پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بررسی تخصصی گوشی Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro

بررسی تخصصی Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro : پیام رسان کوچک
مقدمه
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro برای اینکه دیده شود باید روی پاهای خودش بایستد اما برای اینکه شنیده شود نیازی به فریاد زدن ندارد. کوچک و مکعبی شکل ؛ این فقط یک گوشی نیست. X10 Mini Pro با مینیاتوریزه شدن بیش از حد خودش ، حتما بسیاری را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
و این گوشی تنها یک گوشی دوست داشتنی ساده نیست، X10 عنصری را برای شگفت زده کردن شما به همراه خود دارد. این گوشی یک صفحه کلید سخت افزاری را در کنار خود پنهان کرده است و در نگاه اول ، اصلا پی به هوشمند بودن آن نخواهید برد.
حتی با وجود تعداد زیاد گوشی های مینی در بازار و کم و بیش گوشی های مشابه Pro ، Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro با ریسک نادیده گرفته شدن در میان این جمعیت روبرو نیست. این گوشی آنقدر کوچک هست که از همه برجسته تر باشد. باید به عنوان یک واقعیت بپذیریم که گوشی های هوشمند مجهز به صفحه کلید QWERTY هیچگاه از این کوچکتر نخواهند شد. نمی دانیم تا به حال توجه کرده اید که تعداد گوشی های مکعبی شکل و مربعی شکل اخیرا رو به افزایش است یا نه؟ ما و شما نمی توانیم کاری در این مورد بکنیم ، این تقاضاهای بازار است که در این مورد نقش تعیین کننده ای دارد.
داشتن چهار نوع گوشی مشابه اصلا برای سونی اریکسون و آندروید بد نیست.گرچه نکته جالبی میان آن ها وجود دارد. هرچه به طرف X10 بروید ، به اندازه گوشی ها هم افزوده خواهد شد. پس شاید گوشی بعدی که از سری X10 شاهد عرضه آن باشیم ، یک ساعت مچی باشد ، شما اینطور فکر نمی کنید؟
ویژگی های کلیدی
بدنه بسیار فشرده
صفحه کلید QWERTY کشویی سخت افزاری
پشتیبانی چهاربانده از GSM/GPRS/EDGE ، پشتیبانی از 3G با HSDPA
سیستم عامل سفارشی سازی شده Android v1.6 به همراه رابط کاربری TimeScape
صفحه نمایش لمسی خازنی 2.55 اینچی با پشتیبانی از رزولوشن QVGA
پردازنده 600 مگاهرتزی Qualcomm MSM7227
دوربین 5 مگاپیکسلی با فوکوس خودکار و فلاش LED به همراه ضبط ویدیویی VGA
Wi-Fi 802.11 b/g
گیرنده GPS داخلی و قطب نمای دیجیتال
سنسور شتاب سنج برای چرخش خودکار صفحه و قابلیت turn to mute
پورت استاندارد microUSB برای شارژ گوشی و انتقال داده
بلوتوث استریو به همراه پشتیبانی از پروفایل A2DP
اسلات کارت حافظه MicroSD با پشتیبانی از کارت های حافظه ای تا گنجایش 8 گیگابایت (ارائه یک کارت حافظه دو گیگابایتی به همراه گوشی)
سوکت صوتی 3.5 میلی متری استاندارد
Android Market
باتری قابل تعویض توسط کاربر (در مقایسه با X10 Mini )
نقاط ضعف اصلی
رزولوشن QVGA برای به نمایش گذاردن گرافیک آندروید کافی نیست و تعداد نرم افزارهای در دسترس را محدود می کند
نسخه منسوخ سیستم عامل
قابلیت های محدود در صفحه اصلی
عدم پشتیبانی از شماره گیری هوشمند
عدم پشتیبانی از انتقال فایل توسط بلوتوث
عدم پشتیبانی از فایل های فلش در مرورگر وب
رابط ساده دوربین و قابلیت های محدود این دوربین
مرورگر وب فاقد روش های ساده برای بزرگنمایی است
XPERIA X10 Mini Pro باید تا حد امکان کوچک نگه داشته می شد و سونی اریکسون کار دشواری در حفظ قابلیت های کارکردی آن داشته است. گرچه یکی از قابلیت های با ارزش گوشی به صورت اجتناب ناپذیری قربانی این کار سونی اریکسون شده است. درج متن در دنیای گوشی هوشمند به یکی از قابلیت های کلیدی بدل گشته است و XPERIA X10 Mini Pro هم در این زمینه عملکرد بسیار خوبی به جای می گذارد.
X10 Mini Pro در تمامی ابعاد رشد داشته است اما این رشد در حد میلی متری است؛ بهایی ناچیز برای آنچه که در ازای آن در اختیار شما قرار می گیرد.این فضای اضافی به سونی اریکسون اجازه داده است که از باتری های قابل تعویض به همراه گوشی استفاده کند . شاید این مطلب یکی از نقص های عمده Mini به شمار نمی آمد اما به هر حال کاربران حق داشتند در مورد آن اعتراض کنند. با آمدن Pro این مشکل هم حل شده است.
ما Sony Ericsson XPERIA X10 Mini را هم دوست داشتیم و شاید، این علاقه به اندازه کوچک آن باز می گشت. Mini Pro حتی عملکرد بهتری در این بخش دارد. اگر X10 Mini را دیده باشید و آن را در دست گرفته باشید ، تصور خواهید کرد داشتن صفحه کلید QWERTY به همراه آن غیرممکن است اما سونی اریکسون این کار را انجام داده و به نظر می رسد که به خوبی هم از پس انجام آن برآمده است.
در قسمت بعد به بررسی ارگونومی و طراحی ظاهری Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید!
محتویات جعبه
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro در جعبه ای بزرگتر از آنچه انتظار می رفت ، عرضه می شود. همانند X10 Mini ، محتویات جعبه در کمترین حد ممکن ارائه شده اند.
یک کابل microUSB و یک شارژر در درون این جعبه دیده می شوند. در کنار آن ها یک کتابچه کوچک و یک کارت حافظه microSD با گنجایش دو گیگابایت که در داخل گوشی جای داده شده است ،به چشم می خورند.
هدست ارائه شده ، هدست استاندارد Sony Ericsson MH610 است. Hi-Fi MH810 با سوکت خاص خودش هم بعنوان یکی دیگر از گزینه های مطرح برای سری X10 به شمار می رود اما نمی دانیم که چه تعداد از کاربران X10 Mini Pro حاضر به پرداخت هزینه اضافی برای خرید آن خواهند شد.
هیچ نشانی از کیفی که در XPERIA X10 Mini دیده بودیم ، در این جا به چشم نمی خورد. هیچ کاور باتری جایگزینی هم در این جعبه ارائه نشده است اما شاید این مسئله تنها به نمونه ای که در اختیار ماست ، مربوط باشد.
نمای 360 درجه Sony Ericsson XPERIA X10 Mini pro
گوشی های مجهز به صفحه کلید QWERTY نمی توانند اندازه ای کوچکتر از این داشته باشند. با ابعادی معادل 17*52*90 میلی متر ، این آندرویدی کوچولو به راحتی در هر جیبی جای خواهد گرفت.
گوشی با وزن 120 گرمی اش سنگینی و توازن بسیار خوبی دارد. این پیام رسان کوچک نسبت به همتای بدون صفحه کلیدش در تمامی ابعاد رشد داشته است اما این صفحه کلید کامل تنها یک میلی متر به ضخامت گوشی افزوده است که به خودی خود موفقیت بزرگی محســوب می شود.
طراحی
همانند همتای بدون صفحه کلید QWERTY ، Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro هم از جذابیت ظاهری بالایی برخوردار نیست. شاید برخی ،حتی این طراحی را منسوخ و از مد افتاده تلقی کنند. به هر حال ، X10 Mini Pro تنها به این دلیل که از متفاوت بودن نمی ترسد ، جذابیت های خاص خود را دارد.
احساس سادگی و استحکام گوشی قابل ستودن است: کناره پشتی لاستیکی ، عملکرد سریع مکانیزم کشویی و صفحه کلید بسیار راحت آن ، همگی قابل تحسین اند.
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro به یک صفحه نمایش لمسی 2.55 اینچی که از رزولوشن QVGA پشتیبانی می کند ، مجهز است. و آن هایی هم که تصور می کنند استفاده از این صفحه نمایش ممکن است چندان آسان نباشد ، نباید نگران باشند. سونی اریکسون به خوبی رابط کاربری را بهینه کرده است . آن ها به این دلیل مجبور به نادیده گرفتن برخی از عملکرد های گوشی شده اند اما این کار تاثیر زیادی در کارآیی گوشی نداشته است.
حساسیت صفحه نمایش ، همانطور که از یک صفحه نمایش خازنی انتظار می رود ، بسیار عالیست. کوچکترین تماس ها با صفحه نمایش برای ثبت دستورات شما کافی خواهند بود.
متاسفانه دلیل خوبی برای به کارگیری کم رزولوشن QVGA در دنیای آندروید وجود دارد. رزولوشن کم صفحه نمایش از به نمایش در آمدن گرافیک فانتزی که در دنیای امروز بخشی جدایی ناپذیر از تجربه گوشی های هوشمند مدرن است ، جلوگیری می کند.
محدودیت 65000 رنگی صفحه نمایش که به آندروید های پیش از نسخه 2.0 باز می گردد گاهی باعث از هم گسستگی طیف های رنگی می شود اما با توجه به اندازه صفحه نمایش این مشکل اصلا جدی نیست.
با اینکه کاملا مطمئن نیستیم که این مشکل با عرضه Android 2.1 تا پایان سال حل شود اما امیداوریم که چنین اتفاقی رخ دهد.
با توجه به استفاده از تکنولوژی TFT ، کیفیت تصاویر قابل قبول است ، روشنایی تصاویر مناسب است و کنتراست بالاتر از حد متوسط است. زوایای دید منطقی هستند و با در نظر گرفتن مشخصه های کلی سخت افزاری ، نتایج فراتر از حدی است که از آن انتظار می رفت.
خوانایی صفحه نمایش XPERIA X10 Mini proدر برابر تابش نور آفتابی خیلی عالی نیست اما به اندازه کافی خوب است. کنتراست تصاویر در این حالت تا حدی کاهش می یابد اما می توانید بدون هیچ مشکلی در یک روز آفتابی و در فضای باز از گوشی استفاده کنید.
زیر صفحه نمایش سه کلید سخت افزاری menu ، home و back خودنمــایی می کنند. این کلیدها باریک هستند اما به خوبی برجسته شده و از بازخورد خوبی هم برخوردارند. با فشردن طولانی مدت کلید میانی ، همانند سایر نسخه های آندروید ، Task Switcher به نمایش در خواهد آمد. هیچ فضایی در این بخش برای تعبیه کلید Search وجود نداشته است اما ویدجت Search در صفحه اصلی به خوبی از پس انجام کار آن بر می آید.
در بالای صفحه نمایش ، یک LED نشانگر وضعیت ، خروجی صدای مخاطب و سنسور مجاورت دیده می شوند. سنسور مجاورت مسئول قفل کردن صفحه نمایش در حین مکالمات و زمانی است که گوشی را به صورت تان نزدیک می کنید.
کناره سمت چپ Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro جایی است که پورت MicroUSB در آن قرار داده شده است. صفحه کلید کشویی QWERTY سبب شده است تا جای قرار گیری این پورت تغییر کند. در XPERIA X10 Mini شاهد قرار گیری آن در کناره پایینی گوشی بودیم.
در کناره سمت راست Mini Pro ، همه چیز همانند سابق باقی مانده است :کلید های تنظیم صدا و کلید شاتر در این قسمت جای داده شده اند. هر دوی این کنترل ها باریک هستند اما به استفاده از آن ها عادت خواهید کرد. برای فوکوس خودکار باید کلید دوربین را تا نیمه بفشارید.
در کناره بالایی گوشی ، کلید قفل صفحه نمایش دیده می شود که بعنوان کلید روشن/خاموش نیز عمل می کند. این کلید بیش از حد مسطح است و فشردن آن دشوار است اما از طرف دیگر این امر از فشرده شدن تصادفی این کلید جلوگیری خواهد کرد.
درست در کنار کلید روشن/خاموش گوشی سوکت صوتی 3.5 میلی متری استانداردSony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro جای گرفته است. این سوکت با هدست های Sony Ericsson MH810 سازگار شده است اما هنوز هم به خوبی با سوکت های استاندارد 3.5 میلی متری کار می کند.
کناره پایینی X10 Mini Pro میزبان میکروفن گوشی و همین طور روزنه مخصوص بند گوشی است. احتمال اینکه روزنه میکروفن توسط انگشتان کاربران چپ دست پوشانده شود ، وجود دارد. نمی خواهیم این مشکل را یک مشکل طراحی قلمداد کنیم اما گوشی به اندازه ای کوچک است که روش های چندانی برای نگهداشتن آن در دست وجود ندارد.
با باز کردن Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro ، صفحه کلید QWERTY آن که از چهار ردیف برخوردار است، نمایان می شود. اگر اندازه گوشی این تصور را در شما به وجود آورده است که کار با صفحه کلیدی با این اندازه دشوار خواهد بود ، باید خیالتان را از این موضوع آسوده کنیم :X10 Mini Pro یک پیام رسان مطمئن است.
فضای کافی بین کلیدها وجود دارد و بازخورد لمسی هم به اندازه کافی خوب است تا از تایپ سریع اطمینان حاصل کنید. البته می توانیم گوشی هایی پیدا کنید که در صفحه کلید QWERTY نسبت به X10 Mini Pro برتر هستند اما با توجه به اندازه گوشی ، کارکرد XPERIA X10 Mini Pro در این بخش تحسین برانگیز است.
کناره پشتی Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro لنز دوربین 5 مگاپیکسلی با فلاش LED را در خود جای داده است. اسپیکر گوشی هم در این جا و در سمت راست دیده می شود.
با برداشتن کاور پشتی گوشی ، اسلات کارت حافظه و شیار مخصوص سیم کارت نمایان می شوند. اسلات microSD قابلیت تعویض سریع کارت حافظه را دارد و بر خلاف X10 Mini ، نسخه Pro باتری قابل تعویض دارد.
این بدان معناست که کاربران همیشه می توانند یک باتری یدکی به همراه خود داشته باشند و باتری خراب یا آسیب دیده خود را هم بدون فرستادن گوشی به مرکز خدمات سونی اریکسون تعویض کنند.
آن طور که سونی اریکسون اعلام کرده است باتری استفاده شده در Mini Pro تا 285 ساعت در حالت آماده به کار و تا چهار ساعت در حالت مکالمه در شبکه های 2G دوام خواهد آورد. در حالت 3G ، گوشی تا 360 ساعت در حالت آماده به کار و تا سه ساعت و نیم در حالت مکالمه دوام می آورد.
این اعداد کاملا با مشخصه های باتری XPERIA X10 Mini Pro همخوانی دارند و به همین جهت تعجبی ندارد که در زندگی روزمره هم دقیقا با چنین کارکردی از باتری روبرو شویم. X10 Mini proتحت استفاده متوسط از آن (پانزده دقیقه مکالمه تلفنی ، بیست دقیقه مرور وب از طریق Wi-Fi ، ثبت چندین عکس و بیست دقیقه کار با دیگر قابلیت های گوشی در هر روز) توانست تا سه روز دوام بیاورد.
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro آنقدر کوچک است که کار کردن با آن تجربه ای نو و عجیب ،اما نه سخت و دشوار به حساب می آید. شاید اندازه گوشی کوچک باشد اما گوشی به هر حال از پس انجام کار خود بر می آید . صفحه کلید QWERTY گوشی هم به خوبی قابل استفاده است و سونی اریکسون با توجه به فضایی که برای طراحی آن در اختیار داشته است ، عملکردی فوق العاده از خود به جا گذاشته است.

رابط کاربری
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro در حال حاضر به سیستم عامل Android v1.6 Cupcake مجهز است اما سونی اریکسون به سختی مشغول کار است تا از نسخه 2.1 Éclair در تولیدات بعدی سری X10 استفاده کند. برای جبران کوچکی اندازه صفحه نمایش ، رابط هم کوچکتر شده است اما نتیجه بسیار کاربرپسند است.
QVGA در دنیای آندروید رزولوشن پایینی محسوب می شود ولی با توجه به قطر 2.55 اینچی صفحه نمایش ، تراکم پیکسل ها در آن بد نیست. شاید رابط به کار رفته در آن زیباترین رابط نباشد اما سونی اریکسون در سفارشی سازی آن کار بزرگی انجام داده است و آیکن ها را به اندازه ای بزرگ کرده است که استفاده از آن ها آسان باشد.
همانطور که انتظار می رفت رابط کاربری XPERIA X10 Mini Pro غیر از یک تفاوت عمده (برخی از بخش های رابط اکنون در حالت افقی هم در دسترس هستند) همانند XPERIA X10 Mini است. این تغییر توسط یکی از مشخصه های اصلی Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro یعنی صفحه کلید QWERTY آن بوجود آمده است.
سونی اریکسون به جای کوچکتر کردن همه چیز تصمیم به حذف برخی امکانات گرفته است. صفحه اصلی تنها مبتنی بر ویدجت هاست و دیگر اثری از میانبرها و پوشه ها در آن دیده نمی شود و در هر بار تنها می توانید از یک ویدجت بر روی صفحه استفاده نمایید. گرچه هر تعداد صفحه اصلی که بخواهید در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
انجام این کار کمی کندتر صورت می گیرد اما با توجه به حالت واقعی صفحه نمایش ، بهینه ترین گزینه در ابتدا در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
همانطور که پیش از این ذکر شد ، سونی اریکسون با افزودن آیکن های بزرگ به میانبرهای موجود در چهار گوشه صفحه اصلی ، بهترین استفاده را از این صفحه نمایش کوچک کرده است. این میانبرها به صورت پیش فرض شما را به ارسال کننده پیام ها ، پخش کننده موسیقی ، دفترچه تلفن و شماره گیر/گزارش تماس ها هدایت می کنند اما می توانید به آسانی آن ها را تغییر دهید.
خوشبختانه طراحان سونی اریکسون فضای کافی را برای قرار دادن ناحیه یادآورها که یکی از بهترین امکانات آندروید است ، در این گوشی پیدا کرده اند. این بخش نوار کوچکی است که در بالای صفحه قرار می گیرد و اطلاعات مربوط به وضعیت گوشی از قبیل وضعیت باتری ، قدرت آنتن دهی و چیزهای دیگری چون بلوتوث یا رویدادهای از دست رفته را نمایش می دهد. اما اگر شما این بخش را به سمت پایین بکشید لیستی از یادآورهای قبلی را هم مشاهده می کنید.
XPERIA X10 Mini Pro به رابط Timescape مجهز است اما از رابط Mediascape که در XPERIA X10 دیده بودیم ؛ در اینجا خبری نیست. TimeScape تمامی ارتباطات شما را در یکجا جمع می کند.این نرم افزار نمایش متراکمی از SMS ها، MMS ها ، ایمیل ها ، گزارش مکالمات و به روز رسانی های FaceBook ، MySpace و Twitter مهیا می سازد.
برای باز کردن Task Switcher همانند سایر گوشی های مبتنی بر آندروید تنها کافیست که کلید Home را فشرده و آنرا نگهدارید. این بخش شش نرم افزاری را که اخیرا بیش از همه از آن ها استفاده کرده اید را نمایش می دهد.البته برخی از آن ها به جای اجرا در پس زمینه ، غیرفعال می شوند.
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro در واقعیت هم عملکرد بسیار خوبی از خود به جای می گذارد. با توجه به پردازنده سریع 600 مگاهرتزی و همین طور صفحه نمایش QVGA ، همه چیز به خوبی و روانی اجرا می شود.
دفترچه تلفن
دفترچه تلفن می تواند اطلاعات بسیاری را درخود ذخیره کند. این نرم افزار به شما اجازه ذخیره شماره هایی جداگانه برای محل کار و منزل را می دهد اما این بار نمی توانید فیلدهای دلخواه ایجاد کنید.
البته یک فیلد ایمیل برای مخاطبین در نظر گرفته شده است و می توانید به مخاطبین تان آهنگ های زنگ اختصاصی تخصیص دهید.
می توانید به مخاطبین تان ، نام مستعار پیام رسان فوری یا IM ، آدرس پستی ، نام شرکت و عنوان شغلی و یادداشت تخصیص دهید. یکی از امکانات جالب این بخش ، قابلیت هدایت مستقیم تماس ها به صندوق صوتی است.
در هنگام مرور مخاطبین ، جزئیات متنوعی نمایش داده می شوند.با کلیک بر روی شماره نمایش داده شده می توانید با مخاطب به مکالمه بپردازید و اگر بر روی آیکن پاکت کلیک کنید ، ویرایشگر پیام اجرا خواهد شد. برای اینکه کار با این دو آیکن آسان باشد ، هر دوی آن ها به همراه هم یک سطر کامل را اشغال کرده اند.
قابلیت های تلفنی : جای خالی شماره گیری هوشمند
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro هیچ مشکلی در دریافت سیگنال ها و کیفیت صدا در طی مکالمات ندارد و صدا هم به اندازه کافی در طی مکالمات بلند است. به دلیل کوچک بودن گوشی ، بسیار پیش می آید که یکی از انگشتان را بر روی میکروفن آن قرار دهید و به همین دلیل باید در حین مکالمات مراقب نحوه گرفتن گوشی باشید.
متاسفانه X10 Mini Pro همانند سایر گوشی های مبتنی بر آندروید (البته غیر از HTC Hero و Samsung Galaxy S) به شماره گیری هوشمند مجهز نیست.حتی با وجود صفحه کلید سخت افزاری نمی توانید به درج نام و سپس شماره گیری بپردازید.
گزارش تماس ها در XPERIA X10 Mini Pro جزئی از شماره گیر است. می توانید به آسانی و با استفاده از پیمایش آهسته این لیست آیتم های آن را مشاهده کنید.
به لطف وجود سنسور مجاورت ، صفحه نمایش Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro در حین تماس ها و هنگام نزدیک کردن آن به گوش تان ، به صورت خودکار خاموش می شود. با این روش دیگر امکان فشردن تصادفی کلیدها در حین مکالمه وجود نخواهد داشت.
ما Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro را با آزمون قدیمی بلندی صدای مان هم محک زدیم. گوشی موفق به کسب امتیاز خوب در این بخش شد.خوب این بلندترین صدایی نیست که تا به حال شنیده ایم اما تصور می کنیم اندازه کوچک گوشی بر روی عملکرد این قسمت هم تاثیرگذار بوده است.
پیام رسانی
بخش پیام رسانی آندروید SMS و MMS بسیار ساده است. هیچ پوشه ای در این بخش وجود دارد و تنها کلید New message در آن به چشم می خورد. لیست سازماندهی شده ای از پیام های دریافتی تان به صورت حباب وار در زیر آن نمایش داده می شود.
در حالت نمایش حباب مانند پیام ها جدیدترین پیام در پایین لیست قرار می گیرد . در پایین صفحه کلیدهای tap to Compose و Send هم دیده می شوند. شمارشگری در هنگامی که تنها 16 کاراکتر تا پر شدن محدودیت 160 کاراکتری پیام کوتاه وجود دارد به نمایش در می آید و تعداد کاراکترهایی باقی مانده تا پر شدن این محدودیت را به شما نمایش می دهد. این شمارشگر تعداد پیام هایی که پیام جاری برای ارسال به آن ها تقسیم خواهد شد را نیز نمایش خواهد داد.
تبدیل یک SMS به MMS کاملا منطقی و آسان صورت می پذیرد. هنگامی که محتویات چندرسانه ای به پیام تان بیافزایید، پیام به طور خودکار به MMS تبدیل می شود. می توانید تنها به افزودن عکس یا فایل های صوتی اکتفا کنید یا اگر خواستید می توانید از ویرایشگر اختصاصی MMS هم استفاده کنید.
Gmail از عملکردهای گروهی پشتیبانی می کند که اجازه بایگانی ، برچسب گذاری یا حذف چند ایمیل را به طور همزمان برای کاربر مهیا می سازد.
همچنین نرم افزار استاندارد ایمیل هم وجود دارد که می تواند چندین حساب کاربری POP یا IMAP را به طور همزمان مدیریت نماید. متاسفانه در این بخش بر خلاف Gmail ایمیل ها حباب مانند نمایش داده نمیشوند . اما هنوز هم می توانید به پیام هایی که آنلاین ایجاد شده اند در فولدرهای اصلی شان، در کنار پیام هایی که در inbox ، drafts و یا Sent قرار دارند دست پیدا کنید.
Google talk بخش پیام رسانی فوری را در Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro اداره می کند. شبکه G-Talk با برخی دیگر از شبکه های معروف دیگر چون Pidgin ، Kopete ، iChat و Ovi Contacts سازگار است.
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro به یک صفحه کلید مجازی هم مجهز است اما برای عباراتی که بیش از سه کلمه دارند بهتر است که از صفحه کلید QWERTY آن استفاده کنید.
با باز کردن صفحه کلید QWERTY ، رابط به صورت افقی به نمایش در می آید. سطری در پایین صفحه به نمایش در می آید و امکان تغییر زبان و تغییر نوع کاراکترهای در حال درج(حروف کوچک و بزرگ و ...) را فراهم می کند.
به دلیل اینکه این سطر به نوعی فضای در دسترس صفحه نمایش را محدود می کند ، کمی آزار دهنده است اما می توانید با زدن کلید X از آن خارج شوید . گرچه با شروع تایپ این بخش مجددا به نمایش در خواهد آمد.
برای این چنین گوشی کوچکی ، داشتن چهار ردیف از کلیدهایی با اندازه خوب ، یک قابلیت بزرگ به شمار می رود. هنگامی تایپ پیام کوتاه، ارسال ایمیل ها و یا پیام های فوری با X10 Mini ممکن است ، پس X10 Mini Pro حتما با سرعت بالایی این کار را برای شما انجام خواهد داد.
گالری ، پشتیبانی از بزرگنمایی با یک انگشت
گالری Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro بدون در نظر گرفته محل ذخیره شدن عکس ها ، آن ها را می یابد. هیچ اثری از جلوه هایی که در Android v2.1 و بعد از آن دیده بودیم در اینجا به چشم نمی خورد. تنها نمای مشبکی از عکس ها در اختیار شما قرار می گیرد که عکس ها را با در نظر گرفتن تاریخ مرتب کرده است.
گالری ،از پیمایش عکس ها با انگشت و همین طور panning پشتیبانی می کند و می توانید بدون بازگشت به حالت نمایش معمول در بین عکس ها حرکت کنید. برای این کار تنها کافیست که هنگامی که در حالت تمام صفحه هستید ، انگشت تان را بر روی صفحه و به سمت راست یا چپ بکشید.
قابلیت Pinch Zooming در این جا در دسترس نیست اما سونی اریکسون پیاده سازی خاص خودش را از بزرگنمایی با یک انگشت عرضه کرده است که بخوبی کار می کند.برای استفاده از این قابلیت کافیست انگشت تان را بر روی صفحه فشرده و نگهدارید ، سپس برای افزایش بزرگنمایی آن را به سمت بالا و برای کاهش بزرگنمایی آن را به سمت پایین حرکت دهید.امکان بزرگنمایی با ضربات دوگانه هم در این گوشی تعبیه شده است.
متاسفانه امکان انتقال فایل ها در گالری از طریق بلوتوث یا هر قابلیت فانتزی دیگری که کاربران انتظار آن را داشتند در X10 Mini Pro وجود ندارد .این گوشی ابزاری ساده برای مشاهده عکس هاست و بیش از این نمی تواند کاری برای شما انجام دهد.
پخش کننده ویدیویی ساده
پخش کننده ویدیویی Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro هم رابط ساده ای دارد و هم قابلیت های ساده ای در اختیار کاربران می گذارد. لیستی از ویدیوهای موجود بر روی گوشی به شما نمایش داده شده و در هنگام پخش ویدیوها کنترل هایی مانند play/pause و نوار پیشرونده در اختیار شما قرار داده می شود.
این گوشی از فایل های ویدیویی MP4 با کدک H.264 پشتیبانی می کند. پخش کننده ویدیویی اصلی آندروید قادر به پخش فایل های DivX یا XviD نیست اما حتی اگر پخش کننده ای با امکان پخش این فایل ها از Android Market خریداری کنید بازهم تماشای ویدیوها بر روی صفحه نمایش 2.55 اینچی چندان لذت بخش نیست.
پخش کننده موسیقی
علیرغم طراحی جدید ، پخش کننده موسیقی Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro قابلیت های زیادی ارائه نمی کند. این نرم افزار به خوبی فایل های صوتی شما را مدیریت می کند اما قابلیت های اضافی و ویژه در آن دیده نمی شود.
بهترین قسمت این نرم افزار آن است که با فشردن کلید Infinite می توان سریعا در YouTube یا Play Now خود سونی اریکسون به جستجوی آهنگ یا آلبومی خاص بپردازید.
حتی امکان جستجو با تایپ تدریجی هم در نظر گرفته نشده است و برای انتخاب نام آهنگ باید از پیمایش حرکتی استفاده کنید . خوشبختانه حداقل سه لیست پخش هوشمند در نظر گرفته شده است که آهنگ های شما را در لیست های پخش آهنگ هایی که اخیرا به گوشی اضافه شده اند ، آهنگ هایی که بیش از همه پخش شده اند و آهنگ هایی که تا به حال پخش نشده اند قرار می دهند.
نواقص زیادی در این پخش کننده موسیقی وجود دارد . از جمله این نواقص می توان به نبود اکولایزر یا پوسته های جایگزین اشاره کرد.
رادیو اف ام
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro به یک رادیو اف ام هم مجهز است که از رابط ساده و جالبی استفاده می کند. این رادیو به طور خودکار به جستجو برای یافتن ایستگاه های رادیویی پرداخته و به شما اجازه می دهد که برای پیمایش آسان تر بین آن ، برخی را به لیست علاقه مندی های تان بیافزایید.
کیفیت صدای خوب
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro عملکردی بسیار عالی اما نه مشابه همتای بدون صفحه کلید سخت افزاری خود در آزمون کیفیت صدای ما داشت. به نظر می رسد که سونی اریکسون از سخت افزار متفاوتی در این گوشی استفاده کرده است و یا شاید از نظر نرم افزاری دست به تغییراتی در آن زده باشد.
خوشبختانه ، نتایج حتی از آنچه که در بخش پاسخدهی به فرکانس ها و تغییر شکل بین فرکانسی در X10 Mini دیده بودیم ، بهتر هستند. سطح نویز ها ، دامنه پویا و همین طور سطح سیگنال های ناخواسته در حد بسیار مناسبی هستند.
هارمونی کلی تغییر شکل های فرکانسی هم بسیار خوب است و سطح صدا در حد متوسط است. در واقع هم X10 Mini و هم X10 Mini Pro در بخش بلندی صدا از XPERIA X10 عملکرد بهتری دارند.
دوربین خوب 5 مگاپیکسلی
از جنبه سخت افزاری ، Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro به یک دوربین 5 مگاپیکسلی مجهز است که قادر است عکس هایی با حداکثر رزولوشن 1936*2592 پیکسل را ثبت کند. یک فلاش LED این دوربین را همراهی می کند. گرچه این خیلی عالی نیست اما باز هم اندازه گوشی دلیل این امر را به خوبی بیان می کند.
رابط دوربین ساده است و تنها چهار کلید به شما نمایش داده می شود. سوییچی برای جابجایی بین حالت عکاسی و فیلمبرداری ، یک کلید گالری ، کلید حالت صحنه و تنظیمات فلاش ، کلیدهایی هستند که در این رابط به شما نمایش داده می شوند. صحنه های پیش فرض twilight ، Sports ، landscape و Auto در این دوربین در دسترس هستند.
امکان فعال کردن برچسب گذاری جغرافیایی که در حال حاضر پیشرفته ترین قابلیت موجود است ، نیز وجود دارد. برای تنظیم چنین گزینه هایی باید مسیر Setting/Sony Ericsson / Camera را طی کنید و این گزینه در خود نرم افزار دوربین تعبیه نشده است.
این رابط بدون تردید یکی از ساده ترین رابط های موجود در بازار است اما ما تصور می کنیم که سونی اریکسون این چنین اندیشیده است که که کاربران سادگی را به قابلیت ترجیح می دهند.
کیفیت عکس ها با توجه به سطح خوب جزئیات و تحت کنترل نگاه داشتن میزان نویزها و حتی با وجود نورپردازی نه چندان مناسب ، بسیار رضایت بخش است. اما از طرف دیگر ،کنتراست عکس ها پایین است و گهگاه هم رنگ ها هم به طرزی صحیح ثبت نمی شوند.

صبط ویدیویی VGA
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro قادر به ضبط تصاویر ویدیویی با رزولوشن VGA است اما این ویدیوها هم با سطح مطلوب فاصله دارند. نرخ فریم این ویدیوها 30 فریم بر ثانیه است تا از به نمایش در آمدن روان حرکت ها اطمینان حاصل کنید.
رابط بخش فیمبرداری هم مشابه رابط به کار رفته در بخش عکاسی است و تنها تنظیمات کمتری در آن دیده می شود. می توانید کیفیت ویدیوها را تنظیم کرده ، نور کمکی برای ضبط ویدیویی را فعال و غیرفعال کنید و همین . این ها تمام کارهایی است که در بخش تنظیمات دوربین فیلمبرداری در اختیار شماست.
ویدیوها با استفاده از فرمت 3GP ضبط می شوند که از نرخ پایین تری استفاده می کند و این فشرده سازی منجر به ایجاد جلوه های مصنوعی در ویدیوهای ضبط شده می گردد. همانند عکس ها ، ویدیوها هم از مشکل پایین بودن کنتراست رنج می برند و به همین دلیل ویدیوها برای تماشا بر روی صفحات بزرگتر همانند صفحه نمایش کامپیوتر مناسب نیستند.
امکانات ارتباطی
قابلیت های ارتباطی مجموعه کاملی را در Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro تشکیل می دهند. پشتیبانی چهار بانده از GSM/GPRS/EDGE و دو نسخه با پشتیبانی دو بانده (900/2100 مگاهرتز) و سه بانده (850/1900/2100 مگاهرتز) با HSPA از جمله امکانات این گوشی هستند.
در مورد امکانات ارتباطی محلی X10 Mini Pro از USB v2.0 ، بلوتوث v2.1 به همراه پشتیبانی از پروفایل A2DP (البته بدون قابلیت انتقال فایل) و Wi-Fi پشتیبانی می کند. USB از پورت استاندارد microUSB استفاده می کند که یافتن کابل سازگار را بسیار آسان تر می کند.
اسلات کارت حافظه microSD می تواند برای انتقال داده به کار گرفته شود. امروزه کارتخوان ها به طور گسترده ای در دسترس هستند و با استفاده از آن ها می توانید به سرعت های بسیار بالایی در انتقال داده ها دست یابید.
مرورگر وب
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro یک گوشی مبتنی بر آندروید است که مرورگر وب عالی قسمتی اصلی از آن به شمار می رود.به جز بخش پشتیبانی از فایل های فلش ، مرورگر در سایر بخش های عملکرد فوق العاده ای دارد.البته نهایتا و با ارتقای سیستم عامل گوشی به Android Froyo 2.2 این مشکل هم حل خواهد شد.
به هر حال عامل محدود کننده برای مرور وب در این جا ، سخت افزار گوشی و نه نرم افزار آن است. صفحه نمایش کوچک گوشی با رزولوشن پایین خود فضای زیادی برای نمایش صفحات بزرگ و پیچیده ندارد.
رابط کاربری بسیار ساده است و تنها چیزی که بر روی صفحه دیده می شود کنترل های بزرگنمایی است. نوار آدرس به صورت پیش فرض پنهان است تا فضای بیشتری برای جایگیری محتویات در این رزولوشن پایین مهیا شود.
متاسفانه مرورگر آندروید در XPERIA X10 Mini Pro تنها از یک روش بزرگنمایی پشتیبانی می کند که استفاده از کلیدهای مجازی اختصاصی به این منظور است. از بزرگنمایی با ضربات دوگانه یا بزرگنمایی با یک انگشت در این گوشی خبری نیست.
قابلیت چینش مجدد متون یا text reflow هم در این مرورگر تعبیه شده است و عرض ستون های متن را با عرض صفحه یکسان تنظیم می کند.حالت Magnifying Glass به شما اجازه می دهد که با سرعت بیشتری به پیمایش یک صفحه پرداخته و قسمتی را که به دنبال آن هستید یافته و سپس بر روی آن زوم کنید.
رابط ساده این نرم افزار هنوز هم از قدرت فوق العاده ای برخوردار است. با زدن کلید منو، چهار کلید دیگر به نمایش در می آیند.می توانید لبه های جدیدی را باز کرده یا بین آن ها سوییچ کنید ، صفحه را refresh نموده ، به سمت جلو حرکت کرده و یا لیست علاقمندی های تان را مشاهده کنید.
پشتیبانی از فایل های فلش بخش مایوس کننده مرورگر وب Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro است. البته نرم افزار YouTube هم در دسترس شماست اما محتویات فلش از این طریق در صفحات وب قابل مشاهده نیستند.
سازمان دهنده
نمونه ای از Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro که در اختیار ما قرار داشت ، از مرورگر اسناد آفیس برخوردار نبود و به همین دلیل ما از یکی از نرم افزارهای Android Market برای این منظور استفاده کردیم. گزینه های زیادی در این بخش در اختیار ماست و به همین دلیل نمی توانیم این مسئله را نقص عمده ای به شمار آوریم.
هنگامی که نرم افزاری دانلود می کنید ، این نرم افزار به صورت خودکار با Gmail یکپارچه می شود و به همین دلیل می توانید فایل های الصاق شده به ایمیل ها را هم مشاهده کنید. متاسفانه نمی توانید آن ها را در حافظه گوشی ذخیره کنید(تنها در مورد عکس ها چنین عملی امکانپذیر است) . گرچه الصاق فایل های ذخیره شده در گوشی به ایمیل ها امکان پذیر است.
گزینه دیگری که در Gmail جلب توجه می کند گزینه Preview است که فایل های آفیس یا PDF را به فرمت HTML در می آورد و سپس آن ها را در مرورگر نمایش می دهد.
تقویم تنها از دو حالت نمایش روزانه و ماهانه برخوردار است ، افزودن رویداد جدید آسان و سریع است و می توانید هشداری را به عنوان یادآور به آن تخصیص دهید.
یک ماشین حساب ، یک تایمر و یک کرونومتر هم در این گوشی تعبیه شده اند. این نرم افزارها به خوبی با رابط لمسی سازگاری یافته اند ، کلیدهای به کار رفته در این نرم افزار ها بزرگ است و فشردن آن ها هم بسیار آسان است.
از یک نرم افزار Alarm هم در این گوشی استفاده شده است که امکان تنظیم هشدارهای زیاد با زمان شروع و الگوی تکرار اختصاصی را فراهم می کند.
RoadSync یکی از مفید ترین نرم افزارهای از پیش نصب شده در Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro است . در حقیقت این نرم افزار امکان همگام سازی امن ، بی سیم و مستقیم ایمیل ها ، تقویم ، مخاطبین ، وظایف و ضمایم را در محیط های شرکتی فراهم می آورد.
و در آخر باید به نرم افزار YouTube اشاره کنیم که تا حدی فقدان قابلیت پشتیبانی از فایل های فلش را در مرورگر وب جبران می کند.این نرم افزار رابط ساده ای دارد و به شما اجازه دهد به مرور و مشاهده فایل های ویدیویی بپردازید.
مسیریابی GPS
عرضه Google Maps به همراه Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro اصلا نکته شگفت انگیزی نیست. از مالتی تاچ در این نرم افزار پشتیبانی نمی شود و برای افزایش و کاهش بزرگنمایی باید از کلیدهای مجازی در نظر گرفته شده در پایین صفحه یا ضربات دوگانه استفاده کنید.
با ضربه زدن بر روی صفحه و نگهداشتن انگشت تان ، به نمای Street هدایت خواهید شد. مثل همیشه می توانید از نمای سه بعدی منطقه که به روانی و با استفاده از انگشت قابل کنترل است ، لذت ببرید. این بخش می تواند از قطب نمای دیجیتال تعبیه شده هم به منظور بهبود تجربه کاربر استفاده کند، تنها کافیست گوشی را در دست تان گرفته و قدم بزنید تا نمای Street هم شما را دنبال کنید.
اگر در یکی از کشورهایی باشید که در آن از مسیریابی Google Maps پشتیبانی گردد ، می توانید از Google Maps Navigation هم بهره بگیرید،گرچه ممکن است برخی از قابلیت هایی که در Éclair دیده می شوند در اینجا در دسترس نباشند.Google Maps Navigation نسخه ای از Google Maps است که به راهنمای صوتی هم مجهز شده است.
نرم افزار دیگری با نام Wisepliot هم برای مسیریابی بر روی این گوشی در نظر گرفته شده است. نکته این جاست که برای فعال کردن راهنمای صوتی مسیریابی باید هزینه ای بپردازید و علاوه بر آن این نرم افزار از طریق اینترنت به دانلود نقشه ها می پردازد. این نکات باعث می شوند که استفاده از آن اصلا به صرفه نباشد.
البته چندین راه دیگر هم در این بخش در برابر شماست. Android Market نرم افزارهای زیادی برای این منظور در خود دارد و می توانید نرم افزاری را که تناسب بیشتری با نیازهای شما دارد از آن میان انتخاب نمایید. مشکل اینجاست که گوشی و صفحه نمایش آن برای استفاده به عنوان مسیریاب اختصاصی بسیار کوچک هستند اما گمان می کنیم خود کاربران بهتر می توانند در این مورد تصمیم گیری کنند.
خرید در Android Market
Android Market با رشد بی نظیری روبرو بوده است و اکنون بیش از 80 000 نرم افزار در آن عرضه می شوند که اغلب آن ها رایگان هستند.
برخی نرم افزار ها چون نرم افزار اصلی Twitter برای اجرا به Android 2.1 نیاز دارند که باعث می شود نتوانید از آن ها به همراه XPERIA X10 Mini Pro استفاده کنید.می توانید منتظر باشید چون به روز رسانی Éclair برای خانواده X10 در راه است.
Market نرم افزار ها و بازی ها را در دو لبه جداگانه جای می دهد و هر لبه بهترین نرم افزارهای موجود در ان دسته را به نمایش در می آورد. لبه سوم در واقع فایل های دانلودی شما را ردیابی کرده و شما را از به روز رسانی های آن ها آگاه می کند.
جستجو بسیار آسان است ،تنها کافیست کلید Search را فشرده و نام آنچه را در جستجویش هستید ، تایپ کنید. بعد از اینکار و با توجه به رتبه مشخص شده ، توصیف ارائه شده توسط تولید کننده ، نظرات کاربران و تصاویر موجود از نرم افزار ، انتخاب بسیار آسان خواهد بود.
نرم افزارهای متنوعی از یک چراغ قوه ساده گرفته تا نرم افزارهای ضروری همانند File Manager ها در این فروشگاه نرم افزاری وجود دارند که البته این مطلب برای سایر فروشگاه ها هم صادق است.
سخن پایانی
گاهی اوقات بهتر است پروژه ای را از مقیاس بزرگ شروع کرده و سپس آن را در مقیاس کوچکتر ادامه داد. اگر بخواهیم صادق باشیم ، گوشی های آندروید سونی اریکسون هیچگاه نتوانسته اند به مکان های برتر بازار دست یابند. اما از زمان عرضه XPERIA X10 ، سونی اریکسون تمرکز خود را بر روی ساخت گوشی های متفاوت گذارده است. و در پایان X8 و دو کوچولوی آندرویدی شاید بهتر از داشتن تنها یک گوشی پرفروش برای آن ها سودآوری داشته باشند.
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro مشخصا گوشی بدون نقصی نیست اما نمی توانید زیاد بر روی نقص های آن پافشاری کنید. و دلیل آن این است که X10 Mini Pro به خوبی از پس آنچه که بر عهده اش گذارده شده است برمی آید. هیچ کسی به شما قول تجربه عالی تماشای ویدیوها ، قابلیت های عکاسی فراتر از تصور و یا مجموعه نرم افزاری کامل آفیس را نداده است.
شاید XPERIA X10 Mini Pro کوچکترین گوشی هوشمند یا پیام رسان مجهز به صفحه کلید QWERTY باشد اما از نظر هوشمند بودن هم هیچ چیز کم ندارد.اگر قیمت گوشی کمی پایین تر از این بود ، حتما شما را به خرید آن توصیه می کردیم. و البته نباید فراموش کرد که تنها یک هفته از فروش Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro در بازار می گذرد. قیمت گوشی به زودی و با گذشت زمان بیشتر از عرضه آن حتما کاهش پیدا خواهد کرد.
بهتر است نگاهی به رقبای محتمل Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro داشته باشیم:
مسلما کسانی که نیاز شدیدی به پیام رسانی ندارند می توانند کمی در هزینه پرداختی شان صرفه جویی کرده و Sony Ericsson XPERIA X10 Mini را بخرند که غیر از صفحه کلید QWERTY باقی امکانات را در اختیار کاربران می گذارد. X10 Mini از باتری قابل تعویض برخوردار نیست اما نمی توان این مسئله را مشکل بزرگی دانست. در این دوره از عصر گوشی های هوشمند ، قطعا پیش از آنکه عمر باتری گوشی تان تمام شود ، آنرا عوض خواهید کرد. پس نیازی به نگرانی در این مورد وجود ندارد.
FlipOut محصول شرکت موتورولا یکی دیگر از پیام رسان های کوچک آندرویدی است. با اینکه هنوز با این گوشی از نزدیک روبرو نشده ایم اما سایر گوشی های مجهز به صفحه کلید QWERTY موتورولا آنقدر ما را تحت تاثیر قرار داده اند که به آن هم با دیدی خوش بینانه نگاه کنیم.
اگر می خواهید از دنیای آندروید خارج شوید ، Nokia N97 Mini اندازه بزرگتری دارد اما یک گوشی هوشمند توانمند به شمار می آید. گرچه قابلیت استفاده آن با توجه به رابط کاربری نه چندان خوب S60 کاهش پیدا کرده و با X10 Mini Pro قابل مقایسه نیست.
Vivaz Pro به کاربران وفادار سونی اریکسون صفحه کلیدی بزرگتر و دوربینی بهتر را در ازای پرداختی هزینه ای بیشتر ارائه می کند. این گوشی هم به سیستم عامل سیمبین مجهز است و با اینکه صفحه اصلی اختصاصی سونی اریکسون در آن خودنمایی می کند ، اما هنوز هم فاصله زیادی با روانی آندروید دارد.
گوشی جدید Nokia X5-01 هم شایستگی نائل شدن به افتخار معرفی در این بخش را دارد. اگر برای شما مهم است که یک پیام رسان مکعبی شکل در اختیار داشته باشید می توانید منتظر عرضه آن در ماه آینده میلادی باشید. این گوشی به یک دوربین 5 مگاپیکسلی و یک صفحه نمایش QVGA مجهز است اما رابطی غیر لمسی در اختیار شما قرار می دهد.
همانطور که مشاهده می کنید با اینکه رقبای زیادی برای X10 Mini Pro وجود دارد اما هیچ یک از آن ها کاملا با Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro مطابقت ندارد . همیشه بهتر است قبل از خرید گوشی به این نتیجه برسید که واقعا به چه چیزی نیاز دارید.
بهتر است دوباره تکرار کنم ؛در درجه اول هر کسی به یک تلفن نیاز دارد. تعداد کمی از کاربران هم به گوشی های هوشمند نیاز دارند. تعداد کمتری از آن ها به یک پیام رسان هوشمند نیازمندند.با اینحال ، چه چیزی باعث بقای گوشی های هوشمند پیام رسان کوچک در بازار خواهد شد؟ شاید پاسخ این پرسش را تنها Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro بداند.
منبع : سایت GSM.ir
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)