پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چگونه یک محفظه مناسب برای سمندر آماده کنیمچگونه یک محفظه مناسب برای سمندر آماده کنیمسمندرها و نیوت ها دارای پوست های بسیار حساسی هستند و ممکن است بر اثر کوچکترین تغییرات محیطی به شدت تحت تاثیر قرار گیرند. هنگامی که تصمیم به ساخت و آماده کردن محفظه ای برای زندگی این گونه ها دارید باید تلاش کنید که هرچه بیشتر به محیط طبیعی زندگی آنها شبیه باشد و نظارت کامل و دقیقی بر روی شرایط آن اعمال شود.


سه نوع کلی تانک (محفظه) برای سمندرها وجود دارد : خاکی، نیمه آبی و آبی


به عنوان یک راهنمایی کلی این که شما میتوانید هر کدام از موارد بالا را با توجه به گونه ای که در اختیار دارید انتخاب کنید. اطلاعات این مقاله کاملا عمومی است و باید برای تکمیل اطلاعات خود باید به مقالاتی که در خصوص همان گونه خاص نوشته شده است مراجعه کنید.

تانک خشکی (Terrestrial)


محیط خشکی تقریبا بیشترین محل برای اقامت سمندرها به شمار میرود. این نوع از محفظه باید طوری طراحی شود که دارای نقاط تاریک و نیز روشن باشد.همچنین باید بستر تا حدی مرطوب باشد،برای این کار میتوانید از برگ های مرطوب درختان و یا خزه استفاده کنید و در کنار آنها تکه سنگ هایی نیز قرار دهید. رطوبت بستر میتواند در تامین بخشی از رطوبت محیط که لازمه زندگی سمندرهاست نیز موثر باشد. در حالت کلی، خزه میتواند در فراهم کردن رطوبت مورد نیاز برای سمندرهای خاکزی (غیر آبزی) بسیار تاثیرگذار باشد. در چنین تانکی باید از یک ظرف آب کم عمق برای سمندرها استفاده کنید، ضمنا این آب میتواند تامین کننده اصلی رطوبت باشد. سمندرهای زمینی (خاکزی) معمولا شناگران ماهری نیستند بنابراین دقت کنید که عمق این آب زیاد نباشد و حتما تعدادی سنگ در ظرف قرار دهید تا درصورتی که سمندرها به دردسر افتادند بتوانند به آن آویزان شوند. برای محفظه حتما باید از درپوشی ایمن استفاده کنید و تهویه خوبی هم در این محل نصب کنید.
بستر میتواند ترکیبی از خاک و خزه باشد یا به عنوان بستر از ذغال سنگ و خزه اسفاگنوم استفاده کنید. یک لایه شن و ماسه نیز در کف محفظه قرار دهید. بعضی از گونه های سمندرها از خاک برای کندن استفاده میکنند و علاقه زیادی به حفاری کردن دارند. استفاده از خزه موجب میشود که خاک ها به هم نچسبد و به صورت گلوله های سخت درنیاید تا همچنان سمندرها قادر به کندن آن باشند. به یاد داشته باشید که تدارک دیدن یک تراریوم مجهز و خوب برای سمندر، از نظر بستر نیاز به دقت و مهارت دارد و تمیز نگاه داشتن آن نیز کار ساده ای نیست. بیشتر گونه های سمندرها نیاز به محیطی بسیار تمیز دارند بنابراین باید به طور منظم محل زندگی آنها را تمیز کنید.
به عنوان پناهگاه باید از صخره هایی که دارای فرورفتگی باشند استفاده کنید، گلدان های سفالی، تکه های چوب و پوست درختان نیز میتوانند گزینه های خوبی باشند. سمندرهای «خشکی زی» معمولا حیواناتی مرموز و پنهان کار هستند که ترجیح میدهند بیشتر زمان خود را در پناهگاه سپری کنند، بنابراین پناهگاه آنان را طوری طراحی کنید که بتوانید آنان را از پشت شیشه آکواریوم به راحتی ببینید و بر آنان نظارت داشته باشید. برای چنین انواعی از سمندرها، میتوانید به منظور فراهم آوردن آرامش بیشتر، نواری تیره رنگ به دور تانک بکشید و در مواقع لزوم، آن را بردارید تا از سلامت و شرایط مناسب سمندر خود مطلع شوید
ادامه دارد ...
مترجم : مسعود .ک
منبع : About.com
__________________
بخش دوم

تانک نیمه آبی (Semi Aquatic)


چنین محفظه هایی در واقع ترکیبی از تانک های خاکی (terrestrial) و آبی (aquatic) هستند. معمولا برای نیوت ها از چنین محفظه هایی استفاده میشود، زیرا به هر دو محیط آبی و خاکی نیاز دارند. توجه داشته باشید که منطقه آبی نیوت ها نسبت به سمندرها باید عمیق تر باشد. بخش خشکی در چنین محفظه ای میتواند به شکل ساده ای طراحی و از توده ای شن و ماسه به همراه مقداری خزه استفاده شود. سطح این بخش باید بالاتر از بخش آب محفظه قرار گیرد و از یک سطح با جنس پلاستیک یا «پلیکسی گلاس» برای جداسازی بخش آبی وخاکی و ورود ساده تر آنها به قسمت خشکی استفاده شود. جداسازی قسمت آبی و خشکی در این نوع از تراریوم ها الزامی است.بسیار حیاتی است که بتوانید طریقه ای ساده برای وارد شدن سمندرها از بخش آب به قسمت خشکی تهیه کنید تا آنها به سادگی با خزیدن به خشکی برسند. به عنوان مثال برای این کار میتوانید از تکه ای چوب نسبتا پهن، با شیب ملایم استفاده کنید و این محل میتواند مکان مناسبی برای آفتاب گرفتن نیوت ها نیز به شمار رود. دقت داشته باشید که اگر در این منطقه از شن و ماسه استفاده میکنید باید به طور جدی از خورده شدن آن توسط سمندرها جلوگیری شود. بدین منظور باید میزان بزرگی خاصی از شن وماسه را در نظر بگیرید که توسط نیوت ها خورده نشود و باید این شن و ماسه ها کاملا فرسوده و گرد شده باشند تا از زخمی شدن پوست حساس بدن سمندر (یا نیوت) نیز جلوگیری شود.ادامه دارد ...مترجم : مسعود .ک
منبع : About.com
__________________
بخش سوم


تانک آبی (Aquatic)


از آکواریوم برای گونه های کاملا آبزی (مانند اگزولوتل) استفاده میشود و میزان و عمق آبی که برای گونه های آبی فراهم میکنید بسته به سن و شرایط آنها متفاوت است. سمندرها معمولا در محیط آب، مقدار زیادی آمونیاک از بدن خود ترشح میکنند بنابراین باید برای سالم نگه داشتن سمندر خود، به طور منظم، آب محل زندگی او را تعویض کنید.

نخستین قدم این است که بزرگترین فضای ممکن را برای سمندر در نظر بگیرید و آبی را در اختیار او قرار دهید که کاملا رقیق باشد. برای گونه های بزرگ آبزی، باید از یک فیلتر قدرتمند استفاده کنید زیرا گونه های آبزی به سرعت تحت تاثیر شرایط نامساعد محیطی قرار میگیرند و توانایی زیادی از نظر جسمی برای مقابله با چنین شرایطی را ندارند. برای کف محیط آبی میتوانید از شن و ماسه استفاده کنید اما درصورتی که کف محفظه کاملا خالی باشد ایمنی بهتری برای سمندرها ایجاد میشود و نظافت و نگهداری آن نیز ساده تر خواهد بود. مشکل دیگری که درصورت استفاده از شن و ماسه ممکن است با آن برخورد کنید این است که درصورتی که شن و ماسه ها ریز باشند ممکن است توسط سمندر شما خورده شوند و درصورتی که بیش از حد بزرگ باشد نیز ممکن است مواد خوراکی بین آنها ناپدید شود.


علاوه بر سیستم فیل ترینگ آب، باید به طور منظم آب محفظه را تعویض کنید.

مترجم : مسعود .ک
منبع : About.com

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی