پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

روز خبرنگار بر همه خبرنگار ایران زمین مخصوصا" خبرنگاران محیط زیست و وبلاگ نویسان زیست محیطی مبارک با

                                                               بنام خدا 

روز خبرنگار بر همه خبرنگار ایران زمین مخصوصا" خبرنگاران محیط زیست و وبلاگ نویسان زیست محیطی مبارک باد

در یک روز سرد پاییزی  در سال 1384  که هوای شهر تهران در اوج آلودگی  بود خبری ناگوار سقوط یک هواپیما که تعداد زیادی خبرنگاران در آن وجود داشتند  کشور عزیزمان ایران را غرق ماتم و عزا فرو برد. در اثر صعود یک هواپیما در شهرک توحید در یکی  مناطق مسکونی پایتخت تعداد زیادی ( حدود 76 نفر ) خبرنگار در میان شعله های آتش  سقوط هواپیما  سوختند و جان به جان آفرین تسلیم نمودند  با توجه به اینکه بنده با تعداد زیادی از این خبرنگار آشنائی داشتم در آن روز منتظر ماندم تا اسامی آنان منتشر شود در میان اسامی ناگهان چشم به اسم عکاس خبرگزاری ایرنا افتاد؛ لذا یاد یک خاطره از تابستان  سال  1382 افتادم که بنده مسئول روابط عمومی هئیت کوهنوردی استان تهران بودم ؛ اطلاع یافتم قرار است جمعی زیادی از دوستان سپاهی  به قله سبلان صعود کنند بنده که فعال محیط زیست بودم و به مشکلات محیط زیست کوهستان حساسیت داشتم مخصوصا" که کوه سبلان که عروس کوههای ایران است ؛ برای همین پی گیری مشکلات زیست محیطی این صعود بودم و با تماسهای که با دوستان گرفتم و از آنان خواستم  که در آن صعود در بالاترین حد امکان از تخریب محیط زیست جلوگیری شود لذا به دعوت  هئیت کوهنوردی سپاه بنده نیز به عنوان فعال محیط زیست و تا حدودی خبرنگار در این صعود شرکت کردم  و با گروه خبرنگاران عازم اردبیل شدم. وقتی قرار بود در هتل مستقر شویم هر چند خبرنگار (یا به شرایط سازمانی و یا در اثر دوستی ) در اتاقهای هتل مستقر شدند و بنده ماند تک و تنها ؛ وقتی دوست که مسئول برنامه خبری بود  از بنده پرسید از که شما از  کدام  رسانه هستی ؟ بنده جوابی دادم که وابسته به هیچ  خبرگزاری یا رسانه ای نیستم  دوباره پرسید پس چه چیزی شما را مجبور کرد که در این برنامه شرکت کنی ؟ که بنده گفتم عشق به محیط زیست بنده را به اینجا کشانده است ؛ که عکاس ایرنا مرحوم سید مهدی میرافضلی به شوخی گفت ایشان از خبرگزاری عشق آمدند؛ لذا آن دوست مسئول  در جلوی اسم بنده نوشت خبرگزاری عشق و تا پایان برنامه بنده را به عنوان خبرگزاری  عشق صدا می کردند. پس از آشنائی بنده با دو نفر خبرنگاران ایرنا هم اتاق شدم  بیش از سی نفر دوستانیکه خبرنگاری که در برنامه سبلان حضور داشتند  در این حادثه ناگوار شهید شدند و در آن روزهای پر غم از طرف دولت به علت آلودگی هوا تهران  دو روز تعطیل شد.

ولی امروز نیز روز خبرنگار است  دوازده سال پیش در 17 مرداد  1377 یک قوم وحشی  و خشک متعصب  که از نظر  دینی نیز دست کمی از خوارج دوران حضرت علی را نداشتند و در وحشی گری روی مغولها را نیز سفید کرده اند ( تخریب  مجسمه های بودا را که به یاد دارید) باعث قتل خبرنگار ایرانی در افغانستان شدند و به احترام خون این خبرنگار امروز روز خبرنگار نام گزاری شده است . در کشور ایران که متاسفانه  احزاب و سازمانهای مردم نهاد  نتوانسته اند  به رشد واقعی خود برسند برای همین خبرنگاران به جای احزاب و سازمانهای مردم نهاد در صف مقدم دفاع از حقوق مردم می باشند. از سال گذشته که اخبار جاده کشی در دماوند و مناطق کوهستانی مطرح شد و سپس جاده ابر ؛ جاده کشی در دنا و یا تخریب جنگلها و یا جاده کشی در جنگل گلستان و یا سد سازی های گوناگون این جامعه مطبوعاتی کشور بوده است که با اطلاع رسانی به جا توانسته اند از تخریب بیش از حد محیط زیست جلوگیری کنند لذا روز خبرنگار به خبرنگار محیط زیست و یا خبرنگاران حوزه اجتماعی تبریک می گویم .

ابتدا از پیشکوتان شروع می کنم :جناب آقای دکتر میر فخرائی و جناب  آقای جاهد و علی رشیدی  از رادیو ایران ؛ جناب آقای  دکتر نفیسی ومسعود نوری و خانم بندپی و جناب آقای سجاد تبریزی و بقیه خبرنگاران روزنامه اطلاعات ؛ جناب آقای اسماعیل عباسی و جناب آقای افلاکی و خانم گلناز بهشتی و بقیه خبرنگاران روزنامه همشهری  ؛ جناب دکتر کرمی و جناب آقای رامین نوری خانم کیهان آقای محمد محمد پور  و خانم  گیتی عابد جناب مرتضی گلپور  بقیه دوستان خبرگزاری ایرن ؛ جناب آقای یاسر انصاری و جناب مهندس شفیعی و جناب آقای حمید رضا میرزاده و خانم فرجی و خانم مونا قاسمیان و خانم مژگان جمشیدی  و خانم موسوی ( که دیگر در سبز پرس نیست ) و محمد شریفی و خانم ناظریان ( از مشهد) و بقیه دوستان  خبرگزاری سبز پرس ؛  خانم  راحمی پور از روزنامه کیهان ؛ آقای غمخوار و خانم حسنلو از خبرگزاری ایسنا ؛ جناب آقای جواد حیدریان از خبر گزاری مهر ؛ سرکار خانم عرب و سرکار خانم خباز و سرکار خانم پونه شیرازی  از روزنامه جام جم ؛ سرکار خانم مرضیه نوری و جناب آقای جمشیدیان از خبرگزاری ایلنا ؛ سرکار خانم فاطمه توکلی از روزنامه فرهنگ آشتی ؛ سرکار خانم رفیعی نژاد و خانم حسینی از خبرگزاری فارس ؛ سرکار خانم بختیاری از خبرگزاری ایسکانیوز ؛ سرکار خانم مورگن از خبرگزاری موج ؛ جناب آقای مستوری و جناب آقای اکبری از شبکه خبر ؛ سرکار خانم هراتیان از باشگاه خبرنگاران ؛ جناب آقای حبیب الله و و جناب ظهوری سرکارخان نیلی و آقای قاجار از خبرگزاری میراث خبر ؛ سرکار خانم عبدالله پور از خبرگزاری ایرنا ؛ جناب خاکی فیروز و جناب آقای حشمتی  از خبرگزاری آنلاین خبر  ؛ سرکار خانم اسلامی و خانم امرائی از روزنامه شرق ؛ جناب آقای نوروزی از شبکه پنج ؛ جناب آقای بابک منفرد از رادیو ورزش ؛ جناب آقای مختاریان از واحد مرکزی خبر ؛سرکار خانم امینی فرد از روزنامه ایران ؛ سرکار خانم نگار حسینی ؛ سرکار خانم مریم نظری و بقیه دوستان که از قلم افتاده اند این روز مبارک باد.

همچنین به وبلاگ نویسان  زیست محیطی از جمله جناب درویش ؛ سرکار خانم دکتر ابتکار ؛ آقای عباس محمدی ؛ جناب دکتر محمد مجابی ؛ عبدالطیف عبادی ؛ جناب خسرو شاهی ؛ جناب امیر سررشته داری ؛ جناب هومان خاکپور ؛ جناب عباس ثابیتان ؛ جناب بهروز  ؛ جناب دکتر شریفی ؛جناب مهرداد مسیبی ؛ جناب سام خسروی فرد ؛ جناب بهزاد انگورج ؛ جناب محمد حسین حسن زاده ؛ جناب بهروز حسنی مهموئی ؛ محسن تیزهوش ؛  ژاله ف ؛ مریم زوارئیان ؛ صفورای زواران حسینی جناب اشکار و بقیه دوستان این روز را تبریک می گوئیم.

و در نهایت بر خبرنگاران سایتهای اجتماعی همچون تابناک ؛ خبر آنلاین ؛ فردا ؛ عصر ایران ؛ آفتاب   که با انتشار اخبار زیست محیطی آگاهی فردی و اجتماعی جامعه را نسبت به مشکلات زیست محیطی  بالا می برند این روز مبارک باد.

تهیه مطلب  از : حسین عبیری گلپایگانی فعال محیط زیست

تلفن تماس 09125971268

آدرس ایمیل :poya1384@gmail.com

آدرس وبلاگ http://kouhstanesabz.blogspot.com/

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی