پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

دلیل قهرمانی سیاهپوستها در "دو سرعت" و سفیدپوستها در "شنا

"!
دانشمندان با زیر پا گذاشتن یکی از تابوهای مشهور در مورد تفاوتهای سیاه و سپید اعلام کردند قادر به توضیح این پدیده اند که چرا دوندگان سرعت سیاهپوست و شناگران سپید پوست تمامی مدالهای المپیک از آن خود می کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، تفاوتهای آشکار در دستاوردهای ورزشکاران که به ویژه در رقابتهای المپیک به چشم می آیند، سئوالات بسیار حساسی را در مورد رقابتها و تفاوتهای انسانی به وجود می آورد که این سئوالات برای جلوگیری از مجادلات نژادی به ندرت در مجامع عمومی مطرح می شوند.
اما اکنون دو دانشمند آمریکایی با انتشار نظریه ای که تلاش دارد عملکرد متقابل ورزشکاران سیاهپوست و سپید پوست را بر اساس قوانین جا به جایی توضیح دهد، خود را در معرض انتقادات و مجادلات فراوانی قرار داده اند.
به اعتقاد این دو، دوندگان سرعت سیاهپوست نسبت به رقیبان سپید پوست خود 0.15 ثانیه برتری دارند زیرا این ورزشکاران از مرکز ثقل قویتری برخوردارند، به بیانی دیگر می توانند در میان هر یک از گامهای بلندی که بر می دارند با سرعت بیشتری بر روی زمین فرود آیند.
در مقابل داشتن مرکز ثقل پایین تر از حد معمول حامی شناگران سپید پوست است زیرا سرعت آنها به میزان ارتفاعی که می توانند بر روی سطح آب به آن دست پیدا کنند، ارتباط مستقیم دارد. بیشتر بخش بدن این ورزشکاران بالای خط آب قرار دارد و از این رو آنها می توانند امواج بزرگتری ایجاد کرده و بر روی آن سوار شوند.
"آدرین بژان" پروفسور مهندسی مکانیک در دانشگاه داک در کارولینای شمالی و دکتر "ادوارد جونز" از دانشگاه هاروارد برای تعیین قویتر بودن سه درصدی مرکز ثقل در بدن سیاه پوستان یا افرادی که منشا آنها به آفریقای غربی باز می گردد نسبت به سپید پوستان از اطلاعات موجود درباره ابعاد بدن سربازهایی از ملیتهای متفاوت استفاده کردند. به گفته "بژان" این نظریه می تواند به دقت دلیل تفکیک نژادی رو به افزایش را بر روی سکوهای برتری المپیک توضیح دهد.
25 رکورد دار آخر دوی سرعت 100 متر مردان در جهان به سیاهپوستان تعلق دارد در حالی که شناگران سپید پوست از سال 1922 تا کنون رکورددار شنای 100 متر در جهان بوده اند. به گفته "بژان" در این رویداد آنچه برای یک نفر اشکال به شمار می رود، برای دیگری مفید است، "آنها در میدانی برابر با هم رقابت نمی کنند."
"بژان" از انتشار نتایج مطالعات خود ابراز نگرانی کرده و معتقد است نتایج این مطالعات مورد سوء استفاده افراد متعصب قرار خواهد گرفت. اما به اعتقاد وی دانشمندان وظیفه دارند حتی در مجادله برانگیزترین شرایط نیز تحقیقات خود را ادامه دهند. وی می گوید: "این یک مقاله فیزیکی است، نه یک مقاله نظری، من از افراد می خواهم قبل از جبهه گیری و سوء استفاده از محتوای ظاهری این مطالعات، ابتدا کل آن را مطالعه کنند. من تنها ناظر طبیعت هستم و این الگوها را دیده و تحلیل کردم."
تلاشهای پیشین برای توضیح دستاوردهای ورزشی بر اساس مرزهای نژادی با موفقیت دوندگان آفریقای شرقی در رقابتهای دوی استقامت متوقف شده بود و محققان تایید کرده بودند نظریات آنها درباره قوانین جا به جایی قادر به پشتیبانی از رقابتهای ورزشی استقامتی نبوده و تنها رقابتهایی را توضیح می دهد که در آن هدف نهایی رسیدن به حداکثر سرعت باشد.
از سویی دیگر کمبود یا بالا بودن دسترسی به تجهیزات ورزشی در کشورهای مختلف به یکی از دلایل قابل قبول و معتبر در دستیابی کشورهای مختلف به مدالهای طلای رقابتهای المپیک تبدیل شده است.
بر اساس گزارش تلگراف، "جونز" معتقد است عوامل فرهنگی همیشه در موفقیتهای ورزشی نقش مهمی به عهده دارند و با اشاره به دوران کودکی خود می گوید: "زمانی که من در کارولینای جنوبی دوران کودکی ام را پشت سر می گذاشتم از شنا کردن منع شده بودم، در واقع به اندازه ای که برای فوتبال یا بسکتبال بازی کردن تشویق می شدیم برای شنا کردن در ما انگیزه ای ایجاد نمی شد."
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی