پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

  • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
      هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
  • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
      درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
  • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
      آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
  • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
      اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
  • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
      احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
  • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
      بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
  • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
      خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
  • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
      ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
  • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
      پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
  • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
      اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
  • imha در سگ  ها ◄ imha در سگ ها
      کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
  • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
      مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
  • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
     
  • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
     
  • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
     
  • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
     
  • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
     
  • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
      تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مسمومیت توسط فلز روی در سگ ها

مسمومیت رویZinc در سگ ها
مسمومیت توسط فلز روی در سگ هامسمومیت روی در سگ ها به ندرت اتفاق می افتد . اما دارندگان سگ باید در مورد علایم این مسمومیت آگاهی و اطلاع کافی را داشته باشند تا در مورد بروز این مسمویت اقدامات لازم رو انجام دهند چون مسمومیت در مواقعی منجر مرگ حیوان میشود.
مسمویت توسط روی(Zinc) ممکن است توسط اشیاء از جنس روی و یا پماد های خاصی که درصد روی در آنها بالا باشد ایجاد شود.
روی (Zinc) ماده ای است که باعث سوزش شدید معده و روده میشود .


علل مسمومیت با روی (Zinc) :

ممکن است توسط بلعیده شدن اشیاء حاوی روی در حیوان منجر به مسمومیت شود که در زیر به آنها اشاره میکنیم .

اشیاء ای که حاوی روی هستند انواع سکه ها در بعضی از سکه ها که پوشش مس دارند ولی در زیر آنها فلز روی به کار رفته است و ممکن هست بعد از خورده شدن توسط سگ پوشش مس آن شکسته شود و باعث مسمومیت شود .

و یا اشیاء فلزی دیگری که با دیگر فلزات آلیاژ (ترکیب) شده اند مانند برخی از پیچ و مهر ها .
فلزاتی که گالوانیزه شده اند.
پماد هایی که حاوی روی (Zinc) باشند .
برخی از مکمل های غذایی که حاوی روی هستند .
برخی از اسباب بازی ها که در آنها از فلز روی استفاده شده باشد .


علایم مسمومیت روی (Zinc):

در طول شبانه روز شما نمی توانید نظارت کامل در مورد سگ خود داشته باشید بنابر این ممکن است یک شیء که حاوی روی است توسط سگ شما بلعیده شود و دچار مسمومیت شود .
با این حال ، شما باید قادر به تشخیص علائم مسمومیت روی باشید .


علائم :

استفراغ بیش از حد.
اسهال.
ترشح بزاق بیش از حد . کف کردن دهان .
بی اشتهای .
بی حال بودن .
کم رنگ شدن رنگ لثه .
نداشتن تعادل .
تشنج.
رفتار های عجیب از سگ.
کما : در مواردی اتفاق می افتد که مقدار روی مصرف شده زیاد باشد .

اگر سگ به طور مداوم در معرض فلز روی قرار دارد و یا مقدار مصرف آن بالا باشد باعث بروز یک نوع اختلال خونی می شود که مهلک و کشنده است ، یک نوع کم خونی همولیتیک که بر روی تولید گلبولهای قرمز خون تاثیر گذاشته و مقدار آنها را کاهش میدهد .


علائم کم خونی همولیتیک :

رنگ لثه ها.
یرقان (سفیده چشم به رنگ زرد ، در آمده و همچنین دیگر غشاهای مخاطی)
ادرار قهوه ای یا نارنجی.
در مواقع مسمومیت شدید ادرار به رنگ قرمز رنگ است.
در مقادیر بالا (بیش از 50 میلی گرم در هر پوند از وزن 1 -3 سکه) ، مصرف روی می تواند به نارسایی کبد و نارسایی کلیه منجر شود.


تشخیص مسمومیت روی (Zinc) :

برای تشخیص دقیق با استفاده از آزمایش خون می توان میزان مسمومیت را مشخص کرد و همچنین مبتلا بودن حیوان به کم خونی همولیتیک.
همچنین با انجام رادیو گرافی توسط دامپزشک از حیوان می توان نوع اشیاء و میزان مصرف آن را مشخص کرد.

درمان مسمومیت با روی (Zinc) :

باید سگ را مجبور به استفراغ کردن کرد به طوری که مواد و یا اشیاءی که خورده شده است خارج گردد..
و در مواقعی که اشیاء خیلی بزرگ باشند و سگ نتواند آن را دفع کند باید با عمل جراحی توسط دامپزشک از معده سگ خارج شود .

تزریق خون هم در مواردی که مسمومیت خیلی شدید هست انجام میشود.

و درمان chelation که توسط دامپزشک تجویز شود که باعث کاهش روی از سطح بدن می شود . (EDTA کلسیم یا penicillamine)


حرف آخر :

برای جلو گیری از مسمویت روی(Zinc) در حیوان باید وسایل و یا موادی خوراکی که حاوی روی هستند رو شناسایی کرد و از محیط زندگی سگ حذف شود و یا در دسترس سگ نباشد .
منبع: vetinfo
مترجم : Orochimaru
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی