پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

معرفی نژاد بیگل + اطلاعات کاملی در مورد شکارچی کوچکدر این پست سعی کردم که اطلاعات نسبتا کاملی را در مورد شکارچی کوچک , بیگل بنویسم .
امیدوارم که مفید واقع شود و حق مطلب را تا حدودی ادا کرده باشم , اگرچه یقین دارم که بیگل , جای صحبت بسیاری را می طلبد , به همین علت تلاش می کنم که در آینده کامل تر شود .


* خصوصیات ظاهری بیگل *

بیگل ها جز سگهای کوچک و شکارچی هستند , آنها قدی در حدود ۳۳ - ۴۰ سانتی متر و وزنی در حدود ۹ - ۱۰ کیلوگرم دارند .

* شخصیت و خلق و خو *
هنگامی که به دنبال یک همراه و همدم در زندگی خود هستید , درک شخصیت آن فاکتور بسیار مهمی است . خلق و خو از خصلتهای یک همدم است . برای بسیاری از سگها , خلق و خویشان بر پایه ی هدفی که برای آن در گذشته تربیت شده اند , قرار گرفته است . بیگل ها جز دسته ی سگهای شکاری هستند , آنها برای پیگیری رد پای شکار حتی از کشوری به کشور دیگر تربیت شده اند و در این امر از اراده ی حیرت آوری برخوردارند . آنها سگهایی پر انرژی , خودکفا , مستقل و در بعضی از اوقات , سگهای خود سری نیز هستند چون آنها علاقه ی شدیدی به دنبال کردن چیزی دارند و تا به پایان نرسانند دست بردار نیستند . آنها بطور کلی سگهایی هستند که برای فعالیت خارج از خانه بسیار مناسب هستند . بیگل ها برای آنکه آموزشهای داخل خانه را ببیند به علت خصلتهایشان , نیاز به استمرار آموزشها دارند .
آنها علاقه و نیاز وافری به همدم بودن دارند , اگر این نیازشان را نتوانند از سگی دریافت کنند , از شما طلب می کنند . آنها مقدار قابل توجهی از وقت خودشان را به بازی و همراهی صاحبش نیاز دارند , اما این احتیاج را گدایی نمی کنند و خود دست به کار می شوند , لازم به ذکر است که اگر آنها به اندازه ی کافی در طول روز تحرک نداشته باشند , آنها خود سعی می کنند راهی برای داشتن تحرک بیشتر پیدا کنند و این دقیقا به معنای بروز مشکلی است . فهرست برخی از آنچه بیگل ها به علت نبود ورزش و تحرک کافی , خورده و تخریب کرده اند , شگفت آور است !

*‬ توضیحی در مورد نگهداری و مراقبت های لازم *
اگر یک بیگل داشته باشید , سگ مناسبی برای خارج از خانه نیست . اگر آنها نیاز به سرگرم بودنشان بر آورده نشود و معمولا در حیاط رها باشد و تنها گذاشته شود , آن زمان است که خود به دنبال راهی برای لذت بردن و خوش گذرانی می گردند و نمونه ای از آنها حفاری زمین , پارس کردن فراوان است . اگر شما صبح , قبل رفتن به سر کار , بیگل تان را به پیاده روی ببرید و زمانی که از کار بر می گردید زمان زیادی را در خانه با آن سپری کنید , می توانید با خیال راحت در زمانی که سر کار هستید بیگل تان را در محدوده ای محصور شده و نرده کشیده شده در حیاطتان قرار دهید و به کار خود بپردازید . آنها باید یاد بگیرند که زمانی که شما در خانه نیستید , خرابکاری نکنند , اما این کار می بایست با تلاش صاحبش برای سرگرم کردن بیگل , ورزش مناسب و کافی روزانه به همراه باشد , اگرچه بسیاری از دارندگان بیگل , زمانی که در منزل نیستند , سگ خود را در منزل می گذارند و به سر کار خود می روند . بنا به دلایل زیادی , از جمله احتمال سرقت , فرار یا . . . , در نظر گرفتن مکانی امن برای بیگل , بهترین انتخاب است .

*‬ آنها به چه آموزشهایی نیاز دارند ؟
لازم به ذکر است که به علت آنکه گاهی بیگل ها خود سر و مستقلانه عمل می کنند , آموزش اطاعت پذیری از ضروری ترین آموزش های این نژاد به حساب می آید . اگر شروع آموزشهای بیگل در سنین کودکی انجام شود و مستمر باشند مطمئن باشید که به این آموزشها دست خواهند یافت . دارندگان بیگل می بایست اطلاعات خود را در زمینه ی نحوه ی درک نژادهای شکاری بالا ببرند . آنها مربی محکم نیاز دارند اما نه از نوع مربی هایی که از روشهای فیزیکی برای آموزش هایشان استفاده می کنند . بیگل ها به فشارها و برخورد های فیزیکی نه احترام می گذارند و نه از آنها اطاعت می کنند .

*‬ آیا بیگل برای آپارتمان مناسب است ؟
بیگل ها بسیار پر انرژی هستند و برای کسانی که به پیاده روی های طولانی علاقه مندند مناسبند . آنها را می توان به خوبی در آپارتمان نگه داری کرد , اگرچه برای این امر می بایست صاحبش , خود را برای پیاده روی روزانه و مرتب متعهد بداند . به یاد داشته باشید که تا زمانی که حداقل بیگل به سن ۱ سالگی نرسیده است , نباید برنامه ای برای دویدنش بریزند و تا آن زمان می بایست فقط پیاده روی روزانه را انجام دهند .

*‬ رفتار آنها با حیوانات خانگی دیگر به چه گونه است ؟
بیگل ها را معمولا می توان با سگهای دیگر , گربه ها و کلا حیوانات خانگی دیگر تنها گذاشت و رفتار دوستانه ای با آنها خواهند داشت . آنها بطور کلی نباید در مقابل سگهای دیگر که برخوردی با آنها ندارند و یا حالت پرخاشگری ندارند , پرخاشگری کنند , اما از قلمرو خود به خوبی محافظت می کند , معمولا با زوره کشیدن و ژست های دیگر محدوده ی قلمرو خود را اعلام می دارند . بیشتر اوقات تا همین حد بسنده می کنند ولی گرنه اگر به این مرحله ختم نشود و مزاحم دور نشود , به مخالفت فیزیکی و مبارزه با مزاحم می پردازند و در واقع به مزاحم حمله می کنند .

‫* پرخاشگری بیگل ها به چه میزان است و برخورد آنها با غریبه ها چگونه است ؟
بیگل ها هرگز نباید با انسانها حالت پرخاشگری و تهاجمی داشته باشند , با این حال به علت غریزه ی خود سری اشان , ممکن است سعی کنند که بر صاحبش برتری جویند . صاحب بیگل نباید این اجازه را به آنها دهد و اگر با این مشکل روبه رو شد , با در میان گذاشتن با تربیت کننده ی سگ , می توان آن را حل کرد .
آنها به این علت که کلا خلق و خوی مهربانی دارند , مخصوصا با انسانها , باعث شده که آنها سگ گارد ضعیفی باشند , اما با این حال به علت هوشیاری و رفتار سردشان با غریبه ها در ابتدا و تمایل شدیدشان به پارس کردن و داد و فریاد زدن در زمان حضور غریبه ای یا حس کردن تحرکی , به سگهای آلرت فوق العاده ای تبدیل شده اند . ( همه ی بیگل ها زوزه نمی کشند )

*‬ رفتار آنها با کودکان چه گونه اند ؟
بیگل ها کودکان را عاشقانه دوست دارند , اگر از زمان کودکی با کودکان آشنا و اجتماعی شده باشند . بطور کلی نوزادان و کودکان کوچک را نباید با سگ ها بدون وجود کسی تنها گذاشت , اما معمولا , شما به راحتی می تونید بیگلی را پیدا کنید که برای کودکان و بچه ها همدمی فوق العاده مهربان باشند و به همین دلیل به سگ های خانواده ی فوق العاده ای محشور شده اند .

آنها اراده ی بسیار مصممی در تعقیب های طولانی دارند , بیگل ها در همه ی حالات آماده باش هستند و به اطرافشان کاملا هوشیارند . آنها از حس بویایی قوی ای برخوردارند . همچنین عکس العمل خوبی در مقابل آموزش همراه با پاداش نشان می دهد .
طی تحقیقاتی که در سال ۱۹۸۵ انجام شد , معلوم شد که بیگل ها حداکثر هیجانی که دارد , زمانی است که در کنار نژادهایی چون یورکشایر تریر , وست هایلند و فاکس تریر هست .
بطور کلی , بیگل ها سگهای خوشحال و بسیار مهربانی هستند , آنها جسور , بسیار شجاع , هوشیار به اتفاق اطرفشان , جست و جو گر و عاشق بازی هستند .
لازم به ذکر است که بیگل جز ۱۰ نژاد محبوب به حساب می آید و همچنین طبق آمار akc بیگل ۵ مین نژاد محبوب در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ بوده است .
تصاویر کوچک فایل پیوست
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید نام: BeagleNiniJule.jpg مشاهده: 25 حجم: 90.6 کیلو بایت برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید نام: beagle.jpg مشاهده: 23 حجم: 8.4 کیلو بایت برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید نام: Beagle_portrait_Camry.jpg مشاهده: 21 حجم: 54.1 کیلو بایت
نظرات کاربران
 • 0
  kheili sag naz va ba maze i ast mamnon
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی