پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چطور گربه را از آشپزخانه دور کنیم؟(ترجمه

)


این سوال مشغله ی ذهنی اکثر صاحبان است. بیشتر مردم تصور می کنند که با سخت گیری میتوانند گربه شان را از پرید روی کابینت های آشپزخانه دور کنند. این اتفاق ممکن است بیافتد که گربه یاد بگیرد تا زمانی که شما مراقب او هستید از آشپزخانه دور بماند. اما زمانی که شما نیستید ممکن است این کار را دوباره ادامه دهد.
بار آشپزخانه به چه دلیل گربه ها را مثل آهن ربا جذب می کند؟:

آنها عاشق ارتفاع انددو تصور برای گربه در اینجا وجود دارد:اول آنکه بالا رفتن از درخت را تجسم می کنند، و دوم اینکه تصور پادشاهی را دارند که برفراز قلعه اش حکمرانی می کند. در این بازی،میان گربه های وحشی، گربه ای که بالاتر است، رئیس تر است!
بار آشپزخانه بوی خوب می دهد
بوی خوراکی ها روی بار، غالبن برای گربه ها وسوسه انگیز است. مثل تکه های مرغ یا گوشت ویا باقیمانده ی کنسرو دیروز.

گربه دوست دارد در آب تازه قدم بزند
وجود آب در سینک ظرفشویی بعضی گربه ها را جذب می کند. در بعضی گربه ها سینک منبع اصلی برای نوشیدن آب است. مطمعنن از کاسه ی توالت بهتر است(!) اما جایگزین بهتراز سینک هم وجود دارد.

گربه ها مایلند جایی بروند که شما خوشتان نمی آید
چه می شود گفت؟ گربه ها موجوداتی دارای شخصیت اند. اما به یاد داشته باشید که ما فکر می کنیم از آن ها زرنگ تریم.

اکثر صاحبان گربه از دیدن پرش گربه روی کابینت ها شاد شده و لذت می برند، اما دلایل خوبی هست که نباید اجازه ی این کار را به آن ها داد.*موارد خطرناک: ممکن است تصادفن آنجا آب جوش باشد و گربه با پریدن روی اجاق باعث سوزاندن خو دشده یا با قابلمه ها و تابه ها به خود آسیب برساند. ممکن است به محلی که مواد پاک کننده ه ی خطرناکی مثل سفید کننده را در آن نگه می دارید رفته واز آن ها بخورد.
*موارد بهداشتی: ذرات ریز ادرار و مدفوع گربه، هنگام استفاده از ظرف خاک به پنجه هایش می چسبد. اگر خوش شانس باشید ممکن است دچار هیچ عارضه ای نشوید. اما اگر گربه ی شما آلوده به توکسوپلاسموز باشد چه می کنید؟ آیا مطمعنید که هیچ بیماری عفونی ای ندارد؟
*غذا:نگرانی دیگر این است که امکان دارد باقی مانده ی غذاهای خطرآفرین روی میز یا اجاق(مثل استخوان های مرغ) را بخورد. آیا واقعن دلتان می خواهد گربه تان با کبابی که برای روز تعطیلی درست می کنید ذوب شود؟!

برای مقابله و کم کردن این رفتار در گربه چند روش به عنوان تنبیه از راه دور وجود دارد. به این معنا که محیط ، مسئول دورنگه داشتن گربه می شود، نه شما! توجه داشته باشید که محیط را برای گربه غیر جذاب کنید.*نکته ی اول واضح است، اما نیاز به تکرار و دوباره خوانی دارد. مطمعن شوید که مواد غذایی کاذب را از روی بار برداشته اید. چرا که با پریدن روی بار ویافتن تکه ای خوراکی، به نوعی جایزه دریافت کرده و برای پرش دوباره تشویق می شود.
*روی لبه های بار نوارچسب پهن(طوری که روی چسبناکش روبه بیرون باشد) بچسبانید. گربه ها دوست ندارند به واسطه ی نوار چسب، پنجه هایشان چسبناک شوند.آنها بعد از دو سه بار تلاش و چسبناک شدن، احتمالن منصرف خواهند شد. اشکال کار در این است که اگر همیشه از چسب استفاده کنید، پاک کردن اثرش کار دشواری ست.
*در یک ماهی تابه ی کم عمق مقدار کمی آب بریزید و روی بار بگذارید. توصیه می کنم از ظروف یک بار مطرف و فویل های آلومینیومی به جای ظروف سنگین فلزی استفاده کنید، زیرا در صورت اصابت با ظرف و سقوط آن، گربه آسیب نخواهد دید. می توانید به جای آب از سکه هم استفاده کنید. چرا که در صورت سقوط صدایش برای گربه ناخوشایند است.
*یک باریکه از فویل آلومینیومی را هم عرض نوار چسب ، روی بار نصب کنید. گربه ها از تماس با آن احساس راحتی نمی کنند.
*چند بطری سبک وخالی نوشابه را از لوبیای خشک پر کرده وروی لبه ی بار بگذارید.
*تله موشی را به شکل وارونه روی کاغذ یا روزنامه ای قرار دهید و روی لبه بگذارید. به شکلی که با پریدن گربه صدای چفت شدن تله شنیده شود. {در نظر داشته باشید که این کار را باید به بی خطر ترین شکلش انجام دهید.}
*یادتان باشد که به جایش باید در محلی دورتر ارتفاع دیگری مثل درخت یا اسکچر،جایگزین کنید. بهترین محل نزدیک به پنجره است، تا گربه بتواند مناظر و اتفاقات بیرون را تماشا کند.
ترجمه:فرشته.ا
منابع:
Cat.about.com
World-cat.com
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی