پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ببرها را ببرید باغ وحش ، شیرها را هم بیاورید منزل ما

عبداللطیف عبادی

وقتی آدم خوشی زیر دلش بزند ، دست به کارهایی می زند که بعد در آن می ماند که چه کند؟ دستگاههای مختلف حکومتهای دنیا هم گاهی از همین کارها می کنند . نمونه اش همین سازمان حفاظت محیط زیست مملکت گل و بلبل خودمان است . مدتی پیش با بوق و کرنا و دبدبه و کبکبه ، دو قلاده ببر بدبخت و بیچارهء سیبری را از روسیه آوردند تا در منطقهء میانکاله رها ساخته و نسل منقرض شدهء ببر مازندران را از نو احیا کنند . ظاهرا” از نظر حضرات مدیران این سازمان بی خاصیت ، همهء مشکلات محیط زیست کشورمان حل شده بود و فقط مانده بود احیای نسل منقرض شدهء ببر مازندران که آنهم الحمدالله با آوردن دو ببر بیچاره و بخت برگشتهء روسی  به ایران حل شد . ما که البته می دانستیم حرفمان خریداری ندارد اما از همان اول داد و فریاد راه انداختیم که ای مدیران عزیز سازمان حفاظت محیط زیست! اولا” اگر این ببرها زاد و ولد هم بکنند آنچه که تکثیر میشود ببر سیبری است و نه ببر مازندارن ، یعنی اینجوری نیست که اگر در کشورمان خر قبرسی را تکثیر کنیم خوشحال بشویم که نسل خر مکزیکی را احیا کرده ایم . ثانیا” این ببرهای سیبری بدبخت در هوای سرد و یخبندان سیبری زندگی کرده است و شما میخواهید آنها را در هوای گرم و شرجی و دم کردهء شمال ایران ول کنید و خدا را خوش نمی آید این زبان بسته ها از گرما هلاک شوند . ثالثا” شمال ایران جنگلهای سیبری نیست که در هر چهارصد کیلومتر مربع آن فقط یک آدم زندگی کند . در شمال ایران زیر هر بوته ای را که نگاه کنی صد نفر مشغول کار و زندگی و بدبختی شان هستند و اگر این ببرها را ول کنید روزی چهار پنج نفراز هموطنان شمالی ما را می گیرند می خورند . و آخر اینکه اگر بخواهید محل زندگی این ببرها را نرده کشی کنید ، محصور کردن منطقه ای به آن بزرگی کار آسانی نیست . تازه ، آوردن و ول کردن دو جانور که به معنی “احیای نسل ” آنها نیست . در بسیاری از شهرهای بزرگ ممالک خارجه ، مناطق بسیار وسیعی را به شکلی طبیعی ساخته اند و در هر کدام از آنها چندین  راس از جانوران مختلف را رها کرده اند تا مردم بیایند و با ماشینهای شخصی شان وارد آنجا شوند و از میان حیوانات مختلف بگذرند ، اما هیچکدام از این کشورها به صرف داشتن دو قلاده که سهل است ، حتی ده قلاده از یک جانور هم ادعای احیای نسل آن را نمی کند . بهرحال کسی حرف ما را گوش نکرد و ببرهای سیبری را آوردند و در منطقهء میانکاله رها کردند 

 عکس بالا : ببرهای سیبری در کشورشان زندگی خیلی خوبی داشتند

ظاهرا” تا چند روز اول اوضاع خوب پیش رفت ولی بعد اعلام کردند که ببرها گرمشان شده و باید با پنکه و کولر خنکشان کنیم . یک مدت بعد گفتند که ببرها در آنجا قادر به شکار پیدا کردن نیستند ، در نتیجه خودمان باید هر روز برایشان گوشت و خوراکی ببریم تا طفلکی ها گرسنه نماندند . دست آخر هم فرمودند  که نرده هایی که به دور محل زندگی ببرها کشیده ایم دو متر هستند در صورتی که آنها می توانند از روی نرده های چهار و نیم متری هم بپرند! حالا بیا و درستش کن .. دیروز رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان بالاخره اعلام کرد  نتوانستیم ببرهای سیبری را در محیط طبیعی نگهداری کنیم و آنها را عاقبت به باغ وحش تهران منتقل کردیم . اما از همه جالبتر اینکه ایشان در همان گفتگو اعلام کرده است در زمینهء تهیهء اعتبارات لازم ( یعنی همان پول تهیه نان و گوشت آن دو ببر بدبخت) دچار مشکل شده ایم و از مجامع جهانی! انتظار داریم در این خصوص به ما کمک کنند . من نمی دانم خرج نان و گوشت این دو ببر بیچاره - که به ضرب و زور از خانه و زندگی شان در روسیه جدایشان کرده و به ایران آورده اند - مگر چقدر میشود که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان از مجامع جهانی در این خصوص انتظار کمک دارد؟ به این ترتیب ببرهای بیچاره که داشتند در جنگلهای سیبری زندگی شان را می کردند حالا باید هر روز توی قفسشان بنشینند و به در زل بزنند تا مثلا” سازمان ملل برایشان چهار کیلو گوشت و نیم کیلو برنج بیاورد . اصلا” این سازمان حفاظت محیط زیست که نمی تواند خرج و مخارج دو توله ببر را تامین کند ، چه لزومی داشت با آنهمه تبلیغات اعلام کند میخواهد نسل ببر را در مازندران احیا کند؟ و چه معنی داشت که آن دو جانور زبان بسته را با ساز و دهل و بوق و کرنا به ایران بیاورند که حالا بخواهند اسیر قفسشان کنند و از مجامع جهانی! انتظار داشته باشند خرج نان و آبشان را بدهد؟ 

عکس بالا : ببرهای بیچاره داشتند توی سیبری زندگی شان را می کردند . آنها را بزور به ایران آوردند

عکس فوق : این قفس ببرها در باغ وحش تهران است . بدبخت ها را از جنگلهای سیبری به کجا آوردند

عکس بالا : قرار بود این ببر را در یک جنگل باز رها کنند . حالا بیچاره اسیر قفس شده است

حالا از همه خوشمزه تر اینکه رئیس این سازمان همچنان ول کن طرح های پرستیژی و عجیب و غریب و غیر قابل اجرا و تخیلی  تشکیلاتش هم نیست و در پایان همین صحبتی که ضمن آن گفته بود ببرهای بدبخت روسی را آخرش به درون قفس باغ وحش انداخته ایم ، اعلام کرده است که میخواهیم بزودی طرح احیای نسل شیر منقرض شدهء ایران را هم در خوزستان براه بیندازیم! ظاهرا” قرار است بعد از بدبخت کردن دو ببر سیبری حالا بروند دو شیر بیچارهء هندی ایرانی تبار را هم از بیشه های زیبای آن کشور بگیرند و به خوزستان بیاورند . با این اوصافی که می بینیم ، لابد بعد از مدتی هم اعلام می کنند که نه جایی برای نگهداری شیرهای هندی داریم و نه می توانیم خرج خورد و خوراکشان را تامین کنیم . در نیتجه من می دانم که این شیرهای بیچاره آخرش در ولایت بنده – یعنی خوزستان – آواره میشوند

عکس بالا: سازمان حفاظت محیط زیست بعد از ببرهای سیبری حالا می خواهد به سراغ شیرهای هندی برود

پیشنهاد عبداللطیف عبادی به سازمان حفاظت محیط زیست ایران

با توجه به اینکه ما خودمان اهل خوزستان هستیم و شیرهای هندی ایرانی هم اصالتا” همولایتی ما و بچهء خوزستان بوده اند – و قاعدتا” یک قوم و خویشی دوری با هم داریم – به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران پیشنهاد می کنم بجای آنکه اول این دو شیر بدبخت را بیاورند در دشتهای خوزستان ول کنند و بعد از چند روز بگویند خرج و مخارجشان را نداریم بدهیم ، سنگین تر این است که آن دو بیچاره را مستقیما” بیاورند تحویل بچه های ما در خوزستان بدهند تا مهمان خودمان باشند و دیگر از مجامع بین المللی درخواست کمک نکنیم و بابت چهار کیلو گوشت هم منت سازمان ملل و شورای امنیت را نکشیم . هر چه باشد ما هم بهرحال در ولایتمان یک کلبهء درویشی داریم و بالاخره یک لقمه نانی هم پیدا میشود که با شیرهای بدبخت و بیچاره ای که از هندوستان به آن قشنگی به زور آورده میشوند ، بنشینیم و دور هم بخوریم . خلاصه آقای سازمان حفاظت محیط زیست ایران! حالا که می خواهید بعد از احیای نسل ببر مازندران نسل شیر خوزستان را هم احیا کنید پس لطف کنید و کار آخرتان را همان اول بکنید . یعنی اینکه ببرها ببرید را باغ وحش ، شیرها را
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی