پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

پاسخ به سوالاتی در خصوص محل زندگی مارهای خانگی

سوال :


یکی از دوستان من یک مار بوآ دارد که تصمیم به فروش آن گرفته است و من واقعا علاقه دارم که آن را خریداری کنم. مشکل اینجاست که من فقط یک محفظه در اختیار دارم و آن هم متعلق به بال پیتون خودم است. پیش از این نیز شنیده بودم که نباید بوآ و پیتون را در کنار هم نگهداری کرد زیرا موجب بیمار شدن یکی از مارها یا هر دوی آنها شود. آیا این گفته صحیح است و آیا من میتوانم تا زمانی که طول این مارها زیاد نشده است آنها را کنار یکدیگر نگهداری کنم؟
پاسخ :


مطمئنا و با ضریب یقین بالا میتوان اطمینان داد که مارها میتوانند پاتوژن ها را حمل کرده و به یکدیگر منتقل کنند و این نکته فقط در خصوص تماس بوآ و پیتون نیست. قرار دادن دو مار در کنار یکدیگر (بدون در نظر گرفتن نوع و نژاد آنها) بدون گذراندن دوره قرنطینه، امری بسیار خطرناک و مضر خواهد بود. اگر هر دو حیوان دوره قرنطینه را طی کردند و هیچ نشانی از بیماری در آنها وجود نداشت (البته دوره قرنطینه معمولا طولانی است) آن زمان میتوانید دو مار را در کنار یکدیگر قرار دهید. البته مقالات بسیاری در باب مضرات نگهداری از مارها در کنار یکدیگر نگاشته شده است و توصیه عمومی بر این است که هر مار را در محفظه مخصوص به خود نگه دارید.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : supersnakes.com
_________________
بخش دوم


سوال :من یک محفظه جدید برای شیرمارم ساخته ام و به دنبال یافتن بهترین بستر برای او هستم. توصیه شما در این مورد چیست؟


پاسخ :


توصیه شخصی من برای بستر، این است که از روزنامه استفاده کنید زیرا به آسانی قابل تمیز کردن (تعویض) است و مار قادر به بلعیدن آن در کنار غذا نخواهد بود. (در حالی که خرده های چوب و ... میتوانند در کنار طعمه به وسیله مار بلعیده شوند.) برای بیشتر مارها، قرار دادن کاغذها به صورت دولایه شده (یا ترجیح بیشتر از دو لایه) در بستر، لازم است. در این حالت سعی کنید که قسمت تا خورده را در سمت کناره های محفظه قرار دهید زیرا مارها علاقه دارند که در کناره های محفظه، دفع مزاج کنند و به این ترتیب قسمت های میانی تانک، تمیز خواهد ماند. بسترهای زیادی میتوانند برای مارها استفاده شوند اما میتوان گفت که هیچکدام از آنها به اندازه روزنامه، بهداشتی نیستند. قطعا باید از محصولاتی که در آنها از سدر استفاده شده است اجتناب کنید زیرا برای مارها به شدت سمی محسوب میشوند.


ضمنا بهتر است که در زیر نیمی از محفظه، یک پد حرارتی قرار دهید زیرا این بهترین روش برای تامین حرارت محفظه است. (این یکی از دلایلی است که گفته میشود باید روزنامه بستر را دولایه یا چندلایه کرد.)مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : supersnakes.com
__________________
بخش سوم


سوال :آیا میتوان از 2 عدد بال پیتون در کنار یک پیتون فرشی در یک محفظه نگهداری کرد؟ آیا با توجه به اینکه نیازهای اساسی این گونه ها تقریبا یکسان است این کار امکان پذیر است؟
پاسخ :


درست است که در بعضی موارد میتوان مارهایی را که نیازهای اساسی آنها (مانند دما و رطوبت) به هم شبیه باشد در کنار یکدیگر نگهداری کرد اما در حالت کلی به چند دلیل، به هیچ وجه توصیه نمیشود که این کار را انجام دهید. حتی در شرایطی که شما تمامی مارهایتان را به مدت طولانی قرنطینه کرده باشید و نشانی از بیماری در آنها نیافته باشید، باز هم ممکن است پس از اینکه مارها را در کنار یکدیگر در یک محفظه قرار میدهید، بیماری هایی که به شکل بالقوه در آنها وجود دارد به گونه های دیگر از مارها منتقل شده و در آنها تبدیل به یک بیماری کشنده شود. این دو گونه که شما از آنها نام بردید هرگز در طبیعت نزدیک به یکدیگر نیستند و محل زندگی کاملا متفاوتی دارند بنابراین با توجه به منطقه زندگی شان، مصونیت های طبیعی متفاوتی نیز نسبت به عوامل بیماری زا دارند.


همچنین درخصوص نگهداری از بیش از یک مار در یک محفظه، باید گفت که در مواردی مانند غذا خوردن نیز ممکن است با مشکل مواجه شوید و یکی از مارها بر مارهای دیگر تسلط یابد (مثلا بر سر قرار گرفتن در منطقه آفتاب گیری یا بر سر آب خوردن رقابت ایجاد شود.) این امر میتواند منجر به مشکلات فراوانی (از جمله ایجاد اضطراب شدید در مار) شود و تا مدتی طولانی شما حتی متوجه چنین رفتاری از مارتان نشوید زیرا بروز این علائم با ظرافت کامل انجام میگردد. موارد زیادی وجود دارد باید در نظر گرفته شوند ولی به عنوان یک پاسخ کوتاه باید گفت که بهتر است هر ماری در محفظه مخصوص به خود نگهداری شود و همچنین این کار را برای هرکسی که از مار نگهداری میکند ساده تر خواهد کرد. شاید با در نظر گرفتن موارد بسیار زیادی (که فقط بخش کوچکی از آنها در اینجا مورد بحث قرار گرفت) که موثر هستند شما بتوانید از مارها در کنار یکدیگر نگهداری کنید ولی آیا بهتر نیست که بدون ریسک از حیوانات خود نگهداری کنید؟ یکی از مسئولیت هایی که ما در قبال حیوانات خانگی مان داریم این است که بهترین شرایط ممکن را در منزل برای آنان فراهم کنیم.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : supersnakes.com
__________________
بخش چهارم

سوال :من یک محفظه برای چند بال پیتون ساخته ام که پیش از این در کنار هم نگهداری میشدند و من دقیقا از مدلی که در فروشگاه دیدم برای ساخت این محفظه الگوبرداری کرده ام. من تصمیم دارم که از هر 3 بال پیتون خریداری شده در همین محفظه نگهداری کنم. برای ساخت قسمت کف محفظه از چوب چند لایه با ضخامت نیم اینچ (1.5 سانتی متر) و برای دیواره ها هم از پلکسی گلاس استفاده شده است. سوال من این است که آیا میتوانم از نوارهای گرماده به منظور تعدیل دما بر روی قسمت کف محفظه استفاده کنم؟ آیا میتوانم از لامپ ثابت در قسمت بالای محفظه استفاده کنم؟
پاسخ :


برای گرمادهی در محفظه مارها، توصیه ما به شما این است که از تشک های حرارتی یا نوارهای گرمادهی (در کف محفظه) در 3/1 یا نیمی از محوطه محفظه استفاده کنید. البته استفاده شما از پلکسی گلاس در دیواره ها و استفاده از چوب نیم اینچی در کف شاید موجب شود که گرما به درستی به محیط محفظه انتقال نیابد. به جای آن میتوانید از پتوهای مخصوص خوک استفاده کنید که رساناهای بهتر و نیز ضد آب و با دوام نیز هستند.


اگر از حباب لامپ با نور سفید استفاده میکنید باید حتما آن را با پوشش درون محفظه قرار دهید تا از تماس مستقیم مارها با آن و سوخت بدن آنها (که یک مشکل عمومی است) جلوگیری شود. ضمنا در هنگام شب حتما مطمئن شوید که لامپ را خاموش کرده اید، مگر اینکه از لامپ هایی استفاده کنید که مخصوص نوردهی در شب هستند.


لازم به ذکر است که به طور کلی توصیه میشود که مارها را در محفظه های جداگانه نگهداری کنید تا دچار مشکل نشوند و شرایط مناسب برای آنها در دسترس باشد. توصیه اکید نیز بر این است که اگر از آنها در کنار یکدیگر نگهداری میکنید، در هنگام غذا دادن، حتما آنها را از هم جدا کنید.


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : supersnakes.com
__________________
بخش پنجمسوال :با توجه به سرد شدن دما در طول شب (نسبت به روز) آیا باید همچنان به استفاده از لامپ های گرمایی در مدت شب نیز ادامه داد و آیا نیازی به نوردهی در مدت شب وجود دارد؟ (به عنوان مثال نور سیاه و یا قرمز رنگ)


من یک بوآ به طول 2.1 متر دارم و همچنین از یک بچه بوآی 3 ماهه نیز نگهداری میکنم. (البته در تانک های جداگانه) هر دوی آنها در محفظه محل زندگی خود، تشک حرارتی مناسب و محل مخفی شدن خوب، به علاوه لامپ گرمایی مناسبی دارند، که البته در تمام مدت روز و شب روشن است. آیا شرایط همگی ایده آل هستند؟پاسخ :


بسیار خوب است که پیش از بروز علائم اضطراب و بیماری، شما تصمیم به سوال کردن در خصوص نوردهی محفظه برای مارهایتان گرفته اید. هرگز نباید از نور سفید 24 ساعته برای محفظه محل زندگی مارها استفاده کنید. مارها به دوره ای از تاریکی در طول شبانه روز نیاز دارند که حداقل باید 9 ساعت در هر 24 ساعت باشد. اگر میزان دمایی که پد حرارتی در محفظه ایجاد میکند مناسب باشد، باید آن را در مدت شب تا حدی پایین تر بیاورید و نوردهی را در این زمان قطع کنید.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : supersnakes.com
__________________
بخش ششم


سوال :من چند بوآی درختی دارم. آیا این روند مناسب است که در طول روز از پد حرارتی و حباب لامپ سیاه و قرمز برای مشاهده آنها استفاده شود؟ نحوه نوردهی در روز و شب باید چگونه باشد؟

پاسخ :


بوآهای شما گرمای چندانی را از پد حرارتی که در کف محفظه قرار داده اید نمیگیرند زیرا آنها بیشتر زمان خود را بر روی شاخه درختان سپری میکنند. بهترین گزینه برای شما این است که به دنبال قاب های مادون قرمز یا حباب های لامپی باشید که بر روی سقف محفظه ها کار گذاشته میشوند و کاملا قابل تنظیم هستند. نور مادون قرمز، درواقع گرمای مناسب را ایجاد میکند اما نور قابل مشاهده برای خزندگان ندارد و به این ترتیب چرخه نور مورد نیاز آنها نیز برهم نخواهد خورد. برای نوردهی نیز میتوانید از هرکدام از گزینه های مختلفی که در اختیار دارید استفاده کنید. نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که در طول شب (حداقل به مدت 9 ساعت) نور سفید رو خاموش کرده و تاریکی مناسبی برای مار خود ایجاد کنید.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : supersnakes.com
__________________
بخش هفتمسوال :من تصمیم به ساخت یک تراریوم جدید دارم و بعد از آن خواهم توانست که یک (یا شاید دو) مار جدید خریداری کنم. حجم این محفظه حدودا 200 گالن است. اگر من در این محفظه، چند عدد کنده درخت و صخره قرار دهم آیا میتواند محل مناسبی برای زندگی یک یا دو پیتون باشد؟ همچنین من میتوانم از جداکننده های خوبی برای تقسیم کردن این تانک به دو بخش مجزا و مساوی استفاده کنم.پاسخ :


در این خصوص مباحثی وجود دارد که باید برای تنظیم و تدارک محفظه جدید مارها به آنها توجه کنید. در ابتدا، با توجه به تجهیزاتی که برای محفظه استفاده میکنید، باید به این نکته دقت کنید که اگر مار بالغ خریداری میکنید، محیط را به شکلی طراحی کنید که برای زندگی یک (یا دو) مار بالغ کفایت کند و احتیاجات آنان را برطرف سازد. از سوی دیگر اگر تصمیم به خرید مارهای جوان تر دارید باید توجه کنید که بهتر است محل زندگی آنها در ابتدا چندان بزرگ نباشد و خود را آماده کنید که با رشد تدریجی مارها، محل جدیدی برای زندگی آنان فراهم کنید.


این حقیقتی انکار ناشدنی است ویواریوم هایی که به مبتنی بر اصول طبیعت ساخته میشوند، با کنده ها و صخره های بزرگ (مطابق با گفته خود شما) معمولا بسیار زیبا به نظر میرسند. فراموش نکنید که نظافت محفظه باید همواره برای شما مقدور باشد و مدفوع مارها معمولا اندازه نسبتا بزرگی دارد. شرایط دیگری نیز برای نگهداری از مار در اختیار شما قرار دارد. به خاطر داشته باشید که تمیز کردن مداوم و منظم کنده ها و صخره ها معمولا کاری دشوار است. یکی از جایگزین های این روش، این است که در کف محفظه حالت زهکشی شده ایجاد کنید. برای این کار میتوانید از لوله هایی در قسمت کف استفاده کنید محتویات داخل محفظه را با آبی که از این لوله ها میگذرد بشوید.


کلام آخر اینکه، توصیه ما به شما این است که بهتر است مارهای خود را به صورت جداگانه از یکدیگر نگهداری کنید. پیش از اتمام ساخت این محفظه نیز بی ضرر خواهد بود اگر سعی کنید مطالعه بیشتری در خصوص نیازهای مارها و الزامات زندگی آنها در اسارت داشته باشید. این کار به شما کمک میکند تا بتوانید محفظه ای بسیار کامل تر و زیباتر برای مار (یا مارهای) خود فراهم کنید.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : supersnakes.com
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی