پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اسباب بازی برای همستر

 :


همستر های سوری و همستر های کوتوله هر دو همستری هستند که نیاز به تفریح ، فعالیت ، کاوش و بازی دارند و شما باید از این همه تنوع در اسباب بازی برای انها چند چیز را تهیه کنید ا نیاز های اساسی انها رفع گردد هر دو این همستر در اسباب بازی یک جور هستند و هر فعال بوده و نیاز به فعالیت خواهند داشت .


هنگامی که برای تشویق همستنر کوچک خود را در یک محیط حفاظت شده قرار میدهد در واقع به او اجازه کنکجاوی و بازی داده اید و لی شما باید در قفس همستر خود انواع وسایل بازی را قرار دهید تا نیاز کمتری به بیرون اوردن و دردسر سازی برای شما شود انها نیاز دارند در هنگام بازی با وسایلشان سیستم بدنی خود را به روی فرم بیاورند .


در باره چرخ و فلک همستر :

همستر های سوری نیاز به استفاده از چرخ و فلک در سایز بزرگ را دارند چون چرخ و فلک همستر های کوتوله برای انها مناسب نبوده و باعث اذیت انها میشود .

شما باید در مورد اندازه چرخ و فلک مناسب همستر اطلاعات کافی داشته باشید تا به مشکلی بر نخورید . شما میتوانید با خرید تو پ های مخصوص همستر که امروزه به وفور در رنگ ها و سایز های مختلف یافت میشود به همستزر اجازه لذت بردن و دویدن در کف اتاق و کشف چیز های جدید را بدهید .


هر دو اینها یعنی هم چرخ و فلک و هم توپ همستر دو وسیله ای هستند که وجود یکی از انها واقعا نیاز بوده و در صورت نبود باعث بیماری همستر میشود این دو وسیله ابتدا پیشنهاد میشوند چون کارایی بالایی دارند .
اسباب بازی های جویدنی :

همستر ها هم جونده هستند و همانطور که از اسمشان نمایان است همستر ها همه چیز را میجوند . پس انها برای برطرف کردن این نیاز طبیعی که فواید زیادی دارد به اسباب بازی های جویدنی نیازمند هستند که این وظیفه شما است که نیاز انها را برطرف سازید تا دندان هایشان که همیشه در حال رشد است کوتاه شده و باعث اسیب دیدن همستر کوچکتان نشود .

شما باید برای انتخاب اسباب بازی جویدنی یک سری مسائل را در نظر بگیرید تا اسباب بازی ایده ال و مناسب همستر را پیدا بفرمایید .


شما میتوانید از چوب استفاده کنید البته در صورتی مه چوب مورد شما ایمن از هر گونه افت کش و حشر کش و کودها و مواد شیمایی باشد .اگر شما از چوبی که مسخواهید استفاده کنید مطمئن نیستید میتوانید به مغازه های حیوان فروشی رجوع کرده و پوب های مخصوص جوندگان را تهیه فرمایید .


شاخه های میوه ، درخت های کاج ، سرو ر و درخت های دارای صمغ اصلا برای همستر ایمن نیستند و باعث تهدید جانی همستر و وارد شدن صدمه به همسترتان میشوند و مواد شیمیایی به هیچ وجه درمان شدنی نبوده و برای همستر فوق خطرناک می باشند .


توپ ها ف حلقه ها و اسباب بازی های جویدنی که برای خرگوش استتفاده میشوند نیز میتواند برای همستر مناسب باشد و به کار برود .

به جز چوب شما میتوانید از مقوا برای جویدن همستر استفاده فرمایید . شما میتتوانید یک مکعب کوچک را انتخاب کنید اگر چه در بازار تعداد زیادی مکعب وجود دارد که مخصوص همستر ست .


من میتوانم از روی تجربه خودم بگویم که مقوا رنگی هیچ ضرری برای همستر ندارد و من برای همسترم استفاده کرده ام البته من میتوانم بگویم که این فقط تجربه است و شاید برای همستر های کوچک و زیبای شما جوابگو نباشد .

شما میتوانید همچینین از لوله های کاغذ توالت استفاده ککنید اگرچه ببرخی از مردم میترسند برای همسترشان مشکل داشته باشد و لی من به شما قول میدهم که هیچ مشکلی همستر شما را تهدید نخواهد کرد . البته لوله های تجاری و ساخت شرکت ها نیز در بازار موجود بوده و شما میتوانید از انها استفاده بکنید . البته از لوله های کاغذ توالت خیلی ها استفاده کرده اند و هیگونه مشکلی برای همستر ایجاد نکرده است .


نردبان ها و وسایل برای صعود کردن به مکان ها مختلف :

همچنین شرکت های سازنده محصولات برای پت ها خانه ها و لوله ها و نردبان های خاص و زیبایی طراحی کرده اند که میتوان از انها برای سرگرمی همستر استفاده کرد و هیچ مشکلی همستر را تهدید نمیکند . چوب ها و نرده ها باعث بالا رفتن ، دویدن و بازی کردن همستر در خانه اش میشوند .


اگر شما نمیتوانید برای همستر خود نردبان گیر بیاورید و تهیه فرمایید میتوانید از وسایل مخصوص پرندگان استفاده فرمایید .وسایل پرندگان هم طبیعی بوده و هیچ خطری برای همستر ندارند و همستر را تهدید نمیکنند ولی همیشه در هنگام خرید به این توجه کنید که ایا این چیزی که میخواهید بخرید برای همستر خطری دارد یا نه !!!
شما همچنین میتوانید میخ چوبی ها چوب جنگلی و چوب را سراشیبی های خود تان ساخته شده و به صعود کردن ساختار ها استفاده بکنيد . همچنین پوسته ها نارگیل میتوانند به کار رفته بباشند خلق بکنند کلبه ها و خانه ها . زیستی ( کنف را , کنف با طناب می بندد ، پارچه نخی ) همچنین میتواند به کار رفته بباشد بسازد آویزان اسباب بازی , گردشگاه ها و پل ها در قفس همستر .


شما میتوانید با استفاده از چوب جنگل ها برای مستر خود سر سره و نردبان بسازید یا وسایل بازی متنوع تری بسازید . همچینین شما میتوانید با استفاده از پوستهای نارگیل خانه های زیبایی را برای همستر خود بنا کنید . شما میتوانید با استفاده از کنف ها ،طناب ها فپارچه های نخی و غیره برای همستر خود اسباب بازی های زیبایی از قبیل گهواره بسازید .
هشدار**:اگر برای همستر خود از اسباب بازی هایی که اویزان است استفاده میکنید یا برایش همچین اسباب بازی های می سازید از کلف بودن طناب به کار برده شده مطمئن شوید چون با افتادن همستر صدمات جدی به او وارد میشود پس همیشه قبل از زیببایی و ظرافت کار به جان همستر خود فکر کنید و نکات ایمنی را رعایت کنید جان همستر از ظرافت بسیار با ارزش تر خواهد بود پس لطفا دقت لازم را به خرج بدهید .

اسباب بازی ها تلقی و نرم :

شما به چند هشدار هنگامی که از وسایل اسباب بازی نرم استفاده میکنید خواهید داشت . بسیار از همستر ها عاشق تونل های نرم و چرخ و فلک و خانه های تلقی می باشند که انها را میجوند و این باعث به وجود امدن مشکلات سلامتی فراوانی برای همستر میشود پس همیشه این را به یاد داشته باشید .

اگر شما اسباب بازی هایتقی را که به راحتی جویده میشوند را تهیه میکنید در مدت زمان کم شاهد نا بودی وسیله و بیماری همستر خود خواهید بود ، اگر همسترتان به جوبدن وسایل تلقی علاقه زیادی دارد این وسایل را از زندگی اش حذف کنید .


ظرف تمیز کننده :

شما میتوانید برای همستر خو حمام های مخصوص چین چیلا که باشن انجام میشود را تهیه کنید تا با استفاده از ان خز همستر خود را همیشه در شرایط مناسب و بسیار خوبی نگه دارید .

بسیاری همستر ها علاقه به پنهان شدن و قایم کردن وسایل خود دارند پس ریختن بستر با ارتفاع زیاد به انها این کمک را میکند و انها بسیار بسیار از اینکار لذت خواهد برد شما میتوانید با تهیه سنگ های معدنی موجود در بازار و ضعیت دندان های همستر را عادی نگه دارید البته تعداد کمی از همستر ها از این سنگ ها استفاده خواهند کرد . استفاده از چوب های جویدنی یک انتخاب بسیار خوب می باشد


مترجم:پارنیا.خ

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی