر به اندازه کافی اثر زیادی در مرگ و میر نوزادان ندارد.
نوع نر در ۵ تا ۶ هفتگی بالغ میشود و ماده‌ها نیز کمی زودتر در ۴ هفتگی بالغ میشوند و میتوانند زایمان کنند.ماده‌ها میتوانند ۶ تا ۴۸ ساعت بعد از زایمان دوباره آماده جفت گیری شوند اما اگر جفت گیری کنند زایمان سالمی نخواهند داشت و برای سلامتی خودشان نیز مناسب نیست.مسمومیت حاملگی بسیار در بین این حیوانات رایج است و باعث مرگ خیلی از خوکچه‌های آبستن میشود.نشانه‌های این مسمومیت شامل کم تحرکی٬بی اشتهایی و ترشح بیش از اندازه بزاق دهان است.مسمومیت حاملگی معمولا در دماهای بالا و گرم رایج است.از دیگر عوارض این مسمومیت میشود به ایجاد غده در سینه و همچنین پایین افتادگی رحم اشاره نمو


Small ears
گوشهای کوچک

Small Eyes (pink in albions Black in other breeds)
چشمهای کوچک (صورتی در گونه انگلیسی ها و مشکی در گونه های دیگر)

Nose
بینی

Sensory Whiskers
موهای حسی اطراف چانه و گونه

Mouth pouches inside cheeks
کیسه های بلعیدن درون گونه ها

Fore feet with 4 claws
پاهای جلویی با 4 ناخن

Hind feet with 3 claws
پاهای عقبی با 3 ناخن

Fur can be short , long or curly
خز (پوشش بدن جانور) که می تواند کوتاه ، بلند یا مجعد باشد.

Fur can be black and white , brown or mixed colours
خز که می تواند مشکی یا سفید یا قهوه ای یا مخلوطی از رنگها باشد


Vertebrae column contains five section:
قسمت اصلی شامل 5 بخش است


1- Cranial
جمجمه ای

2- Thoracic
وابسه به قفسه سینه

3- Lumbar
ناحیه کمر

4- Sacral

5- Coccygeal
دنبالچه


Skull
جمجمه

Orbit
حدقه

Frontal
وابسته به پیشانی

Nasal
وابسته به بینی

Incisor
دندان پیشین

Fore Limbs
اندام جلویی

Humerus
استخوان بازو

Ulna
زند زیرین

Radius
ساعد

Hind Limbs
اندام عقبی

Femur
استخوان ران

Tibia

Fibula
ساق کوچک


Knee
زانو

Lunula
قسمت هلالی شکل ساق

Patellaتصاویر نژادهای خوکچه
لحاظ ظاهری میتوان خوکچه را به سه نژاد کلی تقسیم کرد:

مو کوتاه:

مو فر:

مو بلند:

در حدود 20 نوع نژاد خوکچه هندی در سراسر دنیا وجود.


1. خوکچه حبشه(Abyssinian)

2. خوکچه اگویتی ( Agouti)

3. آمریکایی

4. خوکچه کاکل دار آمریکایی ( American Crested)

5. خوکچه بی مو (Baldwins)
__. خوکچه تاجدار (Coronet)7. خوکچه هلندی ( Dutch)8. خوکچه دالمیشن (Dalmatian )9. خوکچه هیمالیایی (Himalayan)10. خوکچه پرو ( Peruvian)11. خوکچه پادشاه ( Rex )12. خوکچه پوست بره ای (Roan merino)

. خوکچه پشت برجسته ( Ridge back)14. خوکچه براق (Satin)15. خوکچه ابریشمی ( Silkie)16. خوکچه پوستی ( Skinny)17. خوکچه عروسکی (Teddy )18. خوکچه تگزل (Texel)19. خوکچه پوست لاک پشتی (Tortoise shell)20. خوکچه کاکل سفید (White crested)
__________________
. خوکچه پشت برجسته ( Ridge back)14. خوکچه براق (Satin)15. خوکچه ابریشمی ( Silkie)16. خوکچه پوستی ( Skinny)17. خوکچه عروسکی (Teddy )18. خوکچه تگزل (Texel)19. خوکچه پوست لاک پشتی (Tortoise shell)20. خوکچه کاکل سفید (White crested)
__________________
رژیم غذایی خوکچه هندی
رژیم غذايي خوکچه هندی


همانطور كه در بخش ها ی دیگر اشاره شد مکانیزم بدن خوکچه ها تفاوتهای بسیاری با جوندگان ديگر مانند همستر و خرگوش و ... دارد.
سیستم متابولیسم بدن خوکچه ها به خودی خود قادر به ساخت ویتامین C و کلسیم نمیباشد.از اینرو این دو پارامتر در برنامه غذایی آنها باید بیشتر جای داده شود تا بتوان اين کمبود را بر طرف ساخت.
کمبود اين دو گروه غذایی موجب بیماریهایی میشود و در موارد حاد منجر به مرگ آنها خواهد شد.از اين رو مستلزم دقت بسیاری می باشد.
خوکچه ها تمامی انواع میوه و سبزیجات را مصرف ميکنند اما برخی از آنها در گروه غذای اصلی آنها جای داده ميشود.
توجه:هرگز از دانه ها ی روغنی مانند تخم آفتاب گردان و... در غذای آنها استفاده نکنيد. زیرا سیستم گوارش بسيار حساس آنها به سختی قادر به هضم چربی ها میباشد.
درطبیعتآنها به علوفه خشک مانند یونجه علاقه دارند و همچنین یونجه منبع پرتئینی خوبی برای آنها است. بدن خوکچه‌ها نمیتواندویتامین Cرا بسازد در نتیجه احتیاج دارد تا غذاهایی که این ویتامین را دارندبخورد مانند گوجه فرنگی اگر این ویتامین به بدنشان نرسد باعث مرگشان میشود. اینحیوان به روزانه ۱۰ میلی گرم(۲۰ میلی گرم برای حامله‌ها) ویتامین C نیاز داد کهمیتواند آن را از میوه‌ها و سبزی‌هایی مثل کرفس ٬ اسفناج ٬هویج ٬ سیب ٬کلم و گوجهبدست بیاورد. خوکچه معمولا آب مورد نیاز بدن خود را از سبزی‌ها و میوه‌هایی کهمیخورد(مخصوصا کاهو) بدست می‌آورد اما اگر این میوه‌ها به اندازه کافی آب نداشتهباشند باید آب در اختیار حیوان قرارداد. سلامتتغذیه به وسیله تناسبی از دریافت کلسیم ٬منیزیوم ٬فسفر و پتاسیم بدست می‌آید. و بهمقدار کافی به ویتامین‌های (A ٬D ، E ) نیاز دارند. رعایت نکردن این رژیم غذاییمیتواند باعث مشکلات ماهیچه‌ای و دندانی و حتی سختی در زایمان بشود. رژیم غذایی زیر شامل نافع ترین مواد غذایی برای خوکچه ها می باشد.
در اینجا به دو رژيم غذایی اشاره ميكنيم. اولی غذاهایی هستند كه روزانه حتما باید مصرف شوند و دومی مکمل های غذایی می باشد كه در کنار غذای اصلی استفاده میشوند.
رژیم غذايي اصلی روزانه
1. گوجه فرنگی (ویتامینC )-1 عدد براي هر خوکچه.
2. کاهو و خیار(برای تامین آب بدن)
3. كلم (براي تامین آب)
4. سبزیجات: اسفناج ،جعفری،برگ چغندر،برگ تربچه، ریحان(برای تامین ویتامین C - کلسیم و مواد معدنی)
5. پلت (موسوم به دان پارس،نوعی غذای خشک برای تامین مواد معدنی و کوتاه کردن دندانها. قابل تهيه در پرنده فروشی ها)
6.علوفه خشک مانند یونجه و سبوس گندم و ...(برای تامین کلسیم و کوتاه کردن دندانها)
7.هویج(برای کوتاه کردن دندانها)
مکمل های غذايی: (موادی كه در كنار غذای اصلی مصرف می شوند)
1. ذرت تازه همراه با برگها
2. فلفل دلمه ای(ویتامین C)
3. پوست هندوانه (آب)
4. بيسكوييت های سبوس دار(ساقه طلایی)
5.غلات خشک مانند جو، ارزن، شاهدانه و... (به صورت مخلوط در پلت)
6.تمامی سبزیجات و میوهها.
__________________
وکچه هندی-نوع آپارتمانی سنجاب

شکل ظاهری

جونده ی بزرگی است.وزنش بین ۷۰۰ گرم تا ۱٫۲۰۰ کیلوگرم متغیر است و ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر درازا دارد.دم ندارد و گوشهای برهنه و گرد و کوچکی دارد.در پاهای پیشین آن چهار انگشت و در پاهای عقبی آن سه انگشت وجود دارد و از سرهریک از انگشتان نیز چنگال پهنی بر امده است.
معمولا به طور میانگین چهار تا پنج سال عمر می‌کنند اما در شرایط خوب تا ۸ سال هم عمر کرده‌اند.طول عمر یک خوکچه هندی که در کتاب رکوردها ثبت شده‌است ۱۴ سال و ۱۰ ماه و دوهفته بوده‌است
درطبیعت
در طبیعت دیگر این حیوان وجود ندارد و فقط چند نوع دیگر آن هنوز وجود دارند.در اسارت حیوانی آرام می‌باشد.در طبیعت خوکچه‌های هندی در گروههایی متشکل از چند ماده و یک نر جوان زندگی می‌کنند و گروهی که برای خود لانه ای حفر نکرده باشنددر لانه دیگر حیوانات زندگی می‌کنند و هنگام تاریک روشن هوا برای تغذیه از لانه خارج می‌شود.این حیوانات حافظه خوبی دارند و جای غذاها را به خوبی به یاد می‌آورند.آنها نمی‌توانند از جایی بالا بروند و فقط می‌توانند از موانع کوتاه بپرند.همچنین آنها خیلی فرز نیستند.خوکچه هندی به سرعت می‌ترسد و از جای خود فرار می‌کند. نرها با یکدیگر خصمانه رفتار می‌کنندو گوشهای همدیگر را گاز می گیرندو در برابر هم موهایشان را پف میدهندو جیغ می‌زنند.وقتی تحریک و عصبانی شوند پیاپی به هوا میپرند.همچنین خوکچه هندی شناگر ماهری است.حس بینای در آنها بسیار ضعیف است اما حواس دیگر مانندبساوایی و بویایی بسیار پیشرفته‌است.همچنین آنها با اصواتی به صورت بسیار ابتدایی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.
نظافت
مانند بیشتر جونده‌ها این حیوان نیز دائما خود را تمیز می‌کند٬ماده سفید شیری رنگی از چشمانشان ترشح می‌شود که آن را به موهایشان می‌مالند و خود را تمیز می‌کنند.بعضی وقتها نرها در گروه موهای یکدیگر را تمیز می‌کنند البته این بخاطر رعایت سلسله مراتب قدرت در گروه می‌باشد.
تولید مثل
حیوان ماده در طول سال می‌تواند بارداراما معمولاً در فصل بهار زایمان می‌کند.معولا در هر زایمان تا ۵ نوزاد می‌تواند بدنیا بیاورد.دوره آبستنیش نسبت به سایر جوندگان طولانی تر است و از ۵۹ تا ۷۲ روز طول می‌کشد(میانگین ۶۳ تا ۶۸ روز) به علت دوره طولانی بارداری ماده‌ها ممکن است در این دوره بزرگ و بادمجانی شکل بشوند.البته تغیر اندازه در حیوانات مختلف متفاوت است.نوزاد خوکچه با موهایی کاملا رشد کرده به دنیا می‌آید و دارای دندان و پنجه کامل و همچنین بینایی نصفه نیمه هستند.بلافاصله بعد از تولد شروع به حرکت کردن می‌کنند و خیلی زود می‌توانند غذاهای جامد را بخورند.اگرچه به شیر خوردن نیز ادامه می‌دهند.نوزادان ۱ تا ۶ عدد و میانگین ۳ عدد هستند.بزرگترین رکورد زایمان تا کنون ۱۷ نوزاد در یک زایمان بوده‌است.در زایمانهایی که تعداد کمتری بچه بدنیا می‌آید خیلی به دشواری ممکن است بزرگ شدن بچه‌ها به مشکل بر بخورد.اما در زایمانهای با تعداد بچه بیشتر ٬تعداد مرگ و میر نیز بیشتر است.اما چون همه نوزادها در یک مرحله از رشد به دنیا می‌آیند و می‌توانند از چیزهای دیگر هم تغذیه کنند نبود شیر مادر به اندازه کافی اثر زیادی در مرگ و میر نوزادان ندارد.
نوع نر در ۵ تا ۶ هفتگی بالغ می‌شود و ماده‌ها نیز کمی زودتر در ۴ هفتگی بالغ می‌شوند و می‌توانند زایمان کنند.ماده‌ها می‌توانند ۶ تا ۴۸ ساعت بعد از زایمان دوباره آماده جفت گیری شوند اما اگر جفت گیری کنند زایمان سالمی نخواهند داشت و برای سلامتی خودشان نیز مناسب نیست.مسمومیت حاملگی بسیار در بین این حیوانات رایج است و باعث مرگ خیلی از خوکچه‌های آبستن می‌شود.نشانه‌های این مسمومیت شامل کم تحرکی٬بی اشتهایی وترشح بیش از اندازه بزاق دهان است. مسمومیت حاملگی معمولا در دماهای بالا و گرم رایج است.از دیگر عوارض این مسمومیت می‌شود به ایجاد غده در سینه و همچنین پایین افتادگی رحم اشاره نمود.
تغذیه
خوکچه دندانهای آسیاب مخصوصی برای خوردن گیاهان دارد که در طول عمرش دائما رشد می‌کنند.بیشتر حیوانات گیاه خوار پستاندار دارای دستگاه گوارشی بزرگی هستند٬دستگاه گوارشی خوکچه هندی نیز از سایر جونده‌ها بزرگتر است.آنها باید غذایشان را با مدفوع خواری تکمیل کنند و بنابر این مدفوع خودشان را می‌خورند.البته آنها تمام مدفوع خود را مصرف نمی‌کنند و مقداری از آن را دفع می‌کنند.این کار برای آن انجام می‌شود که ویتامین بی و فیبر و باکتریهای لازم برای گوارش را بازیافت کنند. مدفوع مستقما هنگامی که از مقعد دفع می‌شود خورده می‌شود مگر آنکه خوکچه بسیار چاق یا حامله باشد.این عادت خوکچه‌ها با خرگوش ها مشترک است.
خوکچه‌ها تقریبا تمام میوه‌ها و سبزی‌ها را می‌خورند در طبیعت آنها به علوفه خشک مثل یونجه خشک علاقه دارند و این باعث می‌شود تا دندانهایشان زیاد رشد نکند و همچنین یونجه منبع پرتئینی خوبی برای آنهاست.بدن خوکچه‌ها نمی‌تواند ویتامین ث را بسازد در نتیجه احتیاج دارد تا غذاهایی که این ویتامین را دارند بخورد مانند گوجه فرنگی.اگر این ویتامین به بدنشان نرسد باعث مرگشان می‌شود.این حیوان به روزانه ۱۰ میلی گرم(۲۰ میلی گرم برای حامله‌ها) ویتامین «ث» نیاز دارد که می‌تواند آن را از میوه‌ها وسبزی‌هایی مثل کرفس٬اسفناج٬هویج٬سیب٬گوجه وکلم بدست بیاورد.خوکچه معمولا آب مورد نیاز بدن خود را از سبزی‌ها و میوه‌هایی که می‌خورد(مخصوصا کاهو)بدست می‌آورد اما اگر این میوه‌ها به اندازه کافی آب نداشته باشند باید به او آب داد.ناخنهایش نیز در اسارت رشد می‌کند که یا باید کوتاه شوند یا چیزی مثل تنه درخت در جای نگهداری آنها گذاشته شود تا ناخن‌ها ساییده شوند.سلامت تغذیه به وسیله تناسبی از دریافت کلسیم٬فسفر٬منیزیوم وپتاسیم بدست می‌آید.و به مقدار کافی به ویتامین‌های «آ»٬«دی» و «ای» نیاز دارد.رعایت نکردن این رژیم غذایی می‌تواند باعث مشکلات ماهیچه‌ای و دندانی و حتی سختی در زایمان بشود.
خوکچه هندی در بچگی عادت غذایی خاصی ندارد و هر چه به آن غذا بدهند می‌خورد و باید عادت غذایی آن را تا قبل از به بلوغ رسیدن عوض کرد وگرنه بعد از بالغ شدن عادات غذایش بسیار سخت عوض می‌شوند.پیشنهاد شده‌است یک منبع غذایی دائمی برای خوکچه در نظر گرفته شود که همیشه در دسترسش باشد مثل علف خشک یا سایر غذاها چون این حیوانات به خوردن دائمی عادت دارند و اگر غذا در دسترسشان نباشد موهای خود را میجوند.زیرا دندانهای آنها در طول عمرشان به صورت پیوسته رشد می‌کند و برای اینکه دندانهاشان آنقدر رشد نکند که از دهانشان بیرون بزند باید دائما آنها را بسایند که این مشکل تمام جونده‌ها می‌باشد.تعدادی از گیاهان که برای این حیوان سمی هستند عبارتند از گل سرخس و سیب زمینی والاله و به طور کلی هر گیاهی که دارای پیاز است و از پیاز می‌روید برای این حیوان سمی دانسته شده.
سلامتی
بیماریهایی که خوکچه هندی ممکن است به آنها مبتلا شود عبارتنداز عفونت تنفسی و اسهال ٬بیماریهایی که به علت کمبود ویتامین ث بروز می‌کنند مانندکم تحرکی و دمل چرکی که معمولا در گردن نمایان می‌شود و علت آن علف خشکی است که درون گلو را خراش داده یا به علت زخمی در گردن در بیرون است٬یا عفونت به وسیله ی قارچ و شپش یا نوعی کرم ریز است.
کچلی به علت کرمهای ریز ممکن است عامل اصلی ریختن موی این حیوان باشد از نشانه‌های این بیماری می‌شود به خاراندن بیش از اندازه بدن ورفتار تهاجمی غیر عادی در هنگام لمس شدن به علت دردی که حیوان می کشد اشاره نمود.
همچنین این حیوانات می‌توانند دچار شپش هایی شوند که در میان موهایشان راه می‌روند.این شپشها در میان موهای خوکچه تخم میگذارند و این تخمها به شکل لکه‌های سفید و سیاه چسبیده به موها دیده می‌شوند که بعضی وقتها این لکه‌ها شپش‌هایی هستند که ساکن هستند و حرکت نمی‌کنند.یک علت دیگر کچلی می‌تواند تغیرات هورمونی باشد که نیاز به مراجعه به دامپزشک دارد.
یکی دیگر از خطرات برای خوکچه علف خشکی است که در زیر قفس این حیوان ریخته می‏شود که ممکن در چشم این حیوان برود و قرنیه ی وی بر اثر پلک زدنهای مداوم و سریع او باعث خراشیدگی بشود که باعث عفونت چشم این حیوان خواهد شد و باید به دامپزشک مراجعه نمود.همچنین گرد و خاک و علف خشک موجود در کف قفس این حیوان باعث عطسه کردن وی نیز می‌شود٬اما اگردر فواصل معینی خوکچه عطسه کرد ممکن است به خاطر ذات الریه وی باشد.ذات الریه می‌تواند به خاطر سرما و یا خیس شدن و همراه با کج شدن گردن باشد و مرگ بار است.
برای اینکه بدن خوکچه هندی قوی تر باشد٬بدنش متراکم است تا بتواند راحت تر گرما و سرمای زیاد را تحمل کند.دمای بدنش بین ۳۸٫۵ تا ۴۰ درجه‌است و دمای ایده آل اطرافش مانند همان دمای مناسب برای انسان است(۱۸تا۲۴ درجه سانتی گراد).دمای هوای بیش از ۳۲ درجه برای خوکچه‌ها مخصوصا خوکچه ی حامله زیاد بوده و مرگبار است.جایی که خیلی پر رفت و آمد است برای خوکچه‌ها خوب نیست زیرا باعث ترسشان می‌شود.و رطوبت محل زندگیشان نباید از۳۰٪تا۷۰٪ فراتر برود.
اکواریم محل خوبی برای نگهداری از آنان نیست زیرا رطوبت زیادی دارد.
fonix ?????? ??? اضافه کردن اخطار برای fonix گزارش پست خلاف IP   ویرایش/حذف پیام
رورش و تولید مثل خوکچه هندیخوکچه هندی ها موجودات نازی هستند ، آنها دوستان پشمالوی دوستداشتنی هستند . پس ساده است که بخواهیم یک بچه خوکچه هندی شویم . اینجا میگوییم چطور آنرا انجام دهید .
1. مطمئن شوید که سن آنها بیشتر از 6 ماه و کمتر از 10 ماه باشد .2. خوکچه هندی نر و ماده را کنار هم بگذارید .3. به خوکچه هندی ماده مقدار زیادی غذا و همچنین کلسیم اضافه بدهید .4. قفس را تمیز نگه دارید و آشغالها را پاک کنید .5. بعد ازینکه فهمیدید ماده حامله است خوکچه هندی نر و ماده را از هم جدا کنید.6. به خوکچه مادر و فرزندانش مقدار زیادی آب و غذا بدهید .7. بعد از 3 هفته نر را از ماده جدا کنید .8. یک خانه ی مناشب برای بچه خوکچه ها بیابید .هشدارها :


* حادثه همیشه ممکن است اتفاق بیفتد ، خودتان را برای از دست دادن انها اماده کنید .
ترجمه : dooni66
نگهداری از خوکچه هندی آبستنخوکچه هندی شما حامله است ! تبریک میگویم ! در اینجا میخوانید چطور از او در طی مدت حاملیگیش مواظبت کنید.

1. از آبستنی اش آگاه شوید . خوکچه هندی شما به مدت 6 هفته علائمی از حاملگی را بروز خواهد داد . او شروع به خوردن و آشامیدن بیشتر میکند و وزنش بالاتر میرود .


2. خوکچه ی هندی نر را از قسمت ماده جدا کنید .


3. خوکچه هندیتان را در جای آرامی قرار دهید و تا قبل از تولد آنرا همانجا نگه دارید .


4. با خوکچه هندیهایتان حال کنید !


نکات :


* شما ممکن است به کمک دامپزشک برای نگهداری از خوکچه هندیتان نیاز مند باشید .هشدارها :* خوکچه هندیتان ممکن است گار بگیرد .

کوتاه کردن ناخنهای خوکچه هندی
اگر شروع به فکر کردن راجع به این موضوع کده اید که چقدر ناخن های خوکچه هندیتان بلند شده چرا آنها را کوتاه نمیکنید؟
البته که شما نمی خواهید به خوکچه هندیتان آسیبی برسانید و میخواهید اینکار را درست انجام دهید . پس مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید ناخنها ی خوکچه هندیتان را کوتاه کنید.1. یک ناخن گیر خوکچه هندی خریداری کنید . میتوانید آنرا در فروشگاه لوزم حیوانات محلیتان بیابید .
2. آماده شوید تا ناخنهای خوکچه هندیتان را کوتاه کنید . این کار شامل یافتن یک میز ، قرار دادن ناهن گیر و یک حوله میشود .3. خوکچه هندیتان را از قفس خارج کنید .4. حوله را بر روی میز آماده کنید و خوکچه هندیتان را بر روی آن قرار دهید .5. خوکچه هندیتان را آرام کنید . میتوانید حواسشان را با تشویقی یا یک اسباب بازی راحت پرت کنید .


ادامه دارد...ترجمه: dooni66
__________________

آخرین ویرایش توسط dooni66 --> 6th April 2010 در ساعت 09:50 PM
dooni66 ?????? ??? اضافه کردن اخطار برای dooni66 گزارش پست خلاف IP   ویرایش/حذف پیام
انتخاب اسم مناسب برای خوکچه هندی


البته که همه ی خوکچه هندی ها نیاز به اسم دارند ! اگر نمیتوانید برای دوست پشمالوتان اسم مناسبی انتخاب کنید جای درستی را انتخاب کرده اید !
1. به اسمهای جالب فکر کنید مثلا " میستیک " . به خوکچه هندیتان نگاه کنید تا ببینید این اسم با او جور در می آید یا خیر ؟ اگر نه جستجو را برای مدتی دیگر ادامه دهید .


2. وقتی جستجو مجدد را به پایان رساندید ، به اسمهای غیر معمول فکر کنید . مثل " چیکس " اگر خوکچه هندیتان لپ های بزرگی دارد یا ویسکر اگر ریش های بلندی دارد .


3. اگر نتوانستید یک اسم غیر معمول برای خوکچه هندیتان انتخاب کنیدبه اسم دوستانتان یا اعضای فکر کنید که به نظرتان به او شبیه هستند .


4. اگر میخواهید اسمی برای یم خوکچه هندی انتخاب کنید ، یک برگه ی کاغذ بردارید و ستون یک و دو بنویسید . در زیر هرکدام از انها اسمهای محبوبتان را بنویسید و بعد انها را با هم ترکیب کنید . در این صورت اسم خوبی خواهید یافت . ببینید این اسمها به خوکچه تان میخورد ؟


5. حالا شما یک اسم برای خوکچه هندیتان یافته اید . شما میتوانید او را به اسمش عادت دهید و یک رابطه ی جدید را شروع کنید !

نکات :

* اگر هنوز نتانسته اید اسم مناسبی بیابید ، مقاله ی چگونه همسترمان را نامگذاری کنیم (به زودی ) را بخوانید .

* وقتی اسم مناسب را انتخاب کردید یادتان باشد به خوکچه هم بگویید !

* سعی کنید خوکچه تان را نوازش کنید تا واکنشش را ببینید اگر گاز گرفت میتوانید اسمش را " وحشی " بگذارید !

* یا میتوانید به وسیبه ی رنگها اسم گذاری کنید .برای مثال مشکی ، قهوه ای ، برفی و غیره ....


هشدارها :

* وقتی برای بار اول خوکچه هندی را گرفته اید به خاطر داشته باشید که چند روزی تنهایش بگذارید چون بد اخلاق خواهند بود .

* وقتی برای بار اول میخواهید او را نوازش کنید شاید شما را گاز بگیرد .

* اسم بدی برای خوکچه هندیتان انتخاب نکنید ( مثلا بی ادبانه !)


6. یک پا را انتخاب کنید و به آرامی بیرون بکشید .7. ناخن گیر را بردارید و آنرا آماده کنید .8. به آرامی ناخن ها را بگیرید و آنها را از نصفه قطع کنید .9. به سراغ پاهای دیگر بروید و تمام ناخن ها را بگیرید تا زمانی که دیگر ناخن لندی نمانده باشد .10. خوکچه هندیات را به قفسش باز گردانید و ناخن گیر را بشویید .


نکات :


* اگر انگشت خوکچه هندیتان شروع به خونریزی کرد یک دستمال کاغذی را بر روی آن قرار دهید و محکم بفشارید .صبر کنید تا خونریزی بند بیاید .* تلاش کنید تمام ناخن های چیدده شده را در کنار هم نگه دارید .


هشدارها :


* مراقب باشید ، اگر ناخن را خیلی موتاه کنید ممکن است خونریزی کند .

ترجمه : dooni66
__________________
نظرات کاربران
 • 0
  خوکچه ماده ما که به سن بلوغ رسیده اجازه جفتگیری به نر نمیدهد واورا کتک میزند هر دو بالغند وسه هفته است کناره همند چیکار کنیم؟؟؟

ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

تربیت

طریقه

ماده

تولد

آموزش

پوست

درمان

بدن

غذای

نام

مرگ

همیشه

مورد

هنگام

عکس

موقع

سال

هند

همه

چیز

نگهداری

باره

حیوان

پرندگان

خانگی

بیماری

مشکلات

بیماریهای

انسان

رشد

ی

کودکان

فروش

آيــا

بار

زایمان

کثیف

زندگی

بزرگ

خرگوش

خانوادگی

انواع

بین

متولد

نژادهاي

نژاد

روی

همستر

مناسب

باشد

سیاه

میوه

مراقبت

ناخن

حیوانی

تولید

9

باعث

چند

رفتار

بچه

گیاهخوار

گوشت

فصل

نوع

دوران

بارداری

اول

نیاز

؟

نشانه

آبستنی

دست

cat

راجع

گذار

دندان

زمان

قفس

منزل

ماهه

پریدن

روش

کوتاه

خوکچه

هندی

خانه

چيز

قدم

علائم

شرایط

خوردن

خرید

کرم

تصاویری

عجیب

نظافت

سفید

عمر

طلایی

سازی

انتخاب

خطراتی

اموزش

نحوه

محل

سنجاب

پایین

ایا

نقل

خوار

مدت

هوا

پیدا

حواس

بيشتر

رفتاری

طبیعت

روشهای

بدون

خانواده

مثل

تازه

اصول

صحیح

مدفوع

بالا

بلند

قرنیه

میکند

ترس

تحمل

شیر

توليد

اندازی

گیاه

درجه

بالای

خوک

جانوری

مراحل

طرز

دور

شپش

عادی

علت

چگونگی

عوارض

شکل

تعداد

برنامه

دراز

میشود

آموز

کامل

اسم

داری

کجا

حمل

گرم

بیرون

کاغذ

طول

نوزاد

لکه

قفسه

سينه

خاک

خوكچه

هندي

زمانی

زايمان

پاک

عادت

پای

لاکپشت

صورتی

نجس

ي

بعضی

سرما

خوب

چاق

حرکت

مکان

موی

بردن

چقدر

مقعد

اطلاعات

بصورت

چگونگي

خواری

نوازش

كوتاه

حالت

دلیل

ترسد

مفید

خرگوشها

بینایی

قارچ

گوشه

جفت

بارداري

یاد

گردن

عكس

دشوار

هاى

زیاد

چطوری

تصویری

ادرار

جمجمه

بفهمیم

عطسه

توان

داروی

دمای

امکان

کتک

علایم

پرش

گيري

گیر

شیوه

درمورد

اره

كجا

کاغذی

چنگ

حوله

افتادن

بايد

اطلاعاتی

میزند

قدر

جدا

درست

اینترنتی

باردار

پشمالو

خیار

موهای

كدام

فاصله

انداختن

روزی

خوبی

بلوغ

اسپانیایی

خطرهای

برا

سوالات

اندازي

عادات

شستن

میگذارد

ابستن

کچلی

تحرکی

میگیرد

دربارهء

دارى

اکواریوم

پلت

گشت

حامله

خوك

ايا

بفهميم

ریختن

چسبیدن

حاملگی

کلیپ

خراش

خورند

گالری

0

میرد

س

ذات

الریه

tabid

هایش

موانع

بلندی

جفتگیری

ونقل

هــــا

بـا

مـو

یکــــــ

بـه

اسمش

سن

نر

است

دار

حال

پا

3

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی