پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

انواع دایناسورها را بشناسید

انواع دایناسورها را بشناسید / روند کشف بقایای هیولاهای ماقبل تاریخ
دیرینه شناس دانشگاه بریستول روند کشف بقایای جدید دایناسورها در جهان را سالانه 25 تا 30 دایناسور می داند که تا کنون در 700 یا 800 خانواده مختلف نامگذاری شده و به ثبت رسیده اند. به گزارش خبرگزاری مهر، "مایک بنتون" استاد علوم زمینی، پالئوبیولوژی و تنوع زیستی دانشگاه بریستول در گفتگویی با ایندیپندنت درباره انواع دایناسورها و روند کشف بقایای این هیولاهای ما قبل تاریخ توضیحاتی داده است.
کشف دایناسوها
به گفته بنتون کشف دایناسورها همیشه در حال انجام است. سالانه 25 تا 30 کشف جدید از بقایای دایناسورها صورت می گیرد. همه انتظار دارند میزان سرعت این کشفها کاهش پیدا کند اما تا کنون این سرعت تقریبا ثابت بوده و تغییری نکرده است. به اعتقاد بنتون بر اساس این واقعیت که تا کنون گونه های جدیدی در اروپا کشف نشده، انسانها اکنون در مسیر کشف تمامی گونه های دایناسورها در نیمه راه قرار دارند. گونه های جدید از دایناسورها در بیشتر در مناطقی مانند جنوب آمریکا و چین یافت می شوند.
پیشرفتهای علمی
دو دلیل برای بالا بودن میزان کشف دایناسورها طی دو دهه گذشته وجود دارد. دلیل اول افزایش متخصصان و محققان دیرینه شناس در زمینه دیرینه شناسی و دلیل دوم کشف و ورود به مناطق ناشناخته و دست نخورده ای است که به تازگی فرصت مطالعه و جستجو در آنها به وجود آمده است. در عین حال آزاد شدن فضای سیاسی نیز در این میان بی تاثیر نبوده است. به گفته بنتون در زمان آغاز فعالیتهای وی ایده برقراری ارتباط با دیرینه شناسان چینی امری غیر ممکن بود. اما به تدریج محققان دریافتند کلید یافتن گونه های جدید ورود به قلمروهای جدید است.
کشفیات مهم
جدیدترین کشف مهم در تاریخ دایناسورها، کشف دایناسور پردار بود که در چین صورت گرفته است. این رویداد کشف گونه ای جدید به شمار نمی رود، بلکه کشف وجود پر بر روی بدن این دایناسورها نکته مهم به شمار رفته و تحول بسیار بزرگی را در دیدگاه محققان درباره دایناسورها به وجود آورد.
به اعتقاد بنتون کشف "آلکسااروس" نیز بسیار جالب توجه بوده است زیرا این دایناسور به گروهی جدید اختصاص دارد، جانداری بسیار عجیب با چهره ای خارق العاده که از پاهایی بسیار کوتاه و پهن، بازوهای بلند، پنجه های جارو مانند و سر کوچک و بی خطر یک گیاهخوار برخوردار بوده است. پیش از این نیز بقایای این دایناسور یافته شده بود اما اولین "آلکسااروس" کامل گروهی جدید از دایناسورها را به محققان معرفی کرد.
با وجود سالانه 30 کشف جدید، بقایای تازه کشف شده می توانند بسیار پر اهمیت باشند زیرا آنها در مناطق غیر عادی و دور از انتظار کشف می شوند، اما همه این بقایا می توانند به 40 تا 50 خانواده از دایناسورها تعلق داشته باشند. مشابه دایناسوری که در رومانی کشف شده است، این دایناسور مشابه یک "ولوسیرپتر" است که گروه چندان جدیدی به شمار نمی رود اما کشف آن در رومانی جلب توجه است، در کشوری اروپایی که تا کنون سابقه مشاهده چنین بقایایی در آن وجود نداشته است.
این روند کمی به کشف گونه های جدید سنجابها شباهت دارد. گونه های جدید سنجابها به واسطه تفاوتهای بسیار ظریفی از گونه های شناخته شده جدا می شوند، این تفاوتها به میزان اطلاعات و درک ما از این جانداران می افزایند، اما این جانداران یکی از شگفتی های جهان هستی به شمار نمی روند.
انتخاب نام
برای نامگذاری گونه های جدید دایناسورها قوانین رسمی چندانی وجود ندارد. هیچ هیئت یا کمیته ای برای انتخاب و اختصاص دادن نامهای جدید وجود ندارند و از این رو به گفته بنتون می توانید در این زمینه تا می خواهید خیالپرداز باشید. همچنین می توان از منبعی محلی، تاریخ کشوری که بقایا در آن یافته شده و یا از افسانه شناسی در انتخاب نام دایناسور جدید استفاده کرد. همچنین می توان به راحتی از نامی لاتین مانند "تیرانوسائوروس رکس" استفاده کرد که به لاتین به مفهوم "پادشاه مستبد" است.
یک کشف واقعی
تا کنون بیش از 700 تا 800 گونه از دایناسورها نامگذاری شده اند که کاملا با یکدیگر متفاوتند و در حدود دو برابر این میزان نیز در تاریخ نامگذاری شده اند. در صورتی که به این اعداد به شکلی خوشبینانه فکر کنید می توانید به متعدد بودن گونه های این جانداران پی برد.
زمانی که نوبت به طبقه بندی کشفها به عنوان گونه ای جدید می رسد باید شکاک بودن و ظریف بینیرا به خاطر سپرد. به عنوان یک دانشمند باید بقایای به دست آورده را بارها و بارها مورد آزمایش قرار داد. دندانها، شکل جمجمه و استخوانها و دیگر ویژگی های آناتومی برای طبقه بندی نمونه های کشف شده وجود دارند. در نهایت برای قرار دادن گونه جدید در میان یک خانواده از دایناسورها، باید از نمونه های موجود برای یافتن نشانه ای جدید در بقایای به دست آمده استفاده کرد.
به گفته بنتون هرچه بقایای یافته شده تکه تکه تر باشند، دقت دانشمند باید افزایش پیدا کند. در صورتی که تنها یک دندان کشف شده نمی توان اطلاعات زیادی از آن به دست آورد، در صورتی که بقایای کشف شده یک جمجمه است، این نمونه ای بسیار کارآمد است و در صورتی که کل اسکلت دایناسور کشف شده بستری مناسب برای انجام مطالعات جدید فراهم آمده است.
بنتون می گوید شاید همیشه نتوان به اندازه کافی دقیق بود. نمی توان انکار کرد در طول تاریخ علم افراد مختلف همیشه در پی دستیابی به اکتشافات بزرگ بوده اند. اما یافتن نمونه های جدید تنها نیمی از وظایف یک دیرین شناس است، بخش دیگر درک حیات گذشته است که در واقع بخشی اندیشمندانه تر به شمار رفته و نیازمند مطالعات بیشتر است.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)