پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

طبقه بندی پرندگان (جامع

)
با درود
8948 گونه پرندگان زنده در 27 راسته قرار گرفته اند. تعداد گونه ها در یک راسته تفاوت زیادی دارند. از این نظر بزرگترین راسته گنجشکسانان با 5243 گونه هستند (بیش از همه ی گونه های موجود در مجموع دیگر راسته ها).


کوچکترین راسته های آپتری جی فرمیس apterygiformes ( سه گونه) ری فورمیس rheiformes (دو گونه) و شترمرغ سانان (یک گونه) هستند.


نام علمی هر حیوان دو اسمی است. نخستین واژه نام جنس و دومین واژه نام گونه است ( به عنوان مثال passer domesticusیا گنجشک خانگی).


افزودن واژه ی سوم مانند meleagris gallopavogallopavo زیر گونه را مشخص میکند.این نوع نامگذاری که در اصطلاح سیستم سه اسمی و یا "زیر گونه ای" نامیده میشود.واژه ی رسمی از کد بین المللی نامگذاری جانور شناسی است.واژه های "سه اسمی" اغلب برای نامگذاری گونه های اهلی و به طور مشخص برای ماکیان اهلی و بوقلمون مانند بالا بکار گرفته شده است. به هر حال متخصصان رده بندی امروزی به واژه ی زیر گونه سه اسمی انتقاد کرده اند و بهتر است هرگونه ی اهلی با سیستم "دو اسمی" نامگذاری شده و به دنبال آن واریته و یا var.domesticus قرار گیرد. بدون تردید بیان به ماکیان اهلی درست نیست زیرا domesticus نام گونه نیست.


بر حسب عادت فهرست راسته های زیر از آنها که ابتدایی ترین پرنده ها تصور می شوند آغار شده و به سمت پرنده های بسیار پیشرفته پیش می رود.اما این ترتیب به طور عمده تخیلی است.· راسته ها و گونه ها


_______________________________________________


· شتر مرغ سانان struthioniformes

شتر مرغ· رئی فورمیس rheiformes

ریس rheas· کارسوسانان casuariiformes

کاسوریها cassowaries (پرنده بزرگ استرالیایی شبیه شتر مرغ با سینه پهن سر و نوک براق و یک کلاه استخوانی بالای یر) شتر مرغ استرالیایی.· آپتری جی فور میس apterygiformes

مرغ کیوی· تینا موسانان tinamiformes

تیناموها tinamous· پنگوئن سانان sphenisciformes

پنگوئن ها· غواص سانان gaviiformes

لون ها loons· کشیم سانان podicipediformes

کشیم ها· کبوتر دریایی سانان procellariiformes

مرغان اقیانوس ( وزن 10 کیلو گرم و با بال 3 متر). کبوتر های دریایی. فولمارها fulmars . مرغان طوفان· پلیکان سانان pelecaniformes

پرندگان استوایی.پلیکان ها.غار های دریایی.غاز ماهیخوار دریای شمال.باکلانها.قره غاز کاکلی shags. آنهینگاها anhingas. مرغان فری گیت frigate birds (مرغابی های دریاهای گرمسیری که بالهای بلند و قوی دارند)· لک لک سانان ciconiiformes

حواصیل ها.اگرت ها egrets. بوتیمارها.لک لک ها.اکراس ها. کفچه نوک ها.فلامینگو ها.· غاز سانان anseriformes

اسکریمر ها screamers. اردک ها. غازها. قوها.· باز سانان falconiformes

لاشخورها. عقاب ماهی گیرد. کورکورها. قوش ها. سارگپه ها.عقاب ها. سنقرها. مرغان منشی secretary bird. شاهین ها. دلیجه ها.· ماکیان سانان galliformes

مرغان اسکراب scrub hens. کوراسوها curassows. پتارمیگان ها ptarmigans (با قرقره های نیمکره ی شمالی دارای دو نوع در تابستان و زمستان). کبک ها. بلدرچین ها. قرقاولها. ماکیان اهلی. طاووس.سیاه خروس (با قرقره). بو قلمونها. مرغ شاخدار. هوتزین hoatzin (نوع پرنده جنگلهای آمازون که چینه دان بزرگ دو بخشی دارند و جوجه آنها تا سن دو تا سه هفته دو چنگال فعال در هر بال دارد).· درنا سانان gruiformes

بلدرچین های دکمه ای button-quails. درناها. یلوه ها. چنگرها. مرغابیها. چنگر سرخ. هوبره ها. بوتیمار قهوه ای و نوک دراز پا بلند. مرغ صدا شیپوری.· آبچلیک سانان charadriiformes

جاسانا ها jacanas (پرندگان پنجه بزرگ و پادراز ناحیه آمازون که بر روی برگ های شناور در اب راه می روند). صدف خورها. آوست ها. چوب پاها. فالاروپ ها. زانو کلفت ها thick-knees. گلاریولها. دودک ها. سلیم ها. انواع مرغ باران.خروس کولی. پاشلک معمولی. گیلانشاه بزرگ. گیلانشاه بال سفید و حنایی. ابیا. آبچلیک ها. تلیله شکم سیاه. تلیله سفید. تلیله دم سیاه و کوچک. نوعی یلوه. آبچلیک شکیل. کاکایی ها. پرستوهای دریایی. اسکوا ها. ژاگر ها jaegers (پرندگانی همانند مرغ نوروزی که بلند پرواز بوده و شکار را از دهان پرندگان می قاپد). منقار تیغی ها razorbills ( پرنده ای همانند پنگوئن به اندازه اردک و با منقار تیغی در نیمکره شمالی). گوئیلمت ها guillemots (پرنده ای همانند پنگوئن با منقار باریک و در نیمکره شمالی). آب شکاف ها. اوک ها auks (نوعی پرنده همانند پنگوئن در نیمکره ی شمالی که پرواز نیز میکند). اوکلت ها auklets (نوعی پرنده کوچک همانند پنگوئن به اندازه سینه سرخ که در سواحل اقیانوس آرام زندگی میکند). پافین ها puffins.· کبوتر سانان columbiformes

کوکرها. کبوترها. فاخته ها.· طوطی سانان psittaciformes

لوری ها lories. لوری کیت ها lorikeets. کوکاتوها cockatoos. پاروت ها parrots (طوطیها). کاکاپو kakapo. باجری گار budgerigar. مرغهای عشق love birds. پاراکیت ها parakeets. مکاوها macaws. کوکو ها cuckoos. رود رانر ها roadrunners. آنیس anis (مرغ افسون سیاه).· جغد سانان strigiformes

جغد ها· شبگرد سانان caprimulgiformes

اویل برد oilbird. دهان قورباغه ایها frogmouths. پوتوها potoos. بزدوشها. شبگردها.· باد خورک سانان apodiformes

باد خورک ها. هامینگ برد ها hummingbirds (مرغ های زنبور خوار)· کلی فورمیس coliiformes

ماوس بردها mousebird (پرندگانی که هنگام استراحت خود را آویزان می کنند).· تروگون سانان trogoniformes

تروگونها trogons· سبزقبا سانان coraciiformes

ماهی خورکها. تادی ها todies. مت مت ها motmots. زنبور خورها. سبزه قباها. هدهدها. منقار شاخیها.· دارکوب سانان piciformes

ژاکامارها jacamars. پاف بردها puffbirds. باربت ها barbets. مرغان راهنمای عسل. توکان ها toucans. دارکوب ها. پی کولت ها piculets.· گنجشک سانان passeriformes

وودکری پرها woodcreepers. آون بردها ovenbirds. مورچه خوارها. تپاکولوها tapaculos. ماناکین ها manakins. کوتینگاها cotingas. مرغان بربط نواز. اسکراب بردها scrub-bird. چکاوک ها. پرستوها. چلچله ها. دم جنبانک ها. پیت ها. بول بول ها bulbuls. سنگ چشم ها. بال لاکی ها. زیرآبروک ها. الیکائی ها. تراشر ها thrashers. مرغان مقلد. صعوه ها. طرقه ها. لیکوها. سسک ها. مگس گیرها. چرخ ریسک ها.کمرکلی ها. دارخزک ها. فلاور پکرها flowerpeckers. شهد خورها. چشم سفید ها white-eyes. عسل خوارها. زرده پره ها. تا ناجرها tanagers. هانی کریپرها honeycreepers. وی ریوها vireos. توکای سیاه. مرغان انجیرخوار. سهره سیاه brambling. منقارمومی ها. گنجشک ها. مرغان جولا. سارها. مرغان مینا. بوچانگاها. پری شاهرخ ها. مرغان قصاب butcher bird. مرغان آلاچیق ساز. مرغان بهشتی. کلاغ ها. زاغی ها. جی جاقها. غراب ها.
در طبقه بندی قدیمی که اکنون به رسمیت شناخته نمیشود پرندگان بر اساس ساده بودن زائده زورقی استخوان جناغ گروه بندی می شدند.یک گروه پرندگان بزرگ بدون توانایی پرواز را در بر می گرفت (به عنوان مثال شتر مرغ شتر مرغ استرالیایی شتر مرغ سه انگشتی آمریکای جنوبی کاسوواریها و مرغ کیوی) و نام رتایت ها ratitae (از واژه ی لاتین ratis به معنی کلک است) به آن داده شده.زیرا اعضای آن استخوان جناغ بدون زائده ی زورقی دارند.همه پرندگان دیگر با استخوان جناغ دارای زائده زورقی کاریناته یا زورق داران carinatae (واژه ی لاتین carina به معنی زائده زورقی است) نامیده می شدند.اگر چه مطالب ضد و نقیضی در زمینه رابطه دقیق میان پرندگان بزرگ بدون توانایی پرواز وجود دارد اکنون مدارک موجود بیانگر این امر است که در حقیقت رتایت ها منشایی منو فیلینیک دارند وبا تیناموها در گروه یکسانی قرار می گیرند.
گرد آوری : کوشا
منابع : تحقیقات dr E.S.KING و dr J. MAK LALANDE
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

کشف

تربیت

آموزش

غذای

نام

ماهی

شکار

حیوانات

مورد

زیبا

اهلی

عکس

گروه

همه

چیز

نگهداری

پرندگان

خانگی

پرورش

گاو

جستجو

بیماریهای

پستانداران

دریایی

جغد

انگلیسی

ایران

ی

کودکان

قورباغه

جهان

تمام

گونه

ظاهری

زندگی

بزرگ

انواع

بین

شتر

بال

طرح

مرغ

روی

خانگي

مگس

دهان

سیاه

معرفی

فرق

ساز

جانوران

ايران

مهاجرت

شناسی

"

مشخصات

ماهیان

نوع

اهلي

جانور

پرشین

تخم

زینتی

سخن

لیست

طوطی

روش

تصاویر

رنگ

پرنده

سایز

دیگر

شبیه

سازی

مینا

اندازه

اموزش

پرها

نحوه

علمی

سرعت

کلی

خوار

دسته

مهاجر

حافظه

پاهای

مورچه

کلاغ

منابع

بدون

خانواده

مثل

اصول

استخوان

پنجه

خصوص

ابیا

اردک

غازها

تفاوت

پنگوئن

ارتباط

بندی

لانه

پرواز

سیستم

چگونگی

همراه

شکم

خزندگان

شکاری

شمال

کامل

اسم

کبوتر

استرالیا

مقاله

اساس

پای

مطلب

خروس

نوك

تصاوير

ي

نوک

اردکی

آشیانه

سيستم

پوشش

پاي

منقار

مرغابی

ورنگ

رده

صداي

چرخ

اطلاعات

سانان

کولی

پروژه

جامع

باد

غاز

چارت

غواص

نامگذاري

قیمت

طبقه

بندي

هوبره

چیست

پرندگانی

تحقیق

شمالی

کبک

دارکوب

حنایی

قره

آبچلیک

تصوير

دان

نظام

علمي

راهنمای

درمورد

پرهای

خورک

گرمسیری

انگشتی

خوشه

معنی

متن

نوعی

کشیم

ساده

ریسک

پرهاي

چنگال

دریای

نوروزی

ه

لحاظ

استوایی

نامگذاری

پری

هندسی

همانند

زمينه

زاغی

نظر

تله

شاهین

توضیح

عملکرد

رتبه

شاخدار

پلیکان

تقسیم

حسب

جدول

راسته

اطلاعاتي

لوری

طاووس

کیوی

کراس

شکلان

انداز

چینه

جناغ

درپرندگان

اراک

درنا

ترتیب

نمایشی

~

مدلهای

اسکاتلند

براساس

کودن

مثال

tabid

ع

سمند

شاخه

Bird

شاهرخ

مثالی

pdf

نمودار

ابزیان

جغدها

لاتین

هــــا

بـا

یکــــــ

بـه

تیهو

چلچله

پر

کبوتران

جی

دم

پا

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی