پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

فتوسنتز درون سلول‌های جنینی یک مهره‌دار

!
حکیم مهر - سمندر خالدار توانایی‌های منحصر‌به‌فردی مانند بازسازی بافت‌های از دست‌رفته دارد، شاید بخشی از این توانایی‌ها به همزیستی سلول‌های بدن این جاندار با یک جلبک فتوسنتز‌کننده برمی‌گردد.

اظهارات رایان کرنی از دانشگاه دالهوزی در هالی‌فاکس، کانادا در نهم کنگره بین‌المللی ریخت‌شناسی مهره‌داران شگفتی و تحسین بسیاری از محققان را به همراه داشته است. او به کشفی نائل‌شده که بیش از چندین دهه است محققان جانورشناسی حتی زیست‌شناسان حیات دریایی را به خود مشغول کرده و با این حال بی‌نتیجه مانده است.
به گزارش نیچر، او طی تحقیق روی رویان سمندر خالدار با نام علمی (Ambystoma maculatum) متوجه می‌شود رنگ سبز روشنی که اطراف جنین این سمندر را احاطه کرده، درون سلول‌های جنینی نیز وجود دارد.
این رنگ سبز به دلیل وجود Oophila amblystomatis جلبکی است که پیش از این همزیستی آن با سمندر خالدار به اثبات رسیده است. با این تفاوت که محققان تصور می‌کردند این همزیستی تنها به شکل خارج سلولی است و جلبک با تغذیه از ترکیب غنی از نیتروژن دفع‌شده توسط رویان به فتوسنتز می‌پردازد و در نتیجه اطراف جنین حجم بالایی از اکسیژن وجود خواهد داشت.
گزارش کرنی در این کنگره که اوایل هفته گذشته پایان یافت نشان می‌داد این جلبک تقریبا در تمامی سلول‌های بدن سمندر خالدار وجود دارد و به تأمین اکسیژن و کربوهیدرات‌های حاصل از فتوسنتز برای تک‌تک سلول‌هایی که آنرا احاطه کرده‌اند، می‌پردازد. می‌دانیم که این شکل از همزیستی در مرجان‌ها هم دیده شده است اما کشف آن در یک مهره‌دار معادل نقض قوانین فعلی زیست‌شناسی است.
قانونی که نقض می‌شود
سیستم ایمنی مهره‌داران را به عنوان یک سیستم ایمنی تطبیقی می‌شناسیم. این سیستم ایمنی است که باعث می‌شود گاهی بافت‌های پیوند‌شده به بدن فرد پذیرفته نشوند یا به عبارت دیگر پذیرش هرگونه همزیستی درون‌سلولی غیرممکن فرض شود. در این مورد شاید جلبک به شکلی از این سد عبور کرده یا تغییر در سیستم ایمنی سلول‌های سمندر رخ داده است.
کرنی که برای مطالعه دقیق‌تر رویان از میکروسکوپ الکترونی عبوری استفاده کرده است، می‌گوید: «اغلب سلول‌های خارجی رویان که در تماس نزدیک با جلبک هستند به کمک چندین میتوکندری اکسیژن تولید‌شده توسط جلبک را به انرژی تبدیل می‌کنند».
میتوکندری موتورخانه‌ سلول‌های جانوری است. این ارگان اکسیژن را برای سوخت‌وساز گلوکوز و تبدیل آن به آدنوزین‌تری‌فسفات، مولکولی که منبع انرژی سلول است، استفاده خواهد کرد. در نتیجه این همزیستی علاوه بر اکسیژن گلوکز و دیگر ترکیبات کربنی که بخشی از چرخه تأمین انرژی هستند نیز می‌توانند از محصولات فتوسنتز تأمین شوند.
نمی‌دانیم این همزیستی از کی آغاز شده است اما کرنی موفق‌شده زمان ورود جلبک به ساختار سلولی را تخمین بزند. تحقیقات لیندا گاف که متخصص زیست‌شناسی مولکولی دریا در دانشگاه کالیفرنیا و بیش از سی‌سال است دارد روی این همزیستی کار می‌کند، این داده‌ها را تصدیق می‌کند.
تحقیقات خانم گاف نشان می‌دهد رویان‌هایی که جلبک کمتری در اطراف‌شان دارند، سرعت رشد کمتری خواهند داشت و علاوه بر این با رشد رویان شاهد افزایش لگاریتمی سلول‌های جلبک خواهیم بود.
افزایش لگاریتمی تعداد سلول‌های جلبک همراه با رشد رویان‌ می‌تواند به احاطه‌شدن جلبک توسط رویان یا ورود بخشی از توده جلبک به درون رویان سمندر منجر شود.
تحقیقات کرنی نشان می‌دهند ورود جلبک به درون رویان همزمان با شکل‌گیری سیستم‌ عصبی آن آغاز می‌شود. ویدئوهایی که مرحله به مرحله از رشد رویان تهیه شده‌اند، وجود رنگ سبز روشن در تک‌تک سلول‌های جنین را به وضوح نشان می‌دهند.
این رنگ سبز حاصل ایجاد توده‌های تازه جلبک درون سلول‌ها است. کرنی می‌گوید: «وقتی برای خروج ضایعات نیتروژنی راهی وجود دارد باید راهی هم برای ورود جلبک وجود داشته باشد».
کرنی به نکته جالب‌توجه دیگری نیز پی برده است. تحقیقات او نشان می‌دهند این جلبک در رحم سمندر ماده بالغ نیز وجود دارد و احتمالا از مادر به جنین انتقال می‌یابد. البته هنوز نمی‌داند این جلبک می‌تواند بخشی از سلول‌های جنسی باشد یا نه!
پژوهشگرانی که سال‌هاست دارند روی سمندرها و خصوصیات منحصر‌به‌فرد آنها کار می‌کنند امیدوراند این تحقیق تازه بتواند شیوه تکامل در خودشناسی سلول‌های مهرهداران را آشکار کند. آنها می‌گویند یک سمندر بالغ به سادگی می‌تواند اعضای حرکتی از دست‌رفته‌اش را بازسازی کند و تقریبا تمامی سلول‌های بدن این جاندار دارای درجاتی از پرتوانی هستند یعنی امکان تکثیر و تخصصی‌شدن را در تمامی مراحل حیات این حیوان حفظ خواهند کرد. شاید بخشی از این توانایی حیرت‌انگیز به همزیستی عجیب میان این سلول‌ها و یک جلبک فتوسنتتیک برمی‌گردد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)