پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چرا نباید حیوانات وحشی و اگزاتیک را به عنوان پت نگه داشت؟ملاحظات سلامت و ایمنی انسان، رفاه حیوانات و محیط زیست:
به رغم آنچه فروشندگان ممکن است ادعا کنند، نگهداری مناسب حیوانات وحشی به مهارت ویژه ای، امکانات خاص و صرف عمر نیاز دارد. تامین نیازهای غذایی و اجتماعی آنها دشوار است و در غالب موارد حتی ناشناخته است. آنها معمولا بزرگتر، قدرتمندتر و خطرناکتر از آنچه که صاحبانشان انتظار دارند و می توانند مدیریت کنند خواهند شد. حتی میمونها یا گربه های کوچک مانند اوسلوت می توانند آسیبهای جدی وارد کنند، به خصوص روی کودکان. حیوانات وحشی همچنین از لحاظ بیماریهای قابل انتقال می توانند مشکل زا باشند.


 • بچه ها روزی بزرگ می شوند.

بچه های حیوانات بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند تا اینکه این کوچولوها بیش از آنچه شما انتظار دارید رشد می کنند و بزرگ می شوند. رفتارهای غریزی حیوان بالغ جایگزین رفتار متکی بچه ها می شود...گاز گرفتن، چنگ زدن یا سایر رفتارهای مخرب ناگهانی...
کنترل این رفتارها به قدری سخت خواهد شد که حیوان بیچاره در قفسی کوچک حبس شده دست به دست خواهد گشت چون کسی قادر به نگهداری از او نیست...
پناهگاه یا امکانات زیادی برای نگهداری حیوانات وحشی ناخواسته مجو ندارد...
تا در نهایت به فروشگاه حیوانات اگزاتیک باز گردانده شوند...
برخی در همان محل به حال خود رها می شوند که حتی اگر زنده بمانند موجب تخریب اکوسیستم آن ناحیه خواهند شد چرا که به آنجا تعلق ندارند...
 • فرایند اهلی سازی صدها سال طول می کشد
حیوانات وحشی حتی اگر در اسارت متولد شده باشند و دستی بزرگ شده باشند، باز هم اهلی نخواهند شد. داستان سگ و گربه که طی هزاران سال با "پرورش گزینشی" برای خصیصه هایی خاص اهلی شده اند، کاملا متفاوت است. این حیوانات خانگی برای غذا، سرپناه، مراقبتهای پزشکی و محبت به انسان نیاز دارند. اما حیوانات وحشی بطور طبیعی خودکفا هستند و بدون دخالت ما زندگی بهتری دارند. رفتارهای غریزی آنان از آنها گزینه هایی نامناسب به عنوان حیوان خانگی می سازد.


خرید و فروش حیوانات وحشی در سطح جهانی، حیات برخی گونه ها را در محیط زندگی طبیعیشان با خطری جدی روبرو کرده. زجر حیوانات وحشی که قرار است به عنوان حیوان خانگی نگهداری شوند، با شکارشان از طبیعت آغاز می شود. هر ساله تعداد بی شماری پرنده و خزنده در راه خانه های ما و پت شاپها تلف می شوند.
حیواناتی که باید در طبیعت وحشی زندگی کنند، در قفس های تنگ کنج حیاط می پژمرند یا در یک آکواریوم یا حمل کننده گربه بطور پیاپی می چرخند. آنها معمولا بیمار شده و میمیرند چون صاحبانشان قادر به مراقبت صحیح از آنها نیستند.
پرورش در اسارت راه حل این مشکل نیست. اینکار غریزه یک حیوان وحشی را تغییر نمیدهد.
نگهداری از هر حیوانی به عنوان حیوان خانگی به معنای مسئولیت است...مسئولیت تامین مراقبت لازم و انسانی.
وقتی پای حیوانات وحشی به میان می آید، انجام این وظیفه عملا ناممکن است.
انسانها، حیوانات و طبیعت از عواقب این کار آسیب می بینند.قسمت دوم

گربه را تنگ ماهی نگه می دارید؟ یا همستر را توی اصطبل؟ به سگتان غذای خرگوش می دهید؟ یا سعی می کنید به مار آموزش نشستن بدهید؟ بله، ساده لوحانه و حتی خطرناک به نظر می رسند. ولی متاسفانه با نگهداری از اگزاتیک پت به عنوان حیوان خانگی تفاوت چندانی ندارد.

زنبور عسل، شوگرگلایدر، مار ذرتی، سنجاب پرنده، پیتون خالدار، قوباغه های سمی و و و تنها بخشی از اگزاتیک پتهایی هستند که خرید و فروش می شوند. خریدن یک اگزاتیک پت شاید ساده باشد ولی ایده ی خوبی نیست. برای ما بد است، برای خود حیوان بد است، برای محیط زیست بد است.


به حیوانات صدمه میزند

متخصصین معتقدند که حداقل 5 هزار سال یا بیشتر طول کشیده تا گرگها به سگ تکامل یابند. پس فاصله ی بین یک حیوان وحشی تا یک حیوان اهلی هزاران سال است. حیوانات اهلی مانند سگ و گربه، بدون ما زندگی خوبی نخواهند داشت و حیوانات وحشی و اگزاتیک با ما زندگی خوبی ندارند.

به علاوه، اطلاعات ناقص ما از نیازهای اگزاتیک پتها بدان معناست نخواهیم توانست به خوبی آنها را در اسارت تامین کنیم. مثلا بسیاری از میمونها، پرندگان و گربه های وحشی می توانند در یک روز چندین مایل حرکت کنند...قدم زدن در پارک با قلاده نیاز یک حیوان وحشی را تامین نمیکند.

از آنجایی که غالب افرادی از اگزاتیک پتها نگهداری میکنند قادر به تامین خواسته ها و نیازهای آنان نیستند، این حیوانات را در قفس اسیر می کنند، به زنجیر می کشند یا آنقدر می زنند تا تسلیم شوند. حتی گاهی دندانها یا پنجه های حیوان را خارج می کنند تا نتواند هیچ آسیبی به صاحبش بزند...

سوء تغذیه و بدخوری، فشار روانی، شوک و اختلالات رفتاری در اگزاتیک پتها شایع است.
متاسفانه دریافت مراقبتهای پزشکی مورد نیاز این حیوانات هم دشوار است- نه فقط به دلیل که مکن است نگهداری از آنها در محل زندگی شما غیر قانونی باشد.

به عنوان نمونه، بسیاری از حیوانات اگزاتیک علائم بیماری را مخفی می کنند و ختی زمانیکه به بیماری مشکوک شوید برای یافتن دامپزشک متخصص ناچارید به باغ وحش سر بزنید. یافتن دامپزشکی که سالمونلای شوگرگلایدر یا تبخال لمور شما را درمان کند اصلا ساده نیست.به ضرر خودتان است

یک دلال اگزاتیک میگوید: "اگر راه برود، بخزد یا پرواز کند. ما آنرا می گیریم". این حرف در مورد بیماریها هم درست است. تخمینها متفاوت هستند اما متخصصین موافقند که از هر سه خزنده یکی سالمونلا و شیگلا دارد. درصد خزندگان دارای سالمونلا بین 77 تا 90 درصد است. "خدمات حیات وحش و ماهی" آمریکا می گوید 90% ایگواناهای سبز وارد شده دارای رگه هایی از باکتری های روده ای هستند.

Renquist and Whitney، خلاصه ای از بیماریهایی را که نخستی ها می توانند منتقل کنند را ارئه می دهند. گزارش می دهند که تا 25% از macaque های شکار شده و وارداتی یا پرورشی دارای ویروس هرپسB بوده اند.
لیستی ناقص از بیماریهایی که اگزاتیک پتها می توانند منتقل کنند: کلامیدیا، بیماری عفونت معده، هپاتیت آ، هاری، عفونت قارچی پوست، سل، سرخک، آبله میمون، ویروس مربورگ، molloscum contagiosum، کاندیدیاز، dermatophytosis، ویروس یابا، streptothricosis، campylobacteriosis، klebsiella و amebiasis به اضافه ی عفونتهای نخسانه، کرم نواری و بندپایی...گرچه برخی چندان خطرناک نیستند اما برخی کشنده هستند.

حتی اگر میکروبها صدمه نزنند گاز گرفتن خواهد زد. حیوانات اگزاتیک ذاتا خانگی نیستند. غیر قابل پیش بینی هستند. رفتارشان با تغییر فصل یا در دوره های مختلف زندگی عوض می شود که برای قابل درک نیست. به ندرت با صاحبشان روابط عاطفی قوی برقرار می کنند. نخستی هایی که به عنوان پت نگهداری می شوند، گربه های بزرگ و خزندگان، به صاحبانشان، همسایه ها یا عابرین از همه جا بی خبر حمله کرده اند و به آنان صدمه زنده اند.ادامه دارد...


ترجمه: The Almighty
منبع: www.aspca.org

سمت سوم


به حیات وحش لطمه میزنید

اگزاتیک پتها از کجا می آیند؟ پرورش اکثر اگزاتیک پتها در اسارت دشوار است و حتی متخصصین نمیدانند آنها برای تطابق یافتن با این محیط جدید و تولیدمثل به چه نیاز دارند. برای تامین خواسته های کسانی که مایل به نگهداری از اگزاتیک پتها هستند، دلالها آنها را از خانه هایشان می دزدند و اینکار اکوسیستم آن ناحیه را بر هم میزند و اگر در محیط جدید رها شوند یا فرار کنند، اکوسیستم آنجا را نیز به هم می زنند.

غالب کسانی که اگزاتیک پت می خرند، نمیدانند خود را وارد چه مقوله ای می کنند. تا اینکه ناگهان متوجه می شوند که قادر به تامین نیازها و خواسته های این حیوان نیستند و تازه متوجه ظلم فطری که به این حیوان روا داشته اند می شوند.

حتی خیرخواه ترین افراد هم به دنبال تلاش برای تامین خواسته های خاص یک میمون به مدت 30 سال خسته و درمانده خواهد شد.

پس چه میتوان کرد؟ وقتی غالب پناهگاهها قادر به پذیرفتن اگزاتیک پتها نیستند. باغ وخش های معتبر آنها را نخواهند پذیرفت و خود دلال هم آنرا پس نمیگیرد.

تک و توک پناهگاه برای اگزاتیک پتها وجود که ظرفیت بسیار محدودی دارند.

وقتی گزینه ها محدود باشد، برخی حیوان را ول می کنند که هم خطرناک است و هم غیرقانونی. این حیوان می تواند گونه های محلی را به خطر اندازد، آنها را بکشد یا حتی به حیوانات خانگی که آزادانه می گردند حمله کند. ول کردن حیوان در واقع ظلم به خود او هم هست چون به این زیستگاه که زیستگاه اصلی خودش نیست.قانون

قانون به مشکلات ناشی از نگهداری اگزاتیک پتها پاسخ می دهد اما قانون ناگافی است. برخی مناطق خرید و فروش گونه هایی از اگزاتیک پت را ممنوع اعلام کرده اند. برخی دریافت مجوز را ضروری اعلام کرده اند. ولی اکثرا هنوز هیچ قانونی در این زمینه وضع نکرده اند.
متاسفانه اهرم قانون چندان قدرتمند نیست و وقتی وارد عمل میشود که خیلی دیر است و دلالها و پت شاپهای بی مسئولیت اقدام به فرار از قانون می کنند. مثلا در اوایل دهه 70 پس از تشخیص ابتلای 1/4 میلیون کودک به سالمونلا، FDA خرید و فروش و توزیع بچه لاکپشتهای گوش قرمز را ممنوع اعلام کرد. اما خرید و فروش لاکپشتهایی با لاکی بزرگتر از 4 اینچ غیر قانونی نشد و هم اکنون نیز خرید بچه لاکپشت بطور غیرقانوی به سادگی امکانپذیر است.

گرچه (برخی) دولت(ها) قصد کمک و حمایت دارند ولی ما باید بر عقل سلیم و اخلاقیات خود تکیه کنیم تا از ظلم و صدمات ناشی از نگهداری از اگزاتیک پت جلوگیری کنیم. حیوانات اگزاتیک پتهای خوبی نیستند. بیایید سعی کنیم خانه ی طبیعی این حیوانات را حفظ کنیم نه اینکه آنها را از خانه هایشان دور کنیم.


ترجمه: The Almighty
منبع: www.aspca.org
__________________

ادامه دارد...
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)